De Franse Landbouw en de Gemeenschappelijke Markt. van aardappelen. Een Groepsreis Keuringen Prijskampen Kleine Aankondigingen Minder aanplanting Met... Gezonde bleten Hoogste opbrengsten 1 Betere bewaarbaarheid F 21 maart 1964 van de Stichting Lodewijk de Raet 30 maart - 4 april, met verblijf te Levore nabij Fourgères, de Poort van Bretagne. Verbond der Veekweeksyndicaten van Oost Vlaanderen. voor stieren in 1964. TE KOOP - Jonge volle koe, drie weide- stieren, bij Victor De Keyzer, Bareel 33, Erondegem. Tel. 261.90 - Beste vaars, wit vos, rekening einde maart, bij Omer Beeckman, Stationstraat, 22, Welle. - Beste vaars, einde dracht, als ook nest hondenjongen Fox terrier, bij Achiel Busschaert, Dries, 23, Nieuwerkerken. - Runders, bij Frans Bosman. Ni- novesteenweg, 20, Erembodegem. - Beste vaars, einde dracht, bij Edmond Smekens, Speekaert, 29, Lede. Te koop met waarborg in okkasie: Zaaimachien l,25m, l,60men l,75m Meststolstrooiers van soorten, Braakmachienen alle maten en mo dellen, Ploegen, Hooiers, Raken, enz. Et. VAN HOECKE, machienen, LEUPEGEM, Tel. 055/31729. - Beste koe, wit-vos, einde dracht, bij Hector De Saedeleer, Kerkstraat, 230, Welle. - Twee nesten beste viggens, bij Achiel Van der Putten, Heide, 46, Wichelen. - Partij beste tarwe en rogge- stro, bij Gerard Langendries, Ach- termaal, 8, Nieuwerkerken. - Merrie, 7 jaar, bij Leon Raes, Bovenhoekstraat, 8, Outer. -Kleine merrie, 6 jaar, en zware merrie. 5 jaar, bij Frans Verhaegen, Statiestraat, 95, Oudegem. Tel. 052/21276. TE KOOP Alle soorten paarden- getrekken en rijzadels Gareeima kerij: De Pelsmaeker Willy, Ninove- straat, Nr4 Haaltert. (bij de statie). - Meststofstrooier, 2 jaar, nieuwe staat, 5 schotels, 2,5 m breed of rui len, alleen voor schotels van onge veer 1 m breder, bij Verleyen M„ Hoek, Oudegem. - Eiken beervaten, zo goed als nieuw, van 500 tot 700 liter. Cider- vaten, wasmachines, droger en combinemachines, aan spotprijzen. Hugo Baeyer.s, Erembodegem, Fer- oden. DF KOORNBLOSM 5 Frankrijk bezit 45 van al de landbouwgrond van de Euromarkt Dit land bezit ook 40 van al de melkkoeien van de E.E.G. Het is het enige land van de zes dat een graan overschot heeft. De Staatschef van Frankrijk en zijn Minister van Land bouw zien in de E.E.G. een mogelijk heid om er de landbouwoverschotten van hun land te plaatsen. Frankrijk heeft landbouwstre- ken met uitstekende gronden. Het heeft over 't algemeen, een goed tot zeer goed klimaat. Het bezit en kele waardevolle veerassen en een belangrijke tuinbouw. Frankrijk is voor ons en de an dere lidstaten van de E.E.G. stellig een belangrijk concurrent. Het is tevens ook een klant, een afnemer. Dit is precies de zin van de Euro pese Economische Gemeenschap, dat we aan mekaar, onder lidstaten, dat verkopen wat we het best en voordeligst kunnen voortbrengen. Een aanzienlijk deel van de Franse bevolking woont op minder dan 300 'km van onze grenzen. Het nijverheidsgebied van het Franse Noorden bevindt zich als t ware aan aan de deur van onze produktiecen- tra. Van bv. al het witloof dat wij produceren gaat de 2/3 naar Fran- rijk. De Nederlandse zuivelproduk- ten die door de Fransen verbruikt worden, zien wij vervoeren over on- ze wegen. Dit alles en nog veel meer, pleit voor een nadere kennismaking van onze landbouwmilieus met de Franse landbouw en de Franse boe gen. Dank zij onze goede samenwer king met Franse landbouworganisa ties kunnen wij dit contact op een ideale wijze tot stand brengen. Onze vorige Frankrijkreizen met mensen uit de agrarische sector zijn- dan ook succesvol verlopen. Ditmaal bezoeken wij de Ma- yenne en een deel van Bretagne. Bij de heen- en terugreis in een comfor tabele car doorkruisen wij de beste landbouwstreken van Frankrijk. De toeristische zijde van deze reis zal goed verzorgd worden. De nadruk zal gelegd worden op echte contactnamen, d.w.z. be zoeken van bedrijven en gesprekken met landbouwers en leiders van landbouworganisaties. Programma 30 maart: vertrek uit Brussel, door heen de beste landbouwstreken van Frankrijk over Amiens, Rouen en Ar- genteau naar Levare bij Fougères waar wij onderkomen vinden in het nieuwe Maison Familiale d'appren- tissage Rural Van 31 maart tot 2 april besteden wij onze tijd aan het doorkruisen van een uitgestrekt landbouwgebied, vooral gelegen in het Departement van de Mayenne en een gedeelte van Bretagne. We bezoeken familiale be drijven van verschillende aard, met vooral een belangrijke proportie vee, in sommige streken vooral gericht op de melkproduktie, in andere streken op de vleesproduktie. Op 3 april bezoeken we meer toe ristische gebieden van de Bretoense kust en o.a. Mont Saint Michel en Saint Malo. Op zaterdag 4 april rijden wij huis toe over een andere weg, nl. over Alencon, Verneuil, Beauvais, Saint Ouentin en Maubeuge. Taal enige kennis van de Franse taal is gewenst. Logies de deelnemers worden onderge bracht in 't nieuwgebouwde Mai son Familiale te Levare bij Fougè res. Daar worden de avondmalen en het ontbijt genomen, 's Middags zal doorgaans een verzorgd lunchpakket genut worden. Datum van maandag 30 maart tot zaterdag 4 april 1964. Dit is de week na het Paasfeest. Bijdrage .750 F, alles inbegrepen. Inschrijving men schrijft in bij de Stichting-Lo- dewijk de Raet, K-anselarijstraat 4, Brussel-1, door storting van een be drag van 500 F als voorschot op de bijdrage. Het aantal deelnemers is beperkt. Spoedig opgave is derhalve gewenst. Worden vooral uitgenodigd gezinsleden land- en tuinbouwers en hun gezinsleden medewerkers van de landbouw organisaties ambtenaren van het Ministerie van Landbouw en van de Provinciale landbouwdiensten leerkrachten uit het land- en tuinbouwonderwijs en het landbouw- huishoudkundig onderwijs directeuren medewerkers van landbouwcoöperaties en, ip 't algemeen, allen die be lang stellen in de landbouwproble men. Naar men verneemt zal de slechte verkoop van de eetaardappelen van de oude oogst grote verandering brengen in het teeltplan voor dit jaar. In Nederland zal de aardappelteelt voor 1964 met duizende hectaren wor den verminderd. Do Nederlandse regering heeft reeds 50.000 ton uit den handel ge nomen van de oogst 1963. De verbouwers vragen om nog meer naar de meelfabrieken te voe ren, gezien de grote hoeveelheden onverkochte aardappelen. Dezelfde berichten komen van Frankrijk waar nog miljoenen kilos onverkochte eetaardappelen van de oogst 1963 op een koper wachten In Duitsland is de toestand niet be ter. En wat zal men in België doen Het staat vast dat wij in West-Eu ropa voor 1964 een geweldige ver mindering krijgen van de aanplantin gen van eetaardappelen. En dan wordt de Vraag gesteld door vele onzer boeren Wie durft tegen de stroom opvaren en dit jaar de ge wone teelt behouden of zelfs uitbrei den DATA EN PLAATSEN Zaterdag 21 maart, om 13 uur te EREMBODEGEM, Center a) voor 't gewest HOFSTADE Aalst, Erembodegem, Welle, Dender leeuw, Hofstade, Nieuwerkerken, Meldert, Haaltert en Gijzegem. b) voor 't gewest LEDE Wanzele, Lede, Impe, Erondegem, Vlekkem, Ottergem, Erpe, Mere en Zonne- gem. Maandag 23 maart, om 13 uur te ST-GILLIS-DENDERMONDE, Dorp a) voor 't- gewest LEBBEKE Baas rode, Opdorp, Buggenhout, Lebbe- ke, St-Gillis-Dendermonde, Appels en Dendermonde. b) voor 't gewest WIEZE Oudegem, Mespelare, Denderbelle, Herder- sem, Wieze, Moorsel, Baardegem en Schoonaarde. NITRAAT NATRIUM

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5