VAN DE HAK OP DE TAK. Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 21 april 1964» Bloedluis op Appel Appelbloesemsnuitkever Rondkaop op Zwarte Bessen Ministerie van Landbouw Internationale Floraliën m DE KOORNBLOEM - 25 april 1964 to A&derlecht voor d«x« weak. Varkens In totaal werden er 2804 dieren ter markt gebracht wat 211 meer is dan vorige week. De marktstem- ming was opnieuw dalend. De Franse opkopers kochten niets. De vreemde opkopers menen dat zij zich beter rechtstreeks bij de voortbrengers bevoorraden Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon) 29-35 fr. vlees varkens 27-28 fr. half vette varkens 26-27 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 25 25,5 fr. zeugen 22 31 fr. Hoornvee. Er kwamen 3290 stuks ter markt. Vergeleken met vorige week be tekende dit een meeraanvoer van 228 dieren. Er heerste een zeer vaste markt stemming. De prijzen Ossen dikbil 52 62 Ir,- goed ge vormde 49-51 fr.60 t.h opbrengst 40 45 fr. 55 t.h. opbrengst 33 39 fr. Koeien 55 t.h. opbrenqst s 28-32 fr. 50 t.h. opbrengst23 25 fr. Vaarzen dikbil: 52 62 fr. goed gevormde 49 51 fr.60 t.h op brengst: 42-47 fr.55 t.h. opbrengst 34 40 fr Stieren 60 t.h. opbrengst 39 43 fr. 55 t.h. opbiengst 32-37 fr.; zware 31-38 fr.worstdieren 18 21 fr. Kalvermarkt Met een aanvoer van 1118 stuks bereikte men een totaal van 160 dieren meer dan verleden week. De markstemming was stijgend. Prijs per kg. levend gewicfttdik bil77 tot 87 fr.zeer goed qevormde wit gevleesde kalveren: 58 tot 67 fr goed gevormde 48 tot 57 frgewo ne 38 tot 45 fr minderwaardige 35 tot 37 fr. GEMEEhfTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Extra grote en grote1,30-1,35 fr Bruine 1,30 1,40 fr. Middensoort1,10-1.25 fr. Bruine 1,10-1,20 fr. Kleine 0,85 1,05 fr. Richtprijs op tournée (witte en bruinschalige) Extragrote en grote: 1,10 fr Middensoort 0,90 fr. Kleine 0,70 fr. Verslag van de Prijzenkcmmissie Marktbeschouwingen Aangevoerde hoeveelheden 1 1.3C 0.000 eieren BROEDEIERVEILING Aangevoerd 45.000. Verkocht 40 000 (2,50 d 4,20 fr.) Botermarkt1074 kg. - 90 a 92 fr. Tendens van de markt lichte daling. Zwijnen 27 28 fr. Biggen 45-55 fr Kalveren40 45 fr (Eiiosoma lanigerum Hausm.) De bloedluis neemt een ernstige uitbreiding in verschillende appel- aanplantingen. Wij raden dringend aan nu een bespuiting uit të voeren met bij voorkeur een fosforester met systemische werking. Gebruik veel oplossing en spuit met sterke straal. DE (Anthonomus pomorum L.) Op dit ogenblik hebben de ke vers zich op de laatbloeiende ap pelvariëteiten zoals Court-Pendu, Franse Reinette en anderen verza meld en bestaat er gevaar voor ei- legging. Spuit dus nu deze laat bloeiende variëteiten. Indien er geen winterbespuiting plaats had, gebruik dan een ge woon fosforester en spuit veel op lossing. Zo U erge schade vreest van de snuitkever kunt U D.D.T. toevoegen Indien U de winterbe spuiting wel uitgevoerd hebt, dan verdient D.D.T. of een ander goed kontaktmiddel de voorkeur. N.B. Zie ook ons «bericht» be treffende de winter- en voorbloei- bespuitingen. (Eriophyes ribis Nal.) De migratie van de rondknopmij- ten is aangebroken. Ze hebben de nieuwe in vorming zijnde botten op de jonge scheuten bereikt. Vanaf heden bestaat er dus besmettings gevaar Wat de keuze en de toe passings voor waarden van de mid delen betreft, richt men zich tot de raad van verschillende firma's Er zijn in ieder geval verschillen de behandelingen om de 8-10 da gen nodig; het aantal is afhanke lijk van de duur van de infektiepe- riode. Zodra de infektieperiode, dus ook de bestrijding van de rond- knopmijten ten einde is, zullen wij U een tweede waarschuwing zen den. Deze behandelingen zijn even eens afdoende tegen de eerste en de tweede generatie van de bes- senbladgalmug. Medegedeeld door het Opzoekings station van Gorsem Belgische deelneming aan de van Parijs (24 april - 3 mei 1964) De markt van heden morgen kende plotseling een zeer gevoelige en bru tale inzinking. Sedert de laatste 48 u. kwam er een bijzonder grote druk vanwege de aanbiedingen van de Oost-Europese landen en vanwege Is raël, die tegen abnormaal lage prijzen in sommige Euromarkt-landen en bij zonder in West-Duitsland offreren. Volgens de laatste berichten worden de eieren uit de Oost-Staten vandaag in de Duitse Bondsrepubliek aange boden tegen 83 Belgische centimen per ei, franco Duitse grens geleverd. Onnodig te zeggen dat een derge lijke toestand een plotselinge en zeer nadelige invloed op onze exportmarkt voor gevolg had die dan ook de markt van Kruishoutem heden morgen bij zonder gekenmerkt heeft. De prijs daling was buitengewoon groot. Een afslag van 25 tot 35 ct. werd geno teerd en de verhandelingen waren I uitzonderlijk zwak. Het is dan ook bij hoogdringendheid noodzakelijk dat de J overheid van de Euromarkt met be- kwame spoed de nodige maatregelen j zou treffen om een einde te stellen aan deze katastrofale toestand die "in grote mate toe te schrijven is aan de hierboven vermelde abnormaal 'lage aanbiedingen van derde landen, 'aanbiedingen die bijzonder sterk be- 'neden de sluisprijs liggen. Ook in 'Nederland blijkt de toestand van- 'daag bijzonder zwak, aangezien ook bij onze Noorderburen de zeer nade lige invloed van de huidige toestand zeer sterk aangevoeld wordt. e Velen onzer lezers zullen zich waar schijnlijk nog heel goed herinneren hoe in de deftiger jaren uit de Sint- Baafskatedraal van Gent het luik «De Rechtvaardige Rechters van het be roemde schilderij Het Lam Gods gestolen werd door de Wetteraar Ar seen Goedertier. Ondanks de meest verwoede na sporingen bleef het luik tot hiertoe onvindbaar. Deze raadselachtige ver dwijning heeft aan bepaalde mensen met een slecht karakter de uitdruk king in de mond gelegd dat mét het luik óók de rechtvaardige rechters verdwenen zijn. Een bewering die wij beslist met de meeste nadruk moeten tegenspre ken. Voortgaande ten minste op het vonnis dat dezer dagen geveld werd op een rechtbank te Geislingen (Duitsland) Het betrof een geval van vluchtmis drijf. Een automobilist reed met zijn wagen tegen een versperring van een bouwplaats aan en vernielde ze. Zon der zich om de aangerichte schade te bekommeren reed de man door een klaarblijkend geval van vlucht misdrijf. En toch werd de man vrijgesproken toen de rechter vernam hoe de vork eigenlijk in de steel zat. De man had op zijn werk zijn broek met een bijtend vocht zo danig beschadigd en bevuild dat hij genoodzaakt was deze uit te trekken en in zijn onderbroekje achter het stuur te gaan plaats nemen. Met het gekende gevolg. Pas nadat hij thuis een nieuwe broek was gaan aantrek ken ging hij zich melden. Neen, de rechtvaardige rechters zijn niet verdwenen. In tegenstelling tot de Fransen hechten de Duitsers meer belang aan een gezellig en komfortabel huis dan aan het bezit van een auto. Zo zeggen tenminste de statistieken. 35% van de Franse gezinnen bezitten een auto, terwijl dit in Duitsland slechts 27% bedraagt. Daartegenover staat echter dat 52 van de Duitse families een koelkast bezitten tegen slechts 35 bij de Franse gezinnen. Wat betreft de wasmachines zijn de cijfers 65 voor Duitsland te gen 40 voor.Frankrijk. Koningin Elizabeth van Engeland en van Philip, heeft de zorg voor haar uitgestrekte gebieden en voor haar jongste telg even terzijde geschoven om haar aandacht te kunnen koncen- treren op een uiterst gewichtig en specifiek Engels onderwerp de af weer van de Engelse regen met En gelse regenschermen. Naast de bolhoed is de paraplu voorzeker wel het mooiste sieraad van de Engelse gentleman. Welnu, een groep fabrikanten en verkopers van regenschermen hebben onlangs j een brief geschreven aan het Minis- terie van Economische Zaken, waarin j zij er zich over beklagen dat de koper j van een paraplu vrijwel niet weet of de regenscherm in Engeland ofwel in het buitenland gemaakt is. Het ministerie besefte gelukkiglijk dat het hier inderdaad een kies geval van nationaal belang betrof en droeg een speciale kommissie de taak op de klacht van de briefschrijvers te onderzoeken. Natuurlijk waren er de extremieten en de gematigden. De extremisten waren natuurlijk van oordeel dat de Engelse regen een zuiver Engelse aangelegenheid was en dat geen enkele buitenlander het recht had zich ermede te bemoeien. De paraplu moest dus, samen met al le mogelijke onderdelen ervan, op zichtbare wijze van Engels fabrikaat zijn. De gematigden vonden dat één ^kenteken voldoende was, al moest, dit dan ook op een door ieder zicht bare plaats aangebracht zijn, zodat de klant meteen op de hoogte was. De vakgroep «Regenscherm en On derdelen schaarde zich aan de zij de van de gematigden en beval in die geest de zaak aan de aandacht van de Minister, Edward Heath, aan. Daar de vakgroqp een regeringsor ganisme is, moest het rapport van de groep ook naar koningin Elizabeth, op dat Hare Majesteit er naar welbeha gen zou over beschikken. De konin gin droeg de Minister op het rapport van de vakgroep voor te leggen aan het parlement. Het parapluvraagstuk staat nu op de agenda waarop punten prijken als de burgeroorlog gp Cyprus, de ko mende algemene verkiezingen en het verschil van mening over de landsver dediging. Op initiatief van de gemeenteraad van Parijs, zal de belangrijke tentoon stelling, genoemd Internationale Floraliën van Parijs 1964 plaats hebben van 24 tot 3 mei a.s. en zal gehouden worden op het Rond-Point de la Défense in de gebouwen van het Centre National des Industries et des Techniques te Puteaux (Sei ne) Zoals dit het geval was voor de tentoonstellingen Fiori del Mondo te Turijn in 1961 en de Internation ale Gartenbau Ausstellung te Ham burg in 1963, zal België op deze be langrijke manifestatie vertegenwoor digd zijn en over een oppervlakte van 1.590 m2 beschikken, waarop plant soenen van azalea's, begonia's en gloxinia's nasat fonteinen en groene planten een fresko-hof zullen vormen, die de bloemenpracht van de lente zal symboliseren.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5