IJ /qanhydride reisavonturen Gs, GECONCENTREERD SUPERFOSFAAT 0/ FOSFORZUUR 0 OPLOSBAARINWATER Notariële Annoncen Notaris BUYS Welgelegen Woonhuis Zaailanden in de vorige eeuw 25 april 1964 Studie van te Lede. (Zie vervolg 7' bladzijde 1' kolom). van Fr. Gerstacker in de vertaling van f Prof. Scharpé Uitgave van het Davidsfonds. Wordt voortgezet) DE KOÖRNBLOEM Om uit onverdeeldheid te treden OPENBARE VERKOPING VAN en GOEDE te WANZELE, Dorp, 11 Billegem en Bekeveld en te SERSKAMP, Boeygemveld De Notaris BUYS te Lede zal open baar verkopen GEMEENTE WANZELE 1) KOOP 1 Een welgelegen woon huis met schuur, stallingen, boom gaard en alle verdere afhangendhe den te Wanzele, Dorp, nr 11, enige sektie nrs 674-a, 675, 677-a en 678-d, groot volgens meting 14 aren 91 ca. Begrijpende Beneden vier plaat sen, W.C., schuur, stallingen en boom gaard. Boven vier mansardekamers en zolder. Voorzien van elektriekleiding en steenput. Onmiddellijke ingebruiktreding. Verdeeld in twee loten als volgt Lot 1 zijnde het woonhuis en boomgaard en afhangen, groot 7 a 34 ca. -Lot 2 begrijpende schuur en boomgaard, groot 7 a 57 ca. 2) KOOP 2 Een perceel goed zaai land te Wanzele, Bekeveld, enige sek tie Nr 467-b, groot 26 a 30 ca. Palende N. de C.O.O. te Gent, O. de erven Philemon Roels, Z. Mw We Eugeen Cumont en kinderen en W. Mr. Amedeus Clinckspoor. In gebruik bij Mr. Willy Roels. 3) KOOP 3 Een perceel goed zaai land te Wanzele, Billegemrede en Bos straat, Billegem, enige sektie Nr. 305-d, groot 15 a 60 ca. Palende W. de Billegemrede, O. de Bosstraat, N. Mw We Laurent Van Geem-Meuleman, Z. Mr. Karei Louis Nijs, Mr. Arthur Melckenbeeck, Mr Theophiel Eeman en kinderen en de C.O.O. te Wanzele. In gebruik bij Mr Jozef De Smet. Verdeeld in twee loten als volgt a) Lot 1 zaailand aan de Billegem rede, groot 6 a 97 ca. b) Lot 2 zaailand aan de Bosstraat groot 8 a 63 ca. 4) KOOP 4 Een perceel goed zaai land te Wanzele, Billegem, Billegem- weg, enige sektie Nr 9-C, groot 9 a. Palende O. de Billegemweg, Z. W en N. aan Mej. Denise Govaert. In gebruik bij Mr. Albert De Ro. GEMEENTE SERSKAMP 5) KOOP 5 Een perceel goed zaai land te Serskamp, Boeygemveld, sek tie C Nr 130-E, groot 15 a 10 ca. Palende N. Mr. Ernest Lievens, O en Z. aan de C.O.O. te- Gent en W. Mr. Frederik Eeman en kinderen. In gebruik bij Mr. Roger Mertens. 6) KOOP 6 Een perceel goed zaai land te Serskamp, Boeygemveld, sek tie C nr 124-b, groot 31 a 17 ca. Palende N. Mr. Leon Van Geem, Mw We'Prosper Van Geem-Peynsaert, Mr. Adolf Eeman en aan Mw We Fr. Eeman, O. de erven Polydoor Baeyens, Z. en W. de C.O.O. te Gent. In gebruik bij Mr. Michel Van de Vijver. ENIGE ZITDAG donderdag 14 mei 1964, 30. Van een wandeling in het veld, rond het stadje, had hij al sedert gisteren zijn bekomst. Hij stapte dus de baan op naar het dal, naar het eerstvol gende station toe, om daar een glas bier te drinken, 't was maar drie kwartier ver, en dan op zijn zeven gemakken terug te keren. Zijn reis pakken liet hij al gereed naar het station bezorgen, nam zijn regen scherm, regelde zijn horloge, teken de het juiste uur van vertrek aan, en kuierde genoeglijk het bekoorlijke stroomdal afwaarts. 't Was een heerlijk weertje de weg was echter heet en stoffig. De Handelsconsul kwam juist aan op de kleine spoorrestauratie te Staffel- stein, toen een extrapostkoets met twee jonge heren er stilhield en de reizigers uitstapten. De Handelscon sul trad achter hen de gelagzaal bin nen. De Handelsconsul die, wegens het hete weer, een eenvoudig grijs zo merjasje, niet eens met een ordelin tje, aangetrokken had, leek, met zijn katoenen regenscherm en zijn grijze reispet, eerder op een brave koopman uit een klein stadje, dan op een ko ninklijke Handelsconsul. Toch was hij niet op zijn gemak. Hij dacht gedurig aan de gendarm, en aan diens gesprek over zijn nicht. Toen hij bemerkte dat de twee heren het over hem hadden, werd hij nog meer ongerust, en hij was al op het punt zijn glas uit te drinken en te vertrekken, toen de ene heer naar hem toekwam en hem vriendelijk aan sprak Zou ik niet mogen weten of gij uit de streek hier zijt en bekend «Eigenlijk niet, goeie morgen, heren I zegde de Handelsconsul, een beetje verlegen zijn pet afnemend ik ben zelf maar sedert kort hier, en kom van Lichtenfels. Van Lichtenfels, zo vroeg de ander snel, daar moeten we juist naartoe, zo, ge zijt daar bekend?» Heel weinig. Waart ge gisteren daar Gisteren ja, inderdaad, antwoordde meneer Mahlhuber, en kreeg het gevoel van een dreigend ge vaar, ik was gisteren daar. Ook aan het station, bij de aankomst van de morgentrein Bij toeval, ja, zegde meneer Mahlhuber, ietwat schuw. Is daar, met die vraag nam de oudste broer snel zijn laatste twij fel weg, een jonge, maar eenvoudig geklede dame uitgestapt, in gezel schap van een ouderachtige onoog lijke heer, hij heeft een beetje sche ve benen en geeft zich uit als Red- meier, maar te Lichtenfels gaf hij zich uit als Handelsconsul Mahlhuber Naar ik ten andere uit vertrouwbare bron vernomen heb, is hij noch het een noch het ander, maar een bedrie ger, die op onbegrijpelijke wijze het meisje de kop zot moet gemaakt heb ben, en zich nu laat doorgaan als haar oom om minder verdenking op te wek ken. Die twee personen moeten u getroffen hebben, en ge zult ons een grote dienst bewijzen door ons op hun spoor te brengen. De bom was gebarsten. Dat waren voorzeker de twee broers van de jon ge dame, en wat voor ruwe, vervaar lijke kerels En zo beslist niet eens op de middagtrein wachten, extrapost rijden, om een enkel uurtje vroeger aan te komen En zelf, per telegraaf, als ouderachtige onooglijke, scheef- benige menonkel gesignaleerd te worden Herinnert gij u niet drong de eerste aan, de dame droeg een kleed van ongebleekte zijde en een strohoed.B Inderdaad, zegde de Handels consul, die geen tijd had tot beden ken, ik meen me zulk een paar te herinneren, een jong, zeer net meis je, en een oude deftige heer. Deftige ezel schoot de tweede woedend uit, de oude boef deed beter aan zijn graf te denken dan aan zulke streken op zijn leeftijd, maar de familie is nu onteerd en als het meisje haar zinnen op hol zijn, wel, dan mag ze voor mijn part hem hebben, maar ik moet er bij zijn als ze trouwen, en dan scheur ik hem met mijn handen stukken vaneen, tot hij geen kik meer kan geven. Maar, heren, wierp de Han- delsconsul schuchter op, zijt ge wel zeker dat de oude heer waarlijk met de jonge dame opgestoken is Is het niet mogelijk dat een of ander toe val....

De Koornbloem | 1964 | | pagina 6