VAN DE HAK OP DE TAK. Rundvee- en Varkensmarkten W cidekoekjes Hier spreekt de boer Beste Medeboeren. Geachte Lezers - 6 juni 1964 t Men meldt ons uit Aspelare het overlijden van de heer Leo VAN CLEEMPUTTE Echtgenoot van Mevr. Maria Clemencia De Troyer Lid van Redt U Zeiven. to A&derkcht voor week. Varkens De aanvoer bedroeg 2090 stuks of 366 minder dan vorige week. Marktstemming was licht stijgend hetgeen begrijpelijk is in acht ge nomen dat er 30 minder levende dieren aangevoerd werden. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon)33-38 fr. vlees varkens: 31-32 fr.halfvette varkens 30-31 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht: 29 29,5 fr. zeugen: 32 33 fr. Hoornvee. Er werden 2864 dieren ter markt gebracht wat neerkomt op 349 min der dan verleden week. De markt bleek prijshoudend voor goede kwaliteit. Voor de andere kwaliteiten was ze kalm. De groot handelaars gaan zeer omzichtig te werk. De voorkwartieren trekken niet weg en het is warm. De prijzen Ossen dikbil 54 62 fr goed ge vormde 49-52 fr.60 t.h opbrengst 40-46 fr. 55 t.h. opbrengst 33-39 fr Koeien 55 t.h. opbrengst 28 34 fr. 50 t.h opDrengst 23-26 fr. Vaarzen dikbil. 54 62 fr. goed gevormde 49 52 fr..; 60 t.h op brengst 42-48 fr.55 t.h. opbrengst 35 41 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 39 44 fr. 55 t.h. opbrengst 32-37 fr.; zware 30 38 fr.worstdieren 16 21 fr Kal vermarkt In totaal noteerde men 1370 die ren of 102 meer dan verleden week. De markstemming was sterk da lend. Het aanbod overtrof de vraag. Ook in de meeste EEG lan den daalden de prijzen. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 75 tot 85 fr. zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren- 56 tot 67 fr goed gevormde 44 tot 54 fr; gewo ne 34 tot 39 fr minderwaardige 29 tot 32 fr. Onze weidekoekjes kennen een grote bijval bij de kwekers. Zij zijn verpakt per 25 kilos en worden door de dieren gretig opgenomen. Wie onze koekjes eens be proefd heeft koopt deze regelma tig. Zij geven volledige voldoe ning op alle gebied. Aan de getroffen families bieden wij onze oprechte deelneming. 4 DE KOORNBLOË.M Het is een algemeen bekend feit dat de Britten rare snuiters zijn en dat zij zich alleen dan Europeanen noe men wanneer het in hun kraam past. Is dit niet het geval dan zijn wij, vas telandsbewoners, slechts bloody fo reigners ofte vieze vreemdelingen. Zo woedt in Engeland sinds Pink steren een schandaal waarvan de Belgen, de Nederlanders en de Fran sen de grote zondebokken zijn. Wat hebben wij dan nu wel misdre ven U eet ons gesubsidieerd rund vlees tieren de verbolgen eiland bewoners. U zijt een gemeen stelle tje profiteurs dat onze eigen huis vrouwen grof benadeelt Zij aan vaarden geen ekskuses in dit schan daal. Zij zijn nog nooit zo verbolgen geweest. Hun kranten spuwen vuur en vlam en gewagen van kontinentaie oplichters en opkopers, die heimelijk het mals vlees uit Engeland wegslepen om er in eigen land schatten mee te verdienen waardoor het rundvlees in hun eigen land zo duur dreigt te wor den dat het weldra niet meer zal te betalen zijn. Dit schandaal is van aard om grove incidenten uit te lokken. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het feit dat de Britse huisvrouwen maar een maal in de week speciale zorg aan het eten besteden de zon dagse lunch die bijna onveranderlijk rosbief en Yorkshire Pudding op tafel brengt. Het kan een Engelsman niet veel schelen wat zijn vrouw hem op werkdagen voorzet, als ze 's zondags de rosbief maar niet vergeet. De laatste weken is de prijs van het rundvlees echter zo hoog geklom men, dat de rosbief-traditie ernstig bedreigd wordt. De Engelse joernalisten worden de meest onhebbelijke schepsels onder de zon als ze menen te strijden voor het heil van hun vaderland. Dan ver liezen zij alle zin voor maat en wer kelijkheid en zijn ze niet meer te ver trouwen. Hoe belachelijk zij zich maken in verband met dit zogezegde vlees schandaal blijkt duidelijk uit het feit dat de uitvoer van slachtvee naar Eu ropa slechts ongeveer 3,4 van de Britse inlandse vleesproduktie be draagt. De verbruikers van het vaste land hebben dus geen reden tot ge wetenswroeging. Het is nu haast 90 jaar geleden dat Alexander Hicklin uit Colorado (Ver. St.) het tijdige met het eeuwi ge verwisselde. En 90 jaar lang heeft Alexander op de vervulling van zijn laatste wens moeten wachten. Beter laat dan nooit zijn wens werd thans vervuld. Tijdens zijn leven had Alexander nogal graag van whisky gehouden. Waarschijnlijk zelfs wel een beetje te veel. Hoe dan ook, toen hij op het punt stond voor altijd de ogen te slui ten, drukte hij de wens uit dat men hem toch zou begraven met in ieder van zijn zakken een fles whisky ge stopt. Zijn vrouw, die waarschijnlijk van oordeel was dat hij in zijn leven ge noeg gezopen had en er in ieder ge val geen reden toe was om zelf met een stuk in de kraag bij Sinte Pieter aan te komen (zij was er blijkbaar van overtuigd dat hij van die flessen op die lange weg toch niet zou kun- nen afblijven), weigerde hieraan ge- I volg te geven en Zander werd zonder I whisky in de grond gestopt. Maar.... Het departement van open- j bare werken van de stad besloot een nieuwe weg over een stuk van de begraafplaats aan te leggen en daarom moest het graf van Alexander verlegd worden. En zie, er meldde zich een 96-jarige oude dame. Met een geheugen als een olifant wist zij zich de juiste de tails van het overlijden van Alexander te herinneren. De stoffelijke resten van Alexander werden opnieuw ter aarde besteld ditmaal met de gevraagde flessen whisky. Mevrouw Halsey, zo heet de oude dame, woonde de teraardebestel ling bij. Ik was bij de eerste begra fenis in 1874 aanwezig zegde zij en ik wil er vandaag ook bij zijn. Getrouwde mannen weten over het algemeen, dat, wanneer de vrouw zich iets in het hoofd gezet heeft, dit ge woonlijk ook geschiedt. Om eindelijk van haar gezaag ver lost te zijn, is Ray Lavine uit Syracuse op het verzoek van zijn vrouw inge gaan. Zij had hem namelijk gevraagd te trachten zijn hond te verkopen. Ray liet dan ook in het plaatselijk verschijnend blad Post Standard volgende aankondiging verschijnen Hond te koop. Hij zit vol vlooien en teken. Hij is zo vals als het maar mo gelijk is en haat mensen. Vooral kin deren. Daarbij is hij half blind en trekt met één poot. Prijs 3.800 dollar Tot hiertoe heeft zich nog geen ko per aangeboden. Josef Ben Abraham,105 jaar oud, is 12 maal gehuwd geweest en is va der van 65 kinderen. Hij verscheen vo rige week voor de rechtbank van Chi cago onder beschuldiging van over dreven snelheid. Hij ging vrij uit om dat hij nooit een bekeuring opgelopen heeft sinds hij in 1914 zijn rijvergun ning bekwam. Voor de rechter verklaarde hij dat zijn oudste zoon 86 jaar oud is en zijn jongste 2 jaar en half. Uit zijn geboor te-attest, dat in het Hebreeuws opge steld is, blijkt dat hij in 1858 in Pales tina geboren werd. Waar is de tijd dat de boerin Uit den kippenstapel haalde enig gewin. Dat men de kinderen met de kippen paaide Dat de haan den boer uit 't bedde kraaide. Hoe men dan speciale hokken ging gaan bouwen, De kippen bijzondere zorgen ging toevertrouwen. Het was een gedroomde bezigheid voor dochters en vrouwen Voor het familiebedrijf als prachtige aanwinst te beschouwen. Helaas, hier is door onze verdedigers getrutseld Hier is voor den boer een bron ontfutseld Het had een mooie redding kunnen wezen. Voor het bestaan van het kleine bedrijf viel niet meer te vrezen Als deze tak zich daar naar behoren ontwikkelde En zich in de structuur van het kleine bedrijf wikkelde. Hier zijn boerenbelangen met de voeten getreden Hier is een heilzame regeling vermeden Wat voordelig had kunnen zijn is gaan woekeren Buiten zijn perken gegaan om alles 't overwoekeren. De strijd is dan ontbrand om de kip en het ei Het was helemaal geen Koek en Ei Wel integendeel het werd een gevecht met grote kapitalen Een strijd om de bovenhand te behalen Investeren, integreren, industrialiseren, automatiseren Altijd maar om de opbrengst te vermeren Maar aan het eind van deze baan Is een afgrond waar velen in ten onder gaan Toen kwam een nieuwe hoop zich vestigen in Euromarktverband was eiproductie te wettigen. Nogmaals helaas nooit zaten onze kiekenkwekers zo diep in de put. Zeer dure meelprijzen en het ei heeft blijkbaar geen nut. Toch worden ze door het landbouwfonds gestadig gemolken Geen wonder dat de kippenhokken zich ontvolken. Kiekenkwekers uw lot is in trage handen Gelet op veel speculaties en bedrog in vreemde landen Daarom pluimveehouders gaat betogen Open de overheid de ogen Boeren en pluimveehouders hand in hand Ter verdediging van belangen en van stand Boer Wortel

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4