HET PENTAGON. Eiermarkt 2 juni 1964, Over de verdelging van Spreeuwen en Mussen. Ministerie van Landbouw Internationale Jaarbeurs voor vaarzen en gekontroleerde koeien. Rondknop op Zwarte Bes Perebloesemsouitkever Landbouwers, stop met de hooikarwei. GEMEENTE KRUISKOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt i Extra grote en grote1,00-1,10 fr Bruine 1,20 1,60 fr. Middensoort 0,65-0,85 fr. Kleine 0,5C0,55 fr. Richtprijs op tournée Extra grote en grote 0,85 fr Middensoort 0,60-0,65 fr. Kleine 0,40 fr. Verslag van de Prijzenkcmmissie MARKTBESCHOUWINGEN De marktprijzen zijn teruggelopen met 5 ct voor de grote eieren en 10 ct voor de kleine. De verkoop van kleine eieren is onbeduidend in het binnenland en vindt een zeer moei lijke afzet in het buitenland. De Duit se kopers zijn zeer terughoudend en kopen het nodigste, bang zijnde van de kwaliteit der eieren wegens de grote warmte. Duitse eieren zijn zeer in aanbod op de Duitse markt. Holland is zeer drukkend op de Duitse markt en zoek naar kopers die een aanbod willen geven. Er wordt nogmaals aangedrongen om geen eieren te spekuleren en ab soluut geen eieren te wassen. De Kommissie deelt met genoegen mede dat de Minister van Landbouw besloten heeft a.s. week een groot scheepse propaganda te voeren in al de dagbladen op kosten van 't Land bouwfonds voor aanmoediging van 't verbruik van 't ei. Aangevoerde hoeveelheden 1 1.330.000 eieren. B ROEDEIER VEILING Aangevoerd 40.000 Verkocht 35.000 <2,00 a 3,40 fr.) Botermarkt1392 kg. - 87 a 89 fr Tendens van de markt onver anderd. Zwijnen 28-29 fr. Biggen 40-45 fr Kalveren 40-44 f In de bestuurlijke arrondissemen ten Dendermonde, Eeklo, Gent en St.- Niklaas wordt het vangen van spreeu wen met het treknet met een maxi mum van 20 meter onder uitsluiting van elk ander net toegestaan van 1 juni tot en met 31 juli en van mussen van 1 juli tot en met 31 augustus mits bepaalde voorwaarden. De vogelvangers moeten in het be zit zijn van de verlofbrief voor vogel vangst van de Staat. Zij moeten bo vendien houder zijn van een geschre ven document afgeleverd door de bur gemeester, waarin deze verklaart dat hij persoonlijk heeft vastgesteld dat het nodig is op het grondgebied over te gaan tot de verdelging van spreeu wen of mussen. De vogelvangers mogen slechts spreeuwen of mussen als roep- of lok vogels gebruiken. Elke vogel van een andere soort die zou gevangen wor den,, moet onmiddellijk worden vrij gelaten. De gevangen spreeuwen en mussen mogen slechts binnen de grenzen van de voornoemde bestuur- lijke omschrijvingen vervoerd worden. Zij moeten gans met hun pluimen be dekt zijn en het verhandelen van de gevangen vogels is verboden. Laat ons nog verduidelijken dat ook in de provincie Antwerpen het vangen van spreeuwen wordt toegestaan en het vangen van mussen in heel de provincie Oost-Vlaanderen. Het van gen van spreeuwen blijft dus beperkt tot de hiervoren genoemde arrondis sementen van de provincie Oost- Vlaanderen. Belgische deelneming aan de van Barcelona (1 juni-15 juni 1964) In 1963 heeft de Belgische land bouw voor de eerste maal, en met succes, officieel deelgenomen aan de internationale Jaarbeurs van Bar celona. In het kader van de bijzondere inspanning, welke dit jaar door de Belgische Dienst voor de buitenland se Handel voor deze Jaarbeurs wordt gedaan, wordt de deelneming van de Belgische landbouw in aanzienlijke mate uitgebreid. In het Belgisch Paviljoen, opgericht door de zorgen van de Belgische Dienst voor de Buitenlandse Handel, zal een bijzondere stand van circa 200 m2, voorbehouden worden aan land- en tuinbouw. Op deze oppervlak te zullen de produkten worden ten toongesteld waarvoor de Spaanse markt afzetmogelijkheden biedt, o.m.: witloof, sierteelt- en boomkwekerij- produkten, zuivelprodukten (o.m. kaas, melkpoeders, geëvaporeerde melk), consumptie- en broedeieren, consumptieaardappelen en pootaard- appelen, zaden, vleeswaren (o.m. Ardeense hesp)Een verkoopstand voor witloof en kaas zal in de stand opgericht worden. Zoals vorig jaar wordt een informa tiebureau verzekerd. De officiële Belgische dag zal gehouden worden op donderdag 11 juni 1964. Gewestelijke Prijskampen Alle vaarzen en koeien welke naar de gewestelijke prijskamp komen moeten 10 dagen op voorhand inge schreven worden. Echter niet met een geel kaartje zoals voor de stie renkeuringen. Een speciaal inschrij vingsformulier zal tijdig door het bu reel rechtstreeks aan de kwekers worden gestuurd. Syndicaat DENDERMONDE St.-Gillis-Dendermonde, maandag 22 juni om 9 uur, met gemeenteprijskamp 20.000 F prijzen, waarvan 4.000 F voor de vaarzen van 't gewest Syndicaat ZOTTEGEM Velzeke, donderdag 25 juni om 14 uur, 4.000 F toelage Zegelsem, zondag 28 juni om 14 u, 7.500 F toelage o juni ivoi Het grootste en tevens een van de belangrijkste kantoorgebouwen van de wereld is voorzeker datgene waar in het Amerikaanse ministerie van landsverdediging en oorlog gevestigd is. Het werd gebouwd tijdens de tweede wereldoorlog en men noemt het Pentagon, omdat het gebouwd werd in de vorm van een pentagon, dit is een vijfhoek. Er werken bijna 30.000 mensen in, die bezig zijn met alle aspekten van het doen en laten van meer dan twee miljoen Amerikaanse soldaten ver spreid over gans de wereld. Want zelfs zij die de Amerikanen niet in hun hart dragen zullen moeten toe geven dat zij er iets voor over heb ben om de vrijheid in de wereld te handhaven en te doen zegepralen. Wat zouden we doen zonder de Ame rikanen? Zij vormen 't enige ernstige tegengewicht voor de Russen, voor dewelke de hele westerse wereld, zonder Amerika, slechts een smake lijk en gemakkelijk te veroveren hap je zou zijn. Aan het hoofd van het Pentagon staat de Amerikaanse mini ster van landsverdediging, Dhr. Mc Namara, de voormalige directeur van de Fordfabrieken. Er bevinden zich in het Pentagon 28 kilometer gangen, maar toch werd het zo gebouwd dat het ongeveer 6 minuten vraagt om te voet de af stand af te leggen tussen de 2 verst gelegen punten. De lengte van elk der vijf buitenmuren bedraagt 300 meter, er moeten ongeveer 8000 ramen wor den gekuist, iedere dag circa 1000 electrische lampen worden vervan gen, er bevinden zich 280 toiletten, er hangen 4200 klokken en het totale vloeroppervlak bedraagt iets meer dan twee miljoen vierkante meter. Heel deze fantastische constructie werd in 16 maanden tijds gebouwd. Er waren o.m. 42.000 heipalen nodig om het gebouw te schragen. Heel het compleks ligt ver buiten het centrum van Washington, maar brede autobanen leiden er naar toe en op drie enorme parkeerterreinen nabij het gebouw is plaats voor 10.000 auto's. Er is ook een regelmatige bus dienst die om de 5 a 10 minuten ver binding geeft met het centrum van Washington. Het gebouw is precies geen archi tectonische schoonheid; er werd in de eerste plaats naar doelmatigheid gekeken. Er zijn vijf verdiepingen en elk van deze vijf verdiepingen bestaat uit vijf concentrische ringen van kan toren en zalen, met elkaar verbonden door tien verdiepingsgangen, twee loodrecht op elk van de vijf buitenmu ren. Talrijke liften en roltrappen ver gemakkelijken het verkeer in dit reus achtig gebouw, waarin het nochtans niet moeilijk is zijn weg te vinden. Hoe vindt men bijvoorbeeld bureel 3 - C - 138 Heel eenvoudig; het is gelegen op de derde verdieping, in de C ring en draagt het nummer 138. Zo de noodzakelijkheid zich doet ge voelen kan het gebouw nog met en kele verdiepingen verhoogd worden Er werd ook aan het eten en drin ken gedacht. Het is in de States over het algemeen niet de gewoonte dat de mensen hun lunchpaket van huis mee brengen, zij gaan rond de middag eten in een restaurant of in een snackbar. Daarin werd ruimschoots voorzien. In het gebouw bevinden zich twee restaurants, zes cafetaria's, negen milkbar's en een snackbar op de wijde binnenplaats, waar bomen en grasperken het zitten veraangena men. Er is, in 't gebouw zelf, ook een volledig winkelcentrum, ten gerieve van de gehuwde dames die in het Pen tagon tewerkgesteld zijn. Ze kunnen daar hun inkopen doen, wat voor hen een niet te onderschatten service be tekent. Er heerst natuurlijk in het Penta gon een koortsachtige bedrijvigheid. Dertigduizend mensen voeren er da gelijks ongeveer 175.000 telefoonge sprekken, en het ter plaatse liggend postkantoor behandelt dagelijks circa 130.000 brieven en pakjes. Er werd ook aan de pers gedacht. In de buurt van McNamara's bureel zijn twee grote kantoren ingericht voor de huisvesting van de verslag gevers der voornaamste Amerikaanse kranten en persbureaux; zij zitten er aan de bron van het militaire wereld nieuws. Want het Pentagon is van enorme betekenis voor de vrije wereld. (Eriophyes ribis Nal.) De migratie en infectieperiode van de rondknopmijten zijn thans ten ein de. Er hoeft dus niet meer tegen deze parasiet gespoten te worden. (Anthonomus cinctus Redt.) De volwassen kevers verlaten thans de aangetaste botten. Waar deze parasiet van belang Is, kan nu met succes ingegrepen worden. Medegedeeld door het Opzoekings station van Gorsem De groen voederpletter met gummirollen, onmisbaar voor onze regenachtige gewesten, geeft U de oplossing. Vandaag maaien en morgen droog. Is te verkrijgen bij Oscar De Groote en Zoon Hoogstraat, 1, - Herzele. - Tel.: 053/621.72 Demonstratie op aanvraag. Gekombineerde hooiraak- en schudders steeds in magazijn. Ur. AUUKINDLUDIVl

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5