850f Noma Hopplanters. VAN DE HAK OP DE TAK. v mmm Vee- en Varkensmarkten Eiermarkt 9 juni 1964. Landbouwers, - 13 juni 1964 Met de DIEPVRIEZER ZENITH (iïïwjli ïifis r~3X: U\.—€ t» Anderlecht voordele wss#k. Varkens Er werden in totaal 2649 dieren ter markt gebracht zegge 559 meer dan verleden week. Begrijpelijkerwijze deed zich een daling voor. Alleen voor extra vleesvarkens hielden de prijzen stand De varker shandel vertoont op heden een wisselvallig en spe kulatief karakter. Veel groothandelaars bevoorra den zich in Nederlandse varkens naar men beweert voor de betere en voordeligere kwaliteit. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon)32-38 fr. vlees varkens 30 31 Ir.half vette varkens 29-30 fi. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 27 28,5 fr. zeugen 23 32 fr. Hoornv©» Met 2516 stuks noteerde men een minaanvoer van 358 dieren verge leken bij vorige week. Er volgde deze week een prijs stijging voor alle dieren behalve voor de koeien waarvan de prijzen daalden. Het aanbod was onvol doende. De prijzen Ossen dikbil 54 63 Irgoed ge vormde 51-53 fr.60 t.h opbrengst: 42-48 fr. 55 t.h. opbrengst 35-40 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 27-33 fr. 50 t.h opbrengst22 25 fr. Vaarzen dikbil 54 63 fr. goed gevormde 51-53 fr.60 t.h. op brengst: 44-50 fr.,-55t.h. opbrengst: 35-42 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 41-46 fr. 55 t.h. opbrengst 34-39 fr. zware 32-40 fr. worstdieren 16-21 fr Kalvermarkt Met een aanvoer van 1218 dieren stelde men een minaanvoer vast van 152 stuks. Voor de goede kalveren bleven de prijzen onveranderd, voor de andere was er een stijging. Hierbij speelde de aankoop van 250 stuks door de uitvoerders zijn rol. Prijs per kg. lavend gewicht: dik bil75 tot 85 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren; 56 tot 67 fr goed gevormde 44 tot 54 fr; gewo ne 36 tot 41 fr ,- minderwaardige 31 toi 34 fr GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Extra grote en grote: 1,10-1,20 fr Bruine 1,40 1,80 fr. Middensoort 0,70 0,95 fr. Kleine 0,55 0,65 fr. Richtprijs op tournée GroteC,90 fr Middensoort 0,70 fr. Kleine 0,40 fr. Verslag van de Prijzenkcmmissle Aangevoerde hoeveelheden 1 1.350.000 eieren BROEDEIER VEILING Aangevoerd 33.000. Verkocht 18 000 (2,00 d 3,50 fr.) Botermarkt1446 kg. - 89 a 90 Ir Tendens van de markt lichte stijging. Zwijnen 32-33 fr. Biggen 35-40 fr Kalveren 35-40 fr Bericht aan de De strijd tegen mannelijke en wilde hopplanten. leest en verspreidt uw blad. 4 DE KOORNBLOEM Ik weet niet of u ook langs de Vlaamse TV om de aankomst van het behaarde Engelse viertal, ook wel eens de Beatles genoemd, in Neder land medebeleefd hebt. Eerlijk gezegd, wat wij in onze kijk kast van deze aankomst gezien heb ben, heeft ons niet met ontzetting ge slagen. Wij hebben eerder om zoveel gekheid en verafgoding door de jeugd van een schreeuwend Yé Yé-viertal gegrinnikt. En bij ons zelf de opmer king gemaakt dat dit alles wel zou overgaan met de jaren van verstand, die echter steeds langer en langer op zich laten wachten. De Beatles schijnen wel een we reldvermaardheid te hebben. Op en kele (lofwaardige) uitzonderingen na. Alvorens in Nederland aan te komen, was het beruchte viertal Denemarken gaan onveilig maken. Toen een Deens journalist aan een bekende Russische schrijfster die om dezelfde tijd in Kopenhagen vertoefde, de vraag stel de wat zij persoonlijk over de Beatles dacht, moest het mens verlegen be kennen dat zij nog nooit over hen ge hoord had. Misschien dacht zij wel dat dit een nalatigheid in haar opvoe ding betekende. Wij veronderstellen dat zij intussentijd wel gerustgesteld zal zijn. Wij lazen dezer dagen in de krant dat twee 15-jarige meisjes weer op weg zijn naar hun ouderlijk huis in de staat Virginia, nadat zij tevergeefs hadden getracht naar Engeland te gaan om de Beatles te zien. Carol Pantas en Allison Moore uit Warrington, werden langs een snel weg aangetroffen, samen met een 15- jarige jongen die zij op hun beurt hadden ontmoet. Het trio was op weg naar Engeland waar zij de Beatles wil den ontmoeten. Het drietal poogde aan boord te gaan van een schip in de haven van Baltimore. Succes bleef uit en toen liftte het trio naar New York. In deze grote haven kon het trio niet aan boord slippen zodat zij zichzelf wijs maakten dat het in Philadelphia be slist beter zou gaan. Onderweg ech ter werden zij door de politie opge pikt. Van de andere kant blijkt dat een van de grootste werkgevers van tie ners de Beatle-haartooi voor zijn per soneel verboden heeft. Iedere jongen die met deze haar tooi, ge weet wel een lange kalot, op het werk verschijnt bij de firma Mc Donald, een bedrijf met vele hon derden filialen in 45 Amerikaanse staten, zal naar huis worden gestuurd Wanneer men dan bij de kapper is ge weest mag men met een normale haardos terugkeren. Het ware thans echter verkeerd hieruit verkeerde konklusies te gaan halen en bij voorbeeld te gaan den ken dat de directie van dit reuzenbe drijf iets speciaals tegen de Beatles in te brengen heeft. Een direkteur verklaarde Wij zijn geen haters van muziek, maar 't grote probleem is het feit dat alle werkne mers bij ons bij hun werk mutsjes dra gen. Met de Beatles-haartooi passen echter de mutsjes niet meer op de hoofden van de tieners. Acht-en-dertig koffielepeltjes, twee visvorken, twee geldstukken van honderd lire en sleutels ziedaar de opsomming van de voorwerpen die door een chirurg van de kliniek van Cagliari (Sardinië), uit de maag van een 19-jarige student gehaald werden. De jongeman, die alleen in het ap partement van zijn ouders achterge bleven was, had in een vlaag van waanzin, niet zonder moeite, deze verschillende voorwerpen ingeslikt. Bij hun terugkeer vonden de ouders hem op zijn bed, ten prooi aan hevige pijnen. Zij deden hem onmiddellijk naar het ziekenhuis overbrengen waar net heelkundige ingrijpen haast vier uur duurde. UfigT: li j iafs 33 I Ui; 'ijsgs? «HBE i- miste!*- hebt U steeds in huis VERSE GROENTEN fruit, vlees, vis, enz. tegen de goedkoopste prijzen. Alle soorten frigo's en COMBINES IN VOORRAAD. Vraag ons inlichtingen, J. VAN POUCKE - ZONEN Oosthoek, 49, Wakken Tel: (09) 76.81.77 MARKTBESCHOUWNGEN De prijzen voer de grote eieren ver hoogden met 5 a 10 et per ei. Voor de kleine eieren bleven de prijzen on veranderd. De vraag in het buiten land is ietwat meer bevredigend en de kopers vragen naar verse eieren. De eerste wagens zijn aangekomen in Italië en de kwaliteit van de Bel gische eieren is bevredigend. Het wa re aangewezen, en dit is de wens van de Kommissie, dat zowel de produ centen als de handelaars geen eieren zouden achterhouden bij deze weers omstandigheden zodat de buitenland se verbruikers het vertrouwen zou den blijven behouden in de kwaliteit van 't Belgische ei. Birminghamsfraaf BRUSSEL vera Het Ministerie van Landbouw deelt ten behoeve van de hopplanters mede hetgeen volgt Overwegende dat de toekomst van onze hopproduktie afhangt van de kwaliteit van de waar die op de markt wordt gebracht, heeft het Departe ment van Landbouw sedert enkele ja ren een reglement uitgevaardigd waarbij de controle op de herkomst en de verpakking van de hop wordt geregeld. Zich rekenschap gevend van het feit dat de eisen die door deze wettelijke beschikkingen worden ge steld onkosten medebrengen voor de genen die ze vrijelijk navolgen, oor deelt de Minister van Landbouw dat, in afwachting dat de markt terug ge zond wordt, het aangewezen is dat een vergoeding zou worden uitbe taald aan de vooruitstrevende plan ters. Deze vergoeding zal voorbehouden zijn aan de hopvariëteiten die aange nomen zijn op de rassenlijst en die men officieel zal hebben erkend als beantwoordend aan de beschikkin gen die voorkomen in het koninklijk besluit van 19 juli 1963. De Minister van Landbouw heeft voor de hop van de oogst 1964, het basisbedrag van de vergoeding vast gesteld op 3 F per kg. Dit bedrag zal verschillen naar gelang de diverse va riëteiten die op de rassenlijst zijn in geschreven basisvergoeding 100 voor de variëteiten Saaz en Tettnang; coëfficiënt 2,50 hetzij 7,5 F/Kg. Hallestan en Northern Brewer coëfficiënt 1 hetzij 3 F/Kg. Andere, ingeschreven variëteiten coëfficiënt 0,75 hetzij 2,25 F/Kg. Volgens art. 2 van het Koninklijk Besluit van 1/2/55 is elke eigenaar, huurder of gebruiker van gronden waarop wiide hopplanten voorkomen, en gelegen in een strook van 5 Km. rond elk hopveld, er toe gehouden de ze wilde hop te verdelgen vóór 1 juni. Door wilde hop wordt verstaan al de hop die groeit buiten de hopvelden, meestal in hagen, kanten, bossen enz. Al deze hop dient vernietigd, om al dus zeker de mannelijke planten te treffen en te beletten dat ze onze hopvelden zouden bevruchten. Be vruchte hop is minderwaardige hop en heeft een geringe brouwwaarde Het komt er dus op aan zaadloze hop te produceren, ook omwille van de faam van onze hop in 't buitenland. Het is dus van het grootste belang dat alle wilde hopplanten vernietigd worden, vooral de hopkwekers moe ten zich daarvoor inspannen. De Rijkswacht en de lokale politie verlenen hun volledige medewerking en zullen speciaal de wilde hop in 't ook houden en erover waken dat het Koninklijk Besluit van 1/2/55 toege past wordt.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4