Hier spreekt de boer VAN DE HAK OP DE TAK. Rundvee- en Varkensmarkten Kantoren en Magazijnen gesloten. Met R.U.Z. op reis. In Memoriam Frans Wynant* Eiermarkt 16 juni 1964, 4 DE KOORNBLOEM - 20 juni 1964 Ik zou wel kunnen wenen Van deernis en verdriet. Een boerenvriend ging henen Een echte boer ons plots verliet. Hij was ons aller vriend. Verknocht aan onze stand, Het boerenvolk zijn leven lang gediend Als was 't zijn dierbaarst pand. Hij dacht niet aan zich zelve, Was overal en altijd paraat. Ook als bestuurslid van Redt U Zeiven Was hij een man van de daad. Zijn heengaan krijge in het hierna de bekroning, Voor al zijn werken en al zijn strijd, Honderden brachten hem hier reeds als beloning Een eresaluut als pionier van zijn tijd. Wij hebben aan uw graf gestaan Vaarwel ons aller vriend In ons ogen blonk een traan Rust vredig. Gij hebt het verdiend. BOER WORTEL Sinds verscheidene jaren en met het prijzenswaardig doel de vriend schap onder de mensen en daardoor de wereldvrede te bevorderen, wor den er ieder jaar in verschillende lan den mensen uitgewisseld. In die zin natuurlijk dat bijvoorbeeld een Duit se een paar maanden bij een Frans gezin gaat inwonen en, in ruil voor voeding en onderdak, zowat in de keu ken van haar gastheer meehelpt en een of ander karweitje opknapt. Natuurlijk zijn wij nog niet zo ver, kwestie van omwisseling tussen Amerikanen en Russen, maar mis schien komt dat ook nog wel. Waar wij het hier willen over heb ben is over de Engelse juffrouw Miss Mabel Whitney, 40 jaar oud en afkom stig uit Croydon die voor een paar maanden te gast was in het huishou den van de heer en mevrouw René Chaveau uit Parijs. Het toeval, of liever het noodlot, wilde nu dat Miss Mabel nu precies geen katje was om zonder hand schoenen aan te pakken en bovendien nogal gemakkelijk op haar Engelse teentjes getrapt was. Zij zou dus, als tegenprestatie voor haar huisvesting en voeding, enkele huishoudelijke werkjes verrichten. Het was nu precies over de interpretatie van huishoudelijk werk dat tussen Miss Mabel en haar gastheer-werkge ver een licht verschil van mening ont stond. Het begrip licht bij manier van spreken natuurlijk, want het menings verschil ontaardde zodanig dat er én hospitaal én politie én rechter bij te pas kwamen. Miss Mabel maakte het inderdaad zo bont en begon de woning, gelegen aan de deftige Boulevard Port Royal zo lelijk toe te takelen dat Monsieur Chaveau haar uiteindelijk in een ka mer opsloot en de mobiele brigade ter hulp riep. Deze verscheen onder de vorm van nkele flinke pandoeren. Maar hiermee was de kous nog niet af de stoere bevelvoerende brigadier moest ijlings naar het hospitaal overgebracht wor den toen Miss Mabel haar gebrek aan kennis van de Franse taal verduide lijkte door haar puntige naaldhak in zijn maag te prikken. Een andere agent krabde zij bijna de ogen uit en klauwde zijn gelaat open. De dochter van de heer Chaveau, die met haar gebrekkige kennis van de Engelse taal als tolk poogde op te treden, bekwam het even slecht als ruil voor haar bemiddeling kreeg zij enkele oorvegen. Toen het wijfje met vereende krach ten tot voor de kommissaris van po litie gesleurd was, moest het kommis- sariaat het even later ook ontgelden inktpotten kwakten tegen de muren, asbakken vlogen door de lucht en ver- verschillende stoelen vielen op het veld van eer. Uit vrees voor nieuwe aanvallen en een mogelijke aanslag op de rechter liet men haar eerst in de cel tot be daren komen. Gedurende acht dagen. Dan kwam zij, gekalmeerd, voor de rechter die haar tot die acht dagen in voorarrest verbleven, veroordeelde. Plus de vergoeding van de aangerich te schade natuurlijk. In Berlijn was een dief er met een auto vandoor gegaan. Misschien kreeg hij berouw. In ieder geval, hij liet de auto achter, belde de politie op en vertelde met een lugubere stem dat er een lijk in de auto lag. Onmiddellijk kwamen de Berlijnse politiemannen in aktie. Met stormwa- gens en huilende sirenes stormden zij in angstaanjagende vlucht naar de aangeduide plaats van de misdaad. De dief had niet gelogen. Er lag in derdaad een lijk in de auto het wai echter een dode eend. te A&derlecht voor deze wook Varkens Er kwamen 2188 dieren ter markt of in totaal 461 minder dan vorige week. De markttendens was stijgend ge richt in Anderlecht in tegenstelling met de meeste andere markten van het land. Het van week tot week op en neergaande aantal aange voerde levende varkens bewijst de spekulatie in de varkenshandel. Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon)33-39 fr. vlees varkens 31-32,5 fr.half vette varkens 30-31 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht: 28 29 fr. zeugen: 23 32 fr. Hoornvee. Met 2969 stuks noteerde men 464 dieren meer ter markt dan verleden week. De stemming bleek vast voor goed vee en dalend voor de rest. Het prijsverschil tussen de eerste en de overige kwaliteiten groeit steeds aan. De prijzen Ossen dikbil 54 63 fr; goed ge vormde 51-53 fr. ;60t.h opbrengst: 42-48 fr. 55 t.h. opbrengst 35 40 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 32 39 fr.50 t.h. opbrengst22 24 fr. Vaarzen dikbil: 54 63 fr. goed gevormde 51-53 fr.60 t.h. op brengst: 44-50 fr.55t.h. opbrengst: 34 42 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 41 46 fr. 55 t.h. opbrengst 32-39 fr.; zware 32 40 fr.worstdieren 16 21 fr. Kalvermarkt De totale aanvoer beliep deze week 1425 stuks of 2.7 meer dan vorige week. De marktstemming bleef ongewij zigd. Er werden opnieuw 400 kal vers aangekocht voor de uitvoer. Begrijpelijkerwijze hielden de prij zen stand. Prijs per kg. levend gewicht: dik bil 75 tot 85 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 56 tot 67 fr goed gevormde 44 tot 54 fr; gewo ne 36 tot 41 fr minderwaardige 31 tot 34 fr. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van da markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt t Extra grote en grote: 1,20-1,35 fr Bruine 1,80 2,00 fr. Middensoort 0,80-1,10 fr. Bruine 1,20-1,50 fr. Kleine 0,60 0,75 fr. Bruine 0,75 1,C0 fr. Richtprijs op tournée Grote: 1,00 1,05 fr. Middensoort 0,75 fr. Kleine 0,45 fr. Verslag van de Prijzenkcmmissie MARKTBESCHOUWINGEN De markt vertoonde een betere stemming. De stijging is feitelijk te wijten aan de goede vraag voor het binnenland die heerste op het einde van de verlopen week. Wat het verloop voor de e.k. dagen be treft, is zeer moeilijk te bepalen, aangezien het buitenland vandaag reeds terughoudend werd. Aangevoerde hoeveelheden 1.225.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 31.000. Verkocht 22 000 (2,00 d 3,20 fr.) Botermarkt1320 kg. - 90 a 92 fr. Tendens van de markt lichte stijging. Zwijnen 32-33 fr. Biggen 45-50 fr. Kalveren 37 - 42 fr Ten einde te voldoen aan de wet zullen wij ons personeel verlof ge ven voor de WEEK van 6 tot en met 11 juli Wij trekken de aandacht van de belanghebbenden op deze maat regel. Zij gelieven zich tijdig te voor zien van voeders, meststoffen, sproeistoffen, enz. De Bestuurder. Aken - Monschau (Duitsland) Wegwijzer Brussel, Leuven, Tienen, St. Truiden, Tongeren, Maastricht, Aken, Monschau, Eupen, Verviers, Luik, Brussel. Datum 4 juli. Inschrijving Lauwaert, Appelterre. Antwerpen - Lichtaart (Bobbejaan- land) Wegwijzer Schoonaarde, St. Niklaas, Antwerpen, Lichtaart, Herentals, Lier, Mechelen, Dendermonde. Datum 4 juli. Inschrijving Govaert Frederik, Schoonaarde. Ourthevaliei, Le Herou Wegwijzer Brussel, Leuven, Tienen, St. Truiden, Luik, Hamoir, Werbomont, Baraque de Fraiture, Le Herou, La Ro che, Durbuy, Modave, Hoei, Waver, Brussel. Datum 11 juli. Inschrijving De Tant, Nederhasselt. 1 augustus. Inschrijving Van Ouden- hove Gaston, Aspeiare. Echternach - Groot Hertogdom. Wegwijzer Brussel, Waver, Gem- bloers, Namen, Marche, Bastenaken, Ettelbrück, Larochette, Müllerthal, Echternach, Berdorf, Vianden, Diekirch Wiitz en terug. Datum 14 juii. Inschrijving Claes- sens, Hofstade. Ahr- Rijn- en Moezelvallei Wegwijzer Brussel, Luik, Verviers, Eupen, Monschau, Schleiden, Blanken- heim, Ahrweiler, Bad Neuenahr, Ko blenz, Bernkastel, Trier, Luxemburg, Namen, Brussel. Datum 18 en 19 juli. Inschrijving D'Haeseleer, Denderhoutem. Vraagt overal Jos. BAEl'EN Kwaliteitsmerk nti Job. Baeten Haaltert

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4