Internationale Eiercommissie. W eidekoek j es Raapzaad VOOR DE RAPEN VOLLEDIG VOEDSEL Eiermarkt 20 juli 1964, Provinciale Pomologische Vereniging STUDIEDAG volledige bemesting* Persbericht van het bestuurscomité van de GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt Extra grote en grote: 1,05-1,20 fr Bruine 1,15 1,30 fr. Middensoort 0,80-1,00 fr. Kleine 0,50 0,70 fr. Richtprijs op tournée Niet medegedeeld. N.B. - De Kommissie stelt vast dat de tourneeprijs van verleden week zich voordoet als volgt Grote: 1,30 fr. Middensoort 0,90 fr. Kleine 0,50 fr. Verslag van de Prijzenkcmmissie van Oost-Vlaanderen. Uitnodiging voor de Men meldt ons uit Schoonaarde het overlijden van Mijnheer Remi, Jozef VAN ACOLEYEN Weduwnaar van Mevr. Alida Janssens. Lid van Redt U Zeiven. Aan de getroffen families bieden wij onze oprechte deelneming. Onze weidekoekjes kennen een grote bijval bij de kwekers. Zij zijn verpakt per 25 kilos en worden door de dieren gretig opgenomen. Wie onze koekjes eens be proefd heeft koopt deze regelma tig. Zij geven volledige voldoe ning op alle gebied. Aangevoerde hoeveelheden 1.340.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 33.000. Verkocht 16 000 (3,00 a 3,10 fr.) Botermarkt: 1020 kg. - 90 a 93 fr Tendens van de markt daling. Zwijnen 32-34 fr Biggen 40 - 45 fr. Kalveren36-41 fr Groothandelsmarkt der eieren 67/68 gr. 1,20 fr. Bruine 1,40 fr. 62/63 gr. 1,125 fr. Bruine 1,35 fr. 57/58 gr. 1,05 fr. Bruine 1 25 fr 52/53 gr. 0,85 fr. 47/48 gr. 0,65 fr. 42/43 gr. 0,50 fr. Beschikbaar in magazijn LEIELANDER (lange raap) (knolvoetvrij) MEETJESLANDER (ronde raap) dient men, zoals voor alle vruchten, te zorgen voor een Voor de samenstelling, door Redt U Zei ven ter beschik king gesteld wordt volgende inhoud gewaarborgd 9 Stikstof 10 Fosfoorzuur 11 Potas Het is een voor de rapen en verzekert een overvloedig en voedzaam gewas. Genoemde samenstelling bevat de passende elementen voor een rijke oogst en wordt meer en meer door de landbouwers od prijs gesteld. Tijdens de in juni 1964 gehouden vergadering in Londen besprak het be stuurscomité van de Internationale Eiercommissie uitvoerig de aanzienlij ke achteruitgang in de internationale eierhandel over de laatste drie jaren. Geconstateerd werd dat deze terug gang hoofdzakelijk het gevolg is van de sterk toegenomen binnenlandse produktie in die landen welke voor heen aanzienlijke hoeveelheden eie ren importeerden, nl. het Verenigd Koninkrijk, West-Duitsland en Italië. Het bestuurscomité onderzocht de oorzaken van deze tendentie. Het stel de vast dat een en ander te wijten was aan de snelle ontwikkeling van meer intensieve en meer economi sche produktiemethoden. De produk- tie-uitbreiding wordt nog gestimu leerd door de toegenomen nationale steun en andere beschermende maat regelen. Het comité besprak voorts de ge volgen van deze recessie voor de in ternationale eiermarkt op langere ter mijn. Het onderzocht de in elk land of groep van landen heersende om standigheden en het erkende dat men in feite in een impasse is geraakt. Het bestuurscomité is van oordeel dat, ingeval de Internationale Eier commissie blijft voortbestaan na de vergadering te Bologna, welke in sep tember wordt gehouden, één van haaf eerste taken zou moeten zijn de in vloed na te gaan van de huidige afzon derlijke regelingen op de internationa le eierhandel. Bijzondere aandacht werd geschon ken aan de beheersing van de produk tie en de controle op de import, b.v. door internationale goederenovereen komsten. Het bestuurscomité was van me ning dat, nu sommige landen mogelijk bereid zijn te onderhandelen over im port- of exportquota, het eigenlijk no dig is als tegenprestatie te garande ren dat ten aanzien van deze quota geen buitensporig hoge invoerrechten worden vastgesteld of daaraan andere financiële belemmeringen in de weg worden gelegd. Gedurende de afgelopen maanden zijn in verschillende landen, die in het bestuurscomité zijn vertegenwoor digd, krachtige pogingen aangewend om de binnenlandse consumptie te verhogen. Het comité beveelt ten zeerste aan, dat deze nog meer wor den aangewakkerd. Het beveelt ook aan dat de Internationale Eiercommis sie indien deze blijft voortbestaan alle mogelijke stappen onderneemt om niet alleen de eierconsumptie te verhogen maar ook alle te bewande len wegen op te sporen, welke zouden kunnen leiden tot het verruimen van de wereldmarkt. MARKTBESCHOUWINGEN De eiermarkt kende heden morgen een katastrofaal verloop. Na de ge voelige prijsdaling van vorige week had de markt de daarop volgende da gen nog een grotere inzinking gekend met als gevolg dat de prijzen heden morgen tot 40 ct. per ei daalden op de producentenmarkt. De groothandels markt kende eveneens een archi- slecht verloop, want zowel op de bin nenlandse als op de buitenlandse markten heerst er paniekstemming. De huidige prijzen zijn de laagste die men sedert 20 jaar rond dit tijd stip gekend heeft. Zeer beelangrijke hoeveelheden eieren blijven onver- I kocht in het land. Voor de uitvoerbare overschotten kan geen voldoende af zet gevonden worden, niettegenstaan de de grote krachts- en financiële in spanningen die door onze uitvoerders gedaan worden. De zeer grote warmte der laatste dagen verergert de toe stand nog in grotere mate. In de ge geven omstandigheden zal de kwali teit ook in het gedrang kunnen komen Zowel de producenten als de handel dringen bijzonder bij de overheid aan opdat zonder verwijl maatregelen zou den kunnen getroffen worden om de totale ondergang van onze pluimvee houderij en van onze eierhandel te vermijden. Zoals het nu gaat is de toestand volstrekt onhoudbaar. De producenten worden dringend aangemaand de eie ren niet te wassen gedurende de war me perioden. Op donderdag 6 augustus 1964 or ganiseert de Provinciale Pomologi sche Vereniging van Oost-Vlaanderen v.z.w., met steun van het Ministerie van Landbouw en het Rijkstuinbouw- consulentschap O-VI., haar jaarlijkse zomerstudie- en demonstratiedag. De ze manifestatie gaat door op het be drijf van de voorzitter P. van Ginder- achter, ten Breebroek-Waarschoot. Programma Studiegedeelte Aanvang om 10 u. Voordracht Aaltjes en hun be strijding (Bodemontsmetting in de fruitteelt] door de heer Ir. J. D'Herde. direkteur van het Rijksstation voor in- sectenkunde te Gent. Voordracht De moderne fruit teelt in West-Europa door de heer V. Swelders, leraar in tuinbouw. Voordracht Grillen in schillen (Appelproduktie per Ha. in E.E.G.-lan- den vergeleken met die v. andere lan den als U.S.A., Canada, Australië, Ja pan enz.) door de Heer H.J.P.J. Van dommele, direktieassistent bij Inter national Machinery Corporation St Niklaas-W. Technische demonstraties Aanvang om 14.30 uur. Verscheidene proeven werden aan gelegd op het bedrijf van de Heer P. van Ginderachter. Aan de deelnemers zal uitleg verstrekt worden over Vruchtendunnen handdunnen, scheikundig dunnen, uiteenzetting door Ir. O. Liard, Sekre- taris-Generaal van het Nationaal Co mité voor Fruitteeltonderzoek te Gem- bloers. Grondverzorging bodemtempera- tuur en bodemvochtigheid bij verschil lende manieren van bodemverzorging: zwart, strobedekking, groenbemester, plastiekbedekking, oiiemulch, besten dige begroeiing, uitleg door de heer Prof Dr. De Boodt, professor in de bo- dempnysica aan de Rijkslandbouwho geschool te Gent. Scheikundige onkruidenbestrijding met Paraquat, Diquat, Weedazol, Si- mazin, Atrazin, enz., uitleg door de heer M. Hindricq, tuinbouwkundige bedrijfsleider, Ten Breebroek, Waar schoot. Verschillende groenbemesters proeven van 't Nationaal Comité voor Fruitteeltonderzoek (I.W.O.N.L.) uitleg door de heer T. Ing. H. Vande- pitte, assistent Nationaal Comité voor Fruitteeltonderzoek I.W.O.N.L. Deze dag moet uitgroeien tot één van de bijzondere Fruitteeltkundige Manifestaties in het Vlaamse Land. Daarom Allen op 6 augustus 1964 naar Waarschoot. Houdt deze daq vrij. Het bestuur.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4