ZACHARIAS HAGEfllEIER BRECKPOT bouwgrond Ch. MEERT Notaris BUYS V.E. DE GHEEST Notariële Annoncen Woonhuis cn Werkhuis Uit de hand te koop Uit de hand te koop Uit de hand te koop De aOontupen öan een verhaal uit de vorige eeuw* Studie van Notaris te Aalst, Graanmarkt. Tel. 218.41. Studie van Notaris ts Erpe. Tel. Aalst 241.22. Tweede en Laatste Zitdag dinsdag 28 juli 1964, Gemeente Oudegem. 1) 16 a 50 ca land ter wijk «Kwin- kel de Minkel». 2) 15 a 60 ca land ter wijk «Boom hof». Voor verdere inlichtingen wende men zich ter studie van notaris Meert te Erpe. Studie van te Lede. Goede bouwgronden te Lede, Maarschalk Montgommerystraat. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich ter studie van No taris Buys te Lede, Kasteeldreef, 44. Tel. Aalst 249.04. Studie van Meester doctor in de rechten. Notaris te Aalst. Sterrestraat, 1, (Houtmarkt). Tel. 241.94. door"Fr. Gerstacker in de vertaling van f Prof. Scharpé Uitgave van het Davidsfonds. OPENBARE VERKOPING VAN een welgelegen perceel te AALST, hoek der Duivekeetstraat en Weggevoerdenstraat De notaris Pierre Breckpot, te Aalst, zal openbaar verkopen namens wie het behoort STAD AALST Een perceel bouwgrond gelegen te Aalst, uitmakende de hoek van de Dui vekeetstraat en van de Weggevoerden straat, gekend ten kadaster sectie C. nummers 1.101/S2 en 1101/V2, met een grootte volgens kadaster van 3 a 74 ca., en volgens meting van 3 a 04 ca 60 tmil, palende volgens plan en kadaster noord de heer Mauritius De Gendt-Clinckaert met een breedte van 14 m 90 oost de heer Willy Coppie- ters-Le Compte met een lengte van 22 m 62 zuid de Duivekeetstraat met een breedte van ongeveer 15 m 85 en west de Weggevoerdenstraat met een breedte van ongeveer 18 m 30. Onmiddellijke ingebruiktreding. ENIGE ZITDAG Maandag 10 augustus 1964 om 14 uur, ter café Palace te Aalst choolstraat, gehouden door de heer Isidore Permentier. OPENBARE VERKOPING VAN te AALST, Sterrestraat 2 en 3 De notaris MEERT, verblijvende te Erpe, zal in het openbaar verkopen STAD AALST Woonhuis met werkhuis, Sterrestr. nummers 2 en 3 gekadastreerd sec tie A nummers 1529 en 1530b groot volgens meting van 2 a 52 ca 58 dm2. Verdeeld in twee loten Lot 1 Woonhuis met aanhorighe- den en grond, Sterrestraat, nummer 2 gekadastreerd sectie A nummer 1529, met een grootte volgens meting van 68 ca 99 dm2. Het huis omvat Onderaards kolen- en provisiekel der. Op gelijkvloers voorplaats, keu ken, badkamer en overdekte koer. Op eerste verdiep twee slaapka mers. Op tweede verdiep twee slaapka mers en zolder. Alle plaatsen zijn bereikbaar van in de gang. Het huis is voorzien van stadswa- ter, gaz en electriciteit. VRIJ GEBRUIK ONMIDDELLIJK Lot 2 Werkhuis met aanhorighe- den en grond, Sterrestraat, nummer 3 hebbende een voorgevel van 15,76 in gekadastreerd sectie A nr 1530b met een grootte volgens meting van 1 a 83 ca 59 dm2. Het gebouw omvat Een grote plaats van 15 op 8. Verschillende kleine plaatsen. Gebouw voorzien van drijfkracht. De gebouwen zijn te bezichtigen iedere zaterdagnamiddag van 4 tot 7 uur en zondagvoormiddag van 9 tot 11 uur. om 2 uur namiddag in de café gehou den door de heer Jan Deghels te Aalst Houtmarkt, nummer 11. STAD AALST AALST PARKLAAN 1) Welgelegen VILLA groot 11 aren 9 ca 70 tma breed aan de laan 14 me ter begrijpende: hall; grote ontvangst plaats; living, keuken, vestiaire, WC, drie slaapkamers, mansardekamer, badkamer, garage, proviand- en wijn kelder, washuis, terras en hof, palen de aan de bouwgrond hierna te koop. Bezichtigen woensdag en vrijdag van 15 tot 18 uur. 2) Perceel BOUWGROND breed 12 m 50 palende aan de villa hierboven vermeld. Welgelegen perceel BOUWGROND Langestr groot 8 a 91 ca 13 m breed aan de straat ook geschikt voor ap partementsgebouw. WOONHUIS, bestaande uit gang, voorplaats, woonkamer, keuken, stal len, W.C. en hof. Twee slaapkamers, zolder en halfkelder. Groot 4 aren 35 ca. Langestraat 140, Aalst. Vier aaneenpalende WOONHUIZEN te Aalst, Nieuwbrug- en Tramstraat, samen groot 2 a 40 ca afzonderlijk of in blok. 2. In de ogen ligt het hart zegt een oud liedeke. Neen, neen, niet waar In de hoed, daar ligt het, en de op lettende waarnemer kan in menig ge val door de hoed rechtstreeks iemands hart doorpeilen. Wie b.v., zijn hoed rechtop zet en stijf, zodat hij loodrecht boven de kruin van de schedel staat, t is mo gelijk dat die een brave, eerlijke ke rel is, maar in alle geval is hij vast en zeker in een of ander opzicht neus wijs, en stapt in alle geval stijf en nuchter door het leven zonder enig spoor van poëzie. Ik geef toe dat hij een uitstekend beambte en een voor treffelijk zakenman kan zijn, maar een aangename kameraad, dat nooit Een ziertje scheef, of naar rechts of naar links, dat doet er niet toe, en wat voor een fabelachtig verschil geeft dat! Dat zijn de beste en inte ressantste mensen, met precies ge noeg speelsheid van zin om beminne lijk te zijn, en om het aangename niet te vergeten terwille van het nut tige. Doch niet te veel te scheef .naar een kant is een teken van grote lichtzinnigheid, is een uitdagen van de mensheid, dat doorgaans niemand zich aantrekt, geeft ruzie- en strijd lust te kennen, en meer andere ver keerde passies. Op den duur worden zulke mensen in de omgang onuit staanbaar. De hoed geheel achterwaarts ver raadt zorgeloosheid, maar ook gemak zucht, met een beetje verwaandheid. Lichtzinnige schuldenmakers en spe- kulanten zijn geneigd de hoed aldus te dragen, en hoe meer ze hem naar achter zetten, des te meer bevinden ze zich in gevaarlijk postuur. Het betekent daarentegen zwaar moedigheid en neerslachtigheid als de hoed ver naar voren over het voor hoofd getrokken wordt sombere verbittering, een beklemd hart of pijnlijke levensomstandigheden, ook wel onreine verlangens; kortom, aan de hoed kent ge de mens, zoals hij werkelijk is, en Zacharias Haze- meier, de lichtzinnigste waterdichte hoedenmakersgast die ooit over de baan was gestapt, gaf met zijn hoed tartend op het linkeroor, waarlijk de ze theorie geen logenstraffing. Zacharias maakte zich ook feite lijk niet in het minst bezorgd, en nu dat zijn besluit vaststond, hield hij al het overige dat hem mogelijk kon overkomen, of hinderlijk kon zijn, voor bijzaak, en toch had hij de hoofdmoeilijkheid niet verwacht waar ze eigenlijk zou opduiken. Zijn begrippen over reisonkosten waren namelijk zeer rudimentair, want als hij soms van de ene stad naar de ander stapte, kwam hij er ge woonlijk aan met een paar groschen meer op zak dan bij zijn vertrek; hij verstond immers in de grond de kunst van vragen, en in weinig huizen waar hij aanklopte, kon men er op roemen, dat hij onbegiftigd verder was moeten trekken. Hij maakte dan ook, naar die maatstaf, zijn rekening op van de prijs voor de overtocht naar een ander we relddeel en was, eens te Hamburg aangekomen, bitter ontgoocheld toen de kapiteins van de schepen, die op 't uitvaren lagen, aanzienlijk meer vorderden voor zijn overtocht dan hij in staat was af te dokken, zelfs in het geval dat hij er zijn hele kapitaal aan had willen besteden. Overal waar hij aan boord kwam, schudden de oude zeebonken de kop, en vonden dat het niet genoeg was, En nutteloze monden te spijzen, daar op waren ze niet gesteld. Van het zeemanswerk verstond hij niets, op zee konden ze met hoedenmakers niets aanvangen, en de uitkomst bleef aldus op alle schepen dezelfde, zodat Zacharias op de avond van de tweede dag die hij aan dat rondlopen besteed had, met zijn hoed diep over het voorhoofd, 's morgens had zijn hoed nog altijd op één oor gestaan, terugkeerde naar zijn logisthuis aan de haven, verdrietig en tegen de hele wereld ontsïemd, en op de bank ging zitten achter een flauw glas wa terbier. Dat was een van de zogezegde matrozenkroegen, waar schier niets dan zeelieden of mensen die met de scheepvaart te stellen hebben, als zeilmakers, touwslagers, enz. verke ren, en ge kunt denken dat een stiel- gast met een ransel en een doren knuppel en een ordentelijke burgers- hoed op de kop, in het oog moest val len. Het was net of een uitgespannen stier in het bos was gekomen en in het gezelschap geraakt van een troep herten, en de matrozen staken dan ook spoedig de koppen bijeen en fluisterden en lachten over de won derlijke gast. Nadat ze een tijdlang met hem gelachen hadden zonder dat hij er zich aan stoorde, wilden ze hem voor het lolleken houden, maar Zacha rias was niet op zijn tong gevallen en antwoordde zo raak en scherp, dat ze zelf vermaak schepten in zijn slag vaardigheid. Er werd grog besteld, en daar Za charias hoegenaamd geen reden zag om zijn voornemens, die hem tot hier gevoerd hadden, onder stoelen of ta fels te steken, kwam het gezelschap spoedig te weten dat hij uit het bin nenland kwam en naar de vreemde wilde, maar dat hij geen schip kon vinden, daar hij geen duimkruid ge- genoeg had. {Wordt voortgezet

De Koornbloem | 1964 | | pagina 7