Lihorapszaad Rundvee- en Varkensmarkten VOOR DE RAPEN VOLLEDIG VOEDSEL VAN DE HAK OP DE TAK. overdekte Veehallen Eiermarkt 28 juli 1964. volledige bemesting* DE KOORNBLOEM 1 oogst 1964 De nieuwe te Sint-Truiden. Men meldt ons uit Haaltert het overlijden van Mevrouw Victorine DE BODT Echtgenote van Mr Emiel De Rijck. Lid van Redt U Zeiven. Aan de getroffen families bieden wij onze oprechte deelneming, GEMEENTE KRUISHQUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt i Extra grote en grote1,25-1,35 fr Bruine 1,50 1,60 fr. Middensoort 0,95-1,10 fr. Bruine: 1,00 1,30 fr. Kleine 0,60 0,80 fr. Richtprijs op toumée Niet medegedeeld. N.B. - De Kommissie stelt vast dat de tourneeprijs van verleden week zich voordoet als volgt Grote: 1,00 fr. Middensoort 0,70 fr. Kleine 0,40 fr. Verslag van de Prijzenkcmmissie MARKTBESCHOUWINGEN. Aangevoerde hoeveelheden 1.350.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 37.000. Verkocht 23 00C (3,00 a 3,20 fr.) Botermarkt1332 kg. - 92 a 94 ir. Tendens van de markt lichte stijging. Zwijnen 30-32 fr Biggen 35 - 45 fr. Kalveren36-40 fr ta Anderiecht voor deze week. Varkens In totaal werden er 2463 dieren aangevoerd zegge 292 minder dan verleden week. De marktstemming vertoonde een lichte daling. De verlofperiode en de drukkende warmte zijn oorzaak van een eerder zwakke vraag. Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon)36-42 fr. vlees varkens 33,5-35 fr.half-vette varkens 31,5-32,5 fr.vette var kens of varkens boven of onder het gewicht29,5 30,5 fr. zeuqen: 23 33 fr. Hoornvee. Met 3652 stuks noteerde men cij fers die 511 eenheden lager waren dan voiige week. Desondanks gingen de prijzen in dalende lijn behalve voor de goe de beesten. Evenals voor de var kens beïnvloedde de warmte en het verlof de markt. De prijzen: Ossen :dikbil 60-70 ïr goed ge vormae 55-58 fr. ;6Q t.h opbrengst: 40 50 fr. 55 t.h. opbrengst 30 38 tr. Koeien 55 t.h. opbrengst 23 27 fr. 50 t.h. opbrengst20 22 fr, Vaarzen dikbil60 70 fr. goed gevormde 55-58 fr.; 60 t.h. op brengst 41-52 fr.55 t.h. opbrenqst: 29-37 fr Stieren 60 t.h. opbrengst 41 47 fr. 55 t.h. opbi engst 32-39 fr. zware 32-40 fr.worstdieren 16 19 fr. Kalvermarkt Men stelde een aanvoer vast van 1204 stuks wat neerkomt op 216 minder dan verleden week. Hier ook was de marktstemming dalend. De vraag was heel zwak voor t binnenland, terwijl ook de prijzen in de naburige landen sterk daalden. Vele kalveren moesten onverkocht terug naar de hoeven. Prijs per kg. levend gewichtdik- 3il: 75 tot 85 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 54 tot 65 fr goed gevormde 41 tot 52 fr; gewo ne 32 tot 36 fr minderwaardige 28 tot 30 fr. dient men, zoals voor alle vruchten, te zorgen voor een Voor de samenstelling, door Redt U Zei ven ter beschik k'n9 gesteld wordt volgende inhoud gewaarborgd 9 Stikstof 10 Fosfoorzuur 11 Potas Het is een voor de rapen en verzekert een overvloedig en voedzaam gewas. Genoemde samenstelling bevat de passende elementen voor een njke oogst en wordt meer en meer door de landbouwers op prijs gesteld. De feestdag van 21 juli is achter de rug. In verband hiermede schreef de Nederlandse krantDe Telegraaf op zijn voorpagina dat de Belgen niet we ten waarom zij op 21 juli vrijaf heb ben. Deze opmerking komt uit de mond van de radioreporter Gerard Duysens van de regionale omroep Zuid, die aan verscheidene Belgen te Maastricht had gevraagd waarom zij eigenlijk vrij hadden (duizenden Belgen hebben im mers de dag van 21 juli in Nederland doorgebracht) De reporter kwam tot de ontdekking dat geen enkele Belg deze vraag kon beantwoorden. Triomfantelijk schrijft De Telegraaf dat de reporter, ten einde raad, zijn licht ging opsteken bij de plaatselijke stadsarchivaris de heer Wouters. En die wist het Met een tikje ironie besluit het blad Op de herdenkingsdag van de af scheiding van Nederland verschenen de Belgen nu in het land waarvan zij zich destijds losscheurden. Een knappe vent, die reporter. Wij hebben steeds geweten dat de Amerikanen er een rare manier om plezant te zijn op nahouden. Wij zijn thans zo mogelijk nog meer overtuigd. De Westduitse Minister van Defen sie, Kai-Uwe von Hassei, werd 's mor gens even voor vijf uur uit zijn bed ge beld. De stem in de telefoon zei U spreekt met Lance, uit Richmond, Virginia USA. Wij hebben hier een feestje en wij wilden maar even we ten of de Duitse minister van Defen- sie op dit uur per telefoon kon wor den bereikt. De woordvoerder van de minister deelde nadien mede dat Minister von Hassei niet alleen te bereiken was maar ook nog enkele minuten met Mister Lance sprak. Von Hassei is in Afrika geboren en sprak al Engeis voor hij Duits leerde. Blijkbaar had de onthutste Mister Lance uit Richmond, Virginia USA dit niet verwacht. ken op de schoolbanken versleten werd ons door de meester het gezeg de ingepompt dat de gewoonte een tweede natuur is. En dat een stelende ekster altijd een stelende ekster zal blijven, tot dat be sluit is nu ook een Engelse huisvrouw gekomen. Mevrouw Margaret Perrin uit Sout hampton legt voortaan de centen voor de melkboer klaar in een busje, omdat zij de laatste tijd weggekaapt werden door een diefachtige ekster. Volgens Dr Louis Freed, een Zuidaf rikaans deskundige in de sociale ge neeskunde, beginnen steeds meer vrouwen te drinken. En niet alleen uit dorst bij het warme weer van de laatste dagen. in een rede over de drankzucht, ge houden op het kongres van het Zuid afrikaans genootschap ter bevorde ring van de wetenschap, zegde hij dat de drankzucht vroeger over het algemeen tienmaal zoveel placht voor te komen bij mannen als bij vrouwen, maar dat dit verschil thans is gedaald tot viermaal zoveel. De oorzaak hiervan is naar zijn me ning de voortschrijdende emancipatie van de vrouwen. Vóór de eerste wereldoorlog leid den de vrouwen een naar verhouding beschermd leven, maar het vrouwen kiesrecht gaf haar het recht in de in dustrie, in de handel en in al de vrije beroepen te gaan werken. Thans treden zij de arena van Bacchus binnen als vastberaden me dedingsters van de mannen, besloot de dokter. Nog uit het land van Barry Goldwa- ter. De 28 jarige Dave Carter maakt se dert zaterdag aanspraak op het niet alledaags wereldkampioenschap worstelen. De man, die blijkbaar over een prima eetlust en dito maag moet beschikken, verslond zo maar een por tie van 3 meter en 86 centimeter. In één uur tijds Het oude record was volgens Carter 3 meter en 5 millimeter. In een Brabantse textielfabriek te Horst (Nederland) is een brandramp voorkomen door.... een autoklakson. De auto stond gestald in een loods van de fabriek en toen hij volop door vlammen was omgeven, verwekte de hitte een kortsluiting aan de electri- sche leiding van het voertuig, waar door de toeter begon te loeien Ge alarmeerde omwoners verwittigden de brandweer die een begin van brand spoedig kon blussen. Toen wij nog onze tijd en onze broe- Vanaf zaterdag 25 juli worden de nieuwe overdekte veehallen van de Haspengouwse veemarkten te Sint-Truiden, in gebruik genomen. Met het geplande nieuw slachthuis, zullen deze inrichtingen een prachtig geheel vormen van circa 7 ha. De overdekte hallen beslaan 1 ha., ruime parkeermogelijkheden zijn aangelegd drie elektrische weegtoestellen staan ter beschikking van het kliënteel, dat ook alle faciliteiten zal aangeboden worden, o.m. agentschappen van 7 bankinrichtingen verzorgen de finan ciële verrichtingen, telefooninstellin gen, verbruiksgelegenheid enz. De markt zal gehouden worden alle zaterdagen vanaf 6 u. De aanvoer zal geschieden langs de rijkswegen van Sint-Truiden naar Hasselt en naar Diest en kan ook vanaf vrijdag avond plaats vinden. De producentenmarkt kende een ge voelige prijsstijging maar de vooruit zichten voor de verkoop naar het bui tenland schijnen niet zo gunstig. Deze toestand zal zich speciaal vertonen in Duitsland, waar op 1 augustus e.k. de heffingen, geheven op Belgische en Hollandse eieren, zullen verminderen. Tot nu toe was het verschil die meer moest betaald worden op Hollandse eieren tegenover de Belgische eieren circa 11 ct. Van 1 augustus af zal dit verschil maar circa 3,5 ct bedragen. De Duitse invoerders zullen afwachten tot wanneer de heffingen zullen ver handeld zijn om de eieren op 1 augus tus te dedouaneren. De ristourno's voor Belgische eieren zullen voor Ita lië op 1 augustus met 1,5 ct. verminde ren.. Op derde landen zal het verschil 2,5 ct. bedragen. beschikbaar begin volgende week.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4