BLOEMEN, Raapzaad KEUKENRIJST VOOR DE STOPPELBEKALKING D OjpL O K A L Kleine Aankondigingen LANDBOUWERS! De hoge inhoud zijnde 85 Caliumcarbonaat en daarbij de 10,5 Magnesiumcarbonaat maken van een meststof van HOGE WAARDE. Beschikbaar in magazijn LEIELANDER (lange raap) (knolvoetvrij) MEETJESLANDER (ronde raap) TE KOOP - Volle vaars, rekening 14 au gustus, bij Jan Van Nieuwenborgh, Kerkstraat, 36, Teralfene. - Bij uitscheiding van bedrijf beste koe, 4dr kalf, t.b.c. vrij, reke ning 10 augustus, bij Robijns Paul, Waveistraat, 58, Moorsel. Te koop met waarborgjin okkasie Zaaimachien l,25m, l,60menl,75m Meststofstrooiers van soorten, Braakmachienen alle maten en mo dellen, Ploegen, Hooiers, Raken, enz. Et. VAN HOECKE, machienen, LEUPEGEM, Tel. 055/31729. - Nest beste viggens, bij Julien Van Hauwermeiren, Hoek, Schoon- aarde. - Nest beste viggens, bij Jozef Van de Velde, Kerkstraat, 231, Welle. - Nest beste viggens, bij Rufin Redant-De Troyer, Steenweg op Aalst, 68, Denderleeuw. - Door volledige stopzetting van het bedrijf: allerhande veldvruch ten als rogge, tarwe, enz. Te huur .- de vrijkomende percelen land bouwgrond, bij De Brabanter Fer dinand, Holstraat, 23, Liedekerke, - Nest beste viggens, bij Jozef Van der Meersch, Vrijdagmarkt, Lede. - Bij uitscheiding van bedrijf merriepaard 11 a 12 jaar, goed voor alle werk, bij Bogaert Alfons, Holle straat, 4, Haaltert. - Aardappelrooier Melotte veldrol, kalftrekker en melkkruiken op Neerhof te Wieze TE KOOP Alle soorten paarden- getrekken en rijzadels. Gareelma- kerijDe Pelsmaeker Willy, Ninove straat, Nr4, Haaltert. (bij de statie). - Loofzaad (ronde), Meetjeslan- der en Leielander, nieuwe oogst, eigen gewin, bij Rasschaert Jozef, Hofsmeer, Impe. - Loofzaad van ronde rapen met blauwe kraag en suikerijloof, eigen gewin, bij De Clippel Jozef, Hol beekstraat, Nr 9, Woubrechtegem. Tel. 62934. Voor de fijnproevers van lek kere rijstpap wordt gezorgd. Wij verkopen de beste Caro- line-rijst in pakken van 5 kg. Inhoudende 10,5 Magnesiumcarbonaat 85 Caiciumcarbonaat Verkrijgbaar ia de magazijnen vanjde S. M. REDT U ZELVEN en bij al hare verkopers. DE KOORNBLOEM - 1 oogst 1964 Hoe geeft of ontvangt men een bloe mentuil? Bloemen schenken en ontvangen bij alle gelegenheden maar dan ook in om het even welke omstandigheid is dat geen schitterend programma? 'Door bloemen aan te bieden worden niet alleen de onaantastbare regels van de wellevendheid in ere gehou den, maar daarenboven is het eens wat anders een middel om aan on ze geschenken, onze wensen, onze fe licitaties en andere uitingen van hof felijkheid een persoonlijk karakter te geven. Voor alle gelegenheden, van de meest traditionele tot de meest on verwachte, geven we hier enkele wenken, waarbij bloemen het bewijs brengen van hun.... en ook van uw waarde. Deze heuglijke gebeurtenissen wor den niet overal op dezelfde manier gevierd, maar moeten altijd in de bloemtjes gezet worden. Ja, ook de allereerste verjaardag van baby (al zijn de bloemen in dat geval veeleer een blijk van genegenheid voor de moeder!) Welke bloemen kiezen we? voor verjaardagen van kinderen: pastelkeurige of zelfs witte bloemen. Aardige bloemstukjes doen het hier uitstekend. voor verjaardagen van jonge mensen (of teeners om het mo dern te zeggen)worden de bloemen meestal gezonden ter gelegenheid van de surprise-party door het meisje gehouden. Voor het eerst is ze nu eens echt zelf de gastvrouw. Haar ouders en vrienden zorgen natuurlijk voor een overdaad van bloemen (ro zen, irissen, anjers, meiklokjes, enz.). Denk erom dat er snoezige romanti sche boeketten bestaan.... voor verjaardagen van ouders de kinderen weten heus wel dat hier bloemen bij horen. Werkelijk heel mooie bloemen moeten het zijn dit is een leeftijd waarop het oog ge streeld wordt door de pracht van «ba- carat»-rozen.... een lieve attentie waarom zou de man op de huwelijksverjaardag zijn vrouw niet verrassen met een tuil tje dat sprekend lijkt op het bruids boeket dat hij haar aanbood op hun trouwdag? En tussen de bloemen van het boeket prikt hij evenveel rozen (of andere bloemen) als hun huwelijk jaren telt. BIJ GEBOORTEN Eén enkele vaste regel: geef witte of pastelkleurige bloemen (of een smaakvolle mengeling van de twee). Een tip de ouders van de baby zenden bloemen naar de meter. Wat kleur betreft worden hier geen eisen gesteld. Een leuk idee bij een mondain doopsel, boden peter en meter dozen doopsuiker aan, versierd met een ro ze anjer.... BIJ LUNCHEN EN DINERS Wordt U er op uitgenodigd, dan zendt U liever de bloemen op dan ze zelf te overhandigen. Want in dit laatste geval verplicht U meestal de gastvrouw haar genodigden in de steek te laten om het gekregen boe ket te gaan verzorgen. Vergeet nooit een naamkaartje bij de bloemen te voegen. Een tip indien iemand bloemen voor U meebrengt,, hoort U ze dade lijk in een vaas te zetten (zelfs in dien U het aperitief moet laten wach ten!). Uw gasten zullen het waarde ren dat U zoveel aandacht besteed aan hun bloemen. BIJ BEGRAFENISSEN Zij die blijven hechten meer be lang dan over het algemeen aangeno men wordt, aan de bloemenhulde die men de lieve afgestorvene brengt. In dien pijnlijke omstandigheden U ertoe verplichten bloemen aan te bieden, wend U in vertrouwen tot uw bloe mist die U nuttige raad kan geven. Een tip denk erom dat U, met het oog op de verjaardag van een rouw, een overeenkomst kunt afsluiten met een bloemist om gedurende een be paalde tijd bloemen op het graf te gaan zetten. Maar beter nog is het zelf te doen! BIJ VERLOVINGEN Biedt U bloemen in frisse kleuren De traditionele korfjes met witte bloemen zijn niet meer verplicht. Ook hier zijn luchtige bloemencomposities die er jeugdig en vrolijk uitzien bij zonder aan te raden. UITNODIGINGEN Voor uitnodigingen worden nog al tijd kaartjes gebruikt, maar een char mant gebaar vanwege de persoon die uitnodigt, is dit kaartje te versieren met 'n echte bloem (die wel eens ge kreukt en verwelkt toekomt, wat geen afbreuk doet aan de waarde van deze lieve attentie) Een tip de echtgenote van een di plomaat, die tevens een uitstekende gastvrouw is, laat haar uitnodigings kaartjes aan een eenvoudig boeketje hechten. De bloemist zorgt voor de bestelling. Dit valt natuurlijk wel een beetje duurder uit dan postzegels, maar wat een prestige.... Enkele losse ideeën. bloemen kunnen op meer dan geslaagde manier snuisterijen ver vangen. Een kamer lijkt minder leeg als U er enkele kunstig met bloemen versierde vazen neerzet.... als tafelversiering, schikt U dicht naast elkaar, bloemen rond een lange, zwarte kaars; waar jonge mensen een fuifje houden, kunt U de vensters, spiegels en dies meer, met bloemenslingers omlijsten (die kunt U maken met be hulp van ijzerdraad) als u hoort dat een buitenlandse vriend of gast in de stad arriveert, waarom zou U dan als welkomstgroet niet enkele bloemen zenden naar het hotel waar hij logeert? als U bloemen ontvangt en wer kelijk geen tijd hebt om ze dadelijk te verzorgen, kunt U ze voorlopig on derbrengen in een grote kom of kan met water (ze mogen tot op 2/3 van nun stengels in het water drenken). Op die manier verlengt U aanzienlijk de levensduur van uw boeket....

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5