VAN DE HAK OP DE TAK. MAGNESIUM DOLOKAL Dinorsol W of Reglone. Een gebrek aan Kleine Aankondigingen Vraagt overal Landbouwers, Magnesiumcarbonaat TE KOOP - Bij uitscheiding van bedrijf beste jonge koe, 2de kalf, rood wit, einde dracht, bij Gilbert Coopman, Rimeir, 49, Wichelen. - Vaars, rekening 23 augustus, bij De Smet Jozef, Brempt 67, Nieu- werkerken. - Bij uitscheiding van bedrijf .- beste koe, 4df kalf, t.b.c. vrij, reke ning 10 augustus, bij Robijns Paul, Waverstraat, 58, Moorsel Te koop met waarborg in okkasie Zaaimachien l,25m, l,60men l,75m Meststofstrooiers van soorten, Braakmachienen alle maten en mo dellen, Ploegen, Hooiers, Raken, enz. Et. VAN HOECKE, machienen, LEUPEGEM, Tel. 055/31729. - Beste kalf vaars, wit vos, t.b.c.- vrij, einde dracht 13 augustus, bij Rufin Ottoy, Egemstraat, 43, Bam brugge. - Beste menie, landbouwrij- paard, 5 jaar, bij Pet ,Cyr. De Rouck, Keppestraat, 23, Erembodegem. - Beste loper, 15 maand, bij De- nis Van Bever-Camusel, 121, Eigen- straat (Wip), Denderhoutem. - Een partij Italiaans raygras zaad, eigen gewin, bij Cyriel Doel man, Zijpstraat, 84, Hofstade. TE KOOP Alle soorten paarden- getrekken en rijzadels. Gareelma kerij: De Pelsmaeker Willy, Ninove straat, Nr4, Haaltert. (bij de statie). - Wegens sterfgeval Dorsma- chien met pers, merk Claeys bij Wed. Schockaert Raes, Lebeke- straat, 22, Outer. Jos. BAETEN Kwaliteitsmerk p*jpr T\ voor iedereen. Verze- VJErLJ-/ keringen. - Erfeniszaken. Adh. Van den Eeckhaut. De Etting». Erondegem, tel Aalst 25191. Spuit het aardappelloof dood met Zo zal het rooien der aardappe len vergemakkelijken en zult u te vens de gevreesde aardappelplaag bestrijden. Alle onkruid is terzelvertijd ver nietigd. Beschikbaar in magazijn. kan verholpen worden op landerijen, weiden, moestuinen en boom gaarden door het gebruik van welke buiten de 85 calciumcarbonaat een gehalte heeft van 10,5 Het heeft er meer en meer de •schijn van dat alle schepselen Gods, zo redelijke als onredelijke, zich aan passen aan het steeds maar jachtiger wordende leven. De tijd dat paarden en koeien met de staart hoog in de lucht van ontzetting bij het naderen van een traagjes voorbijkruipende stoomtrein op hol sloegen, is lang voorbij. Wanneer langs weerszijden van de kilometerlange autostrades de koeien kalmpjes aan voortgaan met onge stoord verder te herkauwen bij het voorbijrazen van honderden mecha nische paarden, dan is zulks een dood gewoon feit waarover niemand zich nog verbaast. Op alle regels zijn er echter uitzon deringen. Zo bijvoorbeeld het vee van boer Leslie Drake uit St.-Thomas in En geland. Het schijnt werkelijk uit een heel ander hout gesneden te zijn. Vooropgesteld natuurlijk dat men dit van koeien mag zeggen. Hoe dan ook, toen in de buurt werk lieden van de gemeente druk bezig waren met pneumatische boren, raak ten de koeien zodanig uit hun gewone doen dat zij het verder vertikten van ook maar één litertje melk af te ge ven. Pachter Drake nam natuurlijk met deze gang van zaken geen genoegen meente. De vroede gemeentevaderen van en vroeg schadevergoeding aan de ge- St.-Thomas legden veel begrip aan de dag voor de gerechtigde eis van de boer en kenden hem een schadever goeding toe van 135 pond sterling of ongeveer 19.000 frank. Persoonlijk hebben wij altijd iets wansmakelijks gevonden aan dwaze rekordpogingen, waarbij het erop aan komt overmatig veel of snel te eten of te drinken. Goed eten en drinken moet bedachtzaam geschieden zodat wij deze rekords op zichzelf een onverant woordelijke verspilling vinden. Maar niet iedereen houdt er deze mening op na. Zo bijvoorbeeld Sammy Page, een 52-jarige man uit South Ockendon (Engeland) die vorige zon dag een nieuw rekord voor zich heeft opgeëist met het verorberen van 26 borden paling op één uur. Het vorige rekord bedroeg 25. Wij zijn echter gelukkig u toch on middellijk te kunnen bewijzen dat overdaad schaadt. En dat aan de hand van een treffend voorbeeld. De 30-jarige David Dunn uit West Horndon, eveneens uit Engeland, ging zaterdagavond aan het borrelen. Zon dagmorgen vond men hem slapend op een spoorbaan, enkele minuten nadat een trein over hem was heengeraasd. Dunn, nuchter als een kalf maar voor de rest ongedeerd, zei dat hij een vol gende keer een minder riskante plek zou uitzoeken om zijn roes uit te sla pen. De juiste gevolgtrekking had hij dus blijkbaar niet getroffen. De Nederlandse goochelaarster, Alice Williams, heeft op een interna tionaal goochelfestival in Italië de tweede prijs gewonnen door uit niets een hondenhok op te bouwen en er vervolgens een levende hond uitte ha len. De eerste prijs ging naar een plati- na-blonde moeder uit Belfast (Noord- lerland) die, één voor één, acht kle dingstukken uittrok, die elk in een duif schenen te veranderen. Zij stopte vervolgens de acht duiven in een doos en liet deze verdwijnen. Liefde overwint alles. Tenminste in dien men de poweten mag geloven. Het politiekorps van Gastonia uit de Amerikaanse stad North Carolina heeft echter geen dichters in haar rangen. Waarschijnlijk dan ook dat het om deze reden het er aldaar anders toegaat. Toen tralies de 26-jarige Shirley Jo- lice Best van haar vriend scheidden, ging ze naar de plaatselijke gevange nis om hem op te zoeken. Toen haar werd medegedeeld dat zij moest te rugkeren op de bezoekdagen, besloot zij zich te laten aanhouden. Shirley ging de ruiten ingooien van de Walnut Grove kerk waar zij bleef wachten tot de politie haar kwam aan houden. Ik heb de ruiten gebroken, nu kunt u mij arresteren bekende zij aan de opdagende agenten. Helaas, haar jongen heeft Shirley nog niet gezien. Er was namelijk een hindernis hoog genoeg om de vleuge len der liefde te weerstaan de ge vangenis van Gastonia heeft afzonder- ijke cellen voor mannen en vrouwen. Zoals het trouwens een respectabele gevangenis betaamt. Berichten over onbevoegde duikers in de buurt van twee Amerikaanse Po- laris-atoomduikboten, zijn aanleiding geweest tot een uitgebreide opspo- ringsaktie. Twee kikvorsmannen van de Marine meenden opnieuw een duiker te zien. De kikvorsmannen inspecteerden toen grondig de omgeving van de buiten wanden en kwamen vrij spoedig tot het besluit dat het hier niet om spionnen maar wei om grote zee schildpadden ging. Het Britse behaarde huilkwartet is thans ook ter sprake gekomen in het Engels Lagerhuis. Kamerlid Jack Bas- son, lid van de oppositie, maakte zich geweldig kwaad toen hij bij zijn uit eenzetting steeds onderbroken werd door collega's van de regeringspartij Hij wendde zich tot de voorzitter en verzocht deze «die politieke Beattle's aan de andere kant tot de orde te roepen. Uit de regeringshoek steeg natuur lijk een geweldig gehuil op bij deze smaad. De voorzitter, met echt Engels fleg- me, ging even bij zichzelf te rade en besliste toen dat het woordje Beat les echt onparlementair van uitdruk king was en derhalve niet te bezigen. Job Baetco Haaltert

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5