Hopprijskampen Droge Pulp. Raapzaad Plantaardappelen. Zaaigranen Rundvee- en Varkensmarkten Van de hak op de tak. Eiermarkt 8 sept. 1964. 4 12 sept. 1964 De grote hopfeestmarkt. De grote Hop-feestmarkt met hop- prijskamp der stad Aalst heeft plaats in de ruime overdekte stadsfeesthalle, Schoolstraat op donderdag 17 sep tember a.s. van 9 uur af. Lossen en laden kan gebeuren in de overdekte hal Ie en er is parkeer plaats voorzien voor de voertuigen. De prijskamp staat open voor de soorten HALLERTAU, SAAZ en NOR THERN BREWER geteeld in het ge west Aalst. Er zijn vele en belangrijke geldprijzen aan verbonden alsmede erepeningen en diploma's. De jury is samengesteld uit des kundigen uit het brouwerijbedrijf, de handel en de hopteeltbovendien zul len op de feestmarkt talrijke brouwers handelaars en vooraanstaande perso naliteiten aanwezig zijn. Na de prijskamp zal aan de deelne mers en genodigden het traditioneel traktement aangeboden worden. Ten behoeve van de landbouwers en ook van het publiek wordt die dag in dezelfde feesthalle een tentoonstel ling van land- en tuinbouwmachines ingericht. De toegang tot de hopfeestmarkt is vrij voor iedereen. Het gewest Aalst is het tweede be langrijkste hopgewest van België. On geveer 1/3 van de nationale op brengst wordt er geoogst. Kwalitatief is de Aalsterse hop de beste van het land en ze vindt dan ook een goede afzet in het binnen land maar ook in het buitenland. De hopmarkt en de hopwaag beho ren tot de oudste openbare diensten, met commercieel karakter, in ons ge west. Het hopcertifikaat van Aalst alsme de het merk en het lood, is een oor konde waarvan de oorsprong terug gaat tot in de 17e eeuw. Dank zij dit certifikaat, dat de hop- balen bij de export vergezelt, is de naam der stad Aalst in de internatio nale hophandel en 't brouwerijbedrijf synoniem van kwaliteitshop Het is de bedoeling van de jaarlijk se hop-feestmarkt. 1. de hoptradities en de rijke folklo re die er aan vastzit, in ere te hou den 2. de aandacht der overheid en der geïnteresseerde partijen te vesti gen op de problemen van de hop- kultuur op de problemen van on ze hopwaag en certifikaat. Dat is ook de reden waarom wij be roep doen op alle belangstellenden, opdat de zaak van de hopteelt, nu de oogst in volle gang is, een welver diende belangstelling zou genieten. Gezien de menigvuldige vragen kochten wij een klein partij ge droogde pulp in jute zakken van 50 kg. In magazijn beschikbaar. Het agentschap Nieuw China deelt mede dat in de streek van Hsoenhoea Sala in de provincie Tsjangai, gelegen op ongeveer 700 m hoogte, acht honderdjarigen (vier man nen en vier vrouwen waarvan er een meer dan 106 jaar), een rustig leven tje leiden. En als ge 't geheim van hun lang leven wilt kennen Hier is het dan, gratis pro deo voor niks geen siga retten en geen alkoholische dranken. Dikke boeken schrijven is geen kunst. Men moet daarvoor alleen veel kunnen zeveren. En hoe langer hoe liever. Lange tijd hebben wij ons de vraag gesteld wat is echter het klein ste boek ter wereld, hoe groot is het, wie heeft het geschreven en wat is de titel Onze nieuwsgierigheid is thans be vredigd en eerlijk gezegd, wij zijn er van kontent. Het was in het jaar 1938 dat Radi- voje Momirski de internationale prijs voor het kortste boek ter wereld toe gewezen kreeg. De titel ervan luidde: Wie regeert de wereld En het antwoord en dus ook het hele boek was maar één woord Geld Het boek is verschenen in het En gels, Duits, Frans en Serbo-Kroatisch. Verzamelaars kochten het als zeld zaamheid en vragen Momirski nog steeds om exemplaren. Maar de vier vorige edities zijn uit geput. Momirski heeft verklaard dat hij besloten heeft een vijfde editie te drukken. De tekst blijft nog steeds ongewij zigd... Een dief was door een openstaand keukenraam in een huis in New-Mal- den (Engeland) binnengedrongen. Zo- ais het een goede dief betaamt onder wierp hij de inboedel aan een grondig onderzoek en ging er met het waarde vol zilverwerk vandoor. Het was echter geen gewone dief. Eerder een van de hoffelijke soort. In ieder geval typte hij op de schrijf machine van de heer des huizes vol gende boodschap Doet u asjeblief voortaan al uw ramen dicht. En nu de mop van de week. Het gebeurde in het land van Kasa- voeboe en Tsjombe. De verslaggever van een groot Amerikaans blad was de jungle ingetrokken om zich daar, aan de hand van eigen ervaringen, een beeld te kunnen vormen van de heersende mentaliteit en toestanden. Het toeval bracht hem in aanraking met het opperhoofd van een stam van vroegere mensen-eters. Mijn vriend, zei de Amerikaan, nu ge onafhankelijk geworden zijt en uw land lid geworden is van de grote familie van beschaafde landen, beoe fent gij toch het wreede beroep van menseneter niet meer Neen, zei de hoofdman, dat doen wij niet meer (en er lag een tikje weemoed in zijn stem). Bij ons is er geen plaats meer voor menseneters. Want gisteren nog hebben wij de laatste opgepeuzeld. GEMEENTE KRUÏSHGUTEM De prijzen van de markt worden bestatigd a.v. Producentenmarkt i 60 gr.: 1,50-1,60fr. Bruine 1,70-1,80 fr. 50 gr.1,10-1,40 fr. Bruine 1,10 1,50 fr. 40 gr.: 0,75 1,00 fr. Richtprijs op tournée Niet medegedeeld. Verslag van de Prijzenkcmmissie MARKTBESCHOUWINGEN Na de prijshoudende stemming voor de grote eieren en de flinke verkoop van kleine eieren die vorige week vastgesteld werd, kende de markt he den morgen opnieuw een zeer ernsti ge inzinking over gans de lijn. De stemming was flauw en de verhande lingen werden bijzonder ongunstig be- invloed door de verlaging van de ex tra heffingen ten overstaan van de derde landen die vorige week door de overheid van de Euromarkt beslist werd. Deze maatregel had een zeer zware weerslag op de prijsvorming van heden die gepaard ging met een afslag der prijzen van 5 a 10 ct voor de kleine eieren (die nog tamelijk ge vraagd werden) en van 15 a 20 ct voor de zwaardere gewichtsklassen. De huidige evolutie van de markt is bijzonder ontmoedigend voor de producenten die normaal een derge lijke toestand niet verwachten en ze ker niet in het huidige seizoen van het jaar, t.a. de prijzen die vandaag door de producenten bekomen werden en die gevoelig beneden de kostprijs lig gen, zijn 0,80 F per ei lager dan deze die betaald werden tijdens de over eenstemmende week van vorig jaar. Deze vermindering betekent ruim 38 procent. Hierover hoeft dus verder geen betoog. Het is voor de produ centen bijzonder spijtig dat de eier markt in ons land zo dikwijls ongun stig beïnvloed wordt door maatrege len die getroffen worden in E.E.G.- verband. Ook handel en export onder gaan hiervan de gevoelige weerslag. Aangevoerde hoeveelheden 1 1.400.000 eieren. BROEDEIER VEILING Aangevoerd 27.000. Verkocht 24.000 (3,20 d 4,40 fr.) Botermarkt 1162 kg. - 94 a 95 h. Tendens van de markt onver anderd. Zwijnen 29 - 30 fr Biggen 35 45 fr Kalveren36-44 fr Groothandelsmarkt der eieren De quotaties der groothandels- prijzen worden voortaan bekend gemaakt volgens onderstaande formule Poeljeneieren volgens gewicht van 0,55 tot 1,25 fr. Grote en extra grote eieren vol gens gewichtvan 1,40 tot 1,65 fr. Beschikbaar in magazijn LEIELANDER (lange raap) (knolvoetvrij) MEETJESLANDER (ronde raap) Zoals wij verleden week schreven zullen de verzendingen dit jaar vroeg beginnen. De prijzen voor de meeste soor ten zullen lager liggen dan deze van verleden jaar en de sorteringen zullen ook goed meevallen. Onze leden zouden ons een groot genoegen doen door ons mede te delen, en dit zo vlug mogelijk, wat ze denken over de volgende varië teiten Fina, Pimpernel, Gineke, Ire ne, Record, Climax, Saskia en andere soorten. Wij kunnen ons moeilijk een ge dacht vormen van de aan te kopen hoeveelheden en wensen hierover ingelicht te worden. zullen in de loop van deze week in magazijn beschikbaar zijn. to Anderlecbt voor des® week. Varkens De aanvoer bereikte in totaal 2555 stuks wat neerkomt op 154 meer dan verleden week. De stemming bleek onveranderd voor de goede kwaliteit en prijs houdend voor de andere. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon)32-37 fr. vlees varkens 30-31 fr. ,- half vette varkens .- 28-29 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 26 27 fr ,- zeugen 22 31 fr Hoornves Met een aanvoer van 3933 die ren noteerde men een minaanvoer van 327 vergeleken bij vorige week. De marktstemming was zeer vast. De geringere aanvoer enerzijds en de uitvoer van een aanzienlijk aantal dieren anderzijds hebben hier wel hun invloed laten gelden. De prijzen Ossen dikbil 62-71 fr; goed ge vormde 53 55 fr. ,-60 t.h opbrengst: 40 5b fr, 55 i h. opbrengst 27-37 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 25 29 fr. 50 t.h. opbrengst22 23 fr. Vaarzen dikbil62-72 fr. goed gevormde 53 55 fr.60 t.h op brengst. 40 50 fr.55t.h. opbrengst: 26 37 fr Stieren 60 t.h. opbrengst 41 46 fr. 55 t.h. opbrengst 30-38 fr.; zware 31-40 fr.worstdieren 16 20 fr. ÏLalvermarkl Er kwamen maar 812 dieren op de markt wat nog 169 minder bete kent dan verleden week. Een krachiige stijging viel vast te stellen. Het aanbod was volstrekt te gering. Uiteraard der zaak moest er dus een sterke verhoging vol gen. Prijs per kg. levend gewichtdik bil: 83 tot93 fr.; zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren. 60 tot 70 fr goed gevormde 50 tot 58 frgewo ne 43 tot 48 fr minderwaardige 38 tot 41 fr. DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4