VAN DE HAK OP DE TAK Mestkoekjes 16 Rundvee- en Varkensmarkten Ratten Muizen Rechtskundige Dienst Vraagt overal Eiermarkt 13 okt 1964. BURELEN Landbouwers Bloemisten. Suikerijpeeën. DE KOORNBLOEM 17 okt. 1964 Hagelschotziekte op perzik. (Coryneum beyerineku Oud) Medegedeeld door het Opzoeking3- station van Gorsem Verdelg met WART O X Verpakkingen van Vü kg en 1 kg. j Verkrijgbaar in onze magazijnen te Aalst en bij al onze zaakvoer ders. Jos. BAETEN Kwaliteitsmerk GEMEENTE KRUISHGUTEM De prijzen van de markt werden genoteerd a.v. Producentenmarkt 60 gr.: 1,50-1,70 fr. Bruine 1,80-2,15 fr. 50 gr. 1,05-1,50 fr. Bruine 1,10-1,70 fr. 40 gr.: 0,65 1,00 fr. Groothandelsmarkt der eieren Poeljeneieren volgens gewicht 0,65 1,075 fr. Grote en extra grote eieren vol gens gewicht1,40 tot 1,75 fr. Aangevoerde hoeveelheden 1.370.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 35.000. Verkocht 32.000 (4,80 d 5,20 fr.) Verslag van de Prijzenkcmmissie Botermarkt1100 kg. - 95 a 96 fr. Tendens van de markt onver anderd. Zwijnen 26-27 fr Biggen 35-40 fr Kalveren36-44 fr Onze rechtskundige houdt zijn zitdag zondag 25 oktober a.s. tussen 9 en llu. Deze zitdag wordt gehouden in onze aan de Zeebergkaai 5, te AALST Nu het vee terug op stal zal gaan komen, verzorg eerst uwe stallen door ze te behandelen met REOL, het ontsmet, verdelgt insecten en wit ze tevens. Te verkrijgen in zakken van 5 en 10 kg in onze magazijnen of bij de zaakvoerders. Deze zijn vanaf heden beschik baar in verpakkingen van 25 kg. Ze kunnen evenals onze weide- koekjes op de weide gegeven wor den aan de dieren. Doe een proef, U zult versteld staan van de goede uitslag die U ermee bekomt. te A&derlecht voor deze week. Varkens Er werden 1712 dieren op de markt gebracht wat neerkomt op 195 stuks meer dan de vorige week. Er heerste een kalme markstem ming. Prijs per kgextra vleesvarkens (buitengewoon)30-35 fr.vlees varkens 28-29 fr. ,- half-vette varkens 26-27 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht 24 25 fr. zeugen 21 29 fr Hoornvee Met 4081 dieren bereikte men aanvoercijfers die 179 hoger lagen dan verleden week. Hier bleken de prijzen zich in dalende lijn te bewegen. Alleen de koeien van middelmatige kwaliteit behielden vaste prijzen gezien de aankopen voor het buitenland. De prijzen Ossen dikbil 62-71 tr; goed ge vormde 50 59 fr.60 t.h opbrengst 36-46 fr. 55 t.h. opbrengst 26 34 fi Koeien 55 t.h. opbrengst 25 29 fr. 50 t.h. opbrengst: 21 23 fr. Vaarzen dikbii62-71 fr. goed gevormde 50 59 fr.j 60 t.h. op brengst: 37 48 fr.,-55 t.h. opbrengst: 25-35 fr Stieren 60 t.h. opbrengst 38 44 fr. 55 t.h. opbrengst 28-35 fr.; zware 30 38 fr.worstdieren 16 20 fr Kalvermarkt De geringe aanvoer dekte meer dan voldoende de vraag. De ver koop van het kalfvlees wordt te gengewerkt door de slachters en groothandelaars omdat ze de prij zen van het kalfvlees te hoog vin den. Men noteerde algemeen de prij zen van verleden week. Theoretische en praktische leergang voor Deze belangrijke cursus voor bloementelers herbegint op zater dag 24 oktober e k. te 9 u. in de lokalen van de Rijkslandbouwho- geschool,"j[Coupure links, 235, te Gent. De duur van de leertijd is twee jaar. Da lessen worden gege ven iedere zaterdag van 9 tot 13 en van 14 tot 16 u. en dit tot en met 10 april 1965 De inschrijvingen zijn KOSTELOOS en kunnen geschis den op het secretariaat, 44, Gebr. Vandeveldestraat, Gent (Telefoon 23.16.54) ofwel de dag van de ope ning Vooruitstrevende bloemisten zul len hun zonen of dochters aanzet ten deze leergangen te volgen. De Bestuurder, Franz Peeters Rijkstuinbouwconsulent merk Redt U Zeiven zijn sinds tientallen jaren gekend en ge waardeerd. Verkocht aan zeer voordelige prijs in zakken van 5 kg. Liefhebbers van een lekkere tas koffie bestellen bij ons hun peeën 4 De bladen melden dat een boer uit het Engelse Graafschap Lancashire aan zijn koeien allerhande soorten li keurbonbons te eten geeft. Naar het schijnt betreft het snoep met fabri- katiefouten, afkomstig van een fabriek uit Liverpool. In de winter mengt hij de snoep met het gewone voeder en geeft het aan de van koude rillende koeien. De beesten schijnen het ongewone voeder niet te versmaden. Integen deel, zij zijn er erg op verlekkerd. Wat alleszins te begrijpen is. Het is nu drie jaar geleden dat de boer met de proef een aanvang nam. Hij heeft toen niet minder dan vijf ton van dit soort snoep aangekocht. En de melk zelf hoor ik u vragen. Stel u gerust, het is een heerlijke melk. Alleszins minder voor kinderen en zuigelingen bestemd, want zij heeft een gemiddeld alkoholgehalte van zowat 12,6 Ik ben er zeker van dat, wanneer dergelijke melk in België moest ver krijgbaar zijn, het aantal leden van de Melkbrigade met reuzesprongen de hoogte zou ingaan. Nu wij het toch, zij het dan onrecht streeks, over het geestrijk vocht ge had hebben. Vorige week werd in vier Poolse provincies een uitgebreide kampagne tegen de dronkenschap in het verkeer uitgevoerd, een kampagne die aanlei ding gaf tot niet minder dan 811 aan houdingen. Nu dient het, tot verdediging van de automobilisten, gezegd, dat bij deze aangehoudenen er zich slechts 78 autovoerders bevonden, terwijl de rest bestond uit voetgangers, karre- voerders, wiel- en motorrijders. Het verkeer op de autosnelweg Mi- laan-Turijn, een van de drukste van Italië, is twee uur lang gestremd ge weest door een aantal dode, gewon de en in paniek rondhollende varkens. Een vrachtauto met aanhangwagen, die met varkens onderweg was naar de markt van Turijn, sloeg over de kop. De weg werd geblokkeerd door tientallen dode varkens. Tientallen an dere liepen gewond of in paniek kris kras over de weg, waardoor vele au to's krachtig remmend en met gillen de banden tot stilstaan kwamen. De zwaargewonde dieren werden ter plaatse door de politie afgemaakt. Na twee uur hard werken konden de gezonde varkens bijeengedreven en van de weg verwijderd worden. De Senaat van Kenya, het Afrkiaan- se lant! dat onlangs tot de rij van de zogezegde onafhankelijke landen toegetreden is, kan weer zetelen, dit na een noodgedwongen onderbreking van 25 dagen. Een onderbreking die veroorzaakt werd door een tekort aan dactylotypisten. Nu moet ge weten dat deze staats instelling slechts over drie dactylo typisten beschikte. En dan nog drie Britse. Twee ervan echter traden in het huwelijk en de derde vertrok om zich bij haar verloofde, die zich in Zuid-Afrika bevond, te gaan voegen. De achtbare heren van de zwarte Senaat besloten dan maar Geen dactylotypisten, dus geen notulen en geen senaatszittingen». (Tussen haak jes gezegd een gemakkelijke beslis sing wanneer de pree toch verder loopt) Men is er thans in gelukt een zeer snelle stenotypiste aan te werven en er werden drie bandrecorders inge schakeld om het werk te doen, ter wijl twaalf Afrikaanse meisjes een spoedopleiding voor dactylotypisten krijgen. Mevrouw Joyce Goldenbroth en Me vrouw Gladys O'Flannagan moesten zich voor de rechter wegens een bot sing met hun auto's verantwoorden. Geen der beide dames echter had schuld, naar zij beweerden, tenminste. Mevrouw Goldenbroth gaf de schuld aan een bij die door het open raam naar binnengevlogen was en voor haar ogen zoemde. Daarop sloeg zij naar het insekt en het viel in haar bloes. De auto begon geweldig te slingeren. Mevrouw O' Flannagan, die dit zag, remde zo hard zij maar kon, maar een botsing was niet meer te vermijden. De officier van Justitie zei dat het een belangrijke vraag was te weten hoe lang de bij eigenlijk in de wagen rondgevlogen had. Want, zei hij ver manend, een voorzichtige voerder zou onmiddellijk zijn wagen langs de kant rijden, stoppen en eerst dan jacht op de bij gaan maken. Mevrouw Goldenbroth zei dat het allemaal in een oogwenk gebeurde en dat ze geen tijd tot stoppen gehad had. Waarop de rechter, die een begrij pend en een galant man was, haar van gevaarlijk rijden vrijsprak. Gezien vanaf dit ogenblik gevaar be staat voor infektie op jonge twijgen moet regelmatig behandeld worden tot bij het einde van de bladval om het hout te vrijwaren tegen hagelschot ziekte. nfi£ ftutci Haaltert MARKTBESCHOUWINGEN Niettegenstaande dat er weinig of geen aanbiedingen van derde lands eieren in Duitsland en Italië waren, is de markt zeer kalm. De verkopen in Duitsland en bijzonder in het Sanrge- bied waren moeilijk. De oorzaak is dat zeer goedkope Franse eieren wer den aangeboden die circa 24 ct goed koper waren dan de Hollandse en Bel gische. Dit is te wijten aan de spe ciale positie die de Franse eieren ge nieten, gezien deze in het Saargebied zonder heffingen binnenkomen. Italië was in de markt en kocht tamelijke hoeveelheden middensoorten en klei ne eieren. De prijzen moesten iets af brokkelen en zo kenden wij een ver mindering van 2,5 ct voor de grote eieren, 5 ct voor de middensoort. Daarentegen bleven de prijzen voor de kleine eieren onveranderd.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4