VAN DE HAK OF DE TAK. j PLANTAARD APPELEN. Kantoren en Magazijnen gesloten. Rundvee- en Varkensmarkten Ministerie van Landbouw Eiermarkt 20 okt» 1964» Landbouwcursus 4 DE KOORNBLOEM 24 okt. 1964 Onze lezers zullen langs de bladen om wel reeds vernomen hebben dat het Franse staatshoofd, generaal de Gaulle, een omreis doorheen Latijns- Amerika gemaakt heeft en intussen- tijd reeds te Parijs teruggekeerd is. Wat zij hoogstwaarschijnlijk niet zullen gelezen hebben is, dat de ge neraal, bij zijn bezoek aan de Bolivi aanse president Victor Paz Estense- ro, een half rauwe vis op zijn teljoor kreeg. Het blad Newsweek Magazine wist hieromtrent te vertellen dat, niettegenstaande het feit dat de Bo- livianen voor deze receptie een slor dige 6000 dollar (300.000 frank) had den uitgegeven, het eten een volsla gen mislukking was. Maar de generaal, blijkbaar bereid voor zijn land gelijk welk offer te bren gen, kauwde met een stalen gezicht de half rauwe vis naar binnen. Blijk baar was de vaderlandsliefde en de offervaardigheid van zijn begeleiders minder groot. Zij lieten het eten staan. In de dierentuin van de Schotse hoofdstad Glasgow heeft een kon- cert van doedelzakken plaats gehad. Hieromtrent heeft de direkteur van de dierentuin nadien enkele beschou wingen ten beste gegeven die wij hier graag weergeven. Zo bleken de hyena's het geluid van de doedelzakken hartsgrondig te ha ten terwijl anderzijds de tijgers de muziek wel aardig schenen te vinden. Volgens direkteur Sidney Benson heeft de vloekende kakatoe op de doedelzakmuziek gereageerd met een resem vloeken zoals die in de dieren tuin nog nooit gehoord werden. De doedelzakspelers werden echter niet toegelaten in de buurt van de olifant Sari. Deze is zo gevoelig voor geluid dat men het niet durfde wa gen de olifant het doeldelzakconcert te doen aanhoren. De 47-jarige Aldo Gino Carlo Donati is een vergeetachtig mens. Zo ver geetachtig zelfs dat hij niet kon ont houden dat hij reeds getrouwd was. En deze vergeetachtigheid op dit punt heeft hem uiteindelijk voor de rechter gebracht, nadat hij door de politie van Messina (Italië) geklist werd. En nog wel in de kerk van San Clemente toen hij op het punt stond Ja, ik wil te zeggen, waardoor hij in de echt zou verbonden geweest zijn met de 24- jarige onderwijzeres Maria Pelusa. De politie heeft hem veelwijverij ten laste gelegd. Hij zou reeds elf maal Ja, ik wil gezegd hebben te gen vrouwen in Italië, Joego-Slavië en Albanië, en dat telkens onder een an dere naam. Niet waar, zegt Aldo Gino Carlo Donati, het is alles de schuld van mijn vergeetachtigheid. En de politieman nen zijn zulke judassen dat ze er zelfs het eerste woord niet van geloven. Hoe hij ten slotte tegen de lamp liep Wel, de bloedverwanten van Signo- rina Pelusa hadden de politie gevraagd een onderzoek in te stellen omdat het hen vreemd voorkwam dat hij zich voorgesteld had aan de hand van een rijbewijs, terwijl nadien bleek dat hij niet eens een auto besturen kon. Eenmaal gealarmeerd, ontdekte de politie vrij spoedig dat hij in 1949 voor het eerst in Milaan getrouwd was. Daarna huwde hij nog o.a. in Bol zano, Medrano, Ravenna, Chiusi, Tra- versetolo, Ljubliana, Belgrado en Tira na en nog in een paar andere plaat sen. Verder had hij nog (tevergeefs) ge probeerd in Parma, Rome. Toen hij door de politie uit de kerk werd weggeleid, viel Signorina Pelu sa flauw, evenals haar moeder. Wij begrijpen de man niet wanneer wij weten dat er een heleboel mannen zijn die aan één vrouw zelfs te veel hebben. De Amerikanen zijn een volk van statistiekers. Wij kunnen ons nooit ge noeg over hen verbazen. Volgens onlangs gepubliceerde ra mingen zouden er in de Verenigde Sta ten ongeveer zoveel ratten als men sen leven. Iedere Yank zijn ratje dus. Volgens berekeningen zouden de 200 miljoen Amerikaanse ratten voor 2,5 tot 4,5 miljard dollar schade aan richten. Wat voor schade de 200 miljoen mensen aanrichten wordt er (voor zichtigheidshalve) niet bijgezegd. Twee Amerikaanse automobilisten zijn bekeurd wegens het rijden on der invloed niet van de drank maar van de TV. Te Baton Rouge in de staat Indiana vloog Joe Arlington op de bon omdat hij onder het rijden in zijn blin kend nieuwe auto op een dashbord naar de TV zat te kijken. Hetzelfde overkwam James Farell en die kreeg een boete van 25 dollar 1250 fr.) Men vestigt er de aandacht van de tarweproducenten, de opslagcoöpera ties en de groothandelaars op dat het, in hun eigen belang, nodig is de tarweleveringen regelmatig te ver delen over de verscheidene maanden van de huidige campagne. De Regering heeft de nodige schik kingen getroffen om de maandelijkse schaal van de tarweprijzen te doen eerbiedigen ten aanzien van de pro ducenten. Indien de inlandse tarwe echter niet regelmatig en in voldoen de hoeveelheden aan de maalderijen geleverd wordt, zou een massale in voer van bepaalde vreemde graan soorten onvermijdelijk worden, wat de binnenlandse markt enigszins zou verstoren met ais gevolg dat het peil der prijzen zou dalen tot op de inter ventieprijs, of ongeveer 25 frank la ger dan de huidige tarweprijs. Een dergelijke toestand, die voor alle betrokkenen nadelig zou zijn, zou door de Regering slechts kunnen be treurd worden. De eerste planters zijn in magazijn aangekomen. In de loop van deze week worden verdere verzendingen verwacht. Wij dringen aan op bestellingen vanwege de belanghebbenden. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt werden genoteerd a.v. Producentenmarkt -f 60 gr.1,70 1,85 fr. Bruine 2,00-2,25 fr. -f- 50 gr.1.30-1,60 fr. Bruine 1,35-1,80 fr. -f- 40 gr..- 1,00 1,20 fr. Groothandelsmarkt der eieren Poeljeneieren volgens gewicht 0,725 1,25 fr. Grote en extra grote eieren vol gens gewicht1,60 tot 1,90 fr. Aangevoerde hoeveelheden 1.290.000 eieren BROEDEIER VEILIN G Aangevoerd 38.000. Verkocht 36 000 (3,80 a 4,40 fr.) Verslag van de Prijzenkommissie MARKTBESCHOUWING Na een aarzelende houding vanwe ge de Duitse en Italiaanse kopers in het begin van verleden week, wegens het onbekende of door derde landen weinig eieren zouden aangeboden wor den of niet en gezien deze offerten ontbraken, kende de markt een zeer flinke vraag. Men verwacht op de EEG-markten een aantal kisten eieren uit Zuid-Afrika die, naar het schijnt, aangeboden zouden worden aan 500 dollar, franco station. Duitsland en Italië waren de groot ste kopers en partijen gingen ook naar Zwitserland. Deze aanhoudende vraag is oorzaak dat deze week een algemene prijsverhoging mocht vast gesteld worden. Grote eieren kenden een stijging van 15 tot 20 ct., midden soort van 17,5 ct. en klein eieren van 7,5 tot 15 ct. Botermarkt1124 kg - 96 a 97 Is. Tendens van de markt lichte stijging. Zwijnen 26-27 tr Biggen 30-35 It Kalveren 45-52 fr Stichting Lodewijk de Raet HEDENDAAGSE PROBLEMATIEK VAN DE LANDBOUW Heverlee, 11-14 november 1964 Deze korte algemene agrarische cur sus wordt bedoeld zowel voor agrari sche functinarissen en sociale werkers op 't platteland als voor boerende boe ren. Het wordt een confrontatie over het lot van de boer in economisch, cultureel en sociaal opzicht. De boer moet zijn eigen lot in ei gen hand nemen en daarom het wat en waarom kennen van bodembeleid, opvoering van de produktiviteit op het bedrijf door het landbouwbeleid, mo gelijkheden van coöperatie, noodzake lijkheid van de voorlichting. In overeenstemming met de voorschriften betreffende de ver plichte wettelijke feestdagen zullen onze kantoren en magazijnen ge sloten zijn op maandag 2 november. to A&derlecht voor d«xa Varkens Deze week bereikte men als aan- voercijfers 2715 stuks wat neerkomt op drie meer dan verleden keer. De marktstrekking bleek onge veer onveranderd vergeleken bij vorige week. De vooruitzichten voor de uitvoer ontwikkelden zich niet rooskleurig, vooral voor Frank rijk waar er steeds grotere produk tie werdt vastgesteld. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon)30 35 fr. vlees varkens 28 29 fr. half vette varkens 26-27 fr. ,- vette var kens of varkens boven oi onder het gewicht 24 25 fr. zeugen 21-29 fr. Hoornvee Er werden 4004 dieren ter markt gebracht wat 74 minder betekent dan de vorige week. Hier bleef de markstemming heel kalm. De aanvoer overtrof de vraag. Alleen de prijzen der koeien die opgekocht werden voor Hol land hielden stand. Voor de ande re dus zeer zwakke prijzen. De prijzen Ossen dikbil 62-71 fr; goed ge vormde 50 59 fr.60 t.h opbrengst 36 46 fr. 55 t.h opbrengst 26 34 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 25 29 tr. 50 t.h. oporengst 21 23 tr Vaarzen dikbil: 62 71 h. goed gevormde 50 59 fr.60 t.h op- l engst 37 48 fr.,- 55 t.h. opbrangs" 25 35 fr Stieren 60 t.h. opbrengst 38 45 tr. 55 t.h opbrengst 28-35 fr.; zware 30 38 fr.,- worstdieren 16 20 tr. Kalvermarkt Met 745 dieren in totaal tekende men 83 dieren minder ter markt aan dan verleden week. De marktstrekking bleek zeer prijshoudend. Niet te verwonderen als men de geringe aanvoer ziet sedert verscheidene weken. Ook wordt nog steeds uitgevoerd. Prijs per kg. levend gewicht: dik bil 83 tot 93 fr.; zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren 62 tot 70 fr goed gevormde 52 tot 60ir; gewo ne 43 tot 49 fr minderwaardige 36 tot 40 fr.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4