NEW-YORK. STAMBOEKOPNAME Moederloze viggens Koramelk B De Wereldtentoonstelling te Verbond der Veekweeksyndikaten van Oost-Vlaanderen. rood-bont Oost-Vlaams vee. Jaarlijkse omreizen. De Vos Destijds was het een ramp wan neer een zeug zonder melk viel voor de kleine biggen. Heden worden deze biggetjes opgebracht met kunstmelk welke voor dit doel speciaal wordt be reid. Wij kunnen voor deze gevallen onze ten zeerste aanbevelen. De Wereldtentoonstelling te New- York bekleedt nog altijd een voorna me plaats in het nieuws en zal het waarschijnlijk blijven doen tot op het einde van 1965, wanneer ze haar deu ren sluiten zal. Ze werd georganiseerd ter gele genheid van de herdenking der 300ste verjaring van de stichting van New- York. Men gaf haar de naam van «Wereldtentoonstelling», alhoewel ze dat niet is in de betekenis die ge woonlijk aan dit woord gehecht wordt Ze beantwoordt inderdaad niet aan de criteria die daarvoor vereist zijn. Ook in 1962 hadden de Amerikanen een Wereldtentoonstelling, namelijk te Seattle aan de Westkust, en vol gens de reglementen van het Interna tionaal Bureau der Wereldtentoonstel lingen, moeten er minstens acht jaar verlopen tussen twee wereldtentoon stellingen in eenzelfde land. Maar de Verenigde Staten maken geen deel uit van dit Bureau en hebben dan ook geen rekening gehouden me tdeze be paling. Dit was echter voor verschillende landen een welgekomen voorwendsel om niet officieel aan de tentooonstel ling te moeten deelnemen. Zijn dan ook op deze tentoonstelling niet ver tegenwoordigd België, Nederland, Frankrijk, Engeland, West-Duitsland, Sovjet-Rusland, en nog andere. Bovendien hebben ook de hoge kos ten voor de bouw van een paviljoen te New York verschillende landen te gengehouden. Voor deze tentoonstel ling werd de grond, noodzakelijk voor de paviljoenen, aan de deelnemers ver huurd tegen uitzonderlijk dure voor waarden iets wat eveneens verbo den is door het Internationaal Bureau en lagen de bouwkosten zeer hoog. Landen als Frankrijk, Engeland, Rus land, konden het niet met hun pres tige overeenbrengen met een minder waardig paviljoen voor de dag te ko men, en daarom zagen ze er liever he lemaal van af. De kosten voor een eventueel Russisch paviljoen werden op 25 miljoen dollar geschat, zowat 1250 milj. Belg. frank en dat had men er niet voor over. Toch is de New Yorkse tentoonstel ling een van de grootste die ooit ge bouwd werden. Zij is zeker de koste lijkste. Het werd dus ook een the biggest in the world Want indien vele landen er niet officieel vertegen woordigd zijn, vele firma's hebben er aan gehouden en 't nuttig geoordeeld te New York aanwezig te zijn. Het algemeen doel van de tentoon stelling werd samengevat in het mot to Vrede door Verstandhouding dit rond het thema De verwezenlijkin gen van de Mens in een Wereld vol ontwikkeling. Het symbool van de tentoonstelling is een wereldbol van 60 m hoog, die 470 ton weegtDe Unisphere die zich in het midden van een park bevindt. Op een wereldtentoonstelling is natuurlijk van alles te zien ook te New York. Naast de handels- en nij- verheidsprodukten en projecten, die legio zijn, vindt men er een heteroge ne verzameling van voorwerpen, die gaan van de manuscripten van de Do de Zee, over het ballet van de koning van Burundi, tot aan de boom der bank biljetten, die, hangend aan zijn takken een miljoen dollar in bankbiljetten te zien geeft. Er is ook een robot, een naboot sing van Lincoln, die zich beweegt, gaat en komt, met de ogen pinkt, u de hand geeft en op vastgestelde uren de befaamde rede van Gettysburg uit spreekt. Men kan er eveneens de ruimtekabien bewonderen, waarmede binnen enkele jaren de eerste astro nauten op de maan zullen terechtko men, en er is een reusachtige schijn werper met een kracht van 13 miljard bougies, waarvan de lichtstralen kun nen gezien worden vanuit de vier om liggende Staten. Op een andere plaats vindt men een apparatuur die gedurende één uur de schoenen van 300 mensen poetst ter wijl er zich voor hun ogen een film over de verbroedering onder de men sen'afrolt. In het paviljoen van de fir ma Coca-Cola heeft men een beiaard geplaatst van 610 klokken, die allen te zamen nog geen 100 kg wegen, maar wier klank, electronisch vergroot de indruk verwekt van een duizendtal bronzen klokken. Men kan er zelfs een schilderij van de befaamde kunst(?)- schilder Dali bewonderen, waarop de ze zijn visie van de atoomsplitsing weergeeft en die als onderschrift de titel draagt Calacidalacideoxyribo- nucleicacid Elders staat een telefooncabien waarin acht mensen tegelijk een ge sprek kunnen voeren zonder dat ze el kander storen, en wat verder staat voor de vrouw die haar inkopen moet doen een auto wiens koffer een ijs kast is, voorzien van al de nodige rekjes en gerieflijkheden. Voor dezen die van abstracte kunst houden staat een apparaat ter beschikking, waar mede ze zich in enkele minuten tijd een moderne schilderij in de schoon ste kleuren kunnen vervaardigen, en de tentoonstelling verlaten met hun eerste kunstwerk onder de arm. Vermelden we nog het attractiecen trum Oud België dat over enkele weken plechtig ingehuldigd werd en dat een min of meer getrouwe repliek is van wat op de wereldtentoonstel ling te Brussel in 1958 te zien was. In deze wereldtentoonstelling werd door de Amerikanen meer dan één miljard dollar geïnvesteerd, waarvan ongeveer 120 miljoen dollar voor het aanleggen of verbeteren van de we gen die naar de show leiden. Er is een parking voor 20.000 wagens in de tentoonstelling werd ook een hospi taal met 3000 bedden voorzien, en 250 TV-schermen verspreiden de beel den van de verloren gelopen kinderen. Men rekent op circa 70 miljoen bezoe kers tot op het ogenblik dat in 1965 de tentoonstelling zal sluiten. Op volgende dag, uren en plaatsen, zullen rondreizen ingericht worden tot inschrijving van vrouwelijke dieren in het stamboek. Mogen aangeboden worden ALLE VROUWELIJKE DIEREN van het Oost-Vlaamse ras vanaf één jaar ouderdom (ook wilde dieren dieren zonder geboortekaart) Naargelang de kwaliteit en min of meer de ouderdom zal aan deze die ren een kwaliteitsletter toegekend worden (A of B). Aan dieren zonder geboortekaart wilde) kan ook de letter C toegekend worden. Het inschrijvingsrecht bedraagt 100 fr. voor dieren met erkende afstamming 120 fr. voor het eerste dier dat door de eigenaar in de loop van het jaar 1964 in het stamboek wordt in geschreven (wilde) 40 fr. voor ieder volgend (wild) dier dat in de loop van 1964 wordt in geschreven. Dieren die reeds in het stamboek ingeschreven zijn mogen eveneens aangeboden worden voor het toeken nen van een kwaliteitsletter (koste loos) De dieren mogen aangeboden wor den langs de te volgen weg, op voor waarde dat ze vastgebonden en goed zichtbaar langs de openbare weg op gesteld zijn. Het linkeroor van de getatoueerde dieren dient goed gereinigd te zijn. De schetskaart van T.B.C. en even tueel geboortekaart dient in het bezit te zijn van de geleider van het dier. Gezien de vele standplaatsen, kan soms vertraging ontstaan, men gelie ve desgevallend enig geduld te willen oefenen. Gewestelijke omschrijving Aalst Donderdag 29 oktober 1964 8.30 u Haaltert - Kerk, Bruul, Ede 8.40 u Mere - Oostdorp, Beekstr. 8.45 u Mere - kerk 8.50 u Erpe - kerk 9.00 u Aalst - Gentse stw, Boulang. 9.05 u Nieuwerkerken - Achtermaal, 9.10 u Nieuwerkerken - Kerk 9.20 u Erembodegem-Terj. - kerk 9.25 u Erembodegem - Dorp 9.30 u Erembodegem - Kleistraat V. Nieuwenhove Jozef 9.40 u Meldert - Doment. Bruyninck 9.50 u Meldert - Dorp 10.00 u Aalst - Mijlbeek, H. Hartkerk 10.10 u Hofstade - Babbelaar, c. Staf. 10.15 u Gijzegem, Waterstr. Keymeul 10.25 u Hofstade, Kortenh. Mertens Keymeulen Polydoor 10.30 u Lede, Bosstraat, Meirlaen 10.40 u Lede, Heipias, Brondeel Gast. 10.50 u Wanzele, De Roo 11.05 u Impe, Plein 11.10 u Erondegem, Dorp 11.15 u Ottergem, Dorp 11.20 u Vlekkem, Dorp 11.30 u Zonnegem, Dorp 11.35 u Burst, Hof Reygaert Jozef 11.40 u Burst, Dorp 11.50 u Bambrugge, Dries, Gabriel A. 11.55 u Bambrugge, Gemeentehuis 14.00 u Borsbeke, Dorp-Kampen De Croock A. 14.10 u Ressegem, Molenstr, Dries 14.15 u Resseg., Groenstr. De Vrieze Ede statie Lievens V. 14.20 u Herzele, Gemeenteh, Hoogstr Goeman J., Arestraat, Solle- veld, Molenstr, De Clippel Marcel 14.30 u Woubrechtegem, Dorp 14.35 u Woubrechtegem, Neerweg 14.40 u Woubrechtegem, Berg, Meerman Roger 14.50 u Aaigem, Van der Biest Gabr. 14.55 u Aaigem, Dorp 15.00 u Aaigem Dikke Linde, Eetsveld 15.05 u Aaigem, Landries, Melkerij 15.15 u Heldergem, Kerk 15.20 u Heldergem, Hof v Herre- weghe Alb. 15.15 u Nederhasselt, Scheerlinck M Steenweg, Van Londersele 15.30 u Aspelare, Dorp, Oude Aalstb. 15.35 u Nederhasselt, Dorp 15.40 u Outer, Dorp, Kerkhofstr, Wijnant Denis 15.45 u Outer, Baandries, Groenstr. De Blander Oscar (Lebeke) 15.50 u Outer Lebeke kerk 15.55 u Denderhoutem, Lebeke, Cop- pens Gilbert, Borrekent, Van Eeckhout A. 16.05 u Denderhoutem, Dorp, Stwg op Ninove, Van Vaerenbergh H. 16.15 u Ninove, De Kegel Robert 16.25 u Okegem, Okegem, Dorp Leopoldstr, Bayens Gerard 16.30 u Iddergem, Parochiestr, dorp Hoogstraat, De Winter Cyriel 16.35 u Denderleeuw, Strokapel, Lan- duytstr., Wijngaardstr., Vayens F. 16.45 u Welle, Langestraat, Dorp, Kerkstraat, Wildebeek, Pauwels Gebr. 16.55 u Denderhoutem, Eigenstr, Morraye Gebr. 17.00 u Denderhoutem, Geeroms G., Vondelen, Stichelen 17.05 u Kerksken, Bergstr, Roelandt 17.10 u Kerksken, Boekent, Driehoek Steenweg, kerk

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5