Levenskansen voor plattelandsjongeren. De landbouwvraagstukken VAN DE HAK OP DE TAK. van deze tijd* Landbouwers STUDIEDAGEN Te Heverlee, (Filosofen-Fontein) - 11-14 nov* 1964* s Stichting Lodewijk de Raet. Ga mee met uw tijd. Gebruikt de volledige komplekse gekorrelde meststoffen «Klaverblad» Alle formulen Betere homogene werking Tijdsbesparing Te verkrijgen in de magazijnen vaH Redt U Zelves cn bij al onze verkopers. Politiek zegt mij iets. Nu het vee terug op stal zal gaan komen, verzorg eerst uwe stallen door ze te behandelen met R E O L, het ontsmet, verdelgt insecten en wit ze tevens. Te verkrijgen in zakken van 5 en 10 kg in onze magazijnen of bij de zaakvoerders. DE K.OORNBLOEM 7 nov. 1964 èuJm PROGRAMMA 10 uur Installatie 10 u 30 Opening en probleemstel ling L. van Hove 11 u De verbetering van de agra rische structuur in de Europese Economische Gemeenschap Dr. A de Leeuw, ambtenaar Nationale Maatschappij voor de Kleine Land eigendom (Brussel) Bespreking 12 u 15 Lunch Leiding L. van Hove, oud-leraar, lid Presidium Stichting-Lodewijk de Raet (Heverlee) J. de SERANNO, landbouwkundig ingenieur, lid Raad v. Beheer van het Economisch Comité voor de Kempen, lid Regionaal Comité Kempen van de Stichting (Kasterlee) EERSTE DAG 13 u 45 Structuurproblemen in de Vlaamse landbouw Ir. J. de Se- ranno 44 u 45 Maatregelen ter verbete ring van de structuur G. T'Jonck, landbouwkundig ingenieur (St. Pie- ters-Leeuw) 16 u 45 Koffiepauze 17 u 30 Discussiegroepen 19 u Avondeten Avond Vertoning van dia's over de moderne hoevebouw met commen taar door Ir. H. Buelens, Belgische Boerenbond, Leuven. TWEEDE DAG 8 u 30 De bodem van Belgie en zijn mogelijkheden, Dr. G. Scheys, hoogleraar Katholieke Universiteit Leuven (Holsbeek) 9 u 30 Nieuwe bedrijfsstructuren in de landbouw concentratie, centra lisatie, industrialisatie etc. J. de "Brabandere, landbouwkundig ingenieur (De Pinte) 10 u 30 Moderne familiale bedrij ven J. de Paepe, rijksingenieur in de Boerderijbouwkunde (Brugge) 12 u Middageten 14 u Reconversie van de landbouw naar de tuinbouw. R. de Keyzer, tuinbouwconsulent (Wetteren) 15 u. De mogelijkheden van de co öperatie voor land- en tuinbouw A. Gils, hoofdinspecteur-directeur Dienst Landbouwcoöperatie en Kre diet, Min. van Landbouw, Brussel (Ukkel) 16 u 30 Koffiepauze Discussiegroepen 19 u Avondeten Avond Gezellig samenzijn en ver toning van dia's DERDE DAG 8 u 30 Vertrek naar Brussel 9 u 30 Bezoek aan de diensten van de E.E.G. met inleiding over de wer king van de E.E.G. Commissies 12 u Middageten 13 u 30 De kansen van de Belgi sche land- en tuinbouw in de E.E.G. door een afgevaardigde van het Economisch Instituut (gevraagd) 14 u 30 Overheidsbeleid voor de landbouw in België L. van Broeck hoofdinspecteur-directeur Economi sche Diensten, Ministerie van Land bouw, Brussel. 16 u Kofiepauze Discussiegroe pen. Avond Gezellig samenzijn en ver toning van dia's VIERDE DAG 9 u Enkele bemerkingen bij het overheidsbeleid in België L. van Hove 9 u 45 Voorlezing van de verslagen en algemene discussie 12 u 30 Lunch Afscheid (weer eens) liever de gebreken dan de deugden van de blanken overne men. In hoever het roken een gebrek is, laten wij aan ieders persoonlijk oor deel over. De Milanese nachtwaker Cataine zag dat twee mannen bezig waren in een textielzaak in te breken. Hij twij felde geen ogenblik, maar sprak de eerste de beste voorbijganger op straat aan en verzocht hem als ver sterking met hem mede te gaan. Iets waaraan de vent met het grootste ge noegen voldoening gaf. Hij sloop achter de nachtwaker, die zijn pistool getrokken had, in de rich ting van de twee dieven aan. Toen zij de winkel hadden bereikt, scheen de man plots van gedacht te veran deren. Hoe dan ook, hij gaf de nacht waker met een gummiknuppel een klap op het hoofd waardoor deze in eens alle verdere interesse voor die ven scheen te verliezen. De man ont wapende hem en hielp daarna de twee dieven zich met een buit van on geveer 200.000 dollar uit de voeten maken. De man bleek inderdaad als mede plichtige op de wacht te hebben ge staan. Kom dat tegen Bent u ook phillumenist? Als ge dit geleerd aandoend woord niet moest verstaan, weet dan dat het een luci fersmerkenverzamelaar is. De Engelsman Frederick Corner, beweert dat hij voor 32 pond sterling het duurste lucifersdoosjesetiket ge kocht heeft en dat hij er thans gemak kelijk 150 pond kan voor krijgen. Het etiket in kwestie was afkomstig van een blikken doosje met lucifers, in 1826 door de firma John Walker ge fabriceerd. In plaats van lucifers wer den deze aanstekertjes «wrijflichtjes» genoemd en hun prijs was 1 shilling per 100 stuks. Op het etiket stond vermeld dat de wrijflichtjes werden gebruikt ten hove van koning Willem de Vierde. Volgens philluministen is het ech ter de Stockholmer Otto Lindbohm die de grootste lucifersmerkenverza melaar ter wereld is. Niet minder. Dat de wereldse roem erg vergan kelijk is, zal intussen ook Kroetjev aan den lijve ondervonden hebben. Gister nog de onbeperkte heerser van Rusland en één van de twee machtig ste mannen op aarde, is thans een doodgewoon burgertje geworden waar over liefst geen haan meer zou kraai en. Het bericht bereikt ons dat de be dienden van de uitgeverijen te Mos- cou, en vooral deze die gelast zijn Russische werken in vreemde talen te vertalen, hebben opdracht gekre gen overal, maar dan ook overal, de naam van Kroetsjev te verwijderen. Daar waar een gewone schrapping niet mogelijk is, zal zijn naam ver vangen worden door de uitdrukking - het toenmalige regeringshoofd Et sic transit Gloria Mundi. Achter 't ijzeren gordijn kunnen ze in ieder geval heel diep vallen. In onze westerse wereld weten de politieke mislukkelingen zich spijtig genoeg be ter staande te houden! Dat is prak tisch het enige wat de dictatuur voor heeft op de democratie. De Amerikaanse buitenlandse land- bouwdienst heeft zopas medegedeeld dat in 1963 de wereldsigarettenpro- duktie met 4 gestegen is tot een totaal van 2.466.000.000.000 stuks. Tracht het zelf maar uit te spreken. De grootste stijging in het sigaret- tenverbruik in 1963 heeft zich in Af rika voorgedaan. Wat mensen met een slecht karak ter zou doen besluiten dat de negers Zijn er nog levenskansen voor plat telandsjongeren JA ZEKER Je kunt slagen in je beroep als land bouwer of tuinder. Je kunt als plattelandbewoner ook meetellen in de samenleving. En je kunt als volwaardig mens le ven in deze wereld. Maar dan moet je bereid zijn NIEU WE wegen te zoeken en de geboden kansen te wagen. Een kursus «Levenskansen voor Plat telandsjongeren» kan je helpen deze nieuwe wegen te vinden en zal je kansen tot slagen verhogen. Door de volkshogeschool De Blan kaart worden tijdens de winter 1964- 1965 twee zesdaagse kursussen inge richt voor jonge mensen van het plat teland. Een eerste kursus gaat door van 14 tot 20 december 1964. Een tweede kursus gaat door van 11 tot 16 januari 1965. Er zal o.m. gesproken worden over: Het zelfstandig bestaan in deze tijd. De overname van het landbouwbe drijf. Vorming en onderwijs voor toe komstige bedrijfsleiders. Bedrijfsbeleid en bedrijfsboekhou- ding. De opleiding van de toekomstige landbouwersvrouwen De Belgische landbouw in de Eu- romarkt. Samenwerking in koöperatief ver band. Gezinsleven en vrije tijd in het landbouwersmilieu. Oecumene toenadering tussen kerken en volken. Alle belangstellenden (mannen en vrouwen) vanaf 18 jaar kunnen voor een van deze kursussen inschrijven. Het deelnemingsgeld bedraagt 750 fr. Inschrijving gebeurt per briefkaart- liefst zo vlug mogelijk en minstens 10 dagen voor de aanvang van de kursus op het adres Volkshogeschool De Blankaart Woumen (W.VI.) tel 051-506.42 Nadere inlichtingen over deze kur sussen kunnen bekomen worden op hetzelfde adres.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5