VAN DE HAK OP DE TAK. Veeprijskampen Over ledige zakken. Mestkoekjes 16 KORAMELK Sint Martens-Jaarmarkt VOOR DE KALVERS te Aalst. 't IS BETER! maanden zijn degelijkeo portie vis ha len. j op de Met genoegen kunnen wij me dedelen dat de heer Mau ice De Wael een eerste, een vierde en een zevende prijs behaalde in de speciale prijskamp voor slachtvee. De heer De Wael bood 12 die ren aan welke allen gevoederd worden met de melen van Redt U Zeiven. Wij wensen de heer De Wael van harte geluk met de bekomen onderscheidingen. Hier wordt eens te meer een bewijs geleverd van de hoge waarde van de samengestelde voeders merk «De Korenbloem» bereid door Redt U Zeiven en door haar gewaarborgd. t Men meldt ons uit Aalst het overlijden in de ouderdom van 57 jaar van de heer Hilaire GHIJSELS Echtgenoot van Mevr. Elza Muylaert De heer Ghijsels was in de jaren 1924 en volgende voorzitter van onze jeugdvereniging die onder zijn leiding een hoge bloei kende. Aan de getroffen families bieden wij onze oprechte deelneming Deze zijn vanaf heden beschik baar in vei pakkingen van 25 kg. Ze kunnen evenals onze weide- koekjes op de weide gegeven wor den aan de dieren. Doe een proef, U zult versteld staan van de goede uitslag die U ermee bekomt. ZEER VOORDELIG. Gemakkelijk te plaatsen. SOEPEL - practisch - ONBREEKBAAR. Bestand tegen een druk van I TON m2. Bestand tegen: Zeelucht en Fabrieksgassen. o_GEEN MOS AANGROEI. B ON j Gelieve mij Uw kosteloze i documentatie te zenden Naam i BeroepTel: S Adre s Voor prijzen en alle verdere inlichtingen zich wenden S. M. Redt U Zeiven te Aalst of bi) de verdelers. DE KOORNBLOEM 14 nov. {964 Aan Jan Sikorkski, een jong Pools student uit de omgeving van War schau, is een voorzeker niet alledaags avontuur overkomen dat hem beslist zijn hele leven zal bijblijven en dat wij, om zijn zeldzaamheid, dan ook v/aardig geacht hebben in deze ru briek opgenomen te worden. Oordeelt nu zelf maar. Jan is een spaarzame jongen. En zo komt het dat hij er in geslaagd was reeds een bedrag van 15.000 zlotys te sparen. Maar wat doe je met zo een bedrag? Na veel wikken en wegen besloot hij zijn spaarcenten in de voering van een van zijn jassen te naaien. Nu kon hij gerust op vacantie gaan. Toen hij echter terug was, moest hij twee onaangename dingen vaststel len. Ten eerste was zijn grootvader overleden en ten tweede was zijn grootvader begraven in de jas waar in hij zijn spaarcenten genaaid had. De student legde alles aan zijn ouders uit en deze dienden een ver zoek tot ontgraving in. Toen echter de lijkkist werd bovengehaald bleek de ze ledig te zijn. Het onderzoek dat door de politie ingesteld werd leidde vrij spoedig naar de woning van de grafdelver, waar de rijk voorziene kleerkas be stond uit de klederen van de doden die hij beroofd had. De jonge Sikors- ki vond er zijn jas en zijn 15.000 zlo tys terug die nog steeds in de voe ring verborgen zaten. De lljkenschenner werd in verze kerde bewaring gesteld. Wat hij ech ter met het lijk van de oude groot vader uitgericht heeft, vermeldt de geschiedenis niet. Zopas vernemen wij dat ter gele genheid van de voorbije Octoberfees- ten niet van Wieze maar van Mün- chen, er in de Beierse hoofdstad een nieuw record van bierverbruik werd gevestigd. De woordvoerder van het stadsbe stuur deelde vorige week aan de pers mede dat de duizenden toeristen uit binnen- en buitenland gedurende de twee weken dat het feest duurde, ge zamenlijk 3.812.744 liter bier door hun dorstig keelgat hebben gegoten. Het was ook een bar slechte tijd voor de kippen, want niet minder dan 308.358 ervan werden tot op de bot afgeknaagd. Zoals in sommige streken de ooie vaar elk jaar de lente aankondigt, is de meeuw Kees in Delft (Neder land) het bewijs dat de winter op komst is. De grote zilverwitte meeuw komt nu -ai zeven jaren achtereen bij de vis handelaar Buschgens aan de Delft- gauwseweg te Delft, in de winter Dezer dagen is hij teruggekeerd en komt elke dag prompt terug. Iedere dag ook krijgt hij, net als vorige jaren, zijn drie vissen. Als hij het niet genoeg vindt, blijft hij zitten met de kop vragend in de richting van de winkel gewend. Zodat Kees misschien wel niet de beste, maar toch de trouwste klant van de viswinkel is. Gedurende het jaar 1963 is de brandweer in België om de zes en half minuten in actie getreden. Zij heeft tijdens dat jaar 80.839 oproe pen beantwoord. 189 keren werden de Belgische pompiers nutteloos opgeroepen, 9099 keren dienden zij op te treden tegen brand en 4754 keren tegen schoor steenbranden. Dromen zijn bedrog, zegt een oud spreekwoord. Toch is het dromen iets dat de wetenschapsmensen steeds grote belangstelling ingeboezemd heeft. Al sinds lang weet men dat de slaapdiepte met een tamelijke regel maat en op gezette tijden verandert. Dit komt in diagrammen van de slaap diepte, de zogenaamde slaapcurve duidelijk tot uiting. Onlangs kon door registratie van de aktiviteitsstroom van de hersenen ge durende de slaap precies worden vast gesteld, dat een verandering in slaap diepte ongeveer elk anderhalf uur plaats vindt. De Duitse psycoloog Dr Strauch, liet een aantal slapenden tijdens de 3 tot 30 minuten dat deze slaapver- anderingen duren, wekken. Zonder uitzondering vertelden zij, dat zij zo juist het een of het ander bezig waren te dromen. Uit de onderzoekingen is ook ge bleken dat, in tegenstelling met ver ouderde opvattingen, een droom niet slechts enkele seconden, maar wel een dertigtal minuten duurt. En nu wel te rusten en droom lek ker. Professor Van de Woerd van de Rijksuniversiteit van Utrecht, heeft ge meend ernstig te moeten waarschu wen tegen het eten van tandpasta dat blijkbaar door vele kinderen als een echte lekkernij beschouwd wordt. Als besluit van een uiteenzetting over de samenstelling van de verschil lende soorten tandpasta, beweerde Prof. Van de Woerd dat men hierdoor een ernstige leverziekte kan opdoen. In Engeland blijkt het zelfs zo te zijn dat sommige kinderen niet aarze len tandpasta op hun boterham te smeren, omdat ze de muntsmaak zo lekker vinden. Er zijn personen die weinig zorg besteden aan de verpakking der wa ren meer bepaald aan de jute merk- zakken. Dit is nochtans een punt van groot belang want jute zakken kosten duur. Wellicht weten de boeren niet dat de zaakvoerders en verkopers deze zakken moeten betalen en hun borg som verliezen indien deze niet tijdig worden teruggegeven. Indien de zakken gescheurd of be schadigd zijn worden zij niet terug betaald. Vele verkopers hebben reeds gro te schade geleden door de schuld der klanten die de baien beschadigd te ruggeven of vergeten terug te bezor gen. Wij moeten speciaal de aandacht vestigen van onze léden op dit be langrijk punt en hun vragen het ledig goed onmiddellijk terug te bezorgen en niet te gebruiken voor eigen doel einden. Wij rekenen op de goede wil van al onze leden en hopen dat zij een gun stig gevolg zullen geven aan ons ver zoek. BITUME GOLFPLAAT voor DAKBEDEKKING - WANDEN

De Koornbloem | 1964 | | pagina 5