VAN DE HAK OP DE TAK. I Planters Burmania Sint Elooifeesten Kantoren en Magazijnen gesloten. Rundvee- en Varkensmarkten Nieuwe formule voor mestvee. PLANTAARD APPELEN. Eiermarkt 17 nov, 1964. magazijn beschikbaar AALST. Het feest van onze Patroon Sint Elcoi zal gevierd worden op dinsdag 1 december Te 9,30 u Solemnele H. Mis in de kerk van Sint Martinus. Te 11 u. vergadering in ons lo kaal. Te 13 u. feestmaal in ons lokaal. Wij nodigen alle Redt U Zeivers uit om samen ons patroonfeest te vieren. Inleg 50 fr. Inschrijving op onze burelen. APPELTERRE-EICHEM. Op dinsdag 1 december 1964, traditionele Sint Elooi-viering Te 9 u. H. Mis in de kerk van Eichem. Veideie schikkingen volgen in het blad van toekomende week. Inschrijvingen bij Malviua Lau waert, Eichemstraat, 121, Appel- terre-Eichem KERKS KEN. De leden die wensen het StElooi feest mee te vieren kunnen zich la ten inschrijven voor het eetmaal en de gratistombola bij de zaak voerder Henii De Neve, Watervoor, Kerksken, tot en met 28 november. Het feest grijpt plaats op dinsdag 1 december. Ia de voormiddag H. Mis te 9 u. gevolgd van de ge bruikelijke rondgang. Ter gelegenheid van ons Sint Elooifeest zullen onze kantoren en magazijnen qesloten blijven op dinsdag 1 december e.k. De drang naar de verboden vrucht. Nu dat de variëteit Irene vrij binnen mag komen wordt deze minder gevraagd en wil men hier en daar Burmania kopen voor de plant. Dit is een roodschillige soort zoals Gineke, maar deze laatste is op alle gebied beter en brengt meer op. Gezien de invoer in ons land van Burmania verboden is moeten wij aan de liefhebbers Gineke aan raden ofwel Pimpernel die op sommige gronden ook goede op brengsten geeft. ts Anderlecht voor de«« week. Varkens Men noteerde een aanvoer van meer dan 2900 dieren hetgeen ruim 6C0 varkens meeraanvoer betekent vergeleken bij vorige week Dit had natuurlijk voor gevolg dat de prijzen daalden. Ook voor bepaalde veisneden stukken bleek dit het geval. Hoornvee Met 4403 stuks aanvoer stelde men vast dat er deze week 52 die ren meer ter markt waren dan ver leden week. Hier ook was de markt zeer kalm. De massale aanvoer duurt voort en beïnvloedt natuurlijk de prijzen in dalende lijn De prijzen Ossen dikbil 63-72 fr; goed ge vormde 50-60 fr.60 t.h opbrengst 36 44 fr. ,- 55 t.h. opbrenc st 27 34 fr Koeien55 t.h. opbrengst i 24 28 fr. ,- 50 t.h. oporengst r 21 22 ti Vaarzen dikbil63-72 fr. goed gevormde 50 60 fr.60 t.h. op brengst 38 47 fr.55t.h. opbrengst: 26 36 fr Stieren 60 t.h. opbrengst 38-44 fr. 55 t.h. opbiengst 29-35 fr zware 30-38 fr.worsidreien 16 20 tr. Kalvermadtt In totaal kwamen 771 stuks ter markt hetzij 33 minder dan vorige week. Steeds even onbeduidend aan bod als vraag. De markt bleek prijshoudend. Groothandelaars en slachters spannen zich sedert weken tot het uiterste in om de verkoop van kalfs vlees te remmen. Prijs per kg. levend gewicht: dik bil 85 tot 95 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren 63 tot 70 fr goed gevormde 53 tot 61 rrgewo- j n*> 42 tot 49 fr minderwaardige 36 'ot 39 fr Wij maakten een nieuw voe der voor mestvee met een spe ciaal hoog gehalte aan zetmeel. aan zeer voordelige prijs, spreekt er over aan de verdelers. GEMEENTE KRUISHGUTEM De prijzen van de markt werden genoteerd a.v. Producentenmarkr H- 60 gr.2,00 2.20 fr. Bruine 2,20 2,50 fr. +- 50 gr.1 75-2,CO fr. Bruine 1,85 2,15 fr. -j- 40 gr.: 1,50 1,70 fr. Bruine 1,60 1,80 fr. Groothandelsmarkt der eieren Poeljeneieren volgens gewicht 1,15 1,65 fr. Grote en extra grote eieren vol gens gewicht1,95 tot 2,10 fr. Aangevoerde tio«veeitieuen 1.260.000 eieren BROEDEIER VEILING Aangevoerd 42 000 Verkocht 41.000 (3,80 d 4,40 fr.) Botermarkt: 968 kg. - 98a99fi. Zwijnen .- 30-31 Ir. Biggen 35-40 h. Kalveren50-56 fr De verzendingen gaan volop hun gang bij open weder. Omtrent alle soorten zijn reeds in en worden regelmatig aan de aanvragers afgeleverd. Achtergebleven inschrijvingen worden dringend verwacht. Het plantgoed is zeer fris en schoon geleverd. Indien de Vlaamse dichter Berten Rodenbach nog moest geleefd hebben twijfelen wij er niet aan dat hij zou gedicht hebben Weent Belgen, weent van spijt, en werpt uw kroon naar de Duitsers. Waar het om gaat? Noch min noch meer om het feit dat wij, Belgen dus, het monopolie als zijnde de grootste bierdrinkers van Europa hebben moe ten afstaan aan onze buren van over de Rijn. Inderdaad, het West-Duitse bureau voor de statistiek heeft vorige week medegedeeld dat van 1 oktober 1963 tot 30 september 1964 de West-Duit sers een totale hoeveelheid van 7,1 miljard liter bier door hun keelgat ge goten hebben, een half miljard liter meer dan in dezelfde periode een jaar geleden. In andere woorden betekent zulks dat de West-Duitsers gemiddeld 120.6 liter bier per persoon, zuigelingen in begrepen, hebben gedronken in de af gelopen 12 maanden. Het bureau deelt mede dat Duits land hiermee aan het hoofd staat van de Europese bierdrinkers. De Belgen, zo werd verklaard, hebben tot nu toe de leiding gehad met 118 liter per jaar. Wij verwachten een grootscheeps tegenoffensief en drukken de wens uit dat alle krachten zullen samengebun deld worden om de smaad ons aan gedaan uit te wissen. Moge het Belgisch Vaderland op u niet tevergeefs beroep doen Als gevolg van het feit dat verschil lende leden van de regionale distric ten van het Beiers parlement elkaar de eer betwistten, werd een wedstrijd uitgeschreven om te bepalen welk dis trict de grootste kool van het jaar voortgebracht had. En het was vonge week dat de aan gestelde jury besliste dat deze eer aan Oberbayern toekwam. De winnende kool kwam dus uit het land van de jodelaars en had een ge wicht van 13,8 kg. De tweede plaats werd ingenomen door een kool uit Zwaben met een gewicht van 12 kg. en een derde gewichtige kool kwam uit Franken en deze deed de weeg schaal doorslaan tot 10,9 kg. Een record-kool van 14,8 kg. werd niet in de gelederen van de zwaarge wichten opgenomen, omdat de eige naar de lepe uitgehangen had en haar in het water had gelegd om haar zo doende tot kampioen te maken. Ge lukkig maar dat zo een oud trukje geen schijn van kans had bij de scherp toeziende jury. In ieder geval, van al deze exempla ren zal men moeilijk kunnen beweren dat het sop de kool niet waard is. De 32-jarige Tsjechische vluchte ling, Anton Zadlik, heeft getracht op een linke manier de verblijfplaats van de gewezen Russische premier Nikita Kroetsjev te achterhalen.Met 'n vriend Jerry Petr, heeft hij vorige maand ge tracht een voedselpaket naar l< te zen den. Wij zaten te praten over de wijze waarop Nikita werd afgezet en het leek ons een goed idee hem een voed selpaket te zenden omdat wij hem daarmee misschien een hart onder de nem zouden steken aldus Zadjdlik. De twee vrienden besloten de kos ten van 20 dollar voor hun beider re kening te nemen. In het pak zat onder meer meel, havermout, suiker, repen chocolade en kaviaar. De geadresserde moet in de Sovjet- Unie tekenen voor ontvangst en Zajd- lik vond dit een goede mogelijkheid om achter het huidig adres van K. te komen. Verleden week kreeg hij echter vol gende mededeling Het spijt ons U te moeten meedelen dat de Russische autoriteiten de bestelling niet hebben laten doorgaan omdat het adres on juist is. Zajdlik, die te Chicago woont, is echter zinnens door te zetten en zich niet door deze eerste tegenslag te laten ontmoedigen. Op de vraag waarom hij zich in dit verband zoveel moeite getroostte, ant woordde hij wel, ik ben een vluch teling van achter het IJzeren Gordijn en ik wil alleen maar nadrukkelijk doen uitkomen hoe men daar te werk gaat. MARKTBESCHOUWING De markt was heden morgen op nieuw zeer vast gestemd. Zoals de Commissie vorige week vermeld heeft mocht de afslag van dinsdag jl. hoege naamd niet als alarmerend aanzien worden, maar diende veeleer be schouwd als een reactie van de handel op de tamelijk gevoelige opslag die men gekend heeft sedert begin okto ber. Deze vaststelling werd heden be vestigd. De toestand op de eiermarkt is momenteel gezond er zijn geen voorraden en de produktie is overal verminderd. Een en ander brengt met zich dat de toestand op de uitvoer- markt eveneens heel wat gunstiger ligt wat dan ook heden morgen weer een flinke vraag voor gevolg had. Men noteerde vlot 20 a 25 ct. opslag voor de zware gewichtsklassen en 15 ct voor de kleine eieren. Aan de huidige aangepaste prijzen liggen de Belgi sche exportkwotaties deze week iets boven deze van Nederland. Over het algemeen heeft zulke situatie normaal een nadelige terugslag voor onze ex portmogelijkheden in de loop van de week. Alles hangt nu af van de wijze waar op de buitenlandse kopers op de iet wat hogere Belgische prijzen zullen reageren. Het antwoord hierop zal vol gende week kunnen gegeven worden. Het binnenlands verbruik blijft zeer bevredigend.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4