VAN DE HAK OP DE TAK. PLANTAARD APPELEN. Rundvee- en Varkensmarkten Kantoren en Magazijnen gesloten. Nieuwe formulen Wintersnoeidemonstratie Eiermarkt 24 nov. 1964. 28 nov. 1964 De verzendingen lopen ten einde. Wij verwachten nog in de loop der week de overblijvende Record en Gineke, evenals de Bintje van Denemarken. Alle andere variëteiten zijn in magazijn en worden regel matig afgeleverd. De belanghebbenden die nog willen bediend worden vóór het intreden van het winterweder doen best onmiddellijk hun bestellingen op te geven. De planters zijn dit jaar bijzonder verzorgd. Prov. Pomologische Vereniging van Oost-Vlaanderen v.z.w. op zqterdag 28 november 1964, in de Rijkstuinbouwschool, Brussel se steenweg, 165, te Melle, van 10 tot 12 u. en van 13,30 tot 15 u. Snoei van appelen 'Cox) door dhr. Vanvinckenroye C., fruitteler tuin- bouwtechnicus uit Piringen. Snoei van appelen (Golden) door dhr J. Van Gommeren, bedrijfsleider proefbedrijf Boekssteyn uit 's Gra- velar.d - Nederland Snoei van peren Doyennédoor dhr C. Guilliams, landbouwkundige U.Lv. uit Waremme Snoei van peren Duron ieau) door dhr. Meire R fruitteler uit Leeu- wergem. Te 15 u zal er gelegenheid zijn de demonstraties te bespreken en vragen te stellen aan de medewer kers. Bij slecht weder gaat de studie dag door in de zaal. Het Bestuur. te Anderiecht voor week. Varkens Met een aanvoer van 2550 dieren noteerde men 441 stuks minder ter markt dan verleden week. Niettegenstaande dit aanzienlijk geringer aanbod stelde men toch een lichte prijsdaling vast. Onze uitvoer is ook gevoelig gedaald. De toestand op de Franse markten ziet er ook weinig rooskleurig uit. Prijs per kg extra vleesvarkens (buitengewoon)30-33,5 tr vlees varkens 28 29 fr half vette varkens 27-27,5 fr. vette var kens of varkens boven of onder het gewicht26 26,5 fr. zeugen: 20 27 fr. Hoornvee Er kwamen 3690 dieren op de markt hetgeen 709 minder was dan vorige week Begrijpelijkerwijze stegen alle prijzen. De verkoop verliep ook te Anderlecht vlot zoals op alle mark ten deze week. Feit blijft echter dat de vraag niet zo groot is en dat stocks onverkocht vlees in de ko9l- kamers opgestapeld blijven. De prijzen Ossen dikbil 63-72 ir, goed ge vormde 50-60 fr.60 t.h opbrengst 38-46 fr. 55 t.h. opbrengst 28 36 fi Koeien 55 t.h. opbrengst 26 29 fr. 50 t.h. opbrengst22 24 h Vaarzen dikbil: 63-72 tigoed gevormde 50-60 fr.60 t.h op brengst 39-48 fr.55 t.h. opbrenqst 27 37 ir Stieren 60 t.h. opbrengs' 40 45 fr. ,- 55 t.h opbiengst 31-37 fi zware 30-39 fr.worstdie;en 17 21 fr. Kalvermarkt In totaal werden 812 stuks aange' voerd wat neerkomt op 41 meer dan de vorige week. Voor de zeldzame goede kalve ren blijven de prijzen vast maar voerde rest was de stemming kalm. Zeer geringe vraag terug. Het aanbod was dan ook meer dan toereikend. Prijs per kg. levend gewicht: dik bil 85 tot 95 fr.; zeer goed aevormde wit gevleesde kalveren 63 tot 70 fr goed gevormde 53 tot 61 tr; gewo ne 42 tot 48 fr minderwaardige 36 ot 38 fr Ter gelegenheid van ons Sint Elooifeest zullen onze kantoren en magazijnen gesloten blijven op dir.sdag 1 december e.k. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen van de markt werden genoteerd a.v. Producentenmarkt -f- 60 gr.2,00 2.15 fr. Bruine 2,30-2,50 fr. 50 gr.1 80 2,CO fr. Bruine 1,95 2,25 fr. -f 40 gr.= 1,55 1,70 fr. Bruine 1,70-1,90 fr. Groothandelsmarkt der eieren Poeijeneieren volgens gewicht: 1,35 1,75 fr. Grote en extra grote eieren vol gens gewicht1,925 tot 2,025 fr. Aangevoerde hoeveelheden 1 1.280.000 eieren BROEDEIER VEILING Aangevoerd 47.000. Verkocht 46 000 (3,60 a 4,40 fr.) Verslag van de Prijzenkcmmissie Botermarkt: 844 kg. - 98 a 99 P. Tendens van de markt onver anderd Zwijnen 29-30 fr Biggen 35-40 tr. Kalveren 50 56 fr Wij maakten drie nieuwe tor muien voor onze fabricage van samengestelde voeders voor het vee 1. Melkmeel 20 2. Mestveemeel B 3. Mestkoekjes 11 welke op onze volgende prijslijst voor mengvoeders 2 uilen voor komen. 4 DF KOORNBLOEM Om tegenwoordig in de wereld te slagen, komt het er vóór alles op aan over een goede beroepsopleiding te beschikken. Dit is een waarheid als een koe, waaraan niemand twijfelen zal. Het is bovendien een voorwaarde die vereist is voor gelijk welk beroep. Ook dat van aanrander en bankrover. Zonder ons nu zelf bepaald tot deze kategorie te willen rekenen, of de in druk te verwekken er meer van af te weten, durven wij toch gerust bewe ren dat, om succes in dit «beroep» te hebben het er voor alles op aan komt niet te spraakzaam te zijn of zich niet tot discusies met zijn klanten te laten verleiden. Neem nu eens dat geval van die bankrover uit Los Angeles. De man stapte de filiaal van de Bank van Ame rika binnen, ging naar de kassa en zei tegen de kassierster, miss Norma Rice Geef alles hier wat u hebt Het lieve kind keek hem aan en zei verontwaardigd: Dat meent u niet» Inplaats van nu krachtiger op te tre den, laat hij zich verleiden tot een woordenwisseling. En dan nog met een vrouw. Hij had toch kunnen raden dat hij aan het kortste eind ging trek ken! Dat meen ik wel, zegde hij, en druk niet op de knop.» Er is hier geen knop, antwoordde Norma. «Jazeker, en je hebt er al op ge drukt. Toen Norma niet onmiddellijk ant woordde, snauwde hij: «Nou, ik kan niet langer meer wachten. En hij ging er van door. Met lege handen. Door de politie ondervraagd ver klaarde miss Rice later dat er inder daad een knop was om alarm te slaan maar dat zij «stijf van schrik was ge weest en niet had durven drukken. Er gebeuren nog andere rare dingen in de States. Zo is het Amerikaanse staatsbur gersschap ontzegd aan de Britse lucht en ruimtevaartspecialist Albert Smith, omdat hij volgens de rechter in slaap is gevallen tijdens de naturalizerings- plechtigheid te Seattle in Washington Rechter William Beeks onderbrak de plechtigheid schielijk en zei «Er is hier kennelijk iemand die meer be langstelling heeft voor slapen dan voor de Amerikaanse nationaliteit. Daarop gaf hij een ambtenaar op dracht de naam van die man te schrap pen van de lijst van 91 aanwezigen die een verzoek om naturalizatie hadden ingediend. Als reden van de afwijzing werd in opdracht van de rechter neergeschre ven: «In de rechtzaal in slaap gevallen tijdens de naturalizatieplechtigheid terwijl de leden van de rechtbank aan het woord waren Smith echter houdt vol dat hij niet is ingedut. Met het typische flegma van een Engelsman, waarbij men nooit zal weten of het waarheid of eenvou dige door-de-buis-trekkerij is, gaf hij als volgt zijn mening te kennen De rechter heeft mij gewoonweg in het openbaar belachelijk gemaakt. Waarschijnlijk wekte ik de indruk dat ik sliep, maar in feite zat ik aandach tig te luisteren. Gelukkig voor hem kan hij binnen ongeveer zes maanden opnieuw een aanvraag tot naturalizatie indienen. Wij hopen voor hem dat hij alsdan zijn belangstelling op een andere ma nier zal laten blijken. De kwestie van de geboorteregeling staat aan de orde van de dag en heeft al heel wat stof doen opwaaien. Niet alleen in het Concilie te Rome. Onder meer ook nog te Nijmegen in Neder land waar er nog wat anders dan stof bij te pas kwam. Zo heeft de Nijmeegse politie pro ces-verbaal moeten opmaken tegen een 30-jarige gehuwde Nijmegenaar en vader van verschillende kinderen. Na een hoog oplopende twist over de geboorteregeling had deze zijn onge huwde broer letterlijk het zwijgen op gelegd door hem met een bijl op het hoofd te slaan. De mishandelde man die tegen de zin van zijn broer het omstreden on derwerp steeds opnieuw aan de orde had gesteld tijdens een familiefeestje kon na verzorging in het ziekenhuis naar huis terugkeren. Over «doorslaande» argumenten ge sproken Het kleine dorpje Faulx in de pro vincie Namen mag de eer voor zich opeisen de grootste ooit in ons land gekweekte pompoenen te hebben ge oogst. De wonderpompoenen werden ge teeld in de tuin van de 87-jarige Henri Joyeux, die wat gelukkig is met zijn kwekelingen die hij zo mooi heeft grootgebracht. Er is ook reden om fier te zijn. De grootste heeft een omtrek van 1,90 m is 30 cm. hoog en weegt zo maar liefst 35 kg. MARKTBESCHOUWINGEN De markt kende heden morgen een vaste stemming voor de kleine ge wichtsklassen en ietwat flauwere ten dens voor de grote eieren. Na de ge voelige opslag van vorige week mag deze evolutie als normaal beschouwd worden. Door de huidige prijsvorming wordt het prijsverschil tussen de poeijenei eren en de grote eieren kleiner. Een dergelijke evolutie wordt meestal vastgesteld wanneer op een bepaald ogenblik de zware eieren een betrek kelijk gevoelige prijsstijging kenden. Tegen de huidige prijskwoteringen liggen onze exportaanbiedingen op- nieow boven deze van Nederland. Alles zal nu voor de eerst volgende dagen afhangen van de manier waar op de buitenlandse kopers op de Bel gische offerten zuilen reageren.

De Koornbloem | 1964 | | pagina 4