XiIIde Wereldpluimveecongres DE SLACHTHUIZEN te Kiev-Rusland - 15-21 augustus 1966 WEEKBLAD VOOR DE ONTWIKKELING EN DE STANDSVERDEDIGING VAN DE LANDBOUWERS ARBEID ADELT ia ons land. n '-**W a Een aangelegenheid van groot belang voor onze veekwekers?. We waren in de gelegenheid om aan het 13e wereldcongres voor pluimvee deel te nemen. Uit 53 verschillende landen waren niet minder dan 2500 congressisten opge komen. België was er zeer sterk vertegen woordigd, we waren er immers met 66. Verschillende mensen, die vooraf hoor den dat we naar Rusland zouden gaan, hebben ons angstig aangekeken en heel nuchter de opmerking gemaakt als de Russen u nog maar terug laten komen Wij hebben er nooit aan getwijfeld dat het daar goed zou zijn, dat niet elke vreemdeling door een geheim agent zou achtervolgd worden en dat we met een goede indruk van daar zouden terugkeren. Rusland tracht immers het toerisme te stimuleren om keiharde dollars binnen te krijgen. Een speciaal bureau «/NTOU- RIST werd opgericht om de toerist het zo gemakkelijk mogelijk te maken. Ze heb ben goed geschoold personeel dat ofwel Engels, Duits of Frans spreekt. Wij Vla mingen kwamen op die manier overal te recht. Dat alles nog niet gesmeerd loopt is nochtans een feit dat we reeds bij onze aankomst in Moskou konden ervaren. Hier waren slechts een drietal juffrouwen aanwezig om de congressisten, die in één uur tijd met drie vliegtuigen aankwamen op te vangen. Als ge dan weet wat al for maliteiten moeten vervuld worden, dan is het ook niet te verwonderen dat we slechts om 3.30 u. 's morgens in bed waren, al hoewel we 's avonds om 10 u. waren aan gekomen. Door deze chaos op het vlieg veld in Moskou zijn enkele valiezen nooit in KIEV aangekomen. Deze zijn pas na afloop van het congres bij de terugkomst in Moskou teruggevonden. Gestolen waren die immers niet. Want'in Rusland wordt niet gestolen zo beweren althans de bedienden van Intourist. Wat in Rusland niet mag, gebeurt ook niet). Wat die va liezen betreft hadden ze gelijk. Men hoeft alleen maar geduld te hebben veel ge duld --- dat hebben we daar geleerd GEDULD hebben. Denk maar eens even na ledereen werkt duur voor de staat, ver dient niet te veel, woont in een apparte ment van de staat en koopt in een groot warenhuis van de staat. Wordt hij ziek of oud dan zorgt de staat weer voor hem. Geld sparen kan men niet (zelfs niet als men zijn tweeën werkt). Met spaarcen ten kan men niets doen want die brengen geen interest op. Een eigen huis hebben is theoretisch mogelijk, maar moeilijk uit voerbaar, men kan het niet verhuren en aangezien geen erfenisrecht bestaat kun nen de nakomelingen het niet erven. Het gemiddeld loon schommelt rond de 5000 F. per maand. De eieren kosten 6 F. per stuk, koffie 250 F./kg, schoenen 1500 F., een nylon hemd 600 F, een Volga met benzinemotor 220.000 F. Normaal gaat de man en de vrouw werken. Ze doen het zelfde werk voor hetzelfde loon. De kin deren worden in de kinderkribbe afgele verd. De studies zijn gratis, maar een dok ter verdient maar zoveel als een werk man. Alleen grote specialisten, kunste naars en wiskundigen (ruimtevaart specia listen) verdienen veel geld, kunnen zich een luxe-appartement en een mooie wa gen veroorloven. Het geld dat op hun bankrekening staat, gaat achteraf terug naar de staat. Uit voorgaande blijkt duidelijk dat hier niemand initiatief zal nemen. Niemand heeft er belang bij om met industrie of met handel te beginnen en kan dat ook niet. Concurrentie bestaat niet. Men kan hetzelfde produkt overal aan dezelfde prijs kopen. Aan reklame wordt dus niet (Zie vervolg 2de bladzijde le kolom) Het paleis van de oktober revolutie waar het Congres plaatsgreep. Zaterdag 8 oktober 1966 f 45ste jaargang Nr 2249 Jaarabonnement 120 F Postrekening nr 1425 93 van S.V. «REDT U ZELVEN» Aalst Handelsregister Aalst nr 145 Het overnemen van artikelen is toegelaten mits vermelding van de bron Uitgegeven door de Landbouwers vereniging REDT U ZELVEN stichter O. CAUDRON Beheer Zeebergkaai 5 Aalst Tel. 053/24 267 nBBanBHBMBnanHBHi Niemand zal ons tegenspreken wan neer wij staande houden dat ons weekblad zich steeds beijverd heeft en er ook prat op gaat in de lange loop van zijn bestaan de meest aktuele en meest brandende vraagstukken te be spreken en vrijuit zijn eigen mening daarover neer te pennen zonder aan zien van personen noch klassen, en uitsluitend bedacht op de welbegre pen belangen van de landbouwers. Dat dit wel niet altijd gesmeerd kan lopen is begrijpelijk voor een week blad, dat niet over de mogelijkheden van een dagblad kan beschikken als er iets gebeurt om er als de kippen bij te zijn, en dit hoeft werkelijk geen be toog voor wie een ogenblik hierover nadenkt. Toch brengen we in dit artikel weer iets heet van de naald, namelijk de toestand van de slachthuizen in ons land en deze beschouwd in verband met de Europese Ekonomische Ge meenschap en met de belangen van onze veekwekers. Van alle kanten heeft men onze landbouwers en tuinders de levieten gelezen dat ze zich moesten klaarma ken voor het van kracht worden van deze gemeenschap om in staat te zijn het hoofd te kunnen bieden aan de concurrentie van onze partners in de EEG. We vinden het dan ook doodjammer inzake belangen die rechtstreeks onze veehouders raken, te moeten vaststel len dat zij die vermanend naar onze boeren de vinger opstaken zo schan delijk zijn te kort geschoten in de voorzieningen die ze hadden moeten nemen op West-Europees ekonomisch vlak. Wat is er namelijk aan de hand Sinds maanden wisten wij dat tal van slachthuizen, onder meer te Antwer pen, aan geen uitvoer bij onze EEG- partners meer konden doen, omdat zij vanwege de Europese instanties geen ovale exportstempel meer konden verkrijgen wegens het feit dat, onder oogpunt van gezondheidszorgen, de toestand van die slachthuizen niet aan de gestelde normen beantwoordt. Het nieuws nu over deze aangelegen heid is in zoverre aktueel dat, luidens een mededeling van de nieuwe burge meester van Anderlecht, ook dat slachthuis geen aldaar geslachte die ren meer kan uitvoeren. Dit feit is eenvoudig verbijsterend en van groot belang natuurlijk voor onze veehouders, wanneer men be denkt dat er in Anderlecht per jaar zo maar even 300.000 dieren worden geslacht, waarvan een groot deel re gelmatig worden uitgevoerd. Groot- Brussel pronkt wat graag met zijn kos mopolitisch karakter en zou graag de hoofdstad worden van West-Europa en de zetel van de Europese organisaties. Alleen reeds zijn benepen taalpoli tiek maakt het daartoe ongeschikt maar ook andere faktoren, als deze, zijn beschamend voor zijn pretentie. Het is goed dat er iemand gevonden werd om de kat de bel aan te hangen ofschoon partijpolitieke belangen hier aan niet vreemd schijnen te zijn. Wij zelf doen aan geen politiek en kunnen daarom onbevangen de feiten onder ogen zien en objectief onze mening zeggen. Het blijkt nu dat de erbarmelijke toestand van het slachthuis van An derlecht, wat de gezondheidsvoor- waarden betreft, niet van gisteren da- (Zie vervolg 2' bladzijde 3' kolom)

De Koornbloem | 1966 | | pagina 1