Het nieuws iter week. jicht e» bet lüiitnnsti Val van 't Fransch Ministerie. Buitenlandsch nieuws. Hooigras Verschenen en verkrijgbaar Snipperingen. De Kamer. Te koop Eliïir Antirlwmatisnial el Mipte BK/ H Voorde. Zondag onder de vroegmis zijn dieven bij Virginia Van der Donkt binnenga drongen m hebben er rond de 50C0fr. gerooid. Virginia, woont alleen zonder knecht noch meid. Zij was naar de mis gegaan, haar hu's alleen .latende. voorzichtigheid had zij de poort aan *de straat laten openstaan om aan de geburen toe te laten ee.ii oog in 't zeil te houden. De poort is geslo'en geworden, de kofiers open gebroken en de ponk is gaan liegen. Wat domheid van zooveel geld In huls te hou den als de spaaikas daar is. Brussel. Maandag avond speelden eenige gasten van 8 tot 10 jaar den opgehangene in den hof der Froissartstraat. Zij haddsn eene koord aan eenen boom vastge bonden en hel was de kleine Romaiu Nys die zich moest ophangen. Een zijner makkers hief hem omhoog en hij stak zijn hoofd in het strop. De kleinen begonnen eenen roadedans om den opgehangene. Gelukkig kwam juist eene vrouw voorbij die aanstonds de koord losmaakte. 't Was tijd de verstikking was reeds b9goi- nén. Een minuut later en «k jongen was ei lijk. Boschvoorde. Sinds eenigen tijd leeft P. In twist met V. zijn vrouw's brtèr. Maandag zat de laatste aan zijne deur, toen P. voorbij kwam met een ijzeren staaf en die met geweld op zijn schoonbroers hoofd sloeg, Deze viel badend in zijn bloed neder. De dader nam de vlucht maar werd een half uur later aangehouden. Het slachlofier heeft den schedel verbrijzeld. Men vreest voor zijn leven. Zellik. De dertienjarige Servaas Allo werd hier donderdag door eene bie gestoken. De hand van het kind zwol zoo geweldig op dat men het lichaamsdeel moest afzetten. De kleine Is 's namiddags in de schrikkelijksle pijnen overleden. Cureghem. Woensdag, in 't vallen van den avond, kwam een inwoner de KliDiekstraat naar huis en vond zijn deur open. Hij ging binnen en bevond zich tegevover een kerel die bezig was met de meubels open te bre ken. Gestoord in zijne bezigheid sprong de kadé door een venster op den hof en van daar over den muur. Hij had 40 frank mee. Moordpoging te Antwerpen. Verle den rijdag namiddag, bnod zich een duitsch matroos, genaamd II.., in dienst op de Red Star Line, in 't bureel van den kapitein aan, om zijn geld te trekken. Daar R... op reis boeten had ingeloopen, wilde de officier gelast met de betaling ze afhouden. R. protesteerde, en eensklaps half razig wordende, trok hij een mes uit den zak, wierp zich op den officier en bracht hem verscheidene schrikkelijke wonden toe in het hoofd. Ds toestand van den ongeiukkigen ofihcier is Huwelijksdrama te Antwerpen. Maaudag, rond den noen, is een schrikkelijk drama gebeurd in de Kranenburgstraat. Een be diende, sedert zaterdag gescheiden van zijne vrouw, is haar komen opzoeken en heelt haar verscheidene messteken toegebracht die zeer zware wonden veroorzaakten. Een meisje, gesproten uit het eerste huwelijk van het slachtoffer, sprong tusschenbeiden om hare moeder te verdedigen, en een mes nemende gaf zij den moordenaar verschillige steken, zoo dat zijn slagader werd doorgesneden. De aanval ler zeeg ten gronde badend in zijn bloed hij heeft maar tot 's avonds meer geleefd. Het meisje werd aangehouden. De moordenaar, Frans Van Reeth, is 47 jaar oud. De twee slachtoffers van het drama zijn ster vend naar het hospitaal gebracht. Kenschetsend teit Van Reeth is naar het schijnt, de kleinzoon van den beruchten Ant werpschen moordenaar van denzelfden naam, die de laatste de doodstraf onderging op 't scha vot der Scheldeslad. Een dokwerker. Jan Frans Goovaerts, 63 jaar oud, werkte aau 't lossen van den stoomboot o Greenwich liggende in de Mexicokom, toen hij door eene vracht die door eene kraan opge haald werd getroffen werd. Hij stortte in 't ruim. Toen men hem opnam was hst slachtoffer een lijk. Borgerhout. De herbergier De Roost, uit de Ilelrnstraat, werd maandag Dacht vreeselijk met een pennetnes gestoken, door zskeren Aug. D., omdat do eerste het geld eischte dat de tweede hem schuldig is. Het slachtoffer werd naar het gasthuis over gebracht. De dader werd aangehouden, doch terug los gelaten. Luik. In den nacht van dinsdag tot woens dag is een verschrikkelijk drama gebeurd in een wapenfabriek van Luik, waar de echtgeuooten Portaels bestuurders van zijn 4voor rekening van een Parijzenaar. Wanneer hun zoon van 14 jaar woensdag be neden kwam vond hij zijnen vader en moeder uitgestrekt badend in een bloedplas liggen. Uitzinnig van smart liep de joDgen de geburen verwittigen. Bij het onderzoek is het gebleken dat de vrouw door twee revolverschoten in het hoofd gedood werd, de man had een schot van zelfde wapen in de slapen ontvangen. Het schijnt dat de man zijn vrouw zou omver geschoten hebben hebben en zich zelf daarna een kogel ln het hoofd gejaagd. Lemay. Een jonge man die per velo leerde rijden, daalde van eene helling en ging zoo on gelpkkig met het hoofd tegen eenen muur aan botsen dat hij op den slag dood bleef. Graty. Bij den halt van den tram op de plaats te Graty deed eene vrouw eene verkeerde beweging zoodat haar kind uit hare armen viel. De tram stond Dog niet en het kindje werd onder de wielen letterlijk vermorzeld. De moeder die haar kind wilde wegtrekken werd een arm en een heen afgereden. Gent. Voorzichtig met de petrolvuren Een bakker van Oudburg, M. Geirnaart, had in zijnen kelder een pstrolvuur ontstoken. Dit schoot in brand. Om brand to vermijden nam hij het vuur vast en wierp het door do venster in de Leie. De brandende petrool stortte op zijne kleede ren en hij werd erg op de borst verbrand. Het slachtoffer, 65 jaar oud, is donderdag overleden. Doornijk. Een dekker was maandag be zig met de vorst van den hangar der machienen van den ijzerenweg te dekken, en was daartoe op een kraan geklommen die met koorden vastge maakt was. De werkman deed een van die Voorden losrr.a maken en de kraan begaf zich zoo ongelukkig dat de werkman eraf viel. Hij viel 17 meters diep. Men droeg hem naar een naburig werkhuis. Hij had eenegroote wonde aan hel hoofd. Hij is Diet gebroken maar men vreest voor inwendige letsels. Engis. Een werkman werd zaterdag tus- schen de buflels van twee wagons doodgestampt. Bergen. Eene oude vrouw van 70 jaar goot pe; rol op het vuur om het te doen opvlam men de vlam sloeg uit de kachel en hare klee- ren schoten in brand De ongelukkige werd deer lijk gewond. Haar leven is in gevaar. Namen. Drie kinderen van den schipper Blanckaert, die boven het sas van Namen ligt, waren op het dek aan 't spelen, terwijl de ouders binnen het schip waren. Meu weet niet hoe, maar een der knapen viel in 't water en sleep de twee andere mede. De stoker van een stoomboot die een dertig me ters hooger ligt zag wat er gebeurde en riep de ouders ter hulp. Hij duikte drarna in 't water en bracht de kinderen gelukkiglijk gaaf en gezond boven. BORSTSPELDEN 010 ,T, Madrid ,3 de hagelslag buitengewoon hevig gUtratuur werd door de regeering voorgesteld. De rechtmatigheid ervan werd door alle =pre- kers erkend men vond die yerhoogiog nog te Woelingen hebben verleden zondag plaats gehad bij hei bezoek van president Loubet aaD de paardenweJstrijden van Longchamps. Groote voorzorgen om alle wanorders te be letten waren genomen. Van aan het Elyseum, woning van den presi dent, tot aan het koersplein was eene haag van politieagenten gevormd laogswaar de president moest doortrekken. Road de 10.000 voetgangers, 20 sebwadrons paardenvolk en 100 gendarmen te paard waren op de voet om de rust te handhaven. Eene botsiDg tusscheo een 1500 tal socialisten en de verbruikers van het paviljoen van Arme- nouviller heeft plaats gehad. Twee personen werden aan het hoofd gekwetst en het glazen dak van bet hotel metsteenen verbrijzeld, gedaan. Dezelfde bende socialisten randde de personen aan dio zij ontmoetten en dwoDgen hen te roe pen Leve Loubet I Do ongewilligen overlaad den zij met stokslagen, Zij wilden betooging houden aan het blad a L'iatraasigeant maar werden verdreven. Wat verder grepen zij glazen, fiesschen, enz., die aan een café stonden en gooiden ze naar de verbrui kers die hea voor straalloopers uitscholden. Verder nog eenige aanhoudingen voor anti- repubükeinsche en andere uitroepen. Vaillaut, socialistische afgevaardigde, deed maandag eene ondervraging in de Kamer over de houding der policie in de gebeurteniss 3n aan het koersplein. Verschillige sprekers geven hunne ontevre- deeheii te kennen over de genomen voorzorgen. Een dagorde wordt er gestemd van jvan trouwen tegenover het gouvernement, dat. de Kamer ver laat en zijn ontslag aan den president der repu bliek gaat aanbieden, die het aanvaardt. Het ministerie Dupuy was opgekomen door de anti-Dreyfusgezindheid, na den val van 't mini sterie Brisson, door de zaak Dreyfus, over 7 maand en 19 dagen. Onweer. Een verschrikkelijke storm is dinsdag over Wisconsin en Minnesota der Yer- eenigde Staten losgeborsten. Verschillige branden zijn gevolgd. Het vuur zet zijne verwoesting voort. De stad New-Richmond is bijna geheel en gansch door de vlammen vernield. De telegrafische dienst is afgebroken. Er zijn 200 dooden en ruim 1000 gekwetsten. De steden Hudsona eu Hastings hebben hard te lijden gehad. Doktors en ziekediensters zijn ter plaats. Een syndikaat in de Vereenigde Staten te weeg gevormd te worden met het doel de brou werij in alleenbezit te bekomen. Het kapitaal is 5 milliard, zegge 5000 millioen. Aap per velo. Professor Gamier heeft een jongen aap zoodanig afgericht dat hij... kan per velo rijden. Eerst leerde hij hem op een d rij wieier den a terd en nadien den tweewieler. Hij doet zijne oefeningen in een omhaagden hof, doch er waar geen gevaar bij zoo hij op zich opene wegen be gaf, de wandelaars zouden genoeg verwittigd zijn want het schijnt dat hij zijn grootste vermaak vindt in den rammelaar te doen klingelen. Spanje. Een schrikkelijk onweer brak verleden zaterdag over San Pedro de Alarte in de provincie Valladolid los. 450 huizen werden ver nield. Het getal slachtoffers is aanzienlijk. 10 dooden werden reeds van onder de puinen ge haald. De schade is onberekenbaar. Een geweldig tempeest, vergezeld van hagel slag heeft te Toleda groote schade aangericht. Eene kerk en eenige plaatsen der lagere stad zijn onder water. Geene menschenlevens zijn te betreuren. geweest. Het ijs lag tien centiemeters hoog ia de stra ten overal zijn telefondraden, glazen koepels co vensterruiten vernield de hagelsteenen wogen hier en daar een half pond. De oogst is op vele plaatsen rond Madrid ver woest en in de s'ad staan de meeste boomen k-.al en bladerloos Dr schade beloopt miilioe- nen. Om een voorbeeld te n e nen werden van het Seoaatpaleis voor 10,030 peseta's aan vensters vernield. Daarbij viel Tn hot durp San Pedro eene waterhoos neer, die ongeveer het geheele dorp in puin legde en honderden menschen kwetste. Een ontploffing. Eene ontploffing heeft plaats gehad in het dynamiet magazijn der mijn van Ktmberley. (Transvaal), waarbij 17 inlan ders gedood en 3 Europeanen eu 27 inlanders gekwetst werden. Canada. Op den Edmonton Trail, een weg naar Klondvke, zijn 200 goudzoekers om gekomen. 25 stierven aan schueibuik, 50 ver dronken in het groot slavenmeer, 10 vrozen dood, de anderen bezweken van uitputting maak te'. er zelf een einde aan ot worden vermist. Ui-1.}» nog veel honderden op dieo weg naar het goudveld. Mijn-ongeluk. In de mijn Litracht Lief- beau te Dormunt (Duitschland). zijn vier werk lieden gedood door eene instorting. Een drama. Dr. Bach, apotheker uit Hamburg, zat met eene vrouw die haar kind op den schoot had, in den spoortrein bij Triest. Eensklaps, in een aanval van plotseling uitge broken krankzinnigheid, joeg hij het kind een kogel door het hoofd. Een dorp afgebrand. In het dorp Ken- sus, Duitschland, zijn op de 80 woonhuizen er 32 afgebrand. in het hoog op den berg liggende dorp zijn nog veel strooiendakken en bluschmaterieel, maar voor alles ontbrak water om een brand van zulke uitgebreidheid te bestrijden. Anagni, steedje op drie uren van Carpineto, geboorteplaats van Leo XIII, zal kortelings feest vieren ter gelegenheid der opening van een gast huis door Z. H. geschonken. Tezelvertijd zal een beeltenis van den Paus in halfverheven beeldwerk onthuld worden met op schriften te zijner eere. Anagni is de geboorteplaats van vier pauzeu, waaronder Bonifaas VIII die in 1303 in zijne eigene stad vermoord werd. Paus Adriaan IV.de eenige Engelsche Paus, overleed er en niet minder dan drie prinsen van hel duitsche huis Hohanstauten werden daar in den ban gedaan. 't Steedje is beroemd om zijne schoone ligging. Vereenigde-Staten. Snelberichten uit Texas en Marcadille melden schrikkelijke onwe- ders die losgebroken zijn, gevolgd van overstroo mt ngen. ie eerste tijdingen geven 25 dooden. 3lr )om zwelt gedurig. De stad is geheel en^fsRisCn or'Ier water evenals de graanvelden. •£-e oog*t zal gansch vernield zijq, ,?e Mercadille stipt meu 17 verdronkenen aan. Men vreest dat het getal doodon grooter zijn zal. Aardschuiving. Uit Little Rock, in Ar kansas (Amerika), komt bericht van een aard schuiving te Ross Ollow waarbij men vreest dat 23 menschen omgekomen zijn. Frankrijk. In het dorp Gulsseny werd verleden week een viervoudig huwelijk gevierd dal verdiend vermeld te worden. De drie gebroeders Abiven huwden de drie ge zusters Boulch en de zuster der gebroederr Abi ven huwde den broeder der gezusters Boulch. De acht gehuwden bewonen de gemeente en oefenen het bedrijf uit van landbouwers. Vijf bo iderd personen woonden dit viervoudig huwelijksfeest bij waarop men twee koeien ge slacht en 500 kilos brood gebakken had. Philippynen-eilanden. De oorlog tus- schen inlanders en Amerikanen heeft nog niet opgehouden. Verleden week hebben de laatsten eene nederlaag geleden die hun al den grond dien zij tot hiertoe gewonnen hadden doet ver liezen. Te San-Francisco (Amerika) heeft eene maatschappij een prospectus ui'gegeven, waarbij zij bekend maakt dat zij zich gelast gedurende do expositie van Parijs de reizigers in dertig uren tijds naar Parijs over te zetten. Het vervoer zal geschieden bij middel van luchtballons van 130 meters lengte. Volgens do aankondigingen 'zijn drie dier luchtballen in de maak. klein in evenredigheid van de waardigheid en de diensten die de justitie bewijst. Men kloeg ook over de partijdige benoemin gen. De verslaggever, M. De Borcbgrave zelf, een katholiek, erkende dat de minister niet vrij was in die zaak. Om d>t te verhejpen, zou nien de rechters op den helft moeten brengen de rechts geleerden van gezag, de waardigste zouden aldus de recbterzelels innemen en men zou zonder ver hooging van begrooting de rechters een vo.doen- de vergelding kunnen vorleenen. Men verzette er zich legon dat de vredesechters niet in het ontwerp begrepen waren. De algemeene bespreking der nieuwe wet op 'tvisschêo werd ook gehouden. Men zal in 't vervolg een recht van 1 frank moeten betalen voor een verlof van 's zondags alleen, 2 frank voor geheel 't jaar door. De net zal alleen voor de visschers van stiel toegelaten worden. Ziehier den tekst der wet op de veiligheid en gezondheid der werklieden, in de nijverheids- en handels ondernemingen, zooals zij door de Kamer gestemd werd, in zittiag van 13 Juni, 11. a Ar. 1. De regeering is gemachtigd de maat regelen voor lc schrij^èa, geschikt om de ge zondheid to verzekeren van de werkplaatsen of den arbeid alsmede de veiligheid van de werk lieden in de nijverheids en handelsondernemin gen waar van het drijven gevaar oplevert, zelfs wanneer zij niet als gevaailijk, ongezond of hinderlijk gerangschikt zijn. a Deze maatregelen kunnen zoowel aan de werklieden opgelegd worden, zonder daartoe aanleiding beslaat, als aan de patroons of hoof den der ondernemiogen. a De Regeering is insgelijks gemachtigd de aangifte te bevelen van de arbeidsongevallen welke in deze ondernemingen voorkomen. Daarvan zijn uitgezonderd de ondernemin gen waar de patroon enkel werkt met bij hem inwonende leden zijner familie, of mot dienstbo den of huisbedienden. Behalve wanneer het ondernemingen be treft, waarvoor onafhankelijk van deze wet, eene toelating of eene voorafgaande verklaring ge- eischt wordt, mag JeRegee ing de in het vorig artikel bepaalde bevoegdheid slechts uitoefenen bij algemeene besluitea en na het gevoelen te hebben ingewonnen - 1° Van de Nijverheids- en Arbeidsraden of van de afdeelingen dier Raden, welke de be langhebbende mjverhei, slakken, beroepen en ambachten vertegenwoordigen 2° Van de Bestendige Deputatiën der provin- tieraden 3° Van de Koninklijke Academie van genees kunde, van den Hoogen Raad voor de Arbeids raad. Deze colleges doen hun advies toekomen binnen de twee maanden na de aanvraag hua daartoe gedaan en, bij gebreke daarvan, wordt er over heengestapt. j ueis.uuiv/11 uj. -.1113 du re*, j „a ..Voi nu de openbare Dronkenschap 0,15. xVfschriften voor de Franschmans 0,05 't stuk, 1,50 de 50, 2 fide honderd. Strijdlied der Christene Volkspartij met muziek 0,10. VENDITIE van 6 Hektaren 50 aren te Okegem, Ia den Smissenmeersch door het ambt van den Notaris'Van Impe, te Ninove, op dijnsdag, 20 Juni, 1899, om 3 uren namid dag. in de Klok Tej?en liet GoUectivism. Rede voering van den heer advokaat Ls Bon op de tegensprekelijke meeting tusschen Socialisten en Krlstene Demokraten te Antwerpen, in den At- hambra, op 17 April 1899. Prijs 2 centiemen. Open brief aan de geestelijkheid, een artikel van Priester Daens en eene ver handeling over ons program, alles tezamen in een vlugschrift. Prijs 2 centiemen. Wij bevelen deze '2 goede en knappe schriftjes in de gunst onze propagandakringen en bonden. Fijn gevoel en hartelijkheid is welsprekender dan menige schoone redevoering. De gevaarlijkste mondziekte is de kwaad sprekerij. Wie niet ronduit een ongelijk bokennen kan, heoft of een oneerlijk karakter, of een bekrom pen verstand. Als oude honden basson, Behoeft men op te passen. De tijd is de stof, waaruit het leven wordt geweven. Zie toe, dat gij geen enkelen draad van dat weefsel verliest. Schijnheiltgen loopen langs den weg des hemels naar de hel. In een leege ziel huizen meestal eigenwaan, onbescheidenheid en egoisme. Een krachtige wil doordrenkt van goedheid is het edelste wat men denken kan. besprak dees week de begrooting van Justitie. Eene verhooging van jaarwedde aan de ma- pikken, zeissen, hamers, wetsteenen in Engelsch staal. Hoedanigheid gewaarborgd. Slechte stuk ken worden teruggenomen. By Fr. Lambrecht, Oultre. VERZEKERDE GENEZING VAR Dl DOOR DEK von A. VII* CIC NT Apotheker, 33, Grensstraat, 33, BRUSSEL Dit volprezen Geneesmiddel, uitsluiielijk getr'.kM-.. >iit planten, beval hoegenaamd geene enkele scheikundige grondstof. Prijs 3 frank de flesch In alle goede Apotheken. Opzending tegen remboursement, gij aan ile jicht iijdt. gij aan 't rnumatism lijdt, gij al de geneesmiddels beproefd hebt. gij al de wrijfmiddelc-n gebruikt hebt. gilpeen uitslag bekomen hebt. gij wenschl ontlast te zijn van al deze ziekten dié uw leven vergiftigen; neemt dan oen Kllxlt* matl- rliuniatlRinnt «*.t nnti^outteux, A. VINCENT, apotheker, te Brussel. ■uiten culten nellen Te verkrijgen bij M, De Ruy ver, apothoker, Beverstraat, Ninove.

Klokke Roeland | 1899 | | pagina 3