Het nieuws der weel. Priester DAENS-penning. Briefwisseling uit Mechelen. De Chr* Volkspartij van Brusse De waarheid over Don Albertario. GEMEENTEFEESTEN. Velo Herbergfeesten. TE KOOP Men vraagt Verzekeringen. JICHT n het Elixir Aüiiiiiialisnial et Anlplieiii bereiden, om daar niet als velen hun ner voorgangers de verachtelijke rol van gaper ol knikker te spelen. Ziedaar het hooldzakelijk doel door onzen medewerber beoogd. 1-Iet kost slechts 60 centiemen. Wij trekken ook de aandacht op zijn vlugschrift Schets van landelijke huishoudkunde ot verkoop der armgoederen met zeilde doel geschre ven. Wij mogen het met des te meer recht aanbevelen, wanneer we nu zien dat die zoogezegde droombeelden en her senschimmen» (gansch de behoudsge zinde drukpers), reeds verdedigers tel len in den provinlialen raad van Oost- Vlaanderen, Antwerpen en Brabant, en de minister van Justitie er de toe passing van aanmoedigt langs bestuur lijken weg. Het kost 25 centiemen. Hiervan zijn nog slechts eenige num mers. Ontvangen in DE KLOK.» Totaal fr. 725,04 UIT TURNHOUT, Hoe meer de frul van Antwerpen en het Nachtuiltje van Brus sel Priester Daeus veracht hoe meer hij bij ons wordt geacht. 0,o0 Leve de familie Daens. u,5U Omdat er in onze Volksbond een sprekersaf- deeling mocht ingericht worden. Wij Democraten hopen dat onze vertegen woordigers zich zullen aansluiten bij het ont werp der Evenredige vertegenwoordiging. 0,50 0,50 Wij verzoeken vriendelijk de belanghebbende mannen van 't Arsenaal ons te willen alle moge lijke inlichtingen zanden nopens de inrichting en werkiog der Pensioen Ziekenkas van 't Ar senaal. Werklieden die er tot 50 jaar in zijn en hunne gelden gestort hebben weten het eerste woord niet hoe en wat er omgaat. Maken daar geen werklieden deel van die kas sen Iolichtingen moeten wij bekomen. Tijdgebrek b9lette ons de meeting der bakkers in haar geheel bij te wonen. Wij kwamen op ,f einde, doch nog in tijds om de physionomie - der vergadering, de houding der tegensprekende partijen op te nemen. M. Wijckmans verdedigde zich tegen dc aan vallen van vorige sprekers en stelde vast dat het dank is aan het huidig bestuur dat de bakkerij van 't crasthuia is afgeschaft en vond Gelegenheid roering dat wat men er ook van denke en on danks alles, hij de vriend en de beschermer is en blijven zal van alle diegenen die hun brood in 't zweet huns aanschijns moeten verdienen d. Dan eindigde hij met te verklaren dat hij nooit de ka tholieke bakkers, groole ot kleine zal toelaten te leveren. M. Hevmans vond het niet meer noodig te ant woorden. De voorzitter, M. Van Horenbeeck, al vorens de meeting te sluiten hield eraan de be lofte af te leggen, ingeval de katholieken terug het bestuur in handen krijgen, zij rechtveerdiger zullen handelen dan do tegenwoordige meerder beid, dat zij zich door geen partijgeest zouden laten verblinden en dat alle de bakkers welke patent bezitten, aan welke partij zij ook behooren zullen mogen leveren. Die verklaring van rechtveerdigheid en gelijk heid voor iedereen bekwam de goedkeuring van alle de aanwezige stielgenooten. Wat zegt ons nu die die meeting en welke ge volgtrekkingen halen wij er uit Wij zeggen vlakaf dat het ongelukkig is dat de katholieke bakkers, en in 't bijzonder de kleine bakkers .welke zich hunnen groep bevinden, niet op gelijken voet gesteld worden met hunne an dere vakgenooten, 't Is te betreuren dat die onrcchlveerdigheid gepleegd wordt enkel uit pxlitieken haat. En wie is het weerom die het ergst er aan is, wie is het weerom dio het meest geslachtofferd wordt ?Zijn het niet de kleine bakkers, de nede rige wroeters, de parias van den stiel 1 Die houding en die verklariog stellen M. Her in een leelijk postuur. Bekennen dat partijgeest alleen zijn gedrag regelt en hij vast besloten is lot zelfs kleine neriDgdoeners, enkel voor hunne denkwijze te broodrooven, is de moeite waard aangeleekend te worden, te meer, dat het iemand geldt die zich voor demokraat uitgeeft. Het volk zal dit niet vergelen en op den op pasten oogenblik rekening vragen aan die zich dan zulke daden plichtig gemaakt hebben. De meeting is algeloopen zonder het minst brutaal voorval. De beleefdste betrekkingen heb ben bestaan tusschen de tegenstrevers en alzoo kon iedereen de kwestie beoordeelen. Wij hou den eraan het te zeggen en wenschen dat derge lijke meetings nog plaats grijpen. Alles en ieder een zouden er bij winnen en de betreurenswaar dige zeden der Mechelsche politiek in kiestijd zouden weldra verdwijnen. F. H. doet een algemeenen oproep tot al de leden en vooruitstrevende demokraten in't bezonder, te genwoordig te zijn op de algemeene vergadering van denderden maandag der maand, zoo as gewoonte, om 8 1/2 's avonds, in den Belgische Leeuw, Guldenhoofdstraat. Zeer belangrijke dag orde. BORSTSPELDEN» Ninove. Tijdens het onweer van woens dag avond is de bliksem gevallen op den elektriok der statie. Op den slag was 't licht uit. Gansch het land heeft woensdag van het onweder le lijden gehad. Rond 6 uren borst het over Brussel en omlig gende los. De bliksem viel op verschelde plaat- namelijk in de onderwijsstraat en den steen weg van Tervueren. gelukkiglijk stoflelijke schade alleen ver••orzaker.de. In de Zwarte-vijverstraat, eene dame die on der een paviljoen school werd door den bliksem getroffen en verlamd. Te Laeken stak de bliksem het vuur aan een dak der Leopoldstraat. Het begin van brand werd spoedig gebluscht. Een ontelbaar getal boomen werden op het veld uitgerukt. In de omstreken als te Ukkel, Vorst, Bosch voordo, Linkebeek en Vilvoorde werden door een echten stortvloed overstroomd. De oogst is erg beschadigd. De gemeenschap met den telefoon is binst het onweder afgebroken. Langs Mechelen en Edinghen, heeft men ins gelijks veel van het water te lijden gehad. De vallei der Samber is eveneens zwaar geteis terd. Een geweldige hagelslag heeft bijna gansch deri oogst vernield. Te Vaelbeek is een man door den bliksem dood slagen. Curegem. Drama der jaloerschiieid. Therese Cyssels, wonende Van Lintstraat, le Curegem, wandelde eergister met hare zuster, haren schoonbroeder en haren verloofde in de Kliniekstraat, toen zij eensklaps van achter aan gevallen werd door haren gewezen minnaar, zekere Karei VanderVeken, die haar twee steken in den arm en in den rug toebracht. De twee mannen ontwapenden den moorde naar, die in handeu der politie overgeleverd werd. De toestand van het meisje Is zoo erg dat men voor haar ieven vreest. De rechterlong is door stoken. De plichlige is na de ondervraging doer't par ket naar 't gevang van St Gillis gebracht. Laeken. Dinsdag morgen is de ketel ge sprongen van de oliefabriek De Keyser, nabij de statie van Pannenhuis. Een der werklieden is op den slag gedood, terwijl een andere zoo erg verbrand is, dat de ongelukkige, die nauwelijks 2-4 jaar oud is voor zijn leven blind zal zijn. Elsene. Een 80 jarige man, Willem Crab- be wonende steenweg van Boendaal, is maan dag op den steenweg van Elsene zoo ongeluk kigmet een bierpot gevallen dat men vreest oor zijn leven. Etterbeek. Eergisteren hebben vijf kerels alles kort en klein geslagen in een herbergsken aan de Chasse Royal. De bewoners van het huis konden slechts door de vlucht aan de ergste mishandelingen van de woestaards ontsnappen. Deze laatste worden opgezocht, ren maandag in de Gérardstraat bezig met de lormeel van eene gemetselde overwelfde poort uit te nemen. Maar het metselwerk was nog te versch en heel het getrek stortte in, de werk lieden onder de puinnen begravende. Een hun ner werd op den slag gedood, twee andere erg gekwetst. Ardoye. jachtdrama. In het bosch van Ardoye heeft eene ontmoeting tusschen jachtwachters en wildstroopers plaats gehad. Twee wachters zagen vier man met eenen lichtbak staan. Zij naderden doch de wildstroo pers schoten op hen. De wachters antwoordden met kogels. De wild stroopers namen de vlucht en lielen den licht bak, een zak vol konijnen en eene klak achter. Men denkt dat eeo der wildstroopers gekwetst is want men heeft gekerm gehoord. Een der wildstroopers is reeds aangehouden. Blaregnies. Een landbouwer van Bla- regnies, Eraile Seutin, was in gezelschap van zijn vriend Jules Foulard esn kar hout naar Fra- meries gaan halen. Toen de kar geladen was deden de vrienden zulke drukke bezoeken aan menige kapellekens der parochie dat zij volkomen verwaaid terug naar huis keerden. Onderwege, men weet niet hoe het kwam vie len beide dronkaards van de kar en werden over reden. Seulin werd indeerlijken staat opgeno men en gaf weldra zijnen gee3t. Zijn gezel was ook eig gewond doch kon na verpleging naar huis gevoerd worden. Zijn staat is onrustwek kend "Wasmes. Een verschrikkelijk ongeluk in in n° 7 der koolputten van Hornu, te Wasmes gebeurd. Een werkman van 27 jaar, Edward Loremert, werd door een ophaalbalr zoo ongelukkig getrof dat hij gansch vermorzeld werd. Het hoofd was van het lichaam gescheiden. Jemappes. Petrooldrama. Vrouw Carlier wilde een petrolvuur verplaatsen dat in brand was, doch was ietwat onvoorzichtig zoodat het brandende vocht uit den pot stortte. Op dit oogenblik juist naderde het kind van 3 jaar zijne moeder en het ongelukkig scheps?ltje was in een oogenblik ééne vlam. De moeder wilde het vuur uitdooven en ver brandde haar erg aan de armen. Helaas 1 de arme kleit, e werd geheel en gansch geroosterd en toen het vuur uitdoofde was het hoofde van het kind volkomen verkoold. Etallé. Vallende ziekte. Zekere Lenoir kreeg gisteren alhier een schrikkeiijken aanval van vallende ziekte, zijne kleederen vat- teden vuur, men weet nog niet hoe. Wanneer geburen, die zijn gerucht gehoord hadden, toeschoten, lag de ongelukkige gansch bloot. Ilij overleed eenige uren later in de ijse- lijkste pijnen. Gent. Wreed ongeluk. In de zuid- statie is zondag na middag een maneuverman rs. 0-10 tjaor een trein verast en beide beenen afgereden. Provinciale Tentoonstelling van Gent. De tentoonstelling, ingericht in het mooie park der citadel te Gent, trekt elkeo dag, als 't weder hel toelaa', een onafzienlijke schare be zoekers. Zij is volkomen in orde en dwirgt een ieders bewondering af. Nooit werd ergens zulk een bijval bekomen. De feesten eu concerten, die vooral Ses Zon dags, Maandags en Donderdags worden ingericht zijn overheerl jk. Dc ingangprijs is maar 50 cen tiemen, kinderen onder de 7 jaren betalen niets. Brussel. De Urine F. C., vermaakte zich eergisten n op de Louisalaan te Brussel met een groalen hond te tergen, die hel lastig had van de warmte. Eensklaps sprong het dier op den kwajongen en beet hem in het been en den knie. De dierenplager is ter verpleging naar St. Pie- teisgasthuis gebracht. Mechelen. Vadermoord. In i/18 der Ste-Beggastraat wonen de echtelingen Beex. Vader Becx als naar gewoonte zat thuis ge komen vroeg geld aan zijne vrouw. Deze wei gerde en hij wilde haar slagen geven. De zoon kwam er tusschen maar hij werd door den vader op den grond geworpen en met de dood bedreigd. Voor zijn leven vreezende nam hij een schoen makersmes en stak het in zijn vaders borst. 'Doodeiijk gewond werd deze naar het gastbui3 gebracht waar hij s anderdaags 's morgends overleed. De plichtige is voorloopig vrijgelaten. Antwerp©11- Doodgestoken. Twoe scheepslossers van ongeveer 23 jaar zaten buiten aan eene herberg der Vandewerpenstraat. Een van hen zoop het een glas na het andere en een twist volgde. Arthur Claes, zijn tegenstander, van Boom geboortig, bracht hem een geweldigen messteek toe in volle borst dat hij dood neerviel. Claes is aangehouden. Lokeren. Soldaat omvergestoken. Op den weg naar Cruybeke hebben ^soldaten een kanonnier vinden liggen die geen teeken van leven meer [gaf. Men droeg den ongelukkige in het naastgelegen huis waar een geneesheer bij geroepen drie dolksteken waarnam op den onge lukkige twee in den rug en in in volle borst. De jongen heett geen uitleg kunnen geven hoe hij is aangevallen. Hij is des anderdaags aan zijne wonden overleden. Meenen. Doodgebliksemd. Zaterdag achternoen terwijl een geweldig onweer over de streek woedde was een werkmansgezin bezig met vlas rooten op de Leie. De grootvader met zijn zoon en kleinzoon gin gen schuilen onder onder een afdak toen een verschrikkelijk bliksem de lucht kliefde en de grootvader op het hoofd kwam treffen. Deze was op den slag dood. Zijn zoon en kleiozoon werden omvergeworpen en waren van hun zelven.De schedel van den ongelukkige was van onder kloven. Ham-sur-Sambre. Een werkman met name Renson die zijn broeder toevallig voor een dag verving, glibberde uit neven een machien der koolmijnen van Ilam-sur-Sambrc zoodat zijn llifi '""J IHet slachtoffer is ondanks de zorgen van den doktoor zondag overleden. Luik. Zaterdag, rond den middag, vond een kleine jongen zijn vermaak met eeD groote hond, een terre-neuve, op de Fragnëe-kaai doen over en weder te zwemmen. Op een gegeven oogenblik bukte de kleine Leon zich te zeer voorover om zijnen hond te helpen op den kant komen en viel in 't water. De hond sprong zijnen jongen meester achter na. Op zes meters afsland van de kaai dook de hond en seflens daarop zag men hem met den knaap bij den arm in zijne muil bovenkomen en zoo vlug hij kon naar kant zwemmen. Daar wa ren menige armen gereed om hen te vatten. De kleine jongen was een weinig bedwelmd en weldra bij. Daarna ging hij bij familie daartegen wonende zich droogen alvorens naar huis te koeren. Houdeng. Doodgereden. Een werk man die aan de werken van het kanaal van het center werkte is zaterdag ongelukkig onder de kar die hij voerde geraakt. Het slachtoffer is in den avond overleden. Hij laat eene weduwe en drie minderjarige kinderen achter. Overstroomingen in Amerika. Een dagbladschrijver die de overstroomde streken van Texas bezocht, vertelt dat de vallei van Prazos gedurende zes dagen met 30 voeten water overdekt geweest is. Op zekere plaatsen waren er honderde huizen overstroomd andere wer den vernield en de oogst is gansch verloren. Het overstroomd disrtikt heeft 500 mijlen lengte op 50 breedte. Men schat het getal verdronken personen op 100 tot 300 en de veriiezen op 5 tot 15 miljoen dollars voor de landbouwers en 2 tot 4 miljoen dollars schade aan ijzerenwegen brug- gin en wegen. Tegen bet Collectivism. Rede voering van den heer advokaat Le Bon op de tegensprekelijke meeting tusschen Socialisten en Krislene Demokraten te Antwerpen, in den At- hambra, op 17 April 1899. Prijs 2 centiemen. De hooggeplaatste briefwisselaar van de Pa- uit Rome schreef dees week de zes of zeven vol gende regelkens die beteckenisvol ziju a De Osservatore Cattolico spot niet weinig met de correspondenten van zekere conserva tieve bladen van België die Dom Albertario en de sociale catholieken ciiismokratkn noemen. Het zijn juist deze die de Paus altijd en alleen, sedert het verschijnen zijner Encykhek Rerum Novarum, goedgekeurd heeft. Men ziet dat de conservateurs van hier en over al koek van oenen deeg zijn. De chismocraten van Itaaljen zijn de chismocraten van hier. Slaat hun algelijk tegen de christene demokra ten ontvangen van den Paus onophoudend aan moedigingen en blijken van instemming en hun laat men in den vergeethoek, 't Is geen wonder dat zij hun spijt niet kunnen bedwingen. Te bekomen op ons bureelDe Wet op de ODenbare Dronkenschap 0,15. Afschriften voor de Franschmans 0,05 't sluk, 1,50 de 30, 2 fide honderd. Strijdlied der Christene Volkspartij met muziek0,l0. 1899 STAD NINOVE. 1899 Zondag 16 en Maandag Jttf Juli. Wijkteesten op den Bakerghemen op d'Esne. Zaterdag 22 Juli. Om 8 1/2 ure, Verlichting van de Kiosk, en Con cert door het Stadsfanfaren-genootschap. Zondag 23 Juli. Om 2 ure namiddag, Festival voor Muziekmaat schappijen, om 9 1/2 Vuurwerk, door den ver maarden vuurworkraaker P. Beeckman, van Denderleeuw. Maandag 24 Juli. Om 11 ure, Muziektocht, door het Fanfaren- genootschap, om 3 ure, Volkspolen in den Neder- wijk en in de Pamelstraat. Dinsdag 25 Juli. Jaarmarkt, om 3 ure, Wijkfeesteu, in de Geer- ardsbergschestraat,Savooistraat en op Preulegem. Woensdag 26 Juli. Om 3 ure, Wijkfeesteo op den Aalsterschensteen- weg. Donderdag 26 Juli. Om 8 ure 's avonds, Groot Concert, op de Stads- kiosk, gegeven door het Fanfarengenootschap den Trompeltersclub, de zangmaatschappijen De Denderzonen en de Broederlijke Werkers. Zondag 30 Juli. Om 5 ure namiddag, Concert, op de Stadskiosk, door het Fanfarengenootschap. Maandag 30 Juli. Om 3 ure, Wijkfeesten, op den Burchtdam, Brus selstraat en Pollaerestraat. Zaterdag 5 Augusti. Om 8 ure, Concert, door het Fanfarengenoot schap. Zondag genootschap, den Trompeltesrclub, do zang maatschappijen de Broederlijke Werkers, de Don derzonen en de Verbroedering van Denderleeuw. Dinsdag 15 Augusti. Kappellekermis in de Koeipoortstraat. Zondag 17 September. Groote feest in de Kerkhofstraten. Open brief aan de geestelijkheid, een artikel van Priester Daens en eene ver handeling over ons program, alles tezamen in een vlugschrift. Prijs 2 centiemen. Wij bevelen deze 2 goede en knappe schriftjes in de gunst onze propagandakringen en bonden voor 5 fr. (stelsel 1899) waarde 200 fr. aan de genen die 5 inschrijvers voor eenen zelfden velo kunnen vinden. Daartoe zenden ze 30 fr. waar borg naar ons bureel, in verwisseling van welke ze 5 bons van 5 ir. krijgen, waarvan zij aan el- ken inschrijver eenen moeten vorkoopen mits dezelfde voorwaarden als waaraan hij onder worpen is. Men blijft waarborg voor de inschrijvsra. GEMEENTE DENDERIIAUTEM. Op Zondag, 30 Juli 1899, groote prijsvlucht met duiven uit Quiévrain, voor de Provintie Oostvlaanderen alIeeD, bij Jacobus Van den Ein de, op Stichelen. bij Philemon Rasschaert, te Cherscamp, een foede ressortskerre voor paard, dienstig voor jeenhouwer, aan 60 fr. seffens goede Metsers bij AIMÈ VAN BELLE VALKENIER, meester metser, In de drie Konin gen, te Ninove. Maatschappij Vereenigde provincieën. ver zekeringen tegen brand, ongevallen en hagel (gesticht in 1887) vraagt goede toezichters en aanwervingsagenten.Zich te wenden tot den zetel der maatschappij, Sennelaan 59, Brussel. VERZEKERDE GENEZING van A. VINCENT Apotheker, 33. Grensstraat, 33, BRUSSEL Dit'volprrzen Geneesmiddel, uitsluitelijk gelnikkfn uit planten, beval hoegenaamd geene enkele scheikundige grondstof. Prijs 3 frank de flesch In alle goede Apotheken. Opzending legen remboursemenU Ion gij aan de jicht lijdt. Ion gij nan 't rhumaiism lijdt, ion gij al dc geneesmiddels beproefd hebt. Ion gij aide wrijfniiddelen g-bruikt hebt. jj. ....ion gij geen uitslag bekomen hebt. 9 tullen gij vvvm-.-ht on'.last te zijn van al deze ziekten die*uw !evf>n vergiftigen; neemt dan den Kllxlr «ntl- rliiiHindomul ot iwitl«oiitteux, A. VINCENT, apotheker, tc Brussel. I Te verkrijgen bij M, De Ruyver, apotheker, j Beverstraat, Ninove.

Klokke Roeland | 1899 | | pagina 3