H Het nieuws t week. Te Koop Te koop Stad ISinove JICHT es litr iÜIÜUTISH Brief uit Frankrijk. Tooneelfeest. Aalst. HET LANDELIJK WETBOEK door adv.fDe Backer BERICHT. OPENBARE VERPACHTING Eliiir titlteii»! !t tiioi'M Beste Vriend, Na langen tijd van gedacht geweest te hebben u eens te schrijven, neem ik eindelijk de pen, om u onzen pijnlijken toestand te laten weten, het geen wij hier afzien door de danige hitte en tot hiertoe is het alle dagen nog hetzelfste, want God geve dat het in 't kort regent, of anders zou het ons onmogelijk zijn van de betraaf uit te doen. .Met veel moed trachten wij aan dat werk te beginnen, omdat wij tons korts nadien naar ons geliefd Btlgcnland terug mogen komen bij ons famili9, om daar wederom vijf of zes maanden door te brengen en tons haar weder te moeten verlaten Ach, welk een droevig leven heeft een Frans man niet 1 Zoo verre van ons vrouw en kinders een stukske droog brood te moeten gaan verdie nen... En tons nog het droefste van al, dat wij in ons Belgenland onder 0 staan, aangezien als het kiezing is voor Kamer en Senaat, wij afwezig zijn, gelijk wij nu weder in den Werkman gezien hebben, dat de minister van zin is de gemeente- kiezmgen in October te plaatsen, als er met dui zenden afwezig zijn. Ja, het is nog niet genoeg ons voor het vierde deel te nemen, want al zijn wij maar het vierde, zo hebben tons nog schrik van ons, want anders zouden zij de kiezingen plaatsen, als wij er kun nen deel aan nemen. Zoo, Vriend, ik hoop dat gij dezen brief in de Klok zult plaatsen en noem mij uwen strijd mak ker, Domien V. D. weest, volgeDS anderen zou hij, gebroken zijnde gevallen hebbende, aan de gevolgen bezweken n. Fen onderzoek is ingesteld. Antwerpen. Moord. Woensdag namid dag heeft in het duitsch logement Stadt Essen de Zwartzusterstraat, een vreeselijk tooneel plaats gehad. Een duilsche scheepstoker, Tau geheeten en een dertigtal jaren oud, logeerde daar en zat er, eenigszins bedronken in de drinkzaal. Een ander Duitscher, Karl Altinann, die hier tijdelijk ver blijft bij zijn broeder welke op de Koolvliet woont, kwam met dien broeder in de herberg bln- n. Een twist ontstond tusschen de twee Altmann's __i den stoker Tau. Te midden van de woorden wisseling verlieten de gebroeders het lokaal. Toen zij juist de deur wilden uitgaan, kwam Tau hen achterna geloopen en plofte zijn zeemansmes tot aan den hecht ia den schouder van Karl Alt inann, die met een schreeuw ineenzakte. Spoedtg kwam de policle opdagen en hield den dader aan. Het slachtoffer weid naar het Elisa- bethgaslhuis gevoerd. Karl Altmann is zeer ge vaarlijk gekwetst en de dokters vreezen voor zijn Zooals wij reeds gemeld hebben, richt de Too neelafdeeling Door Iever sterk op zondag 24 September een avondfeest in, met de welwil lende medewerking van de democratische mu- ziekmaatscgappij al Jaar en den Tooneelkring Eikels worden boomen van Ninove. Het program voor het openen der nieuwe zaal is zeer zwaar en het zal, wij hopen het, de moeie- lijksten meer dan voldoen. Wij twijfelen er ook ni( t aan of eene tweede opvoering zal noodig ge vonden worden. Ninove voert a De Telefoon op een gt blijspel van Palmer Putman. Voor Altaar en Haardstee een groot historisch drama in drie bedrijven, wordt ten tooneele gebracht door de Aalstersciie Tooneelmaatschappij. Dit drama geeft den strijd weer dien de boeren uit de Kempen ea beide Vlaanderen voerden tegen de moord- ea roofzuchtige republiek der jaren '90, voor de vrijheid van altaar en haardstee dat is de gods dienstige en burgerlijke vrijheid. Het stuk is be werkt naar bet meesterwerk van Conscience De Boerenkrijg De hoofden van den boerenkrijg treden er handelend op en het stuk vindt zijne ontknooping in het noodlottig einJe van den strijd. Menige traan zal er weggepinkt worden bij het aanschouwen der tragische too neelen van het drama, wij zijn ervan overtuigd a rif. Hiuibung van Nr 38 i> sluit dit kruimtg hoorders zal <Kt enkel van dat he' d* aan- tranen zal doen storten van plezier als zij er van aandoening bij het vorige stuk van zullen weend hebben. Het muziek voert eenige keurige stukken uit binst de poozen, onder leiding van den heer H. Rogghó. Deuren open te half 5. Begin te 5 uren. Kaarten aan 1 fr. (voorbehouden plaatsen) 1 een halven frank en 0,25 fr. zijn te bekomen bij de ledeu van het Tooneel en in het lokaalLet- 1 terzetterskring. Ninove. Woensdag avond, rond 8 ure, een smartelijk ongeluk voorgevallen in de sta tieslraat. Mejuffer Carlier stijgde naar boven met een brandenden lamp. Haar broers kind ging voor haar meteen nachtpot. Ten halven van den trap ontschiet de pot aan het kind en valt op de lamp, zoodat Juf!rouw Carlier beneden stuikte en weldra inlichtlaaie vlam stond. In dien ake ligen toestand poogde zij de straat te bereiken, doch de deur was gesloten. Zij liep terug om den sleutel, opende de deur en vluchtte bij een gebuur waar de vlammen uitgedoofd werden. Naar het schijnt zijn de brandwonden zeer erg. Koekelberg. Vrouw L..., wonende Beek straal, was woensdag aau 'L wassoheu als haar 2 jarig zoonije ongemerkt in eene kuip viel en verdronk. Molenbeek.- De Kamer van inbescltuldi gingstellmg heoftden drogist B. voor het assisen hof verzonden, onder beschuldiging over drie maanden zijn huis te hebben in brand gesloken. Schaarbeek. Een metser van Molenbeek Jozef T., ging maandag langs De koninginnen laan huiswaarts, toen hij eensklaps onpasse lijk werd en nederzeeg. Goede zielen droegen hem naar een apotheek doch middelerwijl gelukten twee nietdeugen er in den armen jongen zijn horlogie en zijn geld beugel te stelen. Ledeberg. Schrikkelijk Ongeluk. Op Op den Brusselschen steenweg is maandag mid dag een tweejarig kind van eenen werkman uit de statie onder den tram geloopen en de twee beentjes en een arm afgereden. Verscheidene vrouwen, die getuigen waren van het ongeluk, vielen in onmacht. Docter Boekstaele was daar juist ter plaatse heelt met behulp van twee collegas het arm kind verzorgd. ilet schaapje zal het zeker niet overleven. Maria3sorke. Zonderlinge Dood. terdag heDben Wbckiieden den genaamden Dapper, werkman bij deu i»«-u.»»wer Dhos3che. 0P£Taah?J»"frdï ««ff «fhem Z'jQ doen overbrengen! De man ie er zondag .vond over- leVo°fgena sommigen zon hij mishandeld zijn ge- Obourg. Verpletterd. Een daglooner, de genaamde Michel, omtrent 60 jaar oud, had eene kar ontleend om zich een voorraad kolen op te doen. Onderwege wilde hij de leizeelen oprapen die op den grond sleepten en viel daardoor ongeluk kiglijk onder de wielen van het voertuig. De man werd het rechterbeen onder een wiel vermorzeld. Ondanks de onverwijlde zorgen waarvan het slachtoffer het voorwerp was Is de ongelukkige aan zijne wonden bezweken. De verongelukte wooude met zijne dochter samen, die eene weduwe is met 4 kinderen. Brussel. Te Drank. Jan Coupels, marmerbeworker en onverbeterlijke dronkaard van sliel kwam zondagavond al huilende en tie rende thuis. De vader verontwaardigd verweet hem zijn wangedrag waarop de dronkaard een koterijzer greep en den ouderling er verschelde slagen mede op het hoofd toebrach, die badend in zijn bloed ineenzakte. Op het geschreeuw der moeder kwamen de geburen en twee agenten van policie bij gesneld. Terwijl de eeisten het slachtoffer opnamen en verzorgden, namen de laatsten den dronkaard mede naar het policiebureel. Het slachtoffer dat in slechten toestand ver keert werd naar St-Pietersgasthuls overgebracht. Een ander dronkeman der hoogstraat trad ook zondag avond tot op den boord vol thuis binnen. Hij wilde zich laDgs den trap naar boven bege ven doch viel over de leuning met het hoofd te gen den muur op de vloersteenen. De zatterik werd den schedel gebroken en het bloed stroomde zijn neus en mond uit. Zij u toestand laat geen hoop over. Krankzinnige. .Yop u^pakTOfenwedstrij den, scheen het, een weinig van zijn verstand geraakt. Maandag achternoen onderhevig aan een aan val op de zenuwen, ijlde de ongelukkige naar den zolder, kroop door de dakvenster en waagde zich op het dak, vanwaar hij begon te peroreren. Een menigte van volk was weldra voor het buis verzameld. Drie burgers klommen op hunne beurt op het dak. Op huu zicht meende de krankzinnige van het dak te springen, teen zij hem vastgrepen en bon den. De ongelukkige is naar een gesticht ter ver pleging overgebracht. Arendonck. Overreden. De genaam- ^jJ. V. beging maandag de onvoorzichtigheid van den tram te springen vooraleer deze stilstond. De ongelukkige schopte met den voet tegen een uitstekenden steen en viel tn zijne volle lengte op de steeneu. Hij was zoo erg gewond dat hij weldra den geest gaf Cugnon. Ongeluk. Madame Labeye die met haar zoontje van 11 jaar aldaar op haar buitengoed verbleef was met hem langs de boor den der rivier op wandel. Eenige andere knapen speelcen onderwege met den kleine. Op eene rots van ongeveer 50 meters hoogte gekomen verloor hij in eens het evenwicht en viel in de ruimte. Men zag den kleine van rots op rots beneden- botsen. Men snelde hem ter hulp en nam het slacbtpyer met gebroken schedel op. Hij ontving de eerste zorgen, die ongelckkiglijk nutteloos waren, daar het kind te 5 uren namid dag overleed zondei tot zich zeiven gekomen te zijn. Willebroeck. In 't water. Zondag rond 8 ure 's avonds kwora baron Lunden langs heen de vaart van Willebroeck in automobiel of zelfbewegend rijtuig in gezelschap van drie da- men aangereden. Aan de herberg De liefde gekomen, keerde het rijtuig opeens zijwaarts en liep in het kanaal. De drenkelingen schreeuwden om hulp en de verbruikers der herberg schoten op huune kre ten bij. Zij konden gelukkiglijk allen gered wor- Na hunne kleederen gedaoogd te hebben zijn terug met hun rijtuigdat na een half uur uit het water gehaald werd weer naar huis vertrokken. Bergen. Mijnramp. Een schrikkelijk ongeluk is gebeurd in den put n. 7 der koolmij nen van Grand-Hornu, te Wasmes. Een overgroote steen is uit eene vout losge raakt en doodde den mijnwerker Capelle, 25 jaar °UGent. Drama. Donderdag avond viel het kind van een bakker der Gazomoterlaan in na ook zijn kind te redden, zoodat allen er met een nal pak en de ontroering van afkwamen Opgetrokken. Woensdag trok men aan de Achterlei het lijk op eener jonge dochter van 24 jaar. strijkster van stiel, die sedeiteenigen tijd teekens van ijlhoofdigheid gegeven had, Men denkt dat zij ia de Leie gesproogen is. Zij woonde met haren ouden vader alleen in de St Pieterstraat. Aalst. Verdronken. Maandag avond, rond 8 uren, kwam zekeren Van der Meersche uit zekere herberg aan den Zwarten hoek aan de brug gekomen is hij in het water gesukkeld, en niettegenstaande er spoedige hulp opdaagde is hij verdronken; naar het schijnt had hij zijn- broer bezocht die ziek is en Mijlbeke bewooDt. De drenkeling woonde in bij zijne dochter in de Kool straat. Het is niet de eerste maal dat daar menschen in sukkelen; bericht aan wie het toe komt om daar verbeteringen te doen om onge lukken te voorkomen. Burst. Verongelukt. Dinsdag namiddag is een schrikkelijke ramp gebeurd tusschen den steenwegvan Burst en Aygem; Alf. Briesmotee, handelaar in kolen enz.had eene kar kolen naar Aygem gevoerd; in het naar huis keereu zijn de paar en op hol gegaan; omtrent 7 uren 's avonds zijn V- paarden ineens vlucht tof Burst, aan de statie, in eene woning binnengeloopen, zonder dat de voerman er bij was; aanstonds is men op zoek gegaan, en langs den steenweg, in eeDen gracht, beeft men Alf. Briesmotee gevonden, die die reeds opgehouden had te leven. Hij had een groo'e wonde aan het hoofd; aanstonds was er een geneesheer ter plaats, alsook verscheidene personen. Seffens is er een gerij gekomen om het doode lichaam naar Burst te voeren, naar zijne woniDg. Zijne vrouw lag ziek te bed; het zal dus temeer verergeren, zulk nieuws te vernemen. De ongelukkige moeder blijft weduwe met ver scheidene kinderen. Het slachtoffer is donderdag morgeod begraven. Geheel de taroilie is in de grootste droefheid. De verongelukte was koop man iu kalk. enz. Men veronderstelt dat als ziju peerden in loop waren, dat hij van voren op 'tgramoel heeft wil len springeu en alzoo door neu slag van zijn peerd in de gracht gesmeten is. Er is veel droef heid in de streek; 't is een groote familie, zeer ge acht. Lillo. Verdronken. Een schrikkelijk on geluk had Donderdag hier op de rivier plaats. De jonge heer Constant Neuthals, bracht een gedeelte zijner vakantie bij zijne familie te Lillo door. Donderdag was hij in gezelschap van den jonge en heer Mortier, zijn makker, met den overzet boot naar liefkenshoek meègevaren. Terwijl den schipper aan wal gegaan was, moeten de twee jongelingen zich nog wat in den boot vermaakt hebben, met het ongelukkig ge volg dat Neuthals in het water is gevallen en ver dronken Tot nu toe heeft men het lijk nog niet opge- vischt. Hel water vormt daar eene soort van kolk en is pp sommige plaatsen zeer diep. ueMst?JtBSPërfSffiiéStiacken,Jdie hun het akeiig niews moesten gaan aankondigen. Ecaussines. Aangerand. Zekere dok ter Br icoult werd over eenige dagen het slacht offer eener laffe aanranding. Hij keerde rond 7 en half huiswaarts, toen hij op eene afgelegen plaats aaDgerand en onmenschelijk afgeslagen werd het slachtoffer werd bewusteloos op straat achtergelaten. Eenige uren later, na in een naburig huis over gebracht te zijn, kwam M. Bricoult tot het be wustzijn terug. Zijn toestand is nogal erg. FRANKRIJK. Rechterlijke Dwaling. Te Marseille is aan wal gestapt Benjamin Rey- nier, een galeiboef, wiens onschuld na tien jaren stral erkend werd. Eene ontzaglijke menigte heeft den onschuldig veroordeelde toegejuicht toen hij aan wal stapte. Reyiiier was vergezeld van zijne moeder, zijne broeders en zijne nichten, van de afgevaardigden Carnaud en Cadenat. Onmiddellijk vertrok hij naar zijne geboorte plaats in het departemeni Var. Tot afscheid riep hem de menigte toe Leve de onschuldige 1 Gemeente Bavegem 0 Ilect. 92 a. 60 cent. land, gebruikt bij J.-B. Van den Meerschoutte Bavegem. Gemeente Okegem 6 Aren 90 cent. land en kapbosch, gebruikt qij de weduwe Pieter Suldemont, landbouwer te Okegem. Gemeente Denderhautem 4 Heet. 31 a. land, gebruikt bij de weduwe J. B. Uyttenhove, J.-B. Van der Poelt en Victor Beeckman. Stad Ninove 3 Heet. 83 a. 40 cent. Dendermeersch, (vette welde), in huur bij den heer Jules Van der Schue- ren te Appelter re Gemeente Appelterre 81 Aren 40 cent. land en meorsch, in huur bij den heer Jules Van derSchueren, te Appelterre. en J.-B. Van den Hove te Zantbergen. Gemeente Zantbergen 1 Heet. 38 a. 20 cent. land, gebruikt bij J.-B. Van den Hove en Jozef Garion te Zantbergen. Nog te verpachten Het jachtrecht voor termijn van 9 jaren, op voorschrevene goederen, samen groot 22 Heet. 25 aren 10 cent. De ruchtbaarheid. Hondenkar, splinternieuw, eu jongen trekhond, aan matigen prijs, bij De Troyer Pb. te Neder- hasselt, Vogelenzang. De eerste uitgave van Het vormt een aanhangsel van 't Klein Familiewetboek Bevat de grondbeginsels van 't pu bliek recht die bezonder onze lande lijke bevolking aanbelangen. En is geschreven met het oog op de nieuwe toestanden. Dank aan eene eerste wijziging aan het kiesrecht, vormen de zetels in stads en gemeenteraden geen erfgoed meer, werklieden, boeren en kleinburgers doen allengs hunne intrede. Met het zuiver algemeen stemrecht dat we nu heel in 't kort gaan hebben zullen dezen die vroeger uit de bestu ren verbannen waren er de meerder heid vormen. Juist daarom moeten zij zich voor bereiden, om daar niet als velen hun ner voorgangers de verachtelijke rol Ziedaar het hooldzakelijk. <1^1 iiw. onzen medewerber beoogd. Het kost slechts 60 centiemen. Wij trekken ook de aandacht op zijn vlugschrift Schets van landelijke huishoudkunde ol verkoop der armgoederen met zeilde doel geschre ven. Het kost 25 centiemen. Hiervan zijn nog slechts eenige num mers. Heden zondag, 17 September, om 3 uren na middag, geeft de Turnvereeniging-Ninove een groote feestwedstrijd op de groote markt onzer stad. 16 vreemde gymnastische vereenigingen uit Gent, Aalst, Wetteren, Antwerpen, Halle Ath. La Louvière, enz., enz., nemen deel aan de prijskampen. 't Is de eerste maal dat een feest van dien aard hier ter stede ingericht wordt't Zal de moeite waard zijn eens naar Ninove te komen. bij Cyriel Van Damrae, in den Destel, te Wette- teren 23 trompetten, 2 bastroppetten, 2 trom mels, Grosse-caisse, kartel en 4 lampen. Aan zeer voordeelige conditiën. Van heden at TE HUREN, bij Charles De Mol Ringoot, Burchtdam 102 en 104, Twee schoon, nieuw opgebouwde WOONHUIZEN, neven de woon van bovengemelde, dienstig voor handelshuizen, ad inluist ra tien, rentenier enz. hebbende groote boven en beneden kamers, schoon behangen, geschilderde planchers, in alle plaatsen schouwen in marmer, Kabinets, salon bureaux verandah, geteraste kelders, stallen en wasch plaatsen met regen- en drinkwaterpom- pen. Te bezichtigen ten allen tijde. Matige huur prijs. kind hel ea dadelijk sprong zij baar vlug alsüe °raoedersprüö'g'ier hoorde het en zoo Hij waa zoo gelukkig eerst water*. van grondgoederen. De notaris A. L. Verbrugghen, te St-Lie- vens-Uautem, zal namens de heeren leden van het weldadigheidsbureel van Gent, openbaar lijk vetpachten, op maandag 25 September 1899, om tien ure stipt 's morgens, ter herberg van de de wejuwe Vital Vleminck, ten dorpa van St- Lieveris-Hautem. Gemeente St-Antelinckx 6 Hlct. 15 aren 30 cent. zaailand, gebruikt bij G fctaaf Daem, Albert Van Droogenbroeck, weduwe Petrus Van Snick, weduwe Juliaan De Knibbel, weduwe Engelbert Lauwereys en Petrus Sonck. Gemeente Aygem 1 Heel. 61 a. 30 cent. land, gebruikt bi] Désiré Schouppe, te Aygem. VERZEKERDE GENEZING van A. VIACENIT Apotheker, 33, Grensstraat, 33, BRUSSEL Dil*.-olpri-zen Geneesmiddel, uilsluileiijk getrokken uit planlen, bevat hoegenaamd geene enkele scheikundige grondstof. Prijs 3 frank de flesch In alle goede Apotheken. Opzending legen remboursenienL mllcii gij aan de jichl lijdt, dion gij aan 't rhumalism lijdt, illen gij al de geneesmiddels beproefd hebt. «llen gij al de wrijfmiddclen gebruikt hebt. iidioii gij geen uitslag bekomen hebt. ■uiieii gij wenscht onllusl te zijn van al deze ziekt&n difTuw leven vergiftigen; neemt dan den Elixir anti- rliuniatisinal ot nntig:outtciix, A. VINCENT, apotheker, te Brussel. Te v erkijgen bij M Beverstraart, Ninove. Ruyver, apotheken,

Klokke Roeland | 1899 | | pagina 3