Veemarkten. m 20 Herberg feesten. WOOK HUIZEN Marktprijzen. Gedenkt den strijdpenning. LUISTERRIJK AVONDFEEST Een vlaming vrij geboren. nueoiet S'-V/NCENTIUS "K Boekhandel van Klokke Roeland. JICHT er het RHUMATISM Elixir Antirliumatismal et Antigoutteux Ziehier wat de gazetten daarover weten te ver tellen Ecno depeche uit Lui ban aan de engelsche Daily Mail d meldde dat een pachter die een eigendom rond Spionkop bezit bij generaal Bulier werd gero- pen eu ondervraagd over de plaatselijke liggiDg der bergen. Hij maakte hem hakend dat er twee bergeng-- ten bestonden die niet voorkwamen op de land kaart der engelsehen langswaar de troepen zouden kuonen doortrekken. •Men verorid, rsteit nu dat genoraal Bulier langs een dier bergpassen zal opmarscheeren. Men veronderstelt rog, voortgaande op eene depeche aan de dagbladen, dat de plaats waar Bullerde Tugelais overgetrokken, beneden Trie- land's drift gelegen is. Generaal Buller zou de Boers aan zijne rechterhand latenom naar Acton Homes op te rukken en vandaar naar Ladysmilh. Een telegram uit het kamp der Boers van La dysmlth meldt op 6 februari dat de engelschen sedert verleden maandag de standplaatsen der Boers op de opper-Tugela met hunne zeeschut- terü bombardeerden. De engelschen wilden de Tugela over door de wedde van Pout en door die van Molen, met het doel de standplaatsen der Boeren met geweld in te nemen. Generaal Burger die de wedde van Pont ver dedigde sloeg de engelschen af die gedwongen waren in groote wanorde de rivier over te trek ken. Het gevecht vernieuwde zich bij de wedde van Molen lusschen engelschen en de verbonden regimenten van Johannesburg en Sanderson. De Boeren leden geene verliezen. Het kanonvuur hield gansch den dag aan. Zij was lieviggr dan men tot hiertoe ooit gehoord heeft. Het geschut hernam dijnsdag raorgend met een nog grooter aantal stukken geschut. Eene andere depeche bericht alsvolgt Buller liet een schijnbare aanval doen op het front der Transvalers en deed tezelvertijd een ge weldige uitval op de uiterste rechterzijde. De genie legde in der haast eene brug over de rivier en eenige kaoons die tusschen de boomen op een heuvel van Zwartkop verscholen lagen, be schoten geweldig de standplaats der Boers. In den achternoen rond 4 uren hadden de En gelschen een hoogen heuvel die deel maakt van de heuvelketen van Brakfontein bewoldigd. Andere klok, anderen toon van den kant der Boeren Namelijk, de vorige depeche zegt dat Brak fon tein aan het uiterste rechterpunt ligt der Boeren nu, Brakfontein is het middenpunt der Boers en uit het kamp der Boers seint men via Lourengo- Marquez De engelschen zij op twee punten verslagen. Generaal Buller heeft hen groote verliezen doen ondergaan. De slag is nog altijd aan gang met de kolon die de Tugela is overgestoken. De engelschen verliezen 250 man, de Boers 4. De strijd die geleverd word is beslissend voor Ladysmilh. Brakfontein is niet ver van Lady- sraith, daarom nemen de engelschen de geleden verliezen niet in aanmerking, bij het behaalde voordeel. Doch de laatste tijdingen melden dat de engelschen niet vooruit kunnen daar de Boers hen van uit hunne verschansingen van Spionkop en Door-Klooft met kanons bestrijken. Maken wij dus geene uitweidingen daarover. Volgens bericht van een engelschman te Kaap stad aangekomen, beloopt de krijgsmacht der Boeren boven de 80.000 man. 25.000 liggen tusschen Kimberley en Spytfon tein, 25.000 tusschen Colesberg en Storraberg. Laingsneck, MajubaHill en de bergpas van Ree- uen zijn zoo versterkt geworden dat zij bijkans oninneembaar zijn. De Boeren zijn overvloedig voorzien van krijgsvoorraad. Uit een brief van een engelschman uit Kaap stad naar Londen, knippen wij het volgende a De B >ers hopen in den zegepraal. Hun geloof in de rechtvaardigheid hunner zaak is altijd even diep. Zij hebben levensmiddelen en krijgsvoor raad voor minstens twee jaar. Het gerucht der oneensgezindheid tusschen de troepen der beide republieken zijn geheel en gansch ongegrond en Indien een van beide staten vaster besloten o Gij komt alleen 1 vroeg Lucienne aDgstig. a Gij brengt den Duitschen dokter niet meê. a Hij was niet in zijn kwartier. Hij is naar Ver sailles en keert morgen terug. Maar voor morgen kan mijn zuster sterven I riep Lucienne uit. Jean haalde de schouders op en verliet het vertrek. Buiten gekomen mompelde hy Ik hoop het. Hij snelde naar zijn kamer, en nam uit de kast een mantel waarmeê hij het huis zacht verliet. Hij ging met haastige schreden den weg op die Gauthier ge nomen had. Hij haalde hem spoedig in. Gauthier was blijven staan toen hij hoorde dat iemand hem volgde. Door de duisternis herkende hij Montmayeur niet. o Wie zijt gij, wat wilt gij t vroag hij. o Ik wil u spreken. Zeg eerst u naam. Kom wat nader bij en zie mij goed aan. Herkent gij mij 1 Jean de Montmayeur I Gauthier beefde net kostte hem de grootste zelfbe- heersching den ellendeling niet bij de keel te grijpen, maar herinnerde zich zijn belofte aan Lucienne. Claudine, uw pleegzuster sterft, zeide Jean, Lucienne heeft mij gezegd, dat gij bij haar geweest rijt en mij verzocht u te roepen. Claudine wil u voor het laatst omhelzen. Gauthier aarzelde. Vrees niet voor de Duitsche soldaten die bij mij ingekwartierd zijn. Zij slapen en bovendien heb ik vooralle zekerheid een mantel meegenomen, waaron der ge uw uniform verbergen kunt. Gauthier nam den mantel aan, wikkelde er zich in en zeide 't Is goed, ik volgu. Onder weg werd er geen woord tusschen hen gewis seld. Zij hadden het huis van Montmayeur weldra be reikt. Jean liet Gauthier binnen. De gang was donker, Volg my> reide Jean. Vervolgt. was dan het anders, voorzeker zou hel Oranje Vrijstaat zijn. Engeland kan zijne twee vijanden vernietigen, doch nooit zullen zij hen overgeven. Deze oorlog zal de oplossiDg van het Zuid-Afrikaansch vraag stuk eene eeuw verachleren. Engeland had nooit beter vrienden dan de Boeren zij hadden krijg gevoerd tegen allen vijand die de verovering van Zuid-Afrika zou beproefd hebben. Generaal Buller is vrbdag op de Tugela achter- uitgedreven geworden. Het War-office geeft zijne verliezen niet op, daar het, zooals het zegt a geene nieuwstijdingen meer zal meedeelen voor dat generaal Buller zal L idysmith binnengetrok ken zijn Moeteu wij daar naar wachten Hoe langer dan hoe liever, of liever nooit, niet waar? Een hooger officier van het district Vrijheid nam te N'.vutu eene engelsche patrouille van 11 engelsche soldalen en 34 Inlanders gevangen die bij naar Pretoria zond. Hij kaapte mede al hunne paarden, 340 geweeren en eene hoeveelheid krijgsvoorraad. 't Heeft er op geweest in de Engelsche Kamers de Ieren hebben hevig de handelwijze van Enge- Lnd gebrandmerkt. Chamberlain heeft beloofd dat er binnen kort 2)0.000 man in Zuid-Afrika zouden zijn. M. Dillon zegde dat de Ieren de voortzetting van den oorlog niet konden stem men, die een ongerechte oorlog is, een aanval die in geener wijze uitgelokt was. Hij werd ont ketend door eene bende kapitaalbezitters zoDder geweten. De engelschen voeren strijd om de Hol landers onder den voet te brengen, maar ze zullen er nooit in gelukken, ('oej. op de lersche ban ken). In dezen oorlog heeft Engeland een ander Ierland geschapen dat het moeielijker onder drukken zal. M. Healy, gewezen secretaris van Parnell zei a De leren hebben het recht te zeggen dat de verwerping der erkenning van ons zelfbestaan zijne weerwraak heeft gevonden te Spionkop. De Boers hebben reeds een zeker aantal nationale feesten. Zij hadden het Majubafeest. Voortaan, zullen zij het feest hebben van Büller, Warren en Symons. Een held van 15 jaar. Uit een brief van een Groninger in het kamp bij Ladysmilh, 29 November aan de Groninger Courant Wij hebben hlereen jongen van 15 jaar, met nog korte broek, een broerskind van den com mandant (de Villiers Dat is een geboren held. Dat kind geeft noch om bommen of kogels, kent vrees noch gevaar isd'eerste in 'tgeveebt, de laat ste er uit. De lansiers. In Op voor Transvaal I Is het volgende uit eeu brief uit het kamp van Ladysmilh opge nomen Gij hebt mogelijk wel gelezen hoe moord dadig het 5« regiment lansiers te werk gegaan is bij den slag van Elandslaagte. Daar hebben zij de gewonden vooral Hollanders en Duit- schers die op het slagveld lagen, met lansen doorstoken, nadat deze zich overgegeven had den en ontwapend waren... Dit feit heeft een af- deeling der Boeren, met de nog overgebleven Hollanders en Duitschers, doen zweren, geen lansier te zullen sparen, wanneer deze in hun- handen valt. Wat was lu het geval? Omtrent 14 dagen geleden doen de lansiers dat zelfde regiment een uitval op de brandwacht der Boeren, zoowat 25 man. Deze trokken achteruit doch al vechtende, eu houden de lanciers zoo doende bezig. Eene afdeeling Vrijstaters van eraal Prinsloo, trekt achter de lansiers. 200 man van generaal Meyers' macht komt de brand weer terhulp, en nu worden ze iDgesloten zoodat ontkomen onmogelijk is. Eu van die 600 helden?, die op 't slagveld de weerlooze gewonden durf den vermoorden zijner vijf mogen blijven leven en teruggestuurd naar Ladysmith om aan gene raal White de boodschap te brengen, wat er van de rest geworden was. Ziedaar de geschiedenis derlaosiers. Fftn hppr biedt kosteloos aan, aan allen die aan- L.CII IICCI getast zijn van een huidziekte, haar wormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst-, maag-,en blaasziekten,rheumatiek een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke middels vruchteloos te hebben door staan en Deproefd. Dit aanbod waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is 'tgevolg eener belofte. Per prief of postkaart schrijven aan den Heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de ge vraagde inlichtingen op sturen zal. Moeskroen. Onthoofd. Maandag volgden douaniers den ijzerenweg tusschen Moeskroen en Toui konje, toen zij een onthoofd mannenlijk op de baan vonden. De ligging van het lijk deed aan eene zelf moord gelooven. De romp lag tegen aan de rig- gels 6D het hoofd was juist aan de schouders af gesneden. Het lijk is erkent voor dat van een fa briekwerker, Ernest Bruggeman, wiens ouders te Moeskroen, in de St. Pietersstraat wonen. Rooborst. Moord. Jan De Mulder en Richard De Groote verlieten rond half twaalf sa men Rooborst. Een kwartier buiten het doip werden zij aangevallen en mishandeld. Richard De Groote kreeg verscheidene mes steken en bleef liggen. Overgebracht zijnde in een naburig huis, bezweek hij er weldra. De ongelukkige laat eene weduwe met zes kinderen achter, waarvan het oudste slechts negen jaar oud is. Droeve bijzonderheidDo vader van het slacht offer was zaterdag begraven. De heer De Mulder heeft ook eeu steek in de bil bekomen. De vermoedelijke daders zijn door de gendar men van Welden aangehouden. De li kschouwing heeft woensdag plaats gehad. Het lijk is naar Dikkelvenne overgebracht. Uit Turnhout zijn twee gebroers naar Transvaal getrokken, de gebroeders Mollinger. Dat zijn mannen met een hert l Ai, te Carvin, wat wreede stukken... Een man die zijne vrouw en eenen vreemdeling heeft omvergeschoieii... Wal zullen wij zeggen? De wereld is een treurtooneelmaar veel menschen kweeken hun eigen hertzweer. Te Brussel, heeft men zondag nacht een wijf ln de Samarlianenstraat opgeraapt, d,e in hare eeuwige zattigheid zich zulke wreede won den gevallen had, dat men vreest voor haar leven. Wat schande voor 't menschdom Te Vorselaar is een kindje uit zijn stoel- ken in 'nen brandenden heerd gevallen, terwijl zijne moeder afwezig was. 's Avonds was het dood. Te Oostende heeft men in een huis der Kerkstraat 't geraamte van 'nen mensch ontdekt. Gemeente Denderleeuw. op zondagen 11 en 18 Maart, te geven door de Tooneelmaatschappij DE VERBROEDERING" in de ruime zaal van M. P. Beekman, statie. Men zal opvoeren 1. HOLLEBLOKKEN, blijspel. 2. GUDULA, drama. 3. HET WIEGJE, bliispel. ARTHUR IN ZIJN REPERTO RIUM. Wijze Wilhelmus van Nassouwe. Een Vlaming vrij geboren, Een Dietscher koen van daad, Uit 't land der Gulden Sporen, Een christen democraat, Mijn God vooral getrouwe, Mijn taal in lief en nood, Mijn kind en mijne vrouwe, Zoo strijd ik totterdood Ik zag verlaten weezen En grijsaards afgesloofd Als slaven 'lijk voordezen Van brood en vuur beroofd Ik zag die zwakken lijden En sterven langs de straat, Bestookt langs alle zijden Door geldzucht en door 't kwaad. Ik hoorde stemmen vloeken O Goud vermaledijd 1 o Gij, god, dien rijken zoeken, Gij oorzaak dat ik lijd 'k Vernam nog droeve stemmen Van vrouwen al zoo bleek, Ach, 'k voelde 't hart beklemmen Bij 't zien dier doodsche reek. Ik zag den landman zwoegen Voor andermans genot Spijts zaaien, maaien, ploegen Was laatschap nog zijn lot. God gaf den menschenkind'ren Den grond, het dier, het graan, 't Bezit mag niemand hind'ren, 't Geldt leven en bestaan. Verstompend druipt een nevel Van domheid over 't land, Wie leert ontsteekt den wrevel De dweepzucht smeedt den band Van 't volk dat vastgebonden Het licht ziet uitgedoofd, Zijn recht verminkt, geschonden, Van vrijheid lang beroofd. Gij wilt, o Heer, de vrijheid, Den welstand van uw volk Het ete 't brood in blijheid, 't Gemoed zoo rein als molk Gij kunt het niet verlaten Uw uitgelezen kroost, Dat zoekt bij democ raten Voor 't lijden steun en troost. GENT. Vrijdag. De goede stalbeesten golden gemiddeld 1,20 tot 4,45 per kilo geslachtvleesch, de kalveren 1,05 tot 1,20 de varkens 0,70 a 0,82 Mechelen (Neckerspoel) Koeibeesten inlandsch ras 285 tot 425 fr.; hollandsch ras, 390 tot 625 fr. de varkens van La Hesbaye, 17 tot 25 fr. dia van Vlaanderen 20 tot 28 fr. AALST, zaterdag De varkens 22,50 tot 25,00 ANDERLEGHT Ossen, 0,70 tot 0,86stieren 0,55 tot 70; koeien en vaarzen 0,55 tot 0,70 de kalvers 0,75 tot 1,03; Varkensmarkt van 13 Juni, 1083 beestjes aan 0,77 tot 0,87 den kilo KORTRIJK, maandag vaarzen 0,60 tot 0,73 ossen 0,60 tot 0,73 koeien 0,50 tot 0,58 stieren 0,50 tot 0,70 ANTWERPEN, maandag Ossen 0,64 tot 0,80 vaarzen 0,60 tot 0,80. stieren 0,55 tot0,75, kal veren SOTTEGEM. Dinsdag Tarwe 16,50, mas- teluin 14, 4 00,rogge 13,00 a 14,00, haver 17,00 4 18,00, boonen 16,00 4 17,00, boter per kilo 2,27 4 2,50, eieren 1,70 4 1,80 ANTWERPEN. Tarwebloem n* 0 23,75, n' 00 23,75, Roggebloem 24,50, Lijnzaad zwarte zee 24,50, Lijnzaad van Bombay 25,00. LEUVEN, Maandag. Tarwe 17,00, rogge 13,50, haver 17,00, garst 17,25, hooi 5,50, stroo 3,00, boter 2,10aaardappelen 4,75, eieren 2,00 koolzaadolie 50,00 lijnzaadolie 45,00. DENDERMONDE, maandag. Tarwe 16,50 rogge 13,50, haver 17,00, aardappelen 5,00, boter 2,75, eieren 2,63 lijnolie53.00,koolzaadolie 50,00 lijakeeken 19,50 BENUMB Eenlg bijzonder veroorloofd middel. 4$ZUSTERS vaij' LIEFDe!i05?Boa St-Domlnlnn«. GUINET. Apoteker-CbimUt, 1, P«s».ige Siulnltr, Parijs. Algemeen Düpot en. dhlacrk, Bmxeii—. Depot, Constant De Ruyver Beverstraat, Ninove Gemeente Denderhautem Groote prijskam pen ingericht door de samenwerkende maat schappij de Vereenigde Wevers naar allerlei kleedingstukken De inschrijvingen zijn 0,25 fr. per serie van 8 stuivers voor de bakschieting- en 0,25 fr. op den bolmolen per eenmaal draaiens. Begin, 6 ure. Prijskamp op den bolmolen, op zondag 4 Fe bruari, bij August Goubert, op het dorp. Bakschieting op zondag 18 Februari, bij Aug. De Waegeneer, Kat. Bakschieting bij J.-B. Souffrlau, Terlinden, op 11 Februari, naar geldprijzen. Groote jaarlijksche Zanging, opZoadag 4 Februari, bij Casimir De Leenheer, op Vosselt. Openbare verkooping van in de Geerardsbergschestraat TE NINOVE. De Notaris VAN HAM, te Ninove, zal er openbaarlijk verkoopen, ten veizoeke van den heer Edgard Soetens, handelaar te Ninove. Twee aaneenpalende Huizen met afhangende gebouwen en grond, te Ninove in de Geerards bergschestraat. Eerste Lot. Een Huis met remise, moeshof en ruime gebouwen van garenfabrieken raachien plaats met stoomtuig, gekend ten kadaster onder sectie b, nummers 832e deel en 832f deel, groot volgens meting 5 aren 30 centiaren en palende: noord den heer Emiel Van der Schueren, oost het volgende lot en de Beverbeek, zuid de Straat en west den heer Simons Milo. Tweede Lot. Een Huis met afhangende ge bouwen van remise en stal, met tuin groot in op pervlakte volgens meeling 4 aren 80 centiaren sectie B, deel van nummers 832e en 832f, palen de oost, Jan-Baptist Roeland1, en de Boverbeek, zuid de Straat, west en noord het eerste lot. Deze huizen hebben sterke aihangende achter gebouwen, vroeger gediend hebbende als Garen- fabriek zij kunnen benuttigd worden tot het in richten van allen handel. Het recht van acumula- tie of samenvoegiDg, blijft voorbehouden. De koopers zullen in vrij gebruik komen den lon Maart van dit jaar. Intusschen kan men den eigendom rgaan bezichtigen van 10 tot 11 ute 's voormiddags,^en alle nadere inlichtingen en plakbrieven bekomen ter studie van den Notaris VANHAM voornoemd. ENKELE ZITDAG: Maandag 19 Februari 1900, om 2 uren namiddag ter afspanning van Juffrouw Rosalie Ghyssels, aan de Beverstraat te Ninove. DE KERK EN ONZE EEUW, het Evan gelie van den christen democraatdoor den beroemden Amerlkaanschen aartsbisschop Mgr Ireland. Vroeger kostte dit werk 2 fr., nu 1,00 GODS MOLEN MAALT LANGZAAM MAAR FIJN, drama in 3 bedryven, door P. Van Schuylenbergh 1,25 TEGEN 'T COLLECTIVISM, redevoe ring van advokaat Lebon o,02 WET OP DE OPENBARE DRONKEN SCHAP o,15 PLAKALMANAK der Chr. Volkspartij o.lO VERZEKERDE GENEZING VAB DE DOOR DEH van A. VlACEl^T Apotheker, 33, Grensstraat, 33 BRUSSEL Dit volprezen Geneesmiddel, uitslnilelijk getrokken uit planten, beval hoegenaamd gecno enkele scheikundige grondstof. Prijs 3 frank de flesch tn alle goede A pot lie ken. Op:i ruling legen remboursement. IimIIcii gij aan de jicht l'jdl utlit'ii gij aan 'l rliumalisin hjdl. utilcii gij al de geneiM- beproefd hebt. idieii gij al do wrijfiiiidd. I g. lu-i.ikl hebl. iMlicn gij geen niiskv I- k.u.u-.. I. ■uilen gij wciiNihl uuiiasi li rijii mui al deze /tokten die uw leven vcrgifiigen, nceim dan den Uttxlr uiilirliuiimt ImciuI et ttutlgoiittenx, 1. VIMCENT, apotheker. Ie Brussel. NINOVE, Dinsdag. Tarwe 16.50 4 17.00, Rogge 13,00 4 13,50, Haver 18,00 4 18,50, Garst 17.00 4 =,00, Boonen 13,00 4 14,00, Aardap pelen 5,00 a 5,00, Koolzaad ,00 4 ,00, Lijn zaad,00 4,00, Boter per kilo 2.60 4 2,90, Eieren de 25 3,70 4 3,80. AALST, Zaterdag. Tarwe 00,00, Masteluin 00,00, Garst 00,00, Rogge 15,00, Haver 18,75, Aardappelen 4,50 Boter de 3 kilos 6,00 a 8,00 Eieren de 25 3,36 a 3,54 Vlas de 3 kilos 0,00, Viggens 20,00 a 25,00, Ajuin de 100 kilos, 00 4 00,0. Er waren ter markt 596 klonten boter, met 4700 kilos. 00 Balen hop werden ter merkt gebrachtde I prijs was 000 tot 000 fr. volgens kw.

Klokke Roeland | 1900 | | pagina 3