"DE KOERIER" te Aalst 'Met Moed Vooruit" te Opdorp s ffsS f s. ff -■ f 'f 'f Jig, f ff#/!© De wonderlijke avonturen van een Aalsterse Familie in Amerika Frank Wilson, onze "Tommy» aan de eer Het Regeringsschip ontwijkt de klippen ...Maar uitstel is geen kwijtstel! IN HET JUSTITIEPALEIS TE DENDERMONDE De Grote Conferenties van "De Koerier"' Wal de Aalsienaars vragen De Foutieve Koerier ij DE KOERIER van Aalst VERSCHJNT ELKE WOENSDAGMORGEN - PPIK PFP Kit immpp -3 cd */>ckiTf/-u*n «-rrs.,, WOENSDAGMORGEN PRIJS PER NUMMER 3 FR. AGENTSCHAP ATDVI, SINT JANSTRAAT. 7, AALST Je JAARGANG - WOENSDAG 14 JANUARI 1948 7- 4*'"- 3® - Armoedie, Beproeving, Geld en Roem ONDERSCHEIDEN Zoals wij vorige weck meldden, onderscheidde zich de fanfare «Met Mr.ed Vooruit» uit Opdorn i vinciaal Muziektornooi. Hierboven het flinke muziekkorps met in het 11 id' - toegewijde muziekchef en het bestuur der fanfare. heer J. De Hai We meldden vorige week dat het er naar uitzag dat de huidige rege ring op haar langste benen had ge lopen en dat wij. voor het einde der lente, naar nieuwe verkiezingen zou den gaan. We maakten tevens gewag van een hoofdartikel, verschenen in het so cialistisch weekblad «Voor allen». Twee dagen later verschenen do- zelfde voorspellingen in een kathoie- ke krant, door minister Eyskens ge merkt als oppositieblad, en in hel liberaal «Het Laatste Nieuws». Dit laatste blad onderlijnde een hoofdar tikel van volksvertegenwoordiger Rey in de «Soir», waarin deze een lans brak ten voordele van nieuwe ver kiezingen. «net Laatste Nieuws» schreef dat het geen steek houdt de onzekere internationale toestand in te roepen om verkiezingen uit tc stel len tot later, wanneer men kan vre zen, dat later deze toestand er niet zal op verbeterd zijn. _5_Het is opvallend dat men. ook aan liberale zijde, zowel als In de andere partijen, over deze kwestie geen kla re wijn schenkt. Inderdaad, de libe rale oud-minister Van Glabbekc schrijft in zijn blad «De Kustbode», het tegenovergestelde van 't blad van oud-minister Hoste. De gewezen mi nister van Justitie somt drie rede nen op. waarom de liberalen de val van de huidige regering niet wen sen u de formule B.S.P.-C.V.P. is de enig mogelijke, want de liberalen weigeren in de regering te treden 2) de onmacht van de regering Spaak is nog niet voldoende bewe zen en enkele maanden geduld zou de liberalen nog meer voordeel leve ren in een kiesstrijd; 3) de val van de regering betekent verkiezingen. «Maar rekening houdend met ue in ternationale moeilijKheden van het ogenblik, zou dergelijke crisis met verkiezingen on een langdurige re geringsloosheid geenszins wenselijk zijn», zo schrijft de h. Van Glabbeke. Intussen werd in de kabinetsraad besloten dat eerste-minister Spaak zich rechtstreeks met de Koning zal in verbinding stellen, om een oplos sing te zoeken voor het konings- vraagstuk. Het is opvallend dat dit besluit genomen wordt enkele dagen voor dat er. volgens zekere geruch ten, een nieuwe koningsgezinde pro paganda zou ontketend worden. Daar de h. Spaak gedurende een viertal dagen in Nederland z... verblijven en o-j zijn terugkeer tc Brussel, ae Ko ning reeds vertrekkensgereed zal staan om Zwitserland gedurende twee maanden de rug toe te keren, moet deze kwestie al die tijd onaangeroerd blijven. Volgens sommige kringen zal men juist van deze periode gebrliik ma ken om verkiezingen uit te. lokker., na de regering te hebben doen strui kelen over eep of andere kleinig- Op die wijze zou de koningskwes tie onttrokken worden aan de poli tieke strijd tijdens een kiesstrijd. - Daar men, volgens de verklaringen van de h. Spaak te Hoei, een lichte vooruitgang van de liberale partij voorziet ten nadele van de CV.P. en een verl es van de kommunisten. ten voordele van de socialisten, zou dit vraagstuk in een serener atmosfeer gemakkelijker kunnen opgelost wor den door een regering van nationale unie, steunend op een nieuw parle ment. Wat er ook van zij, al heeft de regering de geyaarlijke klip van h-t koningsvraagstuk omzeild, töoh ;s het een feit dat de crisis, al is zij tij delijk bezworen, slechts uitgesteld is. Het is zonder twijfel een wijs ma neuver geweest te vermijden d it zij zou uitbreken over de verdeeldhid nopens de Koning omdat anders de hartstochten vrije teugel zouden ge- bad hebben, waar sociale en eco nomische aangelegenheden, do voor rang moet hebben op elke andere overweging. CANT. In Juni 1901, op con Zaterdag, tra den in de Drie Sleutelstraat te Aalst Jean Debie en Maria lJe Roes in h.t huwelijk, .Jean was* cin eenvoudig, meubelmaker. Hij hadi zijn stiel i.i de Molenstraat geleerd, bslooi nog enige jaren bij zijn baas te werken in dan. in zijn ouderl jke woning op de Varkensmarkt - rechtover de Vooruit» - een eigen meubel zaait te openen. Maria, spinster van be roep, was volledig met haar mar, hc- coord, maar toch zou zij liever op de fabriek blijven werken. Daar diende wel zwaar gezwoegd voor luttele cen ten. en moest om vij. paur 's mor gens begonnen worden maar 'och was hel een zekere -br/odwinning. Jean en Maria waren samen geluk kig Weliswaar was het leven hard en had de werkman te dien tijde een hondenleven, vergelekeri met nu. en toch vonden ze vreugdfe in hun be staan. Jean wroette voor twee, Maria spaarde soms enige franken en zu werkten ze zich dooi de moeilijke levensbaan. Vier kinderen werden hun geboren. Drie jongens en een mersje. De oudste heette Frans, de anders Kamiel en Jef. terwijl het meisje Anna heette. Het was een schoon huisgezin De kinderen groeiden op dat het een plezier was om zien. Maar toch zou het noodlot hen niet sparen. In 1914 brak de oorlog uit. Kamiel was toen 10 jaar oud. Een brave, verstandige en werkzame jongen. Doch de Duitsers zouden hem niet .«■paren. De Drie Sleuiclstraat, waar Jean was blijven wonen, werd in brand gestoken. Jearv' huis. waar voor hij zoveel jaren gewerkt had en dat bijna zijn eigendom was. brandde Geen plaats om veertig beklaagden onder te brengen. Het bankske der betichten is te klein. Men hoort dikwijls opwerpen dat het Justitiepaleis te Dendermonde uit een ruime zak is gezet en dat de bouw ervan veel te kolossaal is op gevat. Men had de millioenen die hieraan besteed zijn, ook wel voor wat an ders kunnen gebruiken, zegt men. Het kan nochtans niet ontkend dat dit monumentale gebouw een van dc al te schaarse sieraden is van Den dermonde. Voegen wij er nog bij dat niet alleen de gerechtelijke diensten, maar ook de fiscus, een kantoor der registratie, de post en de telegraaf er onderdak hebben gevonden. Totnogtoe heeft niemand er over -REEDS TIENTALLEN INSCHRIJVINGEN «De Grote Conferenties van «De Koerier» die wij vorige week hebben aangekondigd, hebben bij onze lezers een geweldige belangsi-illing gewekt. Er kwamen roods tientallen aanvragen binnen om uitnodigingen. We zien ons dan ook verplicht slechts toegang te verlenen aan diegenen die in het bezit zullen zijn van een uitnodigingskaart, die door ons, op tijd en stond, zal overhandigd worden aan de belangstellenden. Deze uitnodigingskaarten zullen in de eerste plaats gezonden worden Alleen in het geval waarir. er plaatsen moesten vrij blijven, zullen anderen toegelaten worden. Ten einde de lezers van ons blad de voorkeur te geven, hebben wij er toe moeten besluiten dat uitnodigingen alleen zullen gezonden worden aan de lezers die onderstaand bulletijn invullen en inzenden. Om zeker te zijn nog plaatsen te hebben, doet men best niet te wachten met de inzending van dit bulletijn. Wij herhalen dat volgende sprekers zullen optreden OAMILLE HUYSMANS Minister van Openhaar Onderwijs Onderwerp «Mijn reis naar Mexico». DE YLEESCHAUWER Oud-Minister van Koloniën Voorzitter van de C.V.P.-kamergroep, EDGAR LALMAXD Oiul-Minister van Ravitaillering Onderwerp «Het Marshal-plan». Verder vermoedelijk nog de h.h. C.V.P.-senator Prof. «Ir. F. Bi het liberaal Kamerlid, oud-Minister Liebaert. Deze conferenties zullen aanvangen begin der maand Februari. HIER AFKNIPPEN. NAAM ADRES wenst uitgenodigd t VERZOEK OM UITNODIGING worden tot de «Grote Conferenties v «De Koerier». De Engelse «Tommy», de sympa thieke en vriendelijke Frank Wilson Is voor geen Aalstenaar nog een on bekende. Reeds van na de Bevrijding leer den we hem kennen als een man uil één stuk, iemand, die als mens en als soldaat aan dezen, die hem ken den. het bewijs geleverd had over de beste hoedanigheden té beschik ken. Hij gaat gul met iedereen om. drinkt graag een «safirke» of een «bergske», zingt flink en is op die enkele jaren reeds een vaste bur ger van onze stad geworden. Thans werd Frank onderscheiden. Hem word een 'mention in dispat ches* toegekend, wegens zijn held haftig gedrag in Normandië. tijdent de grote ontscheping op V-dag. Maar cok de Nederlandse Koningin vergat hem niet en was hem erkentelijk voor de prachtige daden, die hij stelde bij de bevrijding van Wal cheren. Een gouden medaille van de Orde van Oranje-Nassau werd hem over handigd. KLACHTEN. VOORSTELLEN EN PLANNEN. ((N.v.d.r, In deze rubriek worden de meningen, de klachten, voorstel len en plannen van onze lezers en van alle Aalstenaars opgenomen. Dit is kosteloos. De redactie neemt deze rubriek op zich om te beantwoorden aan een noodzakelijke drang van de Aalsterse bevolking. Lezers, stuurt ons dus onbevreesd uw mening We horen klachten over de Zeebergbrug. De autovoerders, fiet sers en voetgangers klagen de brug is te nauw. ze is in slechte staat, ze veroorzaakt te veel en te nutte loos oponthoud. Waarom daar geen brug gelegd zoals voor de oorlog, zo als thans de St. Amandsbrug. Moet het gemeentebestuur daar verder over nadenken Dit telt voor het eigen volksbelang. Het plan wordt voorgesteld het voetbalstadion van Eendracht Aalst te vergroten, vooral het tribuun en •eel belóWir^g^^iaox ii^Ic -Ie atxanplnat.-en er lC-.ter lijk te klein. Dat ondervond men te gen Racing Mechelen. Kan er iets gedaan kworden Sommige straatwegen liggen in slechte staat, vooral op de randen van de stad. Wanneer wordt de tramlijn Aalst-Gent geëlectrificeerd zoals deze naar Brussel De boemeltram. die nu rijdt, is verre van aangenaam om de reis naar Gent te doen. De drang naar een prachtige, gepaste schouwburg in onze stad wordt groter en groter. Wanneer krijgen we een «ware schouwburg? (We hopen dat deze reeks, door enige Aalstenaars binnengestuurd op de redactie, bij ons lezerspubliek in gang zal vinden en op gepaste wij ze worden voortgezet!. RA. ff <^>CD De dronkiutrd. En hen je nu Stalin of Napoleon, toch zweer ik je dat ik op je Behouders zit en we ■turnen op zee varen. geklaagd dat het te klein was. Maar nu schart men zich toch in het haai en diegenen die vinden dat het tc groot is, krijgen nu de proef op de som dat er geen plaatsruimte te veel is. Inderdaad op Dinsdag 20 Januari a.s. komt voor de Correctionele Recht bank een zaak, waarin niet minder dan veertig verdachten werden ge dagvaard. in een zaak van diefstal ten nadele van de Nationale Maat schappij van Spoorwegen. Het «Bankske» waarop de betich ten moeten plaats nemen biedt ruim te aau hoogstens tien tot elf perso nen. Waar zal men de dertig andere moeten plaatsen Dit is het lastig vraagstuk dat men zich in het Jus titiepaleis met het oog op deze zaak thans stelt. Vermoedelijk zal men de bank der advocaten -naar achteren moeten schuiven. Maar ook in verband hier mede rijzen moeilijkheden op. Niet minder dan dertig advocaten zullen in dezelfde zaak te pleiten heb ben. Ook voor hen is er te weinig ruimte. Tijdens de oorlog zijn eens 36 be tichten verschenen in beroep tegen een vonnis van dc politierechtbank. Zij moesten blijven rechtstaan en er kwamen slechts twee udvocaten bij te pas. Het is dan ook de eerste maal dat een zaak met veertig betichten in het huidig Justitiepaleis van Den dermonde wordt behandeld. Totnogtoe hebben een dertigtal groepen de «Foutieve Koerier» van vorige week ingezonden. Het stelsel dat wij vorige week in gevoerd hebben, ken! zijn voorstan ders en zijn tegenstanders. We laten dan ook onze lezers beslissen over het systeem dat toegepast wordt. Voor onze nieuwe lezers herhalen wij waarover het. gaat Er worden een zeker aantal exem plaren van ons hhul gedrukt waarin een drukkerijfout voorkomt, die door ons vrijwillig werd geplaatst. Deze fout bestaat in een plaatsverwisse ling de ene letter werd in de plaats van de andere gesteld, ofwel hebben twee cijfers of getallen, of nog twee woorden of twee zinnen van plaats geruild. Het komt er op aan deze te vinden, zich verder akkoord te stellen met minstens twee andere lezers, een hoofdman aan te duiden, onder staand bulletin in te vullen en er de uitgeknipte fouten hij te voegen en aan ons blad te zeilden. Aan de vierde week wordt de wed strijd afgesloten en wordt onder de groepen (lie inzonden een radiotoestel verloot. Verscheidene lezers hebben ons doen opmerken dut hel voor de win nende groep lastig zal zijn onder deelgenoten de radio toe te wijzen. Om gebeurlijke ruzie te vermijden stellen zij voor van het stelsel af tc zien en het volgende toe te passen het radiotoestel af te schaffen; de groepen af te schaffen en ieder zijn eigen kans te laten: de wedstrijd door te zetten tot einde der maand en een prijs toe te kennen van TWEE DUIZEND frank, te verdelen als volgt 250 fr. voor ieder der eerste vier uilgeloten deelnemers, 100 fr. voor ieder der tien volgende. We zijn akkoord om de meerder heid onzer lezers voldoening te ge- 19 ven over het gewenste systeem. Wij vragen u daarom ons ten laatste tegen Zondag aa te ant woorden öf gij het eerste ofwel het tweede stelsel verkiest. Het volstaat op een briefje uw maan en adres te zetten met dc melding Foutieve, systeem 1 of 2, naargelang uw keuze. Tot na de uitspraak onzer lezers wordt nu systeem I voortgezet. volledig af. De ganse- familie was dan bij kennissen gevlucht, met pak e:i zak beladen. Ze wilden terugkeren, maar konden in Aalst niet blijven. Ze vluchtten naar Herdersem. En toen werd Kamiel het slachtoffer,.. Tussen de kogels door want de Duitsers en Belgen, slechts door li- Dender gescheiden, beschoten elkaar - vluchtten zij weg, over dik en dun. veld en baan. radeloos van angst. Plots viel Kamiel In een spruiten veld bleef hij roerloos liggen, het ge laat met bloed besmeurd. Moeder, ach. ze hebben mij...» Dat waren zijn laatste woorden. De Duitschorj hadden hem doodgeschoten. Maria wilde bij hem blijven, snikkend, haast zelf de dood nabij, maar ze mocht van de vijand haar kind niet nade len... rZuruck. zweinhund bulder den de moffen en dreven de arme vrouw verder. Zinneloos van angst en vertwijfe ling vluchtte de familie voort. Da gen en dagen liepen ze langs de we gen. Maria met grijze haren. Jean, stil en stom, in zichzelf gekeerd als een gebroken man... Ten slotte werd Holland bereikt. Daar vonden de Aalstenaars een vriendelijk onder komen. Maar Maria kon haar kind niet vergeten. Men zegde haar dan dat ze naar België, over Engeland, terugmochten. "Laat ons vertrekken. Jean- stelde zij haar man voor en het gezin scheepte in naar Engeland. Lange, droeve jaren gingen voor bij Jean vond werk. de drie kinde ren werden in het Engels opgevoed, ze betrokken een kleine, maar nette woning, waanden zich tevreden tus sen 'al de andere mizerie rondom hen. En toen het vrede werd. besloot Jean in Engeland te blijven. «Neen. Jean riep Maria uit. «Ik wil naar Aalst terug. Ons huis. mijn kind. mijn ouders. Ik zal het hier nooit gewoon worden». Doch Jean bepraatte haar zolang tot ze bleef. Rooskleurig was hun toekomst nochtans niet. Jef was ziekelijk, kostte veel doktersgeld en moest zelfs geopereerd worden. Frans en Jean werkten dan reeds in een gas fabriek in Saxes, maar hoe ontoe reikend was hun loon Hoe dikwijls moest Maria droog brood eten en hoe menigmaal lag ze 's nachts, als elkeen reeds sliep, nog zacht te snik ken in haar oed. En hoop op beterschap. Op zekere dag stelde een Engelse vriend aan Jean voor naar Amerika te vertrekken, want daar was, zo zegde hij, veel en dik betaald werk. Jean bekeek hem ongelovig As 't A&s'erSrYCijff zegde hij in zijn met vele families vertrokken naar Ameri ka. vooral naar Canada, en de Aal stenaars voegden zich weldra bij hen. Maria senreide hevig. De kin deren waren verheugd. doch ook Jean was bedroefd. «Op hoop van zegen dacht hij. En met Gods hulp. zullen we er wel geraken. Slech ter hebben dan hier is onmogelijk. Misschien schijnt ginder de zon wat meer voor ons». Teon zij in Canada aankwamen, wachtte hen reeds de eerste ontgoocheling. Er was geen werk Ze trokken het binnenland in en daar, samen met nog een paar gezinnen, stichtten zij een kleine nederzetting en organiseerden zich als houthakkers. Het werk bracht op, maar dag en nacht moest er ge zwoegd worden. Na drie jaar kon den ze zich reeds een stenen woning bouwen, maar korte tijd daarop viel Martha zwaar ziek. Ze had het fleu ris. De dokter woonde kilometers ver Het was volop Winter. De sneeuw lag een halve mëter hoog Maar Frans spande een slede in en reed om de dokter. Toen hij met deze terugkwam, was Maria reeds overleden. Jean zat snikkend aan haar bed. «Nu heb ik niets meer riep hij hartverscheurend uit. «Gij hebt ons nog. vader» antwoordde Frans ernstig Weer gingen maan den en jaren voorbij. De houthakkerij ging nu beter, in zoverre zelfs dat Jean Debie er aan dacht een eigen zaak te beginnen. Jef en Frans hielpen hem hierbij zoveel ze kon den. Zo kwam ae houtzagerij - Debit-, tot stand. Op enkele jaren tijds vlotte de zaak goed en kon Jean zich enige knechten aanschaffen. In die bloeiperiode werd Jef weer zwaar ziek. Anna week geen uur van zijn zijde, hielp hem zoveel ze kon en ging om de twee dagen naar de ver afgelegen stad om geneesmiddelen. Frank, die getrouwd is met een Aalsters meisje, zal in onze stad daarom nog meer geacht worden. Hij is een van de onzen geworden: een Aalstenaar van top tot teen. - Daarvan zal hij ons nog de beste be wijzen leveren. RA. Norbert Moreels, de flinke speler van Eendracht Aalst. geen RECHTBANK VAN- EERSTE AANLEG TE DENDERMONDE. BERICHT. Het Bureel van het Handelsregister is open de Maandag en de Woensdag \an iedere week. van 9 tot 12 uur. Onnodig zich op andere werkda gen aan te bieden. Denderbelle STATISTIEK DER BEVOLKING 1947. Geboorten in de gemeente 8 jon gen* en 7 meisjes. Geboorten buiten de gemeente 12 jongens. 16 meisjes. Totaal 43. Overleden 15 mannen, 6 vrouwen. Huwelijken 29. Aangekomen 51 mannen en 36 vrouwen. Totaal 87. Vertrokken 40 mannen. 44 vrou wen. Totaal 84. getale bevolking 31-12-4 r 972 inan- tiana, dochter van Petrus Jolël en Van Grysollc Adolphina-Rachel; Van Hoeymissen Camiel, zoon van Frans- Xaveer en van Vanden Bossche Ma- ria-Augusta. Huwelijksafkondigingen Clauwaert August-Emiel. polierder. met De Sit ter Joanna-Augusta, zonder beroep, wonende te Lebbeke. Gcmeenteraadverkiczingen. Bij besluit van de Bestendige De putatie. datum 6 Januari 1948. wer den de gemeenteraadsverkiezingen goedgekeurd. De nieuwe gemeenteraad wordt samengeroepen voor Donderdag 15 Januari 1948. met als dagorde Onderzoek der geloofsbrieven, eed aflegging en aanstelling gemeente raadsleden. verkiezing van schepenen en de vaststelling der voorrangsorde raadsleden. De h. Kingoot uit- Baasrode, een der n de «Foutieve Koerier». Wanneer Jef hersteld was en weer kon meewerken. gingen de zaken nog beter. Er kwamen talrijke be stellingen uit het Noorden. Het werk werd uitgebreid. Gebouwen werden opgericht. Het gebied van.de familie Debie werd een groot stuk omlijnd eigendom. Frans en Jef dreven alles op. Anna trouwde met de jonge dokter, die eens haar broer verzorgd had en ging zich met hem te Ottawa vestigen. Thans begin 1948 26 jaar nadat het gezin Debie naar Amerika vertrok - zijn Frans en Jef Debie in noordelijk Canada bekendu han delsmannen. Jean heeft zich uit de zaken teruggetrokken. Hij is een echte Amerikaan geworden. Iemand met naam en macht. Maar diep in zijn hart is hij Aalstenaar gebleven en nog menigmaal denkt hij terug aan zijn duurbaar «Olsjt» waar hij eens hoopt terug te keren... R.A. DEELNEMER Naam Straat Gemeente HOOFD van de GROEP Naam Straat Gemeente wenst systeem 1 2 (doorhalen wat niet gewenst wordt). Bij de eerste uitgave van Het doel van ons Onafhankelijk Weekblad Een nieuwe geboorte en een nieuw geluid. Dat kunnen we ook van «De Koerier» zeggen, het onafhanke lijk weekblad (lat thans voor het eerst te Aalst verschijnt. We we ten dal het publiek wat sceptisch staat tegenover iets nieuw, tegen over iets onbekend. Maar dit weekblad moogt ge niët als dus danig beschouwen. Het is l'W bind, Aalstenaars, voor l' en door I geschreven, ten dienste van I'. dat opkomt \oor UW' belangen. U wil verdedigen en steunen. Daarom heeft «DE KOERIER» U nodig en hebt gij tevens ons nodig. Gij moogt op ons rekenen en wij zullen op U steunen. Alleen door wederzijdse hulp. steun en begrijpen, door een enge samen werking zullen we ons doel vol ledig begrijpen. «De Koerier» moet in uw huiskring onmisbaar wor den. We zullen li steeds het beste het eerste, het interessantste nieuws trachten te geven, het nieuws, dat gij in andere bladen tevergeefs zoekt, foto's over onze stad. over u zelf. over alles wat I' persoonlijk aanbelangt; boeien de feuilletons van (Ie beste buiten landse en Vlaamse auteurs, nuttige rubrieken; een volledige sportbe richtgeving over onze toekomstige ere klasse-kandidaten Eendracht, zijn spelers, zijn bestuur. zijn supporters, over de grote crack: Miel Rogiers. over alles wat gij op sportgebied begeert. Daarom herhalen we het I' nogmaals «De Koerier» wil I enkel dienen, het wil het blad, het enige goede, onufhaiikelijkc hlad van Aalst worden. Aan politiek doen we niet. Dat is voor de heren van (Ie W'etstraut en de heethoofdige fanatiekers. W'e willen U nieuws brengen, re portages, verslagen, in écu woord: alles over uw stad wat ge nog niet weet. wat ge graag weet en I" be hulpzaam kan zijn. Dat is ons doel. Ons enig doel. Het heeft geen zin U beloften en leugens wijs te maken. Gij kunt zelf oordelen. Gij hebt hier «De Koerier» voor ogen. Bekijk het blad. zie de druk, de taal. de prijs, de foto's, de tekst, het stadsnieuws en onze treffende rubrieken. Kunnen wij l werke lijk nog meer bieden Voorlopig wellicht niet. Maar toch kunnen wij meer Ons blad kan nog groter, nog goedkoper, nog beter worden, want niets is ooit volmaakt. Doch alleen kunnen wij dat niet. Helpt ons. steunen wij elkander, abonneert U op «De Koerier» en binnen enige maanden zal (lit reeds vruchten afwerpen. Gij, huismoeders, vindt in ons blad alles wat U belang inboe zemt de rantsoenering, het hoek je voor (Ie vrouw, de ontroerend ste mengelwerken, berichten die I' aan het hart liggen, verslagen alles, alles... Gij mannen, vindt twee blad zijden sport voethal, wielrennen, nthlctick, zwemmen, bijdragen over onze stad, mooie foto's, moppen... Ge moogt niet langer twijfelen. «DE KOERIER» wordt UW blad. Vergeet het niet. Abonneert U nog vandaag in ons kantoor of hij uw dagbladhandelaar en de bestelling, de wekelijkse rijke inhoud van ons blad. wordt U iedere Woensdag regelmatig ver zekerd. De Redartie.

De Koerier van Aalst | 1948 | | pagina 1