SPORT SPORT - SPORT K.A.Y.D. 3 S. K. St. Niklaas 0 S. K. Lebbeke 1 - S. K. Zele 5 F. C. Ronse 5 - Vigor Hamme 2 Gijzegem 2 Rac. Boonwijk 1 Erembodegem 5 F. C. Victoria 2 R.C.Wetteren 9 - Gavere 1 Appels 0 - Berlare 0 Dolfke De Buck Karei Voogt Heeft Eendracht Aalst de meeste troeven in handen om Kampioen te worden? Inwoners uii de streek Onderscheiden SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTS PORTSPORTS PORTS SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTSPORTSPORTS pnrt« SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTSPORTSPORTSPORTS SPORTSPORTSPORTSPORTS ONZE INTERVIEWS Twee Nameri als Klokken Bravo. Juniors van K.A.V.D. Zware Nederlaag voor S. K. Lebbeke Het aflassen van de wedstrijd van Dendermonde te Izegem. was een goede gelegenheid om de vurigste aanhangers van A.V.D.. die gewoon lijk de verplaatsing met hel eerste elftal mee maken, eens de toe komst» van de ploeg aan het werk te zien, nl. het elftal der juniors. Die gelegenheid was zoveel te schoner daar die jongens precies hun bizonderste wedstrijd speelden van het seizoen; immers na de heen- ronde hadden ze slechts een wedstrijd \erloren, deze tegen Sp. St-Niklaas A. dewelke zelf al haar wedstrijden had gewonnen, zodat de stand van de reeks was op kop. St Niklaas met het maximum der punten; op de twede plaats A.V.D. op slcehts twee punten. Deze ontmoeting was dus werke lijk van groot belang ofwel zou St. Niklaas vier punten los staan en meteen bijna zeker het kampioen schap der reeks winnen, ofwel zou den ze ingelopen worden door A.V.D en nog alle aanspraken wettigen Sinds veertien dagen spraken onze juniors van niets anders dan van deze wedstrijd cn hun betrachting zou dan ook eerst zijn hoogtepunt bereiken als te 3 uur een gelegen- heidsscheidsrechter volgende ploegen in lijn zou stellen ST NIKLAAS Neirinckx; Hey- man en Wauman; Van Hoecke. Heyndrickx en Vercruyssen; Boel. Spiessens. De Meyer. Maes en Bau- A.V.D. Van Ranst; Janssens en Godin; Van Hoeck. Beeckman en Broothaers; Meskens, Van den Ab- beele. Palmenaere. Legat en Goos- sens. Dendermonde wint de opgo' ver kiest met de wind te spelen en St Niklaas trapt af. Het zijn echter de thuisspelers die de eerste aanval leiden en de tussenkomst van Nei rinckx vergen. Het tempo is werke lijk zeer hoog en verbazend en we vragen ons af of onze jongens die onstuimigheid niet zullen moeten be kopen tijdens de tweede speelhelft. Slag op slag demareert Göossens driemaal en besluit telkens met een mooi inzenden. Daar moet iets van komen en als Goossens een vierde maal doorbreekt komt het leder te recht bij Meskens die de stand open de heel de voorlijn bracht het hare mede in die opeenvolgende aanvallen St-Niklaas laat zich niet van de wijs brengen en acteert steeds even kalm voort alsof ze dit geweld wil len laten voorbij gaan. En inderdaad stilaan verzetten ze de bakens, com bineren beter, brengen volstrekt even wicht in het spel. Van Ranst moet dan ook een paar keren tussenkomen en, als hij rond de 25e minuut geslagen is. brengt de doelstaak redding. A. V. D. voelt het gevaar en stormt weer ten aanval. Meskens ontsnapt doch zijn inzenden wordt niet benut. 'Agat zet nevens doel en Palmenaere shot over. De kooi van Neirinckx wordt waarlijk bekogeld en Goos sens zet in het zijnet. Kort daarop aan de 35e minuut ontsnapt hij weer cn als hij op het punt is te shotten wordt in de backlijn gehaakt straf- PALMENAERK MIST EEN STRAFSCHOP. Niemand schijnt de verantwoorde lijkheid te willen nemen om het straf schop te geven ten slotte is het Palmenaere die de kans zal wagen. Hij lost een -kei. doch vlak op Nei rinckx die kan redden. Die missing ontmoedigt: niemand, integendeel. A V. D stormt nogmaals ten aanval en nauwelijks een minuut later is de fout hersteld, want op algemene aanval tekent Legat met een goed ge richt shot nummer 2 aan. St Niklaas versaagt met en bouwt eveneens en kele goede aanvallen op. Bij een de zer is Mses alleen doorgebroken, lost van op vier meter een kei naar, de linkerheek, doch Van Rar.st haal-, een goede karpersprong uit en weet te redden. St-Niklaas blijft aandrin gen en juist voor Je rust brengt de doelstaak nogmaals redding voor Van Ranst. De tweede helft zijn het de bezoe kers die het voordeel van den wind zullen genieten, doch A. V. D. laat ook niet los. zelfs niet tegen den wind. Toch is het spel meer even wichtig dan tijdens de eerste helft, omdat beide ploegen tekeus van ver moeidheid beginnen te geven. Aan de 12e minuut is De Meyer doorgebro ken en iedereen ziet reeds een te- genpunt geboren als Van Ranst waar lijk met een prachtige reflex.' het le der in hoekschop weet te tippen Van af dit ogenblik komt het vertrouwen terug en gaat A. V. D. weer enkele schone aanvallen opbouwen. EEN DERDE DOELPUNT. Goossens schuift het leder naar Palmenaere deze breekt door de twee backs die hem echter ernstig talonneren desondanks- weet hij ne vens de uitgelopen Neirinckx te zet ten en Meskens. die weer goed ge volgd was geeft op de doellijn het leder nog een duwken bij. Nauwelijks een minuut later lost Palmenaere een kei nevens den lin- kerdoelstaak hij werd door Nei rinckx slechts dank zij een duike ling gered. St Niklaas stelt nog lofwaardige pogingen in het werk om toch de eer te redden, doch de verdediging waar bij dan vooral Beeckman en Jans sens uitblonken, zijn niet te vermur wen en verder dan tot een paar hoek schoppen kunnen de bezoekers het niet brengen. Het einde komt dan ook zonder verdere wijzigingen. BESCHOUWINGEN. Voor iemand die dit jaar de juni ors voor de eerste maal zag spelen, bracht die ploeg een aangename ver gassing. Werkelijk, die jongens spe len aan een tempo dat op sommige ogenblikken voor dat van promotie niet moet onderdoen. De eerste vijf minuten van de ontmoeting, waarbij A. V. D het voordeel van het eerste doelpunt volstrekt wou afdwingen en daar dan ook in lukte, gaven spelfazen te zien die volstrekt in pro motie niet zouden misstaan. De jongens combineren waarlijk goed en gans de ploeg dient geloofd om de overwinning die ze in deze voor hun kapitalen match, werkelijk niet cadeau gekregen hebben. Als gans de ploeg dient geluk gewenst, dan mag toch een speciaal pluimke gegevenaan buitenlinks Goossens. buitenrechts Meskens. binnenspeler Legat. centerhalf Beeckman. en Jans sens om zijn tweede helft. Het valt niet te betwijfelen dat in de juniorsploeg elementen zitten die mits regelmatig trainen volgend jaar geen slecht figuur in het eerste elf tal zulleti slaan. Als de verstandhouding er in blijft, zoals ze deze tegen St Niklaas toon den. zullen die jonge spelers dit sei zoen moeilijk van de eerste plaats weg te krijgen zijn. maar dan mag niets aan het toeval overgelaten. Het is dan ook in alle oprechtheid dat we besluiten zoals we begornen zijn proficiat, juniors van K.A.V.D. SPORA. Slechte dag van Vigor Het was ditmaal - en dit kan trouwens ook niet geen aangename verrassing voor de aanhangers van Vigor - De twede ronde werd ingezet mét een nederlaag. Vigor blijft dus met haar 10 punten staan en werd ver voegd door Tubantia. dat er op eigen veld in gelukte Assa Ronse te over winnen. De komende wedstrijden zullen het dus moeten uitmaken, of de plaats zal behouden blijven. Zondag a.s. komt Club Brugge op bezoek. Zal Vigor tegen Club de nederlaag uitwissen opgelopen in de eerste ronde We zullen het afwachten. Intussen mogen we wel zeggen dat Club ook Club niet meer is van enkele jaren geleden. Dus de kansen zijn open en ver mits Vigor het voordeel heeft van in eigen midden te spelen, zou dit de balans moeten doen overslaan in het voordeel van Vigor. Maar... of het zo zal zijn, zullen we eerst Zondag avond weten. VVuyten. Boksen te Hamme Dat do bokssport te Hamme leef- ba».. is, heeft de opkomst, bij ge legenheid van de licfhebbcrsmeeting ingericht door B. C. Sportief. Ham- ine. Zondag jl. ten overvloede be wezen. Niettegenstaande de concurrentie langs de ene zijde van het toneel stuk Gravin Maritza» en ander zijds de voetbalwedstrijd St-Niklaas- Mechelen. waren de liefhebbers van «the noble art of selfdefense» nog in voldoende aantal opgekomen, om te mogen zeggen de meeting is gelukt. Het was deze maal waarlijk goed. peling. Maar de thuisblijvers zullen het zich deze maal beklaagd heb ben. Het was deez maal waarlijk goed. Het aanwezige publiek heeft met Deze derby is uitgevallen in liet voordeel van S. K. Zele. De mannen van Voorzitter Van Duysen waren in het laatste half uur niet meer te houden en konden het heiligdom van Druez vier maal schen den. De gewoonte getrouw, moest S.K Lebbeke met een zeer gehavende ploeg in lijn komen. Buitenrechts Verhulst moest vervangen worden door De Boeck en De Batselier R. en Mecus werden tijdens de eerste helft gekwetst, beiden liepen een spierver- rekking op zodat zij een paar weken rust zullen moeten nemen. Bij S.K. Zele spéelde Jules De Medts in de plaats van K. Cooreman iNollen). De Medts is een ex-junior wielrenner, die voor zijn tweede op treden in het eerste elftal flink zijn streng heeft gelrokken. Door het on geval van De Batselier moest Jef De Visscher terug naar zijn oude plaats, nochtans zou hij als center-voor een flink figuur geslagen hebben. Niette min konden de cijfers hoger geweest zijn. Met negen man tegen elf cn dan nog regelmatig aanvallen, strekt tot eer van S. K. Lebbeke. De voorlijn van Lebbeke met drie man. werd gestremd door Landuyt en Van Wolputte. Het heioptreden van Laeremans bij S. K. Lebbeke kon bevredigen, bijzonder als binnenspe- ler. Het grootste feit bij de nederlaag van Lebbeke is ook wel het te ver achteruit spelen der halflijn, waarin A. Meert totaal uit forme schijnt. De beste spelers bij Lebbeke waren L. Meert, G. Van Biezen. Bij Zele Lan duyt. Van Wolputte. Snepvangers en Jacobs. De leiding van scheidsrechtci- Van Overschelde was bevredigend. DE WEDSTRIJD Volgende elftallen kwamen in lijn S. K. Lebbeke Druez. De Batse lier, L. Meert. A. Meert. Vermeir H'. De Visscher. De Boek. Laeremans. J De Visscher Van Biezen en Meeus. Racing Boonwijk heeft de tweede ronde der competitie aangevat met een sterk gewijzigde opstelling. Dit probleem werd bijna hopeloos, als niet minder dan vier reserven dien den vervangen, waarbij de doelver- dediger. De nipte overwinning der thuisspelers en het feit da t deze slechts tijdens de laatste minuut af gedwongen werd. is echter een gun stig resultaat van een fel beproefd Racing elftal. Vooral de splinter nieuwe Racing verdediging met doel man Triest (vroeger midvoor) en backs Gilb. Lambrecht en Gust Cor nells. (vroeger respectievelijk Spil en inside) mogen op een prachtpresta- tie bogen en mogen van al de spe lers de eer opeisen de uitblinkers te worden genoemd. Boonwijk's aanvoerder Ray Stal- laert, koos windvoordeel en dadelijk werd een aanvalsactie ontplooid die echter strandde op een góedspelendu verdediging. - De Wolf. die licht aan de voet wordt gekwetst verwisselt met Gust Cornelis van plaats en gaat seffens mee-aanvallen. Zo schiet hij omtrent de le5 minuut op de doel paal. De Wilde kan hernemen en de stand is geopend; 0-1 voor Racing. Gijzegem zal er echter in gelukken heel zeldzaam door de bezoekende verdediging te dringen en beide ploe gen zullen elk met een puntje op zak hun koffie gaan drinken. De herneming staat in het teken van een licht overwicht van Gijze gem. De Racing verdediging is ech ter onoverwinnelijk en stuurt alles terug. Nadat beide elftallen het een paar kansen tot doelen missen zal Gijzegem het winnend doelpunt lukken en dit <th l'ultime minute», want pas is de bal terug aan het rollen., als het eindsignaal wordt geblazen.. JOHN. S. K. Zele Hanssens, Landuyt. Ver meir. De Graeve. Van Wolputte. De Medts Van Puymenbroeck Van Dae- le. Snepvangers, Jacobs en De Vos. De thuisspelers wonnen den toss en kozen wind in den rug De le mi nuten werd Zele overrompeld en Leb beke dwong twee hoekschoppen af Aan de 11e min. viel Zele aan. kreeg hoekschop, geharrewar voor doel. be sloten door een schot van Van Wol putte en de bezoekers leidden met 5-1. Ras was de bal aan 't rollen of een vrijschop genomen door G. Van Bie zen stelde de ploegen gelijk. Weder zijdse aanvallen en hoekschoppen worden genomen door beide elftallen. Na een half uur spel kwam G. Van Biezen alleen voor Hanssens. maar schoot in dezes handen. In het n-.- dere kamp zond De Vos goed in. en Snepvangers joeg buiten. De laatste v jl minuten van de le helft kroeg Zele nog drie hoekschoppen, steels zonder succes. Na de citroenen waren de thuisspe lers onmiddellijk in de aanval maar aan de 53e min. miste A. Meert een bal. De Vos zette gepast voor aan Ja cobs en Druez had voor de 2e maal het nakijken. Hierop kreeg Lebbeke een bevlieging en het zag er naar 'uit of Zele ging onder de voet ge lopen worden, maar elke aanval ge laakte slechts tot aan de backiijn Aan de 79e minuut schoot De Vos hard op doel. Druez bokste weg en Snepvangers zond buiten. In het in- :lere kamp joeg H. De Visscher hui zenhoog boven. Aan de 83e min. op misverstand tussen J. De Visscher en Druez doelde Snepvangers nr. 3. Hiermede was het Lebbeeks lot be zegeld. Een paar minuten later joeg J. De Visscher de bal in eigen net ten en de 88e minuut op Hoekschop, bracht De Vos nummer 5 ter we reld. Het einde kwam met een ver diende overwinning van de bezoe- ZONDAG NAAR ZOTÏEGEM. In de heenronde hebben Je Lebbe- ker.aren met 2-0 kunnen winnen in Je laatste minuten en dit op ontsnap ping van Laeremans. Zal hij dit Zon dag kunnen herhalen De eerste twee punten werden dan gehaald door S.K. en het is lang geleden dat er gevlagd werd op Lebbeke. Zottegem daaren tegen verloor verleden Zondag amper met 1-0 op Temsche. Dat zegt veel. Daarom supporters van S.K. Lebbeke Zondag allen méé naar Zot edge m en het kan misschien de verrassing wor den. Voor de supporters die niet kun nen meegaan raden wij aan toeko mende week «De Koerier» te kopen. Een uitgenreid verslag zal U de weergave geven van de wedstrijd. KADETTEN. De jonge kadettenploeg van de supportersclub «Statiestraat-vrienden» hebben verleden ZoilJ.ig een 7-0 over winning behaald te St-Gillis tegen F C. Victoria. P.V.S. KEN ONKENNELIJK VICTORIA. Erembouegem heeft op haar St Gil- lische tegenstander een zo verrassen de als verdiende overwinning behaald. Deze werd tijdens de tweede helft bewerkt, toen ze zich van een ontred derde en slecht-spelende Victoria- ploeg doorgaans de meerdere toon den en de stand regelmatig opdre ven. Nochtans dient het gezegd dat het drassig vertoon van het terrein de scoorstand enigszins heeft beïn vloed. doordat hierdoor de kans voor botsingen en de vrees hiervan aan zienlijk vergrootte. Het was dui delijk te zien dat de zwaardere Vic- toriaploeg van de slechte terreintoe- stand de meeste hinder zou onder vinden, daar ze zich in eerste instan tie. of zelts nooit, konden aanpas sen. Erembodegem echter, die vroeger reeds de ondervinding had opgedaan waar de hond gebonden lag. speelde met goed sluitend sa menspel en snelle uitvoering haar te genstander uit den haak. Voeg dan daarbij een productieve voorlijn, waarvan de beide vleugelspelers de bezielers waren en men zal licht be grijpen. dat de Victoriaverdediging Zondag voor haar zware taak niet was opgewassen. Het winnen van de opgooi bezorgde Victoria windvoordeel. Aanvankelijk zijn ze Erembode gem de baas, doch meerdere aanval len worden erbarmelijk slecht afge werkt. Hervé Peleman. die van dichtbij bewaakt wordt, zal echter een prachtig schot lukken, dat ech ter tegen de paal te pletter vliegt. Dit feit schijnt de thuisspelers wak ker te schudden en doelman Van Damme moet op zijn beurt op zijn kunde beroep doen om zijn netten te vrijwaren. Als De Kinder met Victor Vermeir van plaats verwisselt, schijnt dit vruchten af te werpen. Immers het is andermaal Victor die zoals te Baasrode, de stand weet te openen. De reactie der lokalen is even snel als doelmatig want ze zullen er nog voor de rust in gelukaen de gelijk maker te netten. Rust 1-1. Tijdens de tweede helft vallen, na dat Erembodegem met behulp van ten penalty de stand wist op te voe ren, de Victoriaspelers in een zak. Hun zegewil schijnt hun vleugels te geven en hun furie neemt steeds toe. Gelukkiglijk weet W. Wauters gedu rende geruimen tijd het hoofd koel te houden in de storm en gelukt erin samen met Van den Abbeele en doal- verdediger Van Damme, meerdere aanvallen te neutraliseren. Doch uit eindelijk gaat de vermoeidheid zich laten voelen en ook deze Victoria- vesting moet begeven. Erembo degem zal voor het eindsignaal nog tweemaal doelen, terwijl H. Peleman de Victoria-achterstand met een doel tje vermindert Om te besluiten dient er gezegd dat Victoria niet op haar waarde werd geslagen en dat het moerassig veld hen lelijke parten speelde. JOHN. Wetteren hield Doeltjes-Kermis Deze hoge cijfers geven onmiddel lijk het overwicht van de thuisspe lers weer, alhoewel ze wat overdre ven zijn als we rekening houden met het spel van Gavere, wiens keeper echter menige grote flater beging en niet balvast bleek te zijn. Wetteren won de toss, nam windvoordeel en trok ten aanval. Het spel ging ech ter geleidelijk op en wanneer Wet teren op de 8e minuut een hoekschop een tevreden gemoed de zaal ver laten met in zich zelve de belofte in keer volgende maal terug Trouwens, zonder voldoende of ta weinig publiek Geen bokswedstrij den meer. En hoe meer publiek er komt. hoe beter B. C. Sportief kan inrichten. Dus, voor volgende meeting, waar voor thans reeds een plan werd vastgesteld - men spreekt namelijk van een paar beroepskampen - moeten alle Hamse sportmannen, en deze van omliggende gemeenten ook, zeker opkomen. We later, hieronder de technische uitslagen volgen. Vooraf in nn-decision Arthur. 50 kg. Hamme. tegen Ooms. Antwerpen. 54 kg,, over 3x2 minu ten. Volgden dan over 3x2 minuten RENE. 54 kg. Hamme en MER- TENS. 53 kg. Brussel, boksen onbe slist VAN DEN BERGHE. 68 kg Ham me. overwint Lcenen, 70 kg. Brus sel. op punten. 3x3 minuten GEERINCK. 65 kg. Hamme, over wint Matheussen, 66 kg. Antwerpen op punten. VERCAUTEREN, 82 kg. Antwer pen, overwint Van Oppen, 80 kg. Brussel, op punten. ERMGOTS, 72 kg. Brussel, over wint Bohnen, 66 kg. Antwerpen, op punten. Onmiddellijk na de poos gaf Raoul DE GRIJZE, ex-kampioen van Euro pa, en huidig kampioen van België bij de vlieggewichten, een goede en zeer gesmaakte oefenkamp. Het pu bliek leefde met deze kamp. waar bij vooral de vlugge slagwisseling van De Grijze tot uiting kwam. Jammer, dat men dergelijke kam pioenen niet eens in een echte wed strijd te Hamme aan het werk kan zetten. Dit zou een ware propaganda voor de boksspon betekenen. VVuyten. Een Derby met Derby-scoor Voor do aanvang der 2e ronde heeft Appels waarlijk geen beloftevol de buut kunnen leveren en bovendien was het ook de eerste maal, dat Spar ta op eigen veld een punt aan haar tegenstrevers diende af te staan, wat voor Berlare dan ook een grote eer mag betekenen. Deze scoorloze drawn is het ge volg van het mizerig voetbalvertoon der Spartanen, en ook het feit. dat Appels in middenveldspel regelmatig voor Berlare's middenspelers moest onderdoen De Appelse halflijn had deze maal -alle stuwkracht verloren en speelde zo teruggetrokken. dat de grote kloof tussen midden- en voorlijn door de beide insides onmo gelijk kon overbrugd worden. Het beste bewijs hiervan is wel' degelijk het feit. dat doelman Heirman in de 2e helft zeer weinig schoten te ver werken kreeg, ofschoon het leder doorgaans op de Berlaarse speelhelft bleef. Bij Berlare kan de verdediging en de middenlijn op een puike prestatie terugblikken en hier denken we dan dadelijk aan de beste man op het veld. middenhalf Van der Stuyft, die zowel in verdediging als in voeding der aanvalslijn flink werk verrichtte. De voorhoede scheen tamelijk zwak en werd ook goed door de Appelse backs in toom gehouden. Als conclusie mag wel gezegd, dat Appels een degelijke veldmeerderheid wist ten toon te spreiden, maar dat ze toch de overwinning niet verdien den om hun zo slordig samenspel en omwille van het goede verdediging- spel van Berlare. Kapitein Verbeke verliest de toss en Sparta trapt af met tegenwind. Het spel is zeer verdeeld, doch Appels schijnt gevaarlijker voor doel. Ber lare geraakt echter uit de knel los en voortdurend blijft het een duel tussen de middenspelers. waarin Ap pels zich door gebrek aan snelheid en foutieve opstelling meermaals laat verrassen. Terwijl Pauwels een ge vaarlijk schot door een machtige dui keling weet te redden, doet Heirman hem dit na op hoog schot van Ver- eecken, en even later, wanneer hij een bal uit de voeten van Fransens weet weg te duwen. Even voor de rust was Heirman geslagen op een juistgericht schot van Van Hoywe- ghen maar de dwarslat bracht red ding. In de 2e helft kwam er wat meer derby-stemming, maar, hoe de Spar tanen ook door hun supporters aan gemoedigd worden, toch bleef hun spelpeil beneden nul en kon Berlare de locale voorhoede in toom houden. Pauwels dient zijn kunde nogmaals te tonen door een lage schuiver in hoekschop te verwerken, die echter niets opleverde. Plaatsverwisselingen bij Appels brachten geen aarde aan de dijk. zodat de Spartanen geen uit komst weten en al te persoonlijk be ginnen te spelen. Nog tweemaal kent Heirman gelijk en dit telkens op hoeKsehpo, wan neer hun backs op het nippertje het leder op de fatale lijn kunnen weg werken. Het einde komt dan met een scoor loze drawn, tot grote vreugde der Berlaarse spelers en supporters en tot grote ontgoocheling voor Sparta. Bij Berlare vernoemen we buiten een schitterende Van der Stuyft en ook Veldeman, nog Bracke en Van Achter, terwijl de voorlijn alle op portuniteit miste. Bij Appels kunnen Pauwels, Ver beke, Philips en Michiels, de center- half, op een goede partij terugblik- blikken. Alle andere speelden beneden hun normaal peil, uitzondering gemaakt voor Vereecken, die zijn heroptreden deed en zich eerst nog dient aan te passen en Van Boven en Michiels, die echter te weinig werk kregen als buitenspelers. Zondag a.s. te Melsele is Appels een revanche verschuldigd en we ho pen op een flinke zege, die eerst toch nog te betwijfelen valt. Berlare is op de goede weg en zal ook Zondag vlaggen bij gelegenheid van het bezoek der hekkensluiters uit Bazel. de beste middenhalf van ons land de grote bombardier Als men over onze Eendracht spreekt, dan klinken er onmiddellijk twee namen als klokken in de oren Dolfke De Buck, de stamineebaas van op de markt, en Karei Voogt. de win kelier uit de Kattestraat. Hun verdiensten kennen wc al lang ze zijn de steunpilaren van Eendracht, zonder hen zou ons elftal niet veel meer waard zijn. Zonder tegengesproken te worden. mogen we gerust zeggen dat De Buck, zoals hij op dit ogenblik speelt, de beste middenhalf van België is en dal hij nu meer dan ooit de plaats in ons nationaal elftal verdient. Voogt kent weer zijn oude. schit terende dagen. Zoals hij en Dolf tegen Mechelen speelden, zullen we het nooit vergeten. Ze schonken de meeste voldoening op gans de lijn en speelden de Racing werkelijk vol ledig uit haar verband. Was Dolfke niet gevajien op dat kritiek ogen blik, Mechelen was er nooit in ge lukt een doel te maken, want de Aalsterse kooi was geheel afgegren deld. Op bezoek bij Dolf is de vriende lijke spil van Eendracht dadelijk aan het woord. Natuurlijk over Aalst- Mechelen Had ik niet gewed dat we zou den winnen roept hij lachend uit. Ge ziet. als we spelen zoals we moe ten spelen, zijn we werkelijk de sterksten van eerste klasse. En de titel. Dolf Voor dat de kampioenschappen begonnen, zegde ik dat we kampioen zouden worden. Die mening houd ik er nu nog op na, al zult ge zeggen dat het wel wat gewaagd, is, want we verloren al enige keren op eerder ongelukkige wijze doch dit sluit niet uit dat we er op het einde boven op zullen zijn. Vreest ge St-Niklaas niet St Niklaas en Racing Mechelen zijn onze taaiste tegenstrevers. En voor St Niklaas ben ik wel wat meer bang dan voor Racing, doch ook zij zullen er moeilijk in gelukken ons te verslaan. En de Rode Duivels, Dolf Denkt ge er nog aan in de nationale ploeg opgenomen te worden De selectieheren hebben me wat ontgoocheld. Speelde ik slecht Oi scheelde er wat anders Ik weet het niet, maar in elk geval schijnt het of ik niet meer besta. Tegen ilaciug Mechelen zagen de beste journalisten me aan het werk. Alle bladen waren vol lof over mij. Men heeft kunnen oordelen over mijn waarde. Ik meen dat niemand ontgoocheld was. Ja. men beweerde zelfs dat lk met kop en schouders boven de beste Belgi sche spillen uitstak. Daarom hoop ik terug in de Rode Duivels te komen. Karei Voogt houdt er dezelfde me ning op na. Hoelang speelt ge nu al bij .Een dracht» vragen wij. Ik vierde mijn 11-jarig jubi leum, zoals ge weet. Dat is reeds een hele tijd. maar het gaat toch nog vlug voorbij. Ik weet dat de laatste tiju sommige supporters over mij niet tevreden waren, maar die zeg ik nu, dat ik me bijzonder voorbereid beo en dit jaar mijn best zal doen. op dat Eendracht naar ere terug gaat. Want daar is onze plaats. Ge hoopt dus 'ook de titel te win nen Hopen. ja. Vast en zeker is het nog niet. Het zal van ons afhangen, van de spelers, het bestuur en ook van de supporters. Ik wilde dat we iedere week konden spelen zoals te gen Racing. Dan kwamen we er wei Dat menen we ook. Als We ae twee Eendrachters ver laten. hebben we de vaste overtui ging dat onze beruchte eerste-klas- sers toekomende jaar terug zullen post vatten bij de mannen uit ere- afdeling. Dat zou ook onze grootste voldoening zijn. Daarom van onze ploeg blijven staan, hen aanmoedi gen door dik en dun en hen vonral niet afbreken om een kleine, onrecht vaardige nederlaag. Onze ploeg steu nen, ware supporters zijn, dan heb ben we ook recht te mogen zeggen dat we ons steentje bijgedragen heb- nen tot het bekomen van de zo ge geerde titel in Eerste Klasse A. RA. weet af te dwingen weet het er geen gebruik van te maken. Dan volgen enkele minuten middenveldspel, 't Zijn terug de roodgroenen die ten aanval gaan en kort na elkaar weer twee hoekschoppen onvoldoende we ten af te werken. Maar op de 18', na een mooi samenspel van onze rechtervleugel, weet Audenaerl een onvoldoende afwering van de Gaver- se doelwachter te benutten om num mer één te netten. Op zijn beurt geeft Gavere een hoekschop, echter achter de meerderheid. Na 31' kopt Noël op inzenden van Van de Velde het twee de doel binnen. Gavere is meer rechtaf op de man cn laat de moed niet zinken. Weinig baat, want 5' later shot Sonneville van op 40 m. op doel en geeft de Gaveraars nogmaals 't nakijken. De bezoekende verdediging moet nog enkele gevaarlijke plaatselijke aan vallen en een corner verwerken eer de scheidsrechter de aanval van Wet teren stopt voor de rust3-0. Na de koffie is Wetteren onmid dellijk aan het werk en op de 47' zendt Noël nogmaals binnen. De be zoekers bijten van zich af, worden echter in verdediging gedrongen, maar van zohaast ze een hoekschop weten af te dwingen maken ze er gebruik van en redden op de 57' hun eer4-1. Daarna echter ontplooien de Racingers ten volle hun meester schap en vergasten ons op soms. spectaculair samenspel. De resultaten blijven niet uit en de 61' minuut doelt Naudts op mooie voorzet van Van De Velde de 71' is het de beurt aan Claes en de 78' doet Van de Vel de. op hoekschop, de Gaverse netten voor de zevende maal trillen 7-1. Een doel van Audenaert wordt, wel licht ten onrechte, door de scheids rechter afgekeurd, maar 1 minuut later zal dezelfde speler nr 8 maken. En pas 4 minuten is 't nogmaals Son neville die op de 85e minuut nummer 9 onhoudbaar binnen shot. De laatste minuten verlopen kalm, vol mooi spel van de Wetterse voorhoede die waarlijk in een tip-top form schijnt te zijn. Het einde komt zonder ver anderingen. Negen-één Gans onze ploeg mag in een adem vernoemd worden, en als we uitblin kers noemen willen dan mogen wo vooral Naudts, Van Laer en Vanden Berghe niet vergeten, terwijl Mid dernacht, als steeds, schitterend presteerde. Gavere verdiende, om zijn moedig cn soms doortastend spel, beter cn zou mits een betere doelwachter ook beter resultaat behaald hebben. Volgende ploeg verdedigde onze kleuren MiddernachtVan Kerckvoorde, Mertens Van Laer, Van den Berghe, Van de Velde Noël, Claes, Audenaert Sonneville en Naudts. S. V. Nu de Heenronde werd ingezet Waar een wil is, is een weg drachters aan denken ze moeten de ganse competitie uitspelen zoals ze het tegen Racing deden, met even veel vuur en kunde, met opportunis tische geest, en bezieling om te win nen. Geen hoogten en laagten ken- .xcn. Niet meer verliezer;, tegen. a?n straatploeg gelijk Ronse. al spelen die uog zo bruut mogelijk, niet meer gelijkspelén tegen een sukkelachtig Brugge, maar winnen en blijven win nen, week na week. Dan wordt de eerste plaats bereikt en niet meer prijsgegeven. Aan de ploeg zijn nog vele wijzi gingen aan te brengen. Het vraag stuk van de vleugelspelers blijft een groot probleem. Verhulst werd ge probeerd, maar gal geen algehele voldoening. Waarom Strens en Mo reels niét behouden Met een Voogt in prima-conditie en een Debuck op de spilplaats, die bergen werk verzet en waarlijk onze ploeg weer naar ereklasse zal helpen, moet het kam pioenschap van Eerste Klasse A in een ware onovertrefbare kampioen stijl gewonnen worden. Eendrachters, blijft flink van u afbijten. Ge weet waar het op loopt en op de steun van ons, van al uw Aalsterse vrienden en supporters, moogt ge altijd rekenen. RA. Nu we in de nationale voetbalcom petitie reeds op halfweg zijn en het kaf van het koren gescheiden is, ko men we tot de vaststelling dat in Eerste Klasse A de stand reeds mer kelijk afgetekend werd. Drie clubs zullen er de strijd om de titel aan- binden. We noemen Racing Meche-. len, St-Niklaas en onze zwart-witte Eendrachters. Deze drie elftallen zijn ongetwijfeld de sterksten uit de reeks en wel licht ook van reeks B. Maar laten we bij de mannen uit A blijven. Buiten de drie titularissen komt er een ploeg, die naar ons inziens, ook degelijk voetbal speelt en een ere plaats waardig is Kortrijk Sport. Daarbuiten zijn er niet veel elftallen meer, die de drie eerstgenoemden nog kunnen bedreigen. De Bruggelingen schijnen niet in form. Leuven draait al evenmiu en de rest speelt maar een onderge schikte rol. Maar wikken we slechts de kansen van Aalst, Mechelen en St. Niklaas. Individueel genomen schijnt Meche len op technisch gebied de sterkste. Maar hierin kunnen we ons ook be driegen Herinneren we ons de ca- pitale match Aalst-St. Niklaas, her- inneréh we ons de verdiensten van de Aalsterse spelers, herinneren we ons voornamelijk ook dat Voogt er 4 in de kas had kunnen lappen en De Buck, weer eens in een schitte rende conditie met zijn tegenstre vers letterlijk speelde. De twee riva len stonden tegenover elkaar. En wat zagen we Ondanks het gebluf over de Mechelse techniek, ondanks het gepraat van sommigen dat Racing Deter is dan Club Mechelen, dat Ra cing de beste eersteklassers en een. goede ereklasse is, ondanks dat alles kwam Eendracht als de roemrijke winnaar uit het strijdperk. Nog horen we het stadion dave ren, gans Aalst juichte, tot aan het stadspark hoorde men de supporters vreugdekreten slaken. En waarom Omdat iedere Eendrachter nu met eigen ogen had kunnen vaststellen dat Aalst dè sterkste was, dat onze Eendracht Mechelen had overklast en- een fraaie zege had behaald. We juichten vooral ook omdat we voel den dat de titel in ons bereik lag. Spelers en bestuur hadden ook de titelgloed gevoeld. Het werkte als een stimulans op de ganse club. En wat zagen we van dan af Met volle ver trouwen werd voortgespeeld. Zondag na Zondag werden zegepralen ge boekt. Het werden geen 4-0 of 5-0 zoals Mechelen dat deed, maar het werden ware, sprekende zegepralen. 2-0 tegen Leuven, zonder Debuck En met Dolfke dan Wel, dan had den er wel 4 of 6 kunnen insteken, want de Stade had tegen onze ploeg niet veel in te brokken. Eendracht sloot als een bus. Nu de retourmatchen van wal ge stoken zijn, mogen we ons terecht de vraag stellen heeft Eendracht de meeste troeven in handen om kampioen te worden We antwoorden daarop onmiddel lijk JA. Onze ploeg is ongetwijfeld de beste. Mechelen kan prat gaan op techniek. St. Niklaas op geestdrift vooral, maar Aalst paart deze twee hoedanigheden samen. Als onze ajuintjes willen, spelen ze met de beste techniek, moed eri bezieling dat ondervonden reeds vele clubs, als Eendracht het ernstig meent En daarom verdienen zij de titel. Nog moeilijke verplaatsingen wachten hen, nog harde noten om kraken zijn St. Niklaas, Mechelen en Kor trijk Sport, doch het moet gaan. Waar een wil is, is een weg, Dolf, en bedenk dat ook het moeilijkste moet Bij Besluit van de Regent werden volgende onderscheidingen verleend aan inwoners uit de streek Ridder in de orde van Leopold II Albert Baeyens, onderwijzer aan het Koninklijk Atheneum te Aalst Jozef De Man, onderwijzer aan het Koninklijke Atheneum te Aalst Leopold Barrez, bestuurslju van de Koniniklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend te Aalst Jozef Blommaert, bestuurslid van •de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend, te Aalst Modest Beeckman, toneelspeler van "het Gezelschap voor Taal en Vrijheid te Aalst Alfred Agneessens, penningmees ter van Taal en Vrijheid, Aalst. Kidder in de Leopoldsorde Jan Maes. kunstschilder te Den- Jermonde Octavie Mommens, schoolbestuur der te Buggenhout. J. B. Botte, onderwijzer aan het ,Kon. Atheneum te Aalst Cesar Bosteels. onderwijzer aan het Atheneum te Dendermonde Gouden medal je der Orde van Le opold II Arthur Boin, lid van het Koninklijk Letter- en Toneelgezelschap voor Taal en Vrijheid, Aalst De zilveren Medalje Louis Peeters. spelend lid van de koninklijke fanfare St. Cecilia te Londerzeel Arthur Saerens, spelend lid van de Kon. Fanfare De Eendracht te Moer- Burgemecster Bij besluit van de Regent van 31 December 1947, werd de h. Tli. Ver- straeten benoemd tot burgemeester te Vlierzele.

De Koerier van Aalst | 1948 | | pagina 4