9esi hunne Slaeiiloffers. 28 ©•oösötcnst, - tiaötrlauö, lUïrhciè, 1 Bureel Achterstraat. moncem ?0 centiemen per regel. Annoncen op do Tweede Bladzijde - Berichten onder 't Nieuws, 1 frank den kleinen regel ET LAND 5 fr 's jaars, vooraf be. stippen genomen rechtstreeks VAN A. OVERZICHT. FRANKRIJK. Het Senaat aanveerdtde amnestie met eenige stemmen meerderheid, maar wil er de MOORDENAARS en BRANDSTICHTERS niet in begrij pen. Ook is de fransche kamer furieus, gelijk haar president Gambetta die deze week om zijne kolere te toonen, op 't laatste uur 'ne diner opgezegd heeft bij den president van 't Senaat. Maar de Kamer kan toch niet voort, en radeloos heeft zij eenen maatre gel gestemd van zekeren LABICHE welke aan 't goe- vernement de volmacht verleent van genaden te doen aan alle soort van Communards tot op het nationaal feest van 14 juli. De Republiek gaat voort met de vrijheid te ontee- ren en te vermoorden. Deze week gaan de vervolgingsdekreten toegepast worden aan d'andere mannenkloosters die geene uit- zondere toelating willen vragen, en zich verschansen achter het gemeen recht van burgers en franschmans. GRIEKENLAND. De koning van Griekenland is subietvertrokken maandagavond.Deberlijnschekom- missarissen hebben nu de grenzen van Turkije en Griekenland algemeten en vastgesteld; maar zal de Sultan zich onderwerpen? Misschien gaat koning GeorgiuS een plechtigen oproep doen aan de euro- pische Mogendheden, opdat zij hunne besluiten krachtdadig zouden uitvoeren. Een lid der Lager-ka- mer van Londen gaat hetzelfde voorstel doen. Wat de Musuimannen betreft, er heerscht onder hen allen eene gisting die welhaast zou kunnen uitkomen op den HEILIGEN OORLOG. Wat zeker is, turksche troepen worden te Salonika bijeengeroepen, en de grens wordt versterkt. Van den anderen kant stroo men naar Bulgarië RUSSISCHE VRIJWILLIGERS. Hun doelwit moet zijn zijn van een oproer te ver wekken in Bulgarië en Rumenië, om die twee staten tot éénen te maken, terwijl de Griek Turkije langs 't zuiden zou bespringen BELGIË. Als men de onderhandelingen van Frère met het Vatikaan zorgvuldig nagaat, ziet men dat de belgische minister geen ander doelwit had in het be houden van den Pauzelijken Nuntius dan zijn eigen belang. Frère had aan de geuzenpartij van Brussel en Gent 2 zaken beloofd ten eerste de afschaffing van 't godsdienstig onderwijs ten tweeden, de weg trekking van onzen ambassadeur bij den Paus. Maar 't Belgisch volk dat toch katholiek is en katho liek blijven wil, is opgestaan tegen de vergoddeloos- making van 't publiek onderwijs. De Bisschoppen heb ben hunne stem verheven en de scholen zonder God gedoemd Alsdan heeft Frère getracht hun den mond te doen stoppen door den Paus Leo, met bedreiging van anderszins alle betrekking met hem te staken. Paus Leo heeft eerst gezwegen, en toegegeven zoo veel hij kon; maar hij mocht toch niet zijn katholiek Volk van België ten prooi geven aan de eiien'dïge poli tiek van Frère; en eindelijk heeft de Paus duidelijk verklaard dat de Bisschoppen niets gedaan hebben als hunne heilige plicht. Daarom, woede en wraakneming van Frère, die den Paus zou willen doen doorgaan als eenen valsch aard; maar de valschheid en de heimelijke listen van Frère zijn ontdekt, en binnen weinige dagen zal het Vatikaan een MEMORANDUM in 't licht geven, waar uit blijken zal, langs welken kant er bedrog of huiche larij en lage listen zijn geweest. lelijkheden zijn zeer goed afgeloopen. Morgen, laatste kermisdag, Feesten op d'Esplanade, Vuurvogelschie- ting door 't Vrije Pompierkorps, Concert door 't Mu ziek der Soldaatjes en militaire aftocht naar de Groote Markt. Gambetta, dat over 10 jaren, pover advo- kaatje, nu rijk geworden met kapitein van de Geuzen te zijn, Gambetta betrouwt zijn schatten'in Frankrijk niethij zendt ze naar Amerika Geus Gambetta is nu rijker als al de kloosters van België te samen, en lioort ge dat hij iets geeft aan den Armen? NIETS !!I O die liberale volksvrienden Alzoo vindt men er in alle steden van Belgenlandze vallen uit op kerk en klooster, die nogtans meest den armen indachtig zijn; ze roepen en schrijven ten voordeele van den armen) en zij, die dobbel en dik uit de Staatskas betaald wor den, 't Is een mirakel als zij iets geven. In d'Expo- sitie te Brussel moet veel partijdigheid geweest zijn: bij voorbeeld, de groote Vlaamsche Nijverheden, ga rens, wolle, de rijke voortbrengsels der jaquardweve- rijen, zijn in een klein vernepen hoeksken gesteken, en brusselsche porcelein-magazijnen, brusselsche pa piermagazijnen en boekhandels hebben plaats om er een groot deel van hun magazijn te recommandeeren; het Huis-CalLewaert weet niet wat doen met zijn plaatsmen ziet er 20, 30 keeren dezelfde voorwerpen in. Ze verwachten te Mechelen den nieuwen Tri bunaal door de Geuzen ingericht, en die zijn ronde gaat beginnen. De mannen van 1830 moeten zich om- keeren in hun graf, als zij zien dat de tegenwoordige Regeerders, daags voor de Jubelfeesten, een bijzonder Tribunaal rondzenden, om den duivel te doen aan de ware Minnaars van 't Vrij Onderwijs; de Beulen der Vrijheid vieren dus voor de VrijheidWelke valsch heid! Uit genegendheid voor onze vrienden en achtbare lezers,herbalen wij om groote redens hetgeen wij verschelde maal geschreven hebben, te weten Geeft nooit uw geld te bewaren aan banken, societei. ten, speculateurs, aan personen dewelke weinige of geene onroerende goederen'bezitten, aan krot-heeren die 4 1/2 a 5 ten honderd beloven hadden onze acht bare Lezers dezen raad gevolgd, velen zouden nu geen hertzeer hebben om de groote verliezen dewelke zij gedaan hebben. Een goedhertige vriend heeft met zuster en broeder, Parijs en bare wonderheden bezien hij heeft er nog niels van verteld men weet enkelijk dat hij voor zijnen braven vader en zijne beste vrienden foulards gesmokkeld heeft. LOOPENDE NIEUWS. Aalst-kermis- 'lleeft dees jaar veel tegenspoed geleden; zondag regende het,alsof er een tweede diluvie ging komen, regende het bijna van 's morgends tot's avonds; nogtans heeft de Mu ziekfeest plaats gehad; maandag en dijnsdag was't weder voordeeliger, maar woensdag herbegon de re gen, dobbel droef, omdat de velden er ook door lijden. Ondanks de pogingen van de geuzengazet, was er maandag en dijnsdag veel volk en veel vertier; de fees- WEET GIJ waarop do s*<n.*n Belgenland nu hunnen roem dragee -■<- Op de terugkomst der Communards in Frankrijk Op de verbanning der Religieusen, waarvan de groot ste protestantscho gazet van Engeland schrijft De verjaging der Jesuieten is'nen akt van dwinge- landij, is een oprecht schandaal. Ja, geachte Lezers, de liberalen zijn zoo ver gekomen dat zij zich beroemen op het gewelddadig sluiten van kerken en van kloosters. Schande, eeuwige schande op die liberalen Zij, en de Belgen van 1830, die voor hun vrijheid voch ten, zij verschillen gelijk do dag en de nacht Maar vergoten wij niet dat de Jacobijnen, de bloedhon den der jaren 90, de monsters die met honderde duizende mensehen vermoordden, die zich dompelden in d'afschu welijkslo schelmstukken, dat zij zich ook liberaal noem den. WAAROM vraagt de Times van Engeland, waarom hoeft het Fransch gouvernement de kloosters doen slui ten? Om plezier te doen aan 't schuim der Natie. (Tothe dregs of the nation). Wat roepen ze nu Nu roepen ze dat de betrokkingen met Roomen afge- brokuR zijn, omdat de Kardinaal Nina niet rechtzinnig geha.tleid heeft. De klood moet altijd haar oerzaak hebben. Sedert maanden en jaron huilen do voorposten der GouVrM dat do Pauzelijko Nuntius MOET weggezonden wordsn; Frère heeft het zoo lang tegengehouden als hij kon; :'rère heeft alle redens bijgebracht; nu werd 't mes hens 'p de koel gezet; en Fróre heeft eindelijk toegege ven de vraag der radikalen van Belgenland. Va#i den beginne af heeft Roomen geschreven dat de schoolwet de grondstelsels van 't Christene Geloof be veel»», dit de Bisschappen in hun volle rechtwaren. F$|fe heeft gopleten en gedreigd Frai'e heel t het Gezantschap als de 30 zilveren pennin gen Rangeboden. Maar'de H. Stoel kent geen 2 maten en 2 gewichten waa.-ieid blijft waarheid en wat veroordeeld -werd door de Belgische Bisschoppen, gesteund op Je aanhou dends Leering der Kerk, aat is ook veroordeeld door den Paus van Roomen. Dit punt is nu, ton aanhoore der gansche wereld, vast- gest d. De Liberale Vrijheid. Al ,.e liberale gazetten schrijven dat de Regeerders van f rankrijk, de ware liberalen zijn. W&r.NU, nooit, zelfs op 't laatste van Napoleon III, noo. was de vrijheid van 't woord in de Kamers zoo beperkt als nu. De strafartikels worden onmeèdoogend op de tegenstrevers uitgeput. Nooit is de vrijheid zoo koelbloedig en zoo onberm- hex tig in 't wezen geslagen, als door do tegenwoordige sluiting van kloosters en kapellen. Monschen. ge ziet en ge kent nu de liberale vrijheid D ongelukswet en d'inkwisitiewet zijn twee ver- achtelijke en hatelijke wetten die hel volk tergen en verbitteren, zij worden overal en van iedereen verwenscht en vermaledijd. Zulke wetten kunnen in een vrij land niet lang bestaan; aan verbetering of verzachtingen, valt er niette denken; schandelijke wetten lie rust en vrede stooren moeten af en weg... Men moet verstand en wijsheid verloren hebben, verblind, koppig en boosaardig zijn, om zulke wetten voc,tedragen, te stemmen, goedtekeuren en uittevoe- ren, en dat dan nog in een jubeljaar; ja, zelfs binst de jubelfeesten. Al wie zijne vijf zinnen heeft met nog een beetje verstand en gezond oordeel, ziet, hoort, bekent en is oveftuigd dat de Belgen gepluimd en gestroopt wor dendat de katholieken en alle onafhankelijke lie den/veracht, beschimpt, verstooten, verdrukt en geti- raruseerd worden dat er overal in steden, dorpen, gerdeenten en gehuchten, haat en nijd, tweedracht en vijandschap heerschen. Iedereen zegt dat er een e'r^j: moet komen aan dezen droeven en gevaarlijken bi w,ep*ch var- ai ,',a lielcen en onafhankelijke liberalen. Maar om aan dien ellendigen staat van zaken een einde te krijgen, moe ten er onpartijdige Ministers genoemd en wijze wet gevers genoemd worden. Zal dat gebeuren? Ja, dal zal zeker gebeuren maar toch nog zoohaast niet om reden dat de kiezers en het volk, alhoewel zij de geuzen verfoeien,toch ook nog geene volle trouw heb ben in de katholieken Want verscheide katholieken willen nog niet hooren van een vrij leger en van een oprecht vrij onderwijs. De kiezers en het volk bekennen dat er nieuwe mannen aan het hoofd moeten komen om het land te bestieren, en nogtans als 't kiezing is, blijven de mannen en de zaken na de kiezing gelijk zij waren voor de kiezing. Dat is hieraan toe te schrijven: om dat er onder de kiezers en het volk nog te weinig be trouwen en geestdrift bestaat. Zij zouden zeer geerne van de geuzen verlost zijn, zij verlangen om gespaar- zaam, onpartijdig, rechtveerdig en vaderlijk bestierd te worden, maar rechtuit gezeid, zij hebben maar weinig betrouwen in katholijke hoofdmannen, om dat zij ook ccntraliseu mers omdat zij ook ii. het Goevernement verg Grondwet verminderd heb. in 1829611 i83o,mannen voo. heden der Grondwet te doen zullen geene aanhangers en mei_ zoeken zij zullen uit alle streken «rij bannen .oeten op- alle partijen komen toegeloopen, zij zullen d'h. .den ineen slaan en welhaast zal vree, recht, vrijheid, eendracht en broederlijke liefde in het land herleven. Het moet gedurig en overal gezeid en herhaald worden tot dat de kleine kinders en de ouderlingen het weten, dat er jaarlijks voor het leger en het geu- zenonderwijs moet betaald worden,alsvolgt Par persoon, fr. 20,00 Par huishouden, 100,00 Par 1000 inwoners voor de gemeenten, fr. 20,000 Dus moeten de inwoners van Aspelare jaarlijks be talen voor het leger en het geuzenonderwijs, fr. 26,620. De inwoners van Erpe, 45,280. Lokeren, 348,000. Gent, over de 2 1/2 millioenen, 2,664,140. De geuzen van die stad roepen en tieren dat er voor 't geuzenonderwijs nog meer moet betaald worden. BRIEFWISSELING. Geëerde Heer Opsteller van hel Land van Aalsi, Ik lees met verwondering in uw geeërd blad N° 20 van zondag laatst dat do parochie van Waarbeelc, 313 inwoners,voor het leger en het Geuzenonderwijs, 6260 franken per jaar zoude betalen. Zulke vermeer dering van lasten vind ik op mijn briefkens niet. Ik zoude dan van UEd. of van uwen correspondent een weinig uitloggingen verzoeken, over dit punt dat mij nog al duister schijnt; in afwachting van eene antwoord in het Land van Aalst blijf ik, Uwen toegenegen eze r en abonnent. Boerken J. Jooris. Geëerde Vriend, Die verhooging van dewelko UEd. zoo schijnt ver wonderd te zijn, en zult gij op uwe briefkens noc van grond, personeele of octroilaston vindon. Mijn vriend, de geuzen zijn veoi te fijn om hunne bloedzui- gerij zoo bloot te leggen, maar uwe en andere boeren en landbouwers zult onrochtstreksche lasten betalen, die zonder briefkens te krijgen,betaald worden. Zoo, voor den tabak éen frank vijftig. Zoo, voor het bier zoo, voor een druppel of borrelken gonever 7.00, voor op den ijzeren weg te voyageren zoo, voor den l- idV zoo, voor het suiker zoo, voor den zegel van het papier dat uw Notaris moet beschrijven zoo, voor het enregistrement van kooping en ver kooping zoo, voor akten van eenen deurwaarder zoo, voor een eigenhandig testament zoo, voor de 20 per cent die het gouvernement legt op zekere erfenissen zoo, voor den percent die het gouvernement eischt op erfenissen in rechtstreeksch linie. En dezo litanie kan nog vermeerderd worden, zoo ziet gij, boer Jooris, dat de bloedzuigers U langs alle kanten omringelen, om zelfs als gij slaapt, uwe centen af te melken. Jan De Waarheid. Ik ben ten vollen overtuigd van do waarheid dio gij mii meldt, en ik zie nu hoe het zeer mogelijk is dat Waarbeke, eene gemeente van 313 inwoners voor leger en Geuzenonderwijs, 6260 franken betaalt. Boerken J. Jooris. Waarbeek, 7 Juli 1880. Cf i3c Vervolg. Kolonel Artamof beet zijn lippen van gramschap in stukken of wel de drukkers waren van zijne komst verwittigd, ofwel de Jood Aron had hem bedrogen; in alle geval, gefopt was hij. Terwijl hij daar al dubbende en radeloos stond, naderde de Bestierder, zich buigende als een knipmes en sprak hem eerbiediglijk toe: Indien Uwe Excellencie het begeert, we zullen een preuf van alles op de pers doen drukken, dan kan hij gemakkelijk zien welk drukwerk wij hier vervaardigen. Neen, beet Artamoff hem toe, neen 't is wel!... maar, en hij haalde een affiche uit zijnen zak, - ziehier een drukwerk dat ik in dubbel zou willen, kunt gii het aanstonds doen zetten Zekerlijk, Excellencie. Zelfde papier, zelfde letters O, verschoon mij, dat is onmogelijk. Onmogelijk, en waarom De Keizerlijke Drukkerij heeft wel letters gelijk deze, maar veel nieuwer; ziet, de letters van uw afdruksel zijn oud en versle ten, waarschijnlijk uit een geheime drukkerij, en 't papier.... G'hebt toch papier Ons magazijnen vol, maar van deze soort niet. Wat is er aan deze soort Excellencie, sprak de Bestierder, op vertrouwelijken toon, dit papier komt uit vreemde landen, 't is smokkelpapier en meri zou het mocielijk vinden, tenzij bijJoden. Bij Joden? bij Joden? en bij welke Joden Excellencie, vermits wij nooit zaken doen met Joden, weet ik het niet. 't Is wel; we zullen 't onderzoeken; ge moogt het werk doen hernemen. Nogtans, als 't Uwe Excellencie begeert dat er buiten de uren ven 't Reglement niet gewerkt wordt Werkt, als 't u lust, grolde het opperhoofd der gendarms.... En hij vertrok met zijn gendarms, beschaamd en verlegen, door de bijgesnelde menigte... Zijn eer was op 't spel; wat ging generaal Drenteln zeggen, over zijnen bclachelijken uitstap, uitstap welken hij gedaan had, zonder de policie te kennen en in de zekerheid van een goede vangst tegzullen doen? Buiten ztjnde,gaf hij bevel aan 6 gendarms van naar de kasern te rug te keeren. en hij, met de 4 overige, ging naar de straat waar de Jood woonde. Aron, als hij die cortège zaf afkomen, had een eerste oogenblik van vreugd; bij peisde niet beter of de kolonel kwam hem prijzen, bedanken en misschien nog eenige roebels brengen. Maar kort was zijne vreugd, want vooraleer hij den tijd had zich in positie te zetten, om Zijne Excellencie eerbiedig te groeten, zijn deur werd opengestampt, een ruwe hand greep hem vast, bij den baard, stampte hem op den grond en 't regende vuistslagen op zijn .••wezen: Permhertigheidpermhertigheidriep Aron, maar de kolonel sloeg en stampte gedurig voortPermhertigheid permher tigheid! kermde de Jood. Hond, brulde Artamofl; 'k zal u leeren ons voor den zot hou den wat! de gendarms aan g'heel de stad bespottelijk maken Ik! Ik? Etele hoogheid Diefverradersmokkelaar samenzweerder, die papier le vert aan de Nihilisten Ik ruk u den kop van uw lijf! Ik, papier leleren! Excellencie ik bij Mozes... Ja, hondsgebroed, en we zullen 't aanstonds zien.. Gendarms, doorsnuffel dees huis van onder tot boven; trek al de zakken open.. De jood beelde als een riet.... Hond, riep de kolonel, terwijl hij zijn affiche tegen 't gezicht van den Jood wreef; schurk, wie heeft dat geleverd Gelefert! och, pij Mozes en Aron, als ik u papier verkocht, was het om U een mittel te gefen voor te erkennen.... Dat gij 'ne verrader zijt, en 'ne smokkelaar Middelerwijl hadden de gendarms de zakken opengekapt en een gansche provisie papier gevonden, juist gelijk dat der geheime schriften. Nu ging de woede des kolonels alle palen te buitenhij sloeg den Jood ten gronde, stampte met zijnen pollevie op 't wezen, op de borst, op de armen en beenen van Aron, dat deze, gansch bebloed, kermende en huilende naar den anderen kant van zijnen prondel winkel kroop, altiid gevolgd door den kolonel die zijn werk voort zette en gansch zijnen woordenboek van scheldwoorden op den Jood uitputte; want hij wist dat hem een broek van 't zelfste laken bij generaal Drenteln te wachten stond. De vier gendarms stonden dit spel af te zien. Eensklaps treedt een vijfde gendarm binnen, met eenen brief voor Artamoff; de kolonel leest het, verbleekt; 't was een order van generaal Drenteln, om onmiddelijk bij hem te komen; in Rusland wordt er met de funktionnarissen niet gelachen een enkele fout, éen misstap kan voor gevolg hebben de degradatie, de verbanning naar Syberiè'. Het order sprak onmiddelijk Gendarms, sprak de kolonel, twee van u blijven hier; houdt deze kerel in d'oog; als gij binnen een uur geen ander orders hebt, geleidt hem dan naar 't gevang; dat de twee anderen met mijn peerd terug naar de kasern rijden, ik ga te voet. De straat, langs waar hij ging, was eenzaam en verlaten de krijgsman ging al dubbende en peizende hoe hij de zaak ging uit leggen op den hoek gekomen zijnde, er loopt iemand tegen hem, zoo hevig, dat hij op den grond valt;,., hij wilt opstaan, maar kan niet... hij voelt een pijn op zijn borst... hij legt er zijn hand op,... warm bloed loopt er over,... hij wilt roepen,... de krachten ontbreken hem,... eindelijk recht hij zich halfop, ziet in zijn borst 'ne ponjaard met een papier aan den hecht... de Nihilisten hadden hun vonnis uitgevoerd Een uur nadien keerden de twee gendarms, met den jood, langs dezelfde plaats, zij zagen iets op den grond liggen, naderden en von den hunnen kolonel wreedelijk vermoord. Het eerste begin hunner droefheid en wraak was van den armen Aron nog meer te mishan delen 't Is nu den vijfden onzer mannen, die zij op 8 dagen ver moord hebben, riep een der gendarms; gij, hond, zult het voor al d'andere betalen!... en hij sloeg op hem met't plat van zijnen sabel dat de jood kermde en huilde om het drij straten ver tc hoo ren. Doch geen kermen of schreeuwen hielp; de jood werd voort- gesleurd naar 't gevang, en in een donker kot gesmeten, daags na dien ondervraagd cn in weerwil van al zij-- jeremiaden, veroordeeld tot 20 jaren verbanning in Syberië; terzelvertijde werd beslag ge legd op al zijn papieren en goederen. XII. MEER EN MEER IN 'T NET. Daags na de moord van Artamof zat gravinne Fedora in een ha rersalons, bezig met boeken te doorsnuffelen; er lag op haar we. zen een zekere knagingde mensch bewandelt niet straffeloos d£ wegen der ongerechtigheid; er is een stemme in elks hart die gedu rig roept, in't begin harder als vroeger: Achteruit! achteruit! wat hebt gij gedaan?... Hetgeen de jonge gravinne bijzonderlijk kwelde, was haar handteeken onder het doodsvonnis van Artamoff; had zij wel het recht iemand te veroordeelen? Wie had haar dit recht ge schonken? Indien de eerstgekomene zich als rechter mag aanstel len, dan is g'heel de wereld een rechtbank, dan heeft iedereen 't zelfste recht!... en 'ne kolonel der gendarmen veroordeelen, tot de dood, omdat hij zijne plicht doet, is er iets grouwelijker Daar bij, betaamt het aan edele dochter van op onbekende plaatsen, ne vens gemaskerde personen te gaan zetelen? Wie eerlijk is, handelt en spreekt met open wezen..Wie mogen die mannen zijn? Mis schien ellendelingen welke zij anders niet wilt bezien wie weet want een gemaskerd persoon kan de aischuwelijkste deugeniet zijn. Zoo dacht de gravinne Fedora, in de droefheid harer ziel, als de deur openging en de gouvernante binnen trad; op haar wezen, an ders zoo koel, blonk nu eene booze vreugd. Ge weet reeds het nieuws? sprak zij. Welk nieuws? Artamoff is vermoord gevonden, (de Gravinne verbleekte) het hert doorstoken van 'ne ponjaard; g'heel St. Petersburg spreekt er van! men zegt dat er doodsbedreigingen gericht zijn naar den Kei zer, die terug naar de verdrukking overhelt Naar den Keizerriep Fedora; mij dunkt dat die persoon geheiligd moest blijven Zoolang hij in onzen weg niet staat; ten anderen, 't Geheim Komitc zal deze zaken beslissenDoch hier is iets anders, sprak de Syberiaansche, iets dat ons aangaat, allerliefste; de jood Aron is aangehouden; zijn papieren zijn in beslag; hij is reeds op reis naar Syberiè'. Beschuldigd als Nihilist! Beschuldigd van voor onze drukkerij papieren geleverd te hebben. Aron was een ellendige valschaarden weet gij wat de Justicie in zijn huis gevonden heeft? Hoe zou ik dat weten? 't Gaat u nochtans rechtstreeks aan; men heeft o. a. gevon den een uwer uitnoodigingsbriefjes, waarop gij zoo onvoorzichtig zijt geweest van eigenhandig eenige woorden te schrijven. Nu moest Fedora zich vasthouden om niet in onmacht te vallen.

Het Land van Aelst | 1880 | | pagina 1