RampenMisdaden en Ongelukken. Uitvoering der Dekreten. Pater Forbes. Rond EECLOO is 'ne man in de schrikkelijkste pijnen der ra zernij overleden gebeten door een razende hond, had hij zich slechts op menschelijke middels gesteund en verwaarloosd naar St Hubert te gaanhij werd razend, moest opgesloten worden, beet alles in stukkenmen moest deuren en vensters barrikadeeren, en uit Gent Broeders van Liefde doen komen; deze, geholpen door den veldwachter en de gendarmen van Maldegem, naderden, wier pen een laken over 't hoofd van den bezetene en deden hem de dwangkapot aanna 2 dagen van afgrijselijk lijden is hij zijn wreede dood gestorven. Indezelfde streek zijn nog 4 menschen door razende honden gebeten, en allen naar St Hubert getrokken. De menschelijke hulpmiddelen zijn niet te verachten, maar d'Heili- gen willen aanroepen worden. GENT, 14 juli. Een jong meisje heeft zondag nacht in de Twaalf Kamerstraat eene zekere hoeveelheid vitriool gedronken, met het inzicht zich te zelfmoordenzij is in hare poging gelukt, want gisteren middag is zij te midden der verschrikkelijkste pijnen overleden. Liefdesverdriet zou de oorzaak dier zelfmoord zijn RAMP TE GENT. JA, 'tis weeral d'hooveerdij en de slechte opvoeding die een werkmanshuisgezin in rouw dompelt. Te Gent aan den Denderm. Steenweg, vrijdag rond half negen ure 's avonds, een dochter van 20 jaar, fabriekmeisje, viel haar moeder lastig om met de kermis een nieuw kleed t'hebben ze moest waarschijnlijk op den dans figu- réerende moeder zegde dat de tijd zoo slecht is, de kas zoo weinig voorzien, haar kleed nog goed, enz.; de dwaze dochter speelde op en er ontstond twist en gevechtWelk verschil met d'huizen waar deugdzame kinders zijn? daar zijn de kinders met weinig te vrede en zorgen meest voor hun Ouders, omdat zij weten dat zij misschien niet lang meer die brave Ouders zullen hebbenmaar de kinders zonder Religie kennen niets als ikzucht en opslorperijnu, de vader kwam toegeloopen en werd ook door zijn geuzinne van dochter aangevallende moeder, dit ziende, viel neer; ZIJ WAS DOOD men denkt dat het bloed in haar hersens issamengestropt; de dochter is in verzekerde bewaring gesteld; nu zal zij een schoone kermis vieren De slechte gazetten halen gedurig feiten aan van katholieken die ofwel zich misloopen zijn, of wel valschelijk beschul digd. Maar die gevallen zijn kleine uitzonderingen; de algemeene regel is: Aide misdaden geschieden, bij gebrek aan geloof, omdat men alsdan de kracht of den wil niet heeft zijn passiën te dempen. Te Brussel zijn maandag twee kwaaddoeners, die in den na middag door de korrektionneele rechtbank tot twee jaren gevange nis waren veroordeeld, er in gelukt aan de waakzaamheid der gen darmen te ontsnappen en uit het justiciepaleis te vluchten. Men begon onmiddellijk opzoekingen te doen in den omtrek, tot men eindelijk in eene herberg der St-Annastraat een der vluchtelingen ontdekte. De andere loopt nog. Maandag middag heeft in de werkhuizen der statie van het Quartier-Leopold een zonderling geval van schielijken dood plaats gehad. Een schildersgast, de genaamde Schokart, werd in een en- kwetst ondervraagd over de woorden welke een zijner kameraden zou uitgesproken hebben. Daar men hem beschuldigde de waarheid niet te zeggen, ontstak Schokart in zoo'n hevige gramschap dat hij dood neerviel. WAVER, 12 juli. Zaterdag werd te Waver, ter gelegenheid der Nationale Feesten, een vuurwerk afgesteken. Verscheidene personen kwamen te dicht bij de plaats, waar de stukken van het vuurwerk lagen, en een hunner, zekere M. Levis, werd dooreen vuurpijl aan het hoofd getroffen. Een zijner oogen werd uitgeslagen en hij bekwam nog andere erge wonden; hij is nog denzelfden nacht in het gasthuis overleden. Eenige oogenblikken na het ongeluk, berstte in een stal een brand uit, insgelijks door het vuurwerk ver oorzaakt gelukkig heeft men den brand spoedig kunnen uitdooven. Dubbele Moord, in de Provincie Namen. D'ander week is te Doische, bij Namen, eene dame en hare dienstmeid vermoordze woonden in een afgelegen huis op den weg van Phi- lipville naar Givetde dame was een weduwe van 70 jaren, Bou- loufe genaamd de dienstmeid was van Voneche en 20 jaren. De weduwe is dood gevonden in de keuken, 't hoofd was doorboord met 3 revolverkogels cn droeg de sporen van slagen door eene flesch toegebracht; het meisje is denkelijk in den gang aangevallen en örpu r 'n slaapkamer gesleept; jiaar hals was met^een kogel nen, een man en een vrouw uit de volksklas, zijn aangehouden. RAMP TE MAESEYCK, OP DE SCHELDE- Vader, Moeder entwee kinderen verdronken. Ja, dit schrikkelijk geval heeft daar plaats gehad, woensdag van d'ander week. G'heel Limburg is er vol van. De menschen spreken er van niets anders. Rond 5 ure was M. Huysmans van Maeseyck, met zijn vrouw en zijn drij kinders alsmede 2 andere mannekes, in een bootje over de Maas gevaren, om al den overkant naar zijn buitengoedje te gaan. Halfweg lagen twee geladene schepen. Als 't bootje achter een der schepen gekomen was, er viel een zwaar stuk hout op, de boot kantelde en al die er op was, viel in 't water. Madam Huysmans nam haar 2 kinderen in d'armen, en verdween onmiddellijk, zonder nog boven te komenM. Huysmans greep zijn oudste zoontje vast, en 't kind van M. Leenders; de kinderen, alsmede het zoontje van den docteur Nyssens, zijn gered, maar M. Huysmans verdween in de golven. (Nadere bijzonderheden). Wij lezen in den Onafhanlijke van Hasselt: Zooals wij reeds gemeld hebben, werd het lijk van den ongeluk ken M. Huysmans verleden vrijdag 's morgends terzelfder plaats gehad, waar hij onder de golven verdween, 's Anderdaags 's mid dags werd het lijk van de echtgenoote Huysmans tegenover het ge hucht Aldeneyck weer gevonden, omtrent 2 duizend meters van de plaats der ramp. Twee uren later vond men op dezelfde plaats het lijk van een harer zoontjes, en eindelijk gelukte men des zondags "s morgens erin, het lijk van het tweede zoontje uit den stroom te halen. Dit laatste lijkje is gevonden te Wessem, in het hertogdom Limburg, twee of drij uren van Maeseyck. De slachtoffers werden, naarmate hunner ontdekking, in voorloo- pige doodskisten geplaatsten naar het huis gevoerd, dat zijdes woensdags ten 4 uren vol leven en gezondheid verlieten na de wet telijke lijkschouwing, werden zij in dubbele kisten gelegd. Maandag heeft de gelijktijdige begrafenis van vader, moeder en kinderen plaats gehad. Gansch de bevolking heeft bij die treurige plechtigheid willen tegenwoordig zijn, en door hare houding bewij zen, hoezeer zij deel nam in de onbeschrijflijke droefheid van twee eerbiedweerdige ouderlingen en eene te recht geachte familie. Ten 10 ure 's morgends, kwam de geestelijkheid der parochie processiegewijs de lijken afhalen, welke het een achter het ander in de groote beuk der parochiekerk geplaatst werden. De kerk was te klein om de volksmenigte te bevatten. Na den dienst werden de lijken ter aarde besteld, het eene naast het ander. Geen Maeseyckenaar zal-ooit deze droevige plechtigheid uit het geheugen verliezen. Jan Huysmans werd te Maeseyck in 1824 geboren. Zijne echt genoote, Adela Vaerenwyck, geboren te Antwerpen, was slechts 36 jaren oud. De twee kinderen telden het eene 7 en het andere 8 jaren. HOEI, i3 juli. Zaterdag was een werkman, oud 18 jaar, in de statie te Landen bezig een waggon kolen te ontladen, toen eens klaps een hevig onweêr uitberstte. Hij verschuilde zich onder een waggonongelukkig werd er op dit oogenblik eene manoeuvre ge daan en de werkman werd onder de wielen verpletterd. Toen men hem opnam, gaf hij geen teeken van leven meer. VERVIERS, 13 juli. De reizigerstrein n. 561van Chêne'e naar Verviers, had gisteren avond deze laatste statie bereikt toen de as van de groote wielen der lokomotief brak. De lokomotief, de fourgon en het eerste rijtuig ontriggelden. Er zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. BLANKENBERG, i5 juli. Gisteren avond, toen het bal in de kursaal alhier volop in gang was, is een hevig onweêr uitgeber- sten. De bliksem is op den Kursaal gevallen, heeft eenige ruiten ge broken, veel gerucht veroorzaakt en eene gioote opschudding on der de dansers teweeg gebracht. Andere ongevallen hebben er ge lukkig niet plaats gehad. De bliksem is insgelijks nabij de statie gevallen KRONIJK VAN AALST. —Zondag is 't 'no goc n dag geweest voor de Stad, een dag van groot vertier, groote winsten deftige vermakelijkheden. Do regat- tenfeestop den Tragel, door de Stad geldelijk aange moedigd, wordt algemeen bewonderd en geproren. behalve door do geringe klas, die een kostelooze am schouwing vraagt. Het feest in zijn eigen, iets nieuws voor Aalst, is allerbest gelukt; 's namiddags was er op de Botermarkt een Festival geweest van Stoa. iu- ziek: 's avonds was er Concert door 't Muziek Jor Soldaatj-s op d'Esplanade, Chineesche verlichting, een vuurwerkske en militaire aftocht der Pompiers naar de Groote Markt; begunstigd door een l'racho zomeravond, had dit feest eene ontelbare men- rte uitgelokt, die er den avond vrolijk overbracht en r-nd half elf naar de Groote Markt stroomde... In weer .vil van al 't schrijven der liberale gazetten, is de Kermis zoo goed mogelijk geweest, als men d'omstandigaeid inziet, dat er weinig geld onder 't volk is en nog- tans, België beleeft een tijdstip van vrede er is geen krisis iü den handel, geen ziekte, geen hongersnood en elk klaagtWaarom Omdat 't Goevornement te veel geld vraagt. Omdat er te veel rentenier- ko men, op de kosten van den Staat; omdat er te veel geld weggaat voor 't Staatsonderwijs en voor t Le gerEn iaat hier t'Aalst den wensch van eenige liberalen uitvallen, laat hier een wereldsch Ceylegie komen gij zult hebben Ten eersten, veel onkost voor den Staat Ten tweeden, veel onkost voor de Stad Ten derden, geen studenten Ten vierden, men zal op jacht gaan naar scholieren; elk zal studeeren dat beenen heeft, om later al thans geachte studie-ambten onder de voeten te bron. Ons dunkt dat deze punten d'aandacht verdienen, zelfs van de liberalen, die niet blindelings in hun ver derf willen loopen en niet redeloos met hunne gazet ten meehuilen. Want hunne gazetten t'Aalst, 'tis ongeloofelijk gelijk ze durven schrijven De maskers vallen 't is nu niet meer eerbied voorde Religie 't is, niet zoo rechtzinnig als de Chroniquk, maar toch wel ver staanbaar, tot do menigte roepen Gaat naar de kerk niet meer; laat de Sacramenten daar. ge zult r best mcê varen.... 't Is 't Volk oproepen tot de geloofsver zaking 't Is toejuichen als de Religieusen uir nunne huizen worden gezet, en als de Communards .erug- kcorenIn alle steden van België zijn de Staats- meesters hedendaags ieverige verspreiders der Geu- zengazettenja, de Meesters, vroeger buiter Ie he vige politiek, ze staan nu aan 't hoofd ze zijr. gelijk 't Verbond zegt: de spillen van 't liberalismus maar t'Aalst hebben wij een gazet, geschreven door hooge Staatsmeesters, en 't is d'eonigste gazet van België die de Schoolwet van 1879 een gelukswet noemt, tot drijmaal toe. Een gelukswet Dat zal Leopold II niet zeggen, want zijn handteeken is afgeperst. Dat zal Frere ook niet zeggen want hij heett zoo lang mogelijk die wet tegengehouden. Dat zullen veel liberale Representanten of Sena- teurs niet zeggenwant verscheide hebben tegen hun goesting, die wet gestemd. Een gelukswet!!! Dat zullen de Staatsmeesters niet zeggen, zelfs de gene die gebleven zijn, want die wet is hunne loop baan en hunne rust komen breken door die wét wer den zij gesteld tusschen hun geweten en hunne positie in den Staat; ach, konden zij met 'nen 40 daagschen vasten de wet van 1842 terugroepen, bijna ai de Staatsmeesters zouden het doen Staatsmeestors, go zyt nu mot de twee voeten in 't Geuzenkamp maar bloedt uw hert niet, bonst uw verontweeidigd gemoed niet op, als gij in 't Verbond een gelukswet hoort noemen, do wet die u gescheiden heeft van uwe oude brave vrienden, van uwe eerlijke positie, van de rust van uw gov eten!.... Ach, ge weet het zoowel als iemand een wet van 184*2 is voortaan nog onmoge lijk: M. Jacobs heeft het in de Kamer verklaard; men hermaakt geen akkoord dat zoo trouweloos ge broken is. Eens afgebroken, blijft afgebroke ft. Een gelukswet!!!! Dat Z'-'ien zoovele Ouders niet zeggen. 7- le Va- uoi a en doeners uie geieuen nebben en nog njodn voor 't Vrij Onderwijs hunner kinderenNauwelijks is de dwang op de kiezing weg, of de libeialen komen met een andere dwangde dwang op de scholen do broodrooverij op het recht der Ouders Niemand kan de zuchten optellen die geplengd zijn door de schuld der Schoolwet; een zee van tranen vloeit over die Wet en 't is nog maar een begin want de Staats scholen, zelfs nog onder hun huidig valsch masker, zullen in ontelbare kinderzielen een zaad van ongeloof leggen, dat zal opschieten en zijne scherpe dorens in het hert der werkende Ouders leggenDe prijs is nu nog niet te geven 't is maar als de driften opko men, dat de jonkheid zonder deugd of Religie, een pest, een schavot, een hertzweer wordt voor de Fa- miliën. En is die wet van ongeluk dau toch voor niemand een wet van gelijk. 't is te zeggen van oogenblikkelijk geluk JA, wij laten zooveel mogelijk de personen van kant, maar er zijn er eenige, dunne gezaaid, die met do wet van ongeluk, tot een rijkhetaaldo positie zijn gekomen, welke zij anders nimmer of nooit, hadden bereikt. Terwijl een brave ziel een plaats verliet welke hij eervol bekleedde; terwijl gematigde libera len, personen van talent, een plaats niet wilden, bij welke geheime affrontelijke conditiën waren gelegd er zijn er opgesprongen, er zijn er in d'hoogto geste gen, naar d'eer, naar 't geld, naar 't gezag er zijn er die alles hebben aangenomen, en deze alleen noe men de Schoolwet van 1879 EEN WET VAN GELUK! Welpeizonde Liberalen, Staatsmeesters die in 't geheim deze regelen leest, zeggen wij waarheid, ja of neen Is 't geen verfoeielijke vuile leugen die 't Verbond durft schrijven? En moet gij niet bekennen dat deze gazet krielt van leugens en van lafheden, nu nog meer als vroeger? Wij zouden er gedurig en aan houdend moeten over schrijven; maar hot grootste getal onzer Lezers slaat nooit d'oogen op die gazet in de meeste vlaamscho Parochiën komt er hoogstens 1 nummer wij bepalen ons dus met bijtijd te doen zien tot welken diepen grond van slechtigheid en goddeloosheid die liberale openbare tongen gekomen zijn. Dijnsdag morgend rond 3 ure ontstond er brand te Aalst, bij M. De Boeck, bakker, Sint Jobsstraat; brand in een bakkerij waar veel hout is en op die uur, kon schrikkelijk worden; maar de nachtwakers De Coninck en Matthieu, aldaar op hun ronde, bemerkten 't vuur en verhaastten zich alarm te roepen, zoodat er tijdige hulp kon komen. Pompiers met hunnen Kommandant aan 't hoofd, waren spoedig ter plaatsG'heel de Zoutstraatpoort spreekt maar een woord: Dank aan de brave Nachtwakers, is hier eene groote brandiamp belet. Alhoewel er nu in dees Nf al veel over 't Ver bond geschreven is, moeten wij nogtans do protocol len van dit blad doen kennen protocollen zijn beslui ten of reglementen welke de Geuzen zullen uitvoeren, voor BeJgenland in 't algemeen en voor Aalst in 't bijzonder, ALS zij hier op 't Stadhuis zullen zetelen. Het eerste deel dierprotocollen z'yn door'tVerbond gecopieerd uit de groote liberale gazetten van Brus sel, Gent, Luik enz. Zij luiden alsvolgt I. De Seminaristen soldaat (en do Geuzenmees ters vrijgesteld II. Verplichtend onderwijs. III. Do jaarwedden dor Bisschoppen, Pastoors en Onderpastoors, merkelijk verminderd. (En verge ten dat die jaarwedden eene kleine restitutie zijn voor de ingepalmde kerkgoederen!) IV. Overzicht der Kloosters, en de Vrije Scho len onder 't bedwang van den Staat. (Dus, de Grond wet van 1830 vernietigd en een dwangbestuur, erger als dit van den Hollander.) i Wat Aalst in 't bijzonder aangaat, 't Verbond, welk geschreven hoeft dat al do Religieusen luiaards zijn, broodbedervers, twistzoekers en jeugdverprrs- sers, en al de Priesters, bedriegers, 't Verbond geeft als eerste protocol I. 't Kollegie wog; de katholieke Pensionnaten bevochten II D'Eyerman-School der Zoutstraat, door Staat en Stad onderhouden III. Op alle mogelijke punten, het godsdienstig gevoel gedwarsboomd, om van Aalst .een klein Baby lonen te maken. Met al die artikels roepen de Geuzen Vooruit Ja Vooruit, naar hunnen put. Donderdag viel alhier aan de Vischmarkt- brug een i2jarig kind in 't water, genaamd Colson; het ging verdrinken, als de gepensionneerde gen darm Penne, in 't water sprong en met veel gevaar voor zijn eigen leven, het kind van de dood redde. Al d'aanwezigen prezen de zelfsopoffering van Penne en verwachten dat zijne moedige daad niet onbe loond zal blijven. FRANKRIJK De eerw. pater Forbes, wiens protestatie tegen zijne uitdrijving uit het klooster der rue des Sèvres aan Engeland is medegedeeld, is de zoon van een pair van Engeland en Schotland.Zijne moeder was katholiekhij was protestant even als zijn vader. Hij was ingelijfd in het engelsch leger, waar hij weldra den graad van officier verwierf. Wanneer de indische oorlog uitberstte, onder scheidde hij zich door ziine buitengewone dapper heid en werd tot kolonel verheven. Het is dan dat hij ziek werd, en zoo erg ziek dat de doktors hem verklaarden, dat hij verloren was. Zijne moeder kwam,om haar kind te verzorgen. Zweer mij, zegde zij, dat indien gij tot het leven terugkeert, gij het katholiek geloof zult om helzen. H| beloolde't. Eenige dagen later was hij beter. Kolonel Forbes leerde het katholicism kennen... Een tijd later was hij priester, en, in zijne kwali teit van gewezen soldaat, verkoos hij om zijn hei lig ambt uit te oefenen in het ieverigste aller or ders, namelijk in dat der paters Jesuieten. De Univers meldt dat Mgr Lavigerie, aarts bisschop van Algiers, bericht heeft ontvangen van wege het gouvernement, dat de dekreten in Algiers niet zullen worden uitgevoerd. De maire van Caux heelt de beevaarten en pro- cessiën, welke naar O. L. V. van Mougères ko men, verboden van nu af zullen al de beêvaarten, op eenigen afstand van het heiligdom moeten uit eengaan. En onze liberalen noemen dat vrijheid! Wij lezen in den FIGARO van Woensdag: Ziehier, denken wij, het laatste woord nopens de inzichten van het gouvernement over de uitdrij ving der geestelijke kongregatiën. De kloeke weerstand der Jesuieten, de noodza kelijkheid, waarin het gouvernement zich bevon den heeft de sloten open te breken, de slechte in druk in de departementen door die uitdrijving op de bevolking der provinciën teweeg gebracht, heb ben al de krachtdadigheid van het gouvernement in eens ter neêr geslagen. Het bezit den moed niet, ten minste voor het oogenblik, den oorlog voort te zettende niet onderwijzende kongrega tiën zullen gerust gelaten worden. - He betrefr, men zal ze uitdrijven, doch uit hunne gestichten van uuUc»wijs alleen. De Dominikanen, de Maristen en de priesters van het Oratorie zullen hunne kollegiën zien sluiten doch hunne moederhuizen en hunne noviciaten mogen blijven bestaan. Deze handelwijze heeft het dubbel voordeel, tevens M. Jules Ferry te voldoen en de dwangmaatregelen niet algemeen te maken. Hel schijnt verder dat men de vrouwen-kongre- gatiën gerust laten zal. Men schrijft uit Dieppe onder dagteekening van 13 Juli: Heden middag zijn er alhier 5o novicen der Je suieten uit het klooster van Angers aangekomen, op weg naar Engeland. Op de kaai werden zij geestdriftig door de aan wezigen ontvangen, onder het geroep van Leve de Jesuieten, tot wederziens Geen enkele tegenovergestelde kreet werd uitge galmd. Een noordweegsche kapitein, die zich daar be vond, vroeg wat die jongelingen misdreven had den, om uit hun land gebannen te worden. Op gecne wijze heeft men hem deze woeste uit drijving kunnen doen verstaan. Le Puy. De uitdrijving- der Jesuieten voldoet geenszins do republikeinen zij schijnen vroeg of laat meer slach- offers te willen bobben. Nauwelijks is de uitdrijving voltrokken, of zij schamen zich niet, een ander en nog hatelijker werk to beginnen. In do statie staan verklikkers, die do namen opschrijven dor personen aan welke de koffers en reispakken der Jesuieten gezonden worden, alsook van die, welke de bannelingen vergezellen. Inde stad gaat de policie bij do kleinhandelaars binnen en poogt deze lieden te overhalen, om te verraden in welke huisgezinnen de paters hunnen intrek geno men hebben. Dit alles doet nadenken en gelooven dat men aan het opmaken is eener lijst van verdachten. Do policie hoeft zich bij de Karmelieten begeven, om te onderzoeken of de zusters geene Jesuieten her bergen. Door hot klooster van Vals werden sedert lange jaren al de armen van het gehucht gespijsd. Den 30 juni heeft de minister al do armen tot een vasten ver oordeeld, die God weet wanneer zal eindigen. De Paine bevat eene lijst en de namen van oen vijf tigtal magistraten, die sedert vrijdag hun ontslag gegeven hebben, liever dan mede te heJjMinaan de uit voering der dekreten: onder dezen bevn.dt zich de maire van Wallon-Capel, in het departement van hot Noorden. Kleine Dieven. In Parijs woont een bieënhouder, die 100Ü bieker- ven bezitdaar elk zijner korven ongeveer 40,000 bieën bevat, heeft die man dus een heirleger van 40 millioen onderdanen onder zijn gezag, en die hem honig en was opleveren. Men begreep echter dat dit legioen bieën onmoge lijk zijn voedsel uit de bloemen kon halen zoo bloem rijk is Parys niet en uiteen onderzoek bleek nu, dat do dierkens hun voorraad eenvoudig in do suikorafli- neordorijon uit den omtrek stolen. De eigenaar van oen dier ge_stichten verklaart zelf dat die biecn l>em jaarlijks 25,000 frank kosten en vertelt, dat een glas siroop in twee uren door hen geledigd was. Verder verzekerden do werklieden, dat zij veol van de bioön te lijdon haddon. Men denkt dat don hioenhoudor waarschijnlijk het verder verblijf zijner bieën to Pa rijs zal worden ontzegd. Vreugdlg Leven. Dezer dagen werd de policie opmerkzaam gemaakt op het zonderling gedrag van een jongeling van 20 jaar. Deze jongeling, die scheen een boer te zijn, had een kleine kamer gehuurd, waar hij zich alle soort van lekkernijen, wijn en koeken liet thuis brengen. In den hoek zijner kamer stond een groote zak met goudstukken gevuld. Aan allen, die hem iets of wat leverdon, zegde hij ga naar den zak en betaal u. Voor M. den kommissaris gebracht, verklaardo da jongeling dat hij onlangs 30,000 frank geërfd had, die hij in goudstukken naar Parijs had gebracht, waar hij voornemens was in vreugde te leven. Uit de genomen inlichtingen bleek weldra dat de jongeling ■waarheid sprak. M. de kommissaris gelukte er in hem te doen ver staan, dat hij beter zou doen den weg naar zijn ge boortedorp te hernemen, dan zyn geld te Parijs in liederlijkheid te verteeren. Ook heeft men hem giste ren, met het overschot van zijn goud, naar zijn dorp teruggezonden. De 52,000 Sigaren Onze lezers zijn bekend met het feit der aanhouding van twee zoogezegde russische koerriers, die te Pagny sur Moselle werden aangehouden, toen zij op het punt waren, de eene 24,000 en de andere 28,000 sigaren binnen te smokkelen. 's Anderdaags na die gelukkige vangst gelukte de policieerin.de hand te leggen op twee medeplichti gen dezer smokkelaars. Nog twee personen werden aangehouden, doch doze konden bewijzen dat zij niet plichtig waren Eene geweldige wolkbreuk heeft groote schade aangericht in en rond de stad Clermont-Ferrand, alsook te Pont du-Chateau en Vertaizon. De schade aan den oogst alleen beloopt tot 1,050,000 frank. NEDERLAND* 's GRAVENHAGE, 11 juli. Een liefhebber van jenever alhier en die geen geld had om dien te beta len, wendde dezer dagen het volgende middel aan. Hij nam twee dezelfde fleschkens en vulde het eene met water, terwijl hij het andere door den herbergier met jenever Jiet vullen. Zoodra de iiesch met jenever op den toog stond, wist hij die behendig te verwisselen en zeggende nog een boodschap in de buurt te moeten J doen, zich te verwijderen, de flesch met water ach- /*- teilatende. Reeds twee maal was hem dit gelukt, doch de policie heeft don slimmen dronkaard thanjp - j in handen gekregen. ENGELAND. LONDEN, 14 Juli. Te Londen verschijnt een knaap voor do rechtbank omdat hij gepoogd heeft zijne moeder te vermoorden, omdat... zijn eten niet naar zijnen smaak was. ITALIË. ROME, 12 juli. De stad Rome is onder den in druk van een algemeenen schrik, uit oorzaak dei tal rijke gevallen van razernij, welke zich onder de be volking voordoen. De akademic van geneeskunde vraagt dat er gezondheidsmaatregelen zouden geno men worden, en dat het gouveruemont de dwalende en verlaten honden ongenadiglijk zou doen ter dood brengen. De huidziekte van Pelagre, welke wij in den tijd beschreven hebben en die, onder de werklieden van den St. Gothardtunnel uitgebersten, zich van daar verspreid heeft onder de bewoners van Loinbardië, breidt hare verwoestingen dagelijks verder en verder uit. RUSLAND. MOSCOU, 10 juli. Verscheidene dagbladen koeren terug op de inval dor sprinkhanen in Rusland. Den 14 juni, zegt een dagblad, vloog er een dikke zwerm over de stad Moskou de diertjes waren zoo talrijk dat de locht er zwart van was. Doch 't is bij zonderlijk in de zuiderprovinciën dat do kwaal eene echte egyptische plaag geworden is. In deze streLöb zijn duizenden soldaten en werklieden bezig met d» diertjes in den grond te delven. Een storm dooddo cr niillioonon en millioenen, bij zoo ver dat alle verkeer voor eenigen tijd moest ophouden op den ijzeren weg van Tiflis naar Voti. De sprinkhanen overdekken eene uitgestrektheid van vorscheide kilo meters. MENGELINGEN. LOOPENDE NIEUWS. Een professor te Zurich heeft een nieuw geweer uitgevonden, dat 3ooo meters ver schiet... Hoe wijd zal die moor- derij nog gaan! 'ne Milord van Liverpool heeft nu de reis rond de wereld gedaan op 75 dagen; wat zal master Phileas Fog daarvan zeggen Baron nes Wed. Rotschild, 80 jaren oud en bijna steke blind, is genezen door een gelukkige operatie van Dr Mayer, uit Parijs. Te Bradford, in Pensyl- vanië, zijn 100,000 vaten petrol in brand geraakt 't heeft 2 dagen en hall gebrand. Te Parijs is de theater der Variétés afgebrandde komediant- sters zijn door de vensters moeten springenzes zijn erg gekwetst. Te Overath, in Duitschland, zijn bij een bedelaar van stiel gevonden: 22,141 geldstukkenDe pokziekte is t'Antwerpen ge weest, nog al geweldig, maar 't betert nu Ge yindt toch monsters van menschente Honfleur, in Frankrijk, zijn drij knapen aangehouden, de jongste 7 en de oudste 11 jaar oud, op het oogen blik dat zij groote steenen op de rails legden om den trein van zijn spoor te doen loopen. T'Ant werpen is een vrouw aangehouden die in Frank rijk veroordeeld was, als bederfster der jonkheid in dito Antwerpen, in een herberg aan de Statie, is 'ne Pruis aangehouden, die aldaar sedert 14 da gen op logist lag, er zonder omzien at en dronk, en als er te betalen viel, moest bekennen dat hij zonder 'ne eens geld zat. De rijkste bankier van Frankrijk, M. Pereire, is dood en begraven; alles is hem ontnomen, tot den laatsten eens toe. De gewezen Keizerin van Frankrijk keert terug naar Engeland. 't VERBOND schrijft dat de barak ken-Commissie t'Aalst 5oo fr. kost; als dit weêral geen liberale waarheid is, dan zullen wij antwoor den dat het 5oo keeren te veel is, gelijk het 5ooo 1 keeren te veel is dat d'Inspekteurs 5ooo fr. 's jaars trekken om in scholen zonder leerlingen het goed orde te houden. Recht is recht! Maar 'ne leuge naar gelijk 't VERBOND gelooven en met trommels hazen vangen, dat maakt een koppel van twee. Avondpraatje als Overzicht. 'n Avond, Sis-gebuur. 'n Avond, Nelen. W'ontsteken eens Sis. Warm geweest vandaag Nelkn. Heet, maar kloek weêr Sis. D'avondlocht doet deugd Nelen. De morgenden zijn nog schooner, frischer en gezonder Sis. Wat zullen wij zeggen van den oogst Nelen. Geen slecht jaar te weeg! 't vlas is kort maar goed; de tarwe staat dik en kloek en de palatteren... Sis. 't Regent te veel voor de patatteren en die bevangene lochlen doen er kwaad aan 1 Nelen. Anders zal 't nog al een goed boere- jaar zijn Sis. 't Mag wel gebuur! want veel pachters gaan krom en zitten gegeneerd Nelen. 'l Is ongeloofelijk en 't is nogtans waar de boeren die ten achteren gaan, zouden op de groote markt van Aalst niet kunnen. En.jiartan! ons Land heeft nu 50 jaren vrede gehad zonder hongersnood of bijzonder kalamiteiten sedert de jaren 40! En nog, met dapper werken ten aebte-

Het Land van Aelst | 1880 | | pagina 2