HOFSTEDE MARKTPRIJZEN. L A A II E A HUIS m ERVE naar de stad, in gezelschap van eenen gierigen Jood. 't Was zeer heet en de ambachtsman had benevens zijn gereedschap, eenen zwaren mantel te dragen Aan d'eerste herberg gekomen zijnde, men drinkt een glas bier, do ambachtsman zegt dat hij niet betalen kau en vraagt aan den Jood een i'rauk ter leening. De Jood antwoordt ja, als er iets te pande gegeven wordt; de ambachtsman geeft zijn mantel, krijgt 'ne frank, en zo trekken samen voort, do Jood geladen met den mantri dat 't zweet hem afdrupte. Aan de stad gekomen zijnde, do ambachtsman gaat in zijnen zak, geeft den frank torug en herneemt zijnen mantel. 17 gulden voor een glas bier. Te Agram (in Duitschland,) ligt als officier der huzaaren in gninisoen, do hertog van Nassau; over eenige dagen treedt hij in een herberg buiten de stad en vraagt een plas bier. 't Werd hem gebracht; doch 't bier was half warm en de hertog vraagt of or geen beter was. De baas kende den hertog niet en zegde ja, die ton is al ver goloopen, maar voor een glas kan men toch geene versche ton gaan steken. Hoeveel kost een ton? vraagt de hertog. 17 gul den, Heir. Zie, bier zijn 17 gulden en steekt een versche tonNu kreeg de hertog een glas uitmun tend frisch bier on dronk het met wellust uitAls hij wegging Wat moet ik nu met de ton doen vroeg de baas. En de Edelman antwoordde al lachende Drink ze maar uit, op mijn gezondheid In de vereenigde Staten werd de dochter ziek van eenen overste, die als do ergste der vrijgeesten en fodverloochenaars bekend was, en die opentlijk de seringen des ongeloofs verspreiddo. In den nacht tusschen den 12 enden 13 November van het jaar 18.. naderde het sterfuur zijner teêrbtiminde dochter. Zij deed haren vader roepen, vatte em bij de hand, en zeide met zachte stem: Vader! binnen weinige mi nuten ga ik sterven; zeg mij nu openilijk: m et ik gelooven wat gij mij geleerd hebt, te weten, dat er noch God, noch hemel, noch hel is; f moor. ik mij hou den aan hetgene mijne moeder mij leerde? Hare moeder was eene vrome, rcchtgeloovigechristeno. De overste stond eenen oogenblik lang als van den don der geslagen, zijne oogen op zijn stervende kind ge vestigd houdende. Zijne lippen werden door cene krampachtige smert getrokken; hij boog zich tot zijne dochter henen, en sprak al snikkende: Mijn kind geloof alleenolijk wat uwe moedor u geleerd heeft. Hoe waren nu de oogon van dezen vrijgeest open gegaan bij het sterfbed van zijn kind?! Een andere vrijgeest, die van den ouden katholieken godsdienst was afgevallen, ondervraagd zijnde over zijne mee ning rakende het geloof, antwoordde: Om te leven is het gemakkelijker in het nieuwe geloof; maar om te sterven is het beter in het oude. Een professor, een rechter en een officier, waren eens met elkander op reis, on op zekeren avond kwa men zij in een logement, om er te vernachten; doch ongelukkiglijk waren er zooveel logistgasten, dat er maar één bed meer over bleef voor éénen persoon Nu wist de baas niet aan wie van hun driön hij het bed moest geven, en om dit te kunnen beslissen, vroeg bij hun naar hunnen stand en bedrijf. Ik, antwoordde de officier, ik heb drie jaren te Antwerpen in garni zoen gelegen. Ik, sprak de rechter, heb er even zoo lang in do rechtbank gezeten, en ik, antwoordde de professor, heb daar juist zoo lang als leeraar ge staan. - De baas die een schalk was, en die dit alles met aandacht had aangehoord, zeide: Mijnheor de officier beeft te Antwerpen drie jaren gelegen, mijn- beerde rechter heefter zoolang gezeten, en mijnheer de professor heeft er zoo lang gestaan, dus zal deze wel het meest vermoeid zijn, bijgevolg zal voor hem het bed wezen. In het jaar 1787 werden eenige ontevredene Noor- weegsche boeren naar Koppenhagen gezonden, om aan den koning voorstellen te doen over eene nieuwe belasting De koning ontving hen zeer vriendelijk, en zeide: Nu, mijne goede lieden, wat wilt gij dan eigentlijk vanmij Deboerenantwoordden geheel trouwhartig: Ach, Sire! van u willen wij niets, als gij maar niets van ons wildet. Don Oogst-Lied. aier zin^t eon zomerliedje mijdt, liet stanl in d'hanUon Alwaar hij 't dikste kooren ziet. En tweorsch deur 't zonnebranden I Hij kapt. hij kerft, hij zwikt, hij zwaait, Al schuifelen in het ronde. Hij pakt. hij pikt. hij dringt, hij draait Hel sperkuluud graan ten gronde, En 's avonds late. 't westen gloeit Hij heft het hoofd omhooge En 't slagveld, maar dat zonder bloed Verheugt zijn dankende oogo. G. G. -^xz> LOOPENDE NIEUWS. 't Senaat is deze week bijeengekomen; van in i83o was 't Senaat een Kamer van gematigde millionnairs, en 't Bu reel werd samengesteld niet uit partijtchap, maar volgens ouderdom en verdienste: nu was het de beurt van M. d'Anethan en tegen al d'oude ge. bruiken, wilde men hem niet als Voorzitter dan heeft niet e'en katholiek zijn ambt aan 't bureel willen behouden... Gematigheid en verdraagzaam heid bij liberalen zoeken, is zich een huis willen timmeren thalven van de zee. Het Hof van Cassatie heelt geslist dat d'heeren Onderpastoors van Brugge volle recht hadden van kiezen; maar de toer is gespeeld; die heeren hebben niet mogen kiezen, en daaraan, benevens aan een missing van den liberalen President, is het te danken dat er te Brugge een liberaal gekozen werd. Maar de Meerderheid der Kamers ziet zoo nauw nietzuur of zoet, ruw of fijn, oud of versch, 't gaat maar altemaal in den zak. De liberaal van Brugge zijn stemme zal toch ook gelden, zoowel als die van een goed Gekozene. Boyaval, die maar éene stem meerderheid in de kiezing had, de zijne Boyaval- zaliger deed wel in 't Senaat de wet op 't onder wijs doorgaan!.... En voor zulke wetten, schrijft Frère, zou men 't hoofd moeten buigen, en zulke wetten zou men eerbiedig in 't hert moeten dra gen. Zoo leert Frère, maar zulke leering is een volksbedriegerij, zulke leering is monsterachtig! De Communards van 1870 gaven ook wetten uit, en ze zullen 't nog doen, g'heel in 't kort, men weze er zeker vanongelukkiglijk en als de Com. munards 't woord van Frcre zouden doen gelden en zeggenWet is wetgij moet ook aan ons wet gehoorzamen! liberalen, wat zult ge dan ko men zeggen? Neen! neen! een wet die tegen 't eeuwig recht strijdt, is geen wet, maar een ellen dige dwingelandij. De Koninginne van Piëmont heeft een schrikziektede Koninklijke Familie van België is zeer bdroeld, over de verandering van 't liberalismus in geuzerij.Men zegt dat in Frank, rijk de bedevaartplaats van Salette gaat gesloten worden? Zouden zij ook aan het wereldberoemd Lourdes durven raken?Welke wreede tijden beleven >vij Den 29slcn dezer is te Brugge het groot Feest van den Katholieken Schoolpenning. De Kardinaal Apuzzo is overleden, en om de stad Roomen wat op te helpen, spreekt het Gou- nernement van er een Wercld-Expos itie te houden. D'Expositie van Brussel is wel, ze zou nog veel beter geweest zijn, ware zij door onpartijdige manneu ingericht geweest; hier en daar ziet men in d'Expositie den invloed der Logie doorschijnen. AALST schittert op d'Expositie door zijne fijn- gewerkte en prachiiggekleurde garens en door een nieuwe Nijverheid alhier opgekomen, te weten de Steen-en Pannebakkerij. Men zegt dat zelfs Frank*- rijk de Aalstersche Pannen begint te vragen. LAATSTE NIEUWS. GENT, 5 aug. Men meldt uit Zevenbergen, de dood eencr weduwe van 102 jaren en 8 maan den. De overledene heeft hare vier echtgenootepi en twee kinderen naar het graf zien dragen. EECLOO, 5 aug. Verleden maandag, ter gelegenheid van een huwelijk, hadden twee koet siers wat te diep in 't glas gezien. Zij voerden hui} rijtuig op de onbetamelijkste wijze, zoodat men elk oogenblik voor ongelukken moest vreezen. M. R... dit ziende, sprong op den bok, om del teugels in handen te nemen; doch een der koetsiersN door den drank verhit, wierp M. R... met geweld naar beneden, zoodat deze met verscheurde lip en gekwetst aangezicht werd opgonomen. Er is pro ces-verbaal opgemaakt tegen de twee koetsiers. HOEI, 5 aug. Woensdag namiddag is de treinoverste Charbonnier, gehuwd en vader van zes kinderen, van een trein gevallen terwijl hij de koepons rondhaalde op den spoorweg van Hoei naar Landen. De dood was ©ogenblikkelijk. Wanneer gaat er effening gemaakt worden, in de failliet-Minnaert van Aygem?.... 't Duurt al drij jaren!!!.. Zijn de Wetten gemaakt om de schuld- eischers te helpen, of om ze nog meer te kruisen en te pijnigen? 't Is gebeurd in een gemeente van Vlaanderen: Er was een failliet; men bood 80 per cent. Die 80 kan geven, riep een kromgeleerde, kan 100 geven! Procedeéren!... Men liet zich gezeggen.en in plaats van 80, is er niets geweest; alles is in strijken en heffen gesmolten PRIJSDEELINGEN. T'AALST.inSint-Lievens-Pensionnaat: woens dag, 11 Augusti ten 9 ure. Te GEERAARDSBERGEN, in 't Bisschoppelijk Collegie, maandag 16 Augusti ten half negen ure. Te DEYNZE, in 't Pensionnaat St Henricus, maandag 16 Augusti, ten 10 ure. Een der gendarms van Quievrain is tengevolge zijner wonden overleden; de andere gekwetste gen darm verkeert in zeer gevaarlijken toestand. Libert, de moordenaar, heeft zijne misdaad bekend; hij was aan 't stelen; de vrouw des huizes betrapte bem en wilde naar beneden om hulp loopen; de wreedaard heeft haar doodgeschoten, 't lijk onder een matras verborgen, is ten 3 ure en minuten naar Brussel ver trokken, en vandaar op Nyvel en Quievraii Over de ramp te Leuven kan men moeielijk juiste inlichtingen bekomen; een machiniste, een treinoverste. een stoker en een treinwachter bevinden zich onder de gekwetste. Rond Leuven is deze week nog eene andere spoorwegramp geweest. T'Audenaarde is kandidaat uitgeroepen, cm den zeer achtbaren en betreurden heer De Vos op te vol gen, M. De Bleekere, lid der Bestendige Deputatie. Men onthoude het wel: De Katholieke en an dere vrije kiezers zijn vast overtuigd, in al d'arron- dissementen, dat hunne Kandidaten de bloedwet zullen bestrijden en een Vrijwilligers-leger beherti- gen. Dat is een algemeene afspraak. D'Antwerpenaars hebben in de Kamers den Eed afgelegd in 't Vlaamsch. De Waalsche Geuzen lach ten als zotten. Elke vogel zijn eigen gezang,en elke mensch zijn eigen taal, of 't gaat onredelijk. T'Aaist roepen de geuzen-gazelten, van nu af, dat zij in 1881 zullen bovenliggen... en alles wat niet Geus is, overal uitdrijven. Dit laatste moet nie mand zweren, maar 't eerste is kasteelen in de lucht. KERKELIJK NIEUWS. Zondag 15 Augus tus, feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart, zal er ter gelegenheid der H. Kindsheidl'eest tot St Pauwels, (bij St Nikolaas), tusschen Vespers en Lof,half drie, gepredikt worden door den alotnvermaarden heer Verlinden, missionnaris, die vele jaren in Mongo lië met wonderbaren uitslag de christeli jke Leering aan het heidensch volk verkondigd heéll. Zon dag, 8 Augusti, is het te Denderleeuw de plechtige Inhaling en Inhuldiging van het beeld van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, na de Vespers die nu ten half twee beginnen; groote toebereidse len worden gemaakt, in Kerk en Parochie, tot op luistering van dit feest; 't is de E. P. Dodd, Jesuiet van Aalst, die predikt. Donderdag is de 8 daag- sche Begankenis begonnen van O. L. Vr. ter Mu ren, op Erembodegera. tDe E. H. Franciscus Peleman, die den 13 Mei te Ophasselt als Pastoor zoo plechtig werd inge haald, die goede brave Man is Donderdag ten 4 ure namiddag, lieiliglijk overleden; Ophasselt heelt hem maar weinig tijds mogen bezitten, maar éen kort en hertroerenae sermoon van hem gehoord,en alleenlijk getuige geweest van zijn zalig geduld in eene lastige en laatste ziekte. BURGERLUKEN STAND™ GEBOORTEN- Mannelijk 5 Vrouwelijk 4 HUWELIJKEN. A. Wauters, twijndersg., met G. Luyck, kantw. E. Eemans, barbier, met V. Cardon, dagl. S. De Smet, bed., met M. Baillius, z. b.' OVERLIJDENS G. Podevyn, twijndersgast, 60 j. Mijlbeke. P.Dumortier wed.De Latter, z.b. 70j. Leopoldstr. 3 Kinderen onder de 7 jaren. OPENBARE VERKOOPING bij gedwongene onteigening, van eene behuisde j en Zaailand, TE MOORSEL EN MELDERT. De Notaris VERBRUGGIIEN, te Aalst, daartoe rechterlijk benoemd door den heer Voorzitter der Rechtbank van eersten aanleg, zitting hou dende te Dendermonde, zal namens Mijnheer Emmanuel De Coen, grondeigenaar te Aalst, met gewin van palmslag en gelagen, bij gedwongene onteigening, krachtens art. 90 en volgende der /wetvai 15 Augustus 1854, openbiiarlijk verkoo- pen Eerste koop. Eene behuisde Hofstede, gosiaan en gelegen te Moorsel, groot 11 aren 8*0 centiaren, bekend bij kadaster sectie C, nummers 98 en 99, pa lende oost Jan Frans De Plecker, 'zuid de straat, west Emmanuel Vereecken en noord verscheidt:. Tweede koop. Eene partij Land, gelegen (e Melden, groot 29 aren 40 centiaren, bekend bij kadaster sectie D, nummer 34, palende oost Joannes llerreman, zuid Van Malderen, west Joseph Buyl en noord Frans Permentier. ZITDAGEN Instel Woensdag 18 Augustus ,88n Verblijf idem 1 September Telkens om 4 uren namiddag, ter herberg St. Eloy, bewoond bij den heer J. B. Meert, te Aalst, aan de Esplanade. De Markt min bevoorraad met gelijkheid in prijzen. Aalst, Tarwe Rogge Mast»!um Havtr Geer aug. 29 oo a 19 oo a oo a 20 oo a 31 Juli 81 ooi 29 a 3» 21 5o 23 a 24 oo oo - 25 a 28 22 oo22 a 23 - de 50 kiloOOOzak. 000 OJn 000 00 V r r 1 OPENBARE VERKOOPING van MEE'RSCIÏEN en I50SSCIIEIX te Aspelaere, Denderleeuw, Vlierzele, Sraetledc, Lede. Herdersem, Gijsegem en Moorsel. De Notaris DE PAUW, te Aalst, zal openbaar lijk te koop bieden. le kodp. Eene partij Land, te Aspelaere op het Arendsveld, groot 13 aren 86 centiaren. Gebruikt door de kinderen Constant Sterck. 2e koop. Een partij Meersch, te Dender leeuw in de Leeuwergemmeerschen, groot 26 aren 94 centiaren. Gebruikt door weduwe Frans Van Ginderdeuren. 3e koop. Een perceel Bosch, te Vlierzele op Paepegeu'i, seklie D, nummer 17, groot 6 aren 30 centiaren. Gebruikt door Frans Weymeersch. Boomprijs fr. 50. 4e koop. Eene partij Land, te Vlierzele op de Nederlei, sektie B, nummers 43, 54 en 53At groot 1 liektare 48 aren 50 centiar^ Gebruikt door Frans Weymeersch en de kinderen Constau. Rottiers. Boomprijs fr. 100. oe koop. Eene partij Zaailand, te Vlierzele op de Heye, seklie B, nummer 70ms, groot 50 aren 10 centiaren. Gebruikt door Frans Wey meersch. 6e koop. Eene partij Land, te Vlierzele op de Heye, sektie B, nummer 268, groot 31 aren 40 centiaren. Gebruikt door Frans Weymeersch. 7c koop. Eene partij Land, te Vlierzele op de Heye, seklie B, nummer 267, groot 37 aren 50 centiaren. Gebruikt door Frans Weymeersch 8e koop. Een perceel Bosch, te Vlierzele op de Nederleye, sektie B, nummer 435, groot 6 aren 90 centiaren. Gebruikt door Frans Wey meersch. Boomprijs fr. 40. 9° koop. Een perceel Land en Meersch, te Vlierzele in den Zoghoek, sektie C, nummer 19a, groot 76 a en. Gebruikt doodde weduwe Cop- pe.ns. 40e koop. Een perceel Meersch te Smet- lede, genaamd Bekemeersch, sektie B, nummer 229, groot 79 aren 40 centiaren. Gebruikt door Frans Weymeersch. Boomprijs fr. 600. lle koop. Eene partij Land, te Lede op liet Herondevcld, sektie C, nummer 396, groot 14. Gebruikt door Jan Baptiste Van Cauter. 12* koop. Eene partij Land, le Lede in den Solegem, sektie C, nummers 604 en 60S. groot 16 aren 60 centiaren. Gebruikt door Isidoie De Prez. 13e koop. Eene partij Land, te Lede op den Doorn, sektie E, nummer 420, groot 61 aren. Gebruikt door de kinderen AmandusLemmens. 14c kodp. Eene partij Land, te Lede op het Zijsveld, seklie F, nummer 440, groot 15 aren 60 centiaren. Gebruiktdoor de kinderen Amandus Lemmens. I5C koop. Eene partij Land, te Lede op het Slotveld, sektie F, nummer 606, groot 47 aren 80 centiaren. Gebruikt door Auguste De Smet. 46c koop. Eene partij Land, te Herdersem op den Peersdriesch, sektie A, nummer 351, groot 68 aren. Gebruikt door Benoit Scheerlinck en Jacobus Van Stichel. Boomprijs fr. 340. 47e koop. Eene partij Land en Meersch, te Gijsegem in de Korteheide. sektie C, nummers 116 en 117, groot 69 aren 10 centiaren. Gebruikt door de weduwe Boeykens. ■18° koop. Eene partij Land, te Moorsel in de Biesebroeken, sektie D, nummers 165, 221ws 224, 225, 226, 229a, en 229b, groot 4 hektaren 11 aren 50 centiaren. Gebruikt door Frans Els- kens en andere. Dit perceel zal opgeroepen worden in 13 ver- schillige deelen. Boomprijs te verdeelen op de loten Ir. 1420. ZITDAGEN Instel Zaturdag 14 Augusti .g™ Verblijt 21 Telkens om 2 ure namiddag ter Estaminet De Vier Winden, bij M. Perreman, te Aalst Keizer lijke Plaats. OPENBARE VERKOOPING van een te Aalst, Lange Zoutstraat. De Notaris DE PAUW, te Aalst zal openbaarlijk te koop bieden: Een welgelegen Winkelbuis en Erve, gestaan en gelegen te Aalst, Lange Zoutstraat, geleekend nummer 30 sectie A. nummer 1208 met eene grootte van 1 aar 80 cemtiaren. I Thans bewoond door d'heer Isidore Crombez. Den kooper zal alle gemak hebben tot betalen sijner koopsom. Superabondantcn Zitdag Vrijdag 13 Augusti 1S80. Telkens om 4 uren namiddag, ter Estaminet De M^jboom bewoond door d'erven Van Cleemputte te Aalst, aan de Zoutstraatpoort. 06 - a 00 a 07 81 a 2 a 4 oo a 5o oo a oO 75 oo o9 27 2 18 5 25 Co oo 17 a 19 - 000 a 0 00 oo oo a o 06 oo a o7 08 oo a o9 27 1 99 a 2 18 4 a 5 £5 oo a Co Ho|ipe(J8 zak.o89 Aard'uppcl'jn roode 100 kilo - witte Boter per 8 kilos Eieren 25 Vlas per 3 kib Viggens 't koppel Lijnwaden ter markt gebracht Dito verkocht Boter, getal kilos: lo,786. NINOVE, 3 aug. Tarwe 29 a 3o Rogge 22 a 23 oo Haver 2o ooa 2o 5a Roontjos 24 a 25 Oarst 19 A 21—i» Koolzaad 81 - a 32 Lijnzaad 3o A 33 Aardappelen 06 oo o7 oo; Boter per i/j kilo 1 4o a 1 5o Eieren per 25 1 9oa 2oo. ASSCHE, 3 aug. -Tarwe28 ooa 2.) oj, Rjggj 24 a 25 oo Haver 2o ooa2o 5o; Garst 17 a IS—, KoolzaadaAard appelen oo k Boter per kilo 2 97 a 3 24 Eieren per 26 t 9G ft 5 o7; Hop van 1879 peróO kilo a oo ZOTTEGHEM, 3 aug. Tarwe por 1U0 kilo 29 - a 3o Mas tel uin oo— aRoggo 19 a 2o Haver )9 oo a 2o Boonon 24 a25 oo; Boter per kilo 2 81 a 2 9o Eieren per 25 1 99 a 2 o9; Vlas per 3 kilo o oo a o oo; Gr. konijn, 't stuk 2 5o a 3 Kie kens, 't koppel 3 k 3 5o. Beurs-Operatiën.—Antwerpen, 6 aug. GRANEN. Markt kalm met onbeduidenden handel; de prij zen zijn flauw HOP: Markt kalm en zonder verandering. PETROOL -- Officiee kwoteering Betaald. Verkoopera. Beschikbare Loop der maand September DENDERMONDE s maandags Witte tarw Boekweit Vlas per kilo Kemp Boter per kilo Eieren per 25 Aardappels 27 a oo 23 - a 22 - a 23 00 1 Oo a 1 8o 0 97 a o 98 2 Go a 3 oo 2 25 a 2 5c o7 a 08 - ANTWERPEN. Middelprijzen per loo kilogr. Tarwebloem, inl. lkwal 37 75 2 38 Co Rogge bloem 35 fransche 34 50 duitsche 33 5o maandag werden ter veemarkt verkocht per kilogram op voet- oo4 stieren, 0,65 c. o79 ossen, 0,9o tot l.oo o92 koeien, (J,7o tot 0,8o o85 kalveren, l.oo tot 0,— ROESELAERE, 's dijnsdags. Witte tarwe per 100 kil. 32 25 Koode dito, 3o oo Rogge, 21 5o Haver, 23 5o Paardeboonen, 25 oo Aardappelen per 10(J kib, oo 3 15 2 o5 21 3/4 a 22 oo 22 oo ft oo a22 o/o a 22 75 A23 oo A MECHELEN. Veemarkt op Neckerspoe G2 stuks inlandscl: ras. Van 24o tot o42o. 443 bollandsch ras. Van 32o tot 0800. Binnen de stad. 1G stuks inlandscb ras, van ioo tot 35o. l o81 stuks hollandsch ras, wan 26o tot 475. KORTRIJK, maandags. Aardappels, ge.fr. o5,5oao6,5o roode Boter j<2 kiio Koolzaadoiiu,103 a Lijnolie, 105 k. ST. NIKOLAAS. Tarwe per 10H liters Poldertarwe a i.54a01,72 65,— 63,— fr. 24 5o 23 - 18 22 17 23 21 oo 5 lc o5 5o 3 18 49 2 18 Hop Boekweit Haver Duivenboonen, Erwten Vlas, Aardappelen, Boter, Boter per kilo* 3 15 Hoei, 100 bussels. Eieren oer 25. 2 oo Eieren per 26, LEUVEN, 6 aug. Markt weinig bevoorraad;flauw en zonder verandering. Verschillende loten nieuwe rogge zijn verkocht van 20 tot fr. 20,50. Tarwe 100 kil. fr. 28,75 h 27,25; Rogge, -23,50 fr.; Tarwe bloem fr. 37,50ii 38,00; Gr. tarwezemelen, fr. 13. ANTWERPEN. De kuipboler werd lieden ter markt per kilogram verkocht, aan de prijzen van tr. 2,60 tot fr. 2,75. De ponden of halve kilogrammen betaalde men volgens kwali teit, fr. 1,20 tot 1,80. De nieuwe aardappelen werden per 14 hektoliter verkocht, aan fr. 1,00 tot 1,15. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,95, groote fr. 2,25. Vlas te TH1ELT, de kilo, fr. 1,72. Op de veemarkt, welke vrijdag te Brussel gehouden werd, waren 1230 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: ossen fr. 0,82 tot 1,08; stieren, Ir. 0,70 tot 0,93; koeien en veerzen, fr. 0,70 tol 0,93. jimarkten. BAILLEUL, 29 juli. Hop: De bloei der hop is begonnen. De wasdom is prachtig; indien er niet een weinig spoor van onge dierte was, zou er over den oogst niets meer te zeggen zijn. BISCHW1LLER, 29 juli. Hop: De afdoeningen in hop gaan al slechter en slechter en de prijzen vallen van dag tot dag. Men biedt voor hel oogenblik 60 tot 80fr. per50kilo, doch de houders zijn met dezen prijs met tevreden. Vandaar volslagen stilstand. Het weder is niet wal het zou moeten zijn voor de planterijen. Het is te warm en te droog. Dc plant begint te lijden en de spinnekop- pen beginnen zich reeds hier en daar te vertoonen. P0PER1NGHE. Hop:,De onwedersgemengd met windslagen, die over onze stad zijn losgebersten, hebben in onze hopplante- rijen eenige schade veroorzaakt, doch, in der waarheid, deze zijn weldra hersteld geweest. Volgens de laatste rapporten, verzekert men, dat de inval der ziekten en van liet ongedierte geen boege- naamden voortgang doet, dat de bloei vooral thans kompleet, gezond is en geheel het aanzien heeft van eenen goeden oogst op te brengen. De staat der zaken blijft altoos kalm; er heeft geen enkel afdoening plaats. De Notaris BOONE te Aalst, zal ten verzoeke van wie het behoort, openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslagen en met de pleegvor men der wet van den 12 Juni 1816. Eerste koop: Eene behuisde Hofstede, zijnde de herberg genaamd In 't Hespken, gestaan en gelegen te Gijsegem, nabij het Dorp, aan den steenweg van Aalst op Dendermonde, S«. A. N° 325e en 325r, groot 14 aren 08 c. Bewoond bij J. B. Guns-Boeykens. Tweede koop: Een perceel Land, gelegen te Gijsegem, op den Damkauter, S°B. N° 236 groot 13 aren 60 c. Derde koop: Een perceel Land, gelegen te Gijsegem, op Ansmeer, Se B. N°358d, groot 10 aren 84 c. Vierde koop: Een perceel Land, gelegen te Gijsegem, ophetKasteelveld, S8 B. N" 42In, groot 14 aren 19 c. Vijfde koop: Een perceel Land, gelegen te Herdersem, op den Dijkman, genaamd bet Vel deken, S* A. N° 406 groot 6 aren 60 c. Allen in gebruik bij dezelve. ZITDAGEN VeS'~a1l4,}Augus«1880 Om 2 uren nanoen, te Aalst, ter zittingzaa van het Vredegerecht, groote Markt. HUIS F. DE GALAN-DAENS, AALST, MOLENSTRAAT. Magazijn van Bureel- en Schoolbehoetien, BOEKHANDEL, BOEKBINDERIJ Duitsche Kaderslatten, gemaakte Kaders, Prenten van alle groot* ten, Beeldekens, enz. enz. enz. Goede waren, gematigde prijzen.

Het Land van Aelst | 1880 | | pagina 3