Ua«ipe«,lïltsöaöcn en (Ongelukken. 't parlement nan öc 7. 0e x j i c 1) t. Mengelingen. Er zijn te Brussel kwaaddoeners ontdekt, die cr bijzonderlijk op uit waren de personen te bestelen, die, gelijk het nog al veel ge beurt, 's avonds of "s nachts op de banken der bolvards slapen. On der dit opzicht is t'Antwerpen 't volgende gebeurd: M-X., wonende in de Meistraat, had zaturdag een trouwfeest bijgewoond en was 's nachii op straat blijven slapen. Zondag morgend kwam hij thuis, berooid van al zijn kleeren, uitgenomen hemd en broek, berooK van zijn zilveren horlogie,gouden keting,gouden speld en dito ring. Volgens dat hij peist, moet hij langs St Jansvliet in slaap gevallen zijn en uitgeplunderd.. Op tijd naar huis komen, is gewonnen. In een der staties, gelegen tusschen Brussel en Vilvoorde, houdt men zich veel bezig met een geval, dat aan het vertelsel van Blauwbaard herinnert. De overste dier s'atie had sedert eemgen md de gewoonte aangenomen ziine v buur die waarschijnlijk dikwijls in zijne nachtrust gestoori werd door het kijvend huisgezin, ging evenals zuster Anna naar den to ren, ot liever naar den telegraaf en deed de schoonbroeders van den overste verwittigen, die te B ussel wonen. Die schoonmoeders kwamen aanstond toegesneld en vielen op hunne beurt der statieo verste op 't lijf. De zaak is nog al erg, want de justicie heelt er zich meê bemoeid. Zaterdag zijn er op verschillende plaatsen langs de Werf, t'Antwerpen, niet minder dan zes kinderen in de Schelde gevallen. Een is verdronken, het is zekere knaap, Cool genaamd, 11 jaar oud en wonende aan de Werf. Men klaagt aan de Schelde dat er aldaar geen policie te zien is, die de kinderen het spelen ïangs den water kant belet. Omer Dobbelaere, de moordenaar der dames Wattine, is uit de gevangenis van Gent naar die van Leuven gebracht. Een uur te voren was het hem toegelaten geweest nogmaals zijnevrouwen zij ne twee kinderen te ontvangen. Het afscheid was hartroerend. Men vertelt dat Dobbelaere zijne vrouw verzoent heeft aan hem met meer te denken,hem geen bezoek meer te brengen in het graf, waa r hij levend wordt in begraven. Hij loochent nog altijd de misdaad bedreven te hebben. Men schrijft uit MOER BEKE-KOE WACHT: Op Z-.ndag IC"" juli, heelt de Policie van Koewacht-Zeelandhet bericht ontvangen van den heer officier van Justicie van Middelburg, alsdat Jacobus Vaarwyk, door den heer Macé, Policie Inspekteur te Pari s Frankrijk, is aangehouden onder den naam Laudin Coueire en sedert den 6dtn juli 1874, voortvluchtig wegens moord gepleegdop Adri- anus Geerts, te Koewacht-Zeeland, en hetwelk in onze Gemeente een groote opschudding te weeg brengt, doordien dat beide personen goed bil ons bekend waren, en de moord gepleegd is, volgens de meeste ge zegden, uit eene oploopende gramschap, voortkomende uit eene van daags te voren dronkenschap en eenen kleinen twist die beide met mal- kanderen hadden, en waarbij dat hij hem in die vlaag van gramschap met een met schroot geladen geweer en dat op den klaren lichten dag, zim ingewanden doorboorden en weinige minuten daarna den geest gaf. Voornoemden J. V. was geboren te Sinay, Belgie, en was woonach tig te Koewacht Zeeland, en zal volgens bestaande wetten voor he l hot van Assiesen van Gent gevonnisd worden. THüIN, 14 juli. M. Mathicu, luitenant der gendarmerie, was dinsdag uitgereden, toen zi)n peerd op hel ging en de ruiter le gen der. muur van een huis geslingerd werd; M. Mathieu werd erg gekwetst en is gisteren morgend aan de gevolgen zijner wonden o- verleden. SERAING, 14 juli. De genaamde Martin, jachtwachter te Tiff, bemerkte dezer dagen in de bosschen van Colonster, een wild- strooper, die een haas had doodgeschoten; hij trad vooruit en de wilistrooper nam de vlucht.Terwijl Martin den haas opraapte, ver schenen twee mannen links en rechts, die verscheidene schoten op hem lostten. De wachter werd door drie schoten geKwetst, waarvan een hem in de volle borst trof; de ongelukkige verkeert in gevaar lijken toestand Het parket heeft zich ter plaatse begeven. Martin heeft zijne aanvallers niet kunnen herkennen. Een droef GEVAL uit Amsterdam: ge weet dat z'in Holland in bijna alle straten, water en vuur verkoopen; een manneken was voor zijn moeder gaan een ketel ziedend water koopen; hi moest er meê omhoog; bijna boven zijnde, viel hij met den ketel achter over en was botsdood. Een gebuurvrouw zag het. en verschrikte zoodanig dat zij een attak van geraaktheid kreeg en erin bleef. In het Hotel des Invalides te Parijs, is een plafon ingestort, «oaiüvUÏ «.l. iiiliiaticil c.B "=u "aur gasthuis zijn moeten gebracht worden. Lien of twaall andere perso nen werden insgelijks gekwetst; maar hunne wonden zijn niet zeer gevaarlijk. Een onderzoek is geopend, en het schijnt reeds bewezen dat de ramp aan het breken van eenen balk is toe te wijten. Te CONFOLENS, in Frankrijk, heeft een razende wolf geloo- pen cn 9 personen gebeten.... Vuile klappers zijn erger dan razende wolven; men vindt van die smeerlappen, die den farceur spelen en in jonge herten den overschot van hun walgelijk hert ietcn.... Als ge dezulken tegenkomt, menschen, een stuur wezen getoond en als 't past, een scherp woord gezegd; want die vuile krengen, t zijn de pest der SociëteitenIn alle geval, 't is noodzakelijk zulke Socië teiten te schuwen, en alle nachtvergaderingen; want zatlapperij of wulpschheid is zooveel vermaak als een olifant 'nekoordendanser De engelsche generaal Byers, die tijdelijk op de fransche ei landen Hyéres verblijft, heeft,'door een treurig ongeluk, zijne vrouw en drie zijner ell kinderen verloren. Zijn dochtertje Adda, die op het strand speelde, waagde zich te ver in zee en verdween in een draaikolk. Haar broeders Lilian en Violet trachtten haar te redden, maar verdwenen insgelijks. Toen snelde de moeder toe. om hulp te bieden, maar de golven sleepten haar meê en ook zij vond in de zee haar grai. ROME, 10 juli. Op den ijzerenweg van Monza hebben dieven de juweelen gestolen der hertogin van Guano, die eene weerde heb ben van 3oo.ooo lr. Die juweelen staken ineen eenvoudig kofferken dat m den waggon der reispakken vervoerd werd. rederhelft at te rammelen. Een ge- Ja, want 't begint reeds laat te worden laat ons alles zoo nauwkeurig mogelijk bewerken om niet overrast te worden. Welke wapens hebt gij. mejuffer 12 gebruikbare geweeren en 3 paar pistolen zijn reeds gela den, ik heb ze boven gedragen op vaders slaapkamer, mij dunkt dat het de beste plaats is om van daar den vijand te beschieten. Met uw oorlof, zonder dralen, tcon mij spoedig die plaats... Maar, ik zie de meid niet. Och, dit benauwd schepsel, deed niets dan weenen en la- menteeren, ik heb haar bevolen slapen te gaan. Juffer Florida nam de blakende lamp en door Jan gevolgd, trok zij den trap op, naar de aangeduidde kamer, een ruim slaapvertrek met drie vensters op den ingang van 't kasteeltje; op den zijkant waren voortijds ook drie vensters geweest; doch twee waren toege- metseld als looze vensters en de derde opengelaten en met raam en ruiten voorzien. Jan zag rond, als een generaal op 't slagveld; de schietgeweeren waren aan den muur bij elkander geschikt, de pistolen ook; op een stoel lagen twee kunstig gesneden poerhoorns wel van buskruid voorzien, alsook twee zakjes kogels. Bij de geweeren lag een kara bijn, dat Jan nog had behandeld en welkers verre dracht hij reeds lang kende. Dit kan ons te pas komen voor een bijzonder geval, zegde Jan. «Mejuffer, ge laat mij toe hier alles te schikken? O mijnheer, duizendmaal bedankt, dat gij wilt... Wees zoo goed eene kan water en twee flesschen wijn boven te brengen; als men belegerd wordt, moet men zich van alles voor zien. Ik ga meê in de keuken, om 't een en 't ander te halen. Eenige minuten nadien keerden zij terug met water, wijn, een kapbert, alsook de gevulde zeepscherf Jan bestreek de twee onderste ruilen der voorvensters met zeep, plaatste er het kapbert tegen, cn kon aldus, zonder gerucht te ma ken,de ruiten wegnemen. Hij liet de gordijn op half hoogte neder, zoodat men van buiten niet kon zien dat er ruiten ontbraken. Twee matrassen nam hij uit het bed en plaatste ze schuins aan elke venster. Ziet, zegde Jan, ziet juffer, het zal ons gemakkelijker en min gevaarlijk zijn van achter deze matrassen op de moordenaars te schieten; ook zullen wij niet genoodzaakt zijn de vensters te openen; het is om die rede dat ik de ruiten heb uitgedouwen. Maar, ver volgde hij, de eenige venster toonende die op den zijkant uitkwam, die mag ik ook niet vergeten; men zou langs daar ook eenige ko- gelkes op ons kunnen zenden; en hij plaatsteer insgelijks een matras achter de ruiten. Daar, zegde hij, nu zijn wij vaardig. ('t Vervolgt. AALST. De Bewoners van Schaarbeek peti- tionneeren, opdat het plan zou uitgevoerd wor den. van den doorsteek der Koolstraat, direkt met Statie en Kerk. Men twijfelt geenszins 0!' dit nood zakelijk werk zal niet lang wachten van uitge voerd te worden. En wie, ja wie beeld er ooit 'ne Kermisdag beleefd gelijk zondag laatst De 27 Zangmaatschappijen, die met vlaggen en kartels een rijke stoet vormden, hadden een zee van volk in Aalst gebracht; op de markt, veemarkt, boter markt en omliggende,kou men op de koppen gaan. Ja, zeggen wij net met luide stem Eer en dank ja dank aan d Inrichters en Bestuurders van den Zang-Festival; eere en dank aan al d'heeren Com missarissen en verdere Medehelpers... Met bijzoD- dere aandacht zijn aanhoord geweest en toege- juichd, de Sociëteiten van Gent. (H. Kerst voorna melijk), Antwerpen,Brussel en Halle... Algemeen- lijk is hel zon- en volgende dagen bemerkt, dat onder 't liberaal Bestuur, de Kermissen van jaar lot jaar vervielen, terwijl de Katholieke Regenlie de Jaarlijksche Gemeentefeesten heeft opgebeurd en in luister gebracht, gelijk diezelfde Regentie met wijzen iever heelt bohertigd den bloei der we- kelijksche Markt... Wie dat loochenen durft, ver zaakt zijn gezond oordeel. Onze geachte Con frater Denderbode, alle redeneering op zij schui vende, noemt een onzer artikels kinderachtig, een ander gekapt strooi, een derde rimram voor zulke beleefde bewijsredens moeten wij natuurlijk het hoofd buigen: Ons artikeltje over den 4en Representant te weeg, heeft het betrachte uitwerk sel gehad; dat is ons voldoende. Geen zot of hij spreekt zijn wijs woord; waarom zouden de li béralen van S. nitteens de waarheid kunnen zeg gen? Ei zijn wijze vragen, nuttige vragen, %<*- paste vragen, doch er zijn ook lichtzinnige, strop achtige, domme, vermetele en gevaarlijke1 vragen Dwaas is fiij die elke vraag beantwoordtverme tel die zich zonder recht als vraagmeester aanstelt. En over het aanstellen van kandidaten", is onze nederige denkwijze de volgende dat vooraleer het Komiteit een definitieve keuze doet, de Kie- zers, 't Volk en de Drukpers, t Recht hebben, 't onbetwistbaar Recht van d'heeren Kandidaten te kennen en te beoordeelen. Worden er, voor - den tijd, personen in d'hoogte gesteken of zijn er n personen die zich zeiven verheffen,en krijgen zij 111 't passant een waarschouwing, dat is maar 't strikte recht. Men zou ons moeten bedanken, M als de waarschouwing op een zachte en bedekte wijze wordt gegeven Ondertusschëh zijn er dringender zaken: De Statiën, CoDfrater, de Sta tiën; moest, bij ongeluk, dien arcbi-kemel der Sta tie aan 't oud kerkhof doorgaan, tot eeuwige gloeiende schande; zal men later niet vragen: Wat heeft de Drukpers gedaan, om dit onalmeetbaar kwaad af te keeren? Was er niets aan te doen is "t de plicht niet der gazetten van 't Publiek in te lichten, van de stem van 't Publiek op te nemen en de Beweging t'ondersteunen? Er wordt meer en meer verzekerd, dat de zaak der Statie niet onher roepelijk is beslist, dat 't Senaat de miljoenen nog moet stemmen, en zekerlijk zijn yoorbehouding zou maken, indien Aalst zich vereenigde en toonde, gelijk W er kan getoond wor den, dat men 2 miljoen en half meer gaat uitgeven, om g'heel den Noordkant van Aalst te verminken, om 3 fabrieken in een allermoeielijkste toestand te stellen. Daarbij, 't Ministerie loopt op een becn;de kaart kan keeren en op geen duizend jaren zal er '11e Minister van Openbare Werken komen, zoo stom en onbeleefd van een werk van 4 miljoen aan te vangen, zonder te geweerdigen van eens ter plaats te komen en de belanghebbende |te aanhoo- ren. Waar staat het geschreven dat Aalst MOET geslachtofferd worden? Wie is 'tdieAah' verstomt en verlamt? Zijn de liberalen geen Ailstenaars meer, dat zij in hun gazetten zwijgen? Moet de intrest van eenigen alles overlieerscbi - en Aaist doen slachtofferen 't Verbond van zondag bibber*1 schrik, in de vrees dat ereep Minister" -inc.ko- iiku. uit staat tocii vooi de near, n* .-ukes. Inspekteur Van Hauvermeire zwijgt e laat zijn Verbond zwijgen over zijn hoogst onbeschofte han delwijze op 's Gouverneurs bezoek. Beo meester uit de gebuurte, schrijft 't Verio l, z.-rmt ons desaangaande.een verontweerdigde brief,doch te lang en met persoonlijkheden welke wij nooit goedkeuren 't Is spijtig, 't is spijtig Ensedert jaren en jaren, zijn er in 't Verbond geen ander reden 1 dan de lafste persoonlijkheden... Maar de visikattorie, door den Procureur du Roi op 't geu- zeblad gelegd,ja, ze maakt effekt,.. Maar, zet een puit op eenen steel, hij springt terug, al in den poel... Dat't Verbond eens zijn Vonnis overleze, en 't zal zien hoe d'heeren Rechters de verregaande dwaasheid, la contradiction achevèe van 't verlicht bladje toonen. DOORNIK, i3 juli. Maandag heeft zekere Delcour, kleermaker te Doornik, zijne vrouw in de Schelde geworpen. Alle pogingen om haar te redden zijn vruchteloos gebleven. De moordenaar heelt zichzelven gevangen gegeven op het policie- bureel hij beweert, dat hij gehandeld heeft in een aanval van woede en zonder voorbedachten rade. YPEREN, t3 juli. De veearts van 't gouver nement heeft den arrondissementskommissaris verwittigd dat een zeker getal peerden aan eene soort van typhus lijden, in de gemeenten Waas ten, Mcessen, Wytschaeten en Comen. Die ziekte komt uit Frankrijk, waar zij reeds veel slachtol- fers gemaakt heeft. Nabij Mcchelen, op het gehucht Hanswijck de Berght, stond een dezer laatste avonden eene moeder, vrouw Heyliger, met een klein kind op den arm, aan de deur harer woning, die slechts met eene haag van de manccvre-statie van Muy- zen gescheiden is. Een driejarig knaapje speelde aan hare zijde. De moeder ging met haar kleinste kind naar binnen, om het in zijne wieg te leg gen en was juist daarmee bezig, toen een snij dende smartkreet zich buiten hooren deed. Zij snelde ijlings toe en zag haar zoontje, dat door de haag was gedrongen, op den spoorweg lig gen, waar een voorbijrijdende waggon bet de teenen van den rechtervoet had gereden. Ter wijl het kind van pijn tusschen de rails rond kroop, naderden drie andere waggons, die den kleinen onvermijdelijk zouden verpletteren, doch de vrouw drong door de haag, wierp zich op haar kind tusschen de riggels der spoorbaan, en bleef op hetzelve liggen, tot de noodlottige wag gons over hen heen waren gepasseerd. Zoo redde die moeder haar kind van een afgrijselijken dood Een dorp in brand. Een ooggetuige deelt aan het Journal de Charleroi de volgende bijzonderheden meê over den verschrik- kelijken brand, die verleden woensdag te Wiuenne, in 't kanton Beaurning is uitgeborsten, Het vuur is ontstaan omtrent 11 ure 's morgends, in het derde huis aan den inkom van het dorp langs het zuiden. De huizen, die van het eene einde van 't dorp tot aan 't ander, aan elkander palen, waren 't meesteu- deel nog met strooi bedekt. In min dan een hali uur tijds had het vuur zich aan al de huizen meegedeeld. De kinderen namen half gekleed de vlucht, terwijl mannen en vrouwen in allerliaast de huizen in- en uitliepeD, om te redden wat er nog te redden viel. De pompiers der gemeente stelden zich aanstonds aan T werk,doch zij liepen groot gevaar zelf in de vlam men om te komen. Dc twee reien huizen stonden iu brand en het dorp vormde weldra een onmeetelijk vuur. Brandende stukkeu hout wer'en 111 de lucht geworpen, op zulke verre afstanden, dat de inwoners der naburige gemeenten het noodig oordeelden lad ders gereed te zetten, om in geval van brand, aan stonds bij de hand te zijn. Een groot getal huisdieren zijn in de vlammen j omgekomen. 70 huizen zijn door den brand vernield. Er zijn j geen menschenlevens te betreuren. De totale schade wordt gerekend op 300,000 frank, waarvan hetgroot- ste gedeelte door de verzekeringsmaatschappijen ge dekt is. (Woensdag avond.) Grafmaker. Vivan ons! waar is M. Frère Eolin. Hij koml Grafmaker Wij moeien hem proficiat wen- j schen Vivau ons Bara. Bedaart u! de vlaag is wel oyer do danjè is nog maar verschoven Grafmaker. - Wij blijven toch op de kuisen Grauken. Bittere momenten hebben wij leefd! niet waar, Roll 11, als ze daar ons oude dis koersen voor den dag haalden. Bólin. Ja, die domme Socialisten van Gent. Sainctelette. Z'hebben u toch helpen biezen Grauken. Alia, je dis, 'k zeg, we ziju door d'oog van een naaide gekropen. Grafmaker. En nu zullen wij toch doorwer- Grauken. G'est-ga, nangt de Staatskas aan uwen hals Grafmaker. - Als er maar wit op steentje is,ons officiéél volk heeft iever om bergen te verdragen. En een ander zaak, Bara. Ja, laat ons spreken van de wet op de vreemdelingen; ge weet dat Sire... Grafmaker. Eeu ander zaak gaan wij nu de Katholieke Scholen niet sluiten?'t verdriet mij van ons scholen leèg te zien; 'k zou maar rechtat de- kreteeren dat de katholieken geen scholen mogen hebben. Grauken.En dat de kinders in d'oflicieele scho len moeten. Bara. Op pene van boet en gevang. Eolin. Ja, dat moet erbij zijn, of "t is boter aan de galg! Die katholieken zijn te koppig; ge weet dat geval van Antwerpen Bara. Quoi que c est Eolin. Wel. een arme blindeman, met een zieke vrouw en 7 kinders, door den Armen onder steund, was g'iuviteerd zijn kinders naar d'oiüci- éele school te doen. Grafmaker. Natuurlijk Eolin. Hij weigerde en 't is zoover gekomen dat de man met g'heel zij 0 Familie op straat is ge zet; hij woonde in een huis van den Armen... Ge ziet dus de koppigheid. Bara. Dit leitzal ons kwaaddoen. Eolin. Bali! we doen schrijven dat de katho lieken dwingen en daarmee is 't amen en uit. Grafmaker. We moeten zoover komen dat er geen ander onderwijs is... Bara. Hoort, Frafmaker, g'hebt mij daar on derbroken: ik zegde dus, dat Sire scrupulen maakt om de Wet op de v reemdelingen te teekenen. 't Is Engeland, die oppositie doet. Grafmaker. Nondetni 1 iejesuieten ons lieve Pruismannekes moeten we uogtans nebben, Eodin. Anders, anders,confraters, eilaas, als 't groen hout alzoo handelt, als ons eigen volk ons uitjouwt, wat zullen de tegenstrevers doen? Laat ons alle gelijk bij Sire gaan en dreigen ons porte feuilles af te geven. Sainctelette. Hij riskeertze t'aanveerden, want die halve belofte van de Volksstemming ïseen heen in de Majesteit zijn keel. Bottin. Dat Frère dan alleen gaat.Ha, hij komt, Grafmaker. Laat ons denman een ovatie doen. Grauken. Hij heeft genoeg afgezien. Bara. En ik dant klinkt nog altijd in mijn ooren: A bas Bara 11 iaut ie péndre II faut le pendre A bas Bara II faut le pendre La tète en bas. Eolin. Koeragie, Bara.enconsolatie; ge weet dat er verschelde Geestelijken m 't Prison zitten. Een depeche uit ons Hof van Appel annonceert ons dat de Pastoor van Vlierzele tot 3 weken kot is veroordeeld,om een geuzeniijkopongewijddegrond t'hebben doen begraven. Sainctelerte. - Allo, Frair, z'is daar tous hem aan het hals gevloog Vil ALGERIE,slecht nieuws voor den Fransch- man. De marabout Bou-Amena zet zijn verwoes tingen voort. De volksstammen, aan Frankrijk getrouw, worden misuandeld. Turksclie troepen van Tumsiè en Tripoli moedigen de oproerlingen aan. Het bombardement der kleine zeestad Sfax is den 5 juli 's avonds begonnen 15,0u0 Araben ma ken zich gereed tot eenen hardnekkigeu weder stand. De onbekwame Gouverneur van Algiers, Grevy, broeder van den President, is in congé tol na den oorlog. Fransche soldaten trekken naar Afrika. Intusscheu, om zich te troosten ol te wre ken, heeft liet Gouvernement te Tolosia het stand beeld der heilige herderin Germana door soldaten doen omverwerpen. De verontweerdiging was he vig iu de gansche stad. Men ziet het, 't is niet pluis voor den Fraaschman, en men vreest een alge- meenen opstand der arabische volksstammen, of van den heiligen oorlog" tegen de Christenen. Nogtaiis de Sultan, die soldaten zendt naar Tri poli, op de Tuuische grens, zweert op den Koran dat hij niets verlangt als vrede met Frankrijk JJÜITSCULANÏWegjaging der Socialisten uil Leipsich.Dedwangwetwordt streng uitgevoerd. De Keizers van Pruisen en Oostenrijk komen bij een te Salzburg. TURKIJE. De doodstraf tegen Midhat-Pachor en meuebescbuldigden der dood van den ouden Suitan is veranderd in eeuwigdurende balling schap. Maar Midhat-Pacha weigert van weg te gaan. Ik heb liever, zegt hij, hier te sterven als eer. voorbeeld te geven van het schreeuwend on recht uwer vonnissen De Sultan Aldul-Hamid zit iu de grootste verlegenüeid, hij weet met ot hij genade zou doen of 't vonnis uitvoeren; hij leett eenzaam, verborgen in zijn paleis. SPANJE vraagt vergoeding aan Frankrijk voor de Spanjaards die 111 de provincie O ran ver moord zijn,door d' Arabeu. V uei duizende Spanjaards gaan naar hun land terug. AMERIKA. De toestand van president Garfield verbetert allengskens. Den nacht van zondag tot maandag heeft hij uitnemend wel geslapen, en't grootste gevaar is voorbij. Rijke handelaars uit New-York hebben aan zijne vrouw eenegift gedaan van 250 duizend dollars, om alle onrust van den President over haar lot weg te nemen. Overbrenging van het Lijk van Pius IX Dinsdag avond werd het lijk van Paus Pius IX uit het voorloopig graf in d« St-Pieterskerk, naar den nieuwgebouwden grafkelder iu de San Lorenzo ex tra muros overgevoerd. Up eenvoudige, doch weer- dige wijze heeft d overbrenging plaats gehad, terwijl het lijk door een aantal dignitarissen der Kerk werd begeleid. Alle maatregelen waren genomen, opdat de orde niet zou gestoord worden. Re l'aus Leo XII had gewenscht dat die plechtig heid gedurende den nacht zou geschieden, ten einde den al te grooten toeloop van volk te voorkomen: ook om te voldoen aan den wensch van Pius IX, in wiens testament uitdrukkelijk geschreven stond dat hy op eenvoudige wijze wilde begraven worden. Diep aangedaan waren de toeschouwers, toen de zware kist fn den grafkelder gelaten werd. De kor- respondent van den i'igaro, aai. wieu wij die bijzon derheden ontleeueu, zegt dat de stoet te middernacht dc kerk verliet, na dat het lijk echt verklaard was en notarissen hiervan procos-verbaal hadden opge maakt. Volgens de Etoile hebben eenige woelgeesten ge roepen Leve Italië! en antwoordden de Romeinen Leve de Paus! Volgens hetzelfde blad, zouden er steenen gewor pen, drie personen gekwetst en eenige aungehouden zijn. Het radiknlism is en blijft altijd overal hetzelfde. Dezer dagen heeft in hetpoeierfabriekvanltoth- well eeu verschrikkelijke ontploffing plaats gehad. De bestuurder bleef op den slag dood en een mge- uiieur ontving verscheidene doodelijke wondeninhet aangezicht. De koopwareustatie van Cette is dn prooi dei- vlammen geworden. Het vuur had in eenige oogen- blikken vei schrikkelijke evenredigheden bekomen. Verscheidene waggons, met koopwaren geladen, wer den door de vlammen venttiDe daken en maga zijnen waar de brand ontstond, zijn nog slechts een groote puinhoop. Het vuur vond in de vaten spiritus, welke zij bevatten, een verschrikkelijk voedsel. De statie van het zuiden kon slechts met groote moeite bevrijd blijven. De schade wordt op twee tot drie niil- lioen geschat. De oogst in Engeland en Ierland De tar we heeft voor het oogenbiik het uitzicht van eene gezonde plant, mager tegen den grond en wat ach teruit iu haren groei. Het weêr is voordeelig voor de bloesems en de vraag is nu oi' eeu halm do^r het schrale weer wat achteruit gezet, met wa-rnte en groeizaam weêr nog een goed gewassen aar kan voortbrengen. Er zyu weinig lieden met kennissen van zaken, die dui ven beweren, dat de goede aren op kleine halmen groeien. Dees jaar zuilen er zonder twijfel goed voorziene aren zijn, maar het tegen woordig uitzicht geeft de verzekering niet, dat zij zullen wassen op korte halmen De vroeg gezaaide garst is veel verbeterd tegenwoordig schijnt zij een goeden oogst te beloven op de beste gronden en een zeer veranderlijke op andere landen. De haver is zeer slecht en zul waurschijnlyk, voor wat de granen betreft, de slechtste oogst van al opleveren. ASSINHOF VAN MAYENNE. De zeven Nagels van den Leurder. Pannel is leurder, en daarbij l(X),0ü0 fr. rijk. Honderd du izend frank, gewonnen met van deur tot deur eenige kleinigheden te gaan verkoopen, is veel. Ook beschuldigden de kwaêtongen hem soms wel eens, niet alles gewonnen t< hebben wat hij bezat. Pannel ging in zoo menige woning, en hoe dikwijls gebeurde liet niet, dat er dan niemand thuis was. Ook was er niemund verwonderd, toen hy op ze keren dag werd aangehouden onder beschuldiging van diefstal met braak. Den 24 meert ontmoette Pannel zekere vrouw Couet, op weg naar de markt, liet was toen zeven en half me 's morgends en vrouw Couet was reeds op twee honderd meters afstand der hoeve, welke zij be woonde; zij had zelf de deur gesloten en niemand was binnen iu huis gebleven, i'ou negen ure, toen vrouw Couet terugkeerde was de deur harer wouing opeugebrokeu, dc schuiven der kassen opengewron gen en dieven hadden haar geld en eeu gouden hor logie me êgenomen. De dief kon niemand anders zijn dan Pannel de leurder. Het spoor van den leurder kou men gemakkelijk volgen vau aan de plaats, waar de man vrouw Couet ontmoet had,tot aan de woning en dan weer,van daar tot aan deplaats, waar Pannel door de gendarmen werd aangehouden. Hoe was echter dit spoor zoo gemakkelijk te er kennen? In de schoenen van Pannel, namelijk aan den hiel, staken zeven groote nagelen: die nagelen, duizende malen in de vochtige aarde gedrukt, waren zeveustomme,dochonweerlegbaregetuigender plich- tigheidvan Pannel. Hij loochende echter altijd het feit bedreven te hebben. Voor de rechtbank ging Pannel zonder den mins ten twijfel veroordeeld worden, toen de advokaat van de betichte, M. Lachaud, eensklaps de schoe nen vastgreep een paar zware schoenen vol mod der de beschuldigde nagelen nog eens telde, en zich tot den brigadier der gendarmerie wendende, die de teekenen had opgenomen, vroeg hij hem: Hoeveel teekens van nagelen waren er in den hiel? Zeven, antwoordt de brigadier. Overal? Overal. AYelnu, roept Mr Lachaud zegevierend uit, in een der schoenen steken acht nagelen. Pannel zou dus den weg op een been hebben afgelegd. De aanhoorders begonnen te lachen; de gezwoor- nen onderzochten op hunne beurt den linkerschoen, en inderdaad, deze was van acht nagelen voorzien. Vijf minuten later was Pannel op vrije voeten. Hoort, en wilt 't uees onthouden, 't en zal u niet berouwen; hoeveel menschen sterven er niet, hoeveel kwalsteren en lijden er niet, ten gevolge van verhit heden. Verhitheden komen, als men sterk bezweet is en dan koud water drinkt ol' schielijk iu koude of killige plaatsen komt; dit vermijden is een eerste plicht; maar genomen, ge zyt onvoorzichtig geweest, ge voelt een huivering, als teeken der ziekte, wat ge daan? Een Docteur geroepen, setl'ens zonder uitstel, eu in afwachting dat hij komt, seffens naar huis ge gaan, een goed vuur doen maken, warme dranken ingenomen; eeu voetbad zoo heet mogelijk, dan, sito in 't bed, de voeten met wolle doeken overhouden, u wel gedekt, nog warmen drank ingenomen, en als ge kunt in't zweet geraken, genezen is de man. Dat is voor 't geval, dat de Geneesheer niet aanstonds by u is. Natuurlijk, als gij 't geluk hebt aanstonds 'ne Man der Geneeskunst t'hebben, volgt dan stipt zijn voorschriften. In eeu fransche gazet stond evertijd het bericht dat numero 1072 't groot lot had gewonnen en de complaisaute gazettier voegde erbij Uit ganscher herte wenscheu wij dien numero aan al ons Lezers Hoe zou dat kouneu geschieden Compliment. Iu een magazijn. Mr,ik zou geer- ren een trouwkleed koopen; tcont mij iets recomman dabel? O mejufvrouw, zie, hier is een goede stof, ge kunt er verscheide keeren meê trouwen. 't Is te Brussel gebeurd, bij 'ne rijke jongman en zijnen huisknecht ,j Jan-Baptist, ge moogt vandaag uitgaan, maar mil niet me r wakker te maken, als g'iukomt, hoor de t? Zyt gerust. Mr. Jan-Baptist komt thuis, redelyk laat, opeut zach- tekes, gaat zachtekes n..ar boven, en komt kloppen op zijns meesters sluapkamer Tok tok! Geen antwoord. Tok! tok! tok! tok! Wie is daar Ik, Mijnheer, ik Jan Baptist Eu wat moet gij hebben Mr, ik kwam vragen of ik u wakker gemaakt heb, met binnen te komen. Een advokaat wilde eens lachen met Pater Abraham van San eta Clara eu vroeg hem spotten derwijze Zeg my toch eens, Pater, als do Geestelijkheid en de Duivel tegeneen procedee- ren, wie zou er winnen? Wie, antwoordde Pater Abraham, 0 gewis de Duivel, want hij de meeste advokaten langs zynen kant heeft. Den advtkaat zweeg.

Het Land van Aelst | 1881 | | pagina 6