MEUBELS, ZAAILANDEN, Later Nieuws. HOFSTEDE, MEEDELEN. Derde Zitdag Maandag 10 Juli 1882. Verkooping Te huren. Openbaar te koop. Openbare yerkooping yan: VeS$£S£S.J Paarden, Roeien, Stieren, M a r k t p r ij z e n n Bericht. lange ziekelijkheid en het ontvangen van al de heilige rechten der stervenden, in den hcogen ouderdom van omtrent 83 jaren. Meester Arabi-pacha begint Süf 1 den stouter ik te spelen en even alsof hij 'ne Lowie Bonaparte ware, hij roept in de Turksche taal, dat hij veegt én aan Frankrijk én aan Spanje én aan Engeland én aan Duitschland én aan Rusland én zelfs aan zijnen bijslaanden voogd den groolen Turk. Stout ge sproken is half gevochten; Arabi-pacha weet mis schien dat de Engelschman met Ierland op zijn hekken zit en met Indië, dat Petje Pruis oud en kaduk is en niets zoekt dan de rust en een leersken sjnaps, dat Frankrijk schrikkelijk in de dolementen zit en nauwelijks op zijn beentjes kan recht staan, dat Rusland daar met zijn Nihilisten ligt, gelijk den ouden Laocoon met zijn serpen ten, dat Spanje te lui is in dees saisoen om te te vechten, ge ziet wel, zen voyageeren zelfs niet, de lappers, gelijk den afslag der Sarragossen het getuigt; foei, daar lui en mattig in een berghol liggen, 'tis schande voor 't rnenschdom; Arabi- pacha vreest ook Franciscus van Oostenrijk niet, maar dat hij wist hoe de Belgische garde-civik- ken exergeeren, bijzonderlijk t'Aalst onder den nieuwen kornel, dal hij dadde wist, ge zoudt hem zijn oorekes zien intrekken. Maar 't parêteert dat Arabi-pacha in komplot is met den Turk,door hem in 't geheim ondersteund, en dat ze beide van zin zijn den Heiligen Oorlog uit te roepen en d'Europeanen weg te jagen en daar zou Engeland meest aan geschoren zijn; want langs Egypte ligt de bijzonderste weg der Indien, waarvan koningin Victoria keizerinne is het ka naal van Suez afgesloten, en wat gaat Engeland doen? Begrijpt ge nu, waarom de Mylords van Engeland d'oogen gebrakkeerd houden op Egypte; waarom zij een Conlërencie bijeengeramasseerd hebben, en waarom zij hun leger onder de wapens roepen; en waarom ze spreken van Alexandria te bombardeeren en in gruis te schieten en peist niet dat de Turk onmachtig is; met veel moeile en de massa van "t volk heeft den Rus hem over wonnen, na de groote gevechten van Chipka en van de Balkans; en den Turk, vergeten heeft hij niet hoe Engeland hem alsdan in de palotten ge laten heeft. Wat de Conferencie verricht heeft, zal ik u de naaste week melden; vooralsnu, ziehier de solda ten die koningin .en keizerin Victoria in slagorde heeft staan 13,000, troepen uit Engeland, 10,000 uit Indien en al 't Volk uit de i.aburïge kaserns. Dat is nog maar een eerste legerkorps; desnoods zal er een tweede en een derde gevormd worden. Laat ons hopen dat Arabi-pacha zich zal geven zonder vechten, want Europa kan altijd en bijzonderlijk nu die bloedstorterij van den oor log missen. L> zijn wel generaals en ollicierkes die daar roem en glorie in vinden, en droomen van achterna hunne veldtochten te beschrijven gelijk Julius Cesar, ma:;: dat ze toch de koeragie hadden van te vechten, generaals en officieren en luite nanten en wachtmeestersondereen. Volgens lal r-* lijdingen zouden de Mahometa- nen Alexandria versterken en nietalleen Engeland, maar Frankrijk en Italië den casus belli uitroepen en troepen derwaarts sturen. Nu spreken ze wéér veel van Armand Peltzer en zijnen klerk Van Bredael die vast zit en waarvan het meer en meer uitkomt, welk walgelijk sujekt het was; een der hevigste liberale werkers en volgens dat Peltzer zegt, zou hij hem langs alle kanten bestolen hebben. De Procureurs zeggen dat de blond-roste nooit bestaan heeft.. Ei elk heeft miszien Leon Peltzer wordt zoo vet als een otterken; in Amerika had hij altijd geen eten, totdat een rijke Familie hem naar Europa riep om er den advokaat Bernays te vermoorden Maar, neen! volgens sommigen zou hij van zelfs gekomen zijn en eensklaps zijn portefeuille vol bank brieven gevonden. Dat is een geuzen-mira kel. Leon Peltzer is zeer gerust; hij zal niet ont hoofd worden en heeft... vrienden in de Logie. BRIEFWISSELING. Heer Opsteller Gedurende de kermisdagen ben ik eens uwe nijverige bloeiende stad komen bezoeken. Sedert lange jaren had ik Aalst niet meer gezien; ook welke voortreffelijke veranderingen hebben mijne oogen niet "getroffen! Die breede en schoone Liei.artstraat, de nieuwe gebouwen aan den Dam, het l'ost-hotel, de Overdekte Markt, en de St. Jo se fsl erk die zoo statig in de hoogte oprijst, al die nutbge en schoone werken doen, voorwaar, eer aan uw katholiek Bestuur, si) antwoorden ruim schoots aan de domme aantijging dat, als de Katholieken aan 't hoofd staan, de steden kwijnen en achteruitkruipen. Uw grootsche tempel van St. Martir.us heelt voornamentlijk mijne bewon dering verwekt. Wat staat hij daar machtig en fier in zijnen eeuwenouden roem, nu bijzonder dat hij prijkte met al zijne rijke en kostbare siera den Maar nogtans, een gevoelen van spijt en droefheid kwam mijn hart bevangen. Als men denkt hoe dit edel gebouw bezoedeld is geweest dcor de barbaren der 17 eeuw! hoe die verhevene en kunstige zuilen, hoe al die lijn uitgewerkte sieraden derghotiekc bouwkunst besmeurd zijn en verdwijnen onder een vuile laag van wit kalk! Wat is er van de eenheid geworden van dien majestueuzen bouwtrant Alle orders zijn hier vermengd en verward; de verschillende versierse len, de [outaren stooten aan, de eene tegen den anderen. Hawat kostbaar en edel werk zou hij ondernemen, hij die de herstelling van St. Marti- nus tempel op eene goede wijze zou aanvangen Ik heb bemerkt dat er reeds twee staalkens van restauratie zijn uitgevoerd; maar zij komen niet overeen met het geheel, en de minste brijzei van kunstgevoel is er in die twee outaren niet te vin den. Moest de herstelling op zulken voet worden voortgezet, dan ware het beter alles te laten gelijk het is, om in de monsterachtigheden niet te vallen waarover de kerk van St. Baafs te Gent zit te treuren. Het plan van Restauratie zou de GANSCHE KERK moete.i omva.ten; cn dit plan mag het werk niet wezen van dezen of genen persoon. In zake van kunst, is elke artist eigenzinnig; daarom zou dit plan moeten kenbaar worden gemaakt, en in 't publiek besproken en rijp beoordeeld. Wat belei er van een concours te openen voor de onderne ming van dit werk Aldus deed men in de midden, eeuw; niets werd in 't geheim gesmokkeld en ver broddeld maar het Magistraat, de Burgerij had het recht baar oordeel te doen gelden; en daaraan is men die meesterwerken verschuldigd welke wij zells in staat niet zijn in hunne eer te behouden. Laat mij eene laatste bemerking toe, heer op steller. Toen ik uw kermisprogramma las, dacht ik dat een liberaal bestuur aan 't hoofd van Aalst was. Ik zag immers onder de feestelijkheden dat er op d'Overdekte Markt een VOI.SKBAL was aange kondigd. Een VOLKSBAL, in een Stad 't gespuis opgetrommeld, nu dat iedereen weet waar het werkvolk wordt bedorven en verbeest, in de dans huizen en nachtelijke vergaderingen Ik vind dus dat het weinig politiek en gansch onchristelijk is, van het volk eener Katholieke Stad uit te lokken tot zulke heillooze vermaken, van het dien smaak te geven, en zich op voorhand alle verdediging al te nemen tegen liberale besturen, die met volfcs- bals den geest der menigte zoeken te bederven. Met hoogachting, U\V ABONNENT. Arabi Pacha houdt zich in want Engeland is vastberaden en doet groole oorlogs-preparatieven; de versterkingswerken rond Alexandria worden gestaakt. Den Turk luistert naar de Conferencie. Al d'oogen zijn nu gevestigd op Ste-Lieve ns- Essche; die achtbare Gemeente, welke d'eer en 't geluk heeft, dat er niet éen kind in d'officiéele school is, Es'scliene-St-Livinus bereidt zich, om Dijnsdag Aanstaande, een der werkweerdigste Ju- beelfeesten te vieren Godweet, achter Kerxken, welke ook dit Geluk gaat hebben, zal dit nog ooit geschieden G'heel Essche is in beweging; dal er 'ne Keizer inkwam, men zou niet meer doen;want St-Lievens-Essche gaat zijnen ouden geliefden Her der de Kroon op 't hoofd stellen van V ij f t i g Jaren Pastoor op dezelfde Parochie. Zelfs in Aalst wordt veel van die Jubelfeest gesproken, en van de groote toebereidsels.De E. H. REMES, de roemrijke Jubilaris, werd geboren te Wetteren den 1 augusti 1799; hij is dus van d'ander eeuw en Godlof, zeer kloek voor zijnen ouderdom. Dijnsdag zal Essche een groote gelukzalige dag beleven. Er zijn sedert 1 Juli nog al veranderingen aan de vertrekuren van de convois. De Ministers gaan 200 miljoen leeaen op den kap van Belgenland. Zondag 30 Juli, Groot Concert te WELLE, door heeren Aalstenaars. Er is t'AALST een groot Feest op handen, ten profijte van 't Vrij Katholiek Onderwijs. Op de rivier Othie, in Amerika, zijn twee stoom- booten tegeneen gebotst: De 500 passagiers sprongen in 't water; ten minste 50 zgu er verdronken. In Rusland loopt het onder detODg dat Groothertog Nikolaas, de eigen neef van Alexander III, zou Nihi list zijn.... Rusland aardt naar Turkije; weinige Kei zers sterven daar hunne natuur ijkc deod, bijna allen leven te lang voor hun Familio Er is eene gemeente waar drij familiën eene afschu welijke ziekte hebben. Zij worden van 't slecht gebe ten en opgeëeten. De toekomende week zullen wij over den Land bouw schrijven, en doen zien wat er voordeelig en nadeelig aan denzelven is. De Kantons van Brahel, Hcorebeke, Sottegem, als ook de districten moeten beter hunne rechten doen gelden. Advies aan de kiezers en de gekozene. Burgerlijken Stand Mannelijk 06 Vrouwelijk 03 OVERLIJDENS. F. De Noose, z. b. 87 j. Langeridderstraat. A. Van der Biest, w' De Veylder, z. b. 69 j. Nazarethstrnat. 4 kinderen onder de 7 jaren. Court St. Elienne, arsenicaal water, ziet adver tentie. Te'koÓp"J TWEE JONGE TREKUONDEN, Nieuw straat n° 31. yi YEKKOOPING VAN EENE en Veldvruchten, te Wichelen.. De Notaris MICHIELS, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen: A. Eene behuisde Hofstede, groot 54 a. 46 c. te Wichelen, Elsbrug. Instel 17; Verblijf 31 Juli 1882, om o ure na middag ter te koopgestelde hofstede, zijnde de herberg De Kroon. B. Den 17 Juli, ten 9 ure voormiddag, ter vo- rengemelde hofstede, huismeubelen, akkerhalam, 2 goede koeien, enz. C. En om 2 ure namiddag, verseheide veld vruchten, wassende oplanden rondom de hofstede gelegen. Le Notaire BOONE, a Alost, vendra publique- ment, avec bénéfice de paumée L'n bel et vaste établissement industriel, situé Alost, rue Cumont, tout prés de la station du chemin de fer, et du quai de la Dendre, servant actuellement de magasin a houblons, et pourvu de cinq pressoirs a houblon, d'une contenance de 5 ares 58 centiares, 79 miHiares, aboutissant du devant a la rue Cumont, de l'est fi Monsieur De Meeter, du sud Messieurs Cumont, du nord üt Monsieur Leclercq. Occupé par Monsieur Cagniart. Entrée en jotiissance immediate. Mtoea prix Lundi *4 jQ.||el ,8gj Adjudication 31 A 4 heures de relevée, h Alost, rue du Com merce, i l'estaminet Au Casino, chez Madame veuve Rajon. La propriété est voir tous les jours, de 9 11 heures du matin. De Notaris BOONE, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen, met gewin van palmslagen en gelagen: Eene schoone en goede Weide, genaamd den Marquisemeersch, gelegen te Erpe, aan den steen weg van Aalst op Gent, groot 1 hectaar 64 aren, sec tie D, nummer 265a. Verdeeld in 6koopen, allen uitkomende op dea steenweg en ieder, groot 27 aren 33 centiaren. Om 3 ure nanoen te Aalst, ter Estaminet St. Anna, bij d'heer J. Boeykens, Gentschepoort. PRIJSDEELINGEN. Schoone, ruime keus van goedkoope en nuttige boekeu, bij De Galan-Daens huis- en decoratieschilder, Molenstraat Aalst. Op aanvraag wordt de cataloog gratis gezonden. door het ambt van den Notaris VERBRUGGHEN, te Aalst vau 16 aren 10 c. Land, zijnde het derdé deel ten zuiden van een perceel Land, te Erondegem, op den Megracht, bekend sect. B. n" 7bis en 7 met eene grootte van 48 aren 56 c. Instel Zaturdag 8juli Verblijf 1 o juli Telkens om 5 ure namiddag, ter gewone Zit tingszaal van het Vredegerecht, ten Stadhuize van Aalst. id ie van Meester DE PAUW, Notaris te Aalst. De Notaris DEPAUWy te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 1° Eene partij Zaailanu gelegen te Bambrugge, Hauwkauter, sectie B, N" w99, groot 30 aren 40 centiaren. 2° Eene partij zaailand, gelegen te Bambrugge, Duppenskautcr, sectie B. Si" 378, groot 37 aren 20 centiaren. Beiden in gebruik bij Sieur De Coninck, her bergier te Bambrugge. Zitdagen: Instel Donderdag 13 juli, verblijf zaterdag 22 juli 1882. Telkens om 5 ure namiddag, ter estaminet De Vier Winden bewoond bij d'heer Leo Perreman, le Aalst, Keizerlijke plaats. VENDITIE VAN Landbouwershalam, Koeibeesten Velde. en Vrachten te TE ÏIOORSEL, WATER. Ten verzoeke en ter hofstede van d'heer Casimir De Bisschop, op Donderdag 20 Juli 1882, om 1 uur namiddag, door het ambt van den Notaris LRECKPOT, te Aalst. De voormelde Hofstede, groot circa 36 aren, met circa 1 hectaar 13 aren Land, in deszelfs na bijheid gelegen. Zich te bevragen bij den heer Franciscus De Bisschop te Aalst, Ponlstraatpoort. TE ERPE OONEGEM. Sterk onlangs nieuw Huis met Stalling en be- plant met fruilboomen, groot 1 i aren 73 c. sectie i B. numm. 622, 623, 624a en 623. Slechts inge steld op 2100 fr. Zitdag tot definitief Verblijf Donderdag 20 Juli 1882, ter heiberg: Het wit paard, te Erpe, Oone- gem. Door het ambt van de Notarissen DE WINDT, te Moorsel en VAN DER SLOTEN, te St Martens- Laethem. Ojl MAANDAG 17 JULI 1882. Door 't ambt van den Notaris EEMAN, te Erpe. 1" Om 10 ure stipt voormiddag, te Haaltert, 37 aren 30 cent. tarwe op de Kauterhaag. 2* te Nieuwerkerken, 30 aren 74 c. Rogge op den Lae- renbroeck, 34 aren 81c. Rogge op den Kraayen- winkel; 26 aren 43 c. Rogge op het groot Molen- veld; 23 aren 5 c. Tarwe op 't Streedt. Om 2 uren namiddag, 59 aren Masteluin, achter het hof van Jufvr. wed. Langendries; 22 aren Tarwe op het groot Syp.5" te Erpe: 34 aren Rogge, aan den Ledeschesteenweg, nabij de vijf huizen. De yerkooping zal aanvang nemen te Haaltert, aan de Kauterhaag. Openbare Verkooping van te Aalst-Mijlbeke. De Notaris EEMAN, te Erpe, zal met winst van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen Aalst-Mijlbeke. 1° 17 aren 21 centiaren Land op de Beek, aan den Bergenkauter. 2° 80 aren 23 centiaren Laad in de Berge- meerschen. Ten 3 ure namiddag, ter herberg, genaamd het Dorp, bij Joseph Maes-De Smet, te Aalst-Mijlbeke Botermeïkstraat. Door uitscheiding van bedrijf. Merkwaardige openbare verkooping van Verkens en Boerenhalm. J te Grootenberge op het Hof te Wasssenhove. i Den woensdag 12 Juli 1882 en desnoods den volgenden dag, om 8 uren voormiddag. De Notaris DESAVOYE te Sint-Lievens-Essche, zal, op aanzoek derheerenen jufvrouwen DE VOS te Grootenberge, openbaarlijk verkoopen: Eenea volledigen boerenhalm, zooals: schup- I pen, braken, enz. J 4 Wagens, 4 karren. Eeu goede Extirpateur, 13 eegden, 3 ploegen en eene patatterploeg, 4 loofsledenmetbehoorten, 3 oogsiers, waaronder eene met paarden. Eene zeer goede dorschraachien, bewogen door paarden, stoom of andersints, en eene manégie. 2 extra goede nieuwe rolleu en ééne aalpomp met ketens. 8 Allerschoonste paardcu. 2 veulens. 1 16 zeer schoone melkkoeien, i 4 groote springstieren. 7 runders. En 13 verkens. De verkooping zal de 1" dag beginnen met den I kleinen halm, en ten 1 ure juist van zelfde dag 1 zullen de beesten worden verkocht. Tarwe Rogge Masteluin Haver Geerst Aalst. 8 Juli. 3o oo a 32 oo 20 OO a 2 1 oo 25 oo a 27 00 19 25 k to 00 00 00 a oo 00 Hop(i88i)de5ok. 00 00 a 00 00 Lijnzaad 00 00 a 00 00 Aardappels 1 ook. 08 00 k 09 00 witte 00 00 a 00 00 Boter per 3 o 06 66 a 08 10 Eieren per 1 80 k 2 00 Vlas per 3 ki.o 4 00 a 5 25 Viggcns 't koppel 5o 00 a 60 00 Aardappelen, getal zakken, Boter, getal kilos, 12,866 GEERAARDSBERGEN. 3 Juli. 0,00 Afslag I.OO Opelag 0,00 I.OO B 0,00 o,5o B 0,00 0,00 0.00 e 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 o,5o 0,00 0,00 0,00 0,71 0,00 0,00 0,00 0,00 B 0,00 0,00 B 0,00 B 07 Tarwe per 100 kilos 3 Masteluin 25 a Rogge 19 a haver 18 a Boonen 24 a Aardappelen 10 - a Koolzaad per hectoliter 33 a Lijnzaad Boter, per kilo 2 41 a 2 66 Eieren per 26 1 82 a 0 Ruw vlas, per kilo 1 26 a 0 ROESELAERE, 4 Juli. Witte tarwe 100 kilos 31 - a 32 - Roode dito 29 a 30 Rogge 19 a 20 - haver 20 a 21 Beonen 23 00 a 24 Aardappelen per 100 kil03 10 a 12 - Boter per kilo 2 80 a 3 - Eieren per 25 1 80 a 2 00 Koolzaadolie per 100 kilos 68 50 a 00 Lijnolie, 100 kilo 55 0 a 56 ASSGHE, 4 Juli. Tarwe per 100 kilo 30 00 a 31 Rogge 20 a 00 00 Haver 22 a 23 Garst Koolzaad Aardappelen 12 15 Boter per kilo 2 16 2 61 Eieren per 26 1 61 1 89 Hop per 50 kilo SOTTEGEM, 4 Juli. Tarwe per 100 kilo 30 50 31 50 Masteluin Rogge 20 - - 21 00 Haver 24 - 25 Boonen Boter per kilo 2 18 2 73 Eieren per 25 1 80 - 1 90 Vlas per 3 kilo 0 - n 0 LEUVEN, 7 Juli. Markt nul in voorraad, ten gevolge der wer ken te velde; stalen beperkt; stemui.ag vaster, bij gebrek aan tekoop- stellingen in tarwe, welke 25 c. hooger is. Rogge, zeilde prijs. Bloem en zemelen zonder handel. Het nieuw koolzaad weiuig aangeboden, de prijzen waren vast aan fr. 33. De nieuwe garst werd veel te koop gesteld; hjj is nietze°r wit; de prijzen verschilden van fr. 20tot2o.50. Tarwe 100 k. 31 30 50 30 00 handels 30 50 amerik. Rogge, 20 25 n liandels 20 25 Boekweit,a Voederhaver 20 Brouwhaver2la Garsi, Mout Quarre 36 CO k 29 Tarwebloem 38 50 k Gr. tarwe zem. 12 a Koolzaadoiie 68 Dito gezuiv., 73 - a Lynolie 18 - 14 50 U n 23 7 05 n 2 85 2 0 65 Klaverzaad Incarn.-zaad Koolz.-koek Lijnkoeken Strooi, Hooi, Boter per kilo Eieren per 26, Ruut Genever, hekt. Al kool, - - k VELLEN Koe en voerz. 0 90 Ossen, 0 90 ti 95 Kalfs, 1 35 r Op de veemarkt, welke gister te Brussel gehouden werd,waren 0947 stuks vee te koop gesteld. De besteedde prijzen per kilogram opvoetzijo: ossen, ir. u,9l tot 1,12; stieren 0,79 tot 1,— koeien en veerzen, fr. 0,79 tot 1,—. CAMIL DE BEER, Gezworen Landmeter te Hofstade dorp, stelt zich ten dienste van het publiek voor alles wat het Landmeten betreft. TWEE GERIEFELIJKE BURGERSHUIZEN TE HUREN, in d'Achterstraat, nevens ons Bureel. Zich te bevragen bij den Eige naar M. Mavart-Delcroix, Pontstraat. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen: LEDE. 1- Koop. Eene partij Land, te Lede, in de Bosch straat, groot 33 aren 40 centiaren. Gebruikt bij Henricus Peyusaert. 2- Koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren op den grooten kauter, groot 16 aren 92 centiaren. Gebruikt bij de W* Benedictus Osselaer. 3' Koop. Eene partij Land, gelegen alsvoren, groot 39 aren 92 centiaren. Gebruikt bij Frans Redant, te Impe. 4- Koop. Eene partij Land en Rootput, gelegen alsvoren opdeKley grout97aren 20 centiaren. In gebruik bij Petrus Lammens en andere. 5* Koop. Eenen Bosch, gelegen alvoren.op het Brakveld, groot 28 aren 70centiaren. Gebruiktbij Joseph Van de Steen, te Lede. 6' Koop. Eenen cijnsgrond, gelegen alsvoren, op den Heyplas, groot 31 aren98centiaren. Gebruikt door Frederik Van Hauwermeiren en Alois Tas. 7* Koop. Een perceel land gelegen alsvoren op den Heyplas groot 9 aren 22c.gebruiktbijdekin- deren de Lamoy en Paul Timmermau. 8- Koop.Eene partij landgelegen alsvoren opliet hoogveld,groot 92 aren. I11 gebruik bij Benedictus Vermeulen. IMPE. 9- Koop. Een perceel raeersch te Impe op den handerick, groot 70 aren 10c.Gebruikt door wed. Adam te Impe. ERPE. 10- Koop. Eene bebouwde Hofstedete Erpe op den hoonegem, groot 8 aren 18 c. Lest bewoond en gebruikt geweest door Benoit Schollaert en Leander Van den Brempt. ZITDAGEN: Instel Zaturdag 1 Verblijf Zaturdag 13 Telkens om 1 ure namiddag, ter Estaminet de 4 Winden, bij d'heer Perieman-De Vuyst Keizer lijke plaats. Ten kantoore van bovengenoemden Notaris De Pauw kan men gestadig geldsommen bekomen, mits onderpand. Studie van M"r ROLAND, Notaris t« Sottegem. Groote en kleine Kapitalen te bekomen, mite eerste beset.

Het Land van Aelst | 1882 | | pagina 3