Om te beginnen- Rampen, Misdaden en Ongelukken. Verdronken HOPMARKTEN. WHOP. DE LANDBOUW, Over sic hi, .<>- - Samenspraak in Hof. AALST: „Ecn.,cl,0<,Iie D'oude Vrienden. De moord van Ichtcgem was ontstaan door den ezelskoers, August Van Massenliove was herhaaldelijk van zijnen ezel gevallen; de smid De Cock Bpotte ermee; Van Massenhove schoot in dolle koleire en stak De Cock dood. Zaturdag heeft hij zich gevangen gegeven. Eilaas, wat kon hij anders doen? De moord te Vilvordo aan den karreeloven was ontstaan door twist op 't werk; de doodgeslagene was uit Nieuwer kerken; de dader uit Haaltert; welk droef nieuws voor Familie en ken nissen! dat men toch zijn driften bedwinge. Een herbergierster bestolen. Ja, te Brussel rue du Marais, Madam Willepot had een spaarpotteken van 5000 fr. liggen. Onlangs, ze gaat zien om met dat geld aktiën te koo- pen.... En wat ziet zij? of liever wat ziet zij niet? Haar geld ziet ze niet meer! Alles was weg, gestolen door dieven en moordenaars en afgrijse lijke schelmen die dan in de slechte kaveeten met de gemeine plaasters gaan bombaleken houden! Schrikkelijk geval. Donderdag avond, de trein uit Brussel naar Namen, heeft 'ne mensch doodgereden; een der armen lag te Ottignies en een voet hing te Namen nog aan de wielen. Brrr! Een geheime stokerij is ontdekt te Meulebeek, men stookt er voor 800 fr. rechten per dag en 't duurde al lang, schijnt dat; 800 fr. per dag, op 100 dagen 80,000 fr. 't is nog al vet. Ze spreken van 400,000 fr. boet. Nachtraven. Vier zitten er vast, vier die rond de kaserns van Etterbeek floreerden om 't Volk aan te pakken en te bestelen. Diefte t'Antwerpen. Zondag nacht ten 1 ure hoort juffer Carolien Peeters, wonende St Jansstraat 49, zij hoort gerucht aan haar huis, staat op, doet de venster open en ziet 'ne kerel vluchten, die reeds een der blaffëturen had open gemankt en verder zijn laf pratijk ging volvoeren. Want een dief, die te lui i'; om te werker en 'tzuurgeworneng'ld van undercnguat nemen, dat is een lafhertige en lage ziei. Lafhertige schelmen. Men schrijft uit Antwerpen dat er tegenwoordig schelmen rödeeren die de dochterkes in herbergen of naar buiten lokken en aldaar hun ooringen en ander juweelen stelen.... Al die leeg loopt of in slechte koten verkeert, wordt tegenwoordig door de Policie bewaakt, en dat is maar redelijk en natuurlijk. Brand te Mechelen. Maandag morgend, op 't groot pachthof der weduwe Callaey, ouden steenweg n* 8. 't Vuur, begonnen op den hooizolder, had spoedig een sterke uitbreiding genomen. Maar de pompiers, die rap ter plaats waren, hebben de groote onheilen voorkomen, 't Vee is gered. Geen beternis. Te Mechelen op Neckerspoel wierd 'ne rabauw tot 50 dagen gevang veroordeeld, voor mishandelingen gepleegd op den persoon zijner huis vrouw. De lap komt thuis en valt tegen zijn vrouw in zulke ijselijke be dreigingen uit, zelfs twee revolverschoten op haar lossende en was zooda nig barbaarsch dat de Policie gekomen is, om hem achter de grendels te draaien. Kind verdronken te Mechelen. Een droef geval is zaturdag te Mechelen voorgevallen; na noen was de meid van den brouwer Mestboom uit d'Adegemstraat met een kind van 18 maand in den Botanieken hof gaan wandelen, 't Kind ia in den vijver gesukkeld en verdronken. Peerd dat stermt. Te Mechelen, d'ander weck, 't peerd van een onderoffioier der artille rie, op hol geraakt, geloopen zoo geweldig tegen een kar dat de dissel boom door de borst drong, 't Peerd viel steendood. St Pieters-leeuw. 't Parket iB daar wederom geweest voor een droeve zaak van moord poging door zekere M. die nog likeurwinkel gehouden heeft te Brussel togon Sinter Goelen. Er was in zijn Familie een schandaleusheid; hy beschuldigde zekeren W..., zocht hem op,en niet ver van de statie van Loth, schoot hij hem 'ne kogel in 't hoofd en wilde daarna zijn eigen ombreugen. Allebei zijn, na veel smarten en pijnen, zijn nu genezen en zullen voor d'Assisen van Brabant komen, tot spektakel van g'heel de wereld. Horlogiewinkel gestolen. Te Chatelet hebben stoutmoedige dieven tusschen donderdag en vry- dag, g'heel den horlogiewinkel van M. Earlier uit de Nieuwstraat ge- Btolen. Daags nadien zagen landbouwers dat twee kerels in 't veld Bhe- pen; de policie wierd verwittigd; de dieven wilden vluchten, doch ze wierden achterhaald; hun zakken staken volhorlogiën en ketingen. Den eenen dief is Zander Baujot, oud 40 jaren en nog veroordeeld geweest; de andere Georges Brindel, 19 jaar oud en wilt niet zeggen van waar hy is. Te Vosseiaar, de landbouwer Adriaan Maritsen, oud 24 jaar die in de rivier de Aa was gaan zwemmen, korts na zijn noenmaal. Te Ëerchem ("bij Antwerpen,) August Anthonissen, oud 10 jaar, gaan zwemmen en verdronken. TeBeirendrecht, bijAustruweel, Jaak Van Aarde, oud 21 jaar, in de Schelde gaan zwemmen en verdronken. T'Hai is donderdag verdronken in de Senne.de jonge apotheker HLeclercq die was gaan zwemmen buiten dc stad, die gansch bezweet in 't water sprong, de kramp kreeg en verzonk. Hij laat een weduwe en 2 kinderkes. Baanwachter doodgereden. 't Is schrikkelijk!... en op die gevaarlijke posten wilde Olin, den mi nister-af, vrouwvolk zetten aan 30 eens daags! Een franksken en tachtig centiemkes was te veel; maar die nuttelooze schoolkijkers moesten 8 a 10 duizend fr. trekken.... Maar Olin is er naar gevaren ook!.... Nu, tus schen Arlon en Longwy is donderdag der v. w. een baanwachter zijn twèe beenen afgereden, door den trein van half zes 's morgends. UIT MECHELEN. - Men schrijft uit Mechelen aan het Han delsblad: Op 1 juli, tusschen 11 ure en middag, is alhier, in de Leuvenschevaart, aan de plaats genaamd Hanswijkvaart, verdron ken Joseph Van Langeraert, een kind van drie jaren en half. Eergisteren morgend, werd buiten de Koepoort alhier een land looperaangehouden, die er door gebrek en overtollig gebruik van sterke dranken, gansch uitgemergeld uitzag. Ten 12 ure werd hij in 't gasthuis gebracht alwaar hij reeds ten 4 ure 's namiddags over leed. n Gisteren namiddag werd alhier door eene bakkerskas het kind van M. Cluytens, wonende in de Schaalstraat, overreden. LUIK, 1 juli. Eergisteren is in de fabriek van MM. R. Vig- noutcn H. Órban, alhies, een erg ongeluk gebeurd. De genaamde Jonckhauts, oud 34 jaar, weid onder eenen piet-hamer het hoofd verbrijzeld. Men weet hoegenaamd niet hoe de zaak zich heeft toe gedaan. De dood was oogenblikkelijk. De ongelukkige laat eene weduwe met verscheidene kinderen. NEW YORK. 25 juni. Hop opnieuw hooger en goed ge vraagd, maar er ging niet veel om door de geringe aanbiedingen en hooge vorderingen; voor uitvoer en de brouwerijen wordt veel ge kocht zoo de prijzen billijk zijnmen noteertpuike nieuwe State 35 a 37 c. prima 32 34 c. gewone tot goede 3o h 32 c. PARIJS, 2 juli. Door het warme weet is het veel drukker in de brouwerijen; er wordt veel verkocht, maar de berichten betrek kende de hopvelden zijn nog tegenstrijdig. De warmte heeft wel goed gedaan, maar er is nn groote behoefte aanregen de berichten uit Lorraine en het noorden van Frankrijk blijven ongunstig; te Luneville was het weer zeer warm, waardoor de planten sterk zijn gegroeid; ongelukkiger wijze zijn door die hitte, de insekten weer toegenomen er is nu groote behoefte aan regen en onweersbuien om de planten weêr te zuiveren zonder dit zal er zeer weinig hop verkrijgbaar zijn in Lorraine, vooral de vroege planten, die al vrij wat schade hebDen. Op levering werd niets verkocht door de hooge vorderingen; in den Elzas zijnde berichten iets beter; de planten staan goed, maar men klaagt over de droogte. De hop van 1883 is opgeruimd, en er zijn weinig verkoopers op levering, niettegen staande de hooge prijzen die reeds betaald zijn, en wel, fr. 225 per io kilo. Groote klachten uit Engeland van '1 zwart, veroorzaakt door de koude nachtenin den Elzas lijdt de piant ook veel en in sommige Fransche Hopplantenjen langs den duitschen kant, wordt men nu een ander plaag aan d'Hop gewaar, te wet.luizen,gevolg van d'hitte. Poperinghe bolt ook met op den toestand, en d Aalstersche Hop lijdt eveneens. De Tarwe is voor't algemeen kort, maar heeft goede hairen; 't raan is lang cn goed d'Aardappels, kort van kruid, maar komen goed aan; 't Vlas, veel gemein en kort vlas de Ajuin presenteert zich goed; de Voöragic lijdt; Tabak wordt er veel min geplant, se dert de nieuwe lasten, die verhopen wij vastehjk, niet lang zullen beslaan, want ze zijn, ten eersten, lastig om betalen, en ten tweeden een hatelijke moeielarijop de pachthoeven. LONDEN. Zaterdag 3 ure namiddag De Con- ferencie is bijeen om de zaken van Egypte' te rege len. Veel moeielijkheden voor 't politiek en 't geld. Er moest in de Lagerkamer een voorstel van blaam tegen de politiek Gladstonebesprokenworden; maar de minister heeft zoo listig gehandeld dat die rede twist tot latere tijden is verschoven. CHINA. Eenige duizende soldaten zijn plotse lings op't fransch leger gevallen. Frankrijk vraagt spoedige uitlegging over die ongeloofelijke zaak; de Chinees zal natuurlijk alles loochenen en zich wit wasschen. Na den oorlog in den Tonkijn zou Frankrijk niet geern in ruzie komen met 'themelsch keizcrijkvan Pekijn, HOLLAND. Het gouvernement heeft reeds eene roet bereid over de voogdij der Koninklijke erfge name Wilhelmina. De koningin zal voogdes zij bijgestaan door eenen raad van drie hooggeplaatste mannen. MARSILIË. Een zwerm van tallooze zwarte moskieten of venijnige vliegen is op maandag na middag over de stad neergezakt en heeft er deschrik verspreid; In alle straten branden groote vuren om de lucht te zuiveren. De gevangenen worden naar andere steden overgebracht. Er zijn eenige gevallen van cholera. De burgemeester van TOULON, ra zende vrijdenker .vraagt meer Zusters vanlielde om de zieken te verplegen. ALGIERS. Het volk heeft daar ook "t joden- kwartier geplunderd, en het leger is er moeten tusschenkomen. Verscheidene gekwetsten, de over heid is op haar hoede. De AKADEMIA heeft te Parijs gezeteld om te onderzoeken of de cholera van Toulon de AZIA- TiSCHE, de ware cholora, of wel de min besmette lijke is, de cholera NOTRAS. De meeningen waren verschillende, en er zijn nog eenige dagen ofweken van noode, om de natuur der ziekte te kennen EGYPTE. Het leger van den MAHDI is opgang; men mag zich aan groote gevechten verwachten. FRANKRIJK. De herziening der Grondwet is in de kamer te berde gekomen. Minister Ferry heeft zijn plan doen aanveerden met 265 stemmen tegen 235 zijne meerderheid smelt dagelijks. Men zal dus de Grondwet maar in DEN SCHIJN herbak ken om de fransche grillen te voldoen die iets nieuws vragen. Het goevernement aanveerdt de finantieele voorstellen van Engeland nopens Egypte, maar de andere Mogendheid zijn er stellig tegen, bijzonderlijk Rusland en Pruisen die van geen in trestvermindering der Egyptische schuld willen hooren. HONGARIE. De Calvinist Tisza heeft nog eens in de kiezing gezegepraald, dank aan 't goud der joodsche bankiers. Maar de tegenstrevers der Joden tellen nu 22 leden in plaats van 8; nog zulk eene zegepraal, en de liberale partij van Tisza is om zeep NEW-YORK, 2 juli Twee kleine booten sloe gen verleden zaterdag bij slecht weór 01)1, aan de monding der rivier Columbia, in Oregon^ met het ongelukkig gevolg, dat zeven personen vu '^ïken. WLENEN, 2 juli. De berichten öv^j/deD toe stand der bevolking op den buiten, in de over stroomde distriktenvan Gallicië, zijn allertreurigst. In sommige gedeelten der streek is het voedsel zoo schaarsch en zijn de woningen zoo vochtig, dat men ernstige vrees koestert voor besmettelijke ziekten. Volgens de Muncliener Zeitung, bevindt er zicb sedert eenige dagen een geheimzinnig perso- nagie in de gevangenis te Munchen. De man is een Franschman en schijnt geen duitsch te verstaan. Hij wordt beschuldigd vau hoog verraad. Er wor den altijd groote voorzorgen genomen, wanneer hij in rijtuig naar den Rechter gebracht werd. 's GRAVENHAGE, 2 juli. Zaterdag lestleden is te Geisteren in de Maas verdronken de jonge ba ron Joseph de Weichs de WenDe. Omtrent dit on geluk verneemt men nader, dat genoemde heer verleden zaterdag van eene buitenlandsche Univer siteit onverwachts thuis was gekomen, om den ge boortedag zijner moeder te vieren. In den naaaid- dag ging hij met zijn broeder in de Maaszwemmen, waarbij een paar honden dit voorbeeld volgden. Een dezer honden zwom naar den jongende Weichs hield hem het hoofd onder water en veroorzaakte aldus den dood van zijn meester. Sire. Casimier, 't gaat gelijk op een schaifeiken, man Casimier. Ja, Sire, om a te dienen Sire. Zoodat ge verheugd zijt, Casimier Casimier. Och Sire, wie en zou niet I üw Maje steit vraagt mij naar geen leugens, maar achter de waarheid, Sire; welnu, kondet gij, Sire, d'oprechte vreugd zien, g'heel uw Land door, bij de brave men seden, ge zoudt zeggen en uitroepen Gelukkigen, za ligen 10 Juni Sire. - - En de Ministers, Casimier Casimier. Braaf volk, Sire Ge ziet de rechtzin nigheid en de deftigheid op hun wezen Welk verschil met die ander braweelen! Vraagt eens te Brussel, Sire, wie Bara is, Van Humbeeck, Olin en ge zult uitroepen: Och Heere, aan welke handen dat 't Vaderland over geleverd was! Sire. Men moet de werken afwachten, Casimier! Casimier. Welnu, Sire, om u te dienen, d'eerste werkingen der Ministers, is 't niet al dat loffelijk is De Gouverneurs afstellen, die onrechtveerdig benoemd warenI De vrijheid uitroepen der bedienden, der Steden en Prochiëu, al die dwaze knevelarijen afschaffen.... Sire, 't Vaderland herleeft, gelooft mij Sire. En wat zeggen ze daarvan in 't Vaderland, Casimier Casimier. Wat zo zeggen, Sire Applaus geven; al die akten vallen op 't Vaderland, gelijk een zachte dauw op verschrooide velden... Ge moet eens de Vlaamsche gazetten lezen? Mag ik, Sire, mag ik u eens 't Land van Aalst brengen Sire. Neenneen I die gazet schrijft te veel op mijn leger. Casimier. En is 't geen plicht en rede, Sire waarom toch die groote militaire machtZe spreken, Sire, van slaven onder 't heidendom, maar wat zijn die gedwongen soldaten dan slaven en droeve slachtoffers Sire. Maar g'heel Europa wapent Casimier. Och Sire, mijn meester, laat de groote Mogendheden wapenen en vechten, en dat ons Belgen- land groot zij en machtig door d'Eendracht, door de Werken, Kunsten en Nijverheden... Ik vrees, ik ben zeker dat ai die groote militairderij hier op een wreede bloedstorting zal uitkomen Sire. En wat zou het dijnsdag zijn, Casimier Casimier. Dijnsdag, Sireeen tweede Triomf voor 't Volk en voor ons allen T'Antwerpen durven de Geuzen niet opkomen; de 32 katholieke Senateurs zitten vast op hun zetels Sire. Behalve t'Oostende. Casimier. Waarom, Sire? omdat Bara dit Arron dissement verscheurt heeftSire Sire. Wat is er, Casimier Casimier. De gevallen Ministers moeten geweldig in den haat staan der Natie. Sire. Waarom, Casimier Casimier. 'k Zal u dat zeggen, Sire; 6 jaar lang hebben ze kieswetten gemaakt in hun voordeel veel buitenkiezers hebben zij afgeschaft Sire. Dat is nog al stout gezegd Casimier. Afgeschaft, Sire; er zijn Prochiën van 3000 zielen, die maar 15 kiezers voor de Kamers hob- ben behouden; in 't Gentsche zijn misschien 1000 Bui tenkiezers afgeschaft; daarbij een groote dwingelandij lag op de bedienden; en nóg zulke klopping krijgen Vox populi,Sire; 't is de Natie die opstaat; en geluk kiglijk voor ons allen Sire. En wat zal 't zijn achterna Carola. Al dat goed is, Sire, heastelling en ver betering Sire. Die schoolkwestie Casimier. Zereneweerde 't Land, Sire; alle jaren vermeerdering, kan dat blijven duren Moest dat niet uitkomen op den algemeenen désastorIn Gods naam, meester, laat de Ministers doen, 't is voor d'algeaeene welvaart Sire. Maar zal 't geen revolutie worden Casimier. Revolutie! als de Ministers doen het geen de Natie noodig heeft om gerust en deftig te leven! Revolutie, Sire Sire. Ja, ja, ge moest de liberale gazetten lezen Casimier. Och, Sire, laat minister Pontus doen, hij zal dat miskweekt raa wel rangeeren.. Als, voor eenige schorremorries van geuzenstudenten de Natie moet wijken, Sire, schaft dan maar de Grondwet en de Kiezing af.... maar een scheut in de lucht zal al die lafaards doen vluchten, Sire Sire. Alia, we zullen 't afwachten; Casimier, ik ga naar Oostende, gij, go blijft h>er en komt van tijd tot tijd eens naar de zee, mij 't nieuws van Brussel brengen; 'k zal aan de Ministers zeggen dat z'u de stuk ken meêgeven, die ze zouden willen dat ik teeken! Casimier. Goed Sire, goed, uw dankbare en oot moedige dienaar. Een goede reis en de goei gezondheid! Bzavo!'t Ministerie verklaart dat het wetsont werp der reserve zal ingetrokken worden en Minis ter Woeste heeft zondag t'Aalst gezegd Geen man mear of geenen eens meer Dat is goed, om te beginnen: De VERZWARIN GEN STAKEN. Maar de Kiezers en "t Volk verwachten meer van hunne Ministers en Gekozenen. Er moet restitutie zijn! De Katholieke Gekozenen hebben als minder heid gestemd tegen al de verzwaringen sedert lf> jaren opgebracht; in meerderheid zijnde, zullen zij die stemming goed houden en de opgebrachte verzwaringen wegnemen. Twee kankers der openbare welvaart: d'officiéele scholen en de buitensporige soldaterij. Geen ern stige gespaarzaamheden zal men hebben, zonder die twee budjetten aan te randen. Antwerpen! Daar zijn 't de mannen! Daar durven ze spreken! Daar ontstaat de beweging die ons zal verlossen! In den Oproep voor de kiezing van Dijnsdag, staan geschreven deze merkweerdige woorden Vermindering der militaire Lasten! Geen nuttelooze Reserve' Geen tweede Leger! VERMINDERING van 'tKontingent in afwachting de gedwongene Soldatendienst verdwijne! Deze krachtvolle woorden zijn uitgeplukt op de muren van Antwerpen. En een Kandidaat t'Antwerpen is M'VanBemden, Voorzitter der Maatschappij voor 't Vrijwilligers- Leger, van welke wij reeds zoo dikwijls gehandeld hebben. Ziehier hoe die weerdige Man de Kiezers heeft aangesproken Redevoering van M. Van den Bemden. M. VAN DEN BEMDEN (toejuichingen.) Uwe toejuichingen bewijzen dat men mij kent. Wat mij deed beslissen deze kandidatuur aan te nemen, ligt besloten in het volgende: Ik ben een bevechter van den gedwongen solda tendienst, een trouwe Vlaming van over jaar en dag. Dus staat mijn verleden in, voor mijn toeko mende. Toen ik over een aantal jaren door de Meeting naar den gemeenteraad gezonden werd, zegde ik in eene kiesvergadering van den Nederduitschenbond: Ik ben 25 jaarstnjderin de Vlaamsche beweging; en nu! Nu zeg ikSedertbijna 40 jaar sta ik op de bres voor de gelijkheid der talen in België, voor de rechten van den nederduitschen stam Ik meende als een gewoon burger mijne mee werking te bliiven verkenen aan de vrijheid voor allen en in allesmaar ook hier kwam het spreek, woord voor den dagde mensch wikt en God be. schikt- De Nederduitsche bond stelde mijne kandi datuur voor en hield er aan dat een Vlaming uit zijn midden naar den Senaat gaan zou; de maat schappij Niemand gedwongen Soldaat drong er op aan, dat ik de kandidatuur zou aannemen. Men dacht daar. dat de naam van den Voorzitter dezer vereeniging indruk zou maken in het land, ten voordeele van het doel dezer vereeniging. Aan de grondstelsels van die twee vereenigingen heb ik toegegeven. In de vergadering van den Bond zal ik de rechten van de volkstaal bespreken hier wil ik een woord zeggen over hetdoelvan het Nie mand gedwongen soldaat, of een leger uit Vrijwil ligers bestaande. Spreker doet eenige denkbeelden kennen, die hem eigen zijn, over een leger van Vrijwilligers. Hij wil, onder ander, een leger dat goed betaald en goed ingericht is. dat eenieder bevredigen zou; de positie van den officier zou verbeterd worden even als die van den soldaat, terwijl de onder-officier, volgens zijne bekwaamheid eene behoorlijke ver goeding zou vinden. Het stoffelijk leven van den soldaat zou op alle graden, door die hervorming worden verbeterd de burgerij zou in dat geval niet meer geplaagd worden door den gedwongen dienst. Keulen en Aken zijn niet op eenen dag gebouwd, en men kan eene leger-inrichting niet van den eenen tot den anderen dag veranderenmaar sprekei vraagt dat er een rechtzinnig begin gemaakt worde met het onderzoek eener nieuwe inrichting. Dat denkbeeld wint veld, dewijl de bekwaam. heidskiezers andermaalgezegd princiep in hun pro gram hebben opgenomen. Spreker eindigt zijne korte woorden met een warmen oproep voor het vlaamsch grondbegin en den vrijen soldatendienst. (Toejuichingen.; BESLUITEN: 1* De Reserve kon toch niet gestemd worden; 't groot Volk zou zijn zonen niet geleverd hebben. 2° De kinderen van den minderen man zijn hem 1 duurbaarder en noodzakelijker dan de kinderen van den baron en van den miljonnair. Dat men rechlveerdig en menschlicvend zij! Dat men op an deren niet legge een bloedlast, welke men zelf niet dragen wil! 3° Antwerpen! Antwerpen! Antwerpen toont ons de weg der Verlossing. GEEN RESERVE! Dat is niets! Vermindering! vermindering! Dat vra gen en willen de Kiezers en 't Volk, en alle macht komt uil 't Volk door de kiezing. Kermis teweeg: Morgen, Zondag, rond de 5o 51 Muziek-Maatschappijen ROND £j B kKi de VIJFTiGl Feestelijke optocht I roni* de Stad van al dieMuzieken met hun Schilden en Standaarden en onmiddellijke uitvoering, vol- iT^ gens loting, elk 2 stukken, op de 11JGroote Markt, d Esplanade, de Keizerlijke Plaats en d'Overdekte Markt. Maandag, de gewone feestelijkheden; Dijnsdag, de Jaarmarkt, de Kiezing in Aalst en d'afwachting der tijdingen uit 't gansche Land. Telegrams over den uitslag zullen toekomen in al de groote katholieke herbergen der Stad en aldaar afge kondigd en uitgeplakt worden. Op de Groote Markt is 't PAVILJOEN een Centraal-Bureel van Kiezingstijdingen. De Kermis van Aalst zal dees jaar buitengewoon luisterlijk zijn; Den 2de" Zondag, de Algemeene Vergadering van talrijke Pompierkorpsen, GROOT KRIJGSFEEST, GHINEESCHE SCHIJFSCHIETING,'savonds in den Hof-Casino, Verlichting en Vuurwerk.... 't Volksbal is er te veel; een katholieke stad mag niet opnemen, hetgene zelfs veel liberale steden verwerpen. Laat ons vrijelijk durven spreken, en afkeuren, wat bij alle eerbare Bevolkingen afgekeurd is en afgekeurd moet blijven. Laat ons 't Volk naar geen zaken lokken, die verderfelijk zijn in den hoagsten graad. Nellis. Wel Stinus, vriendschap 1 Stwus. Kameraad en konfrater! Nellis En hoe is 't? ge zijtzoo haastig!? En wat zeggen z'op Mijlbeke? Stinus. Wat ze zeggen, vriend? Kontent zijn, Ons Heer bedanken en malka-Jr proficiat wenschen! Nellis. Welke verandering, Stinus I Stinus. Ja, dat heb ik al duizend keeren gezegd: welke verandering op eenige weken! Die 7 Ministers weg Nellis. Ja, Peer Van Humbeeck in 't graf en de zes an der met hem den put in Stinus. AI die Geuzenkoppen weg! Nellis. Al de wreedaards die meinden boven den Al- lerhoogsten te zijn! Stinus. G'heel den boel van d'Inkwisitie we"! ^Nellis. Die te veel wilt, krijgt niets! Ze wilden 300 fr. 5f?0 fr. per dag boven lekkere dineetjes en nu zijn ze «'heel en gansch buiten! Stinus. Een sterke meerderheid voor ons in de Kamer en een Ministerie van oprecht Katholieke mannen! Nellis, Triend, de Belgen hebben zich geweerd, maar 't is Ons Heer die door de wolken gekeken heeft I Nellis. Alia. God zij gelofd en met koeragie vooruitl stwus. - En dien hooveerdigen Frère! he-je daar wel op gepeisd, Nellisl Allrontelijk doet hij den Nuntius huiten en noon is cr een Ministerie gevallen, zoo plotselings en zoo diep als t zijne Nellis. 't ls waar! En wat zal 't dijnsdag zijn? Stinus. Och, een broek van 't zelfste laken! Ze zullen er in kegelen, in de liberale Senateurs! T'Antwerpen durven de Geuzen met opkomen on dat zegt veel! Te Gent zijn er veel kiezers afgenomen, maar toch de Geuzen moeten weg! Nellis. En de Walen Stinus. 'k Hoor veel goed solvabel nieuws uit de Wa- n!... Alia, Vriend, tot dijnsdag! Nellis. Zonder eenig mankeerenlwe zullen ons katho lieke herbergen bezoeken. Stinus. Zekerlijk, en't ware te wenschen dat de Bui tenkiezers een indikatie hadden, waar dat d'herbergen van thuis z''n' moe' Baan, de complementen Nellis. En tot dijstendag! we ruimen niet of we moe ten alles weten! Diefstal te Ukkel, (Nienwe byeenderheden. De persoon, dijnsdag avond door de policie aan gehouden, is wezenlijkdekerel die door het parket verdacht werd. Daags na den diefstal verliet C.... zijne oude woning en nam zijnen intrek in gezelschap van een meisje, in een huis der Rue Philippe-de-Chaupa- gne. Hij ging niet uit hij had een verstuikten voet en had verwaarloosd zijne verandering van woning in de registers der bevolking te laten in schrijven. Niet alleen was het signalement van C. zeer juist opgegeven, maar de policie kende hem daarenboven nog zeer goed. Hij lag te bed toen de policiekommissaris in zijne kamer kwam. C. bood geen den minsten weörstand. Men deed hem in een rijtuig stappen, evenals het meisje en bracht hen naar het gemeentehuis. C.en zijne verloofde werden in verzekerde bewa- ■ing gehouden in de gevangenis derKleine Karme lieten. Men heeft den gevangene over den diefstal te Ukkel niet gesproken, om te kunnen zien welk uit werksel de konfrontatie met mej. Sophie op hem zou maken. Woeusdrg morgend ten 10 1/2 ure werd C... in rijtuig naar het kabinet van M. Ketels gebracht. Hij werd gekonfronteerd met verscheidene inwoners vau Ukkel, die den 22 Juni een persoon ontmoet hebben, welke de vlucht nam eD drager was van twee groote pakken^ Eenigen hunner, bij het zien van C. riepen uit Hij is het Woensdag namiddag hebben twee vrouwen ver klaard den dief herkend te hebben. Een dezer vrou wen voegde erbij: Hij droeg een anderen hoed den dag van den diefstal. Rond 6 ure heeft het parket, vertegenwoordigd door MM. Ketels, onderzoeksrechter, Servais, sub stituut van den prokureur des konings, vergezeld van eenen greffier, zich naar Ukkel begeven waar de konfrontatie heeft plaats gehad. Mej. Sophie, die nog immer ziek is, kon niet naar Brnssel ko men. Rond 10 ure is het parket in de hoofdstad teruggekeerd. Wij kennen den uitslagder konfron tatie niet, doch het gerucht is algemeen in omloop, dat Mej. Sophie verklaard heeft, in C... den per soon te erkennen die haar mishandeld heeft.

Het Land van Aelst | 1884 | | pagina 2