OMMÏ1I). Rampen Misdaden Ongelukken Buitenlands Politiek Overzicht. Overzicht der Beurs. Loopende Nieuws. IIOPCHRONIJK. Mengelingen. AALST. Die dronkenschap. Ja, door de schuld van eenen dronken machinist, thans weggejaagd, heeft de Ondernemer der Kaaien achter Chipka groote schade geleden, is zijn werk verachterd en zijn er bijüa onherstelbare ongelukken geweest. LEDE. - Zondag avond heeft er eene schrikkelijke vechtpartij plaats gehad op de wijk het Spekkaert. Eenige jonge lieden natuurlijk van de beste klasse kregen iu^Le depolicie, volgens recht en plicht wilde tusschen komen en de krakeelers de herberg doen rui men. Doch wat kunnen twee mannen tegen cenen hee- len hoop uitgelaten schoelies,te meer nog dat de nieuwe veldwachter geene wapens droeg. Alhoewel de agenten zich dan duchtig en moedig verweerden zijn ze toch ver plicht geweest voor het janhangel onder te doen. Heel de herberg is om zoo tc zeggen aan gruis geslagen. Onze nieuwe policieagent heeft nen slag gekregen met een pintglas en is ook van zijnen stok beroofd geworden ter wijl de andere met zijn zweerd eea der oproermakers ccne nog al hevige wonde aan het hoofd heeft toege bracht. Men spreekt, niet zonder reden, van verschei dene processen die zullen opgemaakt worden. Er dient eens eene dietstige les gegeven te worden,want door die ongestrafte overtredingen der wetten en reglementen verliezen de burgerlijke Overheden ai hun ontzag op het volk. Het was den eersten keer dat onze flinke nienwe veld wachter dienst deed. Des morgens bad hij eene deftige aanspraak gedaan tot het volk, waarin hij verklaarde, zonder overdrevenheid, de policiereglemenlen te zullen handhaven en doen uitvoeren en ziedaar reeds des a- vonds is hij in moeilijkheden. Tot eere van Lede dient nochtans gezegd dat al die schavuiten uitgenomen ééa Erpenaars waren, ze mogen ze hebben! LENT. Vrijdag avond, rond 8 ure, is een schrik kelijk ongeluk aan de statie te Gent gebeurd. Een heer rijn tilbury meteen peerd bespannen, op het Arte- 'ein laten staan en eenen jongen gelast op het Ven. De jongen klom op het rijtuig, om naar ïeter het peerd '.e kunnen tot stand hou- echter zat hij op den bok of het peerd •oothc-ker-interne in het hos- "buisson drukker te Rous- 'eworpen met het onge- an het boefd gewond ':7££uJ, daarbij heeft dereei meende dat ;u gedaan voor avond naar huis lustaaf Roels, -'en koop- ~"den. ug. cidaad ene buur- jt policie- ~*>et haar •verge- vonde id, rond 7 ure, werd-de i \y gebracht door de kreten HüffT «<?*iulp weiKv. /an op het eerste verdiep van een huis dier straat opstegen. Eene vrouw verscheen aan het venster, het gelaat geheel met bloed bevlekt. Lenige voorbijgangers en geburen kwa men haar te hulp. De echtgenoot, een onverbeterlijke dronkaard, wilde zijne vrouw vermoorden omdat deze weigerde hem geld te geven om voort te gaan drinken. De woestaard heeft zijne vrouw twee ribben gebroken. De ongelukkige is naar het St-Jans-hospitaal te Brussel overgebracht. GELUKKIG ONTSNAPT. Te Neffe, Dinant, vrijdag van d'andei week, een kin deken van 2 jaar op de spoorbaan rijn, vallen, tusschen de twee rails, g'heel den trein er overrijden cn opstaan en beginnen te spelen... Ste CATHARINA-WAVER. Kerkdibfte. In den nacht van 7 tot 8 October kerkdiefte met beklim roiog langs de v.e»ster. Wreede heiligschenderijen zijn gepleegd, doch men heeft weinig of niets kunnen stelen, en 't zal toch uitkomen, vroeg of laat. NAMEN Nabij die stad te Jambes, is vermoord Madame Hendrickx, een moeder van 5 kinderen; haar man, een schoenmaker, was naar een begraving te Ma nines... Niets is gestolen, 't was een braaf eu voorbeel dig Huisgezin. Te BRULY, in 't kantoor Gouvin, is vrijdag een moord gepleegd op een groote Hosteê; 's avonds men was aan't klappen in de keuken, als 2 knechten ruzie maakten, Jules Delcourt, wierd aan de deur gezet; hij komt langs een ander deur terug; men steekt hem een tweede maal buiten; en dit werk woidt verricht door den landbouwoverste Josef Henry, die hem eenen end ver wegduwt; Delcourt volgt hem en als Henry dc deur wil toesteken, krijgt hij eer.cn messteek in de dij, valt neêr, badende in zijn bloed, en sterft eenige oogenblik- ken nadien. Delcourt wierd aangehouden in een her berg; ze moesten met hem door een bosch; daar heeft Delcourt eenen zijner geleiders gestampt, dat hij ver schelde meters ver vloog, en is gevlucht naar 't Fransch TWEE KINDEREN VERSMOORD. T Profondeviille, de kinderen Euchct, waren aan den boerd der Maas; het oudste 15 jaar oud, dat een geit liet grazen viel erin; zijn broerken van 9 jaar poogl het te redden, valt er ook i en beiden verdrinken Arme ouders! PUURS* Diefstal en misdaad. Inden nacht van 7 ti 18 Oktober, zijn er twee onbekende dieven ge drongen in de woning van den genaamden Janssens, broeder en zuster, landbouwers op Kalfort aldaar. Dc kwaaddoeners zijn langs het dak, warop zij bij middel van eene ladder opgekropen waren, doorliet dak venster in de woniug gedrongen. In dn keuken geko men, hebben zij daar eene pctroollamp aangesteken, en weten, wie uw Hof in brand gesteken heeften.... En mijn Vrouw en mijn 3 zonen vermoord Dat ik nu met o lijken zit Pachter, zijt gekalmeerd... Ik ben Jan Van Dam en woon niet ver van hier, in een klein huizeken, in afwachting, dat ik met mijn Huishouden naar Welle kan terugkeeren.. En nu zeg ik u maar een woord Wilt gij weten wie de booswichten zijn, die u in 't ongeluk hebben gedompeld, hier kan ik het u niet zeggen, er is te veel Volk; wilt ge mij volgen, ge zult alles weten? Goed, antwoorddePaulus Van Voorde, ga maar voorop, ik v0!f* Eenige oogenblikken nadien zat hij in een nederige boerenwo ning aan de houten tafel, rechtover Jan Van Dam, die hem zegde Vriend,'t is eergisteren nacht dat gij liet slachtoffer van dieMis- daad zijt geweest? Ja eergisteren nacht Welnu, 's avonds te voren heb ik de moordenaars, ze waren hun gedrijen, heb ik dc moordenaars gezien en hooren spreken. Waar Waar Wees niet driftig, goede man, ik zal u alles verbalen, gelijk het gestaan en gelegen is, alles en dan kunt gij ermeê doen wat ge wilt. ('t Vervolgt.) zijn naar boven gegaan. Een der kwaaddoeners bleef iu het portaal voor de deur staan der kamer, waar de heer Jar.ssens sliep de tweede trad met het licht in de hand, in de slaapkamer, van Paulina Janssens, welke wakker werd, doch van schrik geen geluid geven kon Zij zag den schelm de volgende voorwerpen uit de kas nemen en in zijnen zak steken eene gouden ketting met medaillon met twee flochen, ter waarde van 100 fr., eene gouden doekspeld met drie bollekens gegarnierd, ter waarde van 19 franken, een paar gouden oorbellen, ter waarde van 21 fr., omtrent 100 frank in bankbrief jes en verschillij zilveren muntstukken, omtrent 7 fr. in koper en nickel geld. Uit eenen koffer ontvreemde hij nog vijftig centiemen en eenige oude zilveren munt stukken. Al wat het slachtoffer heeft kunren verhalen nopens haren aanvaller, is dat zijn aangezicht zwart gemaakt was, hij een breed geschouderde kerel was en rond het hoofd cenen halsdoek had. De gendarmen zoeken naarstig dc misdadigers op. SERAING. Een vreeselijk ongeluk hsd vrijdag middag plaats in de Leopoldstraat. Eenige knapen van een tiental jaren, speelden in deze straat. Een hunner was, men weet niet hoe, in het bezit van eenen revolver, welke hij rakelings afvuurde op eenen zijner kamera den, den kleinen Lejeune. De kogel drong in den schou der. Men heeft dezen langs den rug moeten uithalen. ANTWERPEN. Zondag avond is aldaar gevoch ten in de b:enhouwersstraat, door volk uit een dans kot.. Een der dwaze dochters had uit voorzichtigheid haar oorbellen en ringen in haren portemonnaie gésto- ken. Die jongens hadden het gezien en in de verwarring in 't gevecht hadden ze rap den portemonaic beet. Later zijn ze aangehouden. HOBOKEN Zondag is afgebrand 't huis van den hovenier jozef De Meyer... Die dagen te voren was er nog brandramp geweest. Men spreekt van kwaadwillig heid. GENT. Zaterdag op de vrijdagmarkt, waar Arte- velde staat, ^r was nog al volk, en een vrouw, begee- rig naar andermans goed, pakte eene rol zijden lint doch de straf volgde onmiddelijk, 't wasrgezien; de poli- cie kwam en ze wierd meêgeleid, gevolgd door wel 1000 personen... Geen klein affront. Slecht leven, onrechtveerdig zijn Brengt vroeg of laat in schand en pijn KORTRIJK. Een pijnlijk ongeluk is vrijdag avond langsheen de Lei, te Kortrijk, voorgevallen. De genaam de Kamiel Van der Meersen, 23 jaar oud, was in den namiddag meteen schip naar Stacegem gegaan en rond 10 ure's avonds naar Kortrijk teruggekeerd. Op de Vischmarkt gekomen, sukkelde hij, misleid door de dui sternis, op de balie, die niet gesloten was en die hij niet had bemerkt. De ongelukkige viel in het water* XT'cttege.-.staande een aant'ai personen hem oogenblik- hulp sprongen, hebben zij slechts zijn lijk uit noen optrekken. Kamiel Van der meersch en diensttijd geöindigd in het leger. ,L. Vreeselijke val. Maandag na- ond 5 ure, was een genaamde J..., huisschil- xsaam aan het huis n. 13 der Twaalf Apostel ladder, waarop hij stond, begon eensklaps te wip- en de ongelukkige viel op den grond. In zijnen val heeft hij zich eenen arm gebroken. Hij neeft bovendien talrijke inwendige kneuzingen. BRUSSEL. Geheimzinnige verdwijning. Eene melkkar was maandag morgend, rond 1 ure, zooals naar ge woonte,in ce Steenstraat blijven staan. Een jong meisje van ir jaar, die de kar vergezelde, zegde aan hare dage- lijksche klaut, waar zij melk leverde, dat hare ouders haar gelast hadden van in een koffiehuis in den omtrek der Beurs eeue boodschap te gaan doen. Zij verzocht dat men midderwijl haar gespan een weinig zou bewaken. Het werd 7 ure en de heden van het huis, OLder wier bewaking het meisje de melkkar gelaten had, zagen het kind nog niet -u <- Zij besloten dar. van de tne: naar het poiiciebureei ie brengen. Men verliest zich n gissingen over deze zonderlinge verdwijning. Er zijn vlijtige opzoekingen bevolen. ROESELARE. Zondag avond heeft er op de wijk Batavia, alhier, een bloedig gevecht plaats gehad. De messen hebben weeral hunne rol gespeeld. Een jonge ling, Dr-icssens genaamd, werd zoo schrikkelijk gesto ken dat de ingewanden hem uit den buik hingen. De dader is maandag avond, rond 10 ure, aaegehou den. VERVIERS. Dieften. De dorpen in dc omstre ken van Verviers worden sinds eenigen lijd door eene bende misdadigers bezocht. Deze laatsten hadden in den nacht van maandag tot diüsdag het rehucht Desnié, eene afhankelijkheid van La Reid, gekozen om daar hun bedrijf te gaan uitvoeren. Eerst zouden zij de kerk bezoeken; na er de ruiten eener venster gebroken t'heb- ben, welke een paar meters van den grond verwijderd was, zijn ze laDgs deze opening binnen gedrongen. Aai. de offerblokken en aan verscheidene kassen wierd een bezoek gebracht, doch er was geen rooden duit in. Het uitstapje der dieven bepaalde zich echter niet bij dit ke- zoek aan de kerk, ook twee andere personen moesten zij met hun bezoek vereeren. In den kelder van den onder wijzer stolen zij twee kazen en bij eenen anderen per soon ontroofden zij twee konijnen. Servië Grensincident. Eene bende van omstreeks 120 Alba- neezen is over de grenzen gekomen, en heeft een aantal grens beambten gedood.-De regeering heeft haren agent te Konstan- tinopel gelast, hiervan beklag bij de Porte te doen. Engeland. Groote brand te Londen 6 slachtoffers. Een groote brand heeft de hoedenfabriek van Smitbfield vernield. Zes be dienden zijn levend verbrand tien bekwamen ej nstige brand wonden. Verscheidene anderen bekwamen zware wonden door uit de vensters te springen. Negen personen levend verbrand. De Engelsche bladen bevatten eene gansche reeks branden, bij dewelke personen het leven hebben verloren. Tijdens eenen brand die maandag in een huis van Bethual Greenroad, Canrobert- street, te Londen, uitbrak, zijn een vader, Robert Jones, zijne drie kindeaen in de vlammen omgekomen. De verkoolde lijken der drie slachtoffers zijn door de pom piers uit de puinlioopen getrokken. Te Battersea in Parkside- street werd een klein meisje geheel door de vlammen omringd, uit haar bed genomen. Verschrikkelijk verbrand zijnde, droeg men haar naar het hospitaal, waar zij in den avond overleden is. Een telegram uit New York naar Londen gestuurd, deelt eenen brand mede, uitgeborsten te Dupuque, waarin eene moeder met hare drie kinderen op vreeselijke wijze om het leven kwam. Duitschland. Vreeselijke brandramp. Eene vreeselijke brandramp heeft te Brênie eene gansche werkmanswijk vernield. Dertien huizen zijn de prooie der vlammen geworden, niettegenstaan de de spoedige hulp die werd ingericht. De wanhoop en de ellende der talrijke slachtoffers is hart verscheurend om zien. De ramp wordt toegeschreven aan de onvoorzichtigheid van kinderen. Oostenrijk Onlangs begaf zich een rijk juweelier van Francfort naar Weenen, toen hij tusschen de statiën van Mark-Bibart en Lan- gentels, men weet niet hoe, zijnen reiszak, voor meer dan een millioen frank gesteenten inhoudende, door de portel van den trein verloor. Onmiddelijk gaf hij het alarm en men stopte. Na zijnen vaam verklaard te hebben keerde hij op zijne stappen terug en was zoo gelukkig zijnen reiszak onaange roerd terug te vinden. De juweelier begaf zich dan te voet naar Langentels, waar hij in zijne vreugde, aan de armen, al het geld dat hij bij zich droeg uitdeelde. TESSINO. De uitslag van den algemeenen Poll is dijnsdag om to ure uitgeroepen. Die volkstemming heeft een einde gesteld aan de wanorde en onlusten. Het Bestuur, door de Radicalen met geweld omvergesme ten, is hersteld in zijne bestuurlijke macht; zijne poli tieke macht wordt voorloopig door een afgeveerdigde var. den Bondsraad uitgevoerd. De St. Gothard gaat dus wederom in rust en zalige vergeteuheid komen. HOLLAND krijgt een regentschap, en 't is hoog tijd, want de Koning is geen mensch meer. Te Amster dam houden de Radicalen eene meeting en vragen de inbeschuldigingstelling van 't ministerie dat het art. 38 der Grondwet verwaarloosd heeft nopens de onbe kwaamheid van den Koning. DUITSCHLAND. Het internationaal Socialisten- Congres is te Halle vergaderd; 't is hun eerste Congres op Duitschen bodem. Sedert dit van Gotha in 1875. Alsdan werden de algemeene Werkersbond der Duit schen, en de Socialistische werkerspartij door Lieb- knccht cn Bebel gesticht, in eene Sociëteit gesmolten. De orde en tucht heerscht in de vergaderingen. Na dat de Socialisten openbaar mogen werken, moet de Bond volgens nauwere en bepaalde wetten ingericht worden, om de eerheid niet te verliezen Dat hebben de 430 afgeveerdigden zeer wel begrepenen de gehoor zaamheid aan dc leiders der partij is als hoogste wet uitgeroepen. Als voorzitters zijn gekozen twee leden van den Reichstag de schatrijke Singer van Berlijn die zijne millioenen aan de partij opoffert, en de boekdrukker Dietz van Stuttgart. PORTUGAAL heeft eindelijk zijn ministerie met den generaal Souza aan 't hoofd. Maar hoe hij zich trekken zal uit den neteligen toestand over Afrika, dat weet men niet. Sal is bu ry wil niets toegeven, en de Pertugeezen in hun recht deerlijk gekrenkt, staan op te gen 'takkoord met den Engelschman, dat de Regeering tegen heug en meug moet teekenen. De ministers zijn woensdag voor de Cortes of Kamers verschenen, en aanstonds daarna werd de zittijd geslo ten om alle redetwist te vermijden. Maar wat gedaan daarna met het Engelsch-Duitsch traktaat dat de bron is van al het kwaad ITALIË. Crispi heeft te Florentig geboft op den bloeienden staat der Italiaansche finantiën; de minister die de kas houdt, heeft Crispi verzocht dit deel zijner redevoering niet uit te geven. Want hij weet niet van wat hout pijlen maken. Nieuwe belastingen of nieuwe leeningea daar is geen ander uitvlucht. IERLAND. De twee Parlementsleden, Dillon en O'Brien, die voor de Engeische vierschaar stonden voorpolitiek misdrijf, ziju naar Parijs gevlucht en van daar trekken ze naar Romen of naar Amerika. Dat zal de gemoederen in Ierland niel bedaren. In plaats van aan 't Publiek op ons vragen te antwoor den, gaat meester Hansworsten Alverstand uit Nerings- bond met de Kindermeisscns laméeren... Daar zult ge stukken van hoeren; als 't maar niet ea is gelijk met de Petitie tegen d'Orgelbals: Mr den Deken, laat mij eens doen, 't zal er anders 'g:an! Ee dat zeggen met oogen geliik Holofernus, en na 5 dagen éen har.dteekcn bren genden Hier b'-n ik, z> 1 de Schipper en by f cijucii jrnci is. w,-...,-j. viei EL ,iu mast. Als 't Land v~.. AalstgesMcht wi'erd, lagen de Liberalen hier boven voor Kamer, Provincie en Stad. Die Waarheid zegt veel. Te Lok er en is er Triomf sedert maandag. L e aftredende liberalen, Burge meester en Raadsheeren zijn zich niet komen ingeven... Ze wisten van dan af, hoe laat het was. 't Klein Ko- ningske van Spar-je is deze week bijna verongelukt.... uitrijden, een der muilezels schichtig worden en op hol loopen: een Officier zag het en droeg 't Koningsken in een magazijn. Moltke is 90 jaar geworden en nog kras en wel te pas. Wegeus den brand op Mijlbeke, de akt was geteekend door de Sociëteit, en volgens des kundigen, d'Assurancie moet betalen. Er-staat ge schreven Die'nc put maakt voor een ander valt er dikwijls den eersten in. Generaalen Minister Pontus was deze week te Berlijn; te Parijs zagen ze daar kon- terfoelj in, om 't Duitsch leger door ons Land te laten. Hoe noemen ze dat in 't fransch Met spek schieten Nichte Viktoria, alles v-el ontvangen, Sixtus, Arabi, Jantje Cocn, en heel 't Eiland Chipka groeten U en de Familie. In verscheide Bisdommen van Frankrijk worden Rondhalingen gedaan voor de Slachtoffers der Overstrooming. "Te St. Petersburg heeft een jonge Proffessor der Universiteit, materialist, zich gezelf- moord in de tegenwoordigheid zijner studenten. Grootvorst Niklaas, van Rusland is zinneloos geworden in de Spiegelgevechten van Volhynie... O Einde van den kiesstri jd in 1890 te Erpe. Dol den tweeden trok ten strijde. Met Prosper en Leopol Maar de katholieken dreven Dol den tweeden in zijn hol. Hij schiep moed uit de schriftuure, (David doodd' den Filistijn) Onzen David had geroken, Dat 't met hem ging anders zijn. De vrienden steunden rijn' woede, Tegen paap en papen kliek Hij dronk pinten en hij tierde, Op het einde wierd hij ziek. David ging met slappe beenen, Aan den boord van donkaartbeek Stokershond had hem gebeten, Zoo erg, dat hij daar. bezweek. Kallens belg kwam toegeloopen En vond David op ue brug Hij heeft hem zacht opgenomen, En gedragen op zijn' rug. S' anderdaags moest hij teekenen, Maar hij was nog niet in staat Voorzitter te vergeefs wachte. Naar den slappen kandidaat. Op d'air van Als Grootmoeder trouwde. Wij kennen de knepen der Geuzen te wel, In 't liegen alleen zijn zij meester en fel, Wij weten het zeker hun Geuzenbedrijf Zoekt ons te verderven naar ziel en naar lijf. Neen, »een,o mijn Vrienden 't en kan toch niet zijn, Wij kiezen geen Geuzen, dat is tegemein. bls Zij geven zich uit, voor de mannen van 't licht. Rechtvaardig bestieren dat noemen zij plicht, Maar komen z'op 't Stadhuis, de lichten zijn uit, Zij maken hun foeffen en deelen den buit. Neen, neen, enz. Zij spreken van voorspoed en afslag van last, Maar komen zij boven, dan is het gepast, Beloften verdwijnen, een grijpvogelsklik Zit aan uwe zakken en gij ic den strik, Neen, neen, enz. Wij kennen geen schNering of geen Kandidaat Die onder ons Vaandel der Eendracht niet gaat, Hét Sterreken, Vrienden, in 't vierkantig zwert Het óken daar dooden, dat is Daar ons hert Neen, seen, enz, Voor 't sluiten, o Geuzen, wij zeggen beleefd: Een Burger van trefs u zijn stemme niet geeft, Beloften en dreigen, 't is al voor den Pruis En zondag aanstaande, ge krijgt uwe buis. Neen, neen, enz. De hop is verleden week opgeslagen in alle landen, Duitschland, Engeland en Frankrijk. Nuremberg, de groote markt zag dagelijks van iioo tot i8<*o balen aankomen; nu is het gedaald tot 300 en 500 balen, die snel verkocht zijn. De laatste week was er van 25 tot 50 fr. opslag; voor Hallertau,28o tot 325 fr alsook voor Wurtemberg e.i Baden; voor de beste Beiersche, 3eo tot 350 fr. In Bohemen geldt de puikhop van Saaz 350 tot 400ft* en die van Auscha, 280 tot 325 fr. Ir. Engeland zijn de markten ook zeer levendig ge worden; op de foor van Worcester v/as er opslag van 10 tot 15 shilling. De beste Engelsche hop geldt van 200 tot 300 fr. de vreemde hop 125 tot 200 fr. In den Elzas betaalt men voor de goede kwaliteit 250 fr. Eourgonje ziet veel vreemde koopers, en de laatste prijs was 250 fr. De drie vierden van den oogst zijn reeds verkocht. Antwerpen. De Aalstersche hop is verkocht verle den week eerst aan 160 fr. dan aan 150 en eindelijk aan 162 1/2. Die van 1889, aan 105 en noen 115 fr. Pcperingen Dc hop wordt fel verkocht aan coo fr. Spalt. De hop klimt daar tot 330 en 340 Mark. New-York 4 Oct. De planters willen niet verkoopen met afslag, en de handelaars koopen zoo weinig moge lijk. New-York state is gekwoteerd 42 a 45 cent. Washing ton, 37 a 40 cent. In September zijn toegekomen 11,205 balen en uitge voerd 3,304. SLOTKOERSEN. Belgen 3 1/2 101,95 a 102,10.— 3 0/0 98,10. An nuïteiten 3 0/0 94,62, Buurtspoorwegen 3 0/0 05,50. Loten der Buurtspoorwegen 105. Antwerpsche Loten 96,50, Brusselsche 94,87. Zuid-Amerikaansche groep lusteloos, voortdurend. Uruguay 6 0/0 77, 5 0/0621/4 Dominikanen 78,62 Paraguay 40 3/4 Argentijnen 5 0/0 1886 405 Provinciale weerdens 300 A 310. Inter nationale spekulatieweerdens daalden de gansche week; Ter beurs van Vrijdag nogthans was er een herneming Spaansche 75 3/4; Turken "18 1/4; Saragosse 311; War- schau-Weenen 568. NIJVEL. Belangrijke aanhouding van pick pockets op de FOORB van Nijvel Zondag verdrong zich eene talrijke menigte op het fooreveld te Nijvel; de pick-pockets, die met deze gelegenheid in stad waren gekomen om hun schoon stieltje uit te voeren, zijn er ditmaal slecht van afgekomen. Eene vrouw van den bui ten, vvdke geveelde dat men haar haren geldbeugel ont nam, begon uit i-are macht te roepen Houdt den dief Zij duidde als dader van den diefstal een vreem deling aan, die in allerijl wegvluchtte. De heer Lutte weerhield hem en leverde hem in handen van den heer Parlouge, policiekommissaris, die hem naar het bureel bracht en nem daar onderzocht. De heer Lutte had bemerkt dat op het oogenblik der aanhouding twee vreemdelingen eenige woorden aan het oor van den plichtige hadden gefluisterd. Dé heer Lutte verloor hen niet uit het oog en deed de policie ver wittigen, doch de heer De Burlet, burgemeester, kwam daar ter plaats, hield de kerels, die inderdaad medeplich tigen waren, aan, en bracht hen naar het policiebureel, waar zij in het bezit gevonden werden van verscheidene voorwerpen, die voortkwamen van dieften. Bij het uitkomen van het bureel wilde een der dieven, welke woedend was, den heer burgemeester te lijf val len, doch deze laatste, welke met eene buitengewone kracht begaafd is, greep den misdadiger vast en bracht hem naar den amigo, van waar hij met de twee anderen naar het gevang zal gebracht worden. Voor dm wasch. Voeg bij Ihet blauwsehvater ot in de stijfsel een mengsel van 3 deelen sterkte spiritus en één deel ter pentijnolie. Van dit mengsel gebruike men op een emmer water twee eetlepels vol. De stof wordt hier door witter dan door chloorbeek. Het middel is on schadelijk. Voor dc lauden. Als middel om het zwart door notenschalen ver oorzaakt, van de handen te verwijderen, wordt aan bevolen deze te wasschen met citroenschillen of ci troensap. Tegen neusbloeden. Tegen het stillen van neusbloeden wordt als zeer werkzaam aanbevolen het dichtstoppen der neusga ten met een stukje gerookt spek. Schaden kan. dit middel in geen geval. Een nieuwe heilige. Toen de Oostenrijksche gezant, baron Bach, zijn afscheidsbezoek bij Z. II. Plus IX zaliger gedachte nis aflegde, drukte hij spotsgewijze den wensch uit, heilig te worden verklaard, waarop de H. Vader antwoordde, dat zulks bij het leven van den betrok ken persoon niet wel mogelijk was. Nu, hernam de Staatsman, dan kan ik mij schijndood houden, tot dai de ceremonie afgelóopen is. Opperbest, ant woordde de Paus. dan zal ik u schijnheilig verklaren. Eene almoes a.-u.-b. Te Brussel is een oud soldaat, blind en doof, die aan een root lint de volgende plakkaat aan den hals draagt, bestemd om het medelijden der liefdadige personen op te wekken Veldslagen, 6. Wonde j, 10. Kinderen 8. Totaal, 24 't Is sterk In de Restauratie. Gast. Kellner, gij zijt zeker schoenmaker. Kell- ner. En waarom dat, mijnheer Gast. Omdai gij in plaats van kalfslever, kalfsleder hebt gebracht. Naar aanleiding van klachten, docr de kleinere winkeliers te Paiijs ingediend nopens de reusachtige magazijnen, welke, onder den dekmantel van eene bepaalde soort artikelen, tegenwoordig van alles ver- koopen, is eene buitengewone belast ng ingevoerd voor groote winkels, die blijkens hunnen eigene prijs couranten, voor meer dan één bedrijf behooien te worden aange lagen. Als maatstaf is daarbij aange nomen de oppervlakte van het huis en de sterkte van het hulppersoneel. Zoo zal voortaan de welbekende Bon Marché met 1600 bedienden, 196,000 francs hebben te betalen, dc «Louvre» met 1570 personen, 2o5,ooo francs en de «Printemp» met 415 bedienden. 68.000 francs. Bovendien moeten de «Bon Marché» en de «Printcmps» die door vennootschappen wor den geëxploiteerd, nog 3 ten honderd van hunne devi- denden betalen; doch de «Louvre», die geene maat schappij is, ontsnapt aan deze belasting.

Het Land van Aelst | 1890 | | pagina 2