Rampen Misdaden Ongelukken Parlement. Overzicht. Briefwisseling. Kerkelijk Nieuws. mm An stalie van Huizen te huren EN HANDEL Te huren op Chipka. TE HUREN Uit ter hand te koop. Ter trouw te koop Wijnen en Likeuren, het oud huis J. B. TORFS, Aimé Leleu - Geeroms VÉLOCIPÈDÊS. BRUSSEL. Een rondleurder, genaamd C.., die een houten been heeft, en nog al verlekkerd is op de ge- neverfiesch, zocht zondag weer dronken zijnde twist met eeuen zijner kameraden in zijn logement. Hij werd aan de deur gezet. Dan begon hij met zijn houten been zoo hard op de deur te trommelen dat het brak. Een agent bracht hem meteen half houten been naar den bak. MECHELEN. Jaan, er zijn daar ook dieven en in brekers. Donderdag avond d. v. w. ten iï uren M. No- telteirs, (zoon) komt thuis op de Veemarkt; 8 schuwe kerels volgen hem; hij stapt binnen en d'8 passanten, alle 8 achter hem binnen Doch M. Notelteirs (Vader) was nog op, bezig met schrijven; Madam Notelteirs schikte haren winkel, en knecht en meid waren ook nog aan 't werk. M. Notelteirs (Vader) gaat recht op d'8 mannen af Wat moet gij hebben Is 't hier, is 'thier geen herberg Herberg ge ziet gij dat welEn ziet dat gij hier kort keert of wij roepen de Policie Daarop is de Bende weggegaan, maar 3 der manschap pen zijn herkend; 3 Mecheleers, die nog veten wat pri son s-ratatjoei is; hunne namen zijn opgeteekenddoor de Policie en als er ievers gestolen wordt.ze zullen voor de pinne komen, om de maan te helpen blusschen in 't kot. LEUVEN. Een boer van Perk, die op 't veld werkte, is bij ongeval door eenen jager uit Leuven, O. J. gedood. Een dicht bosch bevond zich tusschen de twee mannen en de jager schoot op eene vlucht patrij zen. Beide families zijn in verslagenheid gedompeld. LOTH. In de afgcloopen week hebben te Loth drie erge ongelukken plaats gehad in de spinnerij werd woensdag een leerjongenajusteur een hand verpletterd 's anderendaags geraakte een leerjongen-spinner met het hoofd tusschen twee cylinders, en werd schrikkelijk gewond de toestand van dit laatste slachtoffer is wan hopig. Eindelijk, zaterdag werd in de kammerij een meisje de hand verpletterd. AARSCHOT. In den nacht van vrijdag tot zater dag, zijn er dieven langs de keldervenster ingedrongen bij den heer Felix Van den Gheyn, en hebben er een veertigtal flesschen champagne, fijne wijnen en likeuren, alsook het waschgoed dat te drogen hing gestolen. De dieven kunnen geene onbekenden zijn, want het is de eerste maal niet dat de Casino hun bezoek ontvangt, en alles doet veranderstellcn dat het altoos dezelfde zijn. Tot nu toe is men er nog niet in gelukt de daders te ontdekken. WILLEBROEK. Een smartelijk ongeluk is hier Verleden week gebeurd. Een werkman die op den steenweg naar Klein-Wille- broek woont, had zich, alvorens's middags aan tafel te gaan, op de achterplaats in eene kuip gewasschen. Hij was niet lang aan tafel, toen de vrouw van zijnen gebuur Van den Heuvel al schreiende binnen kwam, zeggende dat haar kir.d in de kuip verdronken was. Het kindje zal waarschijnlijk met de handjes het wa- tej hebben willen bereiken en zich met daarvoor te buk ken, het evenwicht verloren hebben. Men kan zich de droefheid der moeder en de spijt van den werkman voorstellen, die het zich bitter bekioeg het water niet uit de kuip te hebben gegoten. LA LOUVIÈRE. Laffe aanval. Vrijdag avond rond 7 nre, hebben een tiental jonge nietdeugen, allen werklieden uit het gesticht Hoquet, gewapend met ponjaards en Amerikaansche vuistijzers, een huner werkmakkers op eene laffe en schandelijke wijze gesla gen. De toestand van het slachtoffer, een genaamde Alfons Duhemkily, 21 jaar oud en ook inwoner der ge meente, is bedenkelijk. Het gerecht is met de zaak be moeid. HOEI. Pijnlijk ongeluk. Een pijnlijk onge luk is zaterdag morgend gebeurd in den tunnel van Ampsin, halfwcge de statie van Hoei en deze van Ampsin gelegen. De laatste wagon van den eersten koopwaren- trein was met groote stukken ijzer geladen. Onder den tunnel gekomen is het ijzer tegen de wanden gebotst en heeft de fourgon gedeeltelijk vernield. De treinoversle Berger werd de twee beenen verbrijzeld. - Zonaag w,u 'ten uris "f-1 Wi otick, oud veroordeeiue, dood gestoken door de ge broeders S... Volgens de Patriole waren die gebroeders in staat van wettige verdediging.. Dat is wat anders. CUREGHEM. Bij Mr Vlaanderen in de straat Otlet is 't een Brouwerij een Brouwersgast is maan dag achternoen 7 meters diep gevallen en ligt met zware wonden in 't Gasthuis van Meulebeek. BRUSSEL: De jacht gaat daar voort tegen de vuile schriften.In den nacht| van zondag tot maan dagzijn er dieven gedrongen in 't Postbureel der Ster- rekijkers-straat en hebben verscheide zakken brieven meêgenomeahun meining was er bankbrieven in te vinden maar voor geen duit hebben ze betraapt, lieten dan de brieven op een veld liggen, waar ze maan- Bravo en dank voor U, omdat gij zoo wel medewerkt om den Werkman en Burger te verde digen tegen de bedervers en bedriegers van het Volk. Schande, eeuwige schande voor die menschen die het geld van den Burger en Werkman op bedriegelijke wijze ontnemen !.,Op duizend zijn er negen-honderd Gentenaars die sedert vijfjaren aan den vollen prijs boter gekocht hebben op hunne merkt of van de rondleur ders in huis, en die nog anders niets geëeten hebben dan marga rine Welk schrikkelijk bedrog Alle weken met duizende kilos magarine worden te Gent verkocht door lieden van Letterhau- tem, St. Lievens-Hautem, Baelegem, Bavegem en andere om liggende gemeenten. Het is niet te verwonderen dat die bedrie gers en bedriegsters den treffelijken Boer zouden omverre loopen en rijden, den grooten heer of mameselle spelen en drinken en brassen zonder werken en tot den laatsten man de koten open houden. Dat goedje spot met burgemeester en pastoor, met alle gezag, omdat hun vuil hert vol is van bedrog. Die geen treffe lijke commercie kan doen, dat hij geen commercie doe. De dief en de koten-baas zouden ook kunnen zeggen dat zij zonder stelen en slecht huis te houden niet kunnen leven. Maar de Gentenaars gaan er wijwater tegen werpen Als ieder leurder en verkooper op de markt zal moeten zijn adres of naam van den eigenaar op de mand hangen, dan zal het rap met het bedrog gedaan zijn, want dan blijft de control in de handen van de Wet en van den kooper die op zijn gemak de waar kan onderzoeken. 'T zal dan verloren de mande of korf ontloopen zijn. De groote straf en schande zal er opvolgen. Zoo moet er gedaan worden op alle markten van het land, want die soort loopt overal mee hun mar garine en oude versche eiren. Veel Werkmans en Burgers met direkt margarine te koopen in de magazijnen zullen zoo gesma- kelijk eten als zij nu lange jaren geëeten hebben met boter te koopen die niet anders was dan zuivere margarine en voor welke zij meer dan den helft teveel gaven. Uw vriend uit Oordegem. Zelfs in de gevaren van dit leven, beschermt Maria al wie getrouw is in 't bid den van den H. Roozenkrans. H. Alph... Bij de schrikkelijke Spoorwegramp van Munkensteen zaten erop den pleziertrein twee brave Juffers die van een Bedevaart kwamen. Stillekens lazen zij't Rozenhoedje, 't Leutig Volkje wierd het allicht geware, en 't was een algemeen gelach en beschimping. De twee brave zielen baden voort. Eensklaps.... een afgrijslijk gekraak;., wagons worden gepletterd, anderen dompelen in de diepe wa ters!...Te midden de gruwelijkste verwoesting, wierden die twee dochters gevonden, met den Paternoster in d'hand, in bezwij ming, maar zonder't minste letsel of kwetsuur!.,. Een Be stuurder van een Zothuis, door overlast van bezigheid, had late in den nacht moeten werken. Op 't punt van ter ruste te gaan, 't valt hem in dat hij zijn Roozenhoedje niet gelezen heeft. On danks zijne vermoeidheid keert hij terug op zijne bidbank, om aan Maria zijne dagelijksche hulde te bewijzen. Binst dat hij bezig is, de deur zijner slaapkamer gaat open, en in 't flauw maneschijn ziet hij een zinnelooze, met een groot mes gewa pend, omzichtig tot zijn bed naderen en met blinden drift en ra zernij steken en kerven... Verschrikt en vergruwd, springt de Priester buiten, sluit de deur en verwittigt de Bedienden die zich met behendigheid van den woestaard meester maken.... en uit ganscher hertc bedankt hij zijne goede Moeder, voor hare gansch bijzondere Bescherming. dag gevonden zijn. VERVIERS. Gelukkig, gelukkig, dat er geen groote malheuren geweest zijn. M. D'Andrimont deed d'ander week op zijn eigendommen de kracht eener ijzeren brugge beproeven... Een gewicht van 8000 kilos moec er met katrollen overgetrokken worden thai ven van de brug, ze kraakt, mankeert en stort in de rivier.., hoe dat daaruit gehaald KORTRIJK. In het Hotel de Flandre, bij M. Van de Putte eigenaar, heeft men een valschen baron aange houden en tusschen twee gendarmen naar Brussel ge voerd. De schurk noemde zich de baron de Steinsel de Vcnloo, geboren te Praag en maakte zich sedert eenigen tijd plichtig aan talrijke dieften en aftroggelarijen. Het is te hopen dat het gerecht den zoogezegden baren eene voorbeeldige straf zal toepassen. RYCKEVORSEL. Een vreeselïjk ongeluk is al hier voorgevallen. In deze gemeente bevindt zich eene cimentfabriek. De stoker dezer fabriek verrichtte zater dag zijn dagelijksch werk, toen eensklaps de vlam uit den oven cp hem sloeg. Zijne kleeren vatten oogenblik- kelijk vuur en de ongelukkige bekwam afgrijselijke brandwonden. Eenige uren nadien is hij aan de gevolgen zijner wonden overleden. DUDZEELE. Een hevige brand is ontstaan in eene gansche reeks oogstmijten, 'staande op de pacht hoeve van den genaamde Karei Proot, landbouwer al hier. De vrijwillige pompiers der gemeente waren spoe dig ter plaatst, doch zijn er niet in geslaagd, ondanks al hunne pogingen het vuur te overmeesteren. Alles is de prooi der vlammen geworden. De schade is aanzienlijk. Men schrijft de oorzaak van den brand toe aan kwaad willigheid. Het parket is ter plaats geweest. ANTWERPEN. Zondag namiddag zijn een tien tal personen, spelevarend op de Schelde, om 8 1/2 ure 's avonds in aanraking gekomen met den stoomboot Alexander Keyler tusschen Baths en Calloo, die hunnen zeilboot in 't midden doorbrak. Allen vielen in het water. 8 kooden gered worden. Ellerman Karei, Kerkstraat, 31, en Buytaert Jan, woonachtig op 't Vlaamschhoofd, worden gemist. Men vreest dat zij ver dronken zijn. HERZELE. Dijnsdag ten 9 uren des morgens is er brand ontstaan, aan eene groote stroo-muit staande nevens de Kasteeldreef, en toebehcorende aan de kinde ren De Brauwer. Voor dat de brandspuit daar was, hadden eenige dappere jongelingen met water te gieten, den brand belet verder uit te breiden. Maar ongelukkig was er geen of weinig water in den omtrek, zoo dat men met spijt die schoone muit moest zien teenemaal ver branden gelukkig was zij verzekerd, twee a drij schoone eiken hoornen aan den Dreef hebben door den brand veel geleden. Oorzaak van den brand onbekend. HERZELE. Wederom brand; woensdag ten 10 uren 's avonds, is er brand uitgeborsten aan het huis van Constant Van Branteghem. Mits het huis klein was had het verslindende element het teenemaal vernield, voor- alleer de brandspuit daar was. De personen van het huis zijn met moeite kunnen gered worden, maar de meubels zijn in den brand gebleven. Maar het ongeluk kigste van al, niets was verzekerd, ik hope dat de wel stellende burgers van Herzele er zullen in voorzien. SINT-ALFONS-GOOR Er hebben alhier met de kermisdagen betreurensweerdige feiten plaats gehad. Op zondag n October werd er reeds slag geleverd, waarbij de messen niet achterwege bleven, doch maan dag ging het er nog erger toe. Een werkman J. D. ge naamd, is aangerand geworden en zoodanig geslagen, dat zijn leven in zeer groot gevaar is. Het parket is ter plaats geweest. Tot nu toe zijn de daders ntet bekend. TOMGEREN. Schrikkelijk ongeluk. In de Sa- kramentstraat had maandag namiddag een smartelijk voorval plaats Het 6jarig zoontje van de weduwe Macrissen had zich vastgeklampt aan eene kar met ka- reelen dewijl men bezig was aan het ontladen. Opeeus sloeg het voertu.ig achterover en verpletterde het hoofd vaD den oavoorzichtigen knaap. Eer men hulp had kun- neu toebrengên was het ongelukkige kind rseJs een lijk, Men begi ijpt licht de wanhoop zijner moeder. BOÏnc,TvHQU/r. ^erkotffst'.-,. *D:— nacht 2 q er die ven ged -gen langs het ven ster aan den zijgevel, in kekerkvan O. L. Vr. ter Sneeuw, op het Laar. De schelmen hebben de kerksieraden gescheurd en de gouden borduursels der kasuivels en andere klöederen afgerukt, de offerblokken geledigd, alsook de volgende zilveren voorwerpen ontvreemd 7 kandelabers, 3 kronen, 1 sleutel, 4 druiventrossen 1 paar gouden oorbellen, 1 zilveren wereldbol, 1 zilveren wierookvaten 12 ex-voto's. Al de kostbare versierselen der heiligenbeelden hebben zij medegenomen. De daders zijn onbekend. WETTEREN-TEN-EEDE. In den nacht van maandag tot dinsdag ziju 500 kilos aardappels gestolen ten nadeele van Lode wijk Braeckman over eenige da gen werden bij Albert De Neyst, 13 konijnen gestolen ter waarde van dertig frank. De dieven zijn onbekend de policie onderzoekt. MELLE. In den nacht van zondag tot maandag zijn er dieven bi nr. engedrongen in het gesticht der oude lieden (gasthuis) en hebben er al de kiekens uit hun hok gestolen. GENT. Woensdag morgend om 6 ure werd de Baliestraat buiten de Kortrijksche poort, in rep en roer gezet door het geroep van vrouw en Kinderen van den genaamden Bernardus De Cuyper. De vrouw was reeds opgestaan en na den koffie i.ereid te hebben, riep zij op haren man welke geen antwoord meer gaf. Spoedig liep men om den geneesheer Buivernich, welke den dood van den man vaststelde en bestatigde dat hij aan eene hartaderbreuk bezweken was. 3UlëÜlütÈÖïï}* Italië, is een treinbotsing geweest van twee marchan- disen. Een der Machinisten is doodelijk gekwetst, en op de linie Pisa-Roomen gebeuren veel diefstallen... Dat ze daar opletten, liever als voor onuoozelheden al dat ka baal en schandaal temaken. Een jongeling, in dienst van de Hollandsche spoorbaan, was met 4000 gulden ge vlucht, doch is zich van armoede komen gevangen geven te Rotterdam... Onrechtveerdig goed smelt, gelijk sneeuw in den oven. In Rngeland, tusschen Obbuv en Larg- ley, zat een juffer van 22 j. op 't Convoi en wierd er uit geworpen door eenen zinneloozen jongeling. Oei, te Silezia, Duitschland, is de Bestuurder der Bank scham- pavi gespeeld met 248,000 marken, al 't geld dat er in de Bank was. Te Cannes Frankrijk, is een Jesabel aan gehouden, als Brandstichter op veel plaatsen. Te Dnin- kerke, Mr Lebat, bestuurder van een Concert is door een vergiftigde vlieg gebeten en 3 dagen nadien gestorven, iets dat wreed is. Het Ilollandsche schip Amiraal Ruyk, op weg naar Batavia heelt schipbreuk geleden. 16 passagiers zijn verdronken. Te Gulpen heeft vrouw Karhansen haren man vermoord, 61 jaren was hij oud, de vrouw zegt dat hij haar bedreigde met een mes.. Doch wie heeft het gezien Te Havre Frankrijk, in den menagerie Pezon, madam Pezon door eenen zwarten beer aangepakt en zou bezweken zijn zonder den dieren temmer Giaconetti, die haar verlostte. Te Madrid, eene springbus ontploft, per misdaad eenige personen gekwetstde dader vastgepakt. Te Buda-Pesth, Ilon- garic, den ketel eener stokerij gesprongen 1 werkman gedood, 4 gekwetst. Op de Madeleine, bij Rijssel, is Guslje Mensens, oud 2 jaar door den stoomtram overre den 't manneken reed over de straat met een kortewa- gentje. HOLLAND. Te Breda hebben twee vrouwen te gen elkander gevochten. De eene best de andere eenen vinger af. ITALIË Overstrooming. Het verkeer der trei nen tusschen Savona en San Guiseppe is onderbroken ten gevolge eener overstrooming aan den tunnel Sella der statie van Terrania. J Martha. Siska, dat Volk van Leê Siska. Wat is er als 't u blieft, Martha Martha In alle straten van Aalst, ge ziet Volk van Leê, dat komt en terugkeert met zwaar pakken.. Wat is dat toch Siska. Maar, Martha, zij-de gij van de levende we reld niet meer weet-gij niet, sikkelés, dat de nieuwe Mr den Pastoor daar ingehaald wordt te Leê, zondagach ternoen en als 't weêr een beetje meêwilt Martha. Laat ons goed weêr verhopen, Siska Siska. Awé, Martha, dan zult g'iets zien van Leê; daar zal een Volk zijn; Martha, ze spreken van 35 groe pen die in den Stoet van d'Installatie zéllen gaan. Martha. Alia, Siska, proficiat aan ons gebure-Pa- rochianen.. Maar zeg 'ne keer, ge zijt gij van Schaar beek?.... Siska. Martha,'k hoor uafkomen; ge wilt spre ken van dat krimineel schandaal voor de Kerk den maan dag achter de Kerkwijding Martha. Ja, ja, zekerlijk, Siska, ge moet toch helschen Dragonder zijn en ketterschen bliksem, om daar op te durven peizen.. Ter gelegenheid van een Kerkwij ding, den Triomf willen vieren van de Dansorgels, daar dan Volksbal houden Siska. Martha, aan mij en moet ge niet zeggen hoe wreed dit was éen dingen is spijtig dat Mr den Burgemeester niet seffens, a la minite 't Plein heeft doen ontruimen. Martha. In zijn plaats, Siska, dat zou ik gedaan hebben Siska. Enelkzou'tu eere gesproken hebben, Martha Martha. Ze zeggen dat M* Gheeraerdts ook aan 't Plein was, Siska, en dat hij nog geraden heeft van aanstonds dat Rattenvergif met hun Draaiorgel te doen afkrabben. Siska. Wat er ook van weze, Martha, 't is een groot schandaal geweest en verergenis W'hebben dat hooren zeggen van de jaren g3, als den Dekkadi hier ge vierd wierd Martha. Als de Kerken in peerdenstallen veran derd waren DieFransche lappers waren hier gekomen, de roó muts op hun hoofd; ze beloofden gouden bergen; men zou gezegd hebben er rijdt een kerre met goud achter en ze gaan 't Luilekkerland jaloersch maken. Siska. Martha, ons Ouders wisten ervan te spre ken, ze spraken van liberteiten van broederlijkheid, ze gingen alles hervormen, met hun roó vlag Martha. Gelijk de Socialisten nu beloven. Siska. En zijn er ooit leelijker wreê slechte tijden geweest! de kerken waren gesloten en als 't uitkwam dat de menschen in hun huis den Paternoster lazen of 't zon dags de Mis in hunnen kerkboek, als dit van u uitkwam ge waart aanzien als verdacht, rittrograat noemden ze dat. Martha. De kapoenen en de krawatten Siska. - Alsdan, Martha, is voor de Kerk van 't Begijnhof Volksbal gehouden, de roó sloebers danst- ten daar den Carmagnol en omdat Schoolmeester Likson met zijn scholieren naar die Feest niet wilde komen, wierd hij afgezet Martha. Siska, weet-ge wat ik zeg't Is een ver maan voor Aalst Ze zien hoe exigent die Orgclbazen worden, en welke slechte gedachten er onder 't Volk ko men.. Siska. Tot verdriet van d'Huishoudens Martha. Zekerlijk, Siska, en als er katholieken zijn, die zich hebben laten meêslijpen voor die schen ding der St-Josefskerk, dat ze die slechte gezelschappen verlaten en anderen pas-de-condute nemen, voor hun eer en hun welzijn. Martha.Maar, Siska, ze zeggen dat er zooveel kinjeren in de twee liberale Ecoles Mojinszijn Siska. Martha, er zijn er daar van over 25 jaren over de 3oo geweestDie den duivel dient, moet zijnen steert dragen en veel liberalen zenden daar hun kinders naartoe I Martha. Jamaar, nu zeggen ze dat er buitenge woon veel zijn, dat ze daar zoowel leeren Siska. Martha, eigen lof stinkt; ze leeren daar gelijk op een ander, spijtig dat ze daar veel leeren wat ze moeten weten. M art ha. Wat leeren dan, Siska Siska. Liberaal zijn; Martha, van jongsaf, libe raal zijn; met kerk en geestelijk spotten; liberale gazetten ltzen; in de Kerk Mis hooren gelijk Brusselsche Mis- kadins, dat leeren ze daar; en stout en frank zijn, van hun i5 jaar verkeeren; d'Óuders zullen er 'nen ennen van dood doen;'k en wil in hun plaats niet zijn, voor g'heel den Tresor van Mr Cumont niet; en dat Volk is zoo rijk 1 Martha. Maar, Siska, ze zeggen dat ge langs d'Ecole Mojins moet passeeren om een plaats t'hebben in 't Governement, in de Statiën, in de Posten Si ska. Leugens, Martha, bedrog, lokkenbrood! die er hem wilt op toeleggen, kan langs alle scholen tot een Plaats geraken Martha, ik moet er om lachen, gaan ze vette Plaatsen geven aan al die Ecole-Mojingas- ten! alle jaren 3oo! op 4 jaren vernieuwing; alle 12 jaar 3ooo mannen plasseeren g'hebt er de complimenten van, Martha, ze mogen Siesegem-kauter vol pepitters zetten voor al die Employés Martha. Siska, d'Óuders doen al veel met dien slechten tijd SiskaHier doen ze verkeerd,Martha; waar er ve len aan 't berd zitten, wordt de soep dunnékes,kind; hoe komt het dat er met honderde komen geloopen, als er een Plaatsken open is van 1000 franks? Door die zotte beloften, Martha.. Martha. Siska, ge kunt het toch niet afweeren dat daar veel kinders zijn in die Scholen Siska. Ei Jeeses-Christenezielen, Martha, geeft dat wonder Dat ze 'ne keer de Specerijen voor niet uit- deelen, zal er niet veel Volk op afkomen?.. Al dat met een hairken vast is aan 't Governement, mag er voor niet zijn Kinders zenden.. En veel, die de rijke Menheer uit hangen, hun kinders gaan voor niet naar school en gij en ik, Martha, en alle werkende menschen mogen daar voor betalen.. 't Is spijtig dat we nu geenen tijd hebben! Ik zou u daar stikken van vertellen... Maar 'k zal u te naaste week wel eens zien.. Alla, 'lc loop. Martha. (alleen). Zou die Siska niet peizen dat ik voor die liberale scholen ben Maar neen, daarvoor kent ze mij te wel, ik heb haar eens willen uithooren en zien of ze vast in haar schoenen staat, voor de repplik... Ik, voor die liberale scholen zijn sche kaberdoes... Voor heete vuren staat 't Ministerie daar; als er maar geen klodden op volgen; want er zitten er met duizenden gereed om te ruischen en bruischen, te bommclen en te dommelen, om alsdan in troebel water te visschen... Een wreed geval in Frankrijk is de werk staking der glasblazerijen; een werkstaking niet uit ar moede en gebrek, maar uit klassenhaat, dat ze daar roe pen gelijk VooruitNoch God, noch Meester Als de Hemel gesloten is voor d'oogen, wordt de wereld een helle; en als d'eeuwige Waarheden geloochend worden, kunnen de rijke menschen niet in vrede van hun goede ren genieten... Hoe ziet men toch niet dat de Vrijden kerij een Pest en een Plaag is... Geen Geloof, voor rede en orde doof! Een liberale gazet schreef deze week dat de Hemel hier op de aarde is... Ha, dat is zulken der den en ge wilt gij alleen, zonder verdienste, den Hemel genieten!.. Dat zal om-al-de-bliksems, geen waar zijn... Zoo redeneert 't Volk cn heeft 't Volk ongelijk?.. Er wor de* in Frankrijk 200 millioen flesschen per jaar gebla zen medecijnfiesschen, potflesschen, azijnflesschen en andere; 200 millioen In Italië meinden de Carbonnar's met al hunnen blaai en zwaai den oppervogel afgeschoten te hebben, maar al dansende kan men ook zijn beenen breken... Nu begint de Koninklijke Familie vies te worden van die lee- lijke schandaalderij op 't Graf van Viktor Emmanuel in die kerk; de Paus heeft er al de Goddelijke Diensten doen opschorsen en Frankrijk, zoo wreed besmaad in den per soon der Pelgrims, begint ook den neus op te steken. De zoon van Garibaldi woont in een huis van 't kapittel der St-Pieterskerk en betaalt niet sedert jaren en jaren. Men is dikwijls veel te goed met deugenieten en bandieten. 't Slecht gespuis van Roomen snatert en vergadert te gen dc Wet die aan den Paus nog eenige vrijheid ver leent; Leo XIII kan nog in ballingschap moeten gaan; het Gouvernement van Italië, zoo sprak de Paus onlangs, wekt d'Omwenteling op tegen de Kerk, en ziet niet het gevaar dat Orde en Eigendom bedreigt. Het heeft nog al gerucht gemaakt in Frankrijk, dat Burgemeester Buis te Marseilje op een Banket gespro ken heeft tegen de geruchten van een Belgisch Duitsch Traktaat en tevens verklaard dat België in volle vriend schap begeert televen met de Fransche Republiek...Dat zijn heel wijze woorden geweest... Onzijdig blijven en in vriendschap leven met al de Mogendheden. Frankrijk is waarlijk in zijn droeve veertien weken na de bespotting in Italië, komt d'aanranding in China tegen de Franschen en de Fransche Missionnarissen. Rond Fou-tcheou de school en de woning der Missionna rissen geplonderd en 4 kapellen vernield; te Haïnum het Weezenhuis aangevallen, alles verwoest en 8 weezen meê- genomen. Op sommige plaatsen doen de soldaten meê, zooals de I-chang. De Mandaryns blijven er ook niet vreemd aan. Men zegt dat er te Chensi 3 fransche Missi onnarissen van 't Orde der Recolletten zijn vermoord... Amerika spreekt van er tusschen te komen en wat gaat Europa doen? Wat nieuws in de wijde wereld In Ierland, ge weet achtbare Lezers, dat de Aanvoer der Parnell er dood is; zijn vrouw is ontroostbaar en heeft nog geen briezei kunnen eten en de Vrienden van Parnell zijn zoo kwaad als gestampte duivels; op de Be- gravenis te Dublijn is een groote Betooging gedaan; veel Volk danig veelhevig gestormscl tegen de vervolgers van Parnell, die hem vermoord hebben... Maar kon hij aan't hoofd blijven van een deftige gezindheid? Er zit daar konkelfoes in van Protestanterij en Joderij tegen de katholieke Ierlanders... Bijna zeker ishet.dat de Scheur nu veel dieper zal zijn in 't arme Ierland... Dat vrouw- mensch van die Schea Een vrouw is als een ei, supra goed of.... Wat is er gebeurd met Samson? met Hero- dus? met Henricus den Achtsten? En kon 't Paleis van Laken spreken!... 't Is spijtig voor Ierland! In FRANKRIJK gaan de Kamers bijeenkomen, er is veel werk, gewichtig werk; de Budjetten, er moet geld zijn; d'Handelskontrakten met de naburige Landen, die den 1 Februari 1892 eindigen; veel werk en de roó, de anarchisten, de petrollisten, de Boulangisten die gereed staan om te wauvelen en te sauvelen, gelijk in een spaan- lf,l|o te huren, in 't begin der Molenstraat, £1U19 nummer 12nabij de Groote Markt, zeer t gerieflijk en wel gelegen voor winkel en handel. Zich te bevragen bij den Eigenaar M. Maurice De Wolf./ TTnic li 11 1*4* 11 inde Martensstraat O U19 IC II lil CU n° i3, met pomp- en re genwater, salon eetplaats en keuken, twee kelders neezes bovenkamers, geheel nieuw opgebouwd. Te bevragen bij den Heer Julius Goetbals, stadsbouw- kundige in de zelfde straat n° 15. Tp (ill TP 11 voor Kersmis 1891, eene hof- 11U1 C U stede met omtrent 900 roeden beste hoveniersland, gelegen te Aalst, St. Job. Zich te bevragen ter katoenspinderij, voormaals Van der Smissen Frères, keizerlijke plaats, Aalst. Een schoon er. gerieflijk huis, gelegen op het .rïilaïiu Uhipka, en dn uitmaker.-iL -iel Saskaai en der Iweinstraat. 2;rii te~bevragen bij den eigenaar, M. Prosper Cailebaut. 1 buis i_ vijf hui zen dienstig voor estaminet of alle andere koop handel. Zich te bevragen ter brouwerij van Q'Erven Van Droogenbroeck-Coppens. Eene allerschoonste HOFSTEDE met Zaailan den en Weiden, gestaan en gelegen te St Goorix- Audenhove, op het Dorp, groot van 25 tot 40 hektaren, volgens verkiezing. Voor de conditiën zich te bevragen bij Auc. GOEMINNE te Aeltre. TV* tl 11 ^en £>root en schoon 1 11 UI CU iegen te Erpe aan de 1 Een schoon nieuw buis met stal en hof, groot S aren 72 centiaren hebbende beneden eene groote keukengroot schotelhuis, eenen grooten kelder, en twee kamers. Boven twee kamers en groote zolder. Voorzien van goed pompwater. Gestaan en gelegen te Aalst-Scbaarbeek, kerre- broekstraat n° i3. Zich te bevragen bij Livinus Fosselle gisthande- laar Pontstraat Aalst. Een allerbeste paard van 8 jaar met 2 rijtuigen en 2 harnassure n bij Mme weduwe van den beer Doktoor Muylaert, te Wieze. Tp koon een schoone en goede Schepershond A c tvuuji 3 jaar oud; aanvragen in ons Bureel. Voor de beste en natuurlijkste begeeft u naar bet Magazijn van Prosper MORRAYE DE SCHRYVER, Verzeker in gs-agent tegen Brand gevaar, 20, Geeraardsbergschestraat, te Aalst. Prij ken buiten alle Concurrentie, Eerste kwaliteit ge waarborgd. VeKAXDERIXG VAX WOOXST Handel in Granen, Hof en Veldzaden, Bloem zaden, drooge Vruchten, alle soorten van Kaazen, enz. zal met 10 SEPTEMBER verplaatst zijn, van den hoek der Kerkstraat naar de VLASMARKT 2, rechtover de zijdeur der groote Kerk. HUIS VAN VERTROUWEN. te Aalst, Gentschesteenweg nr 23, boek der Koolstraat. (Oudbuis Wauters, laatst bewoond door d'heer Alfons De Boeck-Lauwereys.) Magazijn van allerbeste inlandscbe Houillekolen, Granen, Bloem, Tarwemeel, Kortmeel, Zemelen^ Maïs, Petrololie, Rijst, Koffij en allerlei soorten van Kruidenierswaren, Borstels, enz. enz. Door de voordeelige prijzen en de goede hoedanig heid zijner waren, verhoopt bij de gunst van een ieder. N. B. De bestellingen voor houillekolen zullen cok ontvang]? worden ten huize van Pierre Leleu, Groote Markt, te Aalst. De ondergeteekende EDM. GREGOIRE, ijzer- gieter EN WERKTUIGKUNDIGE te AALST, PONTSTRAAT-

Het Land van Aelst | 1891 | | pagina 2