mimm ONZE BOEREN. D U op. De Boeren van Vlaanderen Goed of geen geld Rampen, Misdaden en Ongelukken Italië. vv V. «sr, V. r b-' I V* w 0 ■.êsefe Convoi-ramp Zwitserland7» Marktprijzen Yiaamsehe zi*dag te Brussel Vlasnijverheid. Aalst. De Botermarkt. Veemarkten. Land van Aalst, zegde ons onlangs een brave, werkzame, deugdzame, Godsdienstige Landman, ge moogt het schrijven De Boeren zijn hedendaags de grootste sukkelaars die er in de wereld leven. Die op eigen erf boeren, er sohiet weinig of niets over;... wat moet het dan zijn met de Boeren die alles of bijna alles moeten pachten!.. Er wordt schrikkelijk afgezien op den Buiten; er komt een wreede zware Ellende; uit die Ellende spruit Wanorde; en de woorden van den Aartsbisschop van Mechelen aan de Dekens van zijn Aartsbisdom, zijn met veel nadruk toepasselijk op de Vlaanderen Wij schudden en beven tegen dat hetSocialismus op den Buiten zou wortel schieten Het Socialismus wordt gevoed door de Misbruiken en door d'Ellenden in de Samenleving. Land, zegde ons een Boer uit 't noorden van Aalst. Land van Aelst, gij hebt altijd voor den Boer en voor den Werkman gestreden; u zullen wij volgen: Wij vreezen God. wij achten ons Religie; zondorden Godsdienst wierd de wereld eenen stal van wilde en vuile dieren; wij eeren en achten God, air maar wij willen niet meer bedrogen worden Bedrog, fopperij was 't, ja; Vóór de Kiezing ALLES beloven. En den avond der Kiezing, ALLES vergeten hebben.-.. Tien jaar lang hooren klagen over die Toebakwet- en die Belasting nog verzwaren, terwijl men 100 millioen had voor de Forten der Maas, miilioenen en millioenen voor den Congo, voor den Budget van Oorlog, voor alles, voor alles. Het is te Gent ook uitgeroepen door ware Christelijke men- schen: Den Boer is veel te lang geduldig geweest; men dreef den spot met hem; nu zal hij kiezen met VERSTAND en met VOORUITZICHT. Wat wil dat zeggen x T...I Zi-in kiesrecht behouden beminde J. till cci aicu Landbouwers, gij die werkt en slaaft en die te niet goat, die smart en affront lijdt, Kiezer moet gij blijven.... Gij persoonlijk; niet door Afgeveerdigden die daar in 't geheim gaan stemmen, Dat ge zelfs niet weet wie ze gestemd hebben. En wat is dit Afgeveerdigdschap? Een Camarilla, een politieke fopperij;... Gij, Landbouwers, moet kiezer zijn en kiezer blijven; g'hebt toch verstand genoeg om uw Kandidaten te kiezen. T«n IwppiIpii 0m niet meer Kefopt te zÜn-?eliJk M. Cll iwccucii sedert 40 jaar, om altijd aan Doove- mansdeur niet te kloppen; Een vast akkoord gemaakt; Met de bespreking Geen slaapmutsen in de Kamers Geen rijk van valsche be loften!.. Als 't naar onzen zin niet is, ANDER MANNEN. Kan de Landbouw gered worden Hij moet, want als de Landbouw kwijnt, alle welvaart ver dwijnt... Hoe komt het dat er van 2 uren afstand Werkvolk naar Aalst komt op de Fabrieken, datze daar zijn Winter en Zomer van 6 ure 's morgends tot 8 ure 's avonds? is dat een leven! maar ze zijn daar toch, omdat er zulke wreede Armoede komt op den Buiten. Hoe kan den Landbouw gered worden? Men geiieve eerst te lezen het kiesprogramma dorChristene Volk-partij en dan te antwoorden. T1) .-«u 7irTTTT>" Standaard schrijft over Lede: I f\_400 Kiezers voor d'Afgeveerdig den... Men oordeele Elke aan wezige ontving een brief ken met 28 namen op; de 18 eerste zijn gekozen; M. de Burgemeester wierd gekozen met 123 stemmen.. Zouden er 277 Kiezers tegen M. den Burgemeester gestemd heb ben? NEEN; de Standaard ziet er al oud en kaduk uit, doch ware hij van zijn eerste leugen geborsten, men zou er niet meer weten van te spreken... Liegen, moedwillig liegen, elk veracht dat... Bottik, zegt 't Volk;... Wij willen Elk zijn kiesrecht laten; elk de Kandidaten beoordeelen; elk 't recht hebben van achter de 4 jaar ander Heeren te kiezeD... Dat is KIEZING; al 't ander noemt men in de Stad en op den Buiten FOEFFELING en KOZIJNTJES WINK EL. f I V? 17]\T f f Hoe zou ik niet liegen, zei de kreemer, ik Lrf-lEivJfflZiiw win er den kost meê 1 Zoo ook de Stand aard, gesticht om te lieg n en te vervalschen, daarvoor gesticht en betaald, hoe zou hij niet liegen?... 't Is zijn werkLiegen, verwijten en aan 't Volk lapkes voor d'oogen doen... Als 't blijft duren, zei de vent, en zijnen kruiwagen brak. GENT. Leo Vossaert oud rond d'elf jaar, 1 petrollamp was omgevallen en bad het vuur aan viel aan de nieuwe wandeling in 't water en was I de matras meêgedeeld. De brand was echter van al twee k^ren onder geweest, als de fabriekwer- zelf uitgedoofd. Men denkt dat de ongelukkige ker Karei Peere gansch gekleed in 't water door den rook verstikt is. Zaterdag morgend Uw arme Va er Welk tafereel Meo hoort een geschrei van verbazing, van aandoening, van vreugd; het komt uit het hert van den Zoon;... hij werpt zich op de knieën voor zijnen Vader hij steekt zijn twee handen uit hij omhelst hem;... hij vermengt zijne trane 1 met dij van den Ouderling. Mijn Vader mijn arme Vader God dank God dank ge zijt dan toch eindelijk weergekomen bij ons Och ja, och ja, zoo ging het te midden van gesnik en geween, de keel die gekropt was van aandoening och ja maar gij en uw broeder... Och Vader, Vader... lieve Vader Zult ge mij... vergeven... al wat ik tegen u 1 eb misdaan Vergeven vergeven Ons Heei zullen wij geheel ons leven bedanken dat wij u, onzen goeden Vader, teruggevonden hebben. Dit zeggende kuste hij gedurig de handen van den ouden grijzen Vader. En dan kwam de Vrouw en sprak met de zoe'ste en teederste woorden en dan naderden de Kinderen en als zij hoorden dat het Grootvader was, Grootvader, dien zij nog nooit gezien hadden, voor welken zij v-lken avoud moesten bidden, en als die Kiuderen zagen met welke liefde Vader en Moeder den ouden Man omring den, dan ging hun schuchterheid weg, zij liepen ook rond hem, zij kusten zijne handen, het kleinste, een jongsken, liet niet los of het moest op de knieën van Grootvader zitten en hem met zijn zoete handjes het wezen streelen... Ach, man man welk ver schil wij hebi-en u gevolgd op 't schip naar Amerika, wij heb- u zien dolen en lijden, maar nu zijt gij terug in uw Vaderland, bij de uweng'hebt den vrede en den weg teruggevonden... Nu weet gij welke onzegge- lijke vreugden de Verloren Zoon moet gesmaakt hebben en welke bron van vreugd er weggelegd is voor alle zondaars die tot bekeering komen. Daar zat hij nu, X overstroomd van vreugd; nu kan bij zonder schrik of angst, maar met een zalvend be rouw voor zijn ge heugen terugroe pen het tafereel van over 30 jaar, als zijn Vrouw daar op sterven lag en dat de goede Vader Vigilius haar de H. vertroostingen kwam brengen. (Slot volgt.) sproDg en het kind kon redden. Nog eemge mi nuten en 't was dood geweest. Zulmatje Bok- stale oud 7 jaar, speelde op een schip aan de Gazometerlaan; zij viel erin en werd gelukkiglijk gered door zekeren Alfcns Modat. Men meldt ons uit GENTBRUGGE, dat op 't einde der verleden week een schip gevaren is op de buizen der waterleiding van de fabriek Deweze Brabandt aldaar Het schip bekwam eene erge lek en zonk oogenbükkelijk, het was geladen met kolende Vracht was verzekerd. Een onderzoek werd dadelijk ingesteld GENT. Zaterdag avond is een schip tegen den kaaimuur der Ri kollettenlei gebotst en erg beschadigd geworden aan den voorsteven. Ge lukkiglijk heeft men het lek kunnen stoppen en aldus het zinken beletten, anders zat de schipper zijn huis en broodwinning in de diepte. LEDEBERG. Hoort zondag is een ge bouw, bestemd voor danszaal, ingestort... Ge lukkiglijk was er niemand in. Die danszalen zijn de pest der Samenleving. Laat 'ne jongeling, laat een jonge Dochter d'Orgelbals afloopen en op een jaar tijd, bun hert is bedorven. MARIAKERKE. Ei, dood Vrijdag mor gend, de landbouwersknecht Van de Veire, wo nende te Evergem, kwam in gezelschap van zij nen baas naar Gent met fruit. Op de wijk Coole- gem, te Mariakerke, stort hij ten gronde en gaf eenige oogenblikken nadien den geest... Dedood, onthoudt het wel, - is reisgezel van klein en groot. Geenen minuut zijn we zeker. T'HAMME heeft de Policie Commissaris vrijdag, neen zaterdag, 3 manshemdens uitge haald bij eenen kaaiwerker der Aardstraat, een oud-veroordeelde.... 't Is altijd redicidief; weini gen verbeteren met in 't kot te zitten... Men wachtte zich van den eersten stap, van d'eerste onrecht veerdigheid. BRUSSEL. Vrijdzg avond, M. Hennekin paardesmid, wonende Etterbeekschensteenweeg, boog zich te ver door een venster en viel op straat. Hij is naar 't gasthuis gevoerd met weinig hoop op genezing. 20,000 FR. ZILVERWERK GESTOLEN. Ja, dat was gebeurd in Engeland, te Londen, bij den zilver mid Weiner doch men wist dat de dief de zee was overgesteken naar België, en seffens was de telegraf aan 't ronken en wist men te Brus sel dat de langvinger aldaar moest aankomen... Inderdaad, de gast arriveerde met 8 kisten, doch hij had weldra in de gaten dat de policie hem op de hielen zat. Hij nam zijnen intrek in een hotel en verhuisde 's anderendaags naar een ander, om den dag daarna opnieuw te verhuizen.Hoe listig hem die handelwijs scheen, was de policie hem toch te slim Vrijdag namiddag betrapten zij den vogel op zijnen nest... Hij wilde nog wat liegen, maar 't was alles boter aan den galg de dief werd g'emballeerd... Hij heet Dreyfus, kent ver scheidene talen en was de eerste klerk van 'thuis Weiner. Ach, wat baat geleerdheid toch, Als het hert is vol bedrog. VORST. Een landbouwster van Linkebeek de genaamde Louise Pbilippus, kwam met hare kar welke zwaar geladen was met groenten, voor de kerk van Vorst. De vrouw sprong van de kar alvorens deze stilstond (iets dat zeer onverstandig is). Zij viel onder de twee wielen die haar de beenen vermorzelden. Na ter plaatse verzorgd te zijn, heeft men de vrouw naar 't St-Pietershospi' tazl overgebracht. Een dure les voor ons vtouw- ken 1 BRUSSEL. Ei, üou je gelooven dat er nog al malheuren komen met die rijwielen! Zaterdag avond te Brussel, aan de Naamsche Poort M. L. Levy komt daar afgeslingerd eensklaps hij bot- tert op den grond met zulk schrikkelijk geweld dat zijn been gebroken is en g'heel zijn lijf hem zeer doet... 't Zal voor verschelde maanden stil stand zijn, te bed liggen of met 't been op 'ne stoel uitgestrekt. ANTWERPEN. 't Lijk vaD den ongeluk kigen M. Pruym is zaterdag opgevischt teRupel; moDde. 't Is een droefheid zonder einde. RONSE. Een schrikkelijk onweer is zater dag namiddag losgeborsten over de stad en den omtrek De bliksem is op verscheidene plaatsen gevallen en drie kleine hofsteden zijn te Schoo- risse afgebrand. De bliksem is ook gevallen op de fabriek van den heer Van de Velde, waar hij weinig schade heeft veroorzaakt. De meestergast echter werd bijna gedood hij is er vanaf geko men met eenen geweldigen schck en den schrik. De Tegen is bij stroomen gevallen en heeft veel schade toegebracht aan dan oogst die in deze streek bijna nog geheel buiten staat. BERGEN. Verleden zaterdag, rond 10 ure 's avonds, is de gouvernante van kolonel De Ba- vay door een onbekende aangeand, die haar een fleschke medecijnen, 'ne porte-monaie met 14 fr. en den sleutel van haar kamer ontnam... De ke rel is gesnapt en zit in 't droog 't Is een soort van Binder, die de schrik is der gebuurte. LA CROYERE. Brrr... ei, wat wreede stukken 1... Zaterdag is te La Croyère, een dorp in de Walen-Pays, een schrikkelijke moord ge pleegd- Sinds eenigen tijd was er gedurig kwestie in een huishouden ter oorzake van't slecht gedrag der vrouw. Zaterdag kwam de man thuis en ver weet zijne weerhelft. Deze schoot in haar vuur, greep een mes en plofte het in 't hoofd van haren man. Zijn toestand is uiterst gevaarlijk.. Als man en vrouw niet aan een zeel trekken is 't huishou den naar de sis. De Vrouw bouwt het huis Of breekt het in gruis. LA LOUVIERE. Dinsdag zijn hier twee ernstige werkongevallen gebeurd. Omtrent 4 ure is de metsersknaap Durvaux van een hooge stel ling gevallen en in jammerlijken staat, diegeeDe hcop op herstelling toelaat, opgenomen... Het ae ongeluk gt beurde om 8 ure. Een mijnwerker, Pieter Lec ck, 45 jaren oud getrouwd en vader van 6 kinderen, wonende te Beaume-La Louvière, is onder ee: e geweldige onderaardsche instorting begraven. Toen men htm van onder de steenen haalde, was hij de borst ingestuikt en aan beide armen gekv. etsthij klaagt ook over inwendige pijnen. LUIK. De veertienjarige M.., wiens ouders te Tongeren wonen op den Ouden Weg, was sinds 3 dag' n uit zijné woning verdwenen en had al de spaarcenten zijner Ouders, zoo wat 10,000 fr. medege- omen. Donderdag morgend is hij door de pol.cie aangehouden op den oogenblik dat hij alhier, in de statie der Guillemins, op den trein naar I uitschland stapte. De jonge schurk had op de di ie dagen, ongeveer een duizendtal franken uit; -geven. Hij had zich een geheel nieuw kosti ïm en een prachtig rijwiel gekocht. Van in de pi 1ste jeugd moet men het hert der kinderen leiden; jou-e twijgjes kan men buigen, oude takken niet Daarom zal men heel voor zichtig en verstandig wezen in het opvoeden der kinderen. LUIK. De Policie heeft aangehouden zeke ren J. P., bediende te Parijs en aldaar gevlucht met 2000 fr. van zijn meesters. Op eeDige dagen was hij iooo fr. kwijt... Nu^alhij schoen zitten koekeloeren, zijn geld kwijt, zijn eer kwijt en in *t pijnlijk en droevig kot... Opgesloten zijn, zou- dag en werkendag, geen vrijheid hebben. LUIK. Een inwoner der Ste Julianastraat werd zondag doodgovonden in zijn bed, Etno heeft men in de gevangenis van St Leonard, een man, die aangahouden was voor kindermoord, in zijn cel opgehangen gevonden. - Zaterdag is aldaar het lijk uit de Maas opgevischt van zeke ren D., 24 jaar oud. HORNU. - Droef gevalZekere Adolphine Brenez kreeg vrijdag eenan aanval van vallende ziekte, terwijl zij bezig was met kuischen in het voddenmagazijn der maatschappij Grand-Hornu. Sij viel met het hoofd in een vat olie en veritikte. Sterven in d'eenzaamheid, ongezien, zonder 'ne Priester, zonder een woordeken troost, 't is wreed DISON. -- Rotsblokken op den spoorweg, Maandag middag zijn tusschen de staties van Lambermoni en Dison, na het voorbijrijden van eenen reizigerstrein, drie groote rotsblokken, waarvan het gewicht op 40,000 kilo geschat wordt, op de spoorbaan gevallen. Het verkeer is ganscb den namiddag onderbroken geweest. GENT". Pa*rd verdronken. Dinsdag morgend, rond 7 3/4 ure, ketsten twee paarden een schip langs de Nijverheidslaan, in de rich ting der Brugschepoort. Eensklaps hield de ketser, Aug. Lannoy, oud 25 jaar, wonende te Bachte-Maria-Leerne, en eigenaar van de paar den, deze in om het gareel van het rechter paard te schikken. Terwijl hij hiermede bezig was, deinsde het linker paard en viel op den tragel, het andere paard medeslepende en beiden rolden in het wa ter. Met de-hulp der voorbijgangers, gelukte de voerman erin een der paarden te redden, maar het andere werd levenloos opgehaald en is naar het slachthuis gebracht. GENTBRUGGE. Dinsdag morgend, tij dens het toJzicht van den kolonel, heeft een trom petter op bet oefeningsplein zich de bil gebroken. Na geneeskundige verpleging, is hij met den wagen naar het krijgshospitaal overgebracht. ASTEN J5-BIJ-DEINZE. Ongbluk. Maandag ioormiddag kwam de landbouwer Aug. De Grave baar het dorp gereden met eene drie- wielkar, bespannen met een jong paard. Op ze keren oogenblik verschrikte het dier en sprong vooruit. De Grave, die reeds van jaren is, viel van de kar en bezeerde rich deerlijk aan het been; eene brok vleesch zelfs werd er afgerukt. De geneesheer van Nazareth heeft den onge lukkige de ;erste zorgen toegediend. OOSTENDE. Dood eens duikers. Dinsdag namiddag is een duiker, werkzaam aan de herstelibg der bassijns, bijna het slachtoffer geweest van een buitengewoon ongeval. Daar de gebruikelijke tijd vcor het bovenkomen van den duikelaar sedert lang voorbij was, ging men hem opzoeken en men vond hem met de luchtpijp van het duikerstoestel aan eene meer touw vastgehaakt. De ongelukkige werd stervend bovengehaald. Het slachtoffer, de genaamde Jan Broek, ge huwd en vader van verscheidene kinderen is kort nadien overleden. LUIK. Dubbele moordpoging. Dins dag nacht kreeg zekere Q..., aan de Ganzen poort (Outre-Meusu) twist met den heer Willem Herck en zijne dochter. De aanrander ging te werk als ëan wilde; hij trok eenen revolver uit den zak n loste verscheidene schoten op den heer Herck en dezes dochter. Beiden werden erg gekwetst.' De toe^ deopen personen hadden grö«'« moeite om der icdenaar te bedwipgen. Deze be dreigde t.hecn mei zijnen re.olvr De totstand van den heer Herck is bedenke lijk; hij heeft kogels in de rechterzijde gekregen, en daar hij voortijds nog in de zijde is gekwetst geweest, is zulks zco veel te slechter. Wat mejuffer Herck betreft, haar leven is niet in gevaar; zij heeft eenen kogel in de knie ge kregen. De dader Q... is aangehouden. 11. J Een schippersknecht, die jaren nOlldllU spaarzaam geweest was en eindelijk eene som van 700 gulden bijeengespaard had. kwam woensdag avond per spoor te Zwolle aan met het voornemen daar een scheepje te koopen. Hij had zijnen schat in papierengeld, in een zakje gebor- Men meldt uit Genua Drie dieven zijn bij den maestro Verdi ingebroken en hebben er verscheidene voorwerpen van waarde gestolen. Ofschoon zij ontdekt werden, zijn ze er toch in gelukt te ontsnappen. Te Bottoglia, nabij Pad-aa, in Italië, in het kasteel van aartshertog d'Estedoor eenen brand bijna geheel vernield. De schade bedraagt ruim 3oo,ooo lires. Buitengewone hitte. Te Roomen heerscht 1 Aardappelen 5,00 a eene buitengewone hitte, waaraan de geneesheeren j Boter de 3 kilos 5,63 a gen, doch toen hij bij den scheepstimmerman aan kwam, bleek hij echter zijn geld niet meer te hebben; hij had he' verloven. Alle pogingen, om het verlorene terug te vinden zijn vruchteloos gebleven. Baren de Wykeréboot, aangerand en bestolen. Ba ron de Wykersbooth, sekretaris van het Belgisch ge zantschap" in Den Haag, keerde dinsdag nacht naar zijn hotel weêr, gelegen op de Plaats. Vóór de poort, bemerkte hij eenen man die veinsde te slaoen. De heer de Wykersbooth verzocht |den kerel zich te verwijderen, doch deze sprong op hem toe en bracht hem zoo'n geweldigen hamerslag toe op het hoofd, dat de baron ineenzakte en in bezwijming bleef liggen Wanneer hij terug tot het bewustzijn kwam, be merkte hij dat de kwaaddoener hem zijne portefeuille inhoudende eene ronde som ontstolen had. 0ei' een schrikkelijke J7 1 «iiHHI ljts.» brand heeft vrijdag morgend te Rijsel gewoed. De werkhuizen Lecoge—Rochart, in brand geraakt zijnde, heeft men alle moeite moeten aanwenden om nog iets te kunnen bewaren. De scbè. wordt geschat op 5o,ooo fr. Er was een verzekering van 370,000 fr. op 2 compagnies. Twi:e doodelijke Ongevallen. Te NIZZA, beroemd door zijn frissche lucht en schoone wandelin gen, ook berucht door de schrikkelijke aardbe in gen, die -'erscheide slachtoffers maakten, te Nizza is een pijnbosch afgebrand en men heeft er een verkoold lijk in gevonden... Op SaiEt-Jean la-Rivièreis een werk man door eenen rotsblok verbrijzeld. 17 n /al o n /I De dood van een rijwieldief. Op den weg van Brighton naar Lorden heeft zich een man doodgeschoten die achtervolgd werd door den eigenaar van een rijwiel, dat hij gtstolen had. De eigenaar herkende, toen hij den dief voorbij reed, in hem eenen persoon, die hem den vorigen dag een rijwiel te huur had gevraagd. Hij had toen ge weigerd en zag nu den man op een rijwiel, dat hem toebehoorde. De dief herkende onmiddelijk den eige naar en trachte zich uit de voeten te maken. Toen hem dit evenwel niet gelukte, loste hij op den achter volger een aantal [revolverschoten, die dezen echter niet troffen [en hem evenmin beletten de vervolging voort te zetten. Ten einde raad, sprong de dief van het rijwiel en schoot zich zelf dood. ENGELAND. De exprestrein uit Schot land is maandag morgend in de statie van St. Pancras tegen de stuitblokken gebotst; de loko- motief en twee wagons werden verbrijzeld; 19 reizigers werden gekwetst, waaronder verschei dene zeer erg. Door eene bom vernield. Het postbureel van New-Cross, is dinsdag door eene bom vernield. Men denkt dat het een anarchistische aanslag is. '!|r Paleis ingestort. Te UOSietl I IJ 14.Szalbar is dinsdagnamiddag het inopbouw zijnde paleis der Handelsbank ingestort. Zestie j werklieden werden begraven onder de pui- nen. Er werden nog maar zes hunner, gevaarlijk gekwetst, bovengehaald. g Bloedig gevecht. Uit Belgrado O0IVIC. (Sarvische hoofdstad.) 9 Augustus. Gisteren hebben roovers het dorp X. ingesloten. Een bloedig gevecht heeft plaats gehad tusschen boeren gewapend met zeisens en spaden, en de mannen der rooversl.ende. Vier boeren zijn gedood en verschei dene gekwetst. LJ" De pest. De pest is uitgebio- AX .11)10. ken in Assyr, eene provincie van Arabië, tusschen Hedschas en Yemen. De turksche regeering heart eenen tiendaagschen wachttijd bevo len voor alle schepen, komende uit de havens die tot genoemde aziatische provincie behooron. de talrijke gevallen van krankzinnigheid toeschrijven. In drie dagen werden niet min dan 17 personen naar 't gesticht voor krankzinnigen te Lungara en naar I het kasteel Gandolfa gedaan. Rllfilanrl 't Is meer dan eens gebeurd. 11.InldUU. ,jatfeesten vroolijkheidin droef heid eindigde... Verleden week, wanneer de jongge huwden de groot-hertog Michaelouitsch en de groot hertogin Xerina zich na 't huwelijk naar Ropschinski paleis begaven, werd de koetsier van hun rijtuig ge heel verblind door het vuurwerk dat ter eere der ge huwden afgestoken. De 3 peerden die voor het rijtuig waren gespannen, vielen in eene gracht en het rijtuig kantelde om. De groot hertogin werd uit het rijtuig gegooid en bekwam eenige schrammen aan het gelaat en eene ontwriehting aan de hand. De groot-hertog bleef ongehinderd. De koetsier werd zwaar gekwetst. A mprilll Door den bliksem getroffen. r*.Uld lKd. j^en mei(jt uit St Pierre (Mi- quelon) De Fransche stoomboot St-Estephe, is in volle zee door den bliksem getroffen en gezonken. De geheele bemanning werd gelukkiglijk gered. te Lincoln, in Amerika. Er was een ijzeren spoor weggenomen, uit kwaad willigheid.. Een lokomotief en 2 rijtuigen rolden van een hoogte van 12 meters. De ketel ontplofte, 14 personen gekwetst; 12 personen gedood; stoker en machinist waren levendig verbrand. Een Neger is aangehouden. Als in die zwarte Mannen nog zwarte Gedachten komen, dan gaat het alle palen te buiten. Qnonm Vier Werklieden levend begraven LIJC. vjer werklieden zijn door eene grondverschuiving langsheen den spoorweg van Val- ladolis naar Arica levend begraven. priester, eerw. heer Elie, S. Larger, is verleden zon dag al den San-Salvadore beklimmende in een af grond gestort. Hij was leeraar van wijsbegeerte aan het groot Seminarie van Romans (Dróme.) Hij was voor het verlof bij een lid zijner familie gekomen te Lugono, waar hij niets anders deed dan bergen be stijgen. Zijne moeder schreef hem nog den 3i Juli Let wel op dat gij niet onvoorzichtig zijt. Hij wilde de San-Salvatore bestijgen, wat aan den voet van den berg niet te moeilijk is. Maar weldra verloor hij zijnen weg; hij wilde over eene rots klim men en hield met de hand eenen struik vast. Maar deze brak onder het gewicht en rukte den ongelukki- gen reiziger mede. Daar hij 's avonds niet t'hujs kwam ging men hem zoeken en vond hem dood liggen aan den voet van den berg. I nlraPAn E&>1 krmisgast op den wijk Heir- ljUtvci uil brug, die dronken naar huis kwam, sloeg al de vensterruiten zijner woning stuk- Hij kwetste zich echter, zoo ernstig aan de polsen, dat men in allerijl eenen geneesheer moest halen, om het overvloedig bloedverlies te stelpen. Nadat de man der kunst de noodige verbanden had gelegd, begon de dronkaard opnieuw te tempeesten, en wel zoo erg dat de politie hem naar het gevang hoeft gebracht. Op de Markt was een arme kleine knaap bezig met kooltjes te zoeken uit stoofaesche, naast een half afgebroken paardenspel. Door eene onbekende oor zaak viel een balk van het paardenspel naar beneden, en kwam terecht op het been van den kleine, dat gebroken werd. Men droeg het slachtoffer binnen in de politiewacht, van waar het, na de eerste zorgen ontvangen te hebben, naar het gasthuis is overge bracht. De politie heeft gedurende de afgeloopen kermis, eenen nogal goeden oogst opgedaan van af- troggelaars, beurzeenijders, waagspelhouders en ander robberyolkje. dat beter achter de grendels dan in de opene lucht past. AALST, Zaterdag. Tarwe p. 100 k. 00 00a 00,00 Masteluin 00 00 a 00 00 Garst 12,00 a t3,oo Rogge 09,00 a 90,50 Haver 12,00 a 14,00 5,5o 7,63 Eiers de 25 1,81 a 2,09 Vlas per 3 kilos 3,00 a 3,5o Viggcrsper stuk i* soort 28,00; 2® 22,00 Loksrcr Tarwe R«gge Haver Botei per kilo Eieren per 25 Aardappelen 100 kilos Ninove, dijnsdag. woensdag. 14,00 a 00,00 9,75 a 10,75 11,75 a 12,25 a,3o 1,80 5,oo Tarwe 100 kil Rogge Haver Garst Boonen Aardappelen Koolzaad Lijnzaad Boter per kilo Eieren de 26 14,00 a i5,oo 10,00 a 10,5o 16,00 a i5,oo i5,oo a 16,00 i5,oo a 15,50 7,00 a 6,00 22,00 aaa,5o 39,00 a 3o, 00 2,20 a a,5o 1,75 a 1,80 Dendermonde, maandag. Tarwe Rogge ^aver Boter Eieren Aardappels Lijnolie Koolzaadolie Lijnkoeken Lijnzaad Ravidsonzaad (St-Joost-ten-Oode op maandag, 20 Oogst. Ingangkaarten voor de vergadering der afdeelin- gen, 's voormiddags féü 9 ure, zijn te verkrijgen bij M. A. De Jaegher, Verkersmerkt n° 10 te Brussel en op het bureel van Het Vlaamsche Volk, Warmoesberg, 16. Prijs één frank. Op de algemeene vergadering, 's namiddags ten 2 1/2 ure, is de ingang vrij en kosteloos voor alle Vlanrngen. Gezien de groote belanrrijkheid van hat Con gres worden er eene menigte vlaamsche strijders verwacht. Vele vlaamschgezinde volksvertegen woordigers zullen den zitdsg bijwonen. In verscheidene steden wordt er gezorgd om te kunnen aan half geld naar Brussel reizen. Loten van Luik van 1Ö74. 57 trekking. 16 Augustus 1894. Obligatiën aflosbaar den 2 Januari i8g5. Num. 68595 fr. i5oao N. io7cu5 fr. 200 30598 1000 111459 200 10371 25o iiSgbo 200 6i838 25o 118740 200 17544 aoo Nummers aflosbaar met i5o fr. 16728 37186 65676 91584 12647/ 158994 23g56 49ï3i 66363 97152 137273 1 161758 28370 542i5 83273 110182 145987 165490 32629 54773 86143 122377 i56633 167483 34156 56966 87825 125666 i58ig8 Ze staat schrikkelijk ermtierig en deirlijk. In Vlaanderen gelijk Brabant. Hier en daar eenige schoon staken, maar er zijn er zoo mager als zomerdraad en veel Boeren zullen hun Hopbellen kunnen tellen. Engeland schrijit dat d'Hop er veel verbeterter zal veel Hop zijn, alsook in Amerika Uft Duitschland, Saaz, Altdorf, Rottenburg, Posen, allergunstigste bericht, dat de Hop schoon staat, dat 't weêr méé gaat, dat er veel Hop- zal "zijn... Wij mogen hier niet nijdig zijn; maar ongelukkiglijk, de Boeren kunnen hier tegen geen kwaad jaar; in 1893 zijn er veel achterstellen van pachten betaald; maar in 1894, wat zal't zijn?... In Duitschland hebben de Boeren nog bun wijnbergen die veel geld op brengen; hier is niets, bijna niets dat winst geeft. Dat is de droeve waarheid... Te Posen is er Hop verkocht aan 110 tot 130 marken; een mark is 1,85. In Amerika is men al voor goed bezig aan 't plukken. Kortrijk, 14 Oogst 1894. De regen heeft veel kwaad gedaan aan 't groen vlas; het kleur heeft veel geleden en het beste heeft nog een zwart voetje. 't Gaat bijzonder slecht in Veurneambacht, in Zeeland en in Groeninge. Ook wordt er geen handel in 't vlas gedreven. Vlas genoeg maar flauwe hoedanigheid. 't Was een Revolutie; op de weerdij van 5 mi nuten bijna alles verkocht; er was nogtans veel Boter; de Prijzen zijn geweest van 70 tot in de 80 min of meer... Een Boer zegt ons Er is nog een Blommeken open, en 't is de Boter, die wat geld opbrengt... De Margarine, daar is 't gevaarI En den Ophelp 1 't Kiesrecht 1 De Boeren zijn vast van zin geen doekskens voor hun oogen te willen en ze beginnen kwaad te worden, als men spre kt van AFGEVEERDIGDEN... Indien d'Afgeveerdigden wilden betalen voor de Boeren, den Pacht, de Lasten, dan zou 't nog schikken.. Maar 't Kiesrecht afpakken en den Boer met al den last laten. Er is Boter verkocht tot 87 en ze sprekea zelfs van 90 stuivers.. i4,5o a i5,oo 0,00 a 11,00 00,00a i5,5o 2,04 a 2,18 2,00 a *,27 o5,oo a 06,5o 46,00 a 46 00 42,00 a 0,00 17,00 a 00,00 22,5o a 00.00 11,00 a 00,00 Mechelen, zaterdag. Tarwe 14 00 a 00 00 Rogge Boekweit Haver Aardappelen Boter p. kilo Stroo Hooi de 100 kil. Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie 11 5o aoo 00 17 5o a 00 00 i5 5oaoooo 05 5o a o 00 199 a o 00 4 3o a o 00 06 5o a 00 00 20 00 a 00 00 22 00 a 00 00 60 00 a 00 00 gezuiverde 65 00 a 00 00 Lijnzaadolie 5o 00 a 00 00 Koolzaadkoeken 14 00 a 00 00 Lijnzaadkoeken 16 00 a 00 00 Antwerpen. Tarwebloem inl. n° o 17,00 17,75 17,50 24,00 a5,oo boter de kil. Eieren de 25 Roggebloem Lijnzaad zwarte zee Lijnzaad van Bombay Rousselare, dijnsdag. Zaaitarwe i5 00 a i5 5o o 00 a 14 5o 11 75 a 1» 75 17 00 ar6 5# 00 00 a 1900 00 00 a 00 00 2 40 a 2,60 I 90 a 2 00 Suikerijboonen i8g3 i5,oo a 00 Viggens 23 00 a 27 00 Koolzaadolie 41 5o a 00 00 Lijnzaadolie 44 5o a 00 00 Zel®, dijnsdag. Aardappels 0,00 a o 00 Boter per kil. 2 45 a a 63 E ieren 2,00 a a a|r Leuven, maandag. Tarwe Rogge Haver Garat Hooi Strooi Boter Aardappels Eieren Koolzaadolie 00,00 a 14 00 10,75 a 00 00 i5,ooaoo 00 14 00 a 00,00 o5,oo a 00 00 4,oe a 00 00 2 ao a o 00 o 00 a o 00 2,00 a o 00 4.5,00 aeooo Eecloo, donderdag. Witte tarwe Rogge Boekweit Haver Garst Aardappels Boter per kilo Eieren de a5 Kleine varkens Loopers i3,oo aocoo 11,75 a 00 00 00 00 a 00 00 08,45a 00 00 00,00 a 00 00 06 5o a o 00 2,40 a o 00 2,00 a o 00 18 00 a 28 00 35 00 a 55,oo Nederbrakel, woensdag. Witte tarwe i5,oo a 00 00 Roode tarwe 00 00 a 00 00 Masteluin 00,00 a 00 00 Rogge 12,5o a 00 00 Haver 16,00 a 00 00 Aardappelen 7 00 a 00 00 Boonen 16,00 a 00 00 Erwten 16.00 a 00 00 Boter per kUo 2,3o a 2 00 Eieren de 26 1,70 a 1 90 Konijnen per stuk ujS a 1 5o Kiekens per stuk 2,5o a 1 25 Jonge viggens 20,00 a 25 00 St Nikolaas, donderdag. Roode tarwe i3,oo a 14 00 witte tarwe Poldertarwe Rogge Haver Klaverzaad Duivenboonen Paardeboonen Aardappels Kiekens 't stuk Hooi 100 bussels Boter per kilo Eieren de 26 Tarwe Rogge Geerst Boekweit Haver Paardeboonen Boter per kilo Eiers de 26 12,5o a i3 5o 11 5o a 12,5o 09 00 a 10,00 11,5o a 12 5o i,5o a 1 70 16 00 a 17 00 i5,co a 16 eo 5 00 a 6 00 i,5o a 1 3o 38 00 a 40,0e 2,61 a 2,81 200 a 2,18 Gent, vrijdag. i4,5oa 00 00 16,00 a 16 00 i5,ooai6 co 00 00 aoo 00 16 00 a 00 00 17,50 a 18 00 2,25 a 1,98 i,44 i 71 Haver Aardappelen Boter per kilo Audenaarde, donderdag. Witte tarwe i5,oo aoooo 00,00 a co 00 11,5o a ooco 18,00 a 17 00 o 00 a 07 00 2,00 a 2 36 1.61 a 1,90 Vigzezs .3 -. 29 BRUSSEL. Te kooj ge stelde dieren. 018. Prijs per kilo, levend g« w.: Ossen o,3o ao,95, stieren j,ooz o,oo; koeien en vaarzen 0,00 a 0,00. Kalvsrmaixt 847 stuks; prijs per kil. op voet 0,72 a 1,10. ANTWERPEN. 82 os- sen 0,90 a 0,70; 38 koeien o,oo a 0,00; i5 vaarzen o,83a o,63; 09 stieren 0,78 a o,58; 266 kalveren 1,09 a 0,89. GENT.Te koop gesteld o83g hoornbeesten; de goede stalbeesten golden gemiddeld 1,40 a 1,60; de grasbeesten i,3o a i,5o; de varkens van 70 tot 100 kil. en daarbov. o,85a o 95 Huidenmakkt: Ossen, koeien, kalfs en vaarzenvellen 0,47; stierenvellen 0,37.

Het Land van Aelst | 1894 | | pagina 2