ftlW&lrfi THEE CHAMBARD De Landbouw. Laster. Laster! Rampen, JHisöairen en ©ngriakken. Nieuws uit 'l Gentsche. Diefslal van diamanten Marktprijzen. Veemarkten. Tegenwoordig ^"ïh«g°ed Hotel der Verkoopingen, Suniight-Zeep. Zomerseizoen. £eg™,eé Sint-Lazarus-Gesticht VAN KANKER, LA PROVIDENCE s^iisryi-o £8 Ss. È-°I tenc Volkspariij is de ware Leering van 't Evangelie; derhalve is I haar lot valschelijk aangeklaagd, gelasterd en vervolgd te worden, I in pijnlijke toestanden te komen.... Maar wat er ook gebeure, I hier gelijk in Oostenrijk, de Christene Volkspartij zal zegepralen en om Vaderland redden, als men in eendracht blijft, getrouw aan 't Programma, innig vastgekleefd aan ons Christen Geloof en vol eerbied voor deszells Opperhoofden en andere Bedienaars. Dat gaat toch over zijn hout Bij dien Denderbode is 't een in gekankerde gewoonte te verwijten, te liegen en te lasteren.... Een ceer hooggeplaatst Man in Gent zegde het onlangs aan afgeveer- digden uit AalstUw broodrooven steekt mij tegen; en in uwen Denderbode, 't is altijd liegen en lasteren; daarom moet ge mij niet verwachten 9 weken op 10 zien wij Denderbode niet... Dat verwijten gaat ons niet; die oneerlijkheid walgt ons... Vrijdag zagen wij bij geval den kleinen Denderbode, nr van woensdag.... Brrr... 't wordt toch te wreed 1 Denderbode durft schrijven dat de Christene Demokraten als een man voor de socialisten hebben ge stemd Leugen en laster Elk weet dat zonderde Christene Demokraten, al de Werklieden Socialist zouden woaden, gelijk in de Walen en gelijk te Gent.. Elk weet en ziet dat wij, in Schriften en op Meetingen, ten allerkrachtigste het Socialismus bevechten, niet door grove woorden, niet door haat en broodroof, maar met te bewuzen dat 't Socialismus waarlijk goddeloos is, waarlijk d'Eerste Communie bevecht, waarlijk den Gekruist en God aan randt, waarlijk het Bitter Lijden eene Fabel noemt, zelfs zoo- verr* gaat van God te loochenen, het bestaan van een Almacht, iets dat uitzinnig is en tot algemeen ongeluk moet brengen.. Een Christene Volksmacht, gelijk wij er een stichten, is alleen in staat het Socialismus verwijderd te houden. Maar wat is een zaad van Socialismus Dat zijn gazetten, die tegen 't Stemrecht waren en het nog zijn; dat zijn gazetten, die de Christene Demokraten van Brussel groen Socialisten noemen en de Pensioenkas een fopperij,... Wie zou 't Socialismus doen zege vieren Dat is de Party, die [de Christene Zeden laat verpesten, die een Werkvolk wil opleiden als Christene Slaven, ja als Chris tene Slaven, aan den wagen der ikzuchtigste Partijschap die er ooit bestond, die 't Werkvolk voor elke kiezing doet drinken en brassen, zwieren en uitzitten, die aan 't Werkvolk alle verheven gevoel ontneemt, die het rechtveerdig gevoel in d'herten ver- smoort met kiezerslijsten op te maken, vol schandig gefoeffel.... Het is zulke manier van handelen die't Socialismus sterk maakt. A I zou doen 'ne walg krijgen van de Kiezing... XjlcI/AS U ^00r kleinste kiezing 'tis brassen en drin ken, 250 pinten bier in éen herberg... Die in 't Oud Testamet rond 't Gulden Kalf dansten, kregen ook drank en sargiën en trippen en socissen... Is dat de verheffing van 't Werkvolk En bij dat brassen en drinken een ongehoorde foef- feling in de kiezerslijsten... Wat heeft men gedaan t'Aalst voor Werkrechtersraad Al de Vrienden er opgezet, zelfs velen die geen Werklieden zijn... Het groot schof der Werklieden er afge laten... Men noemt in Aalst een Werkplaats van 50 volwassen menschen en geen 10 Kiezers Werkmenschen die 20 30 jaar op stiel zijn, onafgebroken, geen kiesrecht Eb moet gebeklameeud wobden, zal men zeggen. Heel welmaar wat is er gebeurd t'Aalst De Christene V olks- iartij reklameert voor 30 a 40 barer mannen er wordt tegenre- :laam gedaan men zegt hun, dat ze de stad niet meer bewonen en alhoewel zij nooit of nooit de stad Aalst verlaten hebben, ze zijn hun kiesrecht kwijt en worden tot de kosten, 1,90 fr., verwe zen, en de Deurwaarder komt in hun huis schrik en angst brengen. Zoo wordt 't Volk verveerd van zijn stemrecht te eischen, maar de eerbied voor de Wetten gaat uit d'herten. Men spreekt veel van Samen werkende Melkerijen... 'tSchijnt zeker dat Denemarken aldus aan 't hoofd is geraakt van de Botermarkten. Nood scherpt de zinnen. In lastige tijden meer en neerstig zoeken... Alle baten helpen... Wij spraken onlangs met een ervaren Landbouwer over de fruit- boomen. 't Zou goed zijn, zegde hij, als wij Duitschland navolgen Daar maken ze likeuren en wijnen, fijne wijnen van appelen, pee- ren en pruimen... Wat d'Hop aangaat, 't voornaamste hulpmiddel blijft de Wet op de Bieren... Waurom wil 't Ministerie van Land bouw langs dien kant niet werken D'Hop verbeteren ja, alhoe wel het de schuld der Boeren niet is dat de Cagnau hier is inge bracht... Over 20 jaar was er een schoone kloeke groene Hop, maar de kleur voldeed niet en d'Hopplanters werden tot den Cagnau gedreven... Hoe het ook ingekomen weze, de beste soorten planten is gewonnen... Veel Boeren koopen geen staken bij <?n verminderen hun Hop... Maar wat gaan ze planten of zaaien De Hopstaken slaan al... Wanneer is er eens Congres voor d'Hop werd deze week gezegd dat gene- uiiDOijljU. raai Bouquet zal Minister van Oorlog worden. Er is veel werk voor d'Expositie... Uit Moorsel alleen werken daar wel 75 Franschmans 't is daarmeê dat ze donderdag niet konden op de Vergadering zijn... Maar d'Hoofdmans waren toch talrijk opgekomen... De Bond is gesticht en gaat overal inge richt wordeu, met inleg als Spaarkas van 1 fr. per jaar, te storten na de campagne die begint... Er is ook vastgesteld de Kiezingen te vragen op half of einde April... In Juli de Kiezing, 't en is geen Kiezing. Het Proces Courtois, daar is een Volk geweest! en daar is over geklapt en geluisterd, alsof elk woord een gouden du kaat ware... D'advokaten van Courtois hebben slim en krachtig gesproken, overal twijfels en duisternis gebracht, de schrikkelijk heid doen zien van een veroordeeling, als men niets zekers weet over de Moord... De Debatten zijn vrijdag gesloten dan zijn de Gezwooruen in beraadslaging gegaan er waren vael vragen te be antwoorden verscheide maal werd de Rechtbank gevraagd; dan is d'uitspraak gekomen Courtois en Restiaux plichtig verklaard en tot da doodstraf veroordeeld. De Vos, vrij; De Vos zit al 10 maand in 't gevang. De Fransche Soldaten stormden binnen; stormden bin nen; het waren geen menschen, maar monsters; slordig gekleed, vuil van wezen en van baard; het schuim op de lippen; allen vloekende en zwerende; bijna elk met een verschillig wapen; men zou waarlijk gezegd hebben Een troep brigands of boschroovers! Al die soldaten drongen de zaal binnen; na eenige oo- genblikken gelawijt en getierd te hebben, riep de Overste tot den Graaf Dat hij een schelmstuk tegen de Fransche Natie had gepleegd, met hare Wetten te overtreden. Welke Wetten, vroeg de Graaf?Met schuilplaats te verleenen aan eenen vijand der Republiek Ik weet niet wat ge wilt zeggen, antwoordde de Graaf met kloeke stem.. Wij zullen 't u leeren, antwoordde de Franschman. Mannen, riep hij verder, huiszoeking gedaan, in alle hoe ken en kanten, in kelders en op zolders en wel zien of er geen geheime deuren zijn Ik kende dan al genoeg Fransch om al deze woorden goed te verstaan.. De Overste deed wijn brengen, ze begonnen te drinken; tien soldaten bleven in de kamer, terwijl d'andere het kasteel op- en afliepen, onder gevloek en getier, hier en daar roovende wat ze konden meêdragen en er niet op ziende iets kapot te slagen. Zij vonden niemand. Alsdan sprak de Overste op drei genden toon c Citoyen, verklaar mij plechtig op uwe eer dat de toenmalige Pastoor van Welle, DIE VOLKSFOPPER, hier niet verborgen is, of ik doe u aanhouden als vijand en verrader des Vaderlands Verrader van mijn Vaderland riep de Graaf; ik Maar ik bemin mijn Vaderland Ik zou voor mijn Vader land sterven! Ge vergeet dan dat ik Belg en Vlaming ben. Frankrijk is uw Vaderland, maar Belgenland is het mijne. Gij weigert dus dien gewezen Priester te leveren vroeg de overste. Ik wil niemand, niemand leveren Die Jacobijnen Ik zie ze daar tieren, huilen en duive len.... Nooit zal ik de woede op die aangezichten verge ten.... En M. de Graaf stond daar zoo kalm als een beeld; de Gravinne ook, omdat zij handelden volgens hun plicht. Ruim nog een half uur bleef de razige woede duren; ze konden nog niet weggaan, omdat er nog altijd aan 't zoe ken en aan 't plunderen waren; eindelijk stonden allen ge reed. Na een laatste wreede bedreiging tot den Graaf, dat men hem zou komen aanhouden en zijn kot in brand ste ken, de chef der bende riep En avant, marche Reeds was de helft buiten, als een der Franschmans de schilderij in d'oog kreeg. ('t Vervolgt.) TE DENDERBELLE, haalde een schipper in 't begin der week een menschenbeen uit de Vaart, i een rechterbeen, met nog een stuk schoen aan dijnsdag avond werd het linkerbeen opgehaald... j Seffens schreven de gazetten uit Gent van WREE DE MOORD doch 't en is geen moord, maar een ongeluk die twee beeneo zijn van eenen soldaat van Erembodegem, sedert 24 Januari verdwenen, in 't water gesukkeld, en waarschijnlijk zal 't lijk in de schroef van eenen sleepboot geraakt zijn. Een Champetter van Erembodegem is komen zien op den schoen stonden de cijfers 3° com pagnie, lc bataljon, daaraan zag hij dat het een soldaat was van Erembodegem. Zondag in den achternoen werd een koetsier die een peerd geleidde, gekwetst onder de knie door eenen hoefslag; het dier verbrijzelde ook de tremen van het rijtuig... Ja, ja, een peerd die kwaad wilt, is allemans meester. In de Hospitaalstraat is maandag morgend 'ne vent in zijne woning doodgevonden... De dood kent noch vriend noch vijand; met al de schatten der wereld kan men nog geen minuutje af koopen. In de Rooigemstraat zijn in den nacht van zondag tot maandag dieven ingebroken, bij eene vrouw die winkel houdt, en hebben er gestolen 6 koepons stoffe, ter waarde van 400 fr. Een zatte plodde kwam zaterdag, rond mid dernacht in een koffiehuis binnen en begon er van zijnen neus te maken tegen de menschen die er zaten; hij werd aan de deur gezet door den policie- kommissarisTaets. Juist kwamen daar drij nacht- loopers voorbij, die den kommissaris begonnen te mishandelen. Een agent sprong toe en er ontstond een gevecht, in hetwelk de kommissaris gebeten werd in den duim; zijn tuniek werd erg verhak keld. Die vier lieve jongens werden met behulp der burgerij aangehouden en achter de grendels gedraaid, 't Zal hun gedenken De genaamde Maebe reed zaterdag naar den doop met een kleintje; terwijl de vader met het gevolg het stadhuis binnen trok, bleef een klein meisken in de koets zitten; de koetsier gaf daar geen acht op en sloeg de poortier toe met het ge volg dat er drij vingeren van het meisken tus- schen staken en erg gepletterd werden. WelHeere dat kindeken zal afgezien hebben TE BORGERHOUT. Een geslepene gast, gepatenteerde aftruggelaar kwam vrijdag, gekleed als eenen baron, in de dia mantslijperij van den heer Bruder,te Borgerhout. De gast zegde gekomen te zijn om eene partij dia mant te koopen, welke koop ten slotte gesloten werd voor 550 fr... De gekochte diamanten wer den in een doosken gedaan, dan in eenen omslag en wel toegelakt. Maar, toen ef spraak was van betalen, veinsde de slimmerik zijn geld vergeten te hebben. Hij zegde dat hij zijn geld ging halen en spoedig zou terugkomen; hij legde een paks- ken op tafel, in den aard van het gene waarin de diamanten staken, doch ze waren reeds verwisseld en zaten in zijnen zak. Daarmeê trok de kerel op; doch hij was maar nauwelijks de deur uit, als de diamantslijper den trok gewaar werd en er achter schoof. Aan 't einde der straat greep hij den dief bij de kraag; deze wilde zich door allerlei aardig heden en verontschuldigingen uit den slag trek ken, maar 't was halte-la een agent kwam bij en de dief werd naar 't policie-bureel geleid, waar bij de kostbaarheden moest weergeven aan den eigenaar, terwijl het bleek dat die kerel aan zijn proefstuk niet was en vroeger nog verlekkerd is geweest op diamantjes, 't Was nogal een lekker katje. Maar ze zullen 't hem anders wijs maken. Ik ben voor de pracht, zei Jan Kwak, en hij liep met een breem aan zijn frak. MECHELEN. Een vrachtvoerder kwam met eenen geladen wagen den steenweg van Eppegem afgereden. Opeens stuikte de voerman ten gronde, met het ongelukkig gevolg dat de wielen hem over het lijf reden. Zijn linkerarm was letterlyk in twee gebroken. De ongelukkige werd naar zijne woning gebracht, waar hij korts nadien bezweek. Hij laat eene weduwe met 6 kleine kinderkes achter. Dat is nog 't droefste van de zaak, vrouw en kinderkes, die blijven zitten zonder broodwin ner. Een voerman die met eenen wagen den steenweg van Lier kwam afgereden, werd in de Zeiestraat aangerand door een hem onbekende kerel, die hem met eene spade twee kappen op het hoofd toebracht, dat het bloed langs het we zen van den voerman afliep. Het slachtoffer werd seffens verzorgd en de aanrander was ontvlucht, Wat laffe gasten dat men toch aantreft Dat zijn nu manieren, voor beschaafde lie den In eene herberg te Mechelen kwamen 4 brigands binnen gesprongen en begonnen er alles kort en klein te slaan, zoodat er niet een glas ge heel bleef. De bazin werd zoo erg mishandeld, dat zij het bewustzijn verloor. Dan begonnen de lap pers tegen drij jonkheden die daar rustig een pintjen dronken; een dezer werd zoodanig afgeta keld, dat hij in bedenkelijken toestand naar huis moest gedragen worden... Waren die mannen ra- zig of waren het Congolanen OOSTENDE. Zondag achternoen sprong ze kere Chapel uit eenen waggon van den spoorweg welke op de kaai stond. Juist reed een wagen voorbij, de ongelukkige viel er onder, werd over reden en bleef op den slag dood. MOESKROEN. Een metser van Harelbeke werd zaterdag verrast door eenen trein die naar Rijssel vertrok. De ongelukkige werd op den slag gedood. Hij ging langsheen de spoorbaan naar huis, hetgene een droeve onvoorzichtigheid is. EEN FELLE BANDIET, reeds 40 keeren ver oordeeld, brigand van stiel, is zaterdagnacht aangehouden ten 3 ure door den inspekteur Ser- hof, van Schaarbeek, in de Vlaamsche steenbak kerij, grande rue au Bois, alwaar hij sliep, in dag huur en mits vette betaling... 't Is zekeren M... Óch menschen, t ots list en embras, die met b«- drog omgaat, vliegt toch eens in de kas, en dan is 't droef gekras. Misdaad te Geeraardsbergen, Zondag avond zat de heer John, directeur eener fa< briek. met zijn familie in hun salon, toen opeens een schot knalde door het venster; de heer werd gekwetst. Men denkt dat de dader uit wraak gehandeld heeft. Een onderzoek is ingesteld. Kerkdiefle ie Lier. In den nacht van ai maart zijn schelmen ingebro ken in de kerk van St Gommarus en hebben er ver scheide kostelijke voorwerpen gestolen, o. a. cibo ries, enz... Het parket is ter plaats geweest en denkt op het spoor der dieven te zijn. Kind verdronken te Mechelen. Zondag achternoen waren in de meerschen van Neckerspoel eenige kinderen, die bloemekes plukten langsheên de grachten. Al met eens viel een der kna> pen in het water. Op het geroep en gehuil der andere kleinen, kwam er spoedig hulp opdagen; maar 't was te laat, men kon slechts een lijkje bovenhalen. Wat droef nieuws voor d'Ouders I ITon KinHip verdronken te Turnhout, Heil IllIJUje in de Kempen,of juister te Lochtenberg, een gehucht daartegen, een kindje van anderhalf jaar djakkelde daar rond op den koer. wijl de Moeder iemand bestelde in den winkel, eensklaps de moeder, huisvrouw Lumme hoort iets vallen, komt bijgeloopen. en ziet, och armen, haar kind in eenen marmit zeepsop gevallen, het leefde nog, maar alras bezweek het in d'armen der weenende Moeder. Inhraab Damme. bn Brugge, «lwur I1IUI dim uilenspiegelbegraven ligt, den nacht van zaterdag, drij kiekendieven, die reeds een compagnie kiekens ingezakt hadden bij boerDaenink, de zoon wordt wakker, springt op, maakt den groo- ten hond los, de dieven moeten vluchten, doch de krawatten waren gewapend en schieten naar den zoon. gelukkig zonder hem te treffen. OPWYK. Een erg ongeluk heeft deze ge meente in opschudding gebracht, maandag i5 dezer waren twee mannen van Opwyk Droeshout bezig met het water af te laten, de eene wilde het water op z;jne weide trekken, de andere op de zijne, hierover moet een twist onstaan zijn, waarachter gevecht, beiden waren voorzien van eene schup, in den na middag vond zekere P. Thoen en een ander persoon, een der twee, zekere S. Wauters verkensslachter ba dend in zijn bloed liggen in de weide, zij zetten hem een weinig recht en ondervonden dat hij nog leefde, zijnen schedel was door eenen slag der schup geklo ven. Het slachtoffer is in den nacht gestorven; de da der die ooj'. gekwetst was heeft zich gevangen gege ven, het parket van Brussel is toegekomen na mid dernacht en heeft een eerste onderzoek geopend. flit Hp Wal Pil wallonia, zeggen ze, Uil lie Wdieil. ,t is een eigenaardig Volt, dat in de 16de eeuw een groote rol speelde.. Van als men in de Walen komt. ge ziet dat er daar veel meer welvaart is, ten minste uiterlijk; want liggen de Walen boven in de winst, ze verliezen door het verval van huishoudelijken geest, gevolg der fransche zeden. Nu 't Nieuws; les Nouvel- les Te Pepinster, Jean Walter, oud 58 jaar, werkende bij M. Bonvoisin, is uit do hoogste sta die gevalleDvan 6 meters en was stokkendood. La mort a été instantanée. Vader van Familie met een talrijk Huisgezin. La victime de ce triste acci dent étaïtmariée et pèred'une nombreusefamilie. Te Verviers wordt tegenwoordig nog algesto len, voigenderwijze Bij M. Polis, négociant, r over den groeten Bazaar, komt onlangs 'ne maoik..- van 35 u 40 jaar, zeer wel gekleed; een isiotkaartje in de hand van M. F., advokaat; de complimenten, zegt hij, en vraagt 6 chals, quatre 't is te zeggen 4. Ze geven er hem meê van de schoonste... Een goed tijdje nadien, een uur of twee, denegociant zendt iemand bij den Advokaat, die van niets weet, die zijn armen openslaat en zegtAls ge wilt, ik zal een Proces in spannen en de schurk, le vau- rien, le scelerat, le voleur, brigand, etc., doen vervolgen, op uw kosten wel te verstaan. Te Verviers is een Familie bijna verstikt, bij de geboorte van een kind, 's nachts dat de kamer wel gesloten was, maar de sleutel der stoof toe, het gene dan een gaz maakt en den asem afsnijdt. Madame, Mijnheer, de dienstmeid zijn gered, maar 'tkind is dood. Te Charleroi waar de groote Vergadering plaats had voor 't Pensioen. Ach, laat ons dat niet vergeten twee dagen is daar beraadslaagd door meer dan 1000 man ten voor- deele der Pensioenkas en 't laatste woord was Zij is er noodig; Zij kan ingericht worden Al de noodige studiën en opzoekingen zijn gedaan; Wij vragen dit Pensioen in 1897; Het is dringend noodig. De Voorzitter alleen sprak van uitstel, doch zijn stem werd verdoofd onder 't geroep van Geen uitstelgeen uitstelEn als een verstandig man, de Voorzitter gaf toe. Welnu, in Charleroi is dijnsdag, neen donderdag jeudi aprós-midi, door den wind ingeslagen een groote Cirk, welkemen daar opbouwt. Alles stortte in als een kaartenhuis, staken, gebonten, overspansel, g'heel den krispeldewinkel; ongeluk kiglijk lagen er 5 werkmenschen onder; ze zijn gered; maar verscheide onder hen hebben kwet suren. De baas der Cirk, M. Schuman is half ge- GEENE ZON VOOR HAAR. Wat is men gelukkig, na eenige maanden aanhou dend werk, eenige weken rust te genieten en wat rond te reizen in ij2erenweg of stoomboot Men ge niet alsdan een waar geluk met den hemel helder te zien, en met onder de brandende zonnestralen de bladeren der boomen te zien glinsteren evenals de ge polijste lemmers van een groen metaal. Zulk was het gevoel dat ik eens met al mijne reis gezel en ondervond. Ik Vediieg mij. er was eene uit zendeling; het was eene dame, in 't zwart gekieed. Een groote sluier in krip hing over hare schouders. Haar aangezicht was bleek en haar voorhoofd droeg diepe rimpels. Voor haar was de dag somber en droe vig. Zonder ze te kennen had men er medelijden mede, en men gevoelde zich geneigd haar dienst te bewijzen, zoo zulks in onze macht was geweest. Maar alleen moet zij haar ongeluk bestrijden, want de wetenschap kan geen gebroken hart genezen, al hoewel er de gezondheid door verloren gaat, wegge voerd door het verdriet. Dit zijn voor Madame Maria Tixier Grassion, te Gerzat (Puy-de-Dome), Frankrijk, droeve herinnerin gen. Over meer dan drij jaar trof haar een groot ver driet, dat haar teneersloeg en ontzenuwde. Zij sliep niet meer en de minste lichamelijke poging vermoeide haar. Het verlies van eetlust deed haar spoedig ver mageren; weldra klaagde zij ook dat de spijzen die zij nam haar niet meer voedde. Haar geneesheer schreef haar versterkende middelen voor, die haar niet hiel- Tarwe per 100k. i6,a5 a 16,75 Mastelum i3,oo a 00,00 Garst Rogge Haver Aardappelen Boter de 3 k. Eiers de a5 Vlas per 3 k. 00,00 a 00,to 10,5o a 00,00 17,50 a 17,75 06,«o a o5,5o 6,3o a 7 74 i,35 a i,53 3,xoa 3,90 Viggensper .-.tuk i* soort 3o,oo a* aa,5o K ortr ij kmaandag ïArwe p. heet. 16 00 Rogge 11 a5 Haver 17 00 Koolzaadolie p. iook. 5a 00 Lijnzaadolie 3o 00 Aardappels 5 5o Boter per kilo 3 00 Eiers per a5 1 60 VerijbooD i3 00 Rousselare, dijnsdag. Zaa. tarwe 16 5o a 00 co BRUSSEL. BEESTENMARKT te koop gesteld 00 Ossen, o Stieren, 00 Koeien en Veerzen. Prijzen Ossen 0,86 4 1,00; Stieren, 0,00; Koeien 0,00. a60 Schapen, van i5 tot ai. Kalvermarkt. Te koopgestelde dieren 0440; prijs per kilo levend gewogen 0,65 tot x,io. 697 varkens, per kilo 0,66 tot 0,76. ANDERLECHT-CUREGHEM. De Varkensmarkt io38stuks.Prijs: 0,6740,77c. BEESTENMARKT 61a Ossen, 347 Stie ren, 59a Koeien en Veerzen. Prijzen per kilo opvoet Ossen 0,70 0,80; Stieren o,53 4 0,63; Koeien en Veerzen o,53 4 0,63 GENT, vrijdag Getal te koopgestelde hoornbeesten 0781.. De goede stalbeesten golden gemiddeld van 1,00 tot i,a5. De grasbeesten 0,00 4 0.00. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven levend gewogen, van 0.70 tot 0.78. PARIJS la VILLETTE. pen. Gehoord hebbende dat Shakers Amerikaan sche tisane de langdurige slecqte spijsvertering (ziekte waaraan zij leed) genas zoo bestelde er Mme Tixier- Grassion eene zekere |hoeveelgeid aan M. Oscar Fa' nyau, Apotheker, te Rijssel (Nord). Zij gevoelde zich oogenVlikkeiijk beter. De spuistjes, waarmede de huid bedekt was, verdwenen omdat haar bloed zich zuiverde; bij de maaltijden at zij met genoegen omdat zij daarna geene pijn meer gevoelde. Haar gansch lichaam was door Shake.s Amerikaansche tisane ge zuiverd geworden van de slechte kiemen, bron van alle ziekten, door de slechte spijsvertering voortge bracht. Op 5 Februari 1894. schrijft ons Mme Tixier Gras* sion: Ik laat u toe mijnen brief openbaar te maken opdat men zekerlijk zou weten dat ik door Shakers Amerikaansche tisane genezen ben. (Get.) Maria Tixier-Grassion. Mme. A. Poueytes is een ander persoon waarvan de gezondheid door een groot verdriet geknakt was. Haar man is landbouwer en gemeenteraadslid te Thouars, bij Daumazan (Ariège Frankrijk. Haar toe stand scheen van dag tot dag te verergeren, want zij at weinig en verteerde nog minder. Zij klaagde van zwaarte in de maag en pijnen in de zijden. Slapeloos- heid en hardlijvigheid vereenigden zich om haar neer te slaan en het werken onmogelijk te maken. In dien staat bleef zij twee jaren, niettegenstaande de beste zorgen en voorschriften van de beste geneesbeeren. Haar toestand was dus wel onrustwekkend toen ze keren dag de brievendrager eene brochuur aan M. Pcueytes bracht, inhoudende hetverhaal van eene zekere genezing. Een man die juist hetzelfde leed als Madame Poueytes was door Shakers Ameri- kaanschen tisane genezen geworden. Eene flesch van dat geneesmiddel was hem door M. Fanyauge. stuurd geworden. Kon hij lukken daar waar de beste gen esheeren hadden mislukt De uitwerksels er van deden zich spoedig voor. Madame Poueytes kreeg den eetlust terug en daar zij de spijzen goed ver teerde, had zij weldra hare krachten wedtr. Haar man schrijft ons onder dagteekening van 18 Februari 1894 Mijne vrouw is thans beter ge zond dan voor hare ziekte en aan u is zij hare gene zing verschuldigd. Ik kan uw geneesmiddel niet ge noeg aanbevelen en laat u gaarne toe mijnen brief openbaar te maken. Aanvaard, enz. (Geteekend) A. Poueytes, landbouwer. Gezien voor legalisatie van het handteeken van M. A. Poueytes. De Burge meester .Geteekend) Rpspaud. Schrijft aan M. Fanayau, Apotheker, te Rijssel, Frankrijk en hij zal u aanstonds een brochuur afzen den met den noodjgen uitleg. Prijs per flesch, 4.50 frs de halve flesch, 3 frs. Depót in al de goede apotheken in België en bij de heeren Charles Delacr'e en Cie. Montagne de la Cour 80. Brussel. Algemeen depót Fanyau, Apotheker, Lille, Frankrijk. ZONDAGRUST M. Meirschaut, Korte Zoutstr. Velos I Vèlos Velos I Marchands, mécaniciens, adres», vous a la fabrique de pièces detachées, 5, rue Pont neuf, Bruxelles. aan onze Lezers te herinneren, dat een enkele doos van 1 fr.. der pastillen Walthrry, genoeg is om den hardnekkigsten hoest in weinige dagen te genezen. De genezing is altijd zeker. Depóthouders M. De Valckeneer en De Waele. Rogge Haver Boonen Aardappelen boter de kil. Eieren de 25 00 00 aco 00 16 00 a 16 5o 16 5o a 17 00 o5 00 a C4 £0 3 40 a 2 70 1 40 a i 70 Suikerijboonen 1897 i3,5o a 00 Koolzaadolie 00 00 a 53 00 Lijnzaadolie 32 00 a 00 00 Zele, dijnsdag. Aardappels 0,00 a o 00 Boter a 09 a a 18 Eieren 1,40 a 1 5o Eloo, donderdag Os Ben koeien stieren kalveren schapen verkens Ter markt verkocht 1667 389 211 >342 13042 o56o5 i55i 535 204 1135 12192 5533 prijs per kilo i,38 1,28 i,x8 1,26 1.00 1,80 1,70 16 71, Boulevard Anspach, Brussel. Men vindt er een groote keus in nieuwe meebelen eo per occasie. Vrije ingang. De prijzen zijn op elk voorwerp geteekend. 1,08 j 0,94 l,6o 1,60 1,12 06 ossen 16 koeien 08 vaarzen 06 Stieren 1,36 1,16 2,16 1,86 1.34 ANTWERPEN, prijs per kilo 0,83 0,72 0,62 0,00 t 0,76 t o,66 0,00 0,66 0,56 0,00 o,56 0,46 De maarschalk van Saksen had een soldaat van zijn corps, die wegens diefstal gevangen was, ter dood veroorceeld. Wat hij gestolen had, bedroeg ongeveer de waarde van een gulden. Juist toen hij naar de strafplaats gevoerd werd, ontmoette hem de maar schalk, die tot hem zeide: a Kerel, wat zijt gij toch dwaas geweest, om uw leven voor een gulden in de waagschaal te stellen! Heer generaal, antwoordde de soldaat, ik heb het dagelijks voor 19 centen (zijn solde) gewaagd. Dit antwoord redde het leven. Vlugger dan vuur. Is u al verzekerd tegen brand schade Neen, ik verhuis zoo vaak, dat de brand geen tijd heeft, om bij mij uit te breken. Meester Lieven, de roem uit 't Meetjesland en uit 't Land van Herzele, hij kon toch zoo hertelijk schrij ven ia 1868 zeide hij als volgt 'k Maak een kruis en vang maar aan Gauw begonnen, half gedaan. 'k Wensen u al wat 't herte lust Peis en vrede, kalmte, rust, Leute, blijdschap, vreugd, jolijt, Waar genoegen t'allen tijd, Voorspoed, welvaart, heil, geluk, Troost in lijden, hulp in druk... Is dat toch niet schoon? In 187a dichtte hij over de Maand Meert alsvolgt Maerte. De Wisdmaend en heeft juist geen kwaad in den zin, Het smcort en het regent wel wat in 't begin, En 't sneeuwt en het hagelt dan twee of dry dagen, Maer niemand en kan hem van 't midden der maend, Veel min nog, zoo 'k meene, van 't einde beklagen. Doet nu wat gy wilt, boerkens Tc heb u vermaend, Gy mogt than» gerust uwe kouters bezaeijen Met lenzen en gerste, met haver en vlas. Het moge nu al eenen dag of vier waeijen, 't En doet er niet aen dat brengt geld in de kas Het land lag te nat, en het moest nu wat droogen, Eisa, aen het werk maer ziet wel uit uw' oogen. Ploegt diep, eer gy 't zaed aen dsn akker vertrouwt, En vet maer uw mest verkeert later in goud. van den PRINTEMPS, van Parijs. Godsdienstige Voorwerpen, gr. verscheidene Van Aerschoodt bi' 144. Noordlaan, Brussel 4 onder het toezicht van DT C. VERMEESCH 86, Gaillaitstraat. 86, BRUSSEL. CONSULTEN ELKEN DAG van 9 tot 11 1/2 ure, GENEZING ZONDER OPERATIE GEZWELLEN, KNOBBELS, VERZWERINGEN, FIS tels, klieren, wonden, enz., aan de uitwen dige deelen van het lichaam, bijzonderlijk I aan de borst, aangezicht, lip, tong, beenen, hals, enz. Aderspat, speen, huidziekten 2 van allen aard, beenderziekte en dergelijke kwalen waartegen bloedige operatie aangera den wordt; Het aangenaamste purgeermiaael Het beste middel tegen verstopping KREDIET AAN ALLEN MEUBELS in ALLE SLAG en in ALLE STIJLEN Slaapkamers, Eetzalen volledig, in accajou, notelaar, eikenhout, enz.Garnituren voor salons in sac arabe, Lonis XV, enz. Kleerkassen, Spiegelkassen, Lijn- waadkassen, Lavabos, Tafels, Schrijftafels, Stoelen, Keukenmeubelen, marmeren Tafels, enz BIJZONDERE TOOG voor TapijtenSpiegels, Lusters, Hanglampen, Stoven, Jachtkomfooren, enz. 71, Hoogpoort, 71. GENT. AANZIENLIJK ASSORTIEENT™ CONFECTIËN voor Heeren en Kinderen. Kleederen op maat voor Heeren, Damen en Kinderen. GROOTE KEUS van Damestoffen, Laken, Witgoede ren, Zijden, Fluweel, Flaneel, Matrassergoederen, De kens, Bedspreien, Gordijnen, enz. SCHOEISELS ln alle slag. Regenschermen. Uurwerken. Pendulen. Klnderrljtulgen, enz. Het Huis gelast zich met VOORWAARDEN 50 ir. betaalt men 5 fr. S(100 8 t )s 300 20 )g (1000 c f 50 )g. olledige iastellin van bijzondere huizen villas, hotels, berber gen, enz. Strengstegeheimhoudlng 14.5o aoo 00 10.00 a 00 00 11 75 a 00 co 07,15a o 00 00,00 a ocoo 04 5o a 0,00 2,80 a o 00 i,3o a o co 19 00 a 28.00 32 00 a 52 woensdag 17,00 a 1600 i2,ooaiioo Haver 16,00 a 17 co Aar- ppelen 6 co a o5 00 Booru,n 00,00 a 00 00 Erwten 00.00 a 00 00 Boter per kilo 3,5o a 2 80 Eieren de 26 1,40 a 1 5o onijnenper stuk 2,5o a 1 5c Kiekens per stuk 1,25 a 1 75 Jonge viggem 20,00 a 25 00 St Nikolaas, donderdag. W itietarwii Rogge Boekw Haver Garst Aardappels Boter per kilo Eieren de 25 Kleine varkens Loopers Nederbr kei, Witte tarwe Roode tarwe witte tarwe r-oluertarwe <ogge Haver Klaverzaad Duivenboonen Paardeboonen Aardappels Kiekens 't stuk Hooi 100 bussels 3oter per kilo Eieren de 26 Antwerpen. Tarwebloem inl. nr o V OO Roggebloem Lijnzaad zwarte zee Lijnzaad van Bombay 16,00 a iS 00 i5,oo a 14 00 14 00 a i3,oo 10 00 a 1100 i3,co a 14 00 1,40 a i 5o 15 5o a 16 5o i5,5o a 14,5c 5 00 a 6 00 i,5o a a 00 34 00 a 36,00 2,40 a 2,58 i 5o a 1,60 22,75 24,00 22,00 19,50 23,00 Dendermonde, maandag. r?vwe Rogge Hav 1 Bof« Eier». Aardappel Lijnolie Koolzaadolie Lijnkoeken Lijnzaad Riviütonzaad 17.50 a 18,co 0.00 a ii.a5 i6,5oa 17,00 2,54 a o,00 i,5o a 0,00 o5.5o a c6,5o 33.co a 00 00 60,5o a 0,00 16,00 a 00,00 20,00 a 00.00 ii,5o a 00,00 Af denaarde, donderdag. Witte tarwe ploode tarwe Rogge Haver A ardappelen Bi-ter per kilo E;eren Leuven, Tarwe Rogge Haver Garst "ooi Strooi B jter Aardappels Eieren Koolzaadolie 19.00 18 5o 17,25 a 18 00 11,5o aoo 00 16,5o a 17 00 5 5o a o5 00 2 60 a a 73 1 Jo u c 00 maandag. 19,00 a 215o i5,5oaoooe 16,00 a 17 5o i5 00 a 16,00 o5,oo a ©o 00 3,20 a 00 00 2 70 a o 00 00 00 a o 00 1,40a© 00 52,00 aeo 00 Me '.helen,zaterdag. Tarwe Rogge ooekweit Haver Aardappelen Boter p. kilo Stroo Hooi de 100 kil. Koolzaad Lijnzaad Koolzaadolie Gent, "'arws Rogge Geerst Boekweit Haver Paardeboonen Boter per kilo Tiers de 26 00 a 00 00 20 5o a 00 00 19 00 a 00 00 18 00 a ©o 00 04 5o a o 00 2 5o a o 00 4 5o a o 00 05 5o a 00 00 20 00 a 00 00 19 00 a 00 00 60 00 a 00 00 rij dag. 21,00a 21 5o 19,00 a 20 00 16,00 a 16 00 00 00 a 00 oc 17 00 a 16 00 14,00 a i5 00 1,90 a 2,00 1,60 a i 70 F&rwe Rogge Haver Garst Ninove, dijnsdag. \?<-dappeleit Koolzaad Lijnzaad Boter s Vil- Eieren 17,00 at7,5o ii,ooan,5o 17,00 a 17,50 i5,co a 16,co 14.00 a i5.oo 6.006,5o 29,00 a3o,oo 25.CO ti 26 00 I 3j 1 f 1 5o 1 60 Lokeren, woensdag. Tarwe Rogge Garst Haver Kis verzaad 14,00 a i5,5o 09,00 a 09,75 10,00 a 10,5o 10,25 a 11.00 00,00 a cc.00 >ü- SS3 BV 2 ?r p s-R-; b a s B 5'? I'S 2. -F §£2.5 ag-

Het Land van Aelst | 1897 | | pagina 2