JL Markt en Partij-belangen Steunfonds Priester Daens Binnenland s Buitenland MEETINGEN VARIA. Burgers, landbouwers en werklieden stemt voor de Democraten, de ware Volks kandidaten. AALST. Lokaal St Jorisstraat. SPAARMAATSCHAP PIJ. Zondag 3 Mei, van 4 tot 5 ure. maandelijksche storting, op boet van 5 centiemen. ZIEKENFONDS (Mannen-afdeeling). Heden Zondag, om 5 ure, bestuurvergadering bij Jan Neirinckx, Nazarethstraat. Nieuwe Leden worden aanvaard. HOOFDBESTUUR. Dijnsdag avond, om 8 ure, algemeene Verga- dei ing voor al de Bestuurleden, in 't Lokaal. Verscheide belangrijke punten staan aan de dagorde. Elk weze dus op post ••oor Pp Kiezing van Mei. Vorig bedrag: 441,85 Uit Aalst. Voor het Steunfonds geef ik alle weken één frank, voor de zegepraal der kiezing in Mei. 1,00 Van een Democratische Vrouw voor GEDENKTEEKLN De Vrienden die nog in bezit zijn van inschrij- vingslijsten, worden verzocht dezelve met het bedrag erbij, in te zenden naar het Lokaal der Democraten, Sint Jorisstraat, te Aalst, ten aller laatste voor den 15 Mei. Aan een rechtzinnig flamingant *an Lode- Antwerpen 5,00 Uit O.-E. Voor het Gedenkteeken van Priester Daens, onze moedige Strijder voor Recht. 2,00 Een Demokraat van rond Aalst te Brussel woonachtig, met eerbied en liefde aan Pries ter Daens, van duurbare gedachtei Uit Moerbeke-Viane Uit Baardegem. 0,25 Drinkt Antwerpsch Gersten bier, bij Van Mol.Henegouwlaan, 98, Brussel. VUURWAPENS. Zondag avond, een jongeling van 27 jaar oud, Hubert C... wonende te Ixelles, was bij zijne RWAF den Strijd, van nu tot Mei 0,50 1 vrienden gegaan en haalde er een revolver te Van 2 jonge Dochters, tot Mei, omdat voorschijn. Hij zet e den loop van de revolver op wij onzen duurbaren Volksvertegenwoordi- het hoofd van een zijner kameraden, doch hij ger uden zien zegevieren 0,50 i dcc<* onvrijwillig het schut afgaan. Uit Gijsegem Voor onzen rechtveerdigen j De ongelukkige is morsdood gevallen, strijd geel ik alle weken tot de Kiezing j Vraag bij uwen apo'heker de SEDATNE van Mei 0,50 j zij gefeest zonder aan de maag te schaden,- 't Is alzoo zei Sooï, de Groen zijn beter als j schele hoofddpijn, zenuwpijnen, kopzeer, Alge, de Rooi, 't is niét waar, zegt zijn vra, de 1 meen Dépot A. Degnef, 3, Squaere Marguerite Groen zijn nog beter als de Bla, en daarvoor te Brussel geeft zijn huisgezin elk 0,10 van nu tot Mei 1 rrTFF^TAT en dat is'ne frank zijn Sooï 1.00 - Aalst. Rondgehaald op de Arrondisse- ments-Vergadering van Zondag 15,05 Aspelare. Democraten uit Aspelare, i steekt een handje toe, de kiezing nadert en koken kost, daarvoor geef ik 1 fr. voor de ze gepraal van 24 Mei, Mijnheer Petrus goeden moed, de zaken staan nog schoon l,oo Aalst.Van een jongen van het Bosch- veld 0,50 Aalst. Als erkentenis voor bewezene diensten, gedaan door wijlen Priester Daens aan het lijdende Werkvolk A. V. 0,25 Den achtbaren heer Pieter Daens verdient aller werklieden en burgers hunne stem, en daarvoor zullen wij hem onze stem geven A.V.0,25 Aalst. Van eene dienstmeid, tot onder steuning voor den zegepraal van M. Daens 1,00 In mijn hand gestoken te Nieuwerkerken op de Meeting voor een afdruksel der Liede- kes en der opwekkingen 0,50 De Democratische Bond van Eychem 5,00 Uil Moerbeke-Viane 1,25 j Een jonge felle Democraat van rond Aalst die te Brussel woont, zijn vurige wenschen voor den goeden uitslag. Hij wekt bijzonder lijk de Hopboeren op, om onpartijdig ie oor- deelen wie voor hun Hop geloopen en ge werkt heeft, redding is er nog als men wilt, maar de rijke Katholieken willen niet. 2,00 Broeders, weet gij hoeveel soorten van De mocraten er zijn 4 Noem ze alle 4 0,10 Liberaal-Demokraat 0,10 Sociaal-Democraat 0,10 Katholiek-Democraat 0,10 En Kiisten-Democraat en dat zijn de man nen van een stuk 0,10 En daarvoor geven 4 Demokraten uit Lede S< o.lo Konsse. Rondgehaald in ons Lokaal, na /Vergadering l,5o fümdat M. Petrus zou zegevieren in de czing van Mei o,15 'Van een sterke Democraat uit Brabant 1,00 Hekeigem. Omdat de buitenmenschen zou den oppassen met hun portretten 0,10 Meilegem Leve Daens 0,10 Herbergiers, vraagt aan de Katholieken, wat zij zinnens zijn te doen met't Vergun ningsrecht en de Congo 0,10 Omdat de Democraten beter Christenen zijn dan de Katholieken 0,10 Omdat de Demokraten nog eenen zetel zouden bij winnen 0,15 Ida geelt tot onderstand der kiezing, omdat uiizen duurbaren Volksvertegenw. Daens zou j GEVAAR DER VUURWAPENS. Een jongeling, Louis H... wotiende te Wolu- webij zijne ouders, speelde dijnsdag achternoen me: een geladen revolver. Eensklaps gong het schot af en trof den ongelukkigen in den buik. Zijn toestand is erg. Schielijke dood. Te Assenede, de öojarige ongehuwde vrouw Eulalie Van Belle, die in de Statiestraat woont, ging naar een lijkdienst. Toen de vrouw van het kerkhof kwam, werd zij eensklaps door eene beroerte getroffen. De ongelukkige is enkele mi nuten later overleden. HOEVE AFGEBRAND De hoeve van Victor Marien te Bailen-op- Nethe, (Antwerpen) is ganrch door de vlammen 1,00 j vernield. De beesten zijn alleen kunnen gered 3,75 worden. De arme boer is garsch geruineerd. RIJTUIGONGELUK. Zaterdag avond kwam een dienstknecht van Jules Moencns, voerman te Kortrijk, van Wevel- ghem naar Kortrijk gereden met een wagen gela den met planten. De geleider zat voren op eenige planken die wat uitstaken, toen hij op zeker oogenblik zich overhelde als om naar het voorwiel van den wa gen te kijken. Ongelukkiglijk viel hij, kwam te recht op de kasseisteenen en werd het hoold ten deele overreden door het achterwiel van den wagen. Na de eerste zorgen werd de ongelukkige per rijtuig naar Kortrijk oveigebracht. Zijn toestand was on: ustwekkend. WERKONGEVAL. In de fabrieken van Ougrêe-Marhaye, was Florent Bertrand bezig met den trommel te her stellen, waarop de kabel van een wiel zich rond draaide. Eensklaps de trommel kwam in bewe- Mej. Clemence C.. wonende in de Carrousel- ging, de koorde rolde zoo snel af, dat een einde straat, te Brussel, kwam zondag avond thuis en. j van de koord den man in het aangezicht trof en vond er alles in rep er roer. Dieven waren tijdens morsdood nederviel. hare afwezigheid binnengedrongen en er eene j BRAND". Dijnsdag morgend rond 9 1/2 u. belangrijke som geld en verscheidene juweelen j js er brand ontstaan in de Spinnerij van Mr Van gestolen. De daders zijn onbekend. j Spranch, Gewichtstraat te Doornijk. De brand j is in de kelders van het fabriek ontstaan. herkozen worden. 0,25 Omdat Meylegem hem niet laat achteruit- steken 0.10 Omdat Stockman al 36 jaar De Werkman leest 0,25 Veel liever de Congo zien verbranden dan hein over te nemen 0,10 Dat de Kiezers van Meylegem moesten kiezen in het arrond. Aalst, dan ware Daens zeker 3 maal gekozen. Staalspoorweg-ho! logie Juistheid, sterkte. 26 fr., betaalbaar 3 fr. pe: maand Schrijven Clement Dechamps, horlogie- maker, 61, Regentschapstraat, Brussel. ARMOEDE-DRAMA. Men vond maandag morgend op den kant van 't water een pardessus, eene frak en eene muts liggen. Men. dacht dat iemand in 't water ge sprongen was. Men vischtte inderdaad het üjk op van een cigarenmaker, Henri V.., 49 jaar oud en die in de grootste armoede verkeerde, uit wan hoop sprong den ongelukkigen in 't water. De ongelukkige is getrouwd en vader van 2 kinde ren. De echte VLAAMSCHE ELIXIR, stokerij Bekaert, is de fijnste en aangenaamste. Vrouw overreden. Te Brussel, mevr. Marie D., werd op den hoek van den Vlaamschen steenweg en van de Varksnsmarkt, omgeworpen door eene kar. De wielen rolden haar over het lichaam. De onge lukkige werd gevaarlijk gewond aan het hoofd en den ruggraat. Proeft le PETIT BEURRE PAREIN van Antwerpen. GEERAARDSBERGEN. ONGEVAL. De huurhouder Isidoor De Vos, wonende op den Zak, vergezeld van zijnen knecht Victor Van Hoven, kwam uit het Zakstraa'je, met zijn ge span langs den steenweg van Edinghen gereden. Het paard verschrikte, ging op hol en botste op eonen boom het dier stuikte dood ten gronde. De Vos en Van Hoven werden met ge weld ten gronde geslingerd beiden klagen van inwendige pijnen. ATIJD BETER1 Ziedaar de h oone leus van het huis F. J. Danloy, Horlogerie de la Bourse, Beursstraat, 26. Inderdaad get-n huis in heel het land kan beter en goedkooper juweelen, uur- werken, pendulen, wekkers en regula- tuers leveren dan bovengenoemd huis, welk zijne artikels doet maken in de grootste fabieken van Europa. Alle concurrentie is onmogelijk voor wat prijzen en hoedanigheid betreft. LIJK ONTDEKT OP EEN VLOER. Sedert twee dagen had men Ameüe Plangaert, vader Hanui, vanille-koopman te Parijs. Vermciren zit reeds met 7 veroordeelin gen in Frankrijk en met 6 in België 't kan tellen. Zaterdag nacht is M. Ront, Bur gemeester van Col des Oliviers (Algerie) tegen zijn huis doodgeschoten. De kogel doorboorde hem het hart. Men heeft den inboorling, die hem vergezelde, aange houden. In Rusland hebben een troep Ter roristen eenige gendarmen aangevallen. Een gendarm is gedood en twee erg ge kwetst. Verscheide aanhoudingen zijn gedaan geweest. -- Een hevige stormwind heeft zich op de omstreken van Hankeou (China) neergeslagen. Er is veel schade. In Amerika is de kleine stad Walls en omstreken vernield door eenen hevi- gen wervelwind. Men schrijft dat er 25o dooden zijn en 400 gekwetsten. De kommandant Kristen, een der gekendste officieren van Duitschland, is van zijn paard gevallen tijdens eene course. Men vreest hem niet re kunnen redden. Nog 0,10 omdat P. Daens zou zegepralen met de Kiezing van Mei 0.10 Smijtitrtoch dien Congo van onzen rug, wanl dat ?al te zwaar zijn 0,10 l Omer zal u komen proficiat wenschen als j gij gekozen zijt, da 1 is toch Volk te Meyle gem 0.10 j Aalst. Voor de Zegepraal in Atei 0,20 Nieuwerkerken. Van Liekens en Boekskcs weduwe Desmed', 76 jaar, wonend op eene ka mer in de Menschlievcndheidstraat, te Brussel, ni meer gezien. De politie deed de deur open breken. Op den vloer lag het lijk der vrou v ui<- gestrekt. Een dokier verklaarde dat zij bezweek aan een hartkwaal. is eene watte di één nacht val- n ,r> i l'rgen, keelziekten en alle rhumatismen geneest U,1U c„ f- 11.i1 11e Thermogene ,5o fr. in alle apotheken. EEN WOESTE SLAPER. De politie trof Woensdag morgen, 2 uren, een man aan, die doornat lag te slapen en te ronken op den drempel van een huis, Hoogstraat, te Brussel. De kerel, wakker gemaakt, viel de agen ten aan. Geboeid werd hij naar het commissari aat in de Regenciestraat geleid en aldaar herkend Is zijnde V.een gevaarlijke kerel, uit de bede- verkoclit I 92 'aarsk°lonie van Merxplas ontsnapt en betrokken Aalst. Lied gezongen door H Van Geyt, 1 <n verschillende misdrijven. V. werd ter beschik- bij Je Vos, (verleden week vergelen in te j klD£ van het Parket opgesloten, zetten) 1,00 Het beste Flesschenbier, Bock, Munich, Uit Ninove, Burgtdam. !,00 Geuzen-Lamöic en vooral Engelsch Bier, wordt Uil voor het drukken van Manifesten 20j>0 Denderhautem, Kat. Van vier kaarters die spelen voor Steunionds en zich ferm amuseeren. 0.50 Leve de Democraten 1 Leve onze Volks vertegenwoordiger 0,50 De zieners zeggen blij We doen er nog 40 centiemen bij. 0,40 Liedjes vtrkocht op de Meeting van Aygem. 1,06 Uit AalstEen Democratische Huisvader stemt voor M. P. Daens. 1,00 Met 10 uil ons geburen stemmen wij voor M. P Daens. 1,00 Omdat wij zuilen vieren met plezieren met 10 uit ons geburen, voor M. P. Daens. 1,00 Uit Lede Maandag avond onder het drin ken van een glas bier, zegden mij 5 werk- nrans-Democraat, 3 met twee en 2 met éen stem, geven elk 10 c. voor het Steunfonds en samen onze 8 stemmen aan onzen onvermoei- baren vriend en leider der werklieden en j omdat al de Werkmans-Democraat onze I voorbeelden zouden volgen, omdat ze onzen achtbaren lieer Volksvertegenwoordiger met eene verpletterende meerderheid zouden zien j zegevieren den 24 aanstaande. Dat waren onze beste wenschen en zoo met moed vooruit. 0,50 i Rondgehaald na de Meeting op den Rester te Nieuwerkerken, zondagavond, door Baude en D'I lacseleer. 1,50 Uit de gedompelde straat. Uit Meire Van een kloekmoedige strijder Tist Vierkant. 0,50 De beleefdheid is een schoone zaak, met onbeleefd te zijn, wint men niets. 2,00 Uit Htrdersem Rondgehaald na het zin gen van het lied lk ben te oud door Alf. Kiekens, in de herberg «Den Uil» Gijsegem 1,00 Rondgehaald bij den wagenmaker. 0,50 schade is zeer belangrijk, OVERREDEN- Een voerman, Jan Tier- na genaamd, wonende te Montegnée, was met zijn rijtuig te Ans, de tram reed daar juist voorbij het paard verschrikte en liep op hol. De voerman viel en de karre reed hem over het lichaam Men snelde hem ter hulp, doch hij had reeds opge houden te leven. WREED ONGELUK Te Paturages, don hotelbaas M. Dubois, wilde een h. lf stuk wijn in den kelder laten afhollen. Doch Dubois verloor het evenwicht en viel. Het vat rolde hem over het lichaam Dijnsdag mor gend bezweek hij aan zijne wonden. Meisje verdronken. Zondag namiddag rond 4 uren, had Leonie Decuster het schip van haren schoonbroeder, die te Lessen lag, verlaten om eenige boodschappen te doen. Gelijk zij wederkeerde en zich op het schip wilde springen viel zij in '1 water. Korts daarna zag men hare kloeften drijven men be gon er na te visschen en haalde weldra het lijk van het meisje uit het water. Ze was 14 jaar oud. MOORD TE LA LOUVIÈRE. De rentcnierster madame Jules Debelle, oud 80 jaar, is aldaar vermoordze woonde gansch alleen dieven waren ingekomen langs over den hofmuur de vermoedens vielen op zekeren Mau- puis, uit de Gebuurteeen huiszoeking bracht aan 'c licht dat in hu i huis verborgen waren geld en juweelen gestolen bij de Re tenierster, alsook voorwerpen gestolen in de kerken van Houdeng en Morlanwclz. Vrouw Maupuis zegt dat hun inzicht niet was de rentenierster te dooden, dat ze gestorven is van schrik. Dit wordt bevestigd door de Wcts-Dokteg' Ja zoo is 't Van dief tot moordenaar is de afstand niet groot. LA LOUVIÈRE. Maupuy heeft alles be kend by het verhoor wilde hij zich doodschie ten Nu blijkt het dat de vrouw Maupuy een echte Martelares was en wreed mishandeld werd. Er zijn 3 kinderkes, 't oudste 6 jaar. Arme schaapkes. Schrikkelijk ongeluk. Zekere Herbignat, elecrricieu, wonende L Montignies-Neuville, was te Flemalle voor eene firma van Charleroi gelast om eene geleiding voor dcc ricueit te leggen. Zaterdag avond werd hij rer plaats door eene strooming van 6000 volts getroffen en op den slag gedood. WEEEDE VECHTPARTJ Zondag avond, rond 10 uren, zaten Itaiiaansche werklieden, allen bedronken, in eene hcrhcig te kaarten te Aulnes (Groot Hertogdom grenzen). Er ontstond twist. De Italiaan: chen trokken hunne messen en begonnen te steken en te kerven. De baas, Laurent genaamd, die tus- schen het gevecht wilde komen, bekwameenen steek in den rug en werd overslagen en over- stampt Een werkman, Eucchini, bekwam drij erge messteken, vier anderen werden ook ge kwetst. De toestand van Luccbini is zeer ge vaarlijk en deze van den baas is hopeloos. Deze is vader van Familie. De stoomboot Gala en Attentive MOOUSEL. Hulde en eer aan onze moedige Spelers van Moorsel die opnieuw eenen schoonen zegepraal behaald hebben bij het openen van den Kaats- kampstrijd te Baerdegem, op de straffe partijen van Denderbelle en Wieze. Aan de behendigheid, dapperheid en wijze ver maningen van het alombekend Charelken, aan de buitengewone slagers Moortgat en Van Moesieke die te Herdersem reeds blijken van vaste en re gelmatige spelers gaven, aan Remi Joostens, die voorwaar een onvermoeibaren sterken speler zal worden, hebben wij deze schoone victorie te dan ken. Vier partijen waren geroepen om Baardegems- kaatskampstrijd te openen, en speelden in de volgende orde Moorsel 7 spelen, 41 vijftienen tegen Dender belle 5 spelen, 32 vijftienen. Wieze 7 spelen, 33 vijftienen tegen Hofstade 2 spelen, 25 vijftienen. Wieze 3 spelen 26 vijftienen tegen Moorsel 7 spelen 32 vijftienen. De strijd in de vorige en laatste Lutte heeft hardknekkigen vurig geweest, maar de zwakheid van Charelken en zijne medespelers zal Moorsel veel victoriên verschaffen. Een Toeschouwer. verkocht bij Emile Van der Perre, Idaliestraat 18 zijn tijdens de nachtmanceuvers op een Brussel. gebotst. De Gala is in twee stukken ge- .1801 tin;; le Sji heden Zondag, bij VERLEYSEN. om 5 uren namiddag. iUDodo&em aan de Statie, DOOFHEID BESTAAT NIET MEER Leest het belangrijk artikel dat heden ver schijnt op de derde bladzijdet van ons blad. OTTOMOBIELEN WEEROM 2 SLACHTOFFERS. Ik lees in de gazetten van hedeu vrijdag Woensdag avond te 6 uur te St Gillis Konstan- tinopelstraat, een manneken van 5 jaar, F. B. wordt door een ottomobiel overreden en over- l wield. liet arm kind werd in wanhopigen slaat naar St Pieters-IIospitaal vervoerd. Donderdag, verscheide Officiers van Brugge i warin in intrid Te Syssele op de groote baan j een ottomobiel komt afdoor 't snijdend gefluit j verschrikt 't peerd van den ouder luitenant Poche I steigert, de officier valt on wordt zijn hoofd ka pot gereden men bracht hem naar 't Hospitaal i alwaar hij stierf. Welke slag voor de Familie, die te Brussel woont. Rijwielongeval. j Een onbekende wielrijder wierp zondag avond j op dc Scunelaan, te Brussel, Henri Verstraete, I oud GS jaar, omver Men nam htt slachtoffer op r.-iet een gebroken been en erge kwetsuren aan den rug. De wielrijder verdween pijlsnel, zonder zich om den ongelukkige te bekommeren. DROEVIG EINDE. Eer. deftig werkman, L. M., 5o jaar, arbeider 0 2G 'n Zuidstatie te Brussel, ging henen meteen pak dat zijne vuile werkklecderen bevatie. Een mee tergast beschuldigde hem hout en briketten meê te nemen. L. M. gaf dezen een kaakslag van verontwaardiging. De werkman werd bedreigd met doorzending. Wanhopig wierp L. M. zich in de Zexuie. Zijn lijk is opgevischt. Drama van de Dronkenscbap. Maandag middernacht, te Ixelles, waren de echtgenoten Z.., samen uitgegaan en kwamen be dronken terug. Onderweg ontston i er twist. De man woedend, werpte de vrouw in den grond en sloeg verscheidene malen haar hoofd tegen de spende van den bijgang. De vrouw bekwam erge wouden aan den schedel. sneden. Uitgenomen eer zijn al de ma trozen kunnen gered worden. Te Lodz (Polen) heeft een troep terroristen maandag twee soldaten en een policieagent doodgeschoten. Te Torrevieja (Spanje) zijn onlus-j ten ontstaan tijdens eene katholieke pro-: cessie. Een twintigtal revolverschoten zijn op den stoet gelost. Er zijn twee ge kwetsten. Te Cherbourg ^Frankrijk) beeft eene.. ontploffing in het Arsenaal plaats gehad. Drie werklieden werden erg gekwetst. Uit Lublin wordt gemeld dat de russische politie den zetel der sociali- stiche partij ontdekte. Drie honderd personen, meest arbei- bers, werden aangehouden. Daaronder bevinden zich verscheidenen die politie mannen zouden vetmoord hebben. In een huis werden 5oo patronen, 2 bommen en in eene andere woning drie bommen ontdekt. SCHRIKKELIJKE WRAAK. De echtgenoten Ouliers-Bultée, te Duinkerke, loefden in slechte overeenkomst. De man dronk en mishandelde zijne vrouw. Zaterdag sloeg hij haar weder en dreigde haar te dooden. Zondag morgend, de vrouw was aan 't huis houden bezig, waar alles ontbrak, en zag haar man ronkend liggen te slapen ze dacht aan de slechte behandelingen en een wreed gedacht tot wraak kwam haar te binnen. Ze nam een pot kokend vet en goot het op het aangezicht van den slaper. Dc man zal waarschijnlijk blind zijn. Te MARSEILLE is aangehouden zekere Vermeiren, bijgenaamd Henne quin, een Belg, door de policie van Pa rijs aangeduid als de moordenaar van Krouijk der Week MAANDAG. Gisteren, een goede en schoone Democratische Dag geweest 's morgends te Eychem, 's namiddags de groote Vergadering t'Aalst, ons Lokaal %eel te klein; hertelijke en moedige geest drift ten 5 ure Meetingen te Nieuwer kerken en te Haaltert, te Nieuwerkerken 5 Sprekers en niemand die wegging, 't zijn groote dagen, de dagen voor de kiezing. Heden, maandag, de eerste uren hel der, zonneschijn; rond 8 ure koude vla gen De Melkboer zegt 't Weêr geneest stillekens, doch er hangt nog bucht en vuiligheid in de lucht... Goed weêr, zegt hij, voor uw kiezing. En hoe is 't op den Buiten Goed, vele oogen beginnen open te gaan, doch er zijn Boeren die nooit van hun leven zullen willen vrijelijk en eer lijk oordeelen. Zoo heeft men er die ste keblind blijven in dat Katholiek.. 11 ure. Alle slach van weêr; 't is warm geweest en koud zonneschiju en grijze dikke locht. 12 ure. Ik maak mij gereed voor de Kamer 't is zitting ten 2 ure, alhoewel de Kongo voor de kiezing niet kan ge stemd worden; 't is zoo onmogelijk als de Zon met zijn handen vastgrijpen. De Katholieken zijner niet kwaad om: Na de Kiezing zullen ze hun handen vrij hebben. WOENSDAG, 29 april Gisteren was 't Regen! Regen! bijna geheel den dag Wij moeten rond 6 ure tusschen de druppelen naar de Statie loopen. Een onzer Medeleden der Ka mer is overleden, M. Brabant, van Nij- vel, in de 63 jaren, na een korte ziekte. 5 ure 20 Een belgeklink Een B<>1 'richting'. Mijn vriend Jan uit de Nieuwe Wereld die zijnen Pasohen houdt nu is hij onder Mijlbeek onder de Dekens Raemdonck en Van Doren was hij bij Aalst gerekend... Laat ons knielen en bidden voor den kloeken Democraat, die al 16 jaar op zijn zetel, zit vastgekluisterd...g Och de PaascTP' Communie I die groote troost bijz voor ziekelijke, voor arme, voor lijdende raen- schen. Door de menschwording Kristi werd de Godheid vercenigd met het arme menschelijk Geslacht. Door de Communie is de Godheid innig vereenigd met elke ziel. Wij vergeten het, onge lukkiglijk. Gisteren eer. heldere schoone lente avond geweest Felice Novella!.. Gaan wij eindelijk goed weêr hebben. Vol gens den oud-Majoor zal 't van 1 tot 9 mei, koel zijn met regenvlagen van 10 tot 17 geweldige wind en regen bon?a, gaat dat niet eindigen Van 18 tot 27, langzame warmte, veranderlijk regen, nu en dan eenige zonnige uren van 28 tot 31 redelijk schoon... Goed om naar den Kongo te trekkenwant volgens de Katholieken, 't is er 't Land van Be lofte... Voor de rijke Kapitalisten mis schien maar voor de menigte van 't Volk, voor Burgers, Boeren en Werk lieden Er staat niet veel goed, op dat berdeken. cXalbK %9<xtez<lacj' Gisteren een ubgelezene schoone Dag geweest; Warm, zelfs heet, Bellaflora Het is jeugdig groen en bloem al wat ge ziet De Meimaand, toegewijd aan de Moeder Gods; wat een Huishouden is zonder Moeder, dat is de Kristene Wereld zonder de Moeder Gods de Godsdienst, 't is verheven ideaal, 't is de volma king der Natuur en der Rede, het is Moed, Troost en Vreugd in ons Leven Vandaag overtrokkene locht, doch warm, zeer groeizaam weÊrten 2 ure is er Zitting in de Kamer, en binnen 8 dagen zijn de Boeken toe Sprekende van Kiezing, ik heb dezen morgenen hertelijk moeten lachen in de Dernière Heure is Interwiew uit Aalstde Liberalen verzekeren dat ze 2 man hebben in de Kamer M. Rens en M. Vander Schuren de Socialisten roepen en zweren dat M. Huysinans reeds in de Kamer zit is 3 man voor eenen lijst voor mij blijft er dus niets over ik ben zoo plat geklopt als een oud centiemken doch ai schrijven ze dat duizend, duizend keeren in de Volksgazet en 5o duizend keeren in den Vooruit, '1 woord blijft toch altijd aan de Kiezers't zijn de Kiezers die zullen oor deelen. In zijn Interwiew is Meester NICHELS bijzonder komiek Daens is kapot, hij heeft niets meê dan eenige Fransmans (die weg zijn) en eenige Reizende Werklieden, met welke hij dage lijks reist in derde klas dat is toch geen schelm stuk een Volksvertegenwoordiger die in derde klas reist... En, voegt M. Nichels erbij, Daens gaat onderwege van den eenen wagon in den an deren 111 Waarlijk, ik wist niet, dat ik zulke kunst bezat In den Expres-Trein zittende van 6 ure 8of 6 u. 14, die nergens staan, onderwege uitstappen en van den eenen wagon in den anderea stappen III Wat zullen wij nog al hooren in de 3 weken die J komen I 11 ure 30. Zware warme luchtde Boter is in afslag. Aan de Zeehave van Aalst is 't een woeling ongewoon St Annabrug is gedraaid en g'heel de Bisschopstraat, tot aan de Werfkapel staat vol wagens en karren met het geld van den Bolvaar-W'ildernis aan Mijlbeek:kerk konden ze St Annabrug dobbel breed maken en de Bis schopstraat verbroeden Te lleire (Oosttlorp) Bij BELLENS om 101/2 ure voornoen. Te l lierzele Zelfde Zondag bij DE MAYER om 4 uren. 'I Erpc Op Zondag .1 Mei 0111 G 1/2 uren bij D. De Troyer. Moorsel Op maandag 4 Mei bij A. De Munter om 8 uren 's avonds. Onze Stadsgenoot De Ruddere heeft 6 jaar zijn medegenoot Dumortier is eraf met 4 jaar. Sedert gisteren hebben wij warme zoele lucht't is de Lente, el Printano Ze gaan beginnen aan de Grondvesten der Basiliek van Koeckelberg die Grondvgsten zullen 1 millioen kosten. Te Goslar (Duitschland) heeft men een aanslag met dynamiet, tegen het standbeeld gericht van Bis marck. In Oostenrijk is een Minister, Peschka schielijk gestorven. Te Brussel had vrouw R..., vrijdag een ke tel ziedend water op den vloer geplaatst. Haar 6jarig dochterken viel er in en werd vreeselijk verbrand. Te Brussel, in de August Ortstraat werd een 80jarigen grijsaard door eene karre om geworpen. Hij werd zoo vreeselijk gekwetst dat hij reeds 's avonds bezweken is. Te New-York zijn 2 electrieke trams opeen gebotst. Negen personen werden gedood en 30 gekwetst. T' Antwerpen hebben drie kerels, op de hoogte der Plantijnkaai, woensdag avond, een chtneeschen zeeman aangerand en een gouden pond afgenomen. Ottomobielongeval. M. P. Piroi, bakker te Leuven, kwam met kar in de Mechelschesteenweg afgeredeu in volle vaart kwam een otto nobiel afgereden, de bakker sprong van zijne karre en hield het paard bij den toom loch het begon zoo erg te slaan en te deinzen naarmate den ottomobiel naderde. De ottomobiel raakte de kar die beschadigd werd en buiten gebruik werd gesteld. De ottomobiel werd ook nog al erg beschadigd. DENDERMONDE Het zijn daar treurige stukken de Liberalen zijn te zacht geweest met M. Van Damme, die valsch en onrechtveerdig handelde met de Democraten. Ik versta niel hoe een Liberaal zich met M. Van Damme ..p een Meeting durft toonen. En alles vinden ze uit Gisteren zegde een Liberaal mij op den Trein Het akkoord was niet geldigPlancquaert had niet geteekend. Neen, maar Priester Daens en De Backer hadden geteekend met M. Van Damme Die meest stemmen heeft, 3 jaar. de andere éen jaar... Priester Daens, De Backer, Van Damme. Daartegen kan niets op Die zijn woord niehoudt en zijn handteeken verloochent, wat is hij EREMBODEGEM. Als die vuil historie Jaar aan de Statie niet eindigt, zullen er in 'tkort ander rapporten komen. De schandaalgevers houden zich verwittigd AALST. Zaterdag 2 Mei Tarwe 00,— a Haver per 100 kilo 19,00 a 20,— Aardappelen de 100 kilo 7,50 a 8 00 Ajuin de 100 kilo 13,50 a 15,50 Boter per 3 lalo 7,50 a 8,00 Eiers de 25 1,89 a 1,98 Viggenen, per koppel 60,00 a 70,00 NINOVE. Dijnsdag 27 April Tarwe 19,00 a 20,00Boonen 16,00 a 17,00 Aardappelen 7,00 a 8,50; Koolzaad 00,00 a' 00,00 Lijnzaad 00,00 a 00,00; Boter, de kilo 02,80 a 00.00. VEEMARKTEN GENT. 24 Mei Er waren 19 beesten meer dan verleden week. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,45 tot 1,60 ge slacht vlcesch. De kalveren van fr 2.00 tot 2.30 per kilo, gesl. vl.: de schapen van 1,50 tot 1,65 per kilo, gesl. vlde varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 0,88 tot 0,95. GENT1. Vrijdag 24 April Witte tarwe 23,00 a 00,00rogge 20,50 tot 00,00; haver 21,50 a 00,00; Boter de kilo, 2,70 a 2,90; eieren, de 25, 1,70 a 2,00. BRUSSEL, Kalvermarkt. —Tentoongestelde dieren 320 Prijs per kgr. levend gewogen fr. 100 tot 1,25Lammeren 000 prijs 00 a 00 Vkiikensmakkt. 27. April Tentoongesteld 392. Prijs per kilogr. op voet 0,88 a 1,00. CUREGHEM - ANDERLECIIT, 28 April Te koop gesteld2043. Prijs per kilo op voetOssen 0,87 tot 1,02stieren 0,66 tot 0,92; koeien en veerzen 0,64 tot 0,86 Kalveren 0 64 tot 0,86.

Het Land van Aelst | 1908 | | pagina 2