4 f Bakker Natus DE ¥0LKSEEUW r, lit m K'mtrvu Orgaan der Christene Volkspartij Godsdienst - Vaderland - Vrijheid Éjri Ceuen nan jJrieskr Daens Twee oude Bewaarders Sterfgevallen. Mijne Zitdagen Nummer 45 L Zondag 8 November 1908 8"" Jaargaug BUREEL EILAND CHIP KA, WERF, AALST Gewone Annoncen 20 eentiemen per regel; Annoncen op de B-* BUdijjfr §0 etatteaw Rechterlijke Annoncen 1,00 per regel LAND 1 lOOFDOPSTELLER-miSTUUKBtt P. DAENa-MAYAW. - Aan dces blad behoort een bijvoegsel Ik ben er gestadig aan bezigmaar 't vraagt veel werk en opzoekingen, in brieven, in dokumenten, in arti kels van Gazetten, in Verslagen der Kamer, in traditiën; daarbij ik zit tot over den kop in 't werk het gaat dus voort, langzaam, toch voor Nieuwjaar, als 't God blieft. Wat mij onlangs diep trof, was het hoofdstuk als Pries ter Daens terugkeerde uit Rome, op einde Mei 1895. Rome had den vurigen wensch uitgedrukt den Vrede te zien komen tusschen alle Katholieken, tot verheffing van den Godsdienst en Vrede der Volkeren... De Brieven uit Rome staan in 't Levensbeschrijfmen zal ze lezen. Priester Daens keerdeterug met inzichten van Vrede Persoonlijk veel, alles toegeven maar toch altijd de vrijheid der Kristene Volkspartij eisschen want zonder de vrijhetd kan niet gewerkt worden en in 't Vatikaan lag de Wereldbrief voor de Werklieden boven alles. En wat gebeurde er Nauwelijks was Priester Daens terug, hij had nog geen letter geschreven, toen de De nderbode met zijnen aan hang begon te spotten en te lawijten zonder naar Bis dom of Dekenij om te zien. Die Dcnderbode riep af, dat er geen spraak kon zijn van OVEREENKOMST da' Priester Daens en al zijn sleepdragers zonder onderscheid Leugenaars waren Twistzoekers. Volksbedriegers, Revolutionnairen, Rakkers, Scheurmakers. In zijn Nr van 16 Juni 1895 gaf de Denderbode een komediestuk met voorspel en 4 bedrijvenen in dat komediestuk werden de Kardinalen en Priester Daens zoo walgelijk spotachtig voorgesteld dat de Bien Public er een Hoofdartikel tegen schreef en vlakaf zegde Den- derbode, uw taal is niet Katholiek, maar wraakzuchtig. Doch, Denderbode ging voort de Democraten te ver ketteren en te verpletteren. Dit gebeurde in 1895en in 1908 is die booze haat verre van gekoeld te zijn. Ja, verre van gekoeld te zyn Het is een wilde razernij, men zou niet durven veron derstellen wat in Aalst plaats heeft maar ik moet erbij voegen dat vele Katholieken hunne verontweerdiging niet meer verbergen G'hebt daar den HANDEL IN KANTEN van mijne Dochters waarom het verbergen Die Vervolging en Broodrooverij, gedurende 15 jaar, waarbij nog ander On gelukken, hebben mij gansch ten onder gebracht wij bezitten niets meer mijn Kinderen kunnen van mij niets erven dan dat hun Vade< schromelijk veel geleden heeft, en met noodzakelijke koppigheid alles opgeofferd voor de heilige Volkszaak Om een deftig bestaan te vtnden, ons Kinderen werken geheel den Winter als slaven wij geven ons hertebloed om eenen Winkel te openen in Oostende.de Woesten zien dat er veel en schoon Kante voren liggen, en aanstonds ze schrijven in hunnen Denderbode dat de Familie Daens moet rijk zijn, om zulk Magazijn te kunnen openen. Kan men iets gemeiner, iets lager uitdenken 't Sesoen is uit het heeft aan de verwachting niet beantwoord de kosten zijn daar groot geweest toch is elk treffelijk betaald en nauwelijks zijn onze Dochters terug in Aalst, of die groote Denderbode is daar terug, om te spotten met die Onderneming, om zijne vreugd te laten blijken voor het niet-gelukken, om aan die Dochters te zeggen 't Is de schuld van uwen Vader, hij heeft zich daar laten zien en om uit zijn gewoonte niet te gaan van grof en lomp te liegen, daarom schreef de Gazet van heer Woeste in haar Nummer van 25 Oct. 1908, lslc bl kol. 5 Gingen de zaken niet naar wenscli, 't is dc schuld van Groene Pie, die van 's morgends lol 's avonds met een siuk stinkstok in den mond door 't bovenvenster lag te sjoeren. Een ander uithangbord, en wellicht gaat het beter. Zooals ik reeds deed opmerken, al wat ik deed, was 2 3 keeren per week over en weer reizen, met moeite de TAFEREELEN UIT DE 33 XT X "V E 1ST "W E E. E L XII. AMOR VINCIT DE GOEDHEID ZAL ZEGEPRALEN Gelijk wij gezien hebben, had M. de Pastoor de Vrouw van den Garreelmaker bij hem ont boden, rond 8 ure, halt 9. En daar was ze daar zit ze nu recht voor hem in zijn eetplaats spreekkamer waar hij ge- wonelijk't Volk ontving. De Zon blikkerde schoon en vrolijk door de vensters het was een aangename zomersche da" en de goede Herder zegde in zijn eigen f De Natuur zoo schoon, zoo aanminnelijk, en de menschen dikwijls zoo boos en zoo hard vochtig, zelfs in een Kristene Land, dat een Tabernakel zou moeten zijn van broederlijke Lieide. Moeder Fina, sprak de Pastoor welk schoon weer vandaag Ja, M. de Pastoor, 't is een zomersche dag te wege. - En thuis bij u, mijn Vrouwken, ik hoor, dat het niet al te best en gaat, dat er zwarighe den zijn, onverwachte moeiclijkheden. Ja, ja, heet de Vrouw hem toe. Er zou-Oneenigheid zijn en Scheiding. Volledige Scheiding, Mijnheer Pastoor. 1 Heb ik met gehoord van Proces Ja zekerlijk, 't Proces gaat voort. En ik had Leander verwacht. Dat is gedaan, Mijnkeer de Pastoor, hij moet langs onzen kant niet meer komen, dat staat zoo vast als uw Kerk. 'k Weet het. Vrouw. #Zee groeten en terugkeeren. 5 uren trein per dag, 't enls^j geen spelen gaan. Doch dat alles is niets gewonelijk laat ik den Dender bode onverletsoms noem ik hem niet in 3 A 5 maandtm doch hier vraag ik aan iedereen Hoe vindt gij de han- delwijze van dien Denderbode Kan er iets walgelijker litgedacht worden Dat elk onderzoeke en antwoorde P. DAENS, VOLKSVERTEQENW_>' spreken met Die een hert heeft, een gezond hert, streeft naar hooger ideaal. Zondag was 't een Processie van Volk naar 't Kerk hof, campo santo. zondag en maandag. Uit Nieuwerkerken goed nieuws: Eer lang Democraten-dag en nu ligt er reeds een goed vast brugsken over de beek achter 't Kasleel-Regelsbrugge. Dank en Proiiciat! Dijnsdag 2 Buitenmenschen in ons Bureel, uit 't Land van Nixove, z lof en bewondering over Jau Baptist van Neerhasselt, on zen vriend totterdood en nadien nog; ze zijn in Stad met karre en peerd en komen om eenige schoon Boeken de grooten Uylenspiegel onlangs aangekondigd aan 1 fr. alsook dc Gemeentewet, klaar uitgelegd aan 2 fr. Ik vroegHoe is 't op de Parochie Goed, zei de oudste, 'ne man van lengte en wezen gelijk Meester Lieven, goed, onze Pastoor is een brave man, maar den anderen voor den dezen die weg is, hij werkte om al de menschen hun Geloof af te pakken. Hoe dat Ei ja, met hoo- veerdig en bot te zijn en altijd op zijn Volk te kijven. De menschen moesten zich geweld doen om naar de Kerk te Ëaan. En nu Elk gaat geerne naar de Kerkelijke 'iensten. Droeve stukken Ik weet het, er zijn veel echte goedhertige Pastoors, gelijk den Pastoor uit ons Verhaal der Duiven, maar een enkel Priester die de rijkdommen dient, doet toch zooveel kwaad. De woorden van 't Evan gelie aan de Priesters die op 't Doodbeeldeken van Pas toor Daens s'aan Gij, Priester, kunt God niet dienen en de rijkdommen. Te LEDE op 't Vlaggefeest, ERPE kon er niet zijn door de inhaling van den Geneesheer Wynant, inhaling die éenparig en onpartijdig was dat zegt veelHemel en aarde spreken dank aan een Genees heer, die zijn eigene vrije overtuiging heeft, maar verder zich uitsluitend aan zijn verheven Ambt toewijdtte LEDE was Zondag een goede zeer nuttige Vergadering met Sprekers uit Lede, Welle en Aalst. Te LEDE, edel in goede wilskracht, is het Expositie geweest van Tabak en dijnsdag was 't de eerste Tabakmarkt, zoolang 't Se soen duurt, eiken eersten en derden dijnsdag. MOOR- SEL bereidt een sterke memorie over d'Hop en te BAM- BRUGGE is M. de Pastoor berecht... Maar zeg eens welke ezel heeft over die Gemeente geschreven dat daar geenen Halle komt, omdat veel Bambrugsche vrij gestemd hebben, volgens hun hert Ha, er zijn haatdragers die expres den halte tegenhouden, 't Is goed om weten en 't wordt onthouden. In die Vlaamsche Stad, de zittin- 2% OPT PI IK. gen van den Gemeenteraad, met verslag en al, in 't Franschde Nijverheidsschool in 't Fransch; en als Raadsheeren Kerkhof, Delbaere en Peel Vlaamsch vragen in die School, de neuzen worden opgesteken in die Vlaamsche Sta.i, bij 't rijk Katholiek Volk 't is al Fransch, en de Franschgezinden 't Vlaamsch Volk regeeren En dat gebeurt in Kortrijk, waar de Vlamingen der jaren 1300 zoo luisterlijk verheerlijkt werden Waar Priester Gezeile zijn Gedenkzuil heeft! En is 't waar? Nemen ze daar ook het stelsel aan van den heer Woeste Dat beloften niet moeten gehouden worden In de Schilderij-diefte was een premie uitgeloofd van 20,000 fr. Nu wil Kortrijk er van af zijn met 1000 fr. aan den Smid Quequin. Maar een Gendarm van Thielt en een Champetter van Pitthem hooren langs dien kant niet; ze trekken de Stad op Tribunaal... Fondsenblad, Landwacht, Volksvriend enz. van Gent, schreven onlangs Voor de Vlamingen is niets te bekomen, NIETS. Waarom Omdat ze zich machteloos willen. Vlaamsch Katholiek Weekblad van Ant werpen, staan de bitterste klachten tegen Katholiek Mi nisterie en Katholieke Meerderheid, die geen stap vooruit willen met 't Vlaamsch. ONS RECHT bedreigt het Minis terie en zegt dat te Antwerpen en Leuven afzonderlijke Vlaamsche lijsten zullen opkomen met de Kiezing... De wil kan goed zijn, er komt een ware kloeke Vlaamgezind- leeren en ons laten overtrampelen door dien..., dien wreeden Bakker, en door de profetebecs van zijn wijf, als ge daarin gaat, 't is te wreed om bepeisd te worden Een Kat, een lief braai dier, w'hadden ze noodig, Mijnheer de Pastoor, tegen de ratten en de muizen, die anders ons Koopwaren komen afknagen, ons Kat, een An gora, mijnheer de Pastoor, de pareilj is nievers in geheel ons Land,... en dat wordt vermoord, doodgeschoten, ik zie 't arme schaap haar lijk daar nog liggen,.,, is 't niet om subiet dood te vallen En dat is voor een Duif, die nu toch geen goed en doet in de wereld Is 't niet al wat schandaleus is En zoo ging die Vrouw voort, een kwartuur lang, altijd meer en meer in koleire, om zoo te zeggen razig, en eindelijk losberstende in snik ken en weenen, dat haar woorden er gebroken en gewrongen uitkwamen De oude Pastooi zegde niets, sprak geen en kel woord, een lange ondervinding had hem geleerd dat zulke stroom niet kan tegengehou den wordenhij luisterde dus met goedheid en geduld, en als de Vrouw uitgesproken was, en daar zuiver beschaamd zat over haren uitval in de Pastorij, danzweeg hij nog eenige oogen- blikken Mijn braaf mensch, zegde hij eindelijk, al wat ge daar zegt, is waar nooit mocht uwen gebuur den Bakker dat gedaan hebben, met uw Kat dood te schieten had hij zijn Duif niet we derom Ge steelt mijn woord, mijnheer dePastoor; Ge zijt nu alle twee te ver gevorderd, om weerom te keeren, daar wil ik niet van spreken; ook ontbreekt de Tijd mij, om daar dieper in te gaan; ik moet naarStanse's aan den Boschkant gaaiE de Man ligt erg ziek, in stervensgevaar en er zijn daar 5 klein Kinderkes Och erremen, Mijnheer de Pastoor Ja, die arme Vrouw ons leven, elks leven In ONS RECÊiT ABONNEMENTSPRIJS MO Fr. '8 Ja»rs voor de Stad;—8.50 Fr. voor den Buiten; 8,50 roof al de momda Insthrjjvingep worden op alle tijdstippen d*s goaoaw YAN AËLS1 held in de Hoogescholen. Doch afzonderlijk opkomen Zich bloot stellen aan woedende wraakzucht Zal dat mogelijk zijn Het beste ware laten panacheren of een ernstige poll in de Katholieke Partij... In alle geval met de Volksmacht komt de Volkstaal op. Dat willen de Ka tholieke Vlamingen van Antwerpen niet aannemen, zelfs als ik t'Antwerpen op hun Meeting zegde Algemeen Stemrechtelke man èen stem dat is de zegepraal van 't Vlaamsch I Toen stond 'ne Witte Pater uit Averbode of Tongerloo recht, hij riep iets van Frankrijk, en aan Volksvertegenwoordiger Daens werd het woord afgeno men. Och, die Pater kan letterkunde maken, maar in den strijd voor Volk en Taal, als hij te stout is, de rijke Be waarders zenden een Briefken die Pater met al zijn be slag wordt bij zijnen Overste geroepen en 't is Zwijgen braaf zijn I of naar 't openbaar Kapittel. P. DAENS. Krik, Krik Wat is er, Krak Waar- jr'i y om die Eksklamatie Krik, die Democraten Wat is eraf, Krak? Hun hoogste sprongen zijn toch ge maakt 't Zal nu al wel zijn I Vriend Krik, lupus in fa- bula, waar zijn uw droeve zinnen Het is nu, dat die Democraten bijzonder opkomen, men zou zeggen een goed Zaad dat lang in den grond gelegen heeft en dat nu opschiet. Maar Krak, gij zegt dat om mij in 't garen te jagen; wat gij vreest, is onmogelijk de felste mannen zijn weg, Advokaat De Backer is dood, Smid Lambrecht is dood, Pastoor Daens is dood, Pieter Daens is aan zijn alder- leste jaren wat blijft er nog over Arme Krak 1 G'en ziet niet dat er overal een macht 't Is 't lot eens voor ons van Democratie opkomt, de Schrik gaat weg, in de Stad allen, vroeg of laat; de en hij de Boeren die niet meer willen gedwongen zijn Dood niemand over- ^n a's w'ï ons band afnemen, Krak slaat -Te Gent is onlangs overleden E H. Van Mol, - f» als de Boeren ze^en: Bewerkt gij zelf uw Land! Aalmoesenier in 't Cel.-evang, een vrolijke, kloekmoedige Maar, Krak, wat doet eenPartik als de bijzonderste idvruchtige Priester, Aalstenaar, uit ons Gebuurte, j zijn Achter den Daens, die nog leeft, zoon I Ififl atTe Gent is onlangs o\ lmoesenier in 't Celgevang, et» .1»..^, -b- - godvruchtige Priester, Aalstenaar, uit ons Gebuurte, Aanvoerders weg zijn Achter den Daens, die nog on van Jan Van Mol, beenhouwer uit de Molenstraat, wie is er nog iid nn7pn crnpHen hprfvrienri pp.weest. nooit een w<>or- Wie Is er nog elke vraag Maar, Krik, ge altijd onzen goeden hertvriend geweest, nooit een w<>or- deken onverschil, een vriendschap zoo 't scheen voor eeuwig bij de opkomst der Democratie wij moesten voorwaarts en 't was de scheiding met hem, gelijk met veel andere Vrienden w'hebben samen veel vrolijke uren overgebracht bij den Heer ruste zijne lieve ziel. Te Aspelare is overleden mevr. Sophie Torrekens, we duwe van M. Jan Battist Sterck, geboren te St Lievens- Essche in 1829. Het was de Moeder van den vermaarden Demokraat, feilen Inrichter, diepen Denker en knappen Schrijver, overleden in Januari 1895. Priester Daens sprak zijne lijkrede uit op 't Kerkhof van Aspelare en zegde 0. a. Hij is gevallen als een held op het Christen slagveld hij is gevallen, slachtoffer van zijn edel en grootmoedig hert. Had God hem de Gezondheid willen bewaren, ah, welke schoone roemrijke loopbaan zich voor onzen Frans uitstrekte 1 Zijn helder verstand, zijn stalen wil, zijn heer lijk talent van schrijven en bovenal zijne edele ziel, dat alles voorspelde zekerlijk eene schitterende toekomst onwaardeerbare diensten zou hij bewezen hebben aan zijn Vlaanderen die hij zoo lief had, en zoo teederlijk en dichterlijk beschreef in zijn puik werkje: Onze Dorpen.» Hij droomde dikwijls van het schoone en grootsche Vlaand<"""n van voorheen en aan de verrijzenis van dat geliefd .aandc wilde hij meêwerken inde maat en ben- -.aai i ter krachten. -u Vrfend, vaan - ..-.-ohzz gebed-n, in het H. Vt. offer zult gij nooit vergeten woróen Tot INLICHTING EN NIJT DER Reizende Werklieden, Groote openbare Werken in aanbesteding geweest. In de 12 Apostelstraat, 34, te BRUSSEL, Bureel van groote Werken voor verscheide jaren. Daar is ook de Zetel der groote werken voor de Tentoonstelling van Brussel. TE HAMME, groote herstellingen aan baan 1 en 2 en te Cobbegem aan baan n° 7. De Groote Werken aan de ZAVELKERK TE BRUS SEL zijn aanveerd door M. Capel, van Arlon, voor 131,966 fr. 21 c. Groote herstelling aan Kerk en Gemeentehuis te St Maria-Audenhove aan 9899 fr. 88 c door M. J. B. De Weerdt, van Roosebeke. KALSEID1NG van Brussel op St Pieters-Leeuw, op de Gemeenten Vorst en St Gillis, aang. door M. F. Soin, van St Gillis, voor 23,450 fr. Vergrootingen van 't Gevang van Oudenaarde, aan\voor 59,445 fr. doorM. A. De Vleeschhouwer, te Audenaarde. een Vadronske bidden aan 't Heilig Missie- Kruis, bidden, mijn braaf Vrouwken, geelt aan ons hert veel Licht, Troost en Sterkte Mijn groetenissen thuis De Pastoor stond recht, maar de Vrouw bleet zitten Moederke, gelijk ge zegt, de zaken van uw Proces zijn te wijd gekomen dat Proces zal u alletwee veel geld kosten uw Familie van alletwee zal diep verscheurd worden; bitterheid en bijtendheid zullen u .gestadig volgen den Bakker zijn Dochter zal ervan sterven en uwen Leander zal Zot worden of Soldaatja, dat zijn de gevolgen daarbij veel krenking bij allebei in uwen Handel.En na al die sacrificiën, zult gij uw Kat terug hebben of den Bakker zijn Duii O Wraak cn Haat, uw smaak zoet schijnt, maar uw nasmaak zoo bitter is. Aireede was hij aan de deur, maar de Vrouw zitten bleef en niet wegruimde «1 Moederke, men kan geen ijzer breken met zijn handen, en die droeve zaken nu zooverre zijn gekomen dat het te laat is, om Heb ik dat gezegd liet de Vrouw haar onvrijwillig ontvallen De oude Pastoor schalklachte inwendig, maar gebaarde van niets hij keerde terug naar de tafel Vrouw, zeg dat de Garreelmaker, maar neen, zeg niets zie, hier is een van mijn Bre viers, ik kan hem eenige weken missen neem hem meê naar huis, ga eerst eens in de Kerk, lees den Vadrons en als ge zijt aan de woorden: K VV CCl nci, v ww j - En elk mag 't weten, Mijnheer den Pas- hier 'ne Kruisweg is als ge zoo goed wilt zijn, toor, het ware nog al pront, moesten wij simu- 5 Moederken, in 't naarhuiskeeren, ga in de Kerk nog? vvelke vraag? Maar, Krik, ge weet niet, dat de bijzonderste Inrichtingen der Partij in Aalst en Arrondissement voortgaan zonder zijn tusschenkomst. Is hij daar buiten, Krak Domme Vraag, Krik zijn Vrienden weten dat hij totaal overlast is van werk en willen zijn krachten sparen Ha, dat is alzoo, Krak. Zekerlijk, Krik, dat is alzoo, ik kan de Waarheid niet stoppen daarbij, g'en weet gij zeker niets van den Studiekring der Demokraten Wat is dat voor iets En van den Sprekersbond, Krik jonge felle Kerels van Vlaanderen, uit Aal .t en Environs, die alle Veertien dagen bijeenkomen, cm studie te doen over de groote Vraagpuntenen teleeren Meeting geven. En wat krijgen ze daarvoor Niets, Krik, zegeven nog toe Maar dat kan dan niet lang duren. Bij ons neen, Krik, maar bij die Democraten is Heldenmoed en Opoffering. Wacht eens tot een volgende kiezing, ais die 30 ri 40 Sprekers gaan afkomen. 30 a 40, Krak!!!. Ten minste, Krik; en er zijn daar reizende Coni- inertanten bij, reizende Werklieden, Boerenzoons uit groote Pachthoeven, Smeders, Aardebewerkers, Schrijn werkers, Kleermakers, en dat zullen nog de gevaarlijkste worden voor ons. Ze zitten daar {-'heel den op hun :af'Jl ie denken en'te studeeren 1,1 hun 'eigen ons /eiste Avokaten zuilen bot gezet zijn. En 't finaal, Krak 't Finaal 't Finaal zal zijn Dat de nieuwe geslach ten en de nieuwe gedachten ons zullen overrompelen. Maar ze moeten ons niet overrompelen. Waarom niet. Krak "ïj Omdat ons eigen Volk begintjte" zeggen met!|con- viktieHet is zotheid en domheid de Democraten te bestrijden. Ze vragen niets dan hetgene goed en voor- deelig is. Zoodat 't kasteel van binnen verraden is, Krak? Ongetwijfeld Krik, wij, oude Bewaarders, hebben onzen tijd gehad gelijk de Keersensnutters. Haallert-Eede Donderdag 22 October, koud en nijg gevrozen. en geen vuur in de Wachtzaal voor de Werklieden is er niets over den 24, koude wind en regen, en .geen plaats in de wahtzaal 100 a 150 menschen moeten buiten staan in regen en wind den 27, 28 en 29, wederom geen vuur in de wachtz iak Voor den trein van 4 ure en 5 ure 's mor gends is er geen vuurmaar voor den trein van 7 uur 59 is er vuur. Voor de Werklieden is er niet als afbeulingen, honger on koude af to ziendaarvoor, Mijnheer Petrus, vragen 2 a 300 werklieden om daar eens komen te zien naar die verkenskoten. Uw Vriend DUBOIS. Eiken Zaterdag van 8 tot 10 ure in 't Lokaal der Demo craten Aalst. Eiken zondag voornoen op Chipka, Werf. Voor haas tige zaken eiken avond van 7 tot 9 ure. Binst de Kamerzittingen, in de Statie t'Aaist ten 6 ure 40. Te Ninove eiken eersten Dijnsdag der maand van 9 tot 11 ure in de Vrije Klok. Te Sottegem tlken 2A"a Dijnsdag der maand bij de W° Brunfaut, Nieuwstraat. van 9 tot 11 uren voornoen i>e Kiezerslijsten Het is nu de tijd ze na te zien De Kiezerslijsten, op veel emeenten vervalscht I In 1902 schreef Advokaat De Backer Wanneer ik in de Kamer bevestigde dat in ons Ar rondissement zesduizend bedriegelijke stemmen uitge bracht worden, heeft Bethune dees door zijn stilzwijgen bevestigd. Voor het beste KA S S E- P A PIER wendt u tot ons Bureel, waar alle soorten te bekomen zijn Is 't mij gepermetteerd nog een woord Ei, waarom niet Indien het niet te laat ware, en dat mijne man de Garreelmaker, veronderstelt, moest Moederke, versta wel ons afspraak geen tr woord aan niemand 't is nu halvertien: als ik Vergeel ons onse schulden, gelijk wjj vergeven j (en ,2 ure ttais komi en ik vinde den Brevi„ onze schuldenaren overweeg dan een enkel - u op tafel liggen, na den noen ga ik naar Stad, om .nomenl|en die woorden eigenthjk giihadt in ades te jcn kuntKkle2e„ Vredé of die zaak geen schuld, en den Bakker handelde t» die zaak geen schuld, in een oogenblik van oploopendheid Maar dien Brevier, mijnheer de Pastoor Ge draagt hem meê zendt gij hem voor den noen terug, het is een teeken dat gij den Oorlog wilt doen staken anders zal 't Meissen er t'avond om komen. Oorlog maar als ge denkt dat het te laat is.. En weggaande, zei de Pastoor Moederken, er staat geschreven Het is nooit te laat om zich te beteren. (Slot volgt).

Het Land van Aelst | 1908 | | pagina 1