B f Bakker Natas DE VOLKSEEUW Vergeven™ Veroeten Orgaan der Christens Volkspartij DE KAMER MIST rn I1MSCM& Godsdienst - Vaderland - Vrijheid Een schandaal 48"* Jaargang BUREELEILAND CHIP KA. WERF. AALST Gewone Annoncen 20 centiemen per regel; Annoncen op de V* BUixjjdt SO ewtieaM Rechterlijke Annonce» 1.00 per regel LAID llOOKDOPSTKLLER-ilESTUUftjm P. DA BN8-MAJTAHÏ. VAN VOLKSVERTEGENWOORDIGERS. Dijnsdag met trein van 12 ure 47 naar Brusselik moest loopen, 's morgends had ik zitting gehouden te Sottegem en was maar ten 12 ure thuis gekomen. In onze Statie, 't is van sukkela, sukkelorum Zonder den heer Statie-Overste en zijn Personneel, er waren alle dagen menschen in stukken gereden. 1 ure 20 te Brussel goed op tijd, recht naar de Kamer Steenkappers, Verwers, Schilders hebben er ferm ge werkt van binnen en van buiten, alles hersteld, gekapt, geverfd, gevernisd, de groote posturen staan pront in den breeden prachtgang. 2 ure. Talrijk is de opkomst van Senateurs en Volksvertegenwoordigers in de groote zalen loopen de Heeren over en weêr als de Volkeren op Sint Lievens- jaarmarkt. 't Is een saluweeren en handen-drukken zonder einde ze zien er allen flink uit en uitgerustik, die daar alleen ben, zie van verre 't spel afM. Pieraert bloost als een jonkheid M. Woeste loopt vlug als een hazewind, doch i ziet er mottig uitvroeger was hij omringd als een Erf- deel, nu ziet niemand naar hem om Voor een Outaar als hij breekt, Niemand ooit een keers ontsteekt. Och, 't heeft al veel te lang geduurd, met dien ouden kadaster. Elk begint te zeggen, bij 't Katholiek 't Is Woeste met zijn koppigheid Die ons al naar den afgrond leidt. Vele Heeren o. a. verscheide Ministers spreken mij aan en drukken mij de hand 't doet altijd genoegen. 2 ure 15. De zitting wordt geopend De oude heer Beernaert met sneeuwwit hair gelijk horlogiemaker Boone, zetelt als Voorzitter met de twee jongste Leden Gilles de Pelichy, Katholiek, c-n Wauters, Socialist. Er wordt gelot voor de Komiteiten die de stemmingen moeten onderzoeken Ik ben erbij. De eerste stemming is voor den VoorzitterM. 'Coreman behaalt 124 stem men tegen 8 witte; dus eenparigheid levende toejui ching op al de banken. M Coreman vervult zijn ambt deftig, beleefd, onpartijdig. Een groote Eer valt hem te beurt. De twee Ondervoorzitters, de vier Sekretarissen en de 3 Kwestors worden hei kozen. De oude heer Beer naert treedt afM. Coreman gaat aan 't Bureel met de Secretarissen Carton de Wiart en Delbastée. Voorzitter Coreman doet een korte fijne kernige aan spraak als bedanking hij spreekt over het nieuw tijd perk met den Congo, over de werkzaamheden, hij wekt de Leden op, om de Kamer te verheffen dooi iever, op passendheid, weerdigheid en studie. Dan wordt in den boom gesproken over de dagorde M. Hymans vraagt dat die zaak met orde zou afgedaan worden in een volgende zitting. Aangenomen De Voor zitter zegtLaat ons morgen geen zitting houden er zijn 15 begrootingen voor 1909, studeert ze goed, Heeren willen wij donderdag en vrijdag zitting houden in de Sektiën voor die begrootingen Aangenomen Dijnsdag 17 Nov. de Interpellation. De eerste is van M. Daens over het Werkmans-Pensioen... Dan wordt gelot voor de 6 Sektiën. Ik zal mij goed gereed maken voor dijnsdag; reeds heb ik sterke documenten. Talrijke vragen zijn neergelegd M. WGeste heeft ook een reeks vragen gesteld, om de Plaatsvervanging te behouden. Nogtans, elk Soldaat voor zijn Lot, is er iets schooner en iets voordeeliger Ik heb eeH vraag_ gesteld over de Noord Statie-Brussel, lijn 12, 13, 14 en 15. 'T SENAAT is ook bijeengekomen in de rijkelijke gouden zaal. De Senateurs zijn met grooten gloria- mundi g'ins'alleerd en hebben hun Bureel gekozen. Ver scheide vragen zijn gedaan. Wat zal de Bien Public daar van zeggen"? Dat vragenstellen, oei 't was belachelijk. En nu komt dat vragen-stellen ook op in 't Senaat. Daar is de zittijd verschoven tot 25 November. De Kamer moet eerst werk leveren 't is gelijk op den Arbeid De Be hangers kunnen niet komen, of de Metsers, Plafonneurs en Schrijnwerkers moeten het Gebouw in gereedheid hebben gebracht. VRAAG gericht tot den heer Minister van Spoorwegen door den heer PIETER DAENS In de Noordstatie te Brussel komen goede veranderin gen, op zijn Gentsch, waarvoor het reizende publiek den heer Minister dank zegt maar de reizigers der lijnen 12. 13, 14 en 15 zijn 3 a 400 meters, 4 A 5 minuten van den uit- en ingang. Voor jong en kloek volk is dit niets, maar de oude, de kamanke, de krank* en zwaarlijvige reizigers f ziet ge daar sukkelen en strompelen om uit de statie of op den trein te geraken! Van nu af is het een algemeen geknokkel en geklaag, ook van statiebedienden en pakjesdragers. Maar turbata natura Wat|zal het daar zijn in die Noordstatie in di lange, donkere, sture, morsige wintermaanden? Bij regen en wind, in ijzel en sneeuw, in gesmolten sneeuw daar moeten afstappen, zoo verre van de statie en in de open lucht Zullen al deze redenen den heer Minister niet aanspo ren om zonder uitstel aan 't publiek eenen in- en uitgang te verschaffen langs de Vooruitgangstraat Zie onder Aalst-Vrijdag de grouwelijke ramp in de Koolputten van Duitschland over de 300 menschen dood 1 TAFEREELEN UIT DE DUIVEN WERELD XIII. Door goede rede, vasten vrede Die oude Pastoor is in 't huis van den zieken Landsman Daar ziet hij niets dan smart en droefheid. De Man, de Koning der kleine Hofstede, ligt erg gevaarlijk ziek Wat gaat men doen zonder hem Zijn Vrouw, rond de 45 jaar, 6 Kinderkes, 't oudste 14 jaar geen ander Broodgewin heb ben dan de vruchten van zijnen Arbeid Arme Vader die daar vol pijnen ligt bedrukte Moe der, wat moet er omgaan in uw hert Elk bezoek bij zieke menschen, een oogslag var. medelijden, een vriendelijk woord, het brengt troost en zalving maar een Geestelijk Man, die geen ander Familie heeft dan zijn Parochie Zie, de Pastoor neigt zich tot den zieke, hij zegent hem op het voorhoofd, hij drukt hem de hand, hij zegt eenige woorden in zijn oor, twee tranen van dankbaarheid blinken in de oogen van den Lijder zulke tranen, o goede Herder, volgen u op uw levensbaan als diamanten perels en als geurige bloemen Na dien armen zieken getroost te hebben, M. de Pastoor zegt eenige teedere woorden tot de Kinderkes aan de bedrukte Huismoeder spreekt hij woorden van moed toe de Man is erg ziek, maar er zijn er nog genezen die veel slechter geweest waren dan hij er is veel hoop; laat ons een goed gebed doen, ons betrouwende op de oneindige goedheid Gods; op mij, zegt eindelijk de oude Herder, op mij zult gij altijd mogen rekenen. Goei koeragie, Moederken De kinderkes zeggen in hun hert Zulken Zondag, een goede Zitting geweest in den Arrondissements-Bond een deftige Opkomst van Demokraten, o. a. uit Brabant Voorzitter Dumont opende de Zitting met een korte Aan spraak en hield de Werkzaamheden in goede orde nieuwe Leden zijn aanvaard Volksver tegenwoordiger Daens gaf goede Berichten over den toestand der Partij, zeer gunstig, niet enkel in Aalst, maar overal men juichte toe, met hartlijkegoedkeuring, toen hij verklaarde Wij willen een vrije Partij blijven, zuiver Democra tisch bij ons staan de deuren wijd open, voor alle Menschen van goeden Wil, die willen meê helpen tot het inrichten der Nieuwe Wereld, volgens de inzichten van Bisschop Lambrecht en Paus Leo XIII, elk is aanveerd, maar de rijkste en de machtigste moet plaats nemen ne vens den nederigen Arbeider er is geen Voor recht aan Geld of Titel.. Er is rondgehaald voor Slachtoffers eener Broodrooverij te Kortrijk de som ven 4 fr en oneffeD. Die Arrondissementsb. begint goed in den smaak te vallen de Volks vertegenwoordiger is er altijd aanwezig, om de innige Vereeniging met zijne Kiezers nog meer te versterken. Het is eiken Tweeden Zondag der Maand te xo ure Voornoen... Er zijn geen Boeten, de Inleg is 5 eens per week of 1 frank per jaar. Elk jaar wordt de helft van 't Bestuur hernoemd maar de aftredende Leden zijn niet herkiesbaar. Onze Vriend Horlogiemaker Boone is genezen. Te Deum. Hij eet smakelijk, werkt, rookt kaart en spreekt van uit te gaan... Ad muitos annos. Nog vele jaren, brave Man, door elk geacht. En wat is dat te MEIRE met dat oud afgekeurd Kerkhof, dat veel, veel te klein is, en afgekeurd door de Openbae Ge zondheid. Heeft M. de Burgemeester al aan de Geneesheeren gevraagd wat zij denken van een Kerkhof, waar de Lijken zoo dik opeen liggen? En moest er een Besmetting ontstaan 1 Sedert lang is er Grond aangekocht voor een nieuwe Kerkhof. En t'ERPE, wat is daar gebeurd Zondag in 't Genootschap Een groote Katho liek uit de Kamer zegde mij onlangs Er zijn brave deftige Onderpastoois, die weerd zijn ge prezen te worden doch ge vindt er, hier en daar, zonder geestelijk karakter, hooveerdig, laatdunkend en die alle wereldsche Oveiheid willen overheerschen. Maar 't is te KERKX- KEN dat het effenaf konterverkeerd gaat de oude Bewaarders hebben daar 3 mannen in den Raad de nieuwe Jonge Partij heeft 4 mannen de oude Partij heelt 'ne mali dood de jonge Partij ook maar nu komt 't schoonste van al, dat waarlijk komiek is In de Minderheid wordt een Burgemeester benoemd en hij mag 1111j,: I braven M. de Pastoor 1 De Moeder ziet hem achterna als een Afgezant des Hemels. Ware Dienaar Gods Gij bezaait uw levens baan met weldaden gij, ja gij zijt een geluk kige man de beste vreugd is immers de vreugd die men anderen aandoet.. Gij ook, zijt luister en verheffing voor den Godsdienst Indien alle Priesters handelden als gij, in Stad en Dorp, wie zou de Kerk en de Sacramenten verlaten Nu, zoo dacht de Pastoor, al wandelende in het Veld, om bij ander zieken te gaan, nu zou ik wel willen dat mijn Brevier terug op mijn tafel lag.. Bakker en Garreelmaker zijn op den weg van Haat en Vijandschap, in 't een huis door de Vrouw, in 't ander door den Man.. Kristene Menschen zouden toch moeten anders handelen. In zijn Pastorij komende, hij ziet er met her- telijke vreugd den Brevier op de tafel. Smeden, terwijl het ijzer heet is, zegt hij. Na den noen, hij had juist niemand aan ta fel, na een weinig gerust te hebben, hij ging al wandelende naar de Stad, een klein uurken van daar Hij ging recht naar 't huis der twee Advoka- ten: een der Advokaten, de jongste en in een burgerlijk Huis wonende, ontving hem harte lijk goed en was zuiver te vrede voor de Over eenkomst nogtans die jonge Advokaat was in Huishouden, in kostelijk Huishouden en moest kven door zijn Ambtde andere, een bejaarde rijke fokker, die geld met hoopen had, ontving hem slecht, bot en spijtig, zonder hem 'ne stoel aan te bieden 't was een oude Katholieke Be waarder die dacht dat de Priesters te zijnen dienst moeten zijn, om te loopen} in de Kie zingen volgens zijnen wil en welbehagen. 't Is wel, zoo knokkcldc hij ge zoudt be ter doen daar niet tusschen te komen dat zijn ons zaken en er zijn reeds kosten gemaakt, groote kosten ik kan dat niet meer stille leg- gen. M. den Advokaat, dan zal ik mi| wenden tot de Rechtbank mag ik zeggen dat gij de zaak niet kunt stille leggen ABONNEMENTSPRIJS 1*00 ft. rl Jurs toot de St»d; —8.50 Fr. voor den Buiten; 6,50 nor tl it rrmoii InsehrijvinpeD worden op alle tijdstippen des Jaars geooMB YAN AËLS'i zijnen Eed afleggen doch de Meerderheid mag geen Schepene kiezen, omdat er waar schijnlijk zal kiezing zijn voor de twee open- taande zetels Nu vragen wij aan iedereen Is dat Wet Kan een eerlijk Man dat goedkeu ren, hij mag nog Katholiek zijn IK VRAAG eenige Vrienden-Democraten, om morgen mf" te gaan naar Nieuwerkerken bijeenkomst in 't Lo kaal ten 2 1/2 om ten 3 ure op te trekken. Het is wel te zien dat eenige heethoofdigen erg getrof fen zijn geweest door den uitslag der Kiezing van 24 Mei 1.1. en door den gedurigen vooruitgang der De mocratie, dat ze wederom hunne oude taktiek van ver volging legen onze Bladen en onze Lezers gebruik- n. Vervolgen en lasteren, ziedaar hunne wapens Ziedaar .vaarmede ze iiunne tpgenstrevers, de andersdenkenden, bevechten. Schoone wapens, voorwaar I Edele strijdkreet! Wat er wederom in de Kerk van Erpe, zondag 8 No vember, door. een .Priester gepredikt is geworden, is waarlijk schandalig. Lasteren van op den Waarheidstoel 1 Lasteren, daar aar zachte, vreedzame en kristelijke woorden zouden moeten weêrgalmen 1 Lasteren, daar waar de Priester in de plaats an Kristus zelve staat, waar men in Zijnen naam de menschen, de geloovigen onderrichten tot de deugd zou moeten opwekken I Daar, op die heilige plaats, in den naam van den God-almachtig, iemand lasteren en hem zijne eer enjfaain rooven, mag dat geen schandaal genoemd worden? Ik zeg lasteren. Onze bladen en bijzonderlijk Het Land van Aelst met de woorden van ZEDELOOZE en GODDELOOZE be stempelen, is dat geen lastertaal We dagen allen uit, wie het ook zij, te bewijzen dat onze Bladen ongodsdienstig en zedeloos zijn We werpen hem de handschoen, dat hij ze oprape in dien hij durft en dat hij zijne beschuldigingen stave! We richten ons tot de getrouwe Lezers, tot dezen, die 30 40 jaar onze Bladen lezen, die hen vroeger docr de Geestelijken aangeprezen en opgedrongen werden, we richten ons tot hen en vragen of ze ooit een zedeloos of goddeloos woord er in gevonden hebben Onder den smaad hen door die heer Onderpastoor aangedaan, is het hunne plicht zich te verledigen, ver mits ze allen Kristen zijn en dan ook geene goddelooze of zede'ooze bladen in hun huis zouden gedoogen. Dat ze. oordéel'en iV.'at ft betreft, niettegenstaande den eerbied dien we gc oelm voor het kleed welke de persoon draagt, moe ten we hem diep beklagen. Is het zoo dat die Priester zijn verheven ambt ver staat Is het op zulke wijze dat hij de harten zal winnen tot onzen schoonen Godsdienst? Ik denk hit niet. En dan nog, wat kwam dien schandigen uitval, tijdens de vergadering der Xaverianen daar te pas Waarom moesten daar die woorden van haat en vervolging gezegd worden? Waarom moest die heer Onderpastoor daar zeggen dat hij de Contröleurs der Congregatie zou doen onderzoeken hebben, waar Het Land van Aelst gelezen wordt Was het om de aanhoorders tot de deugd op te wek ken Om hen aan te sporen het leven van den H. Fian- ciscus te volgen Neen, verre van daar, want Franciscus was geen dwingeland, maar een Kristen. Dus waren die woorden daar niet alleenlijk misplaatst, maar onwaardig van een gezalfd man. Moest zijn droevig voorbeeld door eenige anderen ge volgd worden, dan zou het zeer te vreezen zijn dat België dezelfde weg insla van Frankrijk. Dat de Heer er ons van beware Ten anderer- n hopen wij, dat in het belang der Pries ters, in't belang vn Kerk en Vaderland, zulke droeve voorvallen niet meer gebeuren zullen. Franz Daens. zij - Maar de twee Partijen moeten t'akkoord Heb ik u niet gezegd, M. de Advokaat, dat den Garreelmaker zeer te vrede is en zijnen Advokaat ook? - Ja, ja, 'k zeg., beter in uw Kerk blijven en op uw Prochie.. Hoort, ik zal de rekening zenden.. En zonder dag hond ol dag beest te zeggen, liet hij den ouden braven Pastoor staan en liep weg. En in dat zelfde huis, in diezelfde kamer was eenige dagen te voren een Onderpastoor geko men, om te spreken over de Kiezingen, om Kie zers te pramen en te dwingen met Hypotheken of met verhuring van Land die politieke On derpastoor was ontvangen als een Erfdeelzet u neêr, M. den Onderpastoor, we gaan een flesch wijn drinken en een sigaar rookenj; ge zult hier blijven eten I Zoo gaat het in deze tijden zoo ging het altijd Als een Geestelijk man komt, gelijk een andere Kristus, voor werken van Bermhertig- heid, van Vrede en Verzoening hij wordt slecht ontvangen men keert hem den rug toe maar als hij komt om de Rijkdommen te die nen, dan wordt hij ontvangen met open armen. Althans Ons Heer tot zijn discipelen zegde Gijlieden kunt God niet dienen en de Rijkdom men In de gulste vreugde des harten verliet de Pastoor dit rijk ongenadig huis bij zegde in zijn eigen Katholiek in Vlaanderen is verre van Klisten te zijn (1) Kristen is genadig, berm- hertig, vreêlievend. Ach M. de Pastoor, waarom komt een jeug dige minnelijke lach uw oud wezen ontstralen Ondankbaar Aalst. bemerking maken dat Aalst nog niets heeft gedaan om de Gedachtenis te vereeren van DEKEN DE HERT, dien grooten Weldi ener van Aalst hij immers heeft hier het Oud-Mannekens huis sterk doen begiftigen en het ON- GENEESBAARHUIS gesticht En tot heden, niets voor dien waardigen Aalstenaarzijn naam niet gegeven aan een Markt of straat, zijn Borstbeeld op 't Stadhuis niet geen gedenkplaats op zijn Gebortehuis, NIETS niets voor Schilder Joseph Megani k, die Aalst beroemd maakte en de Hospiciën begiftigde NIETS voor Jan De Windt, nog zeer jong en reeds zoo vermaard in de wereld der hooge Wetenschap NIETS voor Dokter Charel De Moor, die als Geneesheer en Volksvriend tot den heldhaf- tigsten trap opklom... Ondankbaar Aalst, inderdaad 1 Priesterlijk woord soddeiijk woord Op een Parochie van ons Arrondissement Een Huisvrouw, een Moeder van 6 a 7 Kinderkes heeft een zware Ziekte M. de Pastoor komt erbij Hij hoort, hij ziet dat Mensch sterft Er is niets aan te doen misschien kan een Operatie haar nog redden... Arme man 1 Voor die Redplank staat gij Maar de middelen ontbreken u Die Pastoor is verre van rijk te zijn Maar hij gaat bij den Burgemeester Een der Rijkste Mannen van 't Arrondissement Maar Bewaarder en Alleenheerscher Die denkt dat het Geld, zelfs van gestolen Kloostergoed moet aanbeden worden Mijnheer de Burgemeester, ik ben eens tot hier ge komen voor de Vrouw van,... En Mijnheer de Pastoor legt de zaak uit, klaar en aandoenlijk. Mijnheer de Pastoor, dat kan niet zijn, daar kan de Gemeente niet tusschen komen. Maar, Mijnheer de Burgemeester, als die Huismoeder kwame testerven, de Gemeente zal in grooter onkosten vallen voor de Weezen I Mijnheer de Pastoor, wie zegt dat Niemand kan ons dwingen maar wat gij vraagt, is onmogelijk... Daarmee is M. de Pastoor opgelaten. De Man Gods gaat bij een rijke Katholieke Juffer van de Familie daai ook ontvangt hij voor antwoord Mijnheer de Pastoor, dat kan niet zijn, en gij be moeit u veel te veel met de zaken der Gemeente. Die Pastoor gaat naar huis en zegt in zijn eigen: Ha, ik moei mij te veel met de zaken der Gemeente, omdat ik dat arm Huisgezin wil helpen omdat ik eene Moeder aan hare zeven Kinderkes wil behouden Maar indien ik :-sjn beenen afliep in de Kiezingen, om die hardvochtige rijke menschen te laten heerschen en regeeren op de Parochiën, dan zou Mijnheer Pastoor goed doen, maar nu doet hij slecht dat leert mij veel; Wat doet Mijnheer de Pastoor? Zonder nog naar den Rijken Katholieken Burgemeester om te zien, hij zorgt hij voor de Operatie, hij betaalt hij alles uit zijnen zak, - die Huismoeder GENEEST, - en iederen keer dat hij aan dit Huisgezin denkt, hij is zoo blijmoedig als iemand die inden WONDERZETEL zit, maar iederen keer hij zegt in zijn eigen Ik zal mij wel wachien de Democraten nog af te keuren in hunnen Strijd tegen d'Alieenheersching van de Rijke menschen. - Die Demokraten zijn goede Kristene menschen en strijden voor een heilige Zaak. JfT-i-r Sedert eenige weken heeft Uit; \JTd-'T/ Gent niet geschreven; werken de vrienden daar niet Ja maar, ge weet, hun getal is niet groot; eiken dinsdag is het Vergadering om 8 1 2; en Zondag 15 No vember, om 2 ure, is het de groote Vergadering der Jonge Wachten. Wij zullen daar zijn met de mannen van Brugge, Kortrijk en Aalst. Gentsche vrienden, lezers van de Werkman, gij bijzonderlijk die met ons tegenwoordig waart bij de plechtige Herdenking op den nooit vergete- lijken dag der Verheerlijking van Priester, mogen wij u Zondag m het Hotel de Russie, bij de Groote Statie ver wachten? Ja, komt dan in groo» getal, wij bekennen rond uit dat wij uwe hulp noodig hebben neen, wij geven onze vaan niet af toekomende Kiezing wordt Brussel herwonnen, en dan is het de beurt van Gent. Th. V. W. dat Een zeeschip-luchtbal voor de Krijgsmacht, om van in de lucht bommen neër te werpen, dus een bestuurbare sterke luchtbal. Men twijfelde lang of 't zijn kon en nu is het toch en de Keizer heeft voor den Zeppelin betaald de som van 1,650.000 marken dijnsdag is de kleine Petje Pruis met den Zeppelin opgeklommen'. Het schijnt een reusachtig wonderbaar stuk te zijn, dat Zeppelingske. (1) Dezelfde woorden werden t'Aalst gepreekt over 8 jaar door den Pater Kapucien in ons Hoofdkerk Wij moeten Kristene menschen hebben, preekte hij. Katholiek zijn is niet genoeg maar de rijke Bewaarders zijn bij zijnen Oversten gegaan en de brave Kapucien moest over die zaken zwijgen. Over d'Helie preëken, over 't Oordeel ja, maar de Rijke Bewaarders niet stooren in hun Voor rechten en Geldmachten. Omdat gij vervolgd zijt, beschimpt, onbeleefd behandeld in het plegen uwer goede werken De troost, door den Heer gestort in de zielen, gaat alle aardsche vreugden zoo verre te boven, als de Hemel boven de aarde is. Met lichte voeten keerde de goede Herder terug naar zijn Parochie de boomen, de we gen, de pachthoeven, de Kerk met haar oud schaliën toreken, alles scheen hem jonger en aanminnelijker de mensch leeft door zijn hert. De Pastoor bracht immers Vrede en Verzoe- ning. Doe het goede terwijl gij den tijd hebt, zonder uitstel, dat was zijn woord en zijne ge dragslijn. Hij ging eerst naar 't lastigste werk, bij den Garreelmaker door zijne zachte goedheid was de slag daar gewonnendc Vrouw kon niet volherden in haar koppigheid de tusschen- komst van den Pastoor bracht Vrede cn Vreugd in dit huis, alsook bij den Bakker; daar weende de brave Martha van vreugd nadat de Pastoor bij de zieke dochter was gegaan, was 't kind hall genezen, hare ziekte was een ziekte der ziel, tegen welke de Geneeskunde machteloos is. (Slot volgt.) In ons volgend Nr begint een nieuw Verhaal Vrij naar 't Fransch, door F. D, 1

Het Land van Aelst | 1908 | | pagina 1