I en BE VOLISEEÜW I GOOR Kamer Aalst. allerbeste Nieuwf ->->r Orgaan der Christene Volkspartij Godsdienst - Vaderland - Vryheid Volksvertegenwoordiger Darns. w erkslaking te Mnove Nummer 10 Z»o(k|j; Maart 1911 51sle JaargAug BUREEL EILAND CHIP KA, WERt, AALST flewone Aanoncen 20 CButiemen per regel; Adbobobb op da 3** Ua4s£4« 50 Rechterlijke Aododmb 1,00 par rafel ABONNEMENTSPRIJS IA0 ft. 'i lun riï 4, SM; -8.50 Fr. nar 4» Hit»;—*,» w <l muil i I»»f..-cnïs» wardai op >Ri I*4»|,»II| 4m Jum |NMi IIOOF1WKTE LL£R-BE8Tin9kfint P.DAJSNS-MAXfc*. HOOOER NIEUW LEVEN Aan dit Blad behoort een Bijvoegsel. (Sernen^ de $$ez\c%\X&v\> Aan elk die dees Nr lezen mag, den vriende lijken goeden Dag. 50 De oud-Generaal geeft slechte berich ten voor Maarte Regen, sneeuw, met pooskes opklaring. De Melkboer heeft het beter op. Die niet blind is of niet doof, zal hooren en zien. Te DENDERLEEUW gaan de groote Statiewerken aan gang en Zondag was in ONS HUIS een prachtige Avondfeest Denderhau- tem sprak in Aalst van 3 nieuwe felle Akteurs. Honor, eere aan de Kunst I 51 Een regelmatig werk is van 't aange naamste dat in de wereld is. Die gedurig 't Vermaak zoekt, komt uit op walg en afkeer die moedig zijn levens-kruis opneemt, is ver vuld van geduld, moed en troost. Si Men zal verder vinden een grouwelijke moord te Dampremy zij herinnert de moord van ROOBOR5T in 1843 de Pastoor en zijn meid die vermoord werden in de Pastorij, door Ruys en Tant, die alle twee stierven op 't scha vot te Gent. Heer Vincent Diericx, gewezen Volks vertegenwoordiger van Aalst, voor Geeraards- bergen, is heden naar den Kongo vertrokken. SWegens den Lijkdienst van den geleer den goedhertigen Staatsminister LEJEUNE wordt gemeld, dat de grootste Liberale Kop stukken de Familie volgden in de Kerk. En waarom niet Een afgestorven Vriend mag Kristen zijn, Protestant of Jood; eischt de be leefdheid niet eerbiedig de rouwplechtigheden bij te wonen? Si In FRANKRIJK is 't Ministerie Brian d gevallen. Het was maar 4 maand oud '11e zekere M Monis heeft een nieuw Ministerie ge flikt het is mengelmoes. Si Te TABRIZ, in Persië, kreeg de policie reeds drij maand geen solde en is in staking. i\ In zijn VASTENBULLE spreekt de Kardinaal-Aartsbisschop van Mechelen uit drukkelijk voor de Leerplicht. AALST' Tentoonstelling Juni-Juli, ze gaat nu toch voort, door Aalst-Verdeeld, in de prachtige Zalen van 't oud Stadhuis Deel nemers worden aanvaard tot 19 Maart het zal toch altijd iets zijn doch hadde 't Magistraat niet hoekig en kantig gehandeld, men zou den schoonen bijval gehad hebben van de Rubens Kantaat het is een groote schade voor Aalst DIEVEN waren hier woensdag nacht öp marrode, in vele huizen der Molenstraat, die met hunnen koer uitkomen op den ruimen hof van Burgemeester Gheeraerdts langs 't Neêr- hof kan men daar gemakkelijk in; vroeger werd langs daar nog ingebroken de Inbrekers zijn in 5 A 6 huizen geraakt, doch er de kans niet schoon vindende, hebben zij de wijk genomen naar het Statiekwartier öp Dendermondschen j Steenweg geraakten zij in 't huis van den Be stuurder van de Vellekens-Fabriek en maakten er een buit van rond 500 fr.daar lieten zij een vijl liggen, die gestolen was bij M. Vanitterbeek Molenstraat. Aan de Vaart wordt gezegd dat er onlangs nog pogingen van diefte geweest zijn bij M. den Burgepneester. Wie mogen de stoute dieven zijn VAN AËLS EERLIJKHEID EN VRIJHEID van Vol ksvertegenwoord igers Zitting van Dijnsdag 2 ure we beginnen met 4 Minis ters, 8 Katholieken, 6 Liberalen, 7 Socialisten, 1 Kristen Democraat Langzamerhand komen er nog al bij, zood&t we met een schoon compagnieken geraken, 50 k 60 man voor een Vastenavond-dijnsdag, 't kan nog schikken. Vóór de zitting brengt Minister de Broqueville mij eeW Ingezien de moeielijkheden van overjaar te Nieuwer- kerken, over de arme 30 c- voor lastig aaidewerk; zoo had ik de vraag ingediend om in de Aanbestedingen der groove werken te Brussel een minimum van 40 c. per uur te stellen. De heer Minister komt mij zeggen dat aan die vraag voldoening is gegeven. Ik heb hem hartelijk be dankt. Aan 't Dagorde is de werkstaking in STEENGROE VEN VAN SOIGNIES over 4 maand stond botweg uit- geplakt een nieuw Reglementde Steenkappers gingen wegdaags nadien keerden ze weêrmaar de Bazen riepen den Lockout uitze waren dwecs in de onderhan delingen en tot heden ligt 't werk stilde 2500 Steenkap pers bleven kalm en onberispelijk Spreken voor 't Werk volk Mabiile, Hoogleeraar van Leuven, Kristen Demo craat, en Mansart, Socialist... Minister Hubert hoopt tot een overeenkomst te geraken... Morgen woensdag te 4 en half, gaat die zaak voort. Rond 4 ure begint Van de Velde over een Schoolzaak te Muysen Een Kloosterzuster die ophield Religieuse te zijn, die Gemeente-Onderwijzeres bleef in dezelfde School en veel vervolging moest onderstaan zelfs was er Proces over te Vilvoorde M. de Pastoor en zijn On derpastoor werden tot I fr. veroordeeld ze werden allebei verplaatst, zoodat de Kerkelijke Overheid die lompe vervolging afkeurt. De zaak gaat voort dijnsdag VOOR DE AARDEWERKERS Laat ons nu hopen dat 40 c. een vast minimum zal worden in alle aanbestedingen. Bij ie Walen is 't 45 50 Dit lastig werk moet goed betaald worden. HET THUISWERK is woensdag voor de Sektiön gekomen in 4 Sektiön is 't verslag Huysmans aangenomen namelijk de regeling van den Arbeid ten huize, met minimum van dagloon. In onze le Sektie heb ik gezegd dat er geen kwestie mag of kan zijn alle Huiswerk te verbieden doch de uit buiting en uitzuiging moet belet worden. Zitting van Woensdag. Hebben gesproken over de Mijnwetde Ghellinck, Persoons en Maroiile op 't einde der zitting werd door den Minister van arbeid aangekondigd dat de Lock-Ou van Lessen kan geëindigd zijn hij las de vooi waarden voor, en deze werden aangenomen door Mabiile en Man- sart. Zoo kan er vasten WERK-VREDE komen. I let Wets-Ontwerp Janson-Daens komt voor de Sekti ön; er is spraak de kiezingen op een beter tijdstip te nemen Nu verliest de Kamer alle 2 jaar 3 maanden tijd. Vragen in de Kamer. Op mijne vraag of het Exaain van Hulpklerk blijft tellen na den Soldatendienst is de antwoord ja. Op mijne vraag over een bediende met 33 jaren dienst en sedert 2 jaren d;enstdoende opperlader in Aalst Statie aan 3,20, u»as de antwoord Een onderzoek heeft plaats Daarop heb ik donderdag er het volgende bijgevoegd: Terwijl inlichtingen genomen worden over kleine dag- loonen in Statie-Aalst, zou de heer Minister eens willen vragen of het echt is, dat in Reizigers-Statie een Bediende met 33 jaren dienst, nog altijd aan 3 fr. daags staat Nog immer galmt het lofbetuich voor den 'Trein naar Brussel 1,30 ure uit Gent, 2,01 uit Aalst. Voor niets ter wereld zou men dien Trein willen missen. Met evenveel genoegen en dank zou in Aalst ontvangen worden een Sneltrein rond 6 en half 's avonds. Zegt de De avond was gekomen de zachte, zwoele avond der lieve maand Mei. Aan den diepen, blauwen hemel lachte de vriende lijke maan, glinsterend als zuiver zilver. De blaadjes der populieren speelden in het. heldere schijnsel. Op een twijgje van den hoogen beuk, wiegelde de lijster en zong er zijn aardig liefdelied. Een gave, donzige stilte, zoet als een zalige kinderdroom, hing over 't zwarte Eekenbosch. In zijn diepe, bollige bedding, murmelde het leutig Hollebeekjc van lang vervlogen heerijke nachten, van zonnig voorheen, van een toe komst vol heil en zegen. Kalm en vredig stond het huisje van Goor Dompel- mans bij 't ingeslapen bosch. Het scheen er zoo klein, zoo gering, zoo nietig bij het licht der maan in de lomne, groote schaduw der reusachtige boomen an de oelling Noordwaarts op, ver over 't blakke veld, nu half in de grauwte gesmolten, stond de heerlijke Blaren- hoeve. Het Dorp met zijn nederig Kerkje lag zuidwaarts, op de goelijke gooiing van den heuvel, weggedoken in 't groen'en blank van boomgaarden en moestuinen. n 1.1 -i ,,U 1 i rr,\ linrlnn 1 F mj lil l giueu en uiaun. au uuuuigumuvi. Een breede grintweg, met prachtige linden afge- zoomd, verbond het Dorp aan t uitgestrekte Eeken- bosch en begrensde de groote weiden der Blaren- hoeve. Een voetwegel, die a!s een lang. geel lint slin- ferde door 't groen der velden, leidde van het huize en bij 't woud naar den lindendreef. In 't mooie seizoen was deze dreef, het bosch, de geliefde wandelplaats van alle de dorpenaren. Jong en oud trok cr heen. De schooljeugd vulde't bosch met gejoel en iok- kernij. De minnende paren neurieden hun zaligheid in de stilte der lommerige paden en schreven hunne namen in de schors der slanke beuken. De ouden der jaren kwamen in de koelte der dreven het verleden herdenken het voorheen met zyn wel en zyn stor men, zijn hopen en stryden. Boven op den Kruisberg, de hoogste hoogte van 't Eikenbosch, stond de dikke eik, de prachtigste boom van 't woud. Zijn machtige kruin beheerschte den heelen omtrek en fier stond hij daar als een pa triarch te midden van een talrijk nageslacht en keek beschermend, zegenend rondom zich heen. Van aan den voet .van zijn reusachtigen stam had men een schoon zicht op net dal beneden, waar de Blarenhoeve heerlijk glansde in 't licht en 't groen en waar het ne derig huizoken van Goor Dompelmans verscholen was, als vinkennest in 't mos van den olm. Menigjongeling zei, terwijl hij zijn liefjen in de hand neepWat wonen die daar mooi Hoe wenschte ik, als een het uur zal slaan, te leven met mijn vrouwtje alleen in zoo'n huis En innig was die wensch, diep, oprecht En wel mocht hij het zeggen, want in geen kastee- len, in geen paleizen, kon meer liefde, meer vrede, meer geluk zijn dan onder't nederig dak van Goor Dompelmans, den armen daglooner. Arme Dat huizeken met zijn hoveken en zyn boom- gaardje was zijn eenige eigendom. Maar Goor was een werker, taai, sterk, moedig en Berdijntje, zijn vrouw, was een zonnige oppassende huishoudster, die geen minuut liet verloren gaan waschte, verstelde Yroeg in den morgen, laat in den avond, en des daags kantwerk maakte met zwierige kunstige bedrijvigheid. God had hun huwelijk met drie kinderen gezegend; twee jongetjes van zes en vijf jaar en een meisje, pas het tweede jaar ingetreden. 't Waren drie prachtige kinderen, waarop Goor en Berdijntje fier waren hun vreugd, hun hoop, hun gedachte bij dagen en nachten. Nu slaapt het drietal en de moeder komt zich, voor een poosje nog, op de bank onder 't venster neder zetten en eventjes dommelen in de geurige avond stilte. Zij is maar triestig. Overmorgen immers vertrekt Goor met twee gezellen naar Frankrijk. Op een hoeve, in de omstreken van Reims, gaan ze het heele seizoen arbeiden eerst de beetwortels bewerken, dan den oogst maaien en binden. Omtrent het midden van Augustus zullen zij terugkeeren. Die scheiding voor t broodgewin is de eenige sombere wolk aan hunnen hemel. Met geweld moet Goor zich ieder maal losrukken uit de armen van zijn vrouwtje en met zachte ruw heid de kleinen wegduwen, die huilend aan zijn bee- nen hangen on va niet loslaten, die goeie, beste va Reisgids ons niet dat van 16 ure 48 tot 19 ure 30 geen Sneltrein is uit Aalst naar de Hoofdstad Aan den heer Minister van Oorlog Ingezien, zoodra het Contingentgetal 42,800 Soldaten bereikt in vredestijd, de dienst merkelijk moet verminde ren. Ingezien de Soldaten die het exaam van kaporaal doorstaan, nog enkel 10 maanden onder de wapens zul len moeten staan Ingezien de voorbereidende leergangen enkel bestaan met het Fransch als voertaal Vermits zulke toestand uiterst nadeelig is aan de Vlaaamsche Jongens, zoo stuur ik den heer Minis'er de vraag Is het niet noodig overal Vlaamsche voorbereidende leergangen in te richten en de exaams van kaporaal dus danig te schikken dat er volle gelijkheid besta voor de twee Landstalen Is het ook niet redelijk en noodzakelijk dat al de regle menten en raadgevingen of aanduidingen, die men uit- plakt of rondstuurt, in de twee Talen zijn. 't Vlaamsch, ons Moedertaal Vlamingen, acht en bemint uwe Taal metterdaad. Gebruikt ze als uw Eere-stuk. Vraagt Handels-Reizi- zigers die uwe Taal spreken. Toont u overal als Vla ming 't zal u eere en voordeel aanbrengen. Die Fransche Sermoenen in ons Vlaamsche Sint Martens- kerk worden betreurd en afgekeurd. Op 1Ü0 aanwezi gen zijn er 90, die geen Fransch verstaan. Wij hebben "roede Predikanten, maar zeldzaam is aangenaam; Jat men eiken eersten Zondag een groote Vlaamsche Predikant vrage en de Groote Kerk zal te klein zijn. Zie eens ten tijde van Pastoor Collin. Bijvoegsels, een jaar lang uit een enkele werkmansmond den gu len groet ONZE VOLKSVERTEGENWOORDIGER dat vergoedt mij al de minachtingen en miskenningen van Liberale en Katholieke Sektarissen. Is 't waarblijft de aanvang- Jaarwedde der Champetters 900 fr.??!! 't Is, 't is wraak roepend... Kan M. Schepene Moeyersoen niet beter zijn Volk betalen, dat hij wegga 1 In Antwerpen, Brussel, Gent, Luik en veel ander Steden worden de Parken en Wandelingen goed bewaakt, omdat de Bedienden er goed be'aald worden.. Champetters en Vrienden Stadsgeno ten, gaat gij in de aanstaande Gemeente-kiezing het hek ken aan den ouden stijl laten of goede verandering brengen Overweegt het goed, maar zwijgen is een deugd, Winter en Zomer. De AALSTENAARS staan in de Geschiedenis voor de reinheid hunner woningen binnen en buitenSanderus zwaait hun dien lof toe in zijn Latijnsch Boekwerk. En nu, zouden in óéne Stad van Belgenland de stralen zoo vuil liggen al: t'Aalst De Kalseiers van Lede, Hofstade en Erondegem en zouden hier niet mogen weg zijn... 't Volk zegtBolvars en Park kunnen wachten eerst voor de reinheid der Stad zorgen en voor de nuttige dringende werken aan Vaart, Bis schopstiaat en rond de Groote Kerk... Waar is de tijd dat men daar vocht, voor een Huis, als het ledig stond! Zaturdag is begraven de oude Kleermaker Backaert\ 80 84 jaren hij woonde aan de oude Vischmarkt met\ een Kleindocliterken, alle veertien dagen zond zijn Fami lie uit Brussel hem 5 fr. op; daarmeê leefde de oude duts. Zijn Huisraad en al wat hij bezat, Is verkocht voor 5 fran- ken 35 centiemen. Wie ook overleden is en maandag begraven werd Bkrrebet, de Bloemist der Hoogstraat, zeer gunstig beroemd voor zijn Vak, de brave man laat een goede herinnering. In de Liberale Volksgazet brengt de sektarische Godsdiensthaat artikels, met nog al een reukslcen in al ware het nog zoo, men schrijft dat niet. Wat mij aangaat, ik mag spreken in de Kamer en werken voor Onderwijzers en Staatsbedienden, voor Arbeiders, de Liberale Gazet zou liever dood vallen, dan mij noemen... Volksvertegenwoordiger Daens kan over de lippen dier Sektarissen nietMijnheer Petrus, gelijk i't Nr van Zondag volgens die Volksgazet is 't Geloof bij iedereen weg er zijn er maar twee meer die gelooven: De Paus Pius X en M. Petrus... Ge ziet dat wordt uit spot gezegd... Wat geeft me dalDe laatste dagen van mijn leven zijn een schoone zomeravond. De Liberale Volksgazet mag met mij spotten in al haar Nummers en Daaraan denkt ze weer en tranen zijpelen uit haar zachte, reine oogen en vallen op haar blauw, lijnwa den schort Goor ging vóór 't vertrek den goeden dag zeggen aan een ouwe tante, die aan de andere zijde van net bosch woont en die veel van hem houdt. Hij zal gaan komen 't wordt al laat en lang blijft hij 's avonds nooit wegvooral niet de dagen vóór de droeve scheiding. Hadaar is hij reeds Maar juist als hij de klink van het kleine, houten hek oplicht, knalt een geweerschot in 't bosch. Berdijntje schrikt op en Go >r zegt lachend: Dat is er één die dezen nacht niet slapen zal waar hij 't meende Een tweede schot verbrak de nachtelijke stilte... Goor stond pal en verbleekte. Berdijntje, zei hij, dat is iets dat niet recht in den haak zit!.' Waarom vroeg 't vrouwtje. Een pensjager (1) mist zijn slag nieten als hij bij toeval mist en hij heeft een tweeloop, dan schiet hij onmiddellijk weer. Maar ze kunnen met Iweën zijn... Dat is waarelk kan schieten uit een verschillig standpunt. Nu, zij zijn niet wit't zal van biezen zijn, want ik ontmoette 'daareven in het bosch Diktus, de wach ter, met zijn hond. 't Werd laat. Berdijntje sloot de blindekens; rammelde even aan het deurke van stal en schuur schoof het grendelke van 't hoenderhok in T oog van den stijl en trad bin nen. Even krijschte het slot en schroefde de klamp en dan zonk ook de vreedzame woning bij 't Eeken bosch in zijn zoeten, zachten sluimer. II. De Blarenhoeve met zyn vyftig hectaren Velden en weiden was de eigendom van pachter Andries De Reuze. Het was de schoonste hoeve van den heelen, wyden omtrek. Al de gebouwen waren nieuw, modern en gebouwd naar de regels der gezondheidsleer. Tien werkende paarden en twintig melkkoeien stonden in de schoone stallen, werkten op de welige akkers of graasden in de raalsche weiden. (1) Wildetrooper. Groote Werkstaking in de Garen en Katoentwijn- derij Stichelmans, verbonden aan de groote Fabrieken van Aalst, 642 man op straathet is gekomen door een verandering van werk die aangekondigd werd. Zou het niet gegaan zijn gelijk in de Steengroeven van Lessen Daar, zonder dag hond of beest te zeggen, werd een verandering van werk uitgeplakt. Zijn dat manieren van handelen Zou het niet be tamelijk zijn de Werkmenschen eerst te hooren spre ken? Volgens ik Dijnsdag te Ninove vernam, werkten de 42 spoelders sedert 40 en meerjaren te samen en le verden samen het werk, in éenen bloknu zou men willen doen afzonderlijk werken. Oude gewoonten wórden dikwijls moeielijk afgebroken, 't Volk steekt het op Meestergasten. Het is te verhopen dat er spoedig zal overeengeko men worden. Na lange staking en verliezen van weerskanten, ook verliezen voor de Stad, men moet toch overeenkomen. Een oude Pasloos' en zijne oude Meid vermoord ie Dampremy, Itij Charleroi Afgrijslijk nieuws Te Dampremy staat als Pastoor sedert. 1900 Mr De Jonghe, geboren te Gilles, Holland, in 1855. llij heeft als dienstmeid zekere Palmyre Ro land van Belceil, oud 65 jarende Pastoor van Dam premy is een rondborstige hartelijk mandoor elk goacht,. Over eenige dagen hadden' zij gerucht van in braak gehoord rond 11 ure de Pastoor ging buiten en zag de indrukken eener ladder aan den muur. Zondagavond, M. den Onderpastoor was den avond komen overbrengen in de Pastorijer werd gespro ken van de poging tot inbraakdoch niemand dacht dat de Booswichten zouden teruggekeerd zijnzelfs de dienstmeid zegde al lachende Ik heb een gen- darms-revolver, maar hij is beroest. Rond 9 ure, M. de Onderpastoor gaat weg kortsna- diee de nachtelijke rnst hecrscht in de Pastory. Hoelaat het iüisc was, weet men niet, maar ver- sc.heide manskerels sluipen in de Pastorij langs den hof, klimmen meteen ladder den muur op, Dreken een groote ruit aan de bovenstej on zyn in de slaap kamer van M. den Pastoor. De brave man was wakker geschoten, doch had de tijd niet zich te verdedigen; hij wordt vastgegre pen en de handen kruiselings opeen gebondan aan zetten zij hem recht en hij moet mee net huis rond, van kamer tot kamer, om'te toonen en te zeggen waar geld lag en het geheim van de brandkast bekend te makende arme Pastoor was hun gevangeneen moest mee. En nadat de helsche Kannibalen alles doorzocht hadden en al het geld ingepalmd, dan hebben ze den Pastoor den kop ingeslagen met een zwaar ijzer. De hersens waren tot op den muur gespat. De oude brave Meid komt beneden geloopen op het gerucht; zij ook wordt den kop gesmijstera. 's Anderdaags, te 5 en half M. de Pastoor komt raar de Kerk niet voor d'eerste Mis ge kunt denken hoe men verschoot. Dc daders zijn onbekend maar nu herinneren ver- scheide Parochianen zich, dat zij twee vreemde schu we gasten hebben zien rond de Pastory dwalen. Dc vcrontweerdiging in de streek is algemeen. Woensdag ging de roep eener aanhouding en aan stonds kwamen veel manspersonen met hun koolmij- ners-gerief, om 't monster dood te kappen. De ruit is met zeep stuk geslagen men heeft het papier in 't welk ae zeep gewikkeld was. Jaar in, jaar uit waren er op de hoeve zes knechten, twee meiden, een koeier. Handen genoeg dus. Han den le veel, zei de boer, maar dat is geen nadeel op dc hoevedan blijft er immers tijd over om het voor naamste tweemaal te verrichten. Andries was gaarne geholpen bij het uitdunnen der beetwortels, in den hooitijd, den oogst, het uitdoen der aardappels, bij het dorschen maar hij hielp ook graag de anderen. Hij gaf een behoorlyk dagloon en nielp de menschen, tegen een genadigen prijs. Hij was geen praalkans, was niet gierig, maar wierp het ook niet weg. Zijn stelregel, dien hij ook bij anderen gaarne in toepassing zag, was Elk voor t zijne Als Sus of Pier kwam vragenBoer, kunt ge hon derd hoppestaken halen aan de kade Wel, sa bot, ge kunt die toch niet met uw krui wagen halen Wanneer zoudt ge den tijd hebben Sa botdat moet ge aan Lamme vragen. Lamme was de eerste paardenknecht. Sedert twee-en-dertig jaar werkte hij op de Blaren hoeve. Hij had eerst den vader gediend en was bij den Zoon gebleven als deze de eigenaar was gewor den. Hij won er het hoogste loon, dertig frank in de maand', en had er een zeker meesterschap op het an der werkvolk. Niemand kon, als hy, de ploegen stellen. Rechtlij nig waren de voren- de riemen sloten en als hij aard appels aanhuilde, dan was de aarde zoo net tegen de struiken gedreven of was het met de handen gedaan. Hij zorgde voor de belangen zijner meesters of wa ren die de zyne geweest. Eens zocht Andries een blonde merrie te verkoopen die te lui was om te wer ken, een tamelijk schoon paard, maar dat wegens dit onoverwinnelijk gebrek, geen twee honderd frank waard was. Vreemde kooplieden waren gekomen de Blonde had toen juist geen kwade buien gekregen en de koo- pers dongen. Op het onverwachts komt Lamme in de keuken. Myn geld moet ik hebben, zei hij botweg. Wat Myn loon myn te-goed Uw? Ja, ik verhuis als ge de Blonde verkoopt. Sa, bot Het beste paard der hoeve, braaf, taai en vlug. De Blonde wegLamme ook weg t ('t Vervolgt)

Het Land van Aelst | 1911 | | pagina 1