Binnenland Markten Groote Meeting De doodrijders ff Buitenland Belangrijk bericht Zomerseizoen. 1800 fr. premie LET OP Partijbelangen. Zondag '7 Me I9H der Christen Democratische Partij van 't arrondissement Aalst, te Aalst, in 't nieuw Lokaal, Lange Zoutstraat. Dagorde o"PJ33sriisrc3- 's morgends van ÏO tot 13 u. 'g namiddags begin om 3 u. Gemeente Welle Steunfonds Kerkelijk Ricmus Aalst-Dijnsdag Aalst Woensdag Aalst - Zaterdag Te koop in ons Bureel Aalsl-Mijlheek. Kaatsspel SPlEGELFBltlEK A. L. Mcyvaert Richard De Stobbeleir, bij Hippolyte Verbeeren, Alois A\PAltVS ft ft VA IK EIV L'idt door het dra* ,5, Thybacrt-Schollaei't Reizigers kunnen opnemen, op 3 dagen zal men vliegen van Londen naar Amerika elke Reiziger zal een getuig hebben om zacht nefir te vallen. En al6 't in Zee is, waar ge Land noch Staak ziet. De reis kost 1000 fr. Die goesting heeft, kan zich laten inschrijven en betalen bij de Groenen Doktoor die onlangs te voet uit Gent naar Aalst kwam, van 10 ure tot 3 ure 's nachts Van Gent tot Aalst zag hij geen levende ziel op zijn baan, hij ving sneeuwvlokken op, om zich te verfris- schen. LokaalVolksverheffing Lange Zoutstraat, 36, Aalst. MUZIEK. Heden Zondag, om 5 uren, alge- ineene Vergadering. PENS10ENGILDE. Heden Zondag, o;n 5 1/2 eren, maandelij :sche storting. HOOFDCOMITEIT. - Heden Zondag, om 6 ure, maandelijksche Vergadering. Belangrijk Dagorde. PKvtP GANDACLUB.Donderdag 20 April om 8 's avonds, vergadeiing voor al de Leden. VROUWENZiEKENFONDS. Donderdag 20 April, om 8 uren's avonds, Bes'.uurvergade- ring. De nieuwe Leden zijn verzocht zich te komen aanbieden. MUZIEK. Des Zondags om 10 1/2 uren voormiddag, Les van Solfège. Des Vrijdags om half 8 's avonds, les voor speeltuigen en om kwaart voor 9 ure, algemeene Herhaling. Nieuwe Leden worden aanvaard. Onderzoek, bespreking en raadpleging der partij genooten over liet school wet svoorstel Verdere schikkingen volgen. Alwie eenigszins belang stelt, zoo buiten als binnen het arrondissement, in de nienwe schoolwet, kome naar deze hoogst belangrijke zitting. Namens de Aalstersche Afd. der Christ.Democr. Partij. Zondag 16 April, (Paschen), om 4 ure nam. in de Zaal, bij M. Alfred D'Haese- leer, Steenweg. SPREKERS: Mr. P, Daens Volksvertegenwoordiger Baron Karei de Bethune A. Van den Bruele Aalst. Van een Democratische Vrouw, omdat ieder haar voorbeeld zoude volgen en de Strijdpenning zoude indachtig zijn, geef ze van nu tot de kiezing 0,50 Oradat F. zal komen 0,10 Omdat Ward het goed op had 0,10 Omdat Jan hem laat den baard afdoen 0,10 Omdat ze allen het voorbeeld van Jan zouden volgen 0,10 En ze volgen allen zijn voorbeeld 1,20 Voor Warken zijn hond ook nog 0,10 Omdat Warken zijn hond taiiit, taiiit, bou-bou-bou deed, ook nog 0,10 Omdat Fransken zegt dat het 9e veel schooner is dan het 7c en dat hij gaat trou wen 0,10 Omdat Jan zijn varken slacht in de Vas ten, omdat er met veel zou van geëeten worden 0,10 Omdat Mijnheer rekent op 180 kil. vleesch 0,10 Omdat dé krol ons al te gaar invitteerd om naar de pijnskermis te komen 0,10 Uit Wiczer 1.50 Uit Exaerde, 0,20 AALST. BURGERLIJKEN STAND Geboorten Mannelijk 14 Vrouwelijk 3—17 OVERLIJDENS. C. De Bundel vr. Heyvaert, z.b. 27 j. Hoogev. M. Tombeur, schol. lOj. Goeraardsb. str. F. Smekens vr. Van der Poorten, z.b. 24 j. Diepestr. K. Haesaert wr Brack, z.b. 86 j. Ouden Denderm. steenweg. 1 Kind onder de 7 jaren. APOTHEKERSBOND. ZONDAGKliST\ Zondag 16 April zal de dienstdoende apotheek BONNER, Btsschopstraat, en Maandag (2e Paaschdag) apotheek CALLEBAUT, Overdekte Markt, open blijven te beginnen van 12 uren 's middags tot middernacht. De Goede en Heilige Week, Paschen I Een der vermaardste Geneesheeren van Londen schreef onlangs Ik ben Pro testant en ik blijf Protestant; maar toch moet ik verklaren In mijne lange loop baan heb ik bestatigd bij al mijne katho lieke Zieken een groote gerustheid, ja een vreugd nadat zij hun Biecht hadden gesproken; Voor verzwegen pijn geen Medecijn; -- In de Biecht staat Ons Heer als de Goede Herder van 't Evangelie. Wat de Communie aangaat, ik lees al tijd met ontroering in het Kerkboek Gedenkenis mijner Eerste Communie Overweeg de groote gift die Jezus Chris tus u gedacu heeft, met zich zeiven als voedsel geheel aa.; u ie geven in de heilige Communie. Aihoewei Gud alvermogend is, zegt de Heilige Au ustinus, kan !iii ons mets meer geven. En in derdaad, voegt ue Heilige Bernardus erbij, wel- ke.i groote,-schat'kan eene ziei ontvangen of U-ccien. (.an net aanbiddel'.ik lichaam van Je j zus Cnr.sics De Profeet Isaïs roept met recht j uit verkondigt, 0 menschen de liefderijke uit- vindingen van onzen God. j AALST. De koollosser André Van den Brcmpt, 47 j iar oud, weduwenaar, wonende Kali- straat. is Dinsdag namiddag op den Tragel, waar hij aan het lossen van een wagon kolen werkte, zoo ongelukkig van den wagon gevallen, dat hij de linkerbil gebroken werd. Hij werd ook aan het hoofd gekwetst. Na verzorging is het slachtoffer naar het gasthuis overgebracht. MOORSEL. Zondag nacht werden ten nadeeje van August De Backer, uit de Statiestraat een vijtigtal kuilen hoppekeesten afgestoken. De dieven hadden dc keesten zoo ver afgestoken, dat de hoppeplantcn groot gevaar loopen niet meer te zullen opgroeien. KEERJAREN. De vrouwen die gebruik ma ken van de Waltherypil vemrijden alle gevaren op hunnen ouderdom. 1 frank de doos. B&ERDEGEM. Een 3 jarig zoontje van J. De Ridder, speelde in de Hoogstraat voor de ouderlijke woning, toen een automobiel kwam afgereden. Een 12 jarig meisje wille nog het kindje wogrukke;-, doch bet was te iaat. Het indjt liet zich vallen en verdween onder den utomobiel en werd een eind inede gesleept. Toen het rijtuig stil hield, stelde men vast dat het wichtje niet het minste letsel bekomen had. De automobilisten en de moeder van het kind, waren door den angst zeer ongesteld Zijt gij krachteloos en zonder moed Theobroma zal u helpen. Lijdt gij aan groot verlies van bloed Theobroma zal het stelpen. Sloeg verdriet uw krachten neer Neem Theobroma zonder wachten. Hebt gij geen slaau of ruste meer Theobroma geeft goede nachten. Zijt gij mistroostig, flauw van hart Theobroma zal u verblijden. Hebt gij verborgene diepe smart Theobroma sterkt in lijden. Plaagt u de jicht of fleiecijn Theobroma zal u bewaren. Kwelt u de maag of hartepijn Theobroma zal ze bedaren. Grijpt de redplank. Iioofddepot apotheek DE MOOR, Burgstraat 83, Gent. Te Aalst verkrijgbaar in alle apotheken. Ongeluk te Ookegem. De velomaker Loye was Zaterdag bezig met een rijwiel te herstellen. Op eens werd zijne hand gevat tusschen de ketting en het tandwiel en dit met het ongelukkig gevolg dat een vinger gansch verpletterd werd. Een doktor heeft het lidmaat moeten afzetten. GENT; Rijtuigongeval. Zaterdag avond, 6 3/4 uren, geleidde Edmond Everaert, fabrikant in limonade, zijn rijtuig langs de Scheldekaai. Het paard gleed uit en Everaert en Jozef De Mey, die zich bij hem op den bok van het rijtuig bevond vielen op de straatsteen en en geheel de lading flesschen kwam terecht op hen. De kar is beschadigd en een honderdtal fles schen zijn gebroken. Door een trein verpletterd te Esschene-Lom beek. Dinsdag morgend rond 5 ure, vond een baan wachter op de spoorbaan, het vermorzelde lijk liggen van eene vrouw. Het lijk werd spoedig herkend, als zijne dat, van vrouw Eugèniè Janssens, 5o jaar van Liede- kerke. Zij had in den nacht hare woning verlaten zonder dat iemand iets gehoord had. Men denkt dat de ongelukkige zich in eene vlaag van heete koorts gezelfmoord heeft. Doodelijk ongeluk te Halle. Dinsdag morgend, trokken werklieden ijzeren kolommen op, in een huis dat men bezig was met opbouwen. Een van de kolommen viel op het hoofd van een der arbeiders, Th. Simoens, van Elsene. De ongelukkige werd gevaarlijk gewond, en is kort nadien overleden. Doodelijke val te Laken. Een metsendiener Dc Clercq is in een inop- bouwzijnde huis der Richard Neybergstraat, van een ladder gevallen en op eenen hoop steen en te recht gekomen. De ongelukkige werd den schedel gebroken en verder eig gekwetst over heel hei lijf. Zijnen toestand is zeer erg. Door een motocyclet overreden te Brussel. Eene 3g jarige meid, half doof werd bij het oversteken der Henegouwlaan door een motocy clet overreden. Het slachtoffer werd buiten kennis naar 't Hospitaal vervoerd. Zij had den schedel gebroken, en zal waar schijnlijk haie wonden niet overleven. Brussel Gauwdieverij Een koopman van Halenzy, nabij Virton, maakte zaterdag avond alhier kennis met twee personen, die met hem eene wandeling deden door de stad en hem de voornaamste monumen ten van Brussel toonden. 'N- de scheiding, be- stadigde de koopman de verdwijning zijner por tefeuille, inhoudend eene som van 2,000 frank, welke hij van een kliënt had ontvangen. Eene klacht werd bij de politie ingediend. Paardenstamp. Maandag werd de koetsier, F. D.,., door zijn paard in het gelaat gestamp, terwijl hij het kuischte. Zijn kaaks- en zijn neusbeen werden gebroken, zijne bovenste lip gespleten en ver scheidene zijner tanden uitgeslagen. BOSCHVOORDE. Rijtuigongeval, M. J. Handy, mekaniekwerker, 4i jaar, werd Zondag, na de koersen, op den Steenweg van Ter Hulpen door een huurrijtuig omgeworpen en onder een tram gesmeten. Hij werd erg ge kwetst aan het hoofd, den arm en de beenen. Na verzorging in een naburig huis, werd hij naar zijne woning vervoerd. Zaterdag ging zekere Van de Putte, van Gentbrugge, de St-i-ievenstraat te Gent over, nabij den Brusselsche steenweg werd hij door een auto omgeworpen. Van de Putte is gelukkig- lijk maar licht gekwetst. Zondag kwam een automobiel uit de Zon- dernaamstraat, te Gent, gereden. Bij het draaien der straat kon de chauffeur zyn auto niet stil houden, deze botste tegen een rijtuig van Mev. Van de Poele. De schok was geweldig. Gelukkig was het rijtuig ledig. Een automobiel geleid door R. Hespel, van Mechelen is op den steenweg van Vilvoor den, te Brussel, met geweld op een kamion ge botst. De chauffeur werd ten gronde geslingerd en het rechterbeen gebroken. Zijn toestand is bedenkelijk. Ongeluk op de werken der Tentoonstelling van Charleroi. Maandag namiddag had er op het terrein der werken van Tentoonstelling een erg ongeval plaats. Eene stelling siortie in en twee werkli- den werden op den grond geworpen. De eeneiszwa". gewond, en moest naar den post van het Ro- srruis overgebracht worden. Onderstatieoverste door een trein verrast te La Pianche-Dampremy M. Arnold Ponsart, onderstatieoverste in de statie van La Pianche-Dampremy, werd Zater dag aldaar verrast door een koopwarentrein, ko mend van Lodelinsart. M. Ponsart werd in een gracht geworpen langsheen de spoorbaan. Hij werd opgenomen met verbrijzeld baaksbeen en afgesneden tong. De ongelukkige werd naar he gasthuis overgebracht. EENE MIJNRAMP. In de Bannermijnen, te Littleton, (En geland) heeft eene grauwvuurontploffing plaats gehad. 170 galeiboeven, die in de mijn aan den arbeid waren, zijn ingesloten. BOSCHWACHTER VERMOORD. Een boschwachter, Thomas Lanfran- chi, werd vermoord gevonden te Murato, (Italië), nabij Loreto. Waarom de mis daad is gepleegd geworden, weet men nog niet. SCHIPBREUK. Te Madrid, (Spanje), liep Zondag het gerucht, dat de taansatiantieker Al fonso XIII op de kusten van Vera-Cruz vergaan was. De bemanning en de passa giers zouden gered zijn. Het schip zou geheel verloren zijn. DYNAMIETAANSLAG. Een aanslag waarvan men de redenen nog niet kent, werd gepleegd in het dorpje, Vernat, (Frankrijk), rond drie ure 's morgens. Eene dynamietkardoes, geplaatst door een onbekende achter een huis, ontplofte. Er is vele schade toegericht geworden aan de huizen. EeD persoon is gewond geworden. Tusschen douaniers en smokkelaars. De douaniers der brigade van Taras- car, (Frankrijk), hebben inde bergengte van Ussat, 24 smokkelaars ontmoet. Een verwoed gevecht ontstond en ten slotte konden vijl smokkelaars aangehouden worden. De andere zijn gevlucht. PARIJS. De Familie Tissier werd verstikt gevonden ten gevolge van gaz- ontsnapping. Vader, moeder en dochter waren dood. Een ouderling en zijne dochter VERPLETTERD. De 79jarige Jan Eynandi en zijne dochter en kleindochter wachtten in de statie te Cannes op een trein 's avonds om huiswaarts te keeren, toen de ouder ling op het spoor ging terwijl een trein aanstoomde zijne dochter snelde hem ter hulp, doch te laatbeiden werden verpletterd. ITALIË. Maandag morgend rond 11 uren, werd te Rome een lichte aard schok waargenomen. Ook in den omtrek der Stad voelde men de schok. Er werd geene schade aangericht. Over MESSINA is Zondag nacht een vreeselijke storm losgebroken en heeft groote schade aangericht en talrijke slachtoffers gemaal:* Lie n omheinings muur is ingestort er. c garische familie is onder de puinen bedolven. De moeder en twee dochters werden gedood alleen de vader kon nog gered worden. CHINA. In Zuid Chantungzijn ten gevolge van den hongersnood, onlusten uitgebroken. Te Tsiningtchu aan het Keizerkanaal, is 't volop omwenteling. Honderden lieden sterven van honger en typhus. Sommige missies verkeeren in groot gevaar. Chineesch generaal vermoord. Terugkeerend van de tentoonstelling van ^vliegtoestellen te Cantoz, werd de generaal der Tartaarsche wijk, door een anti-Mandsjoerees vermoordMen heeft zijn lijk niet meer gevonden. BOSCHBRAND. In Holland, tusschen Havelto en Wap- sergeen is een geweldige boschbrand ontstaan en men kon het vuur maar be perken nadat ireeds 20 tot 30 hektaren vernield waren. De ramp wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. Spoorwegongeluk. Aan den uitgang van den tunnel der Batignollen (Frankrijk) werden 3 werk lieden door een trein verrast en overre den. Alle 3 werden erg gekwetst en de toestand van een hunner is hopeloos. RUSLAND. Te Kalisch hebben 30 gewapende tertoristen een postrijtuig aangevallen. Drie soldaten die het rijtuig begeleidden, werden gedood en de roo- vers namen de vlucht, na het rijtuig dat 47,000 roebels vervoerde, geplunderd te hebben. Gisteren een ruig valscii weêr geweestde Mosselvloot uit Hulst en Phiüppina geraakteer inoeielijk door. Mij zijn opgelegd zachte wande- lingskes langs den Denderdoch ik moest alras terugkeeren door een kletterende scherpe hagel vlaag. DE LIEVE LENTE. En de Zuiderzee is vol drijfijs in Frankrijk sneeuwt het overvloedig men ziet de Alpen of de Pyiineën niet van den Sneeuw te Muchen in Beieren, heeft het d'an- der week zoodanig gesneeuwd, dat te Mitterfir- mansret de inwoners eene sneeuwkerk maakten met twee torekens. Schoone heldere zonnige dag. Gisteren te Sottegem geweest, veel gehoord en gezien; een groote Schoen fabriek is daar ingericht. De Dagloonen zijn er min dan elders een doodelijke Concurrentie voor de Steden. Een Arbei der hoorde ik zeggen De Socialisten zullen moeten komen; nu zijn er nog geene De Socialisten Neen, dat is 't werk der Vrije Kristene Demokraten, die men overal heeft willen uitmoorden. Te 1 ure 20 van Sottegem naar Brussel, een gemakkelijke Trein voor de Zittin gen der Kamer. 't Is den 25 April dat de Konin- ginne terug* komt naar huis; Moge zij gansch hersteld zijn Den 9 Mei zal 't iets zijn te Brussel voor den President der Fransche Republiek veel Pari- stens gaan meêkomen ze staan al met hun hoogen hoed op. In Frankrijk is de Kerk van Aromyt ingestort twee Nonnen dood en een derde erg gewond 't is gekomen door den Regen 't moest mij de Kerk zijn; -- te Liedekerke is op den Spoorweg gevonden, 't lijk van Vrouw Van V., een simpel mensch van 50 jaar. - Aan de Bisschoppen van Portugaal is door Rome den raad gegeven de Schei ding van Kerk en Staat aan te nemen. In Aalst is een schromelijke kinder- moord geweest. Ach, het rampzalig ZielsbederfAnders is een Geborte zulke groote gelukkige zaak Gisteren een locht superba sublima 't Is het jeugdige groen der Lente, de Nachtergael mag komen 's namiddags naar Brussel geweest, de velden worden toeverachtig schoon ik moest bij Jden Sekretaris des Konings zijn voor een oude sukkelaar zijn Pensioentje van Frankrijk; alles wordt in 't Paleis opge- ridderd; op den binnenkoer werd kalsei- werk verricht door Walen als dienders vond ik daar mannen van Erpe en van Lede de Koningin zal thuis zijn, rond 25 April. Wat Aalst aangaat, heb ik al geschreven dat een Schilderstuk van den Aalstenaar Valerius De Saedeleer, door ons Goevernement naar de Ten toonstelling van Rome is gezonden, het- gene eer is voor Aalst. 10 ure, veel Volk in Stad, elk ziet er verkwikt uit, en opgeruimd, het is waar lijk de Lente, van welke Tollens zingt Zie hoe uit het zwanger knopje 't Bladje zijn gekronkeld topje Reeds ontweltelt en ontwart; Zie, hoe langs de slingerpaadjes, Reeds de schaduw van de blaadjes Wemelt met een breeder zwart Zie, hoe duizend wondre plantjes 't Hoodje worstelen uit de zandjes En het stooten aan uw voet Zie, hoe Zefirs ruischend fluitje Weer der bloemen tierig spruitje Op het struikje dansen doet Welkom, welkom, duizendtallen, Dek en dos van hot en haag Zijt gij uit de lucht gevallen In een digte regenvlaag Welkom, welkom, duizend kleuren, Tij en vloed van verw en geuren, Lot en loovers duizendvoud Welkom, stroom van hemelstralen, Die vallei en veld bemalen En besprenklen met hun goud Ach, wat kan de Wereld aanminnelijk schoon zijn En het Menschdom is zoo arm en ongelukkig De Strijd voor het Leven is zoo hard, in den groot en Over vloed van aardsche Goederen Goeden zaligen Paschen en goede za lige Gedachten De Fransche Wijnbouwers zijn nu stil geworden, de Regeering weet niet wat te doen, de Belangen zijn te wederzijds. HÖOG vliegen doet diep vallen, deze week wederom, te Champagne de Lucht- vliegher Delangue vloog zeer net op 100 meters hoogte, een Windtocht deed zijn getuig zwenkelen, hij viel en ligt nu in een Kniniek te Rheims als een Lazarus dit is gebeurd te Bethen ij te Coign iers is de Zeekapitein Buasson ook gevallen, en zoo goed als dood. Bandietenstreek te Deurne. De melkboer J. Schenkels, 80 jaar oud, had een kalf van i5o fr. afgeleverd te Antwerpen, j Toen hij naar huis ging had hij een binnen weg ingeslagen om rapper t'huis te zijn. Een bandiet sloeg hem omver en nam hem zijn geld af. Doodelijk ongeluk te Vergnies. De burgemeester der gemeente, M. Thomas, reed Maandag met een kar mast naar zijn land. De ipan struikelde en viel onder de kar, waarvan de wielen hem over het lichaam reden. De dood was oogenblikkelijk. M. Thomas was 64 jaar oud, en sedert lange jaren burgemeester der ge meente. Valsche bankbiljetten. Er zijn talrijke valsche bankbiljetten van 20 fr. in omloop. EENE GROOTE FAILJIET. De groote Berlijner nijveraar Auguste Thyssen is in failjiet verklaart. Men eischt van hem 60 miljoen mark terug. Het mond- en klauwzuur. In Duitschland woedt het mond- en klauw zeer in meer dan 2600 gemeenten meer dan 10,000 stallen zijn er door aangetast. In de ver- loopen maand heeft de plaag eene groote uitbrei ding genomen. Aanslag tegen den Czaar. Uit St-Petersburg wordt gemeld dat men zou gepoogd hebben eene doodskist, met ontplof fingsmiddelen gevuld, binnen in het Winterpa leis van den Czaar te zetten. De mannen, die de doodskist droegen, werden aangehouden. Zij beweerden niet te weten wat de kist inhield. EXAARDE. Vinger afgebeten. De genaamde Petrus Talboom, moest Donder dag morgend, bij den beenhouwer De Maas schalk een varken slachten. Het dier beet hem den wijsvinger af Dc Vercruissen heeft den ge kwetste verzo gd. IDDERGEM. Verloren. Een handelaar Prosper Cortvriend, heeft Don derdag op den trein van 5 1/2 ure uit Ninove een bankbriefje van 100 fr. verloren. BOEKEN aan 0,50. Leven van Thyl Uilenspiegel met aardige kluchten, poetsen en nocverijen. SNpECK'S RAADSELBOEK geschikt 0111 oud en jong te vermaken. AALST.Zaterdag 15 April Tarwe 00,— 11 aver per 100 kilo 00,00 a 00,— Aardappelen de 100 kilo 11,50 a 12,oO Ajuin do 100 kilo 23,00 a 25.00 Boter per 3 kilo 9,00 a 09,72 Eiers do 25 l ,90 a 2,00 Viggenenper koppel 85,00 a 95,00 NINOVE. Diinsdag 11 April Tarwe 19,00 a 20,00 Boonen 00,00 a 00,00 aardappelen 12,00 a 13,00Koolzaad 00,00 a 00,00Lijnzaad 00,00 a 00,00Boter, de kilo 2,10 a 3,10Eiers de 2,25 2,50. BRUSSEL, Kalvermarkt. Tentoongestelde dieren 255. Prijs per kgr. levend gewogen f'r.1,10 tot 1,35Lammeren 000 prijs 00 a 00 GENT 14 April Frwnrcn 3 beesten min dan verleden we^k. üe goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,50 tot 1,70, ge slacht vleesch. De kalveren van fr 2.00 tot 2,30 per kilo, gesl. vl.: de schapen van 1,40 tot 1,70 per kilo, gesl. vl.; de varkens van 70, tot 1,00 kilos en daarboven, levend gewogen golden van fr 05 tot 1 10 CUREGHEM-ANDERLECHT, 11 Aprü - Te koop gesteld 2519. Prijs per kilo op voetOssen 0,88 tot 108stieren 0,80 tot 0,98 koeien en veerzen 0,64 tot 0,84Kalveren 0,80 totO,91. Verkensmarkt 11 April Tentoongesteld 230. Prijs per kilogr. op voet 1,05 al,20 Uitslag van Zondag 9 April. Aalst, De Groot bekomt 6 spelen tegen Herder- sem, Moens, 7. Aalst De Groot bekomt 5 spelen tegen Hofstade Van Caekenberg 7 spelen. Beslissing Hofstade bekomt 6 spelen tegen Herdersem 8 spelen. Spiegels, Kaders, VitrauxBaguetten Magazijn WerfAALST - Stoomfabriek in Gent Ik 0 idergeteekende, heb de eer mijne talrijke kliënten te verwittigen dat, in tegenstrijdigheid met het gerucht in omloop gebracht, ik nog altijd handel drijf in Scheikundige Mest stoffen, Nitraat, Guano, Klaver- vet, enz., van de Leste hoedanigheid. Molenstraat, 69, Aalst. AANKOMST DER LAATSTE NIEUWIGHEDEN. GRIJZE MODE STOFFEN NIEUWE KLEUREN IN ROOD EN BLAUW. Fantaisie voor Bloezen. Engelsche Nieuwigheden voor Heeren. Ga zien naar de Uitstallingen. •1. iDels»foi*trie, Molenstraat, 11, AALST. 10 fr. per maand en solde wordt gegeven aan de Jongelingen die begeeren Soldaat te worden als Vrijwilliger met Premie 't Belgisch Leger, Zoutstraatpoort, N° 43, AALST. F \BRIEK VAN DEKZEILEN (bachen) PAARDEDEKSELS Caparafons) 1 Meerschstraat, 28, GENT (Kortrijksehe Poort) i De sterkste, de best afgewerkte, de goedkoopste, kortom, de beste van 't Land. Stalen en prijzen worden op aanvraag kosteloos bezorgd. Men vraagt overal agenten. gen van eenen slech ten BAND of door mislukte OPERATIE, wendt u tot den heer A. DUMONCEAU, gebreveteerd Specialist, 21, rue aux Choux, Brusseldeze zai u kosteloos allen raad en uitleg zenden, u ge nezing en verzachting aanduiden. De pest in Mandchourië. De onderkoning van Mandchourië heeft aan den keizer van China een officieel verslag over de pest gezonden. Uit dit verslag blijkt dat er, in al de steden van Mandchourië, 45,000 menschen aan de vreeselijke ziekte bezweken zijn. IJselijke brand 200 slachtoffers. In een dorp nabij Wadgoan (Engelsch-Indië), waren verleden Vrijdag eene menigte inboorlin gen in een voorloopig gebouw, met strooien dak vergaderd, om het Ramnivifeest te vieren. Dit ge bouw bij middel van petrollampen verlicht, schoot plotselings in ;brank. Men zegt dat 200 personen, mannen, vrouwen en kinderen, le vend verbrand zijn. Vaarzen aangeslagen te Moerbeke-Waes. De vliegende brigade. Donderdag morgend op ronde zijnde, ontmoette op de wijk Kruisstraat, verschillige smokkelaars, die koeien binnenbrach ten. Dank aan hunne moeite, zijn de douaniers er in gelukt, twee vaarzen, hebbende eene waarde van 1400 fr. aan te slaan. De dieren zullen te Zelzate veikocht uorden. CAÏIILLE VAN MALDEREN Gediplomeerde Hoefsmid De ondergeteekende ff heeft de eer he geacht Tubliek kenbaar te maken, dat hij zich komt te \estigen in 't alomgekend huis Dei.pierre Zonnestraat. Proper werk en matige prijzen zal mij de gunst van eenieder verzekeren. C. VAN MALDEREN. Alvorens uwe MEUBELS te koopen, wendt u eens naar het huis waar gij tot uwe groote verwondering alle voo. - ten van Meubelen kunt krijgen en aan de vooi- dceligste prijzen. Bemint u profijt. Let wel op het adres J. THYBAERT-SCHOLLAERT Korte Zoutstraat, nr 10, Aalst. \WrL ïipnipii die naar Brusse' gaan tl Kliciitii werken en te Jette afstap pen kunnen aldaar een goed glas bier of een goe der druppel bekomen In den vollen Pot,bij Chardken, nabij de Statie.

Het Land van Aelst | 1911 | | pagina 2