Vaarwel «Salva» SCHAT GEVONDEN IN KASTEEL niGucoe, 't kind overgegeven VIDEOFILMS WLA wil geen regularisatie van illegale COPAL-opslagtanks Oplichter aan 't werk bij openbare verkopingen Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie n.v. RING MOTORS - AALST Albrechtlaan 50, 9300 Aalst 053-21 16 79 - 70 23 15 70 23 16 okkaziewagens met 1 jaar waarborg en 1 jaar gratis omniumverzekering laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus: meer dan 700 films elk systeem: Beta, 2000, VHS ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE Is eigenaar familie van Minister Akkermans AUTORIJSCHOOL AALST 1e jaargang - ftr 1 - 28 mei 1982 - 20 fr. zet van Qafet Vorige maandag hebben het klubbestuur van S.C.Eendracht Aalst en zijn ploegmaats Salvador officieel uitgewuifd. Op het ogenblik dat ons eerst nummer verschijnt is de Eendracht spits op weg naar zijn moeder land, zijn echtgenote die reeds eerder afscheid nam, maar dan voor een blijde gebeurtenis, achterna. Men zag de Brazilliaan die zijn voetballers loopbaan in België uiteraard met lede ogen vertrekken. stede. Hij zal nog vaak over de lippen van de fans vallen. Wij wensen u een behouden thuiskomst. (JVH) Via Crossing Schaarbeek, dat toen in financiële moeilijkheden was geraakt, belandde hij samen met Caro Ferrera, die nu mei Ol.montignies speelt bij Eendracht. Waar zijn loopbaan ook, en spijtig genoeg een einde kende. Het verdikt van de sportartsen dokters Martens en Rombouts, die de speler een paar keer onderzochten, was una niem formeel en hard. Met een derge lijk knieletsel mocht hij niet meer voet ballen. Vandaar de al even harde be slissing om naar Brazillië terug te keren. Saivador heeft meerdere blad zijden Aalsterse voetbalgeschiedenis opgeschreven. Zijn eerste seizoenen in de witzwarte shirt waren toppers. Hij scoorde toen de doelpunten maar liet ook zijn ploegmaats scoren. Hij werd eens topscorer van de tweede klasse en op een bepaald ogenblik was een Brusselse klub bereid er ette lijke miljoentjes tegenaan te gooien, om hem in haar rangen te krijgen. Het nieuws dat hij Eendracht zou verlaten viel als een donderslag bij heldere hemel. Men zal het zich nog herinne ren. De supporters shreeuwden in koor «Salvador mag niet verkocht wor den». Het was inderdaad zo dat «Salva» de kreet Salva-Salva galmde vaak en regelmatig over het Pierre Cornelisstadion, waar hij ook zijn beste periode kende de kijkers heel wat voetbalgenot had verschaft en op meerdere rozen had getrak teerd. hij werd op de handen gedra gen en bovenop had deze minzame voetballer zich heel wat vrienden gemaakt. Hij was een stukje Aalst. De twee meest recente seizoenen liep het iets minder, ofschoon hij zich nog steeds tenvolle inzette en alles voor veil had, om opnieuw aan zijn topren- dement te kunnen reiken. Maar de sportwet is hard en ongenadig. De knie van Mamana Neto begaf het. En de beste zorgen mochten niet baten. Vandaar het besluit om terug naar zijn land terug te keren. De supporters en wij sportmedewerkers danken U voor het voetbalgenot dat U ons gedurende uw verblijf te Aalst hebt verschaft. Uw naam zal nog niet te gauw vergeten zijn in de voetbalminnende Keizerlijke De Sal va is reeds terug in Brazilië Hel kind heeft zijn naam reeds gekregen naar de Nieuwe Gazet van Aalst moet nog «overgegeven» worden. U allen, lieve lezeressen, beste lezers, moet hierbij aanwezig zijn en wordt allen uitgenodigd als getuigen Vandaag, Vrijdag 28 mei, vanaf 19 uur. In het gelegenheidsbureau van de burgerlijke stand in 't Landhuis ('t café achter de «zwerte maan» deze keer.) Met de Nieuwe Gazet van Aalst in de hand, jullie gazet en jullie hand wordt u allen op een heildronk getrakteerd door al de «Ghost Fathers» en door 't Petjen. Op de gezondheid van de nieuwe komer. en de verantwoordelijke is die andere Peter (Dauwe) Zegt het voort Freds Videoclub Molendries 21Aalst S053/78 77 35 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open 9 u.-12 u. en 14 u.-17 u. zaterdag 9 u.-12 u. In het Aalsterse schuimt een gewiekste oplichter op openbare verkopingen van onroerende goederen af. De gebruikte taktiek is heel eenvoudig. De man houdt de verkoping zeer scherp in het oog en bemerkt snel de geïnteresseerde koper of kopers. Hij roept een paar keer op een ogenblik dat er nog absoluut geen gevaar is om het goed te kopen, echter wel op een moment dat het eerst instellen voorbij is zodat de geïnteresseerde koper het vermoeden krijgt met een ernstige tegen kandidaat te doen te hebben. Gedurende de periode dat de eerste maal de familie bij mekaar geroepen wordt door de notaris om te beslissen of de verkoop kan doorgaan en tegen welk minimum bedrag gaat de oplichter (zo noemen we dergelijke man) naar de echte kandidaat koper om hem 10, 20 tot 50.000 frank te geven om niet verder te roepen. Die taktiek schijnt reeds menigmaal geslaagd. Het kan interessant zijn voor de opgelichte mensen om een klacht in te die nen tegen bovenvermelde persoon. Anderen, die ook aangesproken werden kunnen nuttige getuigen zijn. In elk geval hopen wij dat de oplichtingspogingen van nu af aan zullen ophouden. Reeds ongeveer twee jaar lang komt het olieopslagbedrijf COPAL, gelegen aan de Ninovestraat te Erembodegem-Terjoden, in de aktualiteit. Ondanks de onafgebroken aktie van de plaatselijke buurtbe woners, in samenwerking met de Werkgroep Leefmilieu Aalst is er aan de grotendeels onwettelijke toestand nog niets wezenlijks veranderd. Het ziet er trouwens naar uit dat ook op het vlak van de bouwovertreding de leefmilieuverenigingen aan het kortste eind zullen trekken. Om dit te vermijden publiceerde de Werkgroep Leefmilieu Aalst zopas een persmedeling waarin een aantal feiten van de jongste maanden in de openbaarheid gebracht worden. Vergunningen Op 20 augustus 1965 kreeg het betrokken bedrijf van de bestendige deputatie van Oost-Vlaanderen een vergunning voor het uitbaten van een bovengrondse tank van 30.000 liter gasoil en 20.000 liter benzine. Op 13 maart 1969 deed de eigenaar de heer Albert Coppens een nieuwe aanvraag ditmaal voor het exploiteren van twee maal 125.000 liter gasoil in boven grondse tanks en acht maal 31.000 liter gasoil eveneens in bovengrondse tanks. Deze aanvraag werd eerst geweigerd door de Bestendige Depu tatie op 5 september 1969, maar werd tenslotte bij Koninklijk Besluit van 10 juli 1970 toch goedgekeurd. Deze vergunning was enigzins verras send als men weet dat er op minder dan 20 m van de op te richten tanks een goedgekeurde verkavelingsver gunning aanwezig was van 1 7 januari 1967. Anderzijds staan deze kleinere tanks rechtstreeks tegen de scheidings muur en zijn ze nu nog niet voldoende ingekuipt zodat regelmatig stooko- lieinsijpeling in de aanpalende tuinen is waar te nemen. Begin 1982 was er opnieuw een belangrijke olievervuiling bij de buren waar te nemen, wat trou wens door Burgemeester D'Haeseleer op een stadhuisperskonferentie werd bevestigd. Op 24 november 1977, zijnde geruime tijd nadat nieuwe reusachtige opslag tanks waren opgericht, deed de uitba ter een nieuwe aanvraag ditmaal voor tweemaal 45.000 lieter gasolie en éénmaal 900.000 liter galolie in bovengrondse tanks, en terzelfdertijd voor éénmaal 800.000 en 1 miljoen liter afvalolie, eveneens in boven grondse opslagreservoirs. Deze nieuwe aangevraagde uitba tingsvergunning werd aan de heer Coppens geweigerd bij Koninklijk Besluit van 13 juni 1980. Het heeft nog heel wat administratieve en poli tieke aarde aan de dijk gehad voora leer de bevoegde technische ambte naar van het Ministerie van Arbeid en Vervolg blz. 2 Zullen deze illegale olietanks een bouwvergunning kunnen krijgen van Staatssekretaris Akker mans Enkele maanden geleden stuitten een paar Aalsterse «Schattenjagers» tijdens een zoektocht in een verlaten historisch kasteel te Aalst op een zorgvuldig ver borgen geldkoffer en slaagden er in hun buit te verkopen aan een muntkenner, zonder dat de eigenaar van het kasteel iets van de zaak afwist. Temidden van winkelcentra, auto snelwegen, appartementsgebouwen en fabrieken staan in Groot-Aalst nog een tiental kleinere historische kaste len met de lijfgeur van vervlogen roem. Zij waren van oudher het onderwerp van wonderbaarlijke vertelling en over heksen, spoken en geheimzin nige gebeurtenissen. Vervolg blz. 2 Het kasteel Van Muylem wordt terug verkocht. Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST *21 21 90

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1