an qcibt nieuooclLA VIDEOFILMS COMAR SPORT groot - kleinhandel laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keusmeer dan 700 films elk systeemBeta, 2000, VHS AUTORIJSCHOOL AALST ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE Specialisatie Handbal Voetbal Tennis Ski 1e jaargang - nr. 2 - 4 juni 1982 20 fr. Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst Een uitgave van v,z.w. Aalsterse informatie Freds Videoclub Molendries 21Aalst ■s 053/78 77 35 In lang vervlogen tijden, toen de huidige gemeentelijke bestuursmeerderheid nog in haar kinderschoenen stond, beslisten de Aalsterse jongerenorganisaties, verenigd in de Jeugdraad, hun subsidies samen ie leggen in één pot. De samen gevoegde toelagen immers, vormden een mooi kapitaaltje, er viel wat mee te doen. Indien dit globale bedrag echter verdeeld werd onder de zowat 100 aan gesloten initiatieven, volstonden de stukjes van de koek ternauwernood om elke nieuwjaar een vaatje bier mee te financieren. De jeugdorganisaties zagen er logischerwijze meer brood in om met de gemeenschappelijke fondsen een dienstverlening op te bouwen. De stad stelde, officieus, lokalen en personeel ter beschikking. Er werden allerhande materialen aangekocht, deels om aan gunsttarieven te verkopen (bv. papier, verf), deels om gratis uit te lenen (bv. spots, muziekinstallatie). Het aanbod werd gekompleteerd door een goed uitge ruste drukkerij (offset, zeefdruk)... "Laat de manager managen" De infrastruktuur en het kapitaal staat onder beheer van de v.z.w. Aalsterse Jeugdorganisaties, die in een eerste fase identiek was aan de Jeugdraad. Het opzet werkte en de Aalsterse jeugd kon trots de vruchten plukken van een degelijke en vrij uitgebreide service. Na enkele jaren bleek plots dat de v.z.w. een zwaar verlieslatend bedrijfje aan het worden was. Niet dat de krisis er voor iets tussen zat, maar het beleid had gefaald. Het grote ver lies zat hem in de grafische sektor: de drukkerij werkte bijna niet. Om het tij te keren, stelt men een «zaakvoerder» aan, Guido Moens, een man die niet aan zijn proefstuk toe is. Zijn recepten zijn de volgende: een uitgekiend management, ruime bevoegdheden voor de zaakvoerder, prospektie en reklame om de dienstverlening uit te breiden tot andere dan jongerenorga nisaties en het inschakelen van des kundigen en geïnteresseerden in het beheer van de v.z.w. Het verzet Deze gang van zaken werd niet ge smaakt door een deel van de aange sloten organisaties. Zij stelden de principes van het doorgedreven management en van de bevoegde zaakvoerder in vraag. Hun argumen tatie baseerde zich vooral op het ondoorzichtig en ondemokratisch karakter van de maatregelen. Een algemene ledenvergadering moest uit sluitsel geven over de te kiezen rich ting. Op een chaotische bijeenkomst slaagden de opstandelingen erin om de meerderheid achter hun statuuts wijziging te krijgen. Hun overwicht was nochtans onvoldoende om de vereiste 2/3 meerderheid te berieken. De zaakvoerder voelde nattigheid en stelde de vertrouwenskwestie over zijn persoon. Toen bleek dat slechts iets meer dan de helft van de aanwezi gen hem vertrouwde, gaf hij er de brui aan en blokkeerde de dienstverlening. Dat kon hij als jeugdsekretaris, daar het stadspersoneel, dat voor de jeugdorganisaties werkt, onder zijn rechtstreeks bevel staat. Slechts door toedoen van schepen Monsieur her vatte de dienstverlening enkele dagen later. Moens contra Nijs De toestand in de v.z.w. Aalsterse Jeugdorganisaties was op dat ogen blik zo verziekt dat twee blokken met getrokken messen tegenover elkaar stonden. Langs de ene kant de socia listische en liberale organisaties, langs de andere de oppositie van katholieken, kommunisten en enkele onafhankelijken, onder leiding van de gebroeders Pol en Wim Nijs. Lees door blz. 2 Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST *21 21 90 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open: 9 u.-12 u. en 14 u.-17 u. zaterdag 9 u.-12 u. In PVV-kringen heeft men «goede hoop» dat burgemeester Louis D'haeseleer toch op de lijst komt voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het officieel ja-woord was nochtans nog niet uitgesproken, bij het ter perse gaan van dit blad. Hoedanook maakt dit van diverse zij den bevestigde bericht een einde aan een lange periode van onzekerheid en welles-nietes-geruchten. Precies deze onzekerheid belette de P.V.V. een vlugge bekendmaking van haar kandidatenlijst, zoals men aanvan kelijk van plan was. Ten laatste dinsdag e.k. moet de defini tieve PVV-lijst er zijn, vertelde fraktielei- der André Doorns ons. Er blijken meer kandidaten te zijn dan de 41 beschikba re plaatsen... Overigens ontkent men formeel een in Het Nieuwsblad verschenen bericht, i.v.m. voormalig PW-raadslid Lucien Van den Nest. Deze trad in de loop van de huidige legislatuur af. Ontkend wordt dat de reden hiervan bij schepen Van den Eede zou gelegen hebben, die in weerwil van een belofte op te stappen na drie jaar als financiënschepen. Het zou integendeel om een bouwvergun ningskwestie gaan. Het ontslag van het Hofstaads raadslid situeert zich overi gens enige maanden vóór de afgespro ken terfnijnwisseling. «Lucien Van den Nest komt in elk geval niet meer voor op onze lijst», besloot Doorns». PD. Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen De Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst Koolstraat 159 Schoolstraat 43 9300 Aalst ■s 053/21 25 56 Een sportzaak met ERVARING. De fil rouge, geen gemakkelijke karwei (DP) de geeten geoefend met een kwis waaraan twintig koppels deelnamen. De heer Van Mieghem en zijn dochter gingen er met de eerste prijs, een kof fiezet, van door. De zondag werd inge zet met kindertekenen, om dan 's mid dags te beginnen met het hoogtepunt van de kermis, het spel zonder gren zen. Door de karnavalgroepen, die in de zomer hun winterslaap houden, wakker te schudden en bij het feest te betrekken onstaat er dat echte Aals terse sfeertje van uitbundige sappig heid dat elders niet te smaken valt. Als hij den boel maar eens op stelten kan zetten, zichzelf ougemeester waant, de geurv an bier opsnuift en kan moei- sen en klodderen, dan is de Aalste- naar gelukkig. Die ingrediënten heb ben de Kornissesloipers geslaagd samen gebracht in hun spel zonder grenzen. Lees door blz. 2 HOTELSCHOOL RITO BLOEIT In het Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs (Ledebaan te Aalst) studeren een zestigtal jongens en meisjes in de richting Hotel - Keuken en Hotel- Restaurant. Acht onder hen studeren straks af als kok: de eerste eindejaars van een smakelijke studierichting in de enige Oostvlaamse Rijksschool die zo'n opleiding verzorgt. Hotelschool Onderdirekteur H. Van de Meerssche maakte ons wegwijs in het «oude paviljoen», waar het hart van de hotelschool klopt: een smaakvol inge richt restaurantje bar, daarachter een broeierig-warme keuken, het labo ratorium van de culinaire geneugten. «Klein is het hier wel, maar we hopen zo spoedig mogelijk een nieuw gebouw te kunnen betrekken. De aan besteding daarvan is voorzien voor 1983», legt dhr. Van de Meerssche uit. Om de haverklap valt de elektrici teit uit, zodat het eventjes op een klank- en lichtshow lijkt: de nieuwe dampkappen blijken de schuldigen te zijn. We praatten met een paar leerlingen van het laatste jaar. Gina De Kegel, Peter De Reyck en Mariel Cooman vertellen dat het hen hier bevalt: «We leren hier gerechten voorbereiden, koken, afwerken en versieren, hoe je prijsoffertes maakt, en dan nog alge mene vakken zoals Nederlands, Frans en Engels. De opleiding begint in het derde jaar, in het vijfde moet je dan kiezen tussen de afdeling Hotel- Keuken en Hotel-Restaurant. We kozen alle acht voor het eerste». Of er werkgelegenheid voor hen zal zijn? Ze denken van wel: in restaurants, keu kens van klinieken, scholen en andere instellingen. Je kan ook zelf les geven later, als je nog een D-kursus volgt. «Eten zullen de mensen altijd blijven doen», voegt Peter er aan toe, «dus is er nog toekomst voor ons». Pacific Dream Nog wat meer sport zou hen wel beval len, en Mariel merkt op dat er nood is aan meer potten en pannen, kookge- rief kortom. Nu is 't soms grabbelen «om ter eerst» tijdeas de oefeningen om er een te hebben...Als je hen vraagt naar speciale, prijsvriendelijke krisisgerechten, moeten ze niet lang zoeken: «pellepatatten», lacht Gina, «of oeuf a la Russe...» (de Franse ter men komen er vlotter uit dan de Nederlandse, maar ook daar wordt aan gewerkt). Lees door blz. 2 Ons lieven heerke heeft zondag weer bewezen een rasechte karnavaHst te zijn. Hij zorge voor een stralende zon en een zomerse sfeer op het Guldenboomplein waar voor de achtste keer de sinksen- kermis van «Den blok van Borreman» doorging. Hoogtepunt van deze kermis is zeker het spel zon der grenzen voor karnavalgroepen. Dankzij het mooie weer was de publieke belangstelling optimaal en genoten de deelnemers volop van het geklieder met water. Den Blok van Borreman is een rasecht stukje Aalst, gelegen rechts van de Denermondsesteenweg vlak na de viaduct als je de stad uitrijdt. Elke sinksen wordt er door de karnaval- groep de Konissesloipers een volkse kermis georganiseerd. Geen paarde- molens of schietkramen, geen kom- merciele aktiviteiten maar originele ini- titatieven die de bewoners dichter bij mekaar brengen en de wijk omsme den tot een hechte levensgemeen schap. Het begon vrijdag al met een huwelijk in belle-epoque stijl van twee wijkbewoners, Wilfried Van Delsel en Marie-Jeanne Tienpont. Zaterdag was er een volleybal tornooi voor groot en klein en na de sport werden 's avonds A lies klaar voor een karna valeske sportieve kamp DP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1