Firma Standing veroordeeld I Voorzitter Piet Rousseau overleden 1 VIDEOFILMS Een «organisatie» tussen aanhalingstekens Okkaziewagens Zijn onze Rode Duivels opgewassen tegen de hitte van «de hel» in Barcelona «Wij eisen een volwaardig speelplein mwm Van '64 tot '70 leidde hij de C.O.O. N V. RING MOTORS - AALST Albrechtlaan 50, 9300 Aalst s 053-21 16 79 - 70 23 15 70 23 16 met 1 jaar waarborg en 1 jaar gratis omniumverzekering ROOMIJS EN DIEPVRIESPRODUKTEN AALSTERSE DIEPVRIESCENTRALE laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keus: meer dan 700 films elk systeem Beta, 2000, VHS Deze maal voor verboden tombola Internationale dag van het kind te Nieuwerkerken wsmmëvm Prijsuitreiking Etalage-Wedstrijd AUTORIJSCHOOL AALST Idealistisch ingestelde, rechtgeaarde, steeds arbeider gebleven Aalstenaar Piet Rousseau werd verleden zondagnacht, na een gezellige kaartavond met vrienden in eigen huiskring, fataal getroffen door een hartaderbreuk. Piet, alleen voor zijn echtgenote «Petrus», was niet meer. Piet Rousseau, de overleden ACV- Voorzitter van Aalst, was een eenvou dig self-made-man die zijn vorming vooral kreeg in de K.A.J. Metaalbewerker van beroep leidde hij een tijdlang voor een vriend een kar- rosseriebedrijf in het Ninoofse, juist zoals zijn zuster zulks deed bij Bes- sems te Aalst. Hij werd voorzitter van het provinciaal Centrum van Metaalbe werkers en lid van het Nationaal Hoofdbestuur waar hij een gezagheb bende stem had. Ook wegens het feit dat hij zo nationaal als internationaal kontakten onderhield. Intelligent en durver als hij was sprak hij inderdaad makkelijk Frans en Duits, hij verbleef trouwens als krijsgevangene in Duits land waar hij heel wat moest ontberen en waar hij fysisch werd «getekend». In Aalst-Stad werd hij voorzitter van het A.C.W. waar hij meer dan een vin ger in de politieke pap te brokken had alhoewel hij zich liefst op de achter grond hield Lees door blz. 3 Groothandel Nestor de Tièrestraat 42, Aalst 053/21 43 35 Open 9 u.-12 u. en 14 u.-17 u. zaterdag 9 u.-12 u. Freds Videoclub Molendries 21Aalst ■s 053/78 77 35 De rechtbank heeft uitspraak gedaan in verband met de gekende kledingwinkel Standing, Steenweg op Dendermonde, na een klacht van 28 februari 1980 door het Verbond der Aalsterse Dekenijen. Firma Standing kan nog in beroep gaan. Zij kwam op 29 april jl. nog in het nieuws door de reusachtige brand die de zaak vol ledig vernielde. De heer en Mevrouw Jules De Wit - Moonen voerden reeds vele jaren han del onder de beroemde slogan «2 x kopen, 1 x betalen», die zelfs door hol- landse handelaars werd nageaapt. Deze handelpraktijk was een doorn in het oog van ontelbare konkurrenten in gans het land. In juni 1971, veertien dagen vóór de goedkeuring van de Wet op de Handelspraktijken, zocht Ter gelegenheid van de Internationale dag van het Kind, trokken de Aalsterse Pioniers op een ludieke wijze de aandacht van jong en oud Nieuwerkerken op het probleem van de speelvoorzieningen voor kinde ren. Pol De Paepe de uitbaters op. Als voorzitter van het Verbond der Dekeni jen meldde hij hen dat de wet, waar voor hij zich negen jaar had ingespan nen, alleszins gestemd zou worden, en dat hun verkoopspraktijk wettelijk zou verboden worden. Hij deed hen het voorstel om voortaan nog enkel handel te willen drijven met de twee klassieke wapens prijs en kwaliteit. Er kwam geen wijziging in de betwiste publiciteit, en een paar officiële ver zoeningspogingen mislukten. Pronos- tieken werden te Aalst gemaakt. Wie zou Goliath of David zijn Wie de kat en wie de muis Veroordelingen De Dekenijen van Aalst hadden toen nog geen rechtspersoonlijkheid, maar bekwamen de tussenkomst van andere organisaties en van de Ekono- mische Inspektie. Op 29-9-74 en nog eens op 3-10-74 werd door de recht bank bevel opgelegd om de publiciteit te stoppen. Dat werd door het Hof van Beroep bevestigd op 9-7-75. Weinig veranderde. Tal van processen- verbaal belandden jarenlang bij Direc teur Louis Viaene van de Dienst han delsreglementering te Brussel, maar bleven zonder gevolg. Tot Standing een nieuwe stunt aanwendde, nl. een tombola, die nochtans verboden wordt door Art. 301 tot 303 van het Strafwet- boek Lees door blz. 2 Oud-Eendrachter, Maurice De Schrijver, vertelt U alles over de Belgische ploeg die zich volop klaarstoomt voor de Mundial in Spanje. Het antwoord liet niet lang op zich wachten, onze Rode Duivel antwoordde open en eer lijk op alle vragen. Lees verder op blz.13. (GJ.S.) Elk jaar koppelt het stadsbestuur hetzij een reklame-, hetzij een etalagewedstrijd aan de Topdag, die georganiseerd wordt door de Middenstandsraad. Naar een idee van Theo Van Limbergen werd er dit jaar nog een wedstrijd voor de konsumenten «De Klant is Koning» aan toegevoegd. Wegens de enorme prijzenregen liep de feestzaal van het stadhuis vorige maandag eivol voor de bekroning. Zulks alhoewel de leden van de Middenstandsraad niet waren uitgenodigd, en de deelnemende handelaars door de stadsdienst «Informatie-Organisatie» schriftelijk in de war werden gebracht omtrent de datum van de prijsuitreiking. Spelenderwijs in aktie. (FG) Het is reeds jaren en jaren zo dat het Nieuwkerks dorpscentrum allesbehalve rijk is aan terreinen en infrastruktuur waar kinderen en jongeren zich kunnen uitleven. Lees door blz. 3 Wekelijks, op maandag, aanvang lessenreeks wegkode voor het bekomen van rijbewijs auto of brommer. Verzorgde opleiding, alle kategorieën (A, B, D, F), ook met automatische leswagen. Inlichtingen en inschrijvingen: H. TALLOEN, Parklaan 93, AALST «21 21 90 Op het podium zaten burgemeester D'Haeseleer, voorzitter van de Mid denstandsraad Sedeyn, Akademie- directeur Van Gijsegem, jury verslaggever Sonck en publiciteitsgra- ficus Roobroeck. In de zaal bemerkten we volksvertegenwoordiger Van Ren- terghem, schepenen De Neve en De Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen De Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst Maght, raadslid Bogaert, voorzitter van de Kamer van Koophandel Calle- baut en zowat alle plaatselijke bankdi- rekteurs. Wegens de inhoud van een recente publikatie van de dienst «Informatie- Organisatie» was de geestelijke vader van de stuwende kracht van elke Top dag in 't midden van de zaal gaan zit ten, maar de burgemeester riep hem wel dichterbij. Ergens tussen het publiek zat ook afdelingschef Spittaels van de Ekonomische Dienst, - de échte administratieve spil van de Top dagen. Etalage is publiciteit In zijn toespraak noemde burgemees ter D Haeseleer de Topdag een on overtroffen sukses. De aantrekkings kracht van Aalst schiet van jaar tot jaar de hoogte in. Voor de wedstrijd «De Klant is Koning» werden door de deelnemende winkels prijzen ge schonken ter waarde van 420.000 fr Er werden 1.110 ingezonden formu lieren geteld, waarvan 441 van buiten Groot-Aalst De burgemeester noemde die cijfers een keihard bewijs dat het Aalsers winkelhart leeft van een steeds groter hinterland. Voordrachtgever Roobroeck junior ijverde voor een mentaliteitsverande ring om een degelijk verzorgde publi citeit als een rendabele investering te beschouwen. Lees door blz. 2

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 1