jlJSL Meisjesschool Meldert in de kijker Wat met boni van schoolfestiviteiten Midzomernacht te Meidert Baardegemse Margrietfeesten veelbelovend. Moorsel-Kermis in nieuw kleedje EDDY NL* Herdersem ff Meldert Baardegem Moorsel 053/21 08 88 k Coiffure T'SEYEN TAXI Baardegem Moorsel Moorse! Herdersem Meldert Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 - 11 4 a O X j Na de snikhete periode dreigde het jaarlijks schoolfeest van de Meisjesschool te Meldet letterlijk en figuurlijk in het water te vallen. De weermaker bleef hen uiteindelijk genadig zodat op een flinke opkomst kon worden gerekend. De vele aanwezigen, ouders en simpa- tisanten, hebben het zich alvast niet beklaagd. Na een imponerende welkomstgroet door liefst alle leerlingen samen werde het een bont kleurrijk gedoe waarbij zowel de leerlingen van de hoofd- als van de wijkschool, zowel die van de kleuter- als van de basisschool hun beste beentje voorzetten. Het werd een round up van zowat alle mogelijke, zeer diverse aktiviteiten waarbij we ons vanuit de wereld van de kabouters werden meegenomen naar de niet minder imponerende krin-' gen van de sportlui, up to date alles zins. Wegens onvoorziene omstandigheden gaat het schoolfeest in de Meldertse gemeentelijke school door morgen zaterdag 19 juni met zang, sketches, toneel en een spel zonder grenzen gevolgd door een gezellig samenzijn. Begin van de festiviteiten te 16 u. Jaarlijks worden drie aktiviteiten samen met het ouderkomitee gerealiseerd een etentje, een kinderkarnaval en een schoolfeest. Over wat er met het batig saldo ervan gebeurt graag enkele reali saties. Na uitputting van het stadsbudget kon de school zich dank zij de medewerking van allen en inzonderheid van het ou derkomitee zich het volgende aan schaffen - een weerhuisje (11.560 fr.) een natuur- kundeset (10.062 fr), supplementair schrijf- en tekengerief, fotokopieerpapier en herstelling van apparaten, een elek trisch uurwerk, wegen- en stafkaarten, een 20-tal modelprojekten, platen en handleidingen lichamelijke opvoeding, een rolbord en stickers. Verder konden abonnementen worden genomen op didaktisch vlak en werd qua turnmateriaal ook gezorgd voor mi- nitrampoline, een kronometer, een trek- touw. een elastiek, danstouwen, kegels, oversnoeren, turnstokken enz. Het ouderkomitee vulde verder de al gemene uitrusting van de school aan met tassen, borden, lepels, een deken, een draagberrie. Maar de leerlingen zelf werden evenmin vergeten. Tot einde februari II. was er de wekelijk se tussenkomst van 10 fr. per leerling voor het vervoer naar de zwemkom. Op een te Meldert aan de Mutsereelstraat gele gen weide wordt de nacht van zaterdag 19 op zondag 20 juni gevierd. Een initiatief van HAK, de familie Callebaut, Agalev, Jebron, Vrouwen huis, Scouts, Elke en Erika en de Werkgroep Gastarbeiders. Eertijds werd die "Midzomernacht' de kortste nacht van 't jaar, uitbundig gevierd. Dat knooppunt van dagen, kortend en lengend, blijft echter nog steeds reden tot festijn van zonson dergang tot zonsopgang. In casu van zaterdag 21 u.59 tot zondag 5u.28. Onder het licht van een hopelijk hel dere sterrenhemel en van houtvuur zijn er alleszins welkom al dan niet in heks, trol of kabouter verklede twintigste-eeuwers, muzikanten en troebadoers, sterrenwichelaars, woordkunstenaars, jongleurs en ander goed volk. U dus ook. In Aalst wordt afgesproken te 21 u. op de Grote Markt en eens te Meldert volgt U maar de ster... pardon, de pij len. Vergeet alleszins niet mee te brengentwee eieren, hoe verser gelegd hoe liever, en midzomervoed- sel (radijzen, zelfgebakken broden, barbecue-ingrediënten, bloemkóóo- len, pofaardappelen, platte kaas). Het wordt allemaal op één tafel gelegd. Vergeet ook uw drinkkroes niet. Inkomprijs is er niet te betalen doch de (weinige onkosten) worden gedeeld. Als je t vooraf vraagt is er kinderop pas en als je slaapzak en veldbed of luchtmatras meebrengt kan je na 5u.28 wat rusten in tenten... Ja (Hm) Jonge juwelen voor jonge mensen Juwelen De Meester Sint Jorisstraat 19 - Aalst Vanaf 1 maart is er geen tussenkomst meer van de stad en betaalt het ouder komitee nu volledig het busvervoer naar de zwemkom Verder kregen de klein sten een nieuwe badmuts, bezocht St.- Maarten alle leerlingen van de school, schonk met gratis wafels tijdens de poppenkastvertoning, werd het eerste trimester besloten met een koekebak, Er kwamen verder billenkletsende Tirolers aan te pas, zuidamerikaanse senorita's in schrille kleuren uitge dost, kwieke soldaatjes, vrouwelijke dan, en uit doosjes wippende pierrots. Met een vlaggendans met kleurige wimpels en op muziek uit «Coppélia» werd het eerste deel afgerond. Tijd om even een verfrissing te nemen of uw kans te wagen in de sneltom- bola. Deel II zette in met een niet minder eigentijds fenomeen, majoretten waarbij werd overgeschakeld naar Afrika zowel voor een safari experiment als voor een Zuidafri- kaanse dans. Besloten werd met een geslaagde demonstratie keurturnen. Direktie, personeel en leerlingen halen alles zins eer van hun geslaagde presta ties. Niet in het minst echter het wak kere ouderkomitee dat heel wat taken op zich nam. (Hm) konden de leerlingen tijdens de kermis gratis gedurende 40 minuten hun hartje ophalen in de autoscooter, luisterde een goochelaar het kinderkarnalvalfeest op en gingen Pasen en Eerste en Plechtige Kommunie niet onopgemerkt voorbij Voor slechts 100 fr. maakten de leerlin gen een schoolreis naar Dinant. (Hm) Het bloemenbal in zaal Katholieke kring liep voor de gelegenheid eivol en Charly and his Musicmakers zorgden voor entertainment van de bovenste plank. Dit is een met bloemen dermate versierde zaal dat «Bloemenbal» geen ijdel woord werd. Tot in de vroege uurtjes was er ambiance waaraan ieder aanwezige een aangename herinnering zal bewaren. Niet in het minst dan de winnaar, (van «het kruis» zei men ons) van het kleurentelevi sieapparaat, de hoofdprijs van de tom bola. Ondertussen lokte het dansfeest in de zaal Breughel eveneens een volle zaal. Blikvanger werd echter de kersverse Avondmarkt die, voor een eerteling, hoge ogen gooide. In de Nieuw- en Statiestraat, met in de kloosterstraat werd het verle den maandagavond dan ook een gedrang van jewelste tussen de vele bezoekers aan de avondmarkt waar aan ruim 70 marktkramers deelna men. Onder hen heel wat standwerkers flink van de tongriem gesneden die het hadden over al dan niet gede- of gere valueerde franken. Ook het gooien met verdacht uitziende pasta's van allerlei kleur naar de opening in een groot bord waarin een mannentronie was te zien had heel wat bekijks. Wer pers ontpopten er zich tot ultra moderne schilders a la Picasso. Tussen al het gewoel laveerde dan de Faluintjeskapel, een band die het omvangrijk drumstel gewoon mee droeg en zorgde voor animatie waar enigszins plaats werd gevonden. De naar het voorbeeld van Robert De Pauws Baardegemse avondmarkt door voorzitter Jozef Van den Eede en Reddy Van der Borght met een toege wijde staf medewerkers georgani seerde festiviteit was vast en zeker qua belangstelling een voltreffer van formaat. Of de verkoop in evenredig heid was met de volkstoeloop is uite raard an other question. Die van de cafébazen en verkopers van hot-dogs, friet et tuttu quanti in elk geval wel want de tapkranen liepen zonder ophouden, lang nog nadat de laatste van de ruim 70 marktkramers vertrok ken was. Een experiment dat dadelijk burger recht heeft verworven en volgend jaar als de kramers niet zullen moeten betalen aan én politie én organisato ren nog duidelijk goortser kan wor den. (Hm) Naast de kerkelijke plechtigheden ter ere van de parochiepatrones de H. Margareta zijn parochiale feesten in dit kader een nuttige aanvulling. Deze kunnen zorgen voor de nodige financiële middelen voor bvb verdere afwerking van de parochiezaal, een ontmoetingsgelegenheid bij uitstek. Het bestuur van deze bedrijvige vissersklub nodigde een aantal gehandikapten van Levensvreugde uit op een namiddag vissen. Op de privaatvijver van Van Der Stockt te Herdersem konden deze door ons zo dikwijls vergeten zwaar gehandikapte jonge mensen hun hartje ophalen. Verscheidene personen en bedrijven steunden deze aktie, m.n. BBL, Bakkerij De Vos, Parfumerie Jo, De Parel, Schoenen Danny, Bloemen De Bolle, Garage Van Goethem, Hengelsport Vivico. Een na te volgen initiatief. (B.D. W.) Door toedoen van de plaatselijke N.C.M.V.- en C.M.B.V.-afdeling kreeg de Moorselse Kermis in het voorbije weekend een andere dimensie. Naast de traditionele aktiviteiten werd immers gezorgd voor twee uitschieters van formaat. De organisatoren van de Margriet- feesten, pastoor De Rouck, Robert Verstraeten, Edmond Moortgat, Albert Heyvaert, Herman De Block, Frans Meersman, Odilon Blindeman, Fiel Caudron, Willy De Ridder, Clement De Vos en Marcel Hauwelaert doen dan ook reeds nu een oproep mede te wil len werken aan het welslagen van deze alleszins veelbelovende festivitei ten. Op zaterdag 1 7 juli is er een Knal TD in de parochiezaal en op zondag 18 juli 's middags en 's avonds eetfestijn met mosselen en friet (180 fr), mosse len en ribsteak (250 fr), soep (40 fr), aperitief (40 fr) en kindermenu's mos selen (100 fr) en steak (130 fr). Op dinsdag 20 juli, feest van de patro nes, hoogmis te 10 u. en te 15 u. Margareta-ommegang met mis aan de Margaretakapel in openlucht. Vanaf 18 u. mosselen met friet of brood en boterhammen met kaas of kop. Op woensdag 21 juli, nationale feest dag, volgt dan een super-belotting in de parochiezaal. (Hm) Schoolstraat 14 AALST ■3 053-21 89 23 Op afspraak. Een unieke witte bruidswagen Ceremonie Bediening gratis Moorselbaan 328 AALST DAG EN NACHT zaterdag 19 juni H. HartEucharistieviering t.g.v. het H. Hartfeest aan de kapel aan 't Schuurken .Te 20 u. zondag 20 juniC.V.P.-poll in de Kleuterschool, Kerkstraat 15 van 10 tot 12 u. vrijdag 25 juni "Jogei" algemene samenkomst onder het motto "vakantie" in de parochiale zaal met daarna viering door Ignace Coppens. zaterdag 26 juni Jeugd Alternatieve ontspanningsavond voor de jeugd in de parochiale zaal. zaterdag 19 juniKermis-T.D. in Kath. Kring met Studio Beton te 20 u. Inkom 40 Inkom 40 fr. zondag 20 juniC.V.P.-poll in de Katholieke Kring van 10 tot 13 u. Muziekkonserten t.g.v. de kermisfeesten georganiseerd op de kiosk op het dorp door de lokale fanfare "De Jonge Wacht" met deelname van muziekmaat-schap- pijen uit de omgeving. Milieuwandeling W.L.A., Werkgroep Leefmilieu Aalst organiseert een wandeling door "Blekte" en "Biezebroeken" met vertrek aan de Stevenkapel te 14 u. ledereen ontvangt ter plekke een informatiefolder over de bewandelde gebieden, ledereen welkom. Deelname gratis, zaterdag 26 juni Anti-Inflatie-T.D. in zaal Katholieke Kring, Nieuwstraat vanaf 20 u. Organisatie Jeugdklub lewin Inkom 29,90 fr. Voor elke bezoeker een verrassing. vrijdag 18 juni H. Hartfeest Openluchtmis aan de kapel in het Denderland te 19u.30. Te 19u.10 wordt verza meld aan de Hammestraat (Grote Baan en A. De Cockstraat) van waar al bid dend en zingznd naar het Denderland wordt gegaan. De Gezinsbond verzorgt de viering en het parochiaal zangkoor zorgt voor vokale opluistering. Na de mis ze gen met de relikwie van het H. Kruis.- leder aanwezige ontvangt een herinn- neringskaartje. Kinderen brengen bloemen mede zaterdag 19 juni Belotavond te 20 uur in café St.-Antonius georganiseerd door de St.-Antonius- vrienden. zondag 20 juni c.v p.-Poli in café St.-Antonius van 10 tot 12 u. Persoonlijke uitnodiging voor te leggen. 2de Winsiatochten met start aan het Brouwershuis en gaande over 30, 18 of 10 kilometer over de Faluintjesgemeenten via zeer landelijke wegen, leder deel nemer ontvangt een diploma. Inschrijven en starten in 't Brouwershuis vanaf 9 u. Deelname 30 fr. Leden VWB 20 fr. Meer inlichtingen bij VTB-Vertegenwoordiger Jos Abeel, Kloosterstraat 13 te Wieze. Tel. 053/21.75.26 vrijdag 18 juni Diareportage in het Affligems Kultureel Centrum te 20 u. over de kastelen van de Loire. Gezellig samenzijn aangeboden aan alle gepensioneerden door de P V V. in feesttent op het terrein van Thor Kokerij, Molenstraat als inzet van de driedaagse van de P.V.V. op uitnodiging van provincieraadslid-schepen Annie De Maght. Begin 18u. zaterdag 19 juni Schoolfeest in de gemeentelijke jongensschool met optreden van de leerlingen met zang, dans, sketches en toneel. Na de pauze "Spel zonder Grenzen" waarna Gezellig Samenzijn Begin te 16 u. Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end Johan Van Nieuwenborgh en Karei Wille. Zoektochtelke dag tot en met 24 juli mogelijkheid de familiale Faluintjeszoek- tocht te rijden met wagen of fiets. Afhalen der dokumenten, start en einde in café Cornlis, Molenstraat. Deelname kost 160 fr. ledereen heeft prijs Eetfestijn in de kantien van Eendracht Meldert, Hoogstraat van 18 tot 22 u. ge organiseerd cjoor de P.V.V. zondag 20 juni P.V.V.-Eetfestijn in de kantien van Eendracht Meldert van 11.30 tot 15 en van 18 tot 22 u. C.V.P.-Poll in café Cornelis, Molenstraat van 10 tot 12u.30 Oproepingsbrief medebrengen. Gouden Wiel 20e prijs voor liefhebbers met inschrijving, start en aankomst in het lokaal Constant Van den Broeck. Vertrek te 15 u. Afstand 107 km. 18.000 fr. prijzen Verkeersreglement Een nieuwe regeling komt in voege nopens het verkeer van motor- en bromfietsen in de delen van Kerkweg en Molenweg grenzend aan de Hoog straat. Aangepaste signalisatie wordt geplaatst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 11