VOLGENDE WEEK IN Prachtige spurtzege van Jean-Marie De Nil te Meerbeke De Nieuwe Gazet van Aalst Nipte spurtnederlaag voor Geert Ebraert Guido Vinck brengt het werphengelen in de belangstelling Amateurs KSC Denderstreek- Gilals in Ronde van België Hoe presteerden onze streekrenners - L.P. Boon's Ondergang der kasteelheertjes (deel 2) door Erick Van der Eist. 14 - Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 Nieuwelingen te Moorsel De nieuwelingenwedstrijd te Moorsel kende een geanimeerd verloop. Niettegenstaande de De eerste ronde hadden Rik Mallefroy, slechte weersomstandigheden waren er toch nog een heleboel supporters komen opdagen. Fivé Benny, Marnix Vermeire en Eddy De regenvlagen deerden onze jonge renners niet. Ze vlogen er dan ook van de eerste ronde Boussement een lichte voorsprong De jn. ronde daarop was het de beurt aan Ro- Overwinnaar Johan Gallet met een ontgoochelde Geert Ebraert die voor eigen volk tweede werd (DP) land De Smedt, Rudy Saeys, Richard De Ridder en Dirk Matthijs. De plaat selijke renner Rudy Saeys reed bijzon der sterk. Voor halfkoers was hij de smaakmaker van de wedstrijd. Pedro Van Bondt. Eddy Boussement en Johan Jansegers ondernamen ook nog een poging om weg te geraken. Even na halfkoers gebeurde het dan. Geert Ebraert eveneens uit Moorsel plaatste een krachtige demarrage. Johan Gallet en Frank Van Den Abbeele waren bij de pinken. Het was meteen de beslissende ontsnapping. Deze drie renners bouw den hun voorsprong zeer snel op. Ze telden 45 sekonden voorsprong op hét voltallige peleton, waarin Rudy Saeys bergen werk verzette. De eindfase was bijzonder spannend. Geert Ebraert vertrok van heel ver aan de leiding. De man uit Munt, Johan Gal let, kwam naast hem. terwijl Frank Van Den Abbeele verslagen was. De beide renners bleven lange tijd op gelijke hoogte. Tenslotte werd Geert met een klein verschil geklopt voor eigen volk. Hij was dan ook erg ontgoocheld. We zijn er echter sterk van overtuigd dat een overwinning niet lang meer zal uit blijven voor hem. De gelukkige Johan Gallet was meteen aan zijn achtste ze ge toe. De peletonspurt voor de vierde plaats werd gewonnen door Nic Gijse- linck voor Roger Goeman. (J.V.L.) Nipte spurtzege van Johan Gallet vóór Geert Ebraert (DP). Nadat Ronny Pauwels vorige week zijn eerste palm binnenrijfde was het ditmaal de beurt aan Jean- Marie De Nil. Jean-Marie, die vorig jaar bij de juniores liefst achtmaal won, won zijn eerste koers bij de amateurs. Er waren 73 vertrekkers te Meerbeke waaronder een tiental Nederlanders. Even na halfkoers ontsnapten er 15 renners. Van deze groep konden zich uiteindelijk negen renners afscheiden. Het werd een prachtige spurt. Ex-beroepsrenner Jean-Louis Baugnies zette van ver de spurt in, maar kon onze Erem- bodegemenaar Jean-Marie De Nil niet van een verdiende zege houden. Men moet over tech niek beschikken om het als eerstejaarsamateur te kunnen halen van een ex-beroeps. Onze amateurs van K.S.C. Denderstreek- behaalden in de eerste rit van de Ronde Van België een paar ereplaatsen. In de korte rit Tielen-Overpelt behaalde René De Bruecker een achtste plaats en Willem Wijnant een negende plaats. In de ploegentijdrit te Overpelt haalde onze ploeg en negende plaats. De lastige berge tappe Overpelt-Romsée bracht Wijnant een zevende plaats op. Hij staat daarmee vijfde in het algemeen klassement. Patrick Van Rafelg- hem werd in deze rit dertiende op amper 36 sekonden van overwinnaar Dirk Krikilion. Spij tig dat onze Aalsterse ploeg Gino Lauwereys verloor die opgaf. Te Dilbeek greep Roger Van Den Bossche net naast de bloemen. Roger behaalde ook nog een tiende plaats te Senefee. We mogen deze man wel tippen als mogelijk winnaar voor de toe komst. De man uit Baardegem Johan De Man behaalde een mooie vijfde plaats te Merelbeke- Schelderode. Gino Verhasselt werd achtste te Meerbeke en Guy De Vreese werd er elfde. Bij de juniores meldde Luc De Neef zich op het voorplan. Nadat deze jongeman te Woubrechte- gem gewonnen had geraakte hij wat uit forme. Nu staat hij er echter terug. Hij behaalde een zevende plaats te Lennik en een derde plaats te Bavegem. Ronny Pauwels werd twaalfde te Atembeke. Bij de nieuwelingen werd Geert Ebraert terug eens tweede, nu in zijn Moorsel. Rudy Saeys reed ook verdienstelijk. Hij eindigde elfde voor eigen volk en werd zevende te Gijzenzele. De piepjonge Mike De Croock die pas aan zijn zesde koers toe is, eindigde tiende te Moorsel. (JVL) Bij gebrek aan belangstelling van de profs voor de Ronde van België, hebben de bondsleiders ingegrepen. De Ronde van België voor profs werd geschrapt. Dit jaar wordt er daarentegen wel een Ronde van België georganiseerd voor amateurs. Onze Aalsterse amateurs nemen er aan deel. Oostakker. De Aalsterse formatie K.S.C. Denderstreek-Gilals onder leiding van voorzitter Pierre Gillis is bijzonder aktief in het wielergebeuren. De ama teurs namen dit jaar al deel aan Gent- Gent, Gent-leper, de Franco-Beige en de Triptique Ardennais. Aan de Ronde van België zijn er zes renners ingeschreven. Het zijn Rudy Baeyens, Rene De Bruecker, Eddy Temmerman, Patrick Van Rafelghem, Gino Lauwereys en Willem Wijnant Gino Lauwereys en Willem Wijnant zijn de twee gastrenners. Ze behoren eigenlijk tpt de Denderhou- temse klub Gino Verhasselt is gese- lekteerd als eerste reserve. De renners komen bijzonder gemoti veerd aan de start en zijn zeer goed voorbereid. In de bergen rekent men vooral op Rudy Baeyens De derde rit wordt beslist iets naar de hand van Rudy Men doet er een gedeelte van de Waalse Pijl aan Men verwacht vooral veel van de ploegentijdrit. Eer der dit jaar behaalde men een mooie tweede plaats in de ploegentijdrit te Voor een ritoverwinning tipt men op Patrick Van Rafelghem, René De Bruecker en Gino Lauwereys. Terwijl Eddy Temmerman altijd voor een uit schieter kan zorgen. Er is eigenlijk geen specifieke kopman omdat men de zes renners ongeveer even sterk acht. Men verwacht van de renners dat ze alles in het werk zullen stellen om een goede beurt te maken, leder een moet voor de ploeg rijden en er zal opgetreden worden wanneer iemand de ploeggeest schaadt. Sportdirek- teur Luc Cooman drukte zijn renners op het hart dat men alleen iets kon bereiken als er in ploeg gereden wordt. De jongens kunnen rekenen op een uitstekende verzorging door Paul Bosteels. Mecanicien is oudrenner Vic Neulant. Te betreuren valt de afwezig heid van Hans D Haese die zowat een maand geleden overgestapt is naar de profs. Deze man zal wel gemist wor den bij onze Aalsterse formatie. We duimen in ieder geval voor onze ploeg en wensen ze het beste toe. (JVL) Jean-Marie De Nil (links) mooi overwin naar te Meerbeke in gezelschap van Nico Leus (rechts) (D.P.) Vorige maand ontving de in Hofstade wonende Aalstenaar Guido Vinck uit de handen van Schepen van Sport en rekreatie Eddy Monsieur de trofee van de Sportpersbond van de Denderstreek. Met Guido Vinck te lauweren konden de leden van de geciteerde vereniging bezwaarlijk een betere keuze maken. Onze stadsgenoot leverde inderdaad meerdere uitzonderlijke prestaties ook op het wereldvlak in de minder ge kende sporttak het werphengelen. Dat oorspronkelijk vooral Amerika werd beoefende. Die gouden trofee was een erken ning m zijn geleverde enorme inspan ning, alsook voor het feit dat hij deze zuivere amateurssport meer in de be langstelling heeft gebracht. Hij kreeg hiervoor ook al enig erkenning van het terzake bevoegde ministerie. Maar alles bij mekaar bleef het voor deze sportman die vaak vier tot zes uur per dag moet oefenen om zich op het zelfde hoge niveau te kunnen hand haven, en ook te kunnen deelnemen aan alle grote wereldtornooien en er ook resultaten te halen bij enkele tro feeën. Guido Vinck hoop zich tot in 1985 op hetzelfde vlak te kunnen handhaven om nog een evengoed figuur te slaan in het wereldkam pioenschap dat in 1985 in Australia plaats heeft, en eventueel zijn titel te verlengen. Hij was inderdaad al meer dere keren wereldkampioen. In 1981 won hij in Santa Clare (California) op de wereldspelen wat zoveel was als een wereldkampioenschap, een disci pline en haalde bovenop nog twee maal brons. Hij won daarbij nog 15 grote prijzen in Frankrijk, België, Nederland, Oostenrijk en Duitsland. We duimen dus uiteraard voor Guido Vinck die door zijn prachtige resultaten deze sport, die ook qua fisiek niet mag worden onderschat, op een doelmatige manier propageert. Onze 33-jarige stadsgenoot kan trouwens nog enkele jaartjes mee. (J.V.H.) Tijdens het weekeind hadden de open karate kampioenschappen plaats in de zaal Ten Rozen. (DP)

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 14