Gazet van Natuurlijk wil ik een abonnement op de Blauw-Roomse koalitie nog niet zeker 124 miljoen geen cadeau Coiffure T'SEYEN Spektakels Jaarbeurs Belachelijke straatnamen CORNELIUS DE SCHRIJVER Coiffure T'SEYEN Eindelijk een eigen krant VOOR en DOOR Aalstenaars. 2 - Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 Cvervolg van blz. 1) in de eerste plaats wordt daarbij gedacht aan het beleid van schepen voor kuituur Roels, maar vermits deze geen kandi daat meer is op de VU-lijst, wordt met een deze gevaarlijke klip omzeild Wat schepen voor personeel Antoon Blommaert betreft, blijkt de kritiek van wege de oppositie de jongste tijd heel wat geluwd te zijn. Alles bij elkaar blijkt zijn beleid trouwens niet zo negatief ge weest te zijn. Hij zorgde er voor dat de syndikaten van het overheidspersoneel (waaronder de CCOD) inspraak kregen in de personeelspolitiek via allerlei ad viesraden. Onder zijn bestuur sloot Aalst aan bij de (nationale) seefate dienst voor gemeenten en onderge schikte besturen. Tenslotte weze eraan herinnerd dat de CVP uiteindelijk, zij het na heel wat moeilijkheden en tegenkantingen, toch haar zin kreeg wat de benoeming be treft van een dertiental tijdelijken, die reeds vóór de fusie in dienst waren en die met ontslag bedreigd werden. Belangrijk voor de verhouding van CVP en Volksunie zijn ongetwijfeld ook de zeer goede relaties tussen schepen van openbare werken Jan De Neve en CVP-raadslid Robert De Pauw. Deze is trouwens zes jaar lang voorzitter ge weest van de kommissie van openbare werken, die binnen de gemeenteraad aktief was. Wat met S.P. Waar iedereen het op dit ogenblik reeds mee eens schijnt te zijn, is het feit dat de SP voorlopig buiten de prijzen valt. Niemand van de andere partijen is en- toesiast om met de socialisten scheep te gaan, niet in het minst omdat zij in het verleden nogal eens «cavalier seul» speelden. Hierbij wordt dan onmiddellijk gedacht aan het dossier van Intergem, maar ook op andere vlakken was de SP soms nogal radikaal. Ook het jeugd beleid van schepen Eddy Monsieur en zijn rechterhand Guido Moens ontlokt meer en meer kritiek van de andere ko- alitiepartners en natuurlijk vanwege de oppositie. Anderzijds viel het kerkho- venbeleid van Schepen voor sociale zaken Hooghuys niet steeds niet in goede aarde. Nationale krantenkoppen over opgegraven lijken, die op stort plaatsen terechtkwamen, deden in het verleden niet veel goed aan het imago van het huidig bestuur. Tevens mag niet vergeten worden dat het overwe gend katolieke Vlaanderen op dat vlak zeer gevoelig is. Het meeste kritiek vanwege de andere partijen op de SP is te situeren op het OCMW-beleid van de afgelopen zes jaar. Vooral de figuur van OCMW-voor- zitter Martin Van der Speeten lokt daar bij heel wat kommentaar uit. Op de vraag of de socialisten de ko mende zes jaar nog zullen kunnen meespelen in het bestuur zal veel af hangen van de uitslag die de tenoren zullen behalen. Hoeveel stemmen zal Marc Galle, die de eerste maal opkomt voor de Aalsterse gemeenteraad, im mers behalen Wat zal de stemmen winst zijn van de schepenen Monsieur en Hooghuys Opvallend is ook het feit dat geen en kele partij op dit ogenblik met een woord rept over de «groene jongens» van Agalev. Hoeveel stemmen en ze tels zij zullen halen blijft nog een open vraag, maar in een stad als Aalst, waar de milieuproblemen zo talrijk en groots zijn, zit de kans erin dat Agalev een be langrijke skore haalt. Meteen wordt nogmaals duidelijk dat de volgende bestuursmeerderheid in wer kelijkheid pas zal gevormd worden wanneer de uitslag van de gemeente raadsverkiezingen zal vast staan. Het is immers op basis van deze uitslag dat de koalities zullen kunnen samenge steld worden. (MP.) (vervolg van blz. 1) Voor wie maar half snapt, waar men zich druk om maaktje kan rustig ver gelijken met werknemers van een filiaal van 'n bedrijf, dat het beschik bare geld maar zoveel mogelijk op de hoofdzetel wil houden. Met een knip oogje naar een andere onderneming daar komen f.f.rustraties van.. Overleg Op 24 mei werd deze netelige kwestie doorgepraat tussen afvaardigingen van het schepenkollege, het O.C.M.W. en het A.C.O.D. Schepen Van den Eede verduidelijkte, dat slechts voor de eerstkomende twee maanden zekerheid van uitbetaling bestond. Enkel de tewerkgestelde werklozen worden automatisch verder betaald, zij vallen immers ten laste van het Ministerie van Tewerkstelling en Arbeid. Sekretaris Saeys van het O.C.M.W. stelde, dat in het O.C.M.W. helemaal géén zekerheid van loonuit betaling is. Tpkenend is trouwens dat inzake de betalingen van de leveran ciers het O.C.M.W. 18 maanden ach ter staat. In elk geval is het stadsbestuur niet bij de pakken bijven zitten. Meegedeeld werd dat Schepenen Monsieur en Van den Eede naar minister Galle getrok ken zijn. Daar werd reeds gewag gemaakt van een hulpfonds voor gemeenten in moeilijkheden. Tevens zou men er overwegen 50 van de verliezen van de Openbare Ziekenhui zen voor rekening van de Staat te nemen. Vermeld werd nog op dat Overleg, dat 7 nieuwe B.T.K.-projekten goed Schoolstraat 14 AALST s 053-21 89 23 Op afspraak. Verantwoordelijke uitgever v z.w Aèlsterse informatie Peïe'r Dauwe, voorzitter Rèlnaertdreef 4, Aalst Redaktie Roel Van de Plas Géraardsbergsestraat ,44/3. 9300 Aalst automatisch antwoordapparaat tot 16uui\ Tel. 053/77 82 94 Publiciteit Armand Van Hauwermerren 1 Witgérstraat .10 9390 Herdersem-Aalst Tel. 053/70 42-13 Abonnementendienst Géraardsbergsestraat 44/3: 9300 Aalst 1 jaar 6 maanden 3 maanden per nummer promotie tot eind '83 800 fr 450 fr 250 fr 20 fr 1000 fr voor 66 tewerkstellingsplaatsen ingediend zijn. De staat komt hier (opnieuw) voor 100% tussenbeide. Bovendien laat de Begroting '82 de aanwerving toe van nog 50 tewerk gestelde werklozen. 116 8 Uiteindelijk is de hogere overheid toch van de brug gekomen. Op voorstel van minister Galle keurde de Vlaamse Exe cutieve van 9 juni vijf besluiten goed betreffende het Hulpfonds voor Gemeenten en de index-aanpassing 1981 Wat Aalst betreftuit het Hulpfonds ontvangt men 116 miljoen, plus nog 'ns 8 miljoen index-aanpassing van het Gemeentefonds voor het Vlaamse Gewest. Aan financiênschepen Van den Eede vroegen we de betekenis van deze som. Aangestipt werd dat het geen «cadeau» is, maar een kwestie van vaste normen en coèfficiènten. Anders gesteldAalst heeft er recht op, ondanks de voorstelling, die som migen eraan geven, als zouhet om een loutere prestatie van minister Galle gaan. «De zaak is trouwens slechts aan het rollen gebracht, na een bezoek van de burgemeester en mij zelf aan minister van Financin De Clercq», aldus Van den Eede. «Het personeel kan nu tot september uitbetaald worden, voor daarna reke nen we op de kredieten van '83, waar voor we een beroep doen op het Gemeentekrediet Ook een aantal leveranciers zullen uitbetaald worden. Aangezien het geld echter nog niet overgeschreven is «de betalingen aan de gemeentebesturen zullen eerstdaags geschieden» staat in de persmededeling van minister Gallle, maar schepen Van den Eede wil eerst zien en dan geloven zal wellicht moeten geleend worden bij het Gemeentekrediet. Wie lening zegt, denkt intrest I Al bij al blijft een oud Vlaams spreek woord geldig. Als de hogere overheid maar blijft putten graven voor ande ren, zal ze er ooit zelf wel eens intui melen. Zéker als die putten bodem loos blijken te zijn... (P.D.) (vervolg van blz. 1) gen betekenen meteen ook een nieuwe adviesraad voor feestelijkheden Om allerlei redenen, werd daarom onlangs voorgesteld het dagelijks bestuur uit te breiden met telkens twee mensen uit elke politieke fraktie. Feestkomiteevoor- zitter Frans Wauters was het met dit voorstel niet eens, en op de jongste ver gadering stapte hij het samen met enke le van zijn SP-fraktieleden op toen het voorstel ter sprake kwam. De vergade ring werd echter door hem noch ge schorst noch afgesloten, zodat de reste rende leden onder leiding van de onder voorzitter verder vergaderden. Dezen verklaarden zich tenslotte akkoord met de uitbreiding van het daqelijks bestuur. Daarbij stellen sommigen zich de vraag waarom deze uitbreiding er nog diende te komen, vermits het komitee toch to taal vernieuwd wordt in januari 1983. Het gevolg was dat voorzitter Frans Wauters, aan het sekretariaat van het feestkomitee, dat waargenomen wordt door stadsdiensten, vroeg dat er twee verslagen van de laatste vergadering zouden opgemaakt worden één tot op het ogenblik dat hij aanwezig was, en één van het gedeelte dat geleid werd door de ondervoorzitter Volgens sommigen beweren zou de on enigheid binnen het feestkomitee tot ge volg hebben dat de klassieke avondpro gramma's voor de komende jaarbeurs, eind augustus, niet tijdig zouden klaar komen. Dit wordt echter door de heer Wauters ten stelligste ontkend. Volgens hem heeft het feestkomitee reeds ge ruime tijd geleden voorstellen geformu leerd voor het afsluiten van kontrakten met bepaalde artiesten. De uiteindelijke beslissing ligt echter bij het Schepenkol lege, dat ook financieel dient in te staan voor de betaling van de honoraria. Het feestkomitee geeft terzake enkel advies, en beslist niet langer alleen, zoals dit in het verleden wel gebeqrde Daarbij stellen sommigen zich de vraag waarom deze uitbreiding er nog diende te komen, vermits het komitee toch to taal vernieuwd wordt in januari 1983. Moest ik een auto hebben, de radioantenne zou misschien al een paar keer zijn afgeknakt door nachtelijke vandalen die langs mijn straat huiswaarts keren. Gelukkig heb ik, stadsmens, zo'n voertuig niet nodig. Maar het zijn niet alleen auto's die doelloos beschadigd worden door onbekenden. Wie zijn huis verfraait met bloembakken of een geveltuin, mag niet te vlug de moed laten zakken als er eens in geroefeld is. Niet eindeloos treuren als de mini-tuin volledig verdwijnt of 's maandagsmorgens in de goot ligtEn och, ook parkeermeters worden wel eens aangepakt, en men zet er direkt een nieuwe. Waarom zouden wij ons plantje dan niet vervangen De stad heeft meer nood aan planten dan aan parkeermeters. De "jeugdige" vandalen worden soms betrapt. Zo bleek het eens een vijftiger te zijn die zat tegen mijn gevel stond te wateren. Of een 45-jarige man die aan de Werfkapel werd klemgereden door een politiepatrouille, en die een afgerukte Dekenij-Molenstraatvlag in de hand houdt. En waarom In het schijnsel der koplampen antwoordt de gevatte dader gevat"A ja waarom doe ne mens da Onze gazet zou graag de oorzaken van dit vandalisme aanpakken, in plaats van de symptomen te bestrijden. Maar de redaktie weet geen weg met de heersende werkloosheid, de afstomping, de overal heersende stress en het doemdenken. De gevolgen bestrijden we al lang wij planten planten, struiken met doornen aan en schroeven 's avonds de antennes van onze wagen (als we er een hebben). Vandalen kunnen vanaf heden hun frustraties kwijt door middel van bevrijdende lezersbrieven en op de redaktie wordt een kamertje ingericht om de meest originele oerkreten van mensen die-het-niet-meer-zien-zitten, te beluisteren en te bekronen. Wij geven het dus niet op. Onze wijk helpen we mooier maken. Niet door elk vuiltje of blaadje dat neerdwarrelt al op te vangen met een schepnetje, vóór het de stoep bereikt, maar integendeel, met wat leven in de brouwerij te brengen. Dit is óók een manier om vandalisme tegen te gaan. Het is immers bewezen dat grauwheid en eentonigheid aanzetten tot geweld; in Amerika worden de stekste (onpersoonlijkste) scholen het eerst 'afgebroken'. Wat afwisseling en groen dwingt onbewust respekt af. Het zijn stille opvoeders. Met de moed der hoop dus Jan Louies nen. Tenzij het gaat orn een Dirk Mar tens, een Pieter Coucke, een L.P. Boon (prijsvraagwie past niet in het rijtje Hoewel de dingen soms geestig kun nen zijn Het burgemeesters «plein» met al de ex-burgemeesters die erop uitkomen... En één schepen, maar die heeft dan het park ernaast doen aan leggen. Het is echter bedroevend dat de poli tici van alle partijen persé willen door gaan met deze burgemeestersstraten. (vervolg van blz. 1 En omdat de mogelijkheden rondom het plein aan 't groot park uitgeput zijn, gaan ze elders typische namen bedreigen. Misschien moet het pad al geëffend worden voor de L D'Haeseleerlaan en de De Bisschopstraat Het schijnt dat er al uitgekeken wordt naar een voor- rangsweg voor de eerste, en een zig zagstraatje voor de tweede. En waar komt de Mare Galle of R. Uyt- tersprotstraat Misschien wordt de D Haeseleerlaan gewoon wat langer. (J.L.) Een ander probleem is het feit dat men nog niet weet of het huidig komitee ook zal moeten instaan voor de organisatie van een karnaval 1983. Traditiegetrouw stond het uittredend feestkomitee in voor de voorbereiding van de karnaval- festiviteiten van het jaar volgend op de gemeenteraadsverkiezingen, maar of dit nu ook nog het geval zal zijn blijft op dit ogenblik een ope vraag. Ook deze onzekerheid is weinig bevorderlijk voor een goede werking binnen het komitee zelf. M.P. (vervolg van blz. 1 Als troostprijs kreeg hij, na zijn dood, een grafteken in die hoofd kerk, en zijn hoofd staat op één der glasramen van het Antwerpse stad huis. Zijn protestantse zoon moet de biezen pakken naar Aken en zijn katolieke zoon wordt monnik in het Sterherenk- looster aan de Houtmarkt (nu Volks huis). Vergeten Vijhonderd jaar na zijn dood vergeet Aalst hem te vieren. We zullen tot 2058 moeten wachten om zijn vijfhon derdjarige overlijdensdag te herden ken, (J.L.) C) humanisme; in de 14de - 16de eeuwgeestelijke stroming waarin de mens (als schepping van God cen traal staat. Schoolstraat 14 AALST ■sr 053-21 89 23 Op afspraak. t- S ^Hartau krrek IxVravWtHlrviJert nifyi iriin Ik neem een abonnement van 1000 fr. en dan lees ik tot eind 1983 wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst 800 fr. voor één jaar, 450 fr. voor 6 maanden of 250 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr. op rekening 001 -1153969-36 van de vzw Aalsterse informatie (uitgevers Nieuwe Gazet van Aalst) Ik wens een bezoek te krijgen van een reporter van de enige echte Aalsterse gazet Ik wens meer inlichtingen omtrent de publiciteit schrappen wat niet past) Naam en voornaam Adres PostnummerGemeente Terugsturen naar Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestraat 44/3, 9300 Aalst.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 2