lllffil -Si ÜJnrhlrisenst Onder de Qelfortloren barbecuen bij sfeervol licht MOET EB 61 ZAAT OP? Dat kan in Aalst alleen Piet Rousseau opgevolgd door Frans Pieters St.-Jorisstraat 12-16, AALST-tel. 053-700874 M E D A A R |M|Sy de moeite waard het meest originele winkeltje van de stad ...aan de Zoutstraatpoort Geraardsbergsestraat 74 VRIJ IN UIT Niet verwarren Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 - 3 Voorlopig enkel tentoonstelling, later archief, uitsluitend voor validen. (BDW) Ter bevordering van de animatie op de Grote Markt zorgt de stedelijke politie voor happenings aldaar. Gezwind slappen ze een cafétje binnen en gebieden de uitbater een terrastafeltje en stoelen binnen te zetten. Dat de andere cafés op die plaatsen wel tafeltjes hebben, «zijn uw zaken niet» zeggen ze. De Jonge Kamer Aalst verkoos maandag laatstleden, op haar statutaire verga dering een nieuwe voorzitter. Cyriel Bayens, zaakvoerder van Ducaju Printing, volgt architekt Peter Blanckaert op na een suksesvol werkjaar. Vooral de orga nisatie van de jobinfo-flopbeurs ging niet onopgemerkt voorbij. Aalsterse bedrijven die zich grondig aan 't vernieuwen zijn, mogen op een bezoek van minister Galle rekenen. Op 3 juni werd de Bonneterie Bosteels (du Pare) aangedaan. Het bedrijf kondigde de intrede aan van elektronisch gestuurd materieel. Aangezien een sterke aangroei van de produktiekapaciteit "verwacht" wordt, zou het huidige tewerkstellingspeil behouden blijven. Eén en ander zal geschiedden met staatshulp in het kader van het vijfjarenplan voor de tekstiel- en konfektienijverheid (plan Claes). Tijdens een toespraak in Aalst heeft Minister Mare Galle. die het administratief toezicht in Vlaanderen in zijn bevoegdheid heeft, herhaald dat het onzinnig is, dat zijn Brusselse Kollega de voogdij heeft over 18 van de 19 Brusselse ge meenten, en dat hijzelf daarentegen de voogdij niet heeft over de Vlaamse gemeenten met faciliteiten. Hij dankte zijn Kollega Hugo Schiltz voor zijn steun terzake ten aanzien van de randgemeenten maar hij vindt dat de bevoegdheid moet worden uitgebreid tot alle Vlaamse gemeenten met faciliteiten. Meteen deed hij een oproep tot de andere partijen opdat de wet in die zin zou worden gewijzigd. Ziekenfondsen zijn er voor de mensen, 't Is voor werkende mensen soms alleen maar moeilijk tot onmogelijk zich vrij te maken op de uren dat de uitbetalingen gebeuren. In de maand mei werd de leden van de CM gewest Aalst de blijde mare gedaan dat de dienstverlening "uitge breid" zou worden. Op vrijdagnamiddag kon je vroeger van 16 tot 19 u. in het Groen Kruis bin nen, nu van 14 u. tot 18 u.... Een uur méér dus, maar voor sommigen eigenlijk een uur minder. Ontwerpen, studies en uitvoeringen voor alle openvuurmogelijkheden, alle mate rialen, inbouwelementen. bouwpaketten voor doe-het-zelvers, grote keus in voorzet-openhaarden, houtkachels, open-haard-benodigdheden en origine le tafelgezelligheden barbecue, fondue en alle toebehoren. reen glashelder als de juiste weg gezien worden. De burgervader had een komplimentje voor zijn eigen bestuur en in het bij zonder voor zijn schepen van Open bare Werken in verband met de res tauratie van het belfort... Toen volgde een pathetische doch spontane oproep van een in Mechelen wonende Aalsterse Daensist, de heer Fr. De Veylder. Hij vroeg om, naar de richtlijnen van Adolf Daens, de proble men der mindervaliden ter harte te nemen en de integratie te bevorderen, ledereen was zo ontroerd, dat nie mand zich afvroeg hoe hij bijvoorbeeld een gehandicapte op de tweede ver dieping van 't Belfort zou geraken. Receptie Behalve het bier en de TV-worstjes op een tentoongestelde spotprent over Woeste was er niet veel eet- of drink baars te bespeuren op de opening. Naar het schijnt waren sommige sche penen het niet eens over de receptie. Het vernieuwde parket zou kunnen besmeurd worden. Maar zand erover, wij persmensen komen toch niet om te eten en te drinken (J.L.) WACHTDIENST DOKTERS AALST Dr. F. Delaruelle, Dirk Martensstraat 33 Aalst. Tel. 21.21.00 vrijdag 18 juni vanaf 20 uur; zaterdag 19 juni vanaf 8 uur 's morgens; maandag 21 en dinsdag 22 juni vanaf 20 uur; woensdag vanaf 12 uur; donderdag 24 juni vanaf 20 uur tót en met vrijdag 25 juni om 8 uur 's morgens. EREMB0DEGEM EN EREMB0DEGEM- TERJ0DEN Dr. Van Opdënbosch. Sannastraat 8 Denderhoutem. Tel. 054_33.57.02 zaterdag 19 en zondag 20 juni 1982. H0FSTADE, GIJZEGEM Dr. De Joof, Hoogstraat 27 Hofstade. Tel. 78.74.22 zaterdag 19 en zondag 20 juni 1982. BAARDEGEM, HERDERSEM. MELDERT, M00RSEL Dr. De Coster. Kloosterstraat 1 Moorse). Tel. 21.75.71 zaterdag 19 en zondag 20 juni 1982. NIEUWERKERKEN Dr. E. De Buyst, Dorpsstraat 39 Erpe. Tel. 21.32.55 zaterdag 19 en zondag 20 juni 1982. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST van zaterdag 19 juni om 9 uur tot zaterdag 26 juni om 9 uur Carpentier Ledebaan 53 Aalst Clevers Schikdekensstraat 26 Smetlede Mahieu Hogeweg 2 Erembodegem Blaton Stationsstraat 19 Burst Van Lint Regentiestraat 14 Welle De Meyer Dorpsstraat 30 Nieuwerkerken WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST H. Janssens, Steenveldlaan 41 Welle. Tel. 053/66.58.63 zaterdag 19 juni van 14 tot 18 uur en zondag 20 juni van 9 tot 12 uur. heid ons bedroegen Ah join hein, as ge wetj da 't op zennen dag gin drippelken gereged heit en dat 'n ons doveir tenminsjten tfieteg doagen goe weir most geiven. En wad hemmen Op de moment da 'k teis hier on 't schroyven ben hem ek zjust mèn stoef doeng bran- nen, want 'k zat hier echt meh kiekevlies. En de locht heid eh koleir gelèk as nen oelefant die hem nog in gin vieting doagen gewassen heit... En ze 'n moeten ni klappen zee van ne kier 'n onwérken af en toe, nie dad es pesies Allerhoylegenweir. Meh windj en regen, pesies of da 't den ienentwintjegste juli zol zen. Woor gom men nortoe as ge na al d' hoylegen nimmer 'n meigt betraan Ja 't es woor, z' hemmen der al ienegte van den almanak gekeigeld en as Medaar ni op 'n past, zelle men oeik op den dop zetten. Wa zen da na ver manieren En gelèk as ze beizig zen, da beloeft ver ons konzjeidaogen... Mor alia, da zemmen de léste joren al 'n betjen gewoein. Verleide joor regen en windj. 't Joor doorveiren, windj en regen, mor regen jonges, da z' in d' Ardennen meh karavans on 't veren woren... Mor tèn hoy 't Medaar wel gereged. Medaar jongen, ge kejje 't nog goe maoken hein, meh ons binstj de konzjeis ne kier goed te doeng. Omthaav'het hein Mensjen die heer eiten zolle lote stoon ver nor de voetbal te zing op den teivei, die kennen heer nog troeisten. Die zèn zelfs gralèk bedorven deis doagen. Ge 'n kentj anne knop ni omdrooin of 't es van da. Voebaal en nog ne kier voebaal. Tot as 't langt a oeiren ooitlupt. En zeggen dat de mensjen die ni zot zen va voebaal, oeik heren taks betolen... Mor ierlèk es ierlèk, 'k moen bekennen da 'k verleide zondag oeik ne kier zitte zing hem. Omdat de Belzjen moste speilen - en tèn nog teigen de kampioenen. En ver 't verstand da 'k er van hem, z' hemmen da goe gedoon. En meiren es 't verom van da. As z' heer azoei bleive weren, zeilen de supporters hier nog zot werren. Ik wer'het naa al pekanst, gelèk as ze ne ghielen dag da lieken afrooin van de Roei Doeivels die nor Sponjen goon... Teveil es teveil, en da begintj meh al inveranst gralèk ooit 't hangen Of dagge 't nageloeift of ni, mor ver de moment es op den teivei nog ne kier... voe baal. En men vraa, die vanoygest ni mei 'n kaan schroyven oever da zaat hier, zitj eh goed eulken te vangen. En azoei heid elk zè gevès. Ik kaan 'n betjen Olsjters spie kelen, zoy heit heer eulken al divht en in de mieste hooishaves zitte ze «korner» en «penaltie» en «ofsaait» en «lenkort» te roepen... mor dad es ten van ting-neigen op den albitter. Gelèk as ekik verleide zondag as 'n dor die twiede gooi afkierde- gen. Want volges moy 'n was da gienen ofsaait mor alia, teigen dan albitter 'n kejje ni op of ge kroygt 'n geel koort. En 'k hem al genoeg meh die groene koort da 'k van de weik gekreigen hem... ver nor de schouwink te goon. En da zal meh ten nog eh sengsken kosten oeik. En da moet oeik allemol va meh konzjeigeldj. En meh aal dad inleiveren 'n bleift er al zu woyneg van oever. As ek meh onder de boon nog mor eh goe pintjen of eh goe gelozeken woyn kaan permitteren, tèn es 't al goed. En voesj van de rest, Medaar nog ne kier vies bezing as 'n zèn string nie 'n trekt Gèrdavoe hein... Petjen Ook öp zon en feestdag De Daensvriede'hAalsterse vereniging die oud-kennissen en rechtstreekse afstammelingen van de familie Daens groepeert. Promotor: de heer Leen- aerts. Priester Daensfonds Nationale socio-Kulturele verniging met zwaartepunt o.a. te Aalst. Voornaamste aktieterrrein is de instandhouding van de erfenis van 't Daensisme. Promotor: de heer J. Delaforterie. (uiteraard werken deze onafhankelijke verenigingen wel eens samen) Het Daens-ZiekenfondsVlaams-Nationaal ziekenfonds; te Aalst gevestigd op de Hopmarkt (binnenkort Stationsplein). Daens archief: stedelijke instelling. Promotor: Reinhout D'Haese. De Vlieguitweg is een onverharde weg die uit twee delen bestaat die allebei in de Broekstraat uitgeven. Het ene deel is welbekend vooral door de gekende families die er wonen. Het andere is het helemaal niet. Enkele jaren geleden hebben am bulances en dokters dan ook tevergeefs naar een stervende jonge vrouw gezocht. Om een dergelijk onheil in de toekomst te vermijden werd aan de stad gevraagd om aan elk deel van de Vlieguitweg een straatbordje te zetten. Na lang aandrin gen kwam er een eerste bordje aan het deel dat al bekend was. Na nog veel lan ger aandringen kwam er een tweede bord. De stadsdiensten hebben het recht over het eerste bord gezet aan hetzelfde deel van de Vlieguitweg Dergelijk knap werk is steeds het bekijken waard. (FH) De onlangs na hartaderbreuk plotseling overleden arrondissementele A.C.V.- voorzitter Piet Rousseau werd ten grave gedragen onder reusachtige belangstelling van prominenten uit vakbonds- en politieke kringen, maar ook uit de arbeiderswereld. Hij wordt als O.C.M.W.-raadslid opgevolgd door Moorselaar FRANS PIETERS. Rousseau, van '70 tot '76 voorzitter van de Aalsterse Commissie van Open bare Onderstand, was sinds de fusie lid van het O.C.M.W. Zijn opvolger, de 52jarige Moorselaar Frans Pieters, was tekstielarbeider, tot hij slachtoffer werd van een werkongeval waarbij elektrokutie hem bedreigde, doch waar van hij de gevolgen wist te overwinnen. Sinds 1961 is Pieters C.M.-bode in de Faluintjesstreek, wat hem uiteraard talrijke kontakten en relaties oplevert. Te Moorsel, waar hij sinds zijn jeugd spelend lid is van de Kon. Harmonie St.- Cecilia, was hij C.O.O -lid van 1971 tot 1977. Zijn broer, Jozef, bekleedde er een schepenambt. (Hm) wezig zijn, zodat het ganse archief uit de Kapellestraat kan verhuizen naar de Grote Markt... In de tekst die burgemeester D'Hae- seleer voorlas ging het over verzet tegen de gevestigde macht en een groot sociaal gevoel; dingen die, aldus de redevoering, in Daens' tijd erg omstreden waren maar nu door iede- Op 14 juni 1907 overleed priester Adolf Daens. Verleden zondag, juist 75 jaar later, werden bloemen op zijn grafmonument gelegd door schepen De Neve en dhr J. Delaforterie. Een herdenkingsmis werd opgeluisterd door het zangkoor van de heer Gheys. Ook zondag, om twaalf uur 's middags, ging op de bovenste verdieping van het Beifort de voorbode van het Daens muzeum-archief open. Het is een tentoonstelling geworden van foto's en documenten die Daens' aktieve leven illustreren. Sprekers Reinhout D'Haese zei in het slotwoord van de opening dat ook de tentoon stelling zelf eigenlijk niet af was. De voetnoten bij het tentoongestelde materiaal ontbraken nog op de ope ningsdag, waardoor het geheel wat onduidelijk overkwam. Er wordt spoe dig wat aan gedaan, en tegen het najaar zullen de nodige rekken aan-

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 3