insofoak Jan De Neve wil opkomen, Willy De Turck geen kandidaat meer CVP-jongeren zijn stil. maar enkel op de eerste plaats all clean Wettig of niet DE MEESTER Gouden Bruiloft BLOEMBAKKEN IN BOUWPAKKET V.Z.W. Aalsterse jeugdorganisaties. Machtsstrijd (voorlopig) beslecht Eric Van Rompuy stippelt strategie uit. Sint-Jorisstraat 14-17-19 Maj. Ch. Claeserstraat 8 AALST (Station) AALST NIEUWERKERKEN UITZONDERLIJK AANBOD VOOR BINNEN EN BUITEN 60 x 60 1850 fr. 60 x so 1950 fr. 60xioo 2050 fr. 60x120 2150 fr. 4 - Nieuwe Gazet van Aalst -18 juni 1982 Bij het aandachtig bekijken van de lijst der eerste vijftien C.V.P.-kandidaten, lijst aan te vullen en voor te leggen aan de pollers op zondag a.s., springt de afwezigheid van een paar raadsleden wel in 't oog. Die van Eugeen Van der Biest toch goed voor 1450 stemmen maar vooral dan het niet figureren van tenor Willy De Turck. In 1976 van op de 21e plaats als derde verkozene met liefst 2856 stemmen. In alle politieke partijen verloopt de raadsverkiezingen niet van een leien jongste weken is ongetwijfeld het nii Openbare Werken, Jan De Neve, op d Hierover door ons ondervraagt deelde Schepen De Neve mede dat deze lijst nog niet definitief is, zodat de kans er dik inzit dat hij uiteindelijk toch nog een plaats krijgt tussen de 41 Volksu nie kandidaten voorde gemeenteraad. Volgens de Schepen staat het wel vast dat hij enkel wil opkomen als hij, zoals bij de vorige verkiezingen, opnieuw de eerste plaats zal mogen bekleden. Vol gens de huidige modellijst wordt deze eerste plaats nu ingenomen door Volksvertegenwoordiger en VU- fraktieleider Jan Caudron, die vorige maal lijstduwer was Vele vrouwen hebben problemen met hun voltapijt De plaats van lijsttrekker wordt door Jan De Neve opgeëist met de argu mentatie dat hij 12 jaar lang bestuurs- verantwoordelijkheid gedragen heeft. Indien hij nu geen lijsttrekker zou wor den. aanziet hij dit als een afkeuring van zijn gevoerd beleid als schepen van Openbare Werken binnen zijn par tij zelf. voor de volgende gemeente- kje. Het meest opvallend feit van de pstellen van de huidige schepen van olksunie modellijst. Belangrijk voor Schepen De Neve is ongetwijfeld het feit dat de huidige modellijst met werd opgemaakt zoals de partijstatuten het voorschrijven. In tegenstelling met vele andere partijen, waar een poll georganiseerd wordt onder de leden, worden de kandidaten bij de Volksunie aangeduid door een zogenaamd politiek kollege". Dit kol lege bestaat in Groot-Aalst uit 70 mensen die een belangrijke funktie binnen de partij uitoefenen, zoals de plaatselijke voorzitters, de huidige gemeenteraadsleden, enz. Naar wij uit wel ingelichte bron vernamen (maar niet van Schepen De Neve zelf) waren op het ogenblik van de samens telling van de modellijst slechts 33 leden van dit politiek komitee aanwe zig. Hiervan stemden 26 tegen het aanduiden van schepen De Neve als Waarom nog langer zwoegen en beulen lijsttrekker en slechts 7 voor. Vooral de afgevaardigden van de deelge meenten bleken tegen zijn aanduiding gekant, omdat zij van oordeel waren dat 12 jaar uitoefening van het ambt van schepen van Openbare Werken voldoende was geweest, zodat zich enige vernieuwing op dit vlak opdrong. Anderzijds was men van oordeel dat Jan De Neve sinds de fusie te weinig aandacht geschonken had aan de deelgemeenten en te veel Klein-Aalst bevoordeligde op zijn departement. Alleszins is het een feit dat Schepen De Neve zich steunend op de statuten van zijn partij klacht indiende tegen de modellijst. In dit verband zijn er reeds kontakten geweest met nationaal VU- voorzitter Vic Anciaux. Of deze laatste voldoende invloed zal kunnen uitoefe nen op de plaatselijke militanten en partijleden opdat deze hun eerste modellijst zouden wijzigen zoals Sche pen De Neve het wenst is op dit ogen blik nog een vraagteken, rekening houdend met het feit dat ook het arrondissementeel VU-bestuur van Aalst voorstander blijkt te zijn van de kandidatuur van Jan Caudron als lijst trekker, in plaats van lijstduwer.(M P Als iemand, die gespecialiseerd is in het vak, deze karwei in een oogwenk kan oplossen Windstilte. Dat de CVP-jongeren weinig of niets van zich laten horen is een bewuste strategie. De rooms-blauwe regering zes maand jong heeft een aantal onpopulaire maatregelen genomen om de krisis te lijf te gaan, zegt Van Rompuy. Het is niet nodig, nu de rege ring moet gesteund worden, dat de CVP-jongeren veel kabaal maken aan gezien er nog meer zal moeten be spaard worden. En de mensen het niet prettig vinden er alsmaar aan herinnerd te worden dat ze reeds 6 hebben ingeleverd. In het verleden werd recht voor de raap het verdeeld beeld binnen de partij bekend gemaakt. Nu is de tijd daar dat de CVP-jongeren wat milder kunnen zijn, om het eendrachtig imago van de par tij naar buiten te brengen, gaat de voorzitter verder. Dit belet echter niet, zegt Van Rompuy, dat er binnenska mers kritiek kan geformuleerd wor den. Zo vindt hij dat de partij zich in de regering sterker moet profileren ten opzichte van de liberalen, «de partij moet met de kop in het zand steken». Minder ideerigoed. Volgens Van Rompuy heeft de CVP het de laatste jaren minder moeten hebben van haar ideologie, maar des te meer van haar mensen. Wat hij de partij verwijt is dat ze tekort schiet in haar standpuntbepaling met betrek king tot de BRT, het energiedebat, kerncentrales en de buitenlandse poli tiek. Nochtans onderwerpen die bij andere partijen aan de orde van de dag zijn. Wat de omroep betreft zijn de CVP- jongeren gekant tegen kommerciële zenders. Er moeten volgens van Rom puy op de BRT maatregelen getroffen worden die de objektiviteit van de berichtgeving garanderen. Hij stelt voor een déontologie voor de BRT- joergalist in te voeren en de mogelijk heid tot verhaal van de kijker/luisteraar tegenover de BRT te scheppen. Een samenhangende visie in het energiedebat en op de buiten landse politiek ontbreekt. Wat El Sal vador betreft heeft de partij haar kans gemist. Nogmaals adviseert Van Rompuy een houding van afwachting en laten beti jen. Maar belooft na de gemeente raadsverkiezingen het vuur aan de lont te steken en kritisch uit te pakken met een aantal thema's. Gemeenteraadsverkiezingen. Het belang van de gemeenteraadsver kiezingen voor de CVP is duidelijk daar de partij het moet hebben van haar mensen en niet van haar stand punten. Dit laatste blijkt uit het feit dat het aantal kopstemmen bij de CVP groter is dan bij andere partijen, ver klaart de voorzitter. Behaalde de CVP in april 1977 43 van de stemmen, in november 1981 viel de partij terug op 31 Studies van het partijbureau voorzien voor de gemeenteraadsver kiezingen een winst van 1 ten opzichte van november 1981. De CVP-jongerenvoorzitter vindt het een moeilijke operatie in die gemeenten waar de partij in de oppositie zit bij de meerderheid te geraken. (GRE) Ook nog bvb die van Willem Willems die toch ook 1456 stemmen behaalde doch die wellicht nog een plaats zal bekleden na de eerste vijftien. Omtrent zijn al dan niet deelname aan de komende raadsverkiezingen gepolst, verklaarde ons hoofdinspek- teur-direkteur van het Fonds van Schoolgebouwen De Turck o.m. wat volgt Het niet voorkomen op een modellijst impliceert nog niet dat men niet zou deelnemen. In principe stelt hij zich echter geen kandidaat alhoewel hij een aantal stemmen voor de C.V.P. kan meebrengen die ze zonder hem wellicht niet zou halen. In casu stem men van Daensisten en een aantal progressieve arbeiders. Daar de C.V.P.-P.V.V.-koalitie echter zo goed als vaststaat kan het ontbreken van die stemmen de partij nauwelijks benadelen, zelfs al zou er dan één zetel minder in zitten. Waarschijnlijk zou Willy De Turck naar eigen zeggen zich in de meerderheid als gewoon raadslid weinig op zijn gemak voelen waarbij hij alludeert op een raadslid dat momenteel van de meerderheid deel uitmaakt maar vaak tot gewoon zwijgen is verplicht. Met zijn sociale levensvisie zou De Turck het wellicht moeilijk hebben deel te nemen aan een bestuur waarvan hij vreest dat het weinig progressief zou kunnen uitvallen. Een schepenzetel ambieert hij zelf allerminst daar hij de mening is toege daan dat een schepenambt niet kan worden gekumuleerd met een vaste De artikels uit de laatste 2 nrs van uw blad vragen wel om een reaktie. In het bijzonder de lezersbieven van R. v. Gijseghem G. Moens. De zaak is echter te kompleks om in de ruimte van een lezersbrief te behandelen. Zowel voor de nodige correcties op het 1e artikel van B.bb als om de resem verdraaiingen en leugens van Guido Moens te weerleggen. Hij ont siert of bevestigt er alleen z'n imago mee. Wie de diverse vergaderingen heeft bijgewoond zal vlug de leugens van de waarheid kunnen onderscheiden. Voor een buitenstaander is het onmo gelijk uit de vermelde gegevens enige betrekking. Te meer daar interpelleren in de oppositie door de partijgenoten wel wordt gewaardeerd doch eens in de bestuursmeerderheid nemen de «vrienden» zulks minder. Reeds in 1976 had De Turck gemeend ermee te moeten kappen doch o.m. om het odium te ontgaan dat hij, eens benoemd, niet meer zou willen mee werken bleef hij op de barrikaden. Met het reeds vermeld resultaat. Vraa9 vrijblijvend prijs Leopoldlaan 164 Aalst Het leven heeft nog andere aspekten die het beleven waard zijn buiten de politiek. Liever dan zich zes jaar lang ongemakkelijk te vinden op de banken van de meerderheid of te worden gedoodverfd als een rebel wil hij zich wijden aan een aantal kulturele en artistieke bezigheden, aan de vereni gingen waarvan hij aktief deel uit maakt, aan lektuur, aan zijn ambt, aan zijn vrienden. Tegen eventuele roddels in verklaart Willy De Turck uitdrukkelijk zich niet te willen kandidaat stellen op een andere dan de C.V.P.-lijst ook al zou het niet aan voorstellen op dat stuk ontbreken. En moest de C.V.P. hem dan toch nog nodig hebben dan valt er wellicht nog te praten. (Hm) zinnige conclusie te trekken. Ik wil met nalaten aan de N.G.V.A. een copy over te maken van een verklaring die binnen afzienbare tijd aan de leden van de v.z.w. zal overgemaakt worden waarin uitvoerig het verloop van de gebeurtenissen in de v.z.w. zal wor den toegelicht. De N.G.V.A. kan hie ruit vrij publiceren. Het hoeft inmiddels geen betoog dat Guido Moens wellicht nog lang zal gëinteresseerd zijn in de v.z.w. zolang deze goedkope diensten kan verlenen aan de S.P. van klein groot Aalst. Paul Nijs N.v.a.R.om verdere polimieken te vermijden zien wij ons genoodzaakt een punt te zetten achter dit onderwerp. Er waaide geen frisse bries door de zaal van het Groen Kruis die warme 1 juni avond dat Eric Van Rompuy, nationaal voorzitter van de CVP-jongeren, de aktuele politieke situatie en jongerenwerking kwam toelichten. De CVP-jongeren moeten eensgezind de handen in elkaar slaan met de partij was het leidmotief van het betoog. Van Rompuy hoopt dat een polarisatie binnen de partij uitblijft en dat men eendrachtig de verkiezingsstrijd kan ingaan. Een technisch tekenaar, stadsambtenaar specialiseerde zich in het tekenen van plans van private woningen en laat daar achteraf een handtekening onder plaat sen door een architekt. De zaken gingen zeer goed en hij kon praktisch een monopolie opbouwen in een deelgemeente. Zo wordt althans beweerd. Met de krisis verminderde ook het werk van onze cumulerende technische teke naar (hij geeft zichzelf de titel van architekt) en zijn vrije tijd op het stadhuis en el ders begon toe te nemen. Nu zouden al dan niet kwade tongen gaan beweren dat plans getekend door een architekt voor de bouw van een woning in dat welbepaald dorp (en omliggende) nogal lang blijven liggen op het stadhuis en dat onze technische tekenaar daar wel eens voor iets zou kunnen tussen zitten. We kunnen uit dit alles besluiten dat de stad daarop eens een ernstige kontrole zou moeten houden en er desgeval lend konklusies moeten ui trekken. (FH) Niet alle echtparen hebben het geluk gedurende vijftig jaar wel en wee te mogen en kunnen delen. Het is natuurlijk geen unicum voor Nieuwerkerken doch de viering, op 11 juni l.l. van het echtpaar Edgard Van den Bremt-Sidonie Van Delsen, had toch een speciaal tintje want Edgard was oudstrijder van de tweede wereldoorlog. In de plaatse lijke afdeling van de N.S.B. heeft hij heel wat verdiensten niet alleen als vaandrig maar ook als verdediger van hun rechten en helper waar het nodig is. Edgard staat altijd pa raat als het om ZIJN Bond gaat. De talrijke bloemen en geschenken die het echtpaar mochten ontvangen waren een bewijs van waardering en een aansporing om er nog tien jaar bij te doen voor een volgende jubileum. (J.V M.) Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in bejedigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten

Nieuwe Gazet van Aalst | 1982 | | pagina 4